Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4142 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Co zawdzięczamy Żydom, Kościołowi i Zachodowi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto, jakie siły i dlaczego, zdemontowały niemal doszczętnie polską armię. Zlikwidowano nawet archiwalną dokumentację oraz zdjęcia jednostek, ich wyposażenia, a także wszelkie polskie projekty sprzętu wojskowego.

10154311_898410483514208_3299965918217525822_n_jW związku z szalejącą żydo-reżimową propagandą antyrosyjską i wojenną, propagandą konieczności dozbrojenia polskiej armii, a faktycznie jej stworzenia i uzbrojenia chcę PT Czytelnikom przypomnieć publikację WPS z 2013r. W jej kontekście warto się zastanowić, kto, jakie siły i dlaczego, zdemontowały niemal doszczętnie polską armię. Likwidowano nawet archiwalną dokumentację oraz zdjęcia jednostek, ich wyposażenia, a także wszelkie polskie projekty sprzętu wojskowego – tak jakby przed 1990r. w ogóle nie istniała polska armia, ani jakakolwiek polska, wojskowa myśl techniczna.

Warto także zastanowić się, kto winien jest tworzenia antyrosyjskiego, wojennego klimatu, kto faktycznie uruchomił żydowską rebelię na Ukrainie, kto ją wspierał i kto chce wepchnąć Polaków w konflikt z Rosją, co mimo wrażenia tragikomicznej farsy jest niewątpliwie zbrodniczym, antypolskim działaniem. Okres wyborczej żydowskiej, syjonistycznej hucpy wyborczej jest niewątpliwie dobrym momentem do tego rodzaju refleksji.

D.Kosiur

__________________________________

Wielu żydo-media wmówiły, że Polska z czasów PRL była państwem wasalnym względem ZSRR. Prawdziwą wolność uzyskała dopiero po 1989r., co potwierdził sam JPII w sejmie RP w 1999r.

Jednak analiza sytuacji politycznej Polski poczyniona z punktu widzenia interesów narodu i jego państwa wyróżnia w całym okresie istnienia PRL trzy podokresy:

pierwszy 1944-56, gdy władza należała do żydo-bolszewii (która kontynuowała zbrodnie na polskim narodzie),

drugi 1956-80, gdy władza należała do polskich socjalistów (okres rozwoju),

trzeci 1980-89, gdy żydowskie elementy w PZPR ponownie objęły władzę (okres stagnacji, regresu i dążenia do demontażu PRL oraz podporządkowania Polski żydowskiemu, lichwiarskiemu zachodniemu kapitalizmowi).

Ten ostatni okres był zresztą okresem demontażu całego bloku socjalistycznego włącznie z ZSRR. W demontażu brały udział zachodnie służy wywiadowcze, żydowska finansjera Zachodu i jego politycy, żydowska mniejszość we władzach państw bloku socjalistycznego oraz Kościół Katolicki.

Z perspektywy lat dwudziestych XXI w. widać, że okres 1956-80 był dla państwa polskiego jednym z najlepszych w całych dziejach naszej państwowości. W końcu lat 1970. PRL pod względem dochodu narodowego (DN) na mieszkańca plasowała się na 10, 11 miejscu w świecie (współcześnie PKB/mieszkańca daje nam pozycję 78). Polska miała także poważne szanse stać się państwem wyposażonym w strategiczną obronną broń jądrową.

Zatem, odpowiedzmy sobie na pytanie, kiedy Polska była państwem bardziej suwerennym, w latach 1956-80, czy obecnie po 1989r.?

Z pewnością pomocny w odpowiedzi na powyższe pytanie będzie poniży artykuł S.Zagórskiego.

październik 2013r.

Dariusz Kosiur

_________________________________________________________________

Czy Polska mogła zostać mocarstwem atomowym?

0002JBCTFH9QYM9G-C116-F4

           MiGi-23 miały być nosicielami taktycznych ładunków atomowych

MiGi-23 miały być nosicielami taktycznych ładunków atomowychCzytaj więcej na //facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-czy-polska-mogla-zostac-mocarstwem-atomowym,nId,1035662?parametr=facet_gora&utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

MiGi-23 miały być nosicielami taktycznych ładunków atomowychCzytaj więcej na //facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-czy-polska-mogla-zostac-mocarstwem-atomowym,nId,1035662?parametr=facet_gora&utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

W ramach wojsk Układu Warszawskiego Wojsko Polskie PRL (potocznie – LWP) miało otrzymać ładunki atomowe od Armii Czerwonej stacjonującej na terenie Polski. W razie wybuchu wojny światowej pomiędzy blokiem komunistycznym a państwami zachodnimi armia polska miała nacierać wzdłuż wybrzeża Bałtyku i Morza Północnego, wysadzając przy okazji desant na wybrzeżu Danii. W ramach operacji miała prawo, według wspomnień ówczesnych oficerów, do dwóch uderzeń taktyczną bombą atomową dziennie.

