Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

„Rosja mówi nie dla Światowego Rządu”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tekst ukazuje ogromnie destrukcyjną rolę żydostwa w kulturze i polityce państw tzw. Zachodu, czy nawet szerzej, państw świata. Działalność tzw. żydowskich elit stanowi zagrożenie dla światowego pokoju, dla trwania ludzkiej cywilizacji.

vladimir-putin

 

Iron Sheik –22.04.2015 World News
//govtslaves.info/russia-says-no-to-one-world-government/
Victor Olevich: Wybitny amerykański konserwatywny myśliciel i pisarz William Lind tłumaczy, dlaczego Zachód atakuje Rosję.

 

 

Victor Olevich: Prawie ćwierć wieku minęło od zakończenia zimnej wojny. Jednak, zarówno Rosja, jak i Zachód po raz kolejny znaleźli się na skraju przepaści nowej zimnej wojny. Dlaczego Waszyngton wzial sie do prowadzenia agresywnej polityki zagranicznej wobec Moskwy po tym jak ZSRR rozpadl sie po roku 1991? Czy takim wydarzeniom mozna było zapobiec?

William Lind: Polityka Washingtonu, która jest ponadpartyjne, polega na glebokim przekonaniu elit dzierżacych wladze w USA, że teraz moga rządzić światem. Ze moga dyktować wszystkim- i na wszystkich moga wymusić swoja ideologie, która jest okreslana mianem globalizmu, czy liberalna demokracja. W rzeczywistosci jest tylko miękkim totalitaryzmem- Brave New World. Jeśli to konieczne, z uzyciem siły militarnej. Jest to klasyczna pycha, ktora w przeciagu historii niszczyla jedno panstwo po drugim. Nie ma w tym nic nowego.

Victor Olevich:Dlaczego Waszyngton wybrał Ukrainę -jako pole bitwy w nowej zimnej wojny z Rosją?

William Lind:Rosja pod rządami prezydenta Putina reprezentuje narodowy system państwa i sposób w jaki państwa normalne działaly w oparciu o ich narodowe interesy. Ideologia obecnych elit Waszyngtonu twierdzi, że tak nie powinno byc i ze dalej swiat tak dzialac nie moze. Zamiast tego będzie zasadniczo jeden światowy rząd z siedzibą w Waszyngtonie. Ideologia ta obejmuje takie pojęcia, jak feministyczna definicja praw kobiet, dewaluacja wszystkich religii, tak zwanych praw gejów i przekonania, że musi to być uniwersalne. Rosja mówi- NiE….i stwierdza, że nadal wierzy w system państwa narodowego i jako takie będzie realizować swoje własne interesy na arenie międzynarodowej. Więc kiedy Rosja potwierdziła swoje interesy w obliczu prob wepchniecia Ukrainy do NATO, to Waszyngton zareagował bardzo mocno i natychmiast.

Victor Olevich:Biały Dom i Departament Stanu często krytykują Rosję i inne narody na całym świecie za podważanie norm demokratycznych. Jednak Waszyngton nie zastanawial sie dwa razy podżegajac do obalenia demokratycznie wybranego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i wspiera rząd, który doszedł do władzy w Kijowie w wyniku zamachu stanu. Jak wytłumaczyć te podwójne standardy? Co mówią o wartościach tkwiących w dzisiaejszej polityce zagrnaicznej USA ?

William Lind:Wedlug wlasnej Policy Washington definiuje demokrację jako system, który w trybie tzw demokratycznych wyborów- wybiera tylko ludzi, ktorzy juz wczesniej wyselekcjonowani – musza być wybrani. Jeśli takie wybory w kazdej innej części świata nie umieszcza przy władzy takich rządow, jakie podobaja sie Waszyngtonowi – to Waszyngton poprostu odmawia uznania wyborów. Widzieliśmy to najbardziej dramatycznie wyraznie w Strefie Gazy, gdzie w najbardziej wolnych i najpiękniejszych wyborach, jakie kiedykolwiek odbyły się w świecie arabskim i doprowadziły rząd Hamasu do władzy. Waszyngton natychmiast ogłosił, że nie będzie go uznawal i z nim wspolpracowal.

