Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 5472 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikt chyba nie zaprzeczy, że przekazywana nam wiedza historyczna i polityczna, służą kształtowaniu politycznych postaw społeczeństwa. Na kształtowanie tych postaw wpływ mają z reguły ci, którzy posiadają realną władzę polityczną.

 

ROSJA-DĄŻY-DO-WOJNY

Nikogo do miłości, przyjaźni, zmusić nie można. Ta prosta prawda dotyczy uczuć nie tylko względem osób, religii, władzy, ale także względem sąsiedniego państwa.

Stosunek części polskiego społeczeństwa do Rosji (tu rzecz ciekawa, nie zawsze pokrywa się on z identycznym stosunkiem do Rosjan – ? – i szkoda, że nie zastanawiamy się dlaczego?) jest rezultatem znajomości historii stosunków polsko-rosyjskich oraz politycznej świadomości. Ale znajomość tych dyscyplin nauki jest zgodna z tym, co poprzez oświatę i media zostało zakodowane w naszej świadomości.

Nikt chyba nie zaprzeczy, że przekazywana nam wiedza historyczna, jak i polityczna, służą kształtowaniu politycznych postaw społeczeństwa. Na kształtowanie tych postaw wpływ mają z reguły ci, którzy posiadają realną władzę oświatową i medialną, a więc i polityczną. Tu winniśmy sami postawić sobie pytanie, czy przekazywanie nam tej wiedzy (zgodnej, czy nie zgodnej z prawdą? – to jest istotne) budowało właściwe polskie postawy polityczne i czy były one budowane z korzyścią dla naszego państwa i narodu, czy dla innych, wrogich nam sił? Pośrednią odpowiedź uzyskamy analizując historię stosunków polsko-rosyjskich od 1610r do chwili obecnej oraz losy naszego państwa i narodu.

Nie zamierzam jednak nikogo pouczać, ani nauczać o prawdziwej historii tych stosunków i o ich politycznych konsekwencjach. Chcę tylko powiedzieć, że wiedza o jakimś przedmiocie, zjawisku, zdarzeniu, jest sumą informacji zebranych z wielu różnych punktów widzenia, czyli tak jak w fizyce z wielu różnych punktów odniesienia obserwatora względem zdarzenia, czy przedmiotu.

Mamy w naszej polskiej historii wspaniałe zwycięstwo nad zakonem Krzyżowców w 1410r. Krwawą ewangelizację prowadzoną przez zakon przerwały wojska polsko-litewsko-ruskie ścierając się pod Grunwaldem nie tylko z wojskami Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny, ale i z kwiatem rycerstwa ówczesnej zachodniej Europy. Pogańska w zasadzie Polska, pogańska Litwa i Ruś pokonały nowoczesną wtedy, chrześcijańską Europę. Rzym zagroził polskiemu królowi, że jeżeli ośmieli się odebrać zakonowi zagrabione przezeń ziemie, to przeciw Polsce Rzym zorganizuje wyprawę krzyżową. Kilka lat później papież Marcin V obłożył Władysława Jagiełłę oraz Polskę klątwą za pokonanie wojsk krzyżacko-europejskich. Klątwa obowiązuje do dzisiaj, nie zdjął jej nawet św. JPII – polski papież (?).

wielki-mistrz-z-papiec5bcem

Audiencja wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego, sióstr, braci i familiares u papieża Jana Pawła II – 11 II 1991 r.

Współczesna Rosja, niemal osamotniona, ściera się dzisiaj, na szczęście prawie wyłącznie gospodarczo, z całym nowoczesnym, demokratycznym i chrześcijańskim Zachodem, który skolonizował także Polskę i Litwę i po trupie kolonizowanej Ukrainy chce podbić Rosję.

604 lata po bitwie pod Grunwaldem dochodzi do starcia między niedemokratycznym (kiedyś pogańskim) Wschodem i demokratycznym Zachodem – czyż nie zastanawiająca to analogia?

Czy polski rusofob nie powinien dokonać ponownej, ale z dzisiejszej perspektywy, oceny grunwaldzkiej bitwy i potępić to zwycięstwo jako wygraną niesłusznych, wstecznych sił pogańskich, z nowoczesnym, chrześcijańskim, Zachodem?

 

Dariusz Kosiur     -  http://wiernipolsce1.wordpress.com/

 

*                           *                         *


Poniżej pytania (znalezione w internetowej poczcie), które winny skłonić rusofobów przynajmniej do chwili refleksji nad stanem własnej wiedzy historycznej i politycznej – oczywiście nie dotyczy rusofobów zawodowych takich, jak historyk – !!! - prof. A.Nowak

images

1.Czy Rosja Cię skolonizowała w imperium europejskim czy zachód?