I-22-Iryda-foto-inter

Polski samolot szkolno-bojowy Iryda I-22 (miał zastąpić polskie Iskry, po 1989r. żydo-władza III RP podjęły decyzję o ich złomowaniu, mimo, że były na ten samolot zamówienia)- pracowałem przy produkcji laserowych celowników do samolotu I-22 - D.K.

 

Na te właśnie uderzenia Sowieci mieli użyczyć polskiemu wojsku ładunków atomowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że na co dzień ładunki z głowicami znajdowały się w bazach sowieckich, rozmieszczonych na terenie Polski. Takich ładunków do dyspozycji Wojska Polskiego było w połowie lat 80. od 178 do ponad 250.

Dopiero w razie wybuchu wojny ładunki miały być przenoszone za pomocą polskich środków – samolotów szturmowych i bombowych, systemów rakietowych i przez lufowe zestawy artyleryjskie (samoloty Su-20, MiG-23, MiG-21bis i Su-22, armaty samobieżne 2S7 Pion i rakiety 9K72 zestawu Elbrus).

Wojna atomowa

W myśl istniejącego „planu ograniczonej wojny atomowej”, stale ulepszanego przez Zjednoczone Dowództwo Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego, który zakładał napaść na kraje Europy Zachodniej, na początku lat sześćdziesiątych zapadła decyzja, że Ludowe Wojsko Polskie kupi pułk samolotów myśliwsko-bombowych Su-7, mogących przenosić broń jądrową. W 1965 roku uzbrojono w te odrzutowce stacjonujący w Bydgoszczy 5. Pomorski Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego.

Już 3 lata później przeprowadzono manewry wraz z 11. Dywizją Pancerną, w czasie których ćwiczono tworzenie tak zwanych korytarzy atomowych, którymi miały się poruszać oddziały pancerne. Piloci wyznaczeni do lotów bojowych z ładunkami nuklearnymi w razie prawdziwego konfliktu z Zachodem musieli być kawalerami, a najlepiej członkami PZPR.

Taktyki zrzucania bomb atomowych uczyli ich sowieccy instruktorzy, którzy specjalnie w tym celu przyjeżdżali do Bydgoszczy. Na jedno ze szkoleń przyleciał nawet specjalnie przebudowany samolot transportowy An-26, który miał dostarczać bomby do polskich jednostek.

W 1974 roku polscy piloci na lotnisku w Lidzie byli szkoleni w lataniu na nowoczesnych odrzutowcach Su-20. Tam szkolono się z nowej techniki zrzutu ładunku atomowego w czasie natarcia wojsk lądowych. W latach 80. nasi piloci przesiedli się na Su-22M4, które mogły przenosić półtonowe taktyczne bomby atomowe.

Zarówno manewry, jak i szkolenia nie stanowiły wielkiej tajemnicy. Największą tajemnicą był sposób konserwacji i przechowywania ładunków oraz – co oczywiste – miejsca, w których składowano bomby.

Na początku lat 90., tuż po wycofaniu się Armii Czerwonej z Polski, w Bagiczu koło Kołobrzegu przypadkiem odnaleziono 500-kilogramowe bomby atomowe wiszące w schrono-hangarach niczym tusze wieprzowe w rzeźni. Oprócz Bagicza ładunki przeznaczone do działań taktycznych składowano również w Żaganiu, Toruniu, Brzegu, Szprotawie i Sypniewie.

0002JBNNA2H9SB70-C116-F4

Do przenoszenia głowic jądrowych byly również przystosowane zestawy rakietowe Elbrus, czyli slynne SCUDY

Atomowa potęga

Polskim władzom nie wystarczało to, że Armia Czerwona użyczy swoich arsenałów atomowych na czas wojny z krajami kapitalistycznymi. Chciały mieć własne ładunki jądrowe.