Victor Olevich:Jaka jest rola neokonserwatystów w zaostrzeniu aktualnej konfrontacji z Rosją?

William Lind:Neokonserwatyści nigdy nie pogodził się z Zimna Wojna i reprezentują myślenie, że była ona dzialaniem antyrosyjskim długo przed ZSRR, jako aparat polityki antyrosyjskiej stworzony w 19 wieku. Niestety dla Ameryki i reszty świata, mieli oni( bneocony)ogromny wpływ na amerykańską politykę zagraniczną. Nie ma zadnego powodu, usprawiedliwiajacego to, ze powinni one mieć ten wpływ, ponieważ wszystkie ich przedsiewziecia i plany okazały się katastrofalne. Oczywiście, to ich dzielem jest zupełnie niepotrzebna i katastrofalna w skutkach wojnę w Iraku. Niemniej jednak ludzie nadal ich słuchaja. Może to mieć duzo wspólnego z faktem, że mają dużo pieniędzy do swojej dyspozycji.
Neokonserwatyści i neoliberałowie są bardzo podobni, praktycznie nie roznia sie wcale i działaja razem. Policy Waszyngtonu realizowana jest za obopolna zgoda ponadpartyjnie.Sa elementy na lewej i prawej stronie, który odbiegaja od niego, zwłaszcza senator Rand Paul, ale obydwa zachowuja konsensus na plaszczyznie politycznej Ukladu, chociaż udaja dla celow propagandowych, że sa sobie przeciwne, ale tak naprawdę nie są. Hillary Clinton, na przykład, jest neoliberalna. Ale ako prezydent jej polityka, bedzie mało różnic się od tej neokonserwatystów.

Victor Olevich: rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził niedawno, że celem sankcji nałożonych przez USA i UE wobec Rosji jest zmiana reżimu w Moskwie. Czy kampania Waszyngtonu wobec Putina rykoszetem?

William Lind:Tak jest, oczywiście. Stany Zjednoczone i Unia Europejska bardzo bolesnie odczuly wlasne sankcje przedewszystkim. Rosja ma bardzo duże rezerwy walutowe, a ponadto winna pozyczyla i jest winna około 800 miliardów dolarów bankom zachodnim, z czego wiekszosc tych pozyczek zaczyna wchodzić w terminy splat. Teraz, ze względu na sankcje, Rosja nie będzie w stanie przefinasowywac, pożyczając wiecej na Zachodzie. Oczywiście, to- co Rosja może zrobić w tej sprawie to poprostu oswiadczyc, że zawiesza płatności wszystkich kredytów ze względu na to, ze instytucje finansowe znajduja sie w krajach, które nalozyly i uczestniczą w sankcjach- dotad- dopóki sankcje nie beda zniesione. I tak nagle w tak prosty sposob, sankcje zaszkodzily Europie znacznie więcej, niż skrzywdzily Rosję, ponieważ Europa skreowala sam asobie calkiem nowy, ogromny kryzys bankowy u siebie.
W zeszłym tygodniu pojawily sie wieści, ze Rosja i Chiny kupują bardzo duze ilosci złota. To wskazuje ze maja tez inny sposób , dzieki ktoremu sankcje spala na panewce. Reszta świata, a nie tylko Rosja, jest zmęczona dyktatem Stanów Zjednoczonych w szczególności banki. Ktore w ich własnych krajach, zmuszone sa postepowac tak, jak gdyby były amerykańskimi instytucjami , przy całkowitym braku poszanowania dla ich krajowej suwerenność. Jednym ze sposobów, aby zniszczyć cały ten mechanizm sankcji, nie tylko w przypadku Rosji, ale także w odniesieniu do innych krajów, jest przeniesienie rozliczen handlowych na baze złota- zamiast na bazie dolara. Gdyz wtedy rola banków amerykańskich nie bedzie miala zadnego znaczenia, ponieważ transakcja zostanie rozliczana w złocie.

