Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 4698 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Moje komentarze

 • @ele 18:33:23
  JOW - nie wolno tego popierać, to zabetonowanie żydowskiej władzy na zawsze, jak w USA.

  O JOW-ach

  https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/10/02/jow-y-i-forp-p-kukiza-oraz-s-ki/
  Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?
 • @zak 06:18:59
  Większość mojej rodziny pochodzi z Mazowsza.
  Moja babka opowiedziała mi o dwóch zdarzeniach. Rok 1939, wrzesień, do ogrodu dziadka weszli Niemcy, narwali trochę niedojrzałych jabłek i koniecznie chcieli za nie zapłacić.
  Rok 1944, weszli Rosjanie, ustawili pod ścianą wszystkich domowników i każdemu zabrali to co miał cennego, pierścionek, medalik itp.
  Moja druga babka opowiadała inną historię. Rok 1944. - rosyjski żołnierz zgwałcił córkę sąsiadów babki. Rodzice dziewczyny poszli na skargę do rosyjskiego dowódcy i opowiedzieli całe zdarzenie. Ten zrobił zbiórkę oddziału i polecił dziewczynie wskazać winowajcę, którego natychmiast rozstrzelano. Następnego dnia Rosjanin, dowódca, przyniósł rodzinie dziewczyny kupon granatowego, solidnego materiału, z którego oficerom szyto spodnie.

  Która opowieść według Pana winna być ilustracją stosunków polsko-rosyjskich?

  Do uczciwej oceny tych stosunków potrzeba sporej wiedzy historycznej, ale także politycznej. Warto np. wiedzieć, jak to się stało, że Polacy i Rosjanie ostatni raz stawali razem przeciw wspólnemu wrogowi w 1410r., a potem przeciw sobie -?
  Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?
 • @zak 20:18:58
  To polecam wywiad z tym zakamuflowanym syjonistą. Jeśli nie jest to tekst wściekłego rusofoba, to z pewnością antypolskiej kreatury.

  http://wpolityce.pl/polityka/224020-prof-andrzej-nowak-putin-nas-ogral-placimy-za-bledy-tuska-i-sikorskiego

  Warto wziąć pod uwagę, że ów profesor występuje w powszechnych żydo-mediach Rydzyka, ale także i tych z przeciwnego bieguna, także żydowskich.
  Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?
 • @Zdzich 22:00:01
  Zamiast tego wszystkiego, co Pan napisał, mniemam, że wystarczyło podać argument zasadniczy w rodzaju: "a u was to Murzynów biją", a w odniesieniu do mnie mogłoby to być stwierdzenie, że na mojej fotografii nie ma np. krzyża lub wizerunku Matki Boskiej, co z góry dyskwalifikuje moją wiarygodność.

  Co do głupoty i bzdur, to szkoda wielka, że Autor komentarza nie rozumie tekstu, ani nie dostrzega tematu artykułu dość wyraźnie zaznaczonego już w samym tytule.

  A Pański komentarz skwituję starym porzekadłem: co ma piernik do wiatraka?
  A poważnie:
  - była groźba Rzymu wyprawy krzyżowej za ewentualną próbę odebrania zakonowi zagrabionych przezeń ziem, czy nie?
  - Marcin V nałożył klątwę na króla i Polskę, tak, czy nie?
  Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?
 • @Jan Paweł 17:12:34
  Myślę, że niepotrzebnie nadwyręża Pan treść II przykazania Dekalogu ("Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.")
  Nie wiem, czy zauważył Pan, ale ja nigdzie nie dotykam i nie odnoszę się do spraw i wyroków boskich, tylko i wyłącznie do ludzkich.
  Wszystko to, co zawiera podany przeze mnie przykład dotyczący bitwy pod Grunwaldem w jej ludzkim wymiarze fizycznym i politycznym jest prawdą i ma potwierdzenie w faktach i dokumentach historycznych. A jak tę bitwę ocenił Bóg, nie wiem i nigdy z nim nie będę o tym dyskutował.

  Co do modlitw króla Jagiełły, to proszę pamiętać, że był on politykiem - i chyba nie byle jakim - a religia stanowiła wtedy (jak się okazuje nie wiele w tej kwestii uległo zmianie) istotny element polityki - polski król i mistrz zakonu modlili się do tego samego Boga.

