Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

36 lat temu płonął nie tylko most Łazienkowski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

15 lutego 1979 r., 36 lat temu, o godzinie 12.37 w Rotundzie przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie słychać było głuchy odgłos. Potem tąpniecie. Budynek się zapadł.

 

Eksplozja była tak silna, że budynek Rotundy został zniszczony w 70 proc. Na miejscu zginęło 45 osób, 4 kolejne zmarły w szpitalach. Ponad 110 osób było rannych.

„Niemal natychmiast na miejsce katastrofy pośpieszyły jednostki straży pożarnej, MO i wojska. Pędząc na syrenie, pojawiały się z różnych stron karetki pogotowia ratunkowego, reanimacyjne i zwykłe” – pisał tygodnik „Stolica”. Wiadomość o wybuchu szybko podało radio. Mieszkańcy Warszawy zareagowali spontanicznie. „Nie oszczędzali swych samochodów prywatni właściciele, ofiarując pomoc przy odwożeniu lżej rannych do szpitali i ambulatoriów. Na skierowany przez megafony apel o oddawanie krwi dla ofiar katastrofy natychmiast przed autobusami odwożącymi do punktów krwiodawstwa zaczęły tworzyć się kolejki” – pisała praca.

Tego dnia krew oddało 1,4 tys. osób w Warszawie, a w całym województwie warszawskim – 4 tys.

4 kwietnia 1979 r. „Trybuna Ludu” opublikowała komunikat o wynikach prac komisji badającej okoliczności wybuchu w Rotundzie.

Stwierdzał on m.in.: „Jak ustaliły badania bezpośrednią przyczyną wydobywania się gazu było pęknięcie korpusu żeliwnego zaworu gazociągu, umieszczonego obok jezdni, na głębokości 1,5 m pod powierzchnią chodnika, na skutek skurczu termicznego, spowodowanego niską temperaturą i ruchów gruntu wywołanych przez komunikację naziemną i podziemną (tunel linii średnicowej PKP przebiega w odległości 8,0 m). Gaz wydobywający się szczeliną 77 centymetrów powstałą w uszkodzonym zaworze przeniknął przez grunt i dotarł do równolegle ułożonych kanalików 12 – otworowej obudowy kabli telekomunikacyjnych, a stamtąd przedostał się do archiwum w podziemiach Rotundy„.

W przedstawionej czytelnikom informacji jednoznacznie wykluczono inne przyczyny katastrofy niż wybuch gazu ziemnego – (?).

 

Był to ostatni moment, żeby dokończyć to, co nieśmiało i w niezwykle skromnych rozmiarach zaczął realizować W.Gomułka po marcu 1968r.: eliminację żydostwa z całego życia politycznego Polski. Proces ten w 1979r. byłby o wiele trudniejszy. E.Gierek miałby przeciwko sobie także Kościół z JP2, najlepszym papieżem Żydów, na czele, dążących ręka w rękę z anglosaskimi syjonistami do likwidacji PRL. Niewykorzystane szanse mszczą się zawsze okrutnie. To Polacy są dzisiaj eliminowani przez żydo-rządy nie tylko ze sfery politycznej, ale także z całej przestrzeni gospodarczej. Wyrzucani jesteśmy nie tylko z własnych domów, ale i z własnego kraju.

 

                                           *                           *                         *

 

Wcześniej, 21 września 1975 r. – W trzeciej dekadzie września 1975 r. wybuchły w Warszawie dwa poważne pożary.

 

Najpierw, w nocy z 20 na 21 września spłonął położony u zbiegu Alej Jerozolimskich i ul. Brackiej Centralny Dom Dziecka. Ogień był tak potężny i rozprzestrzenił się tak szybko, że mimo szybkiego przybycia straży pożarnej z sześciokondygnacyjnego budynku został sam żelbetowy szkielet. Jedynym sukcesem, jaki udało się odnieść strażakom, było niedopuszczenie do przerzucenia się ognia na sąsiadujące z „cedetem” stare domy mieszkalne przy ul. Brackiej.

