Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

O co chodzi rolnikom?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Protesty rolników żydo-reżim sprowadza do drogich traktorów i dzików.

Żydo-media pokazują Polakom, że rolnicy przyjeżdżają do Warszawy drogimi, zachodnimi, traktorami i żądają odszkodowań za szkody poczynione w gospodarstwach przez dziki. Oto główne w III-żydo-RP problemy polskiego rolnika, którego ubezpieczenie rolnicze w KRUS-ie jest niższe od stawek płaconych ZUS-owi przez pozostałych obywateli – to skandal!, wrzeszczą chórem żydowscy żurnaliści- i dodają: widzicie polscy goje, ten rolnik, to taki sam oszust jak górnik, który zarabia najwięcej, a ciągle domaga się podwyżek mimo, że wydobywa nikomu niepotrzebny węgiel i naraża was, podatników na wzrost podatków.

W kwestii dzików i drogich traktorów żydo-reżim mówi nawet prawdę tyle, że podaje ją w żydowskiej dialektyce.

W czasach PRL mięso z dzików było eksportowane. Gdy III-żydo-RP znalazła się w UE straciliśmy rynki zbytu i teraz komisarze UE ustalają co, gdzie, ile, możemy produkować i sprzedawać. To jednak drobiazg, rzecz niemal bez znaczenia. Problemem są coraz częstsze wycieczki dzików do miast. Czyżby aż tak bardzo się rozmnożyły w unijnym dobrobycie? Niestety, nic z tych rzeczy. Na skutek likwidacji 750 tys. gospodarstw rolnych (z ogólnej liczby 1,95 mln w 2004r., dzisiaj mamy 1,2 mln gospodarstw rolnych) i ogromnego regresu w produkcji rolnej, dziki straciły swoje naturalne żerowiska, czyli pola uprawne i zaczynają odwiedzać miasta w poszukiwaniu pożywienia.

Drogi traktor to dramatyczna konieczność rolnika, który chce uprawiać swoją ziemię. Żydo-reżim zlikwidował w Polsce produkcję rodzimych ciągników – można je jeszcze spotkać np. w Grecji, w Turcji, a nawet w dalekich Indiach. Polski rolnik zmuszony jest kupować drogi traktor zachodni obciążając kredytem swoje gospodarstwo i nas konsumentów. Zarabiają na tym obce banki i korporacje. Tak Polacy pracują na światową żydowską finansjerę – oto wymarzone, upragnione zachodnie standardy.

635224597193849564

Zakłady Mechaniczne URSUS w czasach nędzy PRL zniewolonej przez ZSRR

 

ruiny-zaklady-mechaniczne-ursus-158545-large

Te same Zakłady Mechaniczne URSUS po cywilizacyjnym skoku jaki dokonał się w III RP po wejściu do postępowego obozu państw Zachodu

 

 Dariusz Kosiur

 

 

Co mówią polscy rolnicy?

 

 

 

 

https://wiernipolsce1.wordpress.com/

KOMENTARZE

 • @
  Z każdego dnia protestu filmiki nagrywa pan Lawina, które można obejrzeć na YouTube po nickiem jan jankow. Polecam obejrzenia, co mają do powiedzenia rolnicy

  https://www.youtube.com/watch?v=FZCcr7lTgvE

  msza polowa
  cz.1 https://www.youtube.com/watch?v=qU50_b9alII
  cz.2 https://www.youtube.com/watch?v=uwyIN1ARfuk
 • @ewinia 13:33:50
  Dzięki za załączane filmiki,ja wczoraj sobie dyskutowałem z Andrzejem Zakrzewskim,mieliśmy przygotowany koszyk nielegalnej żywności dla naszej Pani premier a w sumie nasza delegacja w tym moja synowa Jola została przyjęta w kancelarii premier.Można powiedzieć ,że w całości się zgadzam z A.Zakrzewskim zwłaszcza spraw dotyczących rolnictwa .
  Tak też jak najbardziej jest zgodny z moim przekonaniem co do podstawy życia zgodnie z nauką naszej chrześcijańskiej cywilizacji.
  Ostrzegał przed rojącymi się ,,Fałszywcami ''którzy negują stosunek do naszej wiary.Tak samo i to co się dzieje w Rosji,odnowa kościoła prawosławnego jest dla nas budujące.
  Niepokoi mię jak i ale fakt dlaczego władze Rosji,bo nie rosjanie,zakazują sprowadzania polskiej żywności nawet takie próby przez Białoruś się nie udają.Dlaczego władze Rosji potrafią okrężna droga sprowadzać niezdrową genetycznie zmodyfikowaną żywność z zachodu.Tu widzę jakąś nieuzasadnioną politykę bo raczej sami sobie będa szkodzić tylko byle nie z Polski .
 • @ Autor
  Dziękuję za ważny wpis. Po 7 latach rządów polszewii mamy co mamy. Coraz więcej protestów, długów, emigrantów. Oby tylko w nas w otwartą wojnę nie wplątali.