  Co do moich tekstów, to staram się pisać zgodnie z prawdą i z polskim interesem państwowym i narodowym.
  Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?
 • Żydowski złodziej człowiekiem roku żydowskiej gadzinówki Michnika
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2014/12/z15935465qmichail-chodorkowski-czlowiekiem-roku-gazety-wybo.jpg

  za: http://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/12/14/zydowski-zlodziej-czlowiekiem-roku-zydowskiej-gadzinowki-michnika/#more-287
  Żydowski gangster, Chodorkowski, jawnie grozi Putinowi.
 • żydo-reżim nie dopuści narodowego kandydata do konkurowania z niejakim Bronisławem K.
  Oczywiste jest, że rozsądnym rozwiązaniem jest, żeby strona narodowa przedstawiła jednego własnego kandydata na prezydenta.
  Jest tylko kilka drobnych problemów:
  1. czy istnieje zorganizowana strona narodowa? (według mnie NIE)
  2. czy istnieją realne szanse na wygraną w wyborach kandydata narodowego? (według mnie NIE, co dobitnie potwierdzają wybory samorządowe - żydo-reżim nie pozwoli na to, może nawet wyeliminować takiego kandydata w przedbiegach)

  Mimo wszystko warto próbować, bo jeśli uda się zarejestrować listy, to wtedy będzie można pojawić się w mediach i przekazać społeczeństwu narodowe treści, czyli omówić rzeczywistą sytuację polityczną.

  Ponieważ żydo-reżim dba o to, żeby nie powstał autentyczny polski ruch narodowy i robi to nadzwyczaj skutecznie, winniśmy zadbać przynajmniej o to, żeby zbudować elitarne środowisko liczące minimum kilkudziesięciu narodowych polityków - już to byłoby ogromnym osiągnięciem. Takie środowisko będzie niezbędne w przyszłości, jeśli RP ma funkcjonować i być państwem polskiego narodu.

  I nie łudźmy się, że nawet wygrane prezydenckie wybory, pozwoliłyby dokonać zmian w Polsce. Taki prezydent zostałby zwyczajnie odstrzelony przez służby żydo-reżimu. Najpierw musi się zmienić zewnętrzna sytuacja polityczna i syjonistyczny reżim USA musi wycofać się militarnie z Europy, a przynajmniej z jej wschodnich państw.
  Czy będzie wspólny kandydat na prezydenta RP?
 • @Jan Paweł 22:37:54
  Nikt nie kwestionuje istnienia Jezusa, jego procesu i tortur.

  Biblię przetłumaczyli Lutrowi Żydzi, zresztą stała się ona podstawą dla niemieckiego języka literackiego. Podobno na łożu śmieci Luter nawrócił się na katolicyzm.

  Polecam "Monachomachię" arcybiskupa I.Krasickiego
  Przyczyny współczesnego upadku RP według polityki narodowej
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:46:15
  Nacjonalizm, ponieważ odnosi się do nacji, szanuje inne narody i państwa, dąży do pokojowej koegzystencji z nimi. Szanuje i uznaje prawa mniejszości narodowych żyjących w obrębie państwa, ale pod warunkiem, że mniejszości te nie uzurpują sobie prawa do przejmowania kontroli i władzy nad rdzennym narodem i nie dążą do jego eliminacji w jakiejkolwiek sferze funkcjonowania organizmu państwowego.

  Nacjonalizm może niekiedy przybierać niebezpieczną, zwyrodniałą formę – tak w historii się zdarzało – i może uznać wyższość własnej nacji i własnej organizacji państwowej nad każdą inną. Mamy wtedy do czynienia z szowinizmem. Szowinizm jest jednak zaprzeczeniem nacjonalizmu, nie posiada żadnego prawa, ani racjonalnego uzasadnienia dla własnego istnienia.
  Przyczyny współczesnego upadku RP według polityki narodowej
 • @Jan Paweł 16:45:59
  "Rola Kościoła Katolickiego w Polsce

  Chcę na wstępie mocno podkreślić, że krytyczna ocena polityki KK nie oznacza zanegowania uniwersalistycznych treści katolicyzmu i samej religii katolickiej. Polityka nacjonalistyczna szanuje, bowiem przywiązanie narodu do tradycji katolickiej."

  Tak napisałem w pierwszym akapicie tej części artykułu. Piszę to bardzo często i często dodaję, że: nie piszę o Bogu, o wierzeniach, o obrzędach. Piszę wyłącznie o polityce (pomijam już nawet fakt, że religia służyła i służy polityce) i o roli hierarchii KK w życiu narodu i o polityce tejże hierarchii.