Victor Olevich:Czy Europa jest w stanie działać samodzielnie, niezależnie od celów polityki zagranicznej USA?

William Lind: Nie, w tej chwili cala Europa jest na orbicie Waszyngtonu. Nie byłoby przesadą stwierdzenie, że UE jest amerykański satelita. Europa zbyt boi sie amerykańskiego gniewu- aby wazyc sie do podjęcia jakichkolwiek rosyjskich ofert. Jest to raczej kwestia podjęcia logicznych krokow podyktowanych aktualna sytuacją. Problem zadłużenia- mówiłem wcześniej -z pewnością zwróci uwagę Europy i uzmyslowi jej, że polityka antyrosyjska niesie znacznie większe niekorzystne konsekwencje dla nich, niż dla Waszyngtonu. W tym sensie, ze interesy europejskie i amerykańskie są bardzo rozbieżne.

Victor Olevich:Rosja ostrzega o niebezpieczeństwach obalenia syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada od początku kampanii Waszyngtonu wobec jego rządu. To -ze to prez. Putin mial racje i mowil prawde okazały tuż najnowsze wydarzenia związane ISIS?

William Lind:Tak, oczywiście, i jak sie okazuje -to on mial rację. Polityka US na Bliskim Wschodzie jest poprostu głupia, tworzy realne zagrozenie, ze w pewnej chwili znajdziemy się w sytuacji aktywnej walki naraz ze wszystkimi stronami konfliktu – z islamskimi rebeliantami w Syrii, rządem Assada i Iranem. Trzeba rzczywiscie specyficznego talentu dyplomatycznegio , zeby sie w pakowac w walke ze wszystkimi, zwalczajac wszystkich naraz w tym samym czasie, pomimo faktu, że one wzajemnie tez sie zwalczaja. Jedyną szansą dla stabilności w Syrii, i dla zachowania porzadku i panstwa w Syrii jest rząd Assada. Decydenci Waszyngtonu chcea Assada obalic, tylko dlatego ponieważ nie jest on częścią ich – globalistów systemu i ich Policy. Widzieliśmy juz podobną sytuację w Libii, gdzie obalenie Muammara Qaddaffi doprowadziło do rozpadu państwa i stan permanentnego chaous.

Victor Olevich:Co stoi za masową kampanię propagandową praw LGBT na Zachodzie? Dlaczego ten temat podane tak wiele uwagi, natomiast zagadnienia bardziej wazne i naglące są ignorowane?

William Lind: To jest częścią ideologii klasy panującej tutaj, to w rzeczywistości jest pewna odmianą marksizmu. To marksizm Instytutu Badań Społecznych szkoły frankfurckiej, ktora przełożyła marksizm z gospodarczej domeny na kulturalna. Ta oczywiście, jest zupełnie inna od marksizmu dawnego Związku Radzieckiego, który był bardziej ekonomiczny niż kulturowy. Celem marksizmu kulturowego od 1919 roku, kiedy to został pomyślany niezależnie przez Lukacs’a na Węgrzech i Gramsci’ego we Włoszech jest zniszczenie zachodniej kultury i religii chrześcijańskiej. Lukacs(Żyd – D.Kosiur), kiedy został zastępcą komisarza Kultury w rządzie Beli Kuna(Żyd – D.Kosiur)wprowadzil edukację seksualną do szkół węgierskich, bo wiedział, że jeśli zniszczyć seksualnych obyczajów społeczeństwa, to miało byc olbrzymim krokiem w kierunku zniszczenia jego kultury jako całości. Węgierska klasa robotnicza była tak oburzona tym, co zrobił Lukacs, ze gdy Rumunia najechała Wegry, ci nie nie pojeli walki i rząd Beli Kuna został obalony. Marksizm kulturowy dalej rozwijano w 1930-1950s i jest to teraz ideologia obowiazujaca na Zachodzie. Fakt, że prezydent Putin jest przyczyną , ze Rosja wylonila sie jako najbardziej konserwatywne z wielkich mocarstw,dokladnie tak samo, jak Rosja w 19 wieku, rozwściecza marksistow kulturalnych i sprawia, że Rosja stala sie ich wrogiem numer jeden.