2. Czy Rosja pozbawiła Polskę suwerenności podpisując Traktat Lizboński, czy Żyd niemiecki Tusk i Żyd ukraiński Kaczyński?

3. Czy Rosja zlikwidowała polskie stocznie, czy korporacje żydowsko-zachodnio-niemieckie przy przyzwoleniu PO, PIS, SLD, PSL?

4. Czy Rosja zlikwidowała pegeery a ziemie północno-zachodnie Polski pozwoliła zabrać Niemcom żydowskiego pochodzenia?

5. Czy Rosja zlikwidowała przemysł zbrojeniowy Polski i armię polską, czy prezydent żydowskiego pochodzenia Kaczyński-Kelstajn jako zwierzchnik sił zbrojnych wraz z żydowskim imperium NATO?

6. Czy Rosja zmusiła lekarzy i pielęgniarki do emigracji, zlikwidowała i sprywatyzowała szpitale polskie, czy żydowskie, zachodnie korporacje, za przyzwoleniem PO, PIS, SLD. PSL ?
Czy to Rosja poddaje eutanazji Polaków, i eksportuje ludzkie organy dla zachodnich milionerów.

7. Czy Rosja przejęła polskie fabryki leków, czy kartel międzynarodowy żydowski dając nam zatrute, szkodliwe i nie leczące leki?

8. Czy Rosja przejęła banki polskie wraz z 66mld (za roczny dochód) i bicie pieniądza polskiego, czy finansjera żydowska?

9. Czy Rosja zlikwidowała przemysł Polski i rolnictwo zmuszając młodzież wykształconą do opuszczenia kraju i niewolniczej pracy u Niemców, Anglików przy przyzwoleniu rządu mniejszości narodowej; żydowsko-niemieckiej w Polsce (PO, PIS, SLD, PSL)?

10. Czy Rosja zorganizowała Majdan w Kijowie, czy Żydzi ukraińscy wspierani przez żydowski Zachód i Żydów polskich?
Czy to Rosja buduje na terenie wschodniej Polski i Ukrainy państwo żydowskie, czy żydzi polsko- ukraińscy?

11. Czy Rosja założyła ZSRR czy Żydzi rosyjscy i zachodni. Czy Rosja założyła imperium europejskie UE, kolonizując kraje środkowej Europy czy Żydzi Niemieccy ?

12. Czy Rosja zdemoralizowała, rozpiła i znarkotyzowała młodzież polską, czy żydowski rząd IIIRP?

13. Czy Rosja wywołała II Wojnę Światową, zorganizowała obozy koncentracyjne i wymordowała 6mln Polaków i ponad 22 mil. Rosjan, czy Niemcy i Żydzi?

14. Czy Rosja mordowała oficerów w Katyniu, czy żydowskie NKWD?
Czy to Rosja wywoziła Polaków i Rosjan na Sybir, czy Żydzi rosyjscy i polscy?