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Czy może Pan z rolniczego na ludzki przetłumaczyć o co chodzi??
  Wszędzie widzę tylko wklejki nagrań, z których nie rozumiem o co chodzi, bo to co słyszę to bełkot i roszczeniowość ludzi nie mających pojęcia o ekonomii i o tym kto ich dyma.. Czy podejmie się Pan tego?
  Ja wiem jak rolnictwo jest niszczone, a rolnicy albo tego nie widzą, albo nie chcą widzieć i chcą abym ja im dopłacał. Podobnie jak z górnikami.
 • @wk..ny 20:35:11
  Spróbuję napisać na ten temat rozsądnej długości tekst.
 • @Rzeczpospolita 20:48:15
  W tej chwili mogę zaproponować tylko to: http://dariuszkosiur.streemo.pl/Community/25796,Blog_Wpis,Rolnictwo_Polska_potrzebuje_powaznej_naprawy_cz_8.html
 • @mecenas, Autor, All 12:57:06
  Szanowny Komentator o nicku "mecenas" napisał:

  "Kiedyś w PRL z gospodarstwa 12hektarowedo mogła żyć dostatnio cała rodzina,..."

  Czy sądzą Państwo, że te czasy mogą wrócić? Czy jest to korzystne dla jakości i ilości żywności w Polsce? Jeśli tak, to co trzeba zrobić, żeby to osiągnąć?

  Serdeczności.
 • @mecenas 12:57:06
  Zgadza się.
  Za 100 tys. miesięcznie da się żyć wcale nieźle:

  "Do sprzedania grunty rolne o powierzchni 562 ha. Cztery rozłogi, najmniejszy 84 ha. Oferta biura nieruchomości (...) Lokalizacja : województwo lubelskie, okolice Włodawy. Przewaga gruntów ornych w klasach IV-VI. Dominuje klasa V. Roczne dopłaty ponad 1 mln złotych." Cena ziemi 14 mln 100 tys.
  http://otodom.pl/dzialka-rolna-562ha-wlodawa-okolice-id35409794.html

  Ale można też się zadowolić mniejszą kwotą, za mniejszą cenę, bo tylko 4 mln. :)) :
  "Do sprzedania gospodarstwo rolne 147 ha w jednym rozłogu/kawałku powiat Szczycieński - woj. warmińsko -mazurskie
  90 ha uprawiane i zgłoszone do dopłat. Grunty w przeważającej większości kl IV a i IV b.
  Obecnie w uprawach ekologicznych (koniczyna i trawy) - dopłaty 250 000 zł rocznie."
  http://otodom.pl/dzialka-szczytno-1470000m2-4042500-pln-id31414911.html

  Nikt mi nie wmówi, że właściciele tych wielkich obszarów ziemi dorobili się ich swoją uciwą pracą i kupili je za uciułane PRL owskie pensje, albo z rolniczego zysku. To są wszystko kradzione ziemie!
 • @Lotna 21:36:25
  Chorobcia, milion złotych z dopłat. Nieźle się żyje niektórym... A ilu musi przez to emigrować. Załamka.
 • Polska krajem pracujących nędzarzy. Mamy tyrać na naszą sitwę i to bez szemrania
  "W Londynie, Berlinie, Helsinkach odbyły się gwałtowne marsze członków ruchu Anonymous tzw. „Marsz Miliona Masek” protestujących przeciwko wyzyskowi i braku perspektyw dla młodych ludzi, którzy twierdzą, że dziś jedynym rozwiązaniem na rzecz ukrócenia wyzysku i pogardy wobec najuboższych jest tylko rewolucja."(Janusz Szewczak)

  Resztę doczytajcie sobie tu :http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/221224-polska-krajem-pracujacych-nedzarzy-mamy-tyrac-na-nasza-sitwe-i-to-bez-szemrania
 • @Witkacy 23:47:17
  "Mamy tyrać na naszą sitwę i to bez szemrania"

