Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4042 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Ceny ropy. Kto wierzy w żydowską propagandę „wolnego rynku”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obniżenie cen ropy nie jest sankcją, czy uderzeniem w Rosję. Jest rozpaczliwą odpowiedzią Międzynarodowego Żyda na powstanie grupy BRICS i obroną przed ciosem - przed zapowiedzianym odejściem od $ USA w rozliczeniach transakcji międzynarodowych

 

Powszechne żydo-media przedstawiają ostatnią obniżkę cen ropy jako kolejną, tym razem skuteczną, sankcję wobec Rosji w odpowiedzi na jej agresję na Ukrainę.
Hipokryzja i kłamstwo Międzynarodowego Żyda, jak widać, nie znają granic. Żydo-media tryumfalnie obwieszczają, że jest to potężne uderzenie w Rosję, w jednego z największych światowych producentów ropy, której gospodarka pod wpływem tak silnego ciosu winna się załamać, co w konsekwencji spowoduje pozbawienie W.Putina władzy. Międzynarodowy Żyd liczy, a żydo-media podtrzymują propagandowo jego rachuby chcąc osłabić w nas nadzieje na likwidację totalitarnych żydo-reżimów, że wtedy Rosja może znów wkroczy na drogę demokracji, z której wypadła w 2000r., od momentu objęcia władzy przez W.Putina. Powrót na drogę demokracji należy oczywiście rozumieć jednoznacznie, jako powrót do demontażu Rosji przez Międzynarodowego Żyda z USA i z Wlk.Brytanii.
Jak widać cele światowej polityki Międzynarodowego Żyda względem Rosji są niezmienne. I tak jak doprowadził do I i II wojny światowej, tak chce doprowadzić do III wojny światowej.
Celem I i II wojny było osłabienie rosnących europejskich potęg gospodarczych, Niemiec i Rosji (ZSRR) oraz Japonii, których funkcjonowanie podkopywało światowy finansowy prymat Międzynarodowego Żyda.

book

Zarządzone przez Międzynarodowego Żyda obniżenie cen ropy nie jest sankcją, czy uderzeniem w Rosję. Jest rozpaczliwą odpowiedzią Międzynarodowego Żyda na powstanie grupy BRICS i obroną przed ciosem, jaki ma otrzymać od BRICS – przed zapowiedzianym przez tę grupę państw odejściem od $ USA w rozliczeniach transakcji międzynarodowych – czyli przed eliminacją banków Międzynarodowego Żyda i pozbawieniem go nieuzasadnionych i nieuprawnionych korzyści.
Współczesna pozycja Międzynarodowego Żyda jest nieporównanie słabsza od tej z pierwszej połowy XXw. Doprowadzenie USA do gospodarczej ruiny, do finansowego zawału, stawia Międzynarodowego Żyda w sytuacji bez wyjścia, dlatego sięgnął po najsilniejszą broń jak mu została: zagrać na osłabienie rosyjskiego rubla i walut państw grupy BRICS. Niestety, – niestety dla Międzynarodowego Żyda, dla nas bardzo dobrze -, jest to broń obosieczna, ponieważ w cenie ropy, której handel kontroluje Międzynarodowy Żyd, upychano puste, wirtualnie wykreowane $ USA. Spadek cen ropy to także spadek wartości $ USA, to dramatyczny wzrost zadłużenia USA, których długi są denominowane w $ USA. Cóż, tonący brzytwy się chwyta.

Międzynarodowy Żyd powinien tę wojnę przegrać.
Mam nadzieję, że wygra ją także społeczeństwo USA pozbawiając Międzynarodowego Żyda totalitarnej dyktatury i tego społeczeństwu USA szczerze życzę, ale na to trzeba czasu. W każdym razie dla Międzynarodowego Żyda zbierają się nieprzychylne wiatry.

Dariusz Kosiur     //wiernipolsce1.wordpress.com/

*                    *                     *

Czy bankierzy rozpoczęli ostateczną rozgrywkę ?

