Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Katolicka Wielkanoc i żydowska Pascha

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dwa tysiące lat temu Jezus uczył: nie możesz czcić Boga i Mammona – boga chciwości, dlatego został znienawidzony przez współczesnych mu ekonomistów i bankierów – dzisiejsi także nie darzą Go przesadną sympatią.

01be3d395dd399cb7a1780083126f30b_XL

W czasie Świąt Wielkiej Nocy chrześcijanie świętują zmartwychwstanie Tego, Który ofiarował się za nas – to najwyższy stopień altruizmu.

Obchodzona mniej więcej w tym samym czasie żydowska Pascha ma ideę przeciwstawną: jest to nasze(żydów) zbawienie a ich (Egipcjan i Kananejczyków) śmierć. Oni powinni ofiarnie zginąć, dzięki czemu my (żydzi) będziemy żyć lepiej.

Ma to przełożenie na afirmację współczesnego liberalnego egoizmu i szerzącego się jak zaraza syjonizmu żydo-rządów Zachodu, które katolicy muszą odrzucić, jeśli chcą przeżyć, jeśli ma w ogóle istnieć nadal ludzka cywilizacja.

wielkanoc

Zbliżające się tegoroczne Święta Wielkanocne poprzedzają wybory prezydenckie i parlamentarne. Jest to dobra okazja ku temu, żeby w gronie rodzinnym poświęcić chwil kilka na polityczną refleksję dotyczącą najistotniejszej dziedziny funkcjonowania państwa, decydującej o jego i naszej rzeczywistej suwerenności.

Już czas najwyższy uświadomić sobie, że system finansowy i polityka pieniężna nigdy nie mogą być niezależne od państwa i nie mogą należeć do prywatnych właścicieli. Żadna osoba prywatna, czy grupa osób, nie mogą być właścicielami środków wymiany, które muszą służyć wszystkim ludziom do wymiany produktów ich pracy. Jest to podstawowy warunek jakiegokolwiek rozwoju gospodarczego. Jest to pierwsze i główne przykazanie ekonomii.

Musi to być również pierwsze zdanie polityka, programu partii, którzy chcą nam mówić o rozwoju gospodarczym kraju, jeśli takiego zdania nie wypowiadają, to nie warto ich słuchać, nie mają nam nic do powiedzenia i nie warto na nich głosować.

 

Dariusz Kosiur

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Taki ktoś zbyt długo nie pożyje...
  JFK, Kadafi, itp itd. Międzynarodowy żyd na to nie pozwoli.
  Lepiej żeby ten "ktoś" zdawał sobie z tego sprawę i po cichutku wprowadził np. walutę lokalną kotwiczoną na koszyku inflacyjnym, ale z luźnym kursem złotówki. (Dobry początek)
  Taki pomysł który nie oznacza samobójstwa.
 • Jak najbardziej w temacie
  http://nikander.salon24.pl/639993,islandia-i-jej-reforma-monetarna#logged
 • "Wolny naród i suwerenne państwo"
  Pragnący wolności obywatele są fundamentem suwerennego państwa. Daliśmy się zniewolić zewnętrznym i wewnętrznym wrogom i dlatego nie jesteśmy właścicielami państwa. Przykład małej Islandii i wielkiej Rosji powinny stanowić wyraźny znak, że nadszedł czas, aby wziąć sprawy Polski i Polaków w swoje ręce.

  Błąd z przełomu 1989/90 roku można i trzeba naprawić. Dla tych, którzy dali się oszukać, a jestem wśród nich, problem jest prostszy, gdyż wystarczy dalej już nie pozwalać się oszukiwać. To kwestia zdecydowanej woli i konsekwencji w działaniu. Dla tych, którzy nas oszukali, problem jest poważniejszy. Ma charakter moralny i prawny.

  Jeszcze w duchu wielkopostnym, ale już niedługo silni mocą Zmartwychwstałego Chrystusa, mając na uwadze przeszłość i przyszłość Rzeczypospolitej, zróbmy porządek w kraju.
 • ----- to opis życia przed !!! -- setki takich życiorysów znam
  http://wiadomosci.onet.pl/wielki-piatek-1934-roku/mwx8y9
 • @ninanonimowa 21:20:46
  Jeśli to prawdziwe, to jednocześnie bardzo smutne.
 • @Netwalker 18:57:49
  Ja mam na myśli całkowitą niezależność banku centralnego kraju (u nas NBP) od międzynarodowej finansjery, jeśli ktoś myśli, że znaczące decyzje podejmuje RPP (rada polityki pieniężnej) to się myli.
  RPP steruje celem inflacyjnym, wyłącznie. NBP jest państwowy tylko pozornie. Każda wyemitowana złotówka przynosi zyski (r)othschildom.
  Oczywiście zgadzam się z tym, że banki prywatne nie powinny mieć możliwości kreacji pieniądza, ale zrekompensują to sobie drogim kredytem.
  Wiec czy tak, czy siak zarobią.
  W wypadku walut lokalnych niema odsetek od kredytu. Na pieniądzu nie da się zarobić bez przejścia przez gospodarkę (pieniądz-towar/usługa-pieniądz)
  Teraz wygląda to tak:pieniądz-pieniądz-pieniądz.
  Pamiętajmy, że akcje/ obligacje są pieniądzem, choć się inaczej nazywają.
 • Artykuł sensowny
  i nareszcie bez antykatolickich fobii.

  Tak trzymać.
 • @partyzant 21:56:59
  Czas przejść do porządku dziennego nad I, II, III RP i zająć się Nową Polską.
 • @Netwalker 22:45:30
  Nie ma potwierdzenia na nacjonalizację banku Rosji, natomiast Putin niewątpliwie zdaje sobie sprawę w czym rzecz. Apelował do CBR o zluzowanie polityki monetarnej i co? Nic, jak Rosja podpadła, to wiemy co się stało z rublem. Putin (puki co) nie panuje nad "swoim" bankiem centralnym, sektor przedsiębiorstw rosyjskich w znaczącym stopniu jest uzależniony od kredytów w US$. (I tak zadłużonym)
  Trzeba analizować skup złota, bo to może naświetlić ew. plany mocarstw.
  Niewątpliwie Chiny i Rosja przodują.
  Pozdrawiam.
 • ------ stróżka światła na temat
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/04/baagan-na-bliskim-wschodzie-zwiastuje.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930