15. Czy zachód wyzwolił Polskę z okupacji żydowsko-niemieckiej, czy Rosja?

16. Czy Zachód pomógł odbudować Polskę ze zniszczeń wojennych, czy Rosja?

17. Kto wywołał wojnę w Afganistanie, Iraku, Jugosławii, Syrii, Gruzji, czy żydowskie NATO, żydowska Ameryka, czy Rosja?

18. Kto okupuje i morduje Palestynę, Rosja czy Żydzi izraelscy wspierani przez żydowski zachód?

19. Kto zlikwidował przemysł i rolnictwo w Polsce, Rosja czy imperialny zachód rękami PO, PIS, SLD, PSL?

20. Kto czerpie ogromne zyski ze skolonizowanej Europy, Rosja czy Międzynarodowy Żyd – żydowska światowa finansjera?

21. Kto zbudował zbrodniczy komunizm i kolonialny globalizm, Rosja czy Żydzi?

22. Kto nie zgodził się na powrót ziem wschodnich Polski, Putin, czy Geremek, Mazowiecki, Kuroń, Michnik w 1989r.?

23. Kto dzisiaj pomoże Polsce odzyskać ojczyznę; Niemcy, USA, Żydzi, czy Rosja i kraje słowiańskie wschodu?

usa_democracy

KOMENTARZE

 • ------ WYPUNKTOWAŁ Pan - pięknie
  --- i ani 1 gwiazdki -- zastanawiające ? - a ponoć na neonie sami patrioci ! chyba ,że ? inteligentni inaczej.
 • Nie do końca można się z Panem zgodzic, bo...
  z całą pewnością, nie można nazywać ewangelizacją, krzyżackiego barbarzyństwa. To że była to "ewangelizacja" nie po myśli Pana Boga, niech świadczy Jego rozprawienie się z tym zakonem (raczej ówczesną mafią) poprzez wojska które walczyły z Bogurodzicą na ustach (ale także i w sercu).
  Król Władysław Jagiełło nie modlił się przed tą Bitwą do Swaroża a przed Relikwiami Krzyża św, do naszego Pana Jezusa Chrystusa w katolickim klasztorze Benedyktynów. Z całą pewnością prosił także o wstawiennictwo Matkę Boską o czym świadczyć może właśnie Bogurodzica nasz Hymn, będący jednocześnie, śpiewaną modlitwą.
  Więc po raz kolejny proszę o niewylewanie dziecka z kąpielą, bo jak widac, żmije na łonie Kościoła RK, były, są i pewnie będą.
  Te żmije aż zacierają ręce z zachwytu, czytając Pana artykuły, bo pisze Pan zgodnie z ich oczekiwaniami.
 • @Jan Paweł 17:12:34
  Myślę, że niepotrzebnie nadwyręża Pan treść II przykazania Dekalogu ("Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.")
  Nie wiem, czy zauważył Pan, ale ja nigdzie nie dotykam i nie odnoszę się do spraw i wyroków boskich, tylko i wyłącznie do ludzkich.
  Wszystko to, co zawiera podany przeze mnie przykład dotyczący bitwy pod Grunwaldem w jej ludzkim wymiarze fizycznym i politycznym jest prawdą i ma potwierdzenie w faktach i dokumentach historycznych. A jak tę bitwę ocenił Bóg, nie wiem i nigdy z nim nie będę o tym dyskutował.

  Co do modlitw króla Jagiełły, to proszę pamiętać, że był on politykiem - i chyba nie byle jakim - a religia stanowiła wtedy (jak się okazuje nie wiele w tej kwestii uległo zmianie) istotny element polityki - polski król i mistrz zakonu modlili się do tego samego Boga.

  Co do moich tekstów, to staram się pisać zgodnie z prawdą i z polskim interesem państwowym i narodowym.
 • @Rzeczpospolita 17:44:34
  https://www.youtube.com/watch?v=MQFZGxo5HfE
 • @Jan Paweł 17:12:34
  ::))))) nie mogę przecież Ciebie rozczarować ! Janie Pawle ! pytanie za pięćdziesiąt groszy !!-- ile Państwo polskie ma lat ??

  http://wolnemedia.net/historia/nasze-slowianskie-korzenie/
 • @ninanonimowa 18:31:52
  ------ pokrętnie J.P. pokrętnie jak widzisz ! historię nam tworzono
  http://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/05/uwaga-na-falszywych-prorokow-slowianszczyzny/
 • Prof. Nowak
  Prof. Nowak nie jest rusofobem, tylko po przez dlugoletnie studiowanie spraw rosyjskich dobrze wie co to jest Rosja.
 • Proste pytania dla tych którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.
  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach?

  Kto doprowadził armie Polskę do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?

  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?
  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?

  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?

  Ktoś może dać przykład kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?

  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?

  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?

  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?

  Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy ze względu na dwa żółwie przechadzając się od sadzawki do sadzawki?

  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?

  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?

  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?

  Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?

  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny - euro?

  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?

  Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?

  Pytań można mnożyć, bagaż historyczny stosunków Polsko-Rosyjskich jest ciężki jak cholera - ale każdy powinien zrozumieć najważniejsze jest to - co LEŻY w INTERESIE POLSKI a CO NIE!"
 • @ninanonimowa 18:31:52
  Myślę, że Cię rozczaruję:-) powiem za Gomułką: tysiąc lat (+48:-)...
  Chociaż oboje wiemy, że o wiele, wiele więcej... jako Słowianie.
 • @zak 20:18:58
  prof Nowak (podobno nie jest to jego prawdziwe nazwisko) jest takim samym znawcą Rosji jak Kaczyński i Rydzyk
 • MARCIN V
  Pozwyższy artykuł potwierdza tylko przesąd, że ci, którzy piszą "prawda" - najczęściej kłamią; ci, którzy piszą oszczerstwa n.t. Boga i Kościoła - są najpierw głupcami; a ci, którzy wyjaśniają historię - najmniej ją rozumieją.