1-150x150

autor: Rafał Brzoza

Jest ekonomistą. Studiował na Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu oraz na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Mieszka w USA.

 

Arabia Saudyjska oznajmiła, że cenę za baryłkę jest w stanie utrzymać na poziomie 80-90 dolarów, przez okres 2-3 lat.
Drugą informacją jest wdrażanie elektronicznej waluty w dużych państwach Europy.
Przeanalizujmy te dwie informacje.

goldman-sachs600
Atak na ropę
Arabia Saudyjska nieoficjalnie wypowiedziała bardzo mocną deklarację o możliwości utrzymania niskiej ceny przez kilka lat. Państwa utrzymujące się ze sprzedaży ropy, mogą zostać mocno osłabione. Będą potrzebowały kredytów, które głównie udzielają bank światowy i MFW, czyli instytucje finansjery. Za kredyt, państwa muszą oddać część albo całą suwerenność.
Wenezuela dopina budżet przy cenie 140 dolarów za baryłkę, Iran potrzebuje ceny 120 dolarów za baryłkę, a Rosja 100 dolarów za baryłkę.
Tą strategią bankowcy chcą zniszczyć finanse krajów BRICS.
Jeżeli ta sytuacja potrwa dłuższy czas, to może osłabić siłę krajów BRICS, jeżeli nie skorzystają z nowej ekonomii.

-
Wdrażanie elektronicznej waluty
Bankierzy od dłuższego czasu realizują plan eliminowania gotówki z obiegu. Ich strategia jest prosta. Jeżeli namówią społeczeństwo w dużych i bogatych krajach do odejścia od gotówki, to pozostałym krajom narzucą nowy system monetarny.
Rozpoczęli od trzech krajów: Wielkiej Brytanii, Szwecji i Norwegii.
Bardzo dziwię się politykom norweskim łatwością ulegania bankowcom. Na pewno wiedzą, co kryje się za elektronicznym pieniądzem.
Przypomnę, że zaakceptowanie elektronicznego pieniądza przez kilka dużych państw, oznacza wdrożenie nowego systemu monetarnego. Społeczeństwa, które pozbędą się gotówki, są skazane na łaskawość systemu bankowego.
Oddanie bankierom, tak ważnego elementu, jakim jest pieniądz spowoduje realną kontrolę nad każdą osobą w państwie. Bardzo szybko po cichu wyeliminują wszelką realną opozycje.
W jaki sposób ?
Pod byle jakim pretekstem lub fałszywym oskarżeniem, zamkną im dostęp do kont bankowych.
Norwegia jest bogatym krajem. Bogactwo powinno oznaczać niezależność. W tym przypadku finansjera chce wykorzystać ten kraj do swoich celów. Jeżeli Norwegia zaakceptuje system bezgotówkowy bankierów, to bardzo szybko straci kontrolę nad swoimi surowcami. W krótkim czasie doradcy zachodni wydrenują ich budżet z wszelkich nadwyżek czy funduszy pokoleniowych.
Bardzo się dziwię społeczeństwu norweskiemu, że jest tak mało inteligentne i zachowawcze. Już dzisiaj tylko 5% transakcji dokonywanych jest w tym kraju za pomocą gotówki.
Eksperci z organizacji Finans Norge twierdzą, że Norwegia wyeliminuje gotówkę do 2020 roku.
Myślę, że te 5% można wyeliminować znacznie szybciej. Jeżeli taki stan osiągną inne duże kraje, to jedną decyzją pozbędą się gotówki z obiegu.
Jak zwykle będzie się to odbywało przy użyciu reklam z pospolitymi idiotami, czyli sprawdzonymi politykami i gwiazdami rozrywki. Zapewne każdy, kto otworzy konto i zrezygnuje z gotówki dostanie prezent: laptopa, albo suszarkę do włosów.
Jest to cena bardzo adekwatna do sprzedania własnej niezależności