Victor Olevich: Jak Rosja moze pomoc zdrowym siłom konserwatywnym na Zachodzie, ktore sprzeciwiają się marksistom kulturalnym?

William Lind: Myślę, że Rosja powinna zrobić to, co robi teraz – pokazując ludziom na Zachodzie, że można oprzeć sie marksizmowi kulturowemu, że nie trzeba myśleć, że jest on nieunikniona droga ku przyszłości, i że to tylko panstwo narodowe może decydować, zachowujac swój tradycyjny sposób życia i wiare.

_______________________

Victor Olevich jest rosyjsko-amerykańskim politologiem z Moskwy. Jego artykuły ukazywały się w Izwiestija, Planeta, Komsomolskaja Prawda i innych głównych rosyjski- i anglojęzycznych gazetach i czasopismach. Jest częstym gościem w roznych rosyjskich programach opubicystycznych i politycznych radia i telewizji.

William Lind paleoconserwatywny pisarz i były dyrektor Centrum Kultury Konserwatyzmu we Fundacji Wolnego Kongresu. Pisze regularnie dla amerykańskich magazynow Konserwatywnych i jest współautorem „Ameryka może wygrać: w przypadku reformy wojskowej” (1986) napisanej wsolnie ze senatorejm i byłym kandydatem na prezydenta partii Demokratycznej Gary Hart.


Tłumaczył: Roman Kafel


Uwagi tlumacza:
Wspomniany przez pana Lind „specyficzny marksizm” tzw elit amerykanskiego establishmentu zarowno neokonow, jak i neoliberalow, to znany stary i swojski antynomizm Frankistowski. Wlacznie z jego otoczka sexualizmu bazujaca na heretyckim kabalizmie z praktykami perwersyjnych sexualnych orgii, feminizmu i zboczen . Pan Lind nieslusznie zwalnia bolszewizm ZSRR z kulturowego marxizmu iluminckiego-antynomizmu, gdyz zmiany kulturowe w Rosji pochlonely wiecej ofiara niz bolszewickie przeksztalcenia wlasnosciowe.
Zauwaza natomiast slusznie, ze to co jest zrodlem sily tych dwoch frakcji tego samego illuminackiego Frankizmu to potezne pieniadze! Nieogranczone fundusze na ich projekty.
Pieniadze jakie plyna rzeka z exploatacji obecnego systemu bankowosci ulamkowej i kreacji pieniadza kredytowego o parytecie dlugu pod dyktatem Banku Rezerw Federalnych, tworzacych pieniadze z niczego i okladjac go odsetkami w procesie lupiezczej exploatacji narodow, przeznaczajac w ten sposob zrabowane srodki narodow na projekty sluzace ich bezwzglednemu niszczeniu.”

Wyszperane u „Gajowego” z komentarza pana RomanaK.

za: https://marucha.wordpress.com/2015/04/23/dajcie-przyklad-przywodcy/

 

szperał:  PZ vel stanislav

___________________________________________________________________________

Węgierski październik1956r (23.10 - 10.11.1956) został zainicjowany przez żydo-bolszewickie elementy, które realizowały szerszy, dwu punktowy plan:

a) utrzymanie na Węgrzech władzy przez żydo-bolszewię,

b) gdy p.a) okazał się nie możliwy nastapiła próba wyprowadzenia Węgier z bloku państw socjalistycznych, co było wyłącznie podstępnym pretekstem żydowskiego rządu  Imre Nagy'a do wkroczenia wojsk ZSRR i krwawego stłumienia węgierskiego powstania. Była to żydowska zemsta za obalenie żydowskiej Węgierskiej Republiki Ludowej (XI 1918-III 1919) oraz żydowskiej Węgierskiej Republiki Rad (III - VIII 1919) i za węgierską narodową politykę wobec Żydów Miklosa Horthy'ego w latach II wojny światowej.