  Jeśli chodzi o wielkiego papieża Marcina V, to zasłynął on z tych wspaniałych posunięć:
  1. 22 kwietnia 1418 zakończył obrady soboru w Konstancji, nie uznając zasady wyższości soboru nad papieżem. Obalenie autorytetu papieża, czyli demokrację w kurii papieskiej podstępnie wprowadzono dopiero podczas II-go soboru watykańskiego;
  2. Zwalczał koncyliaryzm wśród kardynałów. Jak przewidział Marcin V, koncyliaryzm stał się przyczyną ruchów protestanckich;
  3. W kooperacji i przyjaźni z królem Polski Władysławem Jagiełłą, Marcin V wzywał do krucjat przeciwko husytom w Czechach, i słusznie. W spuściznie po ruchu husytów powstał w XX wieku modernistyczny Czechosłowacki Kościół Husycki zupełnie taki sam jak modernistyczny anty-kościół katolicki po II-gim soborze watykańskim.
  4. W kazaniach ostro występował przeciwko Żydom. I stąd tyle nienawiści do niego wśród rewizjonistów historycznych i anty-katolików.

  Z resztą, poczytajcie sami o Marcinie V w opisach jego pontyfikatu. Polska w tym czasie nie była ani pogańska, ani Marcin V niczym nie groził Polsce, ani ziemie Krzyżaków nie były "zagrabione". Ta są bzdury!
 • @Zdzich 22:00:01
  Zamiast tego wszystkiego, co Pan napisał, mniemam, że wystarczyło podać argument zasadniczy w rodzaju: "a u was to Murzynów biją", a w odniesieniu do mnie mogłoby to być stwierdzenie, że na mojej fotografii nie ma np. krzyża lub wizerunku Matki Boskiej, co z góry dyskwalifikuje moją wiarygodność.

  Co do głupoty i bzdur, to szkoda wielka, że Autor komentarza nie rozumie tekstu, ani nie dostrzega tematu artykułu dość wyraźnie zaznaczonego już w samym tytule.

  A Pański komentarz skwituję starym porzekadłem: co ma piernik do wiatraka?
  A poważnie:
  - była groźba Rzymu wyprawy krzyżowej za ewentualną próbę odebrania zakonowi zagrabionych przezeń ziem, czy nie?
  - Marcin V nałożył klątwę na króla i Polskę, tak, czy nie?
 • @zak 20:18:58
  To polecam wywiad z tym zakamuflowanym syjonistą. Jeśli nie jest to tekst wściekłego rusofoba, to z pewnością antypolskiej kreatury.

  http://wpolityce.pl/polityka/224020-prof-andrzej-nowak-putin-nas-ogral-placimy-za-bledy-tuska-i-sikorskiego

  Warto wziąć pod uwagę, że ów profesor występuje w powszechnych żydo-mediach Rydzyka, ale także i tych z przeciwnego bieguna, także żydowskich.
 • @Rzeczpospolita 23:40:27
  Użył Pan pozornego tytułu: "Rusofob – to patriota czy nieuk i idiota?" aby przeprowadzić pod nim kolejny atak na Kościół. Przypominam, że Kościół Katolicki w Polsce, wg GUS'u, to 87% Polaków.
  Ja stanąłem w obronie tego Kościoła, co skrytykował Pan jako "autor komentarza nie rozumie tekstu, ani nie dostrzega tematu artykułu dość wyraźnie zaznaczonego już w samym tytule."
  Zaraz po tym, zadaje mi Pan pytanie n.t. wyprawy krzyżowej, co oczywiście nie ma nic wspólnego z wyraźnie zaznaczonym tytułem.

  Zatem, co mamy tutaj dyskutowac?
  Rusofobię, Pana obłędny atak na Kościół, czy Krzyżaków?
 • @Rzeczpospolita 23:45:13
  Pochodze ze wschodnich terenow Polski, I jak pamiecia siegam do mojego pradziadka I prababki, po przez dziadka, babke, ojca I matke, to zawsze oni mieli zle, lub bardzo zle doswiadczenia z Rosjanami, a szczegolnie z tymi, ktorzy w jakis sposob reprezentowali panstwo Rosyjskie. Osobiscie znalem jednego kgebisty, oraz prof Kantorowicza slynego rosyjskiego matematyka oraz wielu innych rosyjskich naukowcow. Z tymi osobami mialem prywatne poprawne stosunki, ale ich polityczne postawy, delikatnie mowiac, byly dla mnie nie do zaakceptowania. Uwazam, ze wiekszosc Rosjan, to ludzie, ktorzy sa podpora kazdego rodzaju totalitarnej wladzy w Rosji. Dopoki mentalnosc wiekszosci Rosjan nie zmieni sie, to my Polacy nie mamy zadnych szans aby zyc z nimi w pelnych partnerskich stosunkach. Do tego czasu zawsze Rosjanie, beda chcieli Polske zniewolic.
 • @zak 06:18:59
  - ja myślę,że przede wszystkim chodzi tu o zlokalizowanie prawdziwego wroga Polski -a nie jest nim Rosja