Za początek programu budowy polskiej broni „A” można uznać rok 1968, kiedy to dr Zbigniew Puzewicz, kierownik Katedry Podstaw Radiotechniki Wojskowej Akademii Technicznej, zasugerował, że możliwe jest przeprowadzenie wybuchu termojądrowego za pomocą lasera dużej mocy. Testy nowej broni miały być przeprowadzone w sztolniach, w Bieszczadach. Chodziło o ukrycie badań przed obcymi wywiadami.

Jednak prace nad bronią atomową ruszyły pełną parą dopiero po upadku rządu Władysława Gomułki, kiedy do władzy doszedł Edward Gierek. Wówczas też zaczęła się współpraca dr. Puzewicza z generałem profesorem Sylwestrem Kaliskim, komendantem Wojskowej Akademii Technicznej. To właśnie WAT miała przejąć badania nad budową bomby.

0002JBNWXIRBCQQH-C116-F4

Edward Gierek witany przez komendanta WAT i szefa projektu atomowego, gen. Sylwestra Kaliskiego

702133

 

Prof. dr hab., inż., gen. Sylwester Kaliski miał nadzieję na skokowy rozwój polskiej fizyki jądrowej

 

Tajemnicza śmierć

 Mimo ogromnych nakładów finansowych na zabezpieczenie wywiadowcze projektu, nie udało się go ukryć przed sowieckim wywiadem. Jednak sowieci nie zareagowali na polskie badania. Sami wcześniej podążali tą drogą i wiedzieli, że laser nie jest odpowiednim narzędziem do wywołania reakcji łańcuchowej. Tym bardziej, że stwierdzili, iż polski laser ma za słabą moc, aby wywołać reakcję łańcuchową.

Polskiemu kontrwywiadowi i ludziom zaangażowanym w badania nie dawały spokoju wydarzenia z 16 września 1978 roku, kiedy w wypadku samochodowym zginął profesor generał Kaliski – kluczowa postać polskiego programu atomowego. Dla większości jego znajomych nie było to wielkie zaskoczenie, profesor był znany jako kiepski kierowca, który jeździ za szybko.

Plotki o zamachu na jego życie zaczęły się wówczas, gdy dotarło do uszu znajomych, że Fiat Mirafiori, którym jechał, należał do władz i był serwisowany w rządowych warsztatach. Plotki podsycali sami współpracownicy, którzy twierdzili, że profesor został zamordowany przez KGB, ponieważ nie chciał Rosjanom udostępnić wyników badań. Co jest zaskakujące, sami Rosjanie stwierdzili, że nic nowego nie wnoszą w ich badania nad bronią atomową.

Po śmierci profesora Kaliskiego wszystkie wyniki badań decyzją generała Wojciecha Jaruzelskiego zostały utajnione. Tym samym sen o polskiej potędze atomowej się zakończył.

0002JBPAQU3V69PR-C116-F4

Gen. Jaruzelski jako minister obrony narodowej nakazał utajnić wyniki badań – mundur polski, ale istnieją poważne wątpliwości czy Jaruzelski ma polskie pochodzenie

 

Sławek Zagórski

Źródła:

Grzegorz Skowroński; „Lotnictwo z szachownicą” nr 8; Polscy nosiciele broni „A”

Michał Fiszer, Jerzy Gruszczyński; „Militaria” nr 1/97; „Su-7 czyli polska przygoda atomowa”

A.B. Szirokorad; „Orużije oteczestwiennogo fłota 1945-2000″, Mińsk-Moskwa 2001

Za: //facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-czy-polska-mogla-zostac-mocarstwem-atomowym,nId,1035662?parametr=facet_gora

histor6

   Makieta PZL-230 F Skorpion. 1992r. – zaniechany projekt samolotu niewykrywalnego przez radary

 

 

KOMENTARZE

 • Czad
  Jeżeli to prawda, to naprawdę PRL nie był takim złym państwem. A gdyby tylko zalegalizowano antysemityzm, to już by było fantastycznie.
 • @
  fakt, żydowscy komuniści pogonieni po 1956 i w 1968 r. stworzyli Solidarność z pomocą zachodnich służb i przejęli władzę w Polsce. Klasyka "kolorowych rewolucji"