-
Konkluzja
Wnioski z tych dwóch akcji są jednoznaczne.
Finansjera przystąpiła do ataku wdrożenia nowego systemu monetarnego czyli elektronicznego pieniądza. Aby mogli odnieść sukces muszą osłabić kraje BRICS. Obecnie wyciągnęli najsilniejszą broń, jaką mają w swoim repertuarze, czyli drastyczne obniżenie ceny ropy.
Moim zdaniem jest to bardzo słaba broń przy dzisiejszej wiedzy ekonomicznej. Wystarczy, że Rosja będzie umiejętnie dodrukowywać rubla i wrzucać go mądrze do gospodarki.
Osobiście twierdzę, że takie narzędzie jak emisja pieniądza w rękach polityków czy służb jest śmiercionośną bronią dla gospodarki. W długim czasie może spowodować hiperinflacje.
Dlatego kontrolę nad emisją pieniądza powinna mieć tylko instytucja niezależna jak; NIDPI.
Przy mądrym wykorzystaniu emisji pieniądza, obniżenie ceny benzyny nie spowoduje żadnych problemów dla Rosji czy Iranu.
Dodatkową bronią, którą już na początku kryzysu ukraińskiego Rosja straszyła Amerykę są obligacje amerykańskie i rezerwy walutowe w dolarze.
Wyprzedanie ich w dużej ilości spowoduje nieodwracalny proces niszczenia gospodarki USA, która stoi na glinianych nogach. Została tak rozregulowana przez FED, że duży impuls może rozpocząć proces jej destrukcji.
Już teraz Ameryka nie może sobie poradzić z inflacją. Ich oficjalne wskaźniki są totalnie kłamliwe.
Shadowstats.com podaje, że jest to 8-9%.
Z moich obserwacji wynika, że wejście w hiperinflacje jest nieodwracalnym skutkiem prowadzonej polityki. Dlatego tak spieszą się z elektronicznym pieniądzem. Już teraz średni budżet czteroosobowej rodziny na artykuły spożywcze i chemiczne musi być zwiększany kilkadziesiąt dolarów miesięcznie, aby kupić tę samą ich ilość.
Przypominam, że z pomocy społecznej korzysta około 110 mln Amerykanów.
W tej chwili czekamy na odpowiedź krajów BRICS, ponieważ muszą się zjednoczyć, aby pokonać finansjerę.
Nigdy w historii świata nie mieli takich atutów jak obecnie.
-
źródła: bankier.pl bankier.pl
P.S. Rosja i Chiny częściowo odpowiedziały finansjerze. Potwierdziły swój sojusz – onet.pl.
za: //biznes.robertbrzoza.pl/finansjera/bankierzy-rozpoczeli-ostateczna-rozgrywke/

KOMENTARZE

 • @LordConqueror 17:00:13
  " Tylko debil może się tym martwić."

  To Lord nie martwi się tym, że Rosja nie zepnie budżetu?
  Wszyscy polscy patrioci się tym martwią...
 • @LordConqueror 17:00:13
  No właśnie, gdybyś nie był debilem lub może tylko płatnym syjonistycznym trollem, zauważyłbyś, że tekst nie wyraża obaw z powodu obniżenia cen ropy, a wręcz przeciwnie:

  "Niestety, – niestety dla Międzynarodowego Żyda, dla nas bardzo dobrze -, jest to broń obosieczna, ponieważ w cenie ropy, której handel kontroluje Międzynarodowy Żyd, upychano puste, wirtualnie wykreowane $ USA. Spadek cen ropy to także spadek wartości $ USA, to dramatyczny wzrost zadłużenia USA, których długi są denominowane w $ USA. Cóż, tonący brzytwy się chwyta."

  Cóż debil nie potrafi, a syjonistyczna gnida nie może czytać ze zrozumieniem.
 • @LordConqueror 17:24:12
  UFFF....
  Koniec z embargiem na polskie jabłka!