  -po wtóre---- http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  Przedmurze chrześcijaństwa jakie uczyniono z Polski , było wciąż i wciąż zagrożeniem dla wszystkich ludów słowiańskich na jej wschodzie a dla Rosji w szczególności. Katolicka Polska ZDRADZAŁA !!!!.
  ŻYDOSKO-KATOLICKA Polska zdradzała podwójnie . Więc nie ma co się dziwić -kto w rodzinie szanuje zaprzańca i zdrajcę ?!.
 • Czy rusofob to patriota ? czy nieuk idiota ?
  Czy rusofob to patriota ? czy nieuk idiota ? odpowiadam rusofob w Polsce TO ŻYD !!!! na usługach światowej mafii globalnej !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! TYLKO POWSTANIE NPS może zjednoczyć Słowian w Polsce !!! ZAPAMIĘTAJCIE !!!!
  !
  NARODOWA PARTIA SŁOWIAN ! NARODOWA PARTIA SŁOWIAN !!!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach !
 • @ele 09:40:48
  Przede wszystkim nikt nie wie kto W Rosji jest Slowianinem. W zwiazku z tym nie ma w Rosyjskiej Federacji etnicznej republiki Rosji, ktora byla by w wiekszosci zmieszkiwana przez Slowian - Rosjan. Historycznie Slowianami byli ludzie zamieszkujacy Nizny Nowogrod, ale zostali oni calkowicie wymordowani przez Iwana Groznego. Okolice Moskwy byly zasiedlone przez plemiona Ugro-finskie, a wielkie polacie Chanatu Kazanskiego byly zasiedlone przez Tatarow (Mongolow). Jezyk rosyjski nie powstal w sposob naturalny w oparciu o plemiona slowianskie, ale zostal narzucony przez Piotra I poprzez sprowadzenie do Ksiestwa Moskiewskiego prawoslawnych duchownych z Bulgarii I Serbii. w zwiazku z tym jezyk rosyjski jest bardzo podobny do jezyka bulgarskiego I serbskiego, ale mniej podobny do bialoruskiego I ukrainskiego. Nalezy uwzglednic, ze od czasow Piotra I do obecnych nastapilo pewne przenikanie miedzy tymi ostanimi jezykami I rosyjskim. W zwiazku z tym wiekszosc Rosjan, a szczegolnie rosyjscy politycy nie czuja sie Slowianami, I dlatego zawsze odnosza sie wrogo do sasiedzkich Slowian, jak na przyklad do Polakow, Ukraincow I Bialorusinow. Zawsze starali sie ich zniewolic I zniszczyc. Natomiast Rosjanie haslo "Slowianie" uzywali do poniewolenia Slowian.
 • @ninanonimowa 09:27:56
  ----------------A KONIEC JEST TAKI !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=Veyt5_1kOaU
 • @zak 06:18:59
  Większość mojej rodziny pochodzi z Mazowsza.
  Moja babka opowiedziała mi o dwóch zdarzeniach. Rok 1939, wrzesień, do ogrodu dziadka weszli Niemcy, narwali trochę niedojrzałych jabłek i koniecznie chcieli za nie zapłacić.
  Rok 1944, weszli Rosjanie, ustawili pod ścianą wszystkich domowników i każdemu zabrali to co miał cennego, pierścionek, medalik itp.
  Moja druga babka opowiadała inną historię. Rok 1944. - rosyjski żołnierz zgwałcił córkę sąsiadów babki. Rodzice dziewczyny poszli na skargę do rosyjskiego dowódcy i opowiedzieli całe zdarzenie. Ten zrobił zbiórkę oddziału i polecił dziewczynie wskazać winowajcę, którego natychmiast rozstrzelano. Następnego dnia Rosjanin, dowódca, przyniósł rodzinie dziewczyny kupon granatowego, solidnego materiału, z którego oficerom szyto spodnie.

  Która opowieść według Pana winna być ilustracją stosunków polsko-rosyjskich?

  Do uczciwej oceny tych stosunków potrzeba sporej wiedzy historycznej, ale także politycznej. Warto np. wiedzieć, jak to się stało, że Polacy i Rosjanie ostatni raz stawali razem przeciw wspólnemu wrogowi w 1410r., a potem przeciw sobie -?
 • @Rzeczpospolita 10:29:03
  "W-imie-ojca-syna-i-putina!"
  Zmilujcie sie nad soba i waszymi dziecmi, ktore beda to, co napiszecie ewentualnie kiedys czytac!
  W 1410 NIE BYLO ZADNEJ ROSJI!!!