  * * *
  Całkowicie poza tematem artykułu

  Napisał Pan:
  "To po co Pan Bóg wysłał nam tu na Ziemię swojego Syna (co potwierdzają już zgodnie naukowcy wielu branż), żebyśmy na powrót wracali do pogaństwa?"

  Żaden i nigdy naukowiec nie stwierdził, że Bóg zesłał swego syna (chyba, że był to uczony teolog). Po pierwsze nikt nie jest w stanie stwierdzić, ani zaprzeczyć, że Bóg istnieje - jest to wyłącznie kwestia wiary, czyli dogmat przyjęty bez dowodu. (Podobnie jest z wieczną materią u ateistów - to także dogmat, czyli brak dowodów.)
  Tym samym nie można stwierdzić, że Jezus był synem Boga - to zresztą także jest kolejny dogmat.

  Co do pogaństwa.
  Na podstawie czego, jakich kryteriów uznaje Pan wierzenia przedchrześcijańskie za gorsze, mniej wartościowe od chrześcijaństwa i stosuje wobec nich nacechowany pejoratywnie termin: pogaństwo?

  Historia słowiańskich wierzeń trwała kilka tysiącleci. Wypleniono je całkowicie i zniszczono świątynie dopiero w XV w. budując w ich miejsce kościoły - nawet dzisiaj pamiątki materialne wiary Słowian są niszczone.
  Chrześcijaństwo w Polsce upowszechniło się dopiero na przełomie XV i XVI wieku, ma więc ono zaledwie 500 lat. Poza tym nie jest to nasza rodzima religia, a przywleczona przez Żydów znad Jordanu.

  I rzecz, która winna Pana zastanowić.
  Słowianie byli w Europie ludem dominującym o potężnej organizacji, nawet starożytni Rzymianie nie podejmowali walki ze Słowianami. Pokonało Słowian dopiero chrześcijaństwo znad Jordanu, zresztą tak samo, jak starożytny Rzym.
  Przyczyny współczesnego upadku RP według polityki narodowej
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:43:23
  Panie Krzysztofie,
  nie sądzę, żeby dążenie do wykreowania idei cywilizacyjnej (zwłaszcza, że ma to być Cywilizacja Polska) i dążenie do zaszczepienia jej narodowi nie było swego rodzaju specyficznym nacjonalizmem, a nawet utopijnym mesjanizmem - utopijnym dlatego, że zanim taka idea CP okrzepnie w narodzie, on pierw zdąży zniknąć ze swoim państwem.

  Ja dość precyzyjnie określiłem przedmiot nacjonalizmu w ostatnim akapicie wstępu i niezależnie od tego, czy nazwiemy ten przedmiot nacjonalizmem, czy inaczej, jest to jedyne racjonalne podejście do kwestii obrony narodu i państwa.
  Przyczyny współczesnego upadku RP według polityki narodowej
 • Ruch Narodowy, ale którego narodu?
  https://www.youtube.com/watch?v=GnVWpqMOBdI

  https://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo

  https://www.youtube.com/watch?v=C4QIaP_vfTY

  https://www.youtube.com/watch?v=6m5ZhVE7bWc

  https://www.youtube.com/watch?v=RCf0R8zf_cM
  RUCH NARODOWY FORMALNĄ PARTIĄ. WINNICKI PREZESEM.
 • @night rat 05:22:22
  Mleczko narysował kiedyś faceta kopulującego z kozą i dał podpis: przyjacielu, nie pieprz bez sensu.

  Nie wiem, czy szanowny katolik zauważył, że n/t personalizmu przytaczam wypowiedź filozofa - człowieka Kościoła, o.Krapca (kierunek ten wspierali JPII, ks.prof. Tischner) oraz zdanie komentarza prof. KUL, M.Ryby (to ten fragment na niebiesko!!!). W żaden sposób nie podważam treści, ani sensu ich wypowiedzi, nie dokonuję interpretacji ich wypowiedzi. Wyciągam natomiast z tej filozofii wnioski dla funkcjonowania państwa i narodu.