 

Szkoła frankfurcka (niem. Frankfurter Schule) – potoczna nazwa w literaturze przedmiotu filozofii i socjologii grupy pracowników frankfurckiego Instytutu Badań Społecznych istniejącego w latach 1923–1933 na tamtejszym uniwersytecie, a od 1933 roku kolejno przy paryskiejÉcole normale supérieure i nowojorskim Columbia University i od 1949 ponownie we Frankfurcie nad Menem.

Fundatorami Frankfurckiej Szkoły Badań Społecznych byli lewicujący żydowscy intelektualiści wywodzący się ze średnich i wyższych klas społeczeństwa niemieckiego, którzy doprowadzili do upadku niemieckiej kultury w żydowskiej Republice Weimarskiej powstałej w wyniku żydowsko-masońskich ustaleń w Wersalu w 1918r (także 23.11.1918 r. w loży masońskiej przy Dorothenstrasse w Berlinie*). Po dojściu A.Hitlera do władzy tzw. intelektualiści żydowscy wyemigrowali zasilając głównie uczelnie USA. Tam tworzyli podwaliny pod przyszłą Rewolucję seksualną, czy rewolucję obyczajową, które stały się częścią składową żydowskich rebelii lat 1960. w Europie.

*Układ z Dorothenstrasse – //forum.historia.org.pl/topic/10338-uklad-z-dorotheenstrasse/

swoje trzy grosze dorzucił: Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Wielu, chyba nie za bardzo orientujących się o co w tym wszystkim chodzi, zarzuca Putinowi...
  jego KGB-owskie korzenie. A jak inaczej można sobie wyobrazić złapanie tego wszystkiego za pysk. Czy Gdyby Putin przyszedł do władzy tak sobie z ulicy albo np z estrady (jak nasz śpiewak), to co mógłby zdziałać dla Rosji i jak widać dla całego świata?
 • Szanowny Panie Autorze...
  Nie byłbym sobą:-) Gdybym nie zwrócił uwagi na fakt zawierzenia Rosji Matce Boskiej, przez Jana Pawła II, co było wypełnieniem III Tajemnicy Fatimskiej.
  To co dzisiaj obserwujemy w Rosji, obrona Wiary, obrona rodziny i wartości chrześcijańskich, walka z tymi euro-amerykańskimi deprawacjami itd, itp w kraju który jeszcze nie tak dawno był tworem satanistycznym, musi być Wielkim Dziełem Matki Boskiej.
  Rosja doświadcza już różnorakich Błogosławieństw, m.n niedawno właśnie Prezydentowi Putinowi udało się odwrócić ten tragiczny już dla Rosji współczynnik demograficzny. Od niedawna więcej Rosjan się rodzi niż umiera co jest chyba najlepszą laurką polityki Putina.
 • @mecenas 23:07:16
  A skąd my możemy wiedzieć jakie są wyroki Boze. Czy my czasami nie mamy do odrobienia Pokuty, za tą pychę Solidarności i obalenie Gierka, wcześniej za sabotowanie gospodarki (czy się stoi, czy się leży 2 tyś się należy) i wyniesienie wichrzycieli na piedestał... bo zachciało sie nam sreberek.
  Kto to z nas może wiedzieć, czy to czsami nie jest właśnie tak.
  pozdrawiam:-)
 • @nana 22:54:25
  .
  W Islandii pokojowo:)

  http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/2045-alarm-od-czytelnika-niepokojace-wiesci-z-islandii-media-o-tym-milcza
 • Przeczytałem tekst i nie rozumiem tytułu....„Rosja mówi nie dla Światowego Rządu”
  Według mnie, Rosja mówi "nie" , ale tylko dla rządu globalnego bez jej udziału...
  Podobnie Chiny i Indie...