  A rosja "stala sie slowianska" NA PODSTAWIE DEKRETU PRUSACZKI KATARZYNY; PO ZAGRABIENIU ZIEM RUSINOW I SLOWIAN ZACHODNICH ZWANYCH ROZBIORAMI POLSKI - przewazajaca wiekszosc Rusinow zyla do poczatkow XIX wieku na terenie I Rzeczpospolitej.
  Rosja od momentu swego powstania sprzymierzala sie zawsze przeciwko Polsce - najczesciej z niemcami - dwa sztucznie utworzone narody powstale ze zlepkow przeroznych nacji w celu podboju i kolonizacji Eurazji.
 • @zosia1 11:52:49
  O jaką, zosiu, część Rosji chodzi? Bo na przykład Czukcze nie twierdzą, że są Słowianami.
 • ŻĄDAMY Jednomadatowych okregów wyborczych żydowskie parchy !
  Do żydów żydówek o nickach zosia1 -zak i innych żydów co to bełkoczą o Słowianach Rosjanach !! ! cytat z wikipedi !!!!
  !
  R1a1 występuje w Europie najczęściej wśród Serbołużyczan (63%), a najwięcej jego nosicieli jest wśród Rosjan (47%, ponad 50 mln). !!!!!!!
  !
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_%28Y-DNA%29
  !
  Apel do żydów ! ścierwa żydowskie nie wycierajcie sobie mordy nami !!!
  wy jesteście semitami lub chazarami więc wynocha do Izraela !!! Polska to Słowiański kraj lechicki !!!! wy ścierwa żydowskie jesteście obcymi w Polsce !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! ŻĄDAMY WOLNYCH WYBORÓW JOW !!!!! SWOBODNEGO DOSTĘPU DO TVP !!!
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH !
 • @ele 18:33:23
  JOW - nie wolno tego popierać, to zabetonowanie żydowskiej władzy na zawsze, jak w USA.

  O JOW-ach

  https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/10/02/jow-y-i-forp-p-kukiza-oraz-s-ki/
 • @lorenco 17:27:36
  "Czukcze nie twierdzą,"
  przypuszczam, ze nie twierdza, ale oni juz teraz prawdopodobnie nie wiedza kim wlasciwie sa.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Czukcze (punkty 3.2 3.3 8 10)

  "Rosija" zbudowala swoje imperium na grabiezy, ludobojstwach, niewyobrazalnym ucisku mniejszosci i, przede wszystkim, nihilizacji calych narodow. Konkretnie oznaczalo to unicestwienie historii i kultur dziesiatek narodow, zniszczenie ich jezyka, poczucia etnicznej przynaleznosci poprzez przymusowa rusyfikacje. Zagrabienie ich ziemi i bogactw naturalnych (rosyjski gaz!) To wlasnie mniejszosci wysylane byly na Sybir albo wypychane byly na pierwsza linie frontu jako "mieso armatnie".
  Polacy przetrwali brutalna rusyfikacje (i germanizacje), zabory, bo byli narodem silnym i zyjacym w spojnosci od tysiecy lat. Czukczowie nie potrafili sie obronic -i kilkadziesiat innych narodow takze. W "rosiji" ma istniec( wedlug przykazu carskiego - pozniej przykazu KC ) jeden narod, z jednym jezykiem i jednym absolutnym "wodzem" - wychodowany zostal "Homosowieticus" (Szkoda, ze niektorzy Polacy tez sie tym "wirusem" zakazili).

  Poza tym rosija zawlaszcza sobie nasza slowianska tradycje, historie - a jest to lud przede wszystkim ugrofinsko-mongolski. Robia identycznie to samo co robili niemcy nazywajac sie "aryjczykami", mimo, ze sa genetycznymi i etnicznymi mieszancami i z aryjczykami nie maja nic wspolnego.
 • @zosia1 21:34:18
  MÓWIMY O Słowianach !! m.in.O NAS !

  geopolityka , polityka ! TĘ PLANUJE SIĘ na 1000 lat do przodu !. DRANG NACH OSTEN !!!!!!!!!!!!!!! mówi Tobie to coś ??

  a PRZEDMURZE CHRZEŚCIJAŃSTWA ?? DRANG NACH OSTEN !!
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Serbo%C5%82u%C5%BCyczanie

  ----------------------- A ZACZĘŁO się..............