  Nie wiem, czy posiada Pan wiedzę, że katolicyzm wywodzi się wprost z judaizmu biblijnego, a więc jest religią żydowską – ale przeznaczoną dla nie-Żydów, że chrzest Polska przyjęła ok. 886r. w obrządku wschodnim – słowiańskim, że zmuszono Polskę (groźba najazdu) do ponownego chrztu w obrządku zachodnim, że chrześcijaństwo upadło w Polsce już w pierwszej połowie XIw., że przywracano je krwawo mieczem, że na dobre zadomowiło się na przełomie XV/XVIw., że przyjęcie chrześcijaństwa nie miało nic wspólnego z religią, był to akt wyłącznie polityczny (podobny do akcesji do dzisiejszej UE), że Kościół nakładał na Polskę ogromne podatki, o wiele wyższe od podatków płaconych przez inne państwa, że 1410r. to wojna, którą stoczyły państwa słowiańskie z chrześcijańską, zachodnią Europą (paralela do współczesności), że dzisiejszy Kościół i Kościół w Polsce opowiadają się za integracją w ramach UE.

  Pańskie przyznawanie się do nacjonalizmu jest niepoważne z wielu powodów: nie uznaje Pan historycznej negatywnej roli Kościoła (czy tego chcemy, czy nie, Kościół jest podmiotem polityki) dla trwałości państwa i jednocześnie uznaje Pan jurysdykcję zewnętrznej, ponad narodowej instytucji politycznej (Kościoła) – paralela do jurysdykcji UE.

  Uwaga!
  Proszę nie mieszać wierzeń, religii ludzi z polityczną instytucją Kościoła i z jego polityką.
  Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni
 • @night rat 04:05:52
  Mleczko narysował kiedyś faceta kopulującego z kozą i dał podpis: przyjacielu, nie pieprz bez sensu.

  Nie wiem, czy szanowny katolik zauważył, że n/t personalizmu przytaczam wypowiedź filozofa - człowieka Kościoła, o.Krapca (kierunek ten wspierali JPII, ks.prof. Tischner) oraz zdanie komentarza prof. KUL, M.Ryby (to ten fragment na niebiesko!!!). W żaden sposób nie podważam treści, ani sensu ich wypowiedzi, nie dokonuję interpretacji ich wypowiedzi. Wyciągam natomiast z tej filozofii wnioski dla funkcjonowania państwa i narodu.

  Nie wiem, czy posiada Pan wiedzę, że katolicyzm wywodzi się wprost z judaizmu biblijnego, a więc jest religią żydowską – ale przeznaczoną dla nie-Żydów, że chrzest Polska przyjęła ok. 886r. w obrządku wschodnim – słowiańskim, że zmuszono Polskę (groźba najazdu) do ponownego chrztu w obrządku zachodnim, że chrześcijaństwo upadło w Polsce już w pierwszej połowie XIw., że przywracano je krwawo mieczem, że na dobre zadomowiło się na przełomie XV/XVIw., że przyjęcie chrześcijaństwa nie miało nic wspólnego z religią, był to akt wyłącznie polityczny (podobny do akcesji do dzisiejszej UE), że Kościół nakładał na Polskę ogromne podatki, o wiele wyższe od podatków płaconych przez inne państwa, że 1410r. to wojna, którą stoczyły państwa słowiańskie z chrześcijańską, zachodnią Europą (paralela do współczesności), że dzisiejszy Kościół i Kościół w Polsce opowiadają się za integracją w ramach UE.

  Pańskie przyznawanie się do nacjonalizmu jest niepoważne z wielu powodów: nie uznaje Pan historycznej negatywnej roli Kościoła (czy tego chcemy, czy nie, Kościół jest podmiotem polityki) dla trwałości państwa i jednocześnie uznaje Pan jurysdykcję zewnętrznej, ponad narodowej instytucji politycznej (Kościoła) – paralela do jurysdykcji UE.

  Uwaga!
  Proszę nie mieszać wierzeń, religii ludzi z polityczną instytucją Kościoła i z jego polityką.
  Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła ... cz.2/2
 • @Zdzich 19:41:05
  Głupotą jest dyskusja z faktami. Nie ja, lecz Pan prowadzi taką właśnie dyskusję.
  Ulega Pan sloganowym bredniom: "Kościół to my". I niby jak ten slogan przekłada się na rzeczywistość? Ma Pan coś do powiedzenia w tym Kościele? Jest Pan tylko jedną z owiec prowadzoną do strzyżenia i na rzeź.