  "Lista nie zawiera pełnych danych o działalności po 1980 roku. KIK oznacza Klub Inteligencji Katolickiej, KO oznacza Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie.
  1. Jacek AMBROZIAK, Żyd, dyrektor urzędu Rady Ministrów u Mazowieckiego, radca prawny w "Tygodniku Solidarność".
  2. Stefan AMSTERDAMSKI, Żyd, były członek PZPR, prof. filozofii UW, w roku 1968 usunięty z uczelni.
  3. Artur BALAZS, Żyd, właściciel ogromnego latyfun-dium rolnego nabytego za bardzo matą kwotę na Wolinie. AWS, PO, ostatnio utworzył SKL-Ruch Nowej Polski, będący kolejnym wcieleniem żydoko-munistycznej UW, niedawny minister rolnictwa.
  4. Ryszard BENDER, Żyd, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1981-83 wiceprezes Polskiego Związku Katolicko-Spotecznego, przybudówki PRON, KIK, PRL-owski poset kilku kadencji, sędzia Trybunatu Stanu z ramienia Ligi Polskich Rodzin, głosi się katolikiem.
  5. Stefan BRATKOWSKI, Żyd, byty cztonek ZMS i PZPR, byty prezes SDP, KO.
  6. Ryszard BUGAJ, Żyd, ZMS, uczestnik wydarzeń marcowych, KOR, KO.
  7. Zbigniew BUJAK, Żyd, w stanie wojennym aresztowany w piwnicy Żyda Mieczysława Rakowskiego ostatniego l sekretarza KC PZPR, KO.
  8. Andrzej CELIŃSKI, Żyd, aktywny uczestnik wydarzeń marcowych, KOR, KO, naprzód AWS teraz w SLD, obecny minister kultury.
  9. Jerzy CIEMNIEWSKI, Żyd, b. poseł z ramienia UW, zażarty przeciwnik
  lustracji.
  10. Marek EDELMAN, Żyd, żona i dzieci w Izraelu. Głosiciel tezy o
  antysemityzmie Polaków i o prześladowaniu Żydów w przedwojennej Polsce równym hitlerowskiemu. KO, UW.
  11. Lech FALANDYSZ, Żyd, doradca Wałęsy, twórca tzw. "falandyzacji prawa".
  12. Dariusz FIKUS, Żyd, byty agent SB, KOR, sekretarz generalny SDP,
  redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", Zmarł.
  13. Władysław FINDEISEN, Żyd, byty agent SB, były przewodniczący Rady Prymasowskiej przy Glem-pie, KO, zmarł.
  14. Władysław FRASYNIUK, Żyd, KO, b. poset UW, obecny szef UW.
  15. Bronisław GEREMEK, recte Borys Lewartow, syn rabina z Nalewek, Żyd, uratowany przez Polaków, członek i byty sekretarz PZPR na Uniwersytecie Warszawskim, b. poseł UW, b. minister spraw zagranicznych, przewodniczący zespołu reform politycznych przy Lechu Wałęsie, KO, autor słynnej wypowiedzi iż "nienawidzi Polaków",
  16. Mieczysław GIL, Polak, organizator strajku w Nowej Hucie, KO, byty
  poseł.
  17. Andrzej GLAPIŃSKI, Żyd, głoszący się katolikiem, byty minister u
  Olszewskiego, byty poseł PC.
  18. Aleksander HALL, Żyd, KO, byty członek Prymasowskiej Rady Społecznej, UW, byty poseł UW, byty minister kultury, głosi się katolikiem, konserwatystą i politykiem prawicy.
  19. Maciej IŁOWIECKI, Żyd, dziennikarz "Polityki", wiceprezes SDR tropiciel antysemityzmu.
  20. Gabriel JANOWSKI, Żyd, uczestnik marca 1968, KO, byty poseł i minister w rządzie Suchockiej, obecnie poseł z ramienia Ligi Polskich Rodzin.
  21. Jarosław KACZYŃSKI, Żyd, KOR, KO, prezes PC
  22. Lech KACZYŃSKI, Żyd, brat poprzedzającego, KOR, KO, byty prezes NIK-u, minister sprawiedliwości u Buźka, prezes "Prawo i Sprawiedliwość"
  23. Krzysztof KOZŁOWSKI, Żyd, wieloletni członek redakcji "Tygodnika
  Powszechnego", KO, UW, byty minister spraw wewnętrznych u Mazowieckiego, zezwolił Michnikowi i jego "komisji" na dostęp do tajnych akt SB, w których buszowała 2 miesiące.
