Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Watykan za depopulacją – oto współczesna twarz Kościoła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zarówno wybór kardynała Jorge Bergoglio na papieża jak i jego encyklika „Laudato si” oraz wybór prof. J.Schellnhubera na przedstawiciela watykańskiej grupy do spraw klimatu nie były przypadkowe.

72688912-1-640x480

 

 

Tekst jest kontynuacją tematu „Watykan za depopulacją” – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/06/20/watykan-za-depopulacja/ i potwierdzeniem treści papieskiej encykliki "Laudato si", której główny motyw zawarty został w p.13.:

 

 

p.13. Naglące wyzwanie ochrony naszego wspólnego domu obejmuje troskę o zjednoczenie całej rodziny ludzkiej w dążeniu do zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju (…) –za: http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html

 

Słowo o Franciszku

 

 

ηθιηθ

profesor John Schellnhuber

Przedstawicielem watykańskiej grupy do spraw klimatu wybrano profesora Johna Schellnhubera. Ten niemiecki naukowiec, którego poproszono o wygłoszenie wykładu podczas prezentacji encykliki „Laudato si” twierdzi, że na świecie jest o 6 mld ludzi za dużo !!!

Dariusz Kosiur

Polecam tekst:

W jaki sposób globaliści planują depopulacje?http://gloria.tv/media/9KGiposJEFX

KOMENTARZE

 • @
  Czytając tę notkę w ten sam sposób, co autor encyklikę, można powiedziec:
  Pan Kosiur twierdzi publicznie , że paież Franciszek chce wymordowac 6 mld
  ludzi.
 • @Nathanel 17:38:06 - wyjątkowo dla ociężałej umysłowo owieczki, która nawet nie wie czego broni, powtórzę
  Ja rozumiem, że w pewnym wieku i myślenie szwankuje, ale spróbuj waść, szczery katoliku - może z Bożą pomocą jeszcze jakieś szare komóry zaczną reagować.

  za: http://www.naturalnews.com/050075_Vatican_climate_science_world_depopulation.html - (prof.John Schellnhuber)
  oraz
  za: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/123629,watykan-za-depopulacja

  I. Wybrane punkty z papieskiej encykliki „Laudato si”: http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html

  p.15.(…)podejmę pewne zagadnienia wypływające z tradycji judeochrześcijańskiej, aby nadać większą konsekwencję naszemu zaangażowaniu na rzecz środowiska.

  Pochwała na temat GMO (p.: 32, 131, 132, 133)

  p.32.Różne gatunki zawierają geny, które mogą być kluczem do zaspokojenia w przyszłości pewnych ludzkich potrzeb lub uregulowania pewnych problemów ekologicznych.

  p.131.(JPII) Oświadczył, że Kościół docenia wkład «badań i zastosowań biologii molekularnej, dopełnione przez inne dyscypliny, takie jak genetyka i jej zastosowanie technologiczne w rolnictwie i przemyśle»[110], chociaż stwierdził także, że nie może to prowadzić do «nie podlegającej żadnej kontroli manipulacji genetycznej»[111], ignorującej negatywne skutki tych działań.

  p.132.W każdym razie ingerencja uzasadniona to ta, która dokonywana jest w przyrodzie, „by pomóc jej we właściwym rozwoju stwarzania chcianym przez Boga”[112].

  p. 133.Trudno wydać ogólny osąd na temat rozwoju organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO), roślinnych i zwierzęcych, dla celów medycznych lub w rolnictwie, ponieważ mogą one znacznie się między sobą różnić i wymagają osobnych rozważań. Z drugiej strony, zagrożenia nie zawsze przypisywane są samej technice, lecz jej nieodpowiedniemu lub nadmiernemu zastosowaniu.
  ___________________________________________________