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/tag/lachy/
 • @ninanonimowa 22:18:59
  ---i jeszcze jedno !! PATRZ !! u koguta --MENORA ! albo razem ALBO ?????
 • ---------------ALARM !!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ONA : Ludzie, to są tematy zastępcze!!! Ani jednego artykułu na temat mającego nastąpić w tym tygodniu w środku nocy głosowania w sejmie o zmianach w Konstytucji RP, umożliwiających prywatyzację Lasów Państwowych (projekt PO i PSL). Zmiana w Konstytucji ma być głosowana pomiędzy 1.30 a 2.30 w nocy!!!! Kolejna paskudna ustawa do głosowania w tym tygodniu to ustawa o zwierzętach doświadczalnych, Paskudna ustawa. O tym nie ma żadnych artykułów!!! zwiń
  57 minut temu | ocena: 94% | odpowiedzi: 57
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Bolek : Obie te sprawy zjednoczyły Polaków w obywatelskim proteście. Pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych oraz renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom podpisało się 2,5 mln osób. Wnioskowano w nim, by obcokrajowcy mogli kupować ziemię w Polsce dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych krajów UE. Jak na razie zarabiamy ponad pięciokrotnie mniej. zwiń
 • @ninanonimowa 22:18:59
  Wiem, ze chcesz dobrze, dlatego odpowiem.
  Jezeli znasz blogi p.Bialczynskiego, p. Szydlowskiego i teraz p. Dudkiewicza to powinnas wiedziec, ze w Polsce znajduje sie od tysiecy lat centrum Slowianszczyzny i jej bezposrednich przodkow - Scytow. Kultura Scytow jest jedna z najstarozytniejszych kultur i jest, w przeciwienstwie do cywilizacji zachodnich , kultura "Matki Ziemi" ( taka kultura byli takze Indianie PLN - zostali zniszczeni). Wszystkie rody , narody w Europie i Azji zycza sobie posiadania korzeni w Kulturze Scytow - stad powstaja te niewyobrazalne zaklamania w historii. Ale najwiecej potomkow Scytow zyje W Polsce -to bylo przed nami zawsze ukrywane. Wszystkie religie pochodza z kosmologii Scytow (od nas!) - sa tylko jej sprymitwnionymi wersjami uzywanymi do manipulacji ludzi.

  Ale rosjanie to narod jeszcze bardziej skundlony niz niemcy i nie maja najmniejszego prawa podawac sie za spadkobiercow Scytow. Owszem - tam znajduje sie jeszcze duzo zabytkow z wedrowek scytyjskich - to sa olbrzymie, nieprzebadane tereny. Ale wspolczesni rosjanie nie sa ich spadkobiercami - sa ludnoscia naplywowa, a nie cywilizcja, ktora siedzi 10000 lat w jednym miejscu jak my Polacy. Ten sztuczny carski, a potem sowiecki twor powstal takze po to zeby Slowian zniszczyc, i robi to neprzerwanie od momentu powstania , czyli 500 lat.
  Prosze przeczytac artykul Kodiaka "Moskwa jest mongolska" i linki w komentarzach. Prosze poczytac opisy cywilizacji Konecznego - turanskiej, zydowskiej, bizantynskiej. Sa swietne i do dzis aktualne.

  Ja nie czytuje opolczyka czy Fullforda - informacje, ktore przekazuja uwazam za falszywe, a to czy robia to "specjalnie" czy tez nie, juz mnie nie interesuje.
  Zamelduje sie jeszcze.
 • o ninanonimowej 09:27:56
  Przede wszystkim, mówienie o Polsce jako o "przedmurzu chrześcijaństwa" wskazuje tylko na mentalny defekt autorki. W ramach rozrostu chrześcijaństwa, każdy kraj był jego "przedmurzem" w swoim okresie. I, im dalej od chrześcijaństwa, tym większe barbarzyństwo.
  Po drugie, jakim to "zagrożeniem dla wszystkich ludów słowiańskich" była Polska? Polska NIGDY nie była zagrożeniem dla nikogo, oprócz swoich wrogów.
  Po trzecie, cóż takiego "Katolicka Polska ZDRADZAŁA" i to "podwójnie"?