  24. Stefan KOZŁOWSKI, Żyd, brat poprzedzającego,KO.
  25. Marcin KRÓL, Żyd, KO, UW, niegdyś w redakcji "Tygodnika Powszechnego".
  26. Władysław KUNICKI-GOLDFIN6ER, Żyd, KO,zmarł.
  27. Zofia KURATOWSKA, Żydówka, mąż Grzegorz Ja-szuński, Żyd, propagandzistaPZPR, KO, UW, wicemarszałek senatu, ambasador w RPA, niedawno zmarła.
  28. Jacek 'KUROŃ, Żyd, zwany towarzysz TERMOS, byty członek PZPR, twórca czerwonego harcerstwa, współtwórca KOR-u, KO, UW, b. poseł, autor wypowiedzi iż "jest szczęśliwy, że Lwów należy do Ukrainy", znany z
  wysypiania się w sejmie.
  29. Bogdan LIS, Polak, były członek PZPR, KO.
  30. Jan LITYŃSKI, Żyd, KOR, KO, uczestnik wydarzeń marcowych, byty poseł UW.
  31. Helena ŁUCZYWO, Żydówka, cała rodzina w KPP lub w PZPR, uczestniczka wydarzeń marcowych.
  32. Tadeusz MAZOWIECKI, Żyd, autor łajdackiego ataku prasowego na bpa Kaczmarka, współpracownik "Tygodnika Powszechnego", poseł PRL, UW, poseł przewodniczący i premier UW, KO, twórca grubej kreski, zażarty przeciwnik lustracji.
  33. Jacek MERKEL, Polak (?), KO.
  34. Adam MICHNIK, Żyd, dawne nazwisko Aron Szechter, ojciec skazany przed wojną na 10 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz ZSRR, brat Stefan sądowy morderca z czasów PRL. Członek PZPR, KOR, KO, obecnie naczelny redaktor "Gazety Wyborczej".
  35. Andrzej MILCZANOWSKI, Żyd, KOR, KO, UW, byty minister spraw
  wewnętrznych u Mazowieckiego, zażarty przeciwnik lustracji.
  36. Jan OLSZEWSKI, Żyd, niegdyś Jan Oxner, pracownik ministerstwa
  sprawiedliwości w czasach stalinowskich, członek redakcji "Po Prostu", gdzie pisywał artykuły o polskim antysemityzmie, członek Klubu Krzywego Kota,
  KOR, byty poseł i premier PRL-bis, szef i twórca licznych partii
  głoszących się prawicowymi, np. ROP obecnie poseł, wystąpił z klubu Ligi
  Polskich Rodzin.
  37. Janusz ONYSZKIEW1CZ, Żyd, KO, UW, byty poseł i.minister obrony.
  38. Edmund OSMAŃCZYK, Polak, dziennikarz i członek oraz działacz
  przedwojennego Związku Polaków w Niemczech, KO, zmarł.
  39. Janusz PAŁUBICKi, Żyd, KO, UW, minister ds służb specjalnych u Buźka, zażarty przeciwnik lustracji.
  40. Walerian PAŃKO, Polak, szef NIK-u, prowadził śledztwo w sprawie FOZZ, zginął w niewyjaśnionym wypadku samochodowym.
  41. Aleksander PASZYŃSKI, Żyd, absolwent komunistycznej Akademii Nauk Politycznych, byty członek PZPR, dziennikarz "Polityki", KO, UW.
  42. Leszek PIOTROWSKI, Polak, byty minister sprawiedliwości u Buźka.
  43. Anna RADZIWIŁŁ, Żydówka, byty wiceminister oświaty w rządzie
  Mazowieckiego, twórca krytykowanych programów szkolnych.
  44. Ryszard REIFF, Polak, byty szef PAX-u, KO.
  45. Jan Maria ROKITA, Żyd, KO, UW, AWS, SKL, obecnie Platforma Obywatelska.
  46. Zbigniew ROMASZEWSKI, Żyd, KOR, KO, UW,
  47. Henryk SAMSONOWICZ, byty członek ZMP i PZPR, minister nauki w rządzie Mazowieckiego.
  48. Grażyna STANISZEWSKA, Żydówka, były poseł UW.
  49. Andrzej STELMACHOWSKI, KIK, byty minister nauki, obecnie prezes
  Wspólnoty Polskiej. Ostatnio popart szefa IPN Kieresa podpisując pochwalający go list.
  50. Stanisław STOMMA, Żyd, wieloletni członek redakcji "Tygodnika
  Powszechnego", wieloletni po set na sejm PRL-bis, gdzie w ciągu 3 kadencji zgłaszał wnioski o udzielenie peerelowskiemu wymiarowi sprawiedliwości wotum zaufania.