  Spory dotyczą, moim zdaniem, nie, czy będzie rząd światowy, tylko , kto go będzie tworzył...
  Ludzie czy korporacje, dotychczasowi władcy czy twórcy nowoczesnych technologii...

  Pytałem w 2013r. rodaków http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com.au/2013/10/czy-starszyzna-sowianska-wypowie-sie-w.html

  (...)Uciekamy od tego zgadnienia jak od choroby zakaźnej...I nie istotne , czy uważamy go jako owoc watykańskiego "pójścia na całą ziemię po całą ziemię", syjonistycznego eksploatowania "bydła z ludzka twarzą", czy chińskiego "niebiańskiego imperium"... Zamykanie oczu nie powoduje , że sprawa znika...(...)

  Zaklinanie rzeczywistości trwa... Dlaczego? Bo betonowe pomniki idoli religijnych i politycznych władają umysłami...One mają wystarczyć...
  Polacy nie znają swojej godności, nie rozumieją swojego znaczenia w przeszłości , stąd nie stawiają sobie ambitnych zadań na przyszłość...

  Jak długo jeszcze ???
 • @nana 22:54:25"Wcale nie będziemy silni, gdy żydzi będą słabi, natomiast będziemy silni,
  gdy będziemy silni niezależnie od tego, jacy będą żydzi- silni czy słabi.
  Przecież to nie o żydów chodzi, lecz o nas...."


  Pięknie napisany mądry komentarz...

  Oby więcej naszych rodaków, tak postępowało...

  Dęby rosną powoli , ale codziennie...
  Pozdrawiam

  Ps.
  Pozwolę sobie upowszechniać Twój tekst...
 • KGB I Naród?
  cyt:
  //William Lind:Rosja pod rządami prezydenta Putina reprezentuje narodowy system państwa i sposób w jaki państwa normalne działaly w oparciu o ich narodowe interesy.... Rosja mówi- NiE….i stwierdza, że nadal wierzy w system państwa narodowego i jako takie będzie realizować swoje własne interesy na arenie międzynarodowej.//

  Dla Putina [KGB] i jego ideologa A. Dugina Naród to...

  //Koncepcja narodu jest koncepcją kapitalistyczną, zachodnią. Eurazjatyzm odwołuje się do różnic etnicznych i kulturowych//
  http://www.counter-currents.com/2012/08/aleksandr-dugin-ponowoczesnosc-to-ziejaca-otchlan/

  http://asset3.itsnicethat.com/system/files/112014/546635805c3e3c2c0c02f4f9/img_col_main/Tatiana-Bruni_-The-Drunkard_-Costume-Design-for-%E2%80%98The-Bolt%E2%80%99_-1931_-Courtesy-GRAD-and-St-Petersburg-Museum-of-Theatre-and-Music.jpg?1415986534

  A tzw "Tolerancja" to ich przynależność do żydowskiej Rady Europy.

  Muzeum żydowskie i Centrum Tolerancji w Moskwie. Największe w świecie. Koszt 50 mln $. Putin poświęcił swoją miesięczną pensję na budowę tego "czegoś".

