Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Prezes Rosyjskich Kolei Państwowych o NWO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Twierdzenie, że to Niemcy są główną siłą sprawczą budowy UE jest absolutnym mitem. UE jest wyłącznie tworem Międzynarodowego Żyda i służy wyłącznie jego interesom. - D.Kosiur

 

Jakunin

Владимир Якунин Фото: Евгений Переверзев / «Коммерсантъ

 
Gdy polskie marionetki dążą do oddania PKP w gestię globalnej mafii – zarządzającej w tym sektorze za pośrednictwem Deutsche Bahn, to rosyjski wysoki urzędnik państwowy dokonuje właściwej wykładni rzeczywistości geopolitycznej i geogospodarczej. [PZ]
 

Prezes Rosyjskich Kolei Państwowych, Władimir Jakunin, poddał krytyce współczesne globalne trendy ekonomiczne i polityczne. Swoje stanowisko wyraził podczas konferencji „Europejski wybór: globalizacja czy re-suwerenizacja?”, która odbywa się w Genewie.

„Nowy Porządek Świata można określić jako post-kapitalizm. Klasyczna formuła kapitalizmu, opisanego przez Karola Marksa była następująca:pieniądze – towar – pieniądze”. Teraz ta formuła to: „pieniądze – pieniądze – pieniądze”. Dzisiaj banki dyktują jak powinna rozwijać się gospodarka” – zauważył Jakunin.

Jakunin zwrócił uwagę na towarzyszącą procesowi globalizacji ideologię, która zrodziła „wojnę nowego typu” o dominację nad światem. Chodzi przy tym o, według niego, dominację nawet nie USA czy Zachodu a o dominację ponadnarodowej super-społeczności (żydowskiej, syjonistycznej, międzynarodowej finansjery – D.Kosiur).

W jego opinii, wraz z globalizacją, pojawiła się nowa ideologia, wartości konsumpcyjne zastępują wszystkie inne wartości, w tym tradycyjne wartości moralne, tradycyjny pogląd na rodzinę. Jakunin zacytował pierwszego prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, członka Klubu Bilderberg, żyda Jacquesa Attali: „W nadchodzącym Nowym Porządku Świata będą zwyciężeni i zwycięzcy. Liczba pokonanych, oczywiście, przewyższy liczbę zwycięzców. Oni będą starali się zyskać szansę na godne życie ale im, najprawdopodobniej, taka szansa nie będzie dana”.

Według Jakunina, w powstałych okolicznościach, dzisiaj rosyjski politolog nie może zamieścić na Zachodzie ani jednego artykułu jeżeli w pierwszych wierszach nie wyrazi krytycznego stosunku do obecnego rządu Rosji i do szefa państwa. Wojny światowe, szef Rosyjskich Kolei Państwowych, rozpatruje jako część realizacji projektu globalizacji, przy tym z bardzo ciężkimi i długotrwałymi konsekwencjami dla pokonanych krajów Europy.

Jakunin przypomniał książkę byłego szefa kontrwywiadu zachodnioniemieckiego, Gerda-Helmuta Komossy*, zatytułowanej „Niemiecka mapa” (Die deutsche Karte). Pisze się w niej, że porozumienie z 21 maja 1949 roku ogranicza suwerenność Niemiec do 2099 roku na rzecz zachodnich, zwycięskich krajów. W ich bankach powinny być zdeponowane rezerwy złota Niemiec, one kontrolują media i partie polityczne Niemiec a każdy kanclerz powinien podpisywać ustawę kanclerską gwarantującą przestrzeganie porozumienia.

Jakunin podkreślił, że globalizacja, jako czynnik destrukcyjny państw narodowych, odpowiada wizji USA na świat i okazuje się, w rezultacie, jego amerykanizacja. Alternatywą globalizacji, w jego opinii, może stać się re-suwerenizacja państw. Szef Rosyjskich Kolei Państwowych jest założycielem Fundacji Św. Andrieja Pierwozwannogo i Światowego Forum Publicznego „Dialog Cywilizacji”. Posiada on także stopień naukowy doktora nauk politycznych.

za:  //wolna-polska.pl/wiadomosci/nwo-wojna-nowego-typu-o-globalne-panstwo-zydowskie-2015-03

źródło:  //lenta.ru/news/2015/03/07/nwo/

 