  Rosja zaproponowała Unii Europejskiej zniesienie sankcji nałożonych na stronę rosyjską z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy. Zadeklarowała zarazem, że w takim wypadku ona uchyli swoje kontrsankcje, wprowadzone w stosunku do UE.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-proponuje-ue-wzajemne-zniesienie-sankcji/tpj93

  Rosja martwi się bezrobociem młodzieży w UE i jej PKB.
 • Ropa...to petrodollar....
  spadek cen ropy to spadek..utrata wartosci petrodollara....
  To nei bankierzy rozpoczeli ostateczna rogrywke panie Brzoza///
  to Rzeczywistosc rozprawia sie z ////wirtualnym swiatem banksetrofffff....
  Oczywicie ....a glupiemu jak zwykle radosc:-)))))
  Glupki wszystkow krajow laczcie sie w radosci z niskich cen ropy:-)))
  Potem wystapia braki:-))))
  Na zlosc Ruskim:-))))
 • @LordConqueror 18:56:57
  Normalny czlowiek??? To kto??? NIby wy//// wasza lordowska?????:-)))
  Czy ta o,oo1% populacji..ktora posiada 85% wszystkiego co na Planecie???
  Ci nie maja zmartwien.... oni maja 85% Planety Ziemia....
  Amerykanie juz rozwiezli po bankach maszynki do piecztowania pieniedzy...na godz W zwlaka urzednikow i przez noc pieczetuja tyle ile trzeba, zeby w USA krecilo sie wszystko normalnie...reszcie zakreca kurki..ze wszystkim...
  Zwlaszcza tym co ani pieniedzy wlasnych, ani surowcow, ani zarcia, ani rzadu od wielu lat nie maja...wiesz o kim mowie??? Nie.... Nie o Leninie:-))
  Posluchaj tego mlodego Polaka " i postaraj sie go dobrze zrozumiec:-))

  https://www.youtube.com/watch?v=dmptkS78aeM#t=14
 • @LordConqueror 17:54:39
  Poczytaj i oświeć swoje komóry syjonistyczny trollu i dowiedz się, co to takiego Międzynarodowy Żyd:

  http://www.ostoja.pl/zakupy/?68,miedzynarodowy-zyd-tom-i-henry-ford
 • Autor pisze; //Dlatego kontrolę nad emisją pieniądza powinna mieć tylko instytucja niezależna jak; NIDPI.//
  Jako niewtajemniczony przez autora w jego nazewnictwo, nie mam pojęcia co to jest //NIDPI//. Za to znam dobrze inną niezależną istytucję zwaną //FED//. Jedna już nam dopiekła, po co autorowi druga, i to nieznana, a więc niewypróbowana?-:))) Jak to jest z tymi niezależnymi instytucjami i kto ma być szefem? No i po co nam jakieś służby i rządy, skoro to podobno pieniądz rządzi tym światem? Chyba, że jak dotąd, instytucje finansowe potrzebują narzędzi takich jak te rządy i te... "służby". Chyba trzeba będzie zmienić nazewnictwo i rząd nazwać reprezentantem , a służby ekonomem, rządcą i karbowym dla tych co tworzą pieniądze? Zgłupieć idzie, mając do czynienia z tak mądrymi , senatorskimi, rzekłbym głowami, szczególnie gdy te tęgie głowy maluczkich nie chcą oświecić, a wiedzę swoją, którą zamierzają świat uzdrowić czynią tajemną... Mamon magic? -;)))
 • @Talbot 17:40:10
  Tekst z Onetu? Dlaczego nie z Gazety Wyborczej?
  Przecież teksty piszą im ci sami ludzie.
 • @LordConqueror 23:34:06
  Syjonistyczny trolliczku, to nie stać cię już nawet na jeden chociażby skromny, ale sensowny argument? Już całkiem straciłeś kontenans?
  Dajesz jedynie dowody, żeś nie tylko głąb, ale i cham pospolity.
 • @ Rzeczpospolita
  Panie Kosiur: Tradycyjnie, wal Pan za to w Kościół Katolicki.
  Czekam na Nasz stosunek do Kościoła i religii – cz.2/2.