  Kto współpracował z syjonistami z USA przy likwidacji PRL, kto zapędzał owce do UE? Wielki sternik tegoż Kościoła, JPII, który został świętym (podobnie jak św.Stanisław ze Szczepanowa, który paktował z Niemcami przeciw polskiemu królowi).

  W 1989r. w trakcie obrad "okrągłego stołu" (nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, że to koniec PRL) w klasztorze o.jezuitów w Warszawie, przy ul.Rakowieckiej pod auspicjami Watykanu, JPII, odbywała się konferencja n/t przygotowania księży i proboszczów do wspierania integracji europejskiej i żeby w tym duchu wpływali na swoje owieczki.

  Gdy w 1992r. po sfałszowanym drugim referendum dotyczącym przyjęcia traktatu z Maastricht Duńczycy wyszli w proteście na ulicę, policja użyła ostrej amunicji - tak wykuwano standardy zachodniej demokracji. Główny sternik Kościoła, JPII wiedział o tym fakcie doskonale, my w tedy nie wiedzieliśmy. Nie przeszkadzało to naganiać JPII nas do UE.
  Wczoraj, z okazji urodzin mediów o.Rydzyka homilie wygłosił kardynał Dziwisz, były sekretarz sternika i on także ględził o integracji, o wspólnej Europie, która jak Pan chyba wie, nie pała miłością do chrześcijaństwa.
  A Pan mi tu wyjeżdża z jakimiś sloganami. Zacznij Pan myśleć do "ciężkiego diabła".
  Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni
 • @Zdzich 17:01:10
  O żadnej zemście nie ma mowy.
  Przedstawiłem bardzo skrótowo, w dwóch tekstach, mój stosunek do Kościoła i religii. Mam nadzieję, że zauważył Pan, iż nie ma tam słowa niechęci zarówno względem wiary, religii, nie szowinistycznych jak i względem osób wierzących.
  Natomiast stosunek do politycznej instytucji jaką jest hierarchiczny Kościół jest negatywny, a wynika to z faktu antynarodowej, antypaństwowej polityki kościelnej hierarchii.
  Zgoda na wskazywanie przez sterników Kościoła politycznej drogi wierzącym, to zgoda na podporządkowanie się światowemu syjonizmowi, dyktatowi światowej finansjery, budowy zbrodniczej wizji UE i NWO.

  Pozwoli Pan, że i ja zadam Panu pytanie: dlaczego wzbrania się Pan przed logicznym myśleniem?
  Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni
 • @goodness 22:26:46
  A coś więcej o tej równowadze może Pan dorzucić, bo z tego jednego zdania niczego wywnioskować nie potrafię.
  Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła ... cz.2/2
 • @LordConqueror 21:42:19
  Coś gdzieś czytałeś, ale za mało, a to co przeczytałeś zwiększyło mętlik w twojej makówce.
  Darwinizm społeczny to założenie lansowanego w krajach podbitych (np. w Polsce) przez Międzynarodowego Żyda liberalizmu gospodarczego. Na przeciw temu liberalizmowi wychodzi filozofia personalizmu, zarówno świecka i religijna - najważniejsza jest jednostka, ale tylko silna jednostka może zwyciężyć w walce o byt.

  Głąbie, musisz czytać ze zrozumieniem, choć wątpię w efekty.

  Jeśli głąbowi nie podoba się nacjonalizm, to winien nienawidzić Żydów, ze względu na stosowaną przez nich ideologię syjonizmu, czyli postaci zdegenerowanego nacjonalizmu, inaczej szowinizmu. Nie wiem, czy kapujesz o czym mowa?
  Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła ... cz.2/2
 • @ night rat, LordConqueror
  No, syjonistyczne robaczki, w katolickich szatkach,
  może rzucicie jakiś argumencik uzasadniający waszą niezgodę - ?

  Owszem, w "pierdoletach" jesteście mocni, przyznaję, cymes, ale wychodzi z tego jedynie rejwach i nie starczy nawet na namiastkę polemiki.
  Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła ... cz.2/2
 • @LordConqueror 23:34:06
  Syjonistyczny trolliczku, to nie stać cię już nawet na jeden chociażby skromny, ale sensowny argument? Już całkiem straciłeś kontenans?
  Dajesz jedynie dowody, żeś nie tylko głąb, ale i cham pospolity.
  Ceny ropy. Kto wierzy w żydowską propagandę „wolnego rynku”?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930