*Gerd-Helmut Komossa urodził się 11 listopada 1924 roku w Olsztynie ( dawne Prusy Wschodnie). Po ukończeniu nauki w Szkole im. Behringa w Olsztynku w wieku lat 18 jako ochotnik wojenny wstąpił w szeregi Wehrmachtu. W latach 1943-1945 brał udział w walkach na froncie wschodnim. Za osiągnięcia bojowe odznaczono go Krzyżem Żelaznym I i II klasy oraz Srebrną Odznaką Szturmową i Srebrną Odznaką za Walkę Wręcz. Po kapitulacji macierzystej 2. Armii dostał się do sowieckiej niewoli, w której przebywał do 1 IV 1949.1 VII 1956 roku wstąpił w szeregi Bundeswehry. Karierę rozpoczął jako dowódca baterii i przechodząc kolejno różne szczeble dowódcze, zakończył jako szef Militärischer Abschirmdienst (Wojskowej Służby Bezpieczeństwa).

Układ z 21 maja 1949 roku, którego treść została zaklasyfikowana przez BND jako ściśle tajna, sugeruje utrzymanie ograniczenia suwerennosci państwowej RFN aż do 2099 roku. Wspomniane restrykcje obejmują m.in. sprawowanie całkowitej kontroli nad mediami niemieckimi oraz środkami komunikacji przez zwycięskich koalicjantów. Poza tym, każdy nowo-wybrany kanclerz musi podpisać tzw. Federalny Akt Kanclerski a na niemieckie rezerwy złota został nałożony areszt.

W rzeczywistości, wszyscy niemieccy kanclerze, właczając w to obecną Kanclerz Panią Angele Merkel, składali swoją pierwszą wizytę zagraniczną w Stanach Zjednoczonych. Całe spektrum niemieckich partii politycznych znajduje się pod kontrolą specjalnej waszyngtonskiej komisji, a media niemieckie, licencjonowane przez USA, piorą niemieckie mózgi w bardziej skomplikowany sposób niż robiły to ich nazistowskie odpowiedniki. Nie można też zapominać o stacjonujących w Niemczech amerykańskich wojskach okupacyjnych.

więcej nt. treści książki tu: //krecikowaty.blogspot.com/2013/09/berlin-wasalem-usa-do-2099-r.html

KOMENTARZE

 • Czyżby Michalkiewicz się mylił?
  Pan S. Michalkiewicz od lat opisuje Europę jako terytorium w którym Rosja wraz z Niemcami dzielą się strefami wpływów a Niemcy jako najsilniejszy kraj UE decydują o naszych losach.
  Czyżby Niemcy miały również swojego nadzorcę???
 • @Robik 15:21:49
  Czy Pan myśli że przed II WŚ bylo innaczej? Ktoś ją sfinansował + dojście adolfa do władzy cud gospodarczy przegranych niemiec?
 • @dlaczego ja 15:28:06
  Trafna obserwacja.
  Niewielu zastanawia się nad tym, jak było możliwe prowadzenie wojny przez III Rzeszę, która mniej więcej od połowy 1944r. utraciła dostęp do ropy. Kto dostarczał paliwo III Rzeszy? Dostarczał ją przez Szwajcarię Standard Oil J.D. Rockefellera !
 • @Robik 15:21:49
  "Czyżby Michalkiewicz się mylił?"
  toż masz zadaniowca za guru.. że też tacy ludzie jeszcze istnieją :(
  Dobrze żeś na Neon zawędrował, może zmądrzejesz ;)
 • @partyzant 21:56:36
  Z Tobą zgadzam się jak mało z kim, to z nami jest coś nie tak, czy ten Świat zwariował?

  Pozdrawiam
 • Rzeczypospolita
  Czy aby szanowny autor nie dostrzega,że właściwie na świecie nie ma kraju który by nie podlegał tej żydowskiej,syjonistycznej międzynarodowej finansjery.Jest tylko jeden problem,że i w tej grupie nie ma jedności czego przykładem jest Rosja podporządkowana temu nazwijmy bolszewickiemu odłamowi syjonizmu.
 • @dalmichal 17:52:01
  Oczywiście, że wśród żydostwa mogą istnieć i istnieją rozbieżności, co do rodzaju, czy formy, przyjętej polityki, ale nie co do jej celu.

  Natomiast odpowiedzi na pytanie, które państwo podlega żydowskiej finansjerze, a które nie, udzielają sami Żydzi. Wystarczy popatrzeć, które państwa są przez Żyda (USA) atakowane militarnie lub politycznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930