(Dzisiaj trwa wyburzanie cedetu pod kolejny wieżowiec dla światowych korporacji lub ich agend. Dobre przykłady powojennej polskiej architektury, której przecież tak niewiele jest w Warszawie, są likwidowane bez jakiejkolwiek koncepcji architektonicznej władz stolicy – liczy się wyłącznie zysk. - Tylko czyj?)

stolica_1975_39_2809_11cdd

 

Zaledwie dwa dni później, 23 września 1975 roku miał miejsce pożar mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Palił się pomost techniczny – konstrukcja drewniana ! – znajdujący się pod jezdnią na skutek czego zniszczeniu uległa nawierzchnia trasy. Winą za podpalenie obarczono kilku uczniów, którzy rozpalili pod mostem ognisko. Skończyło się naganą i mandatem pieniężnym dla rodziców za brak nadzoru nad dziećmi. Pominięto zeznania świadka, który widział uciekającego osobnika z miejsca podpalenia oraz fakt znalezienia przez milicję śladów materiałów palnych znajdujących się jedynie na wyposażeniu wojska.

 

54e074a686ba2_p

                    Stan nawierzchni mostu po pożarze z 14 lutego 2015

 

 Znaczna część polskiego społeczeństwa była przekonana o tym, że wspomniane pożary były wynikiem celowego podpalenia – winą za nie obarczano nie tyle przeciwników istniejącego ustroju, co raczej jakąś klikę wewnątrz PZPR, która w drodze zamachów chciała obalić ekipę Edwarda Gierka. Dzisiaj z całą pewnością możemy stwierdzić, że to domniemanie stanowi jedynie część prawdy.

 

Obserwując współczesny świat polityki Zachodu, niepohamowane, brutalne dążenia jego syjonistycznego kierownictwa do podboju świata za wszelką cenę i analizując barbarzyńskie terrorystyczne działania światowego syjonizmu na Bliskim Wschodzie, w państwach Afryki Płn., w Jugosławii, na Białorusi, teraz na Ukrainie, a także terrorystyczne zamachy w Rosji i wyjątkową perfidię syjonistycznego terroryzmu wewnątrz samych USA – zamach na WTC z 11.09.2001r. -, można z dużym prawdopodobieństwem twierdzić, że wybuch w Rotundzie, podpalenie CDT oraz mostu Łazienkowskiego, były aktami barbarzyńskiego terroryzmu syjonistycznego, dążącego do demontażu wszystkich państw tzw. bloku wschodniego.

Dzisiaj wszystkie państwa tego bloku, poza Rosją i Białorusią, są strefą okupacyjną dla żydowskiego kapitalizmu z Wall Street i z londyńskiego City. We wszystkich tych państwach międzynarodowy syjonizm ustanowił podległe sobie żydo-rządy.

 

Dariusz Kosiur                 https://wiernipolsce1.wordpress.com/

KOMENTARZE

 • @
  Jeśli w Rotundzie wybuchł gaz, to wybuchnie jeszcze raz.
 • @
  jeśli w kraju nasilają się "katastrofy" przeplatające się ze spektakularnymi "sukcesami" typu nagrody i wyróżnienia dla pajaców z rąk międzynarodowej mafii rządzącej TO WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE, za okupacji POPiSowskiej to już reguła.
  Aktualny rating dla Polski : LCR/outlooks:A/NegativeFCR/outlooks:A-/Negative
  Dla porównania rating Rosji LCR/outlooks:A/stable, FCR/outlooks:A/stable, dla USA : LCR/outlooks:A-/stable, FCR/outlooks:A-/stable
  Dzieje się i będzie się działo aż do uszczuplenia Polski o Śląsk i Pomorze bo chyba o to chodzi. I nie podskakiwać bo Unia wystawiła na Ukrainie obozy odosobnienia najnowszej generacji dla takich co podskakują.
 • @Kjawor 22:47:17
  Po to właśnie "zafundowano" za nasze pieniądze Ukrainie i Polsce EURO 2012 byśmy sobie pobudowali szczelnie zakryte stadiony, które sprawdziły się już Ameryce Południowej jako obozy koncentracyjne. Łatwo na koronie ustawić szpaler RKMów by wybić np tysiące krnąbrnych blogerów. Stadion Śląski się broni, nie chce zadaszenia (bo podobno nieźle tam potrzęsło), ale dają już 0,5 mld (pół miliarda na zadaszenie) by tylko powstał także na Śląsku taki obóz, dla ewentualnych współczesnych powstańców śląskich. Gen Jerzy Ziętek w grobie się przewraca!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930