  51. Adam STRZEMBOSZ, Żyd, długoletni sędzia PRL, profesor prawa KUL, autor poprawki do kodeksu karnego znoszącej karę konfiskaty mienia wielkich przestępców gospodarczych, prezes Sądu Najwyższego za rządów Mazowieckiego.
  52. Klemens SZANIAWSKI, Żyd, byty pracownik KC PZPR, byty agent SB, KO, przewodniczący Komitetu Porozumiewawczego Stowarzyszeń Twórczych i Naukowych, zmarł.
  53. Jan Józef SZCZEPAŃSKI, Polak, byty prezes ZLR KO, zdeklarowany sojusznik UW.
  54. Józef SUSZ, Polak, rolnik, współtwórca Solidarności RI, KO, zmarł.
  55. Jacek TAYLOR, Polak, prawnik, byty doradca . i obrońca Wałęsy, obecnie adwokat, bezkrytyczny wielbiciel Żydów.
  56. Witold TRZECIAKOWSKI, Żyd, MD, członek Prymasowskiej Rady Społecznej.
  57. Jerzy TUROWICZ, Żyd, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika
  Powszechnego", KO, UW, jeden z głównych sprawców usunięcia Klasztoru Karmelitanek z Oświęcimia, zażarty przeciwnik kardynała Wyszyńskiego, przeciw któremu spiskował na II Soborze Watykańskim.
  58. Lech WAŁĘSA, Polak (?), choć są tacy co mówią że... Twórca polityki
  lewej nogi. Będąc prezydentem ukradł w UOP-ie akta "Bolka",
  59 Andrzej WIELOWIEJSKI, Polak, zażarty filosemita, doradca Wałęsy, UW, KO, redaktor "Więzi".
  60. Jacek WOŹNIAKOWSKI, Polak, profesor KUL, redaktor naczelny "Znaku", od 1945 roku współpracujący z "Tygodnikiem Powszechnym", KQ, działacz KIK-ów, zarzarty filosemita.
  61. Henryk WUJEC, Żyd, uczestnik wydarzeń marcowych, KIK, sekretarz KO, UW.
  62. Jerzy ZDRADA, Żyd, b. poseł UW, wiceminister edukacji w rządzie Buźka.
  63. Tadeusz ZIELIŃSKI, Żyd, KO, byty rzecznik praw obywatelskich.
  64. Andrzej ZOLL, Żyd, byty przewodniczący Trybunatu Konstytucyjnego, UW, obecnie rzecznik praw obywatelskich.
  Analiza listy osobistości prawej strony okrągłego stołu daje obraz bardzo
  przygnębiający. Byto tam ok. 51 Żydów i ok. 13 Polaków, co oznacza że Żydzi kontrolowali sytuację i zadecydowali o treści układu. Poszło im to tym łatwiej, że kolaborowali z nimi tacy Polacy jak Wałęsa, Woźniakowski i Wielowiejski, całkowicie podporządkowani ich interesom. Żydzi kontrolowali też Kluby Inteligencji Katolickiej, oraz Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie.
  O takim składzie okrągłego stołu zadecydował sekretarz Episkopatu Polski arcybiskup Bronisław Dąbrowski, Żyd. .. z sieci dr Andrzej Reymann"
 • @Sukarno 18:02:00
  Niestety to prawda. Kiedyś polscy historycy (o ile jeszcze tacy będą, bo historię Polski piszą już teraz okupanci), napiszą że okres 1956-1980 był jednym z najlepszych w dziejach Polski.
  I niestety, my Polacy nie docenialiśmy tego. Można powiedzieć, że popełniliśmy jako naród, jeden wielki, ciężki grzech pychy, za co chyba zostaliśmy tak tragicznie skarceni.
 • @Sukarno 18:02:00
  Jestem bardzo zadziwiony pańskim zdziwieniem. :-) Teraz właśnie dokładnie widać jak współcześnie zakłamane są tamte czasy.
 • :-)
  Gratuluje trafnego podziału PRL-u na trzy części. Przy czym część rozwoju była jednak krótsza. Moim zdaniem datować można na 1964~80.

  PS: dla ciekawostki podam iż ukazany na zdjęciu Skorpion przy średniej prędkości przelotowej mógł dokonać manewru zwrotu o 180 stopni w czasie mniejszym niż 5 sekund. Fenomenalne osiągi na skale światową. Oczywiście w tym właśnie czasie polska zbrojeniówka była już rozpracowywana i niszczona przez USA z zaangażowaniem CIA.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031