  II. Jako uzupełnienie poruszanych w encyklice zagadnień polecam PT Czytelnikom tekst, który jest przedrukiem zamieszczonej w GW rozmowy dwóch żydowskich intelektualistów, z których jeden jest noblistą: „Szczera rozmowa, jak Żyd z Żydem, o przyszłości, czyli o NWO” – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/07/szczera-rozmowa-jak-zyd-z-zydem-o-przyszlosci-czyli-nwo/; http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/121077,szczera-rozmowa-jak-zyd-z-zydem-o-przyszlosci-czyli-o-nwo

  Dołączyłem do tej rozmowy krótki wstęp, w którym napisałem m.in.:

  „Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że rozwój społeczno-gospodarczy bazuje na relacji tzw. czynników produkcji (ekonomia żydowskiego kapitalizmu celowo zarzuciła termin: siły wytwórcze narodu), czyli: „ludzi”, „ziemi” i „kapitału” (istotą jest kapitał rzeczowy, nie finansowy). Posłużono się w sposób zakłamany szeroko pojętą ekologią (ochrona środowiska – ale nie człowieka -, ocieplenie klimatu, itp.), co logicznie wskazuje na ograniczenie rozwoju poprzez niejako naturalną barierę intensywnego wykorzystania „ziemi” i „kapitału”. Zatem jedynym czynnikiem możliwy do „regulowania” są ludzie – „zbędni ludzie”.”
 • @Mariusz G. 18:44:07
  Logiki to w tym komentarzu nie ma żadnej, ale interpretacja iście rabiniczna, czyli dowolna i po myśli interpretującego.

  Coś umysł ścisły Waści zawodzi, czy wyłazi jego marna natura?
 • @nocny gryzoń 19:02:58
  "ja myślę, że (...)"

  Całkiem niepotrzebnie, bo sądząc po komentarzach myślenie nie jest pańską mocną stroną. Raczej syjonistyczne trollowanie - ale i psu na budę się ono nie zda.
 • @Rzeczpospolita 19:02:30
  Nie skrywam niczego co we mnie,
  co marne to widac z daleka
  jeśli logiki w tym nie ma,
  to umysł z pewnością zawodzi.
  ......
  i w ten sposób sprowokował mnie Pan do napisania pierwszego w życiu wiersza. Że krótki, to krótki, że biały, to biały, ale gorsze już tutaj czytałem i to pióra osób z aspiracjami.
  Może jednak coś wspólnymi siłami stworzymy.
 • @Rzeczpospolita 19:02:30
  Acha , gwoli formalności:
  Ponieważ wypowiedziałem Pana nazwisko, to wypada , aby Pan znał moje :
  Głowiński, Mariusz Głowiński
 • @Rzeczpospolita 19:11:00
  polecam Panu rozmowę Chrisa Cieszewskiego z tym dziennikarzem z polsatu, bardzo pouczająca
 • @Mariusz G. 19:19:31
  To brzmi "groźnie", niemal tak samo jak: Szydło, Beata Szydło ....
 • Polecam w temacie wykład o polityce demograficznej
  Błędne rozpoznanie czy dywersja demograficzna?

  https://youtu.be/ISpyOJjQ8nk
 • @stanislav 19:37:45
  podobieństwo nie jest przypadkowe
 • Sluzylem kiedys do mszy biskupowi Karolowi Wojtyle i do dzis pamietam
  zdanie, ktore wypowiedzial w czasie kazania:" Moze istniec madry baca i moze tez istniec glupi profesor uniwersytecki".Innymi slowy madrosci nie mozna zdobyc przez wyksztalcenie, tytuly, stanowiska.Zdanie Wojtyly odnosi sie niestey do obecnego papieza, nie powinien wypowiadac sie w temacie, na ktorym sie nie zna, tym bardziej, ze nikt sie na pogodzie nie zna.Moze jedynie madry baca.
 • @Rzeczpospolita
  Szkoda liter i słów, gdy chodzi o uszkodzone genetycznie mózgi.
  Każdy, kto oczekiwałby w nieskończoność na Zbawiciela, miałby prawo aby dostać pierdolca.

  Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli - ale jak tu wierzyć, gdy nie da się policzyć, ile marży z tego będzie?
 • @Polaczewski 23:07:54
  Pisze Pan fajne posty, ale komentarz ni w p. ni w o.. Panu też Polecam wywiad z Cieszewskim.

  Jest nadzieja,że dzięki wysiłkowi genetyków, za kilka lat będą rodzli się już tylko ludzie z idealnymi mózgami.
  Tylko, co wówczas będą robili ci z potrzebą obrażania innych ? Przypuszczam, że bedą musieli chodzic do ZOO i ustawiac sie w kolejce przed klatką z szympansami.
 • @Mariusz G. 07:26:48
  "Jest nadzieja,że dzięki wysiłkowi genetyków, za kilka lat będą rodzli się już tylko ludzie z idealnymi mózgami."

  No to już jestem w domu.
  O to przecież chodzi w tej manipulacji genetycznej, żeby rodzili się tylko "odpowiedni" ludzie, zaprogramowani tak, jak psychopaci rządzący światem sobie wymyślą. Bóg idzie w odstawkę, a encyklika papiska służy jako tuba propagandowa. Wszystko jest na dobrej drodze.
 • @chrisdigger 08:01:14
  Witaj Maks,
  Czym ja Ci podpadłem, krytyką tego gościa od Lady in Black, który nie zauważył, że by się nie ośmieszać powinien poprzestać na tantiemach. Po prostu jestem pewien ,że mając dobry dzień lepiej zaśpiewałbym ten utwór, choć swoją publike staram się ograniczać do lustra w łazience
  Myślisz, że tylko Ty masz monopol na sarkazm ? Ze uda Ci sie wyznaczać trendy, nie mówiąc wprost o co Ci chodzi.
  Wieczorem postaram się napisac w notce troche o sobie, moze po jej przeczytaniu chociaz Ty bedziesz mógł zrozumiec, co u mnie jest kpiną, co przyjaznym żartem, a co poważnym stwierdzeniem.
 • @Lotna 08:39:07
  To było zdanie do Polaczewskiego, wynikające z założenia, że ma on potencjał , by dostrzec ironię. Pani , mimo z pewnością licznych innych zalet, o taki potencjał nie podejrzewam.
 • @Nathanel 01:43:42
  Szanowny Nauczycielu spróbuj rozważyć, czy jest możliwa sytuacja, w której to osobnikiem głupim jest nauczyciel, mimo posiadanych certyfikatów.
  A obawiam się, że ten właśnie przypadek jest pańskim udziałem.
  Obawiam się także, że Nauczyciel utożsamia Boga z papieżem, co także stanowi objaw głupoty.

  Gdyby szanowny Nauczyciel posiadał choć minimalną znajomość ekonomii zrozumiałby, że w encyklice zapis:

  p.13. Naglące wyzwanie ochrony naszego wspólnego domu obejmuje troskę o zjednoczenie całej rodziny ludzkiej w dążeniu do ZRÓWNOWAŻONEGO i ZINTEGROWANEGO rozwoju (…)

  jest zapisem zbrodniczym.
  Wedle podstawowej definicji ekonomii rozwój jest rezultatem relacji trzech czynników: ziemi, kapitału (rzeczowego), ludzi.

  ziemia - jej zasoby są ściśle określone
  kapitał (rzeczowy) - zasoby (surowce naturalne) są ograniczone
  ludzie - tylko ten czynnik nie posiada ograniczenia.

  ZRÓWNOWAŻONY rozwój oznacza zatem, że równowagę można osiągnąć przez regulację czynnika ludzkiego - czyli jego ograniczenie, zmniejszenie, dostosowanie do możliwości wykorzystania dwóch pozostałych czynników.

  ZINTEGROWANY rozwój oznacza centralną kontrolę procesów gospodarczych jaką może zapewnić jedynie światowy rząd - NWO.