  A kto mówił, że faszyzm ma być ustrojem przyjemnym dla większości?
 • @Jasiek 21:00:59/ Czy "te czasy mogą wrócić?"
  .
  Wróca. - Jak dzień po nocy.
  Nic nie trwa wiecznie i świat nieustannie się zmienia. Proszę sobie poczytać historii by zrozumieć, że wszystko toczy się cyklami. To, co widzimy już kiedyś było. - Polska powróci do świetności. Uczmy się na błędach swoich i innych. Walczmy jak Ghandi - odmawiajmy okupantom posłuszeństwa. W imię wspólnego dobra musimy być razem, by przetrwać.
 • @Lotna 21:36:25
  Widzę,ze masz pojecie o tym co dolega rolniką.Ja tylko dodam.
  Kiedy zaczęły padać PGR i ziemia szła do wyprzedaży to w statucie ANR został zapis który do dzisiejszego dnia nie został usunięty ,by zakupić ziemie trzeba wpłacić 20% jej wartości,jeszcze w tych latach dziewiędziesiątych były przykazy by sprzedawać duże połacie ziemi.Już z tego wynika,ze ta ziemia nie była dla rolników bo nie mieli pieniadze tylko dla spekulantów.Ja bym mógł pisać całą powieść jak myśmy z synem tworzyli nasze gospodarstwo,oczywiście najpierw od dzierzawy i potem po kolei odkupywali małe częsci bo na więcej nas nie było stać.Jak dzisiaj koło nas jest ręka w tych pseudo rolnikach jak nic nie robią i tylko dopłaty biorą.Zapomnij że uprawa ekologiczna to koniczyna chociaż jest taki wymóg by część okrywy stanowyły motylkowe.To tylko dzisiaj na tych polach jest pielęgnacja chwastów,bo zadne wykaszanie i usuwanie okrywy ale jakieś rzdrabianie i gnicie tego wszystkiego na polach,tym taka koniczyna nie ma szansy wegetować.
 • @Czartoryski 02:45:15
  "Wróca. - Jak dzień po nocy."

  Dziękuję za podniesienie na duchu. Obawiam się jednakowoż, że obecnie degradacja jakości rolnictwa i środowiska, a także państwa posunęła się tak daleko, a przyczyny tkwią tak głęboko, że bez jakiegoś przewrotu - i to chyba krwawego - się nie obejdzie. I tego boję się najbardziej. A niektórzy kretyni mówią, że byłoby fantastycznie jakby polscy żołnierze walczyli na Ukrainie...

  Ukłony
 • @Jasiek 10:10:37/ Ghandi raz jeszcze
  .
  Żadnej wojny nikt jeszcze nie wygrał. Niech krew przelewaja ja ci, którzy popychaja nas do walki.
  Nasza bronia jest wiara i posłuszeństwo tylko jednej wspólnej idei. - To jest gwarancja naszego zwycięstwa.
 • Rolnictwo i rolnicy w Polsce to główny kierunek uderzenia syjonistów, gdyż ten obszar tradycyjnie był ostoją polskości ,
  którą - ich zdaniem - należy zniszczyć w ramach nowego porządku swiata /NWO/ . Ten stary im sie nie udał , więc chcą Nam go "polepszyc" min. poprzez depopulację ludności świata , w tym przede wszystkim Słowian, ale również zasymilizowanych z Nami Żydów itd. Podobno jesteśmy za hardzi.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/02/24/protesty-rolnikow-w-calej-polsce-walka-o-polska-ziemie/
 • @Czartoryski 11:58:10
  -
  Żadnej idei Pan nie złoży przy debilnym lekceważeniu np: wszystkich insygnia władzy ludu. Te odwieczne narzędzia władzy, lud musi wręczać po wyborach: 1 - nominację i 2 insygnia symbol władzy, osobom zaufania publicznego.

  Na początek dobrej drogi rozwoju musimy uruchomić "Tradycję szanowania najwyższej władzy ludu" Dzisiaj prawdziwa demokracja władza ludu jest dziwnie omijana przez super patriotów i nowych kandydatów .
  Bez narzędzi władzy nikt gołod.pców poważnie nie traktuje:-)

  Polska Demokracja Kwantowa
 • @detektywmjarzynski 16:38:08
  Pierwsza próba głodzenia Polaków w latach 80/82 się nie powiodła dzięki żywności prywatnej zgromadzonej na polskiej wsi przez polskich rolników. ( tzw " ocet na półkach w sklepach miast )

  Jak rolnicy będą głodni to druga próba wielkiego głodu w Polsce może się udać w 2015 roku .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930