  Tego typu oszczerstwa przeciwko Polsce może tylko napisać moron, taki jak ninanonimowa i jej wtórni.
 • @Rzeczpospolita 10:29:03
  tu nie chodzi o ilustracje stounkow polsko-rosyjskich, tylko chodzi o to jak przekonac takich jak ja, a takich jest bardzo duzo, ze Rosjanie jako narodowosc jest przyjaznie nastawiona do Polakow. Pomijam indywidualne stosunki, bo one maja inne mechanizmy funkcjonowania, od stosunkow miedzy spolecznosciami. Tyle roznych nasluchalem sie I naczytalem prawdziwych historii o okropnym stosunku Rosjan do Polakow oraz sam doswiadczylem swoim zyciem w PRLu - darze Rosji dla Polski, to nikt mnie nie wmowi, ze Rosja jest ca-cy. Dla mnie Rosja to brutalny kraj, ktory traktuje ludzi jak smiecie. Oczywiscie krytycznie patrze na Kraje Zachodnie, ale im jeszcze ciagle daleko do Rosyjskich standartow. W zwiazku z tym wole zyc biednie na Zachodzi, niz bogato w Polsce, ktora jest pod silnym politycznym I kulturalnym wplywem rosyjskim. Ostatnie samorzadowe wybory pokazuja, ze Polska zjezdza po pochylni w kierunku standartow bialoruskich I rosyjskich.
 • @Zdzich 22:49:48
  ---Zdzisiu !!! pytanie !-ile lat ma PAŃSTWO POLSKIE ??
 • ----------- PRZEKONANIE
  -- innych opinie ,które często przytaczam - SĄ !! tylko potwierdzeniem !! MOJEGO ZDANIA i PRZEKONANIA - a na nie składa się wiedza i doświadczenie całego mojego życia PLUS wiedza ludzi , których w swoim życiu poznałam ! .

  Ps. wywodzę się z katolickiego środowiska ! dlatego nie da mi się ZAMYDLIĆ OCZU / dobrocią katolicką / a tym bardziej patriotyzmem katolickim !!
  PRAWICA ukrywająca się pod krzyżem tzn. POZA WSZELKIMI PODEJRZENIAMI !! jest GRABARZEM Polski

  ------- zwykli katolicy jakich znam ! chcą UCZCIWYCH LUDZI w rządzie ! i nic a nic !! nie obchodzi ich WYZNANIE uczciwego czlowieka !.

  PATRIOTA !! POLSKI PATRIOTA !! TO JEST NAJWAŻNIEJSZE !!
 • @zak 10:29:08
  Odnoszę wrażenie, że Pańskie komentarze są szczere, ich treść to rezultat zebranych informacji. Proszę jednak wybaczyć, ale Pańskie oceny obarczone są poważnymi błędami wynikającymi z braku rzetelnej wiedzy historycznej i politycznej oraz z emocjonalnego stosunku do polityki - to najpoważniejszy mankament.

  Proszę sobie wyobrazić, że zorientował się Pan, iż jakiś łobuz (lub grupa) dąży do wyrządzenia Panu szkody, a posiada Pan siły i środki, żeby łobuza obezwładnić i pogonić. Co Pan zrobi? Będzie Pan czekał, czy uprzedzi atak?

  Podobnie dzieje się w polityce, w stosunkach między państwami. Nie chodzi o to, żeby kochać Rosję, czy Niemcy, ale żeby rozumieć ich interesy i umieć w tym towarzystwie się znaleźć nie rezygnując z własnych ambicji, które z pewnością nie mogą przejawiać się w dążeniu do szkodzenia interesom obydwu tych państw jednocześnie lub szkodzeniu silniejszemu.

  Nie wiem skąd obserwuje Pan polskie życie polityczne, ale z całą pewnością nie jest ono pod wpływem Rosji w żadnym swoim wymiarze. Polska współczesna znajduje się pod żydowską władzą i pod dyktatem USA w każdej sferze swego bytu.

  Co do wyborów, to proszę wskazać państwo zachodnie, w którym społeczeństwo dokonuje prawdziwych, uczciwych, demokratycznych wyborów.
  Referendum w Danii n/t traktatu z Maastricht odbywało się dwukrotnie, ponieważ w pierwszym referendum Duńczycy odrzucili członkostwo w UE. Po dziesięciu miesiącach zmuszono ich do ponownego referendum, które sfałszowano. Duńczycy w proteście wyszli na ulicę - policja użyła przeciw manifestantom ostrej amunicji, byli zabici i ranni - https://www.youtube.com/watch?v=sA8bsDS3KuY

  W Polsce żydo-władza urządza namiastkę wyborów i sama liczy głosy - i od 25 lat je wygrywa.
 • @ Rzeczpospolita
  "PRAWICA ukrywająca się pod krzyżem tzn. POZA WSZELKIMI PODEJRZENIAMI !! jest GRABARZEM Polski." - ninanonimowa 18.12.2014 10:55:10

  PRAWDA, panie Kusior? I tyle wyszło spod pana Rusofobii.
 • @Zdzich 02:41:06
  Wzorując się na sposobie pańskiej argumentacji powiem tak:

  i dobrze wyszło, panie kutaliku.
 • @Rzeczpospolita 15:08:57
  Zatem potwierdzasz, że rezultat był zamierzony, fałszywy autorze.
  Zupełnie tak, jak przewidziałem: atak na Kościół pod pokrywką "Rusofobia".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031