  Część 1 tutaj: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/115882,nasz-stosunek-do-kosciola-i-religii-cz-1-2.
 • @szczurobronny 00:00:42 Popatrzcie wszyscy ludkowie!
  Jaki ten Putia Geniusz nauki ekonomii -czieskiej! Miał Parę spodni wartą tylko 32 ruble! Ale on nie sprzedał ich głupiemu ruskiemu za tę 32 głupie ruble! On je sprzedał za 1 Dolara! Za tego dolara dostał teraz 45 rubli! Bo rubel stracił 30% i teraz ruski by musiał zapłacić za spodnie te 45 rubli lub owego dolara . O kosztach transakcji, transferowych opłatach, cłach i podatkach nie wspominającAle Putia w jakiś sprytny sposób wziął te ruble od razu w budżet! no I ma wyższą cyfrę. Jak on to wzął od razu do tego budżetu, to Już Czeski film. lub powyżej wspomniany przez mnie mamon. Mamon Magic -:;)))?A dolar nadal Panuje i FED jak będą drugie spodnie z radością nowego dolara dodrukuje. Czy można jeszcze prościej podać kawę na ławę (dla niekumatych) w jakim żyjemy matrixie?
 • Mr. LordConqueror 23:34:06
  .
  Ojojoj joj - morda obita , oko podzelowane , zab sie rusza na przedzie - niepotrzebnie sie z nim biles , przeciez on nie chodzi w Twojej wadze .
  --- Jakby moja dala sie tak zdjac to bym kurwe powiesil !
  :
  https://www.youtube.com/watch?v=1brKgnS2Cfk

  WIŚNIA JEST WIŚNIA

  8-)))
 • P.s.
  .
  Ceny ropy pöjda w göre , informacja wprost z Kasprowego w Zakopcu .
  Mikrofilm specjalnego zarachowania wprost z Resortu :
  https://www.youtube.com/watch?v=V0dAz8aHV1w
 • Mr. LordConqueror 12:42:40
  .
  Meczet , synagoga , kosciol , cerkiew ?
  Yeahhhh ...
  Do przerwy 0 : 1 i stawiam na Tolka Banana .
  Mödl sie Lord , co w koncu Tobie pozostalo z marnego zywota przed laptopami Syndykatu .
  Marek Hlasko mial racje piszac :
  ---Z dobrą kobietą – nie boli życie, od dobrego jadła – nie boli brzuch, od dobrego trunku – nie boli głowa...
 • pan szczurobronny 13:04:28
  .
  A TUTAj leszcz filmowy do akcji w Afganistanie :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/570/wojna_charliego_wilsona_charlie_wilson_s_war_2007_.html
  Niezle kombinujesz .
  8-)
 • @szczurobronny 13:04:28
  Ale przecież Rosja miała wszystko potrzebne, by dokonań odpowiednich zmian i wszystko by się skończyło takim sukcesem jak w Chinach.Czegoś im zabrakło ? Rozumu, albo to była dywersja.
 • @nana 17:50:33
  Widać nie starcza intelektu, by to zrozumieć.Pojąć zagrożenia.Nieuchronnie nadchodzi czas zagłady.Im to tylko to wystrzeliwanie rakiet zostało.Myslą że władcy tej planety się tego wystraszą.Hahaha.To jest kolejny dowód na ich niedorozwój umysłowy.Ale czego się spodziewać po Mongołach.
 • takie tam...
  Prof. Andriej Zubow ”Dzisiejsza Rosja swym nacjonalizmem i strukturą społeczną najbardziej przypomina faszystowskie Włochy. „....”. Nacjonalizm staje się ideologią i dominuje: jednoczenie ziem, narodu. Widać tendencję do budowy totalitarnego państwa, ale niekomunistycznego. Nie można tego porównać do hitlerowskich Niemiec, dzięki Bogu brakuje elementu rasowego w ideologii. To po prostu faszystowskie Włochy. Nacjonalistyczne i korporacyjne państwo. „..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930