  //The Jewish Museum and Tolerance Center opened in Moscow in November 2012 and is thought to be the largest Jewish museum in the world. Construction of the museum is estimated to have cost $50 million. Vladimir Putin personally donated one month of his salary towards the construction of the museum.[1]//

  http://polish.ruvr.ru/2014_10_09/Muzeum-Zydowskie-w-Moskwie-historia-stworzenia-unikalnego-projektu-2771/
 • @nana 22:54:25
  Przychylam się do zdania kolegów, że popełniła Pani ważny i wartościowy tekst. Jednak moja przewrotna natura, jak zwykle szuka drugiego dna. Dlatego chciałbym, zwrócić uwagę na pewne aspekty sprawy, które mogłyby umknąć. Po pierwsze zajmowanie się żydami ma sens o tyle, o ile pomaga nam uzyskiwać świadomość ich podstępnych knowań, tak aby móc omijać pułapki zastawiane przez to sprytne plemię. To dlatego daliśmy się podejść w 1989 roku jak dzieci – mieliśmy zaufanie do ludzi u władzy, nie mieliśmy świadomości zagrożenia. Mieliśmy wtedy siłę, wszak energia nas rozpierała, ale oddając prowadzenie zdrajcom, nasza siła zdała się na nic. Oczywiście ma Pani rację, że nasza aktywność nie powinna się ograniczać do obnażania wrażych działań, ale skupić się też na budowaniu własnej siły, zwłaszcza że po tej dawnej (z sprzed 25 laty) nie ma już śladu.

  Powstaje pytanie jak budować siłę w nas? Skąd brać natchnienie do kroczenia pewną ścieżką? Gdzie szukać pewnego fundamentu?
  Osoby wierzące w Boga mają ułatwione zadanie, choć wyzwania, które stoją przed nami, będą wymagać naprawdę wiele siły wewnętrznej. I nie wiem, czy tradycyjna wiara, oparta na schemacie rozpowszechnianym w kościele katolickim wystarczy.

  Coś pani powiem, Pani nano. Jeżeli nadejdą czasy zawieruchy wojennej, osoby mające silne umocowanie w osobistej relacji z Bogiem, będą mogły służyć swoją mocą wszystkim pozostałym. Kiedy lęk decyduje o wszystkim, osoba bez lęku będzie naprawdę silnym autorytetem dla otoczenia. To wtedy dopiero będzie można budować coś na nowo.

  Zanim nie nastąpi czas paraliżującego lęku, który wytrąci argumenty z ręku ludziom zdeprawowanym, nie ma co liczyć na jakąkolwiek zmianę postaw Polaków.
 • @Jan Paweł 21:58:07
  Mnie się wydaje (tu zakładam istnienie Boga w ujęciu katolickim), że i bez zawierzenia Rosji Matce Boskiej sytuacja Rosji wyglądałaby identycznie.

  Nie możemy natomiast zapominać lub udawać, że nie wiemy, iż intencje JPII były zgoła odmienne - ewangelizacja Rosji to niezmienna polityka KK. Intencją JPII było - i jest to stała intencja KK względem Rosji !!! -, żeby Rosja porzuciła prawosławie (a jest ono bardziej religijną tradycją narodową Rosji niż samą religią) i przeszła na katolicyzm, który otworzyłby drogę do judaizacji Rosji, czyli do jej skolonizowania przez syjonistyczny Zachód.

  Polska w 886r. przyjęła chrzest w obrządku wschodnim, ale 80 lat później uległa ewangelizacji, co doprowadziło nas do stanu współczesnego zagrożenia likwidacją narodu i państwa.