  Czy jesteś w stanie to pojąć certyfikowany Nauczycielu?
 • @Rzeczpospolita 10:44:04 Szanowny Panie Kosiur, przecież oni Panu rację przyznają
  i stąd te ich napady na Pana. Oni nie chcą, żeby to była prawda, NIE CHCĄ, czyli wiedzą, że to jest prawdą,ale nie akceptują tego, ponieważ są uwarunkowani.
  Niech się Pan nie przejmuje, ich ataki na Pana to raczej wyraz bezsilności i poniekąd komplement.
  To jest właśnie praktykowana przez nich forma wolności w jedną stronę - tą ich stronę. Nie ma wszakże powodu ich zmieniać. Widać Bóg przeznaczył im taką rolę w Ewolucji.
  =====
  Papież przeprosił waldensów - ale nie Katharów! - widać w formie waldensów przeprosiny mogły być przyjęte. I co teraz myśli sobie taki katolik? Taki katolik myśli sobie, jaki to ten kościół katolicki jest dobry. I jaki ten papież jest dobry.
  Ale jak wygląda to w realu?
  W realu wygląda to tak, że nie ma fizycznej możliwości za kogoś przeprosić i nie można się za kogoś pokajać. Zarówno przeprosiny jak i pokajanie muszą mieć bezpośrednie powiązanie ze sprawcą by miały sens.
  Więc te przeprosiny waldensów przez kościół katolicki mają swój wymierny cel; ludzie poprzez internet docierają do wielu niedostępnych dotychczas wiadomości i administracja watykańska chce mieć nad tym kontrolę. Możliwe jest to wyłącznie przez narzucenie swojej, katolickiej wersji choćby w postaci nic nie znaczących przeprosin.
  Katharowie byli ludźmi odrzucającymi bogacenie się watykańskich struktur i nie chcieli być podlegli papieżowi. Zostali za to ukarani bestialskim wymordowaniem ich przez powołane do tego celu zakony (!) oraz inkwizycję zwaną świętą. Katharowie woleli zginąć niż wyrzec się wiary w Boga i żyć według katolickich dogmatów. Więc katolicy Kahtarów wymordowali. Oczywiście przejmując ich posiadłości.
  I teraz mamy sytuację, że kościół katolicki po ponad 800 latach zdecydował się uznać, iż na Katharach dokonywał mordów. Osiemset lat temu zaprzeczał, a teraz to nagle uznał.
  [Giordano Bruno
  15 lutego 1599 Bruno został wezwany przed Trybunał Inkwizycyjny do wyrzeczenia się tez uznanych za błędne i bluźniercze. Bruno odrzucił tę sugestię sądu. Początkowo zgodził się na publiczne wyrzeczenie się swoich tez, ale jednocześnie złożył na ręce papieża Klemensa VIII obszerny memoriał uzasadniający twierdzenia, które miał publicznie odwołać. W dniu 17 lutego 1600 r. na głównym rynku Rzymu - Campo de' Fiori został spalony na stosie, a jego prochy wrzucono do Tybru. Wszystkie dzieła Brunona zostały wprowadzone na indeks ksiąg zakazanych w 1603 r.
  - zobaczcie w wikipedii, choć jest to już forma po cenzurze, jak wielkim i mądrym człowiekiem był G.Bruno i co było powodem zamordowania go przez kościół katolicki.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno ]

  Katharowie byli dobrymi ludźmi i dlatego prześladował ich kościół katolicki
  Katarzy (katarowie) (od gr. καθαροί katharoi – „czyści”) – przedstawiciele dualistycznego ruchu religijnego działającego w XI-XIII wieku w południowej Francji i północnych Włoszech, skierowanego przeciw ustrojowi feudalnemu i hierarchii kościelnej, głoszącego i praktykującego zasadę dobrowolnego ubóstwa, nieuznający składania przysiąg, służby w wojsku, oddawania czci krzyżowi i idei czyśćca. Zwalczani przez papiestwo (m.in. przez krucjaty, inkwizycję)[1], które doprowadziło do ich zniszczenia[2][3]. Uznawani przez Kościół katolicki za heretyków.

  Katarzy wywodzili się najprawdopodobniej od bogomiłów i od paulicjan – dwóch sekt typu manichejskiego. Ruch katarski w XII i XIII wieku wywierał wpływ, zwłaszcza w Hrabstwie Tuluzy (obecnie Langwedocja), przyciągając do siebie ludzi wszystkich stanów. Autorytet duchowy tego ruchu wzrósł na gruncie krytyki zaangażowania papiestwa w politykę oraz braku wykształcenia wśród niższego duchowieństwa. Wierni byli przyciągani do tego ruchu dzięki postawie tak zwanych „doskonałych”, pełniących funkcje duchownych i nauczycieli katarskich, którzy żyli skromnie (później często w ukryciu), przestrzegając ścisłych postów i prowadząc ożywioną działalność misyjną. Szeregowi adepci nie byli zmuszeni do podobnych wyrzeczeń, a mogli liczyć na duchowe pocieszenie („consolamentum”), będące warunkiem zbawienia w obliczu śmierci.

  Katarski synkretyzm gnostyczno-chrześcijański łączył podstawowe pojęcia wiary chrześcijańskiej ze zeuropeizowaną wersją dualizmu zaratusztriańsko-manichejskiego. Doktryna katarska została stosunkowo dobrze poznana, głównie dzięki zachowanym dokumentom z dochodzeń inkwizycji.

  Katarzy wierzyli, że świat materialny został stworzony przez złego Boga lub szatana, toczącego walkę z Bogiem dobrym, stwórcą świata duchowego. W zależności od odmiany dualizmu katarzy przypisywali stworzenie świata materialnego różnym istotom. Dualizm absolutny zakładał, że świat został stworzony przez złego, odwiecznego boga równego chrześcijańskiemu. Z kolei dualizm umiarkowany zakłada, że świat został stworzony przez Satanaela, czyli Lucyfera (sufiks „el” ukazywał, że był on wcześniej aniołem). Od synodu w Saint-Felix-de-Caraman (odbył się w 1167 lub między 1174 a 1177) przewagę zdobył dualizm absolutny. Było to jedną z przyczyn nieprzejednanej postawy papiestwa wobec katarów. O ile dualizm umiarkowany był do pogodzenia z doktryna chrześcijańską o tyle dualizm absolutny, jako sprzeciwiający się monoteizmowi był dla katolików nie do przyjęcia.

  Według katarów szatan (lub zły bóg) stworzył ciała ludzkie. Obiegowa opinia mówi, że stworzył on również seksualność, co doprowadziło do niechęci katarów wobec instytucji małżeństwa. W rzeczywistości katarzy sprzeciwiali się małżeństwu, gdyż przyczyniało się ono do narodzin dziecka, które jako fragment świata materialnego było złe. Wśród wyznawców kataryzmu występował nakaz całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej, obowiązywał jednak tylko „doskonałych”.

  Katarzy byli jaroszami, gdyż zwierzęta rozmnażały się drogą płciową, zatem były ich zdaniem nieczyste. Jedli ryby, gdyż w tamtych czasach uważano, że są jednopłciowe i nie występuje między nimi żaden „grzeszny” akt. Inne teorie łączą jarstwo katarów z wiarą w wędrówkę dusz. Uważali oni, że dusza ludzka może wcielić się tylko w zwierzęta ciepłokrwiste. Ryby do nich nie należały i zakaz ich nie obowiązywał. W czasie 40-dniowego Wielkiego Postu reguły postne katarów były znacznie bardziej rygorystyczne niż w katolicyzmie – można było tylko jeść chleb i pić wodę. Ponadto w kataryzmie więcej było dni postu niż dni nim nie objętych. Katar nie mógł zjeść nawet najmniejszego posiłku bez uprzedniego odmówienia określonych modlitw ani w nieobecności innego współwyznawcy. Kataryzm zakładał również bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące przygotowywania posiłków.

  Katarzy byli wrogami ustroju feudalnego twierdząc, że bogatych ludzi nie powinno być