  W wieku XVII w interesie Rzymu Polska prowadziła wojny ze Szwecją i Rosją, co było efektem roszczeń do szwedzkiej korony i żądań przywrócenia tam katolicyzmu oraz podobnych prób zaprowadzenia katolicyzmu w Rosji. Jak z tego widać przynależność do chrześcijańskiego świata ze stolicą w Rzymie kompletnie Polsce się nie opłaciła.
  Tu warto zwrócić uwagę, jak potężną transformację przeszły ówczesne rządzące polskie elity. Od zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem, w której Słowianie (Polacy, Litwini, Rusini ...) pokonali całe rycerstwo chrześcijańskiej zachodniej Europy, wprowadzające katolicyzm mieczem (za co papież Marcin V obłożył klątwą króla i wszystkich Polaków - nie cofnął tej klątwy JPII !) po wojny ze Szwecją i Rosją wyłącznie w interesie Rzymu.
 • @nana 14:47:25
  Przez określenie "istnienie Boga w ujęciu katolickim" chciałem wyrazić jedynie, że chodzi o Boga z przypisanymi mu przez religię katolicką właściwościami, np.: stworzyciel wszechrzeczy posiadający wiedzę o przeszłości, teraźniejszości, przyszłości i możliwość ich kształtowania.
 • @Rzeczpospolita 11:30:09
  Niestety z niektórymi Pana zarzutami odnośnie naszego (współczesnego) Kościoła, muszę się zgodzić. Co do historii, to nie czuję się kompetentny do dyskusji na te tematy. Jeżeli ktoś tam mieczem "ewangelizował" to z całą pewnością sprzeniewierzył się Naukom Jezusa Chrystusa.
  Jeżeli zaś któryś z papieży nałożył na naszego Króla i na nas wszystkich, klątwę, to wydaje mi się, że możemy, my sami, próbować zdjąć ją Modlitwą Różańcową. Matka Boska wybrała Polskę za Swoje Królestwo, bo Polacy byli wg Niej bardziej religijni niż inne narody. Co więc znaczy, wobec takiego Faktu, klątwa choćby nawet samego papieża.
  Jest jednak niestety, poważna różnica pomiędzy ówczesnymi Polakami a współczesnymi.
  Jak na razie jednak, nie było jakiegoś wyraźnego sygnału odnośnie tego, by Matka Boska wycofała Swój wybór. Jak długo jeszcze?
 • Interwencja żydo-USA w FIFA
  W tym samym klimacie: szokujaca interwencja swiatowego żydo-żandarma, czyli USA w FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) i zmuszenie do odejścia jej przewodniczącego Seppa Blattera pod zarzutem korupcji.
  Mniej więcej w tym samym czasie nowym gubernatorem regionu Odessa, zostaje protagowany Waszyngtonu Micheil Saakaszwili, ścigany listem gończym przez Gruzję właśnie za korupcję.
 • @Rzeczpospolita 17:38:49
  https://www.youtube.com/watch?v=xdUhNBJfpug
 • @RomanK 02:04:51
  Nawet Rosjanie zrobili film o micie chazarskich mongołów z Polin - Wyimaginowana Polska od morza do morza. Tylko debilowate goye nie pojmują ,co mongoł im ukręcił.
 • @Jan Paweł 21:05:18
  "Matka Boska wybrała Polskę za Swoje Królestwo (...)"

  Ale skąd to wiemy? - To nie jest złośliwe pytanie, tylko sugestia do analizy skąd biorą się (jak powstają, komu służą) tego typu stwierdzenia.
 • @"kne-sejm i jej aj waje
  https://www.youtube.com/watch?v=lmFgpRqXQWM
 • @nana 22:54:25
  Piszesz tak chaotycznie... Raz słusznie, raz zupełnie bez sensu. - Już tak kiedyś napisałem.
  "Pięknie napisany mądry komentarz..." napisał Zbigniew Jacniacki.
  Niestety nie mogę się z tym zgodzić.
  Wyjaśnię to obrazowo.
  "Jeżeli rozleje mi się woda, to co da mi to, że ja bardzo dokładnie i wyczerpująco wyjaśnię, dlaczego ona mi się rozlała? To nic nie da. Poza tym każdy może sobie wyobrazić sam przyczynę. Dla mnie ważne jest zgromadzić materiały - w postaci ścierki itp. - by rozlaną wodę wytrzeć."
  Jeżeli nie będziemy znali przyczyny rozlanej wody, to może nam zabraknąć ścierek... a nawet rąk do pracy. Wody będzie przybywać.
  To, ten wątek Twojego komentarza, bez sensu.
  Reszta jak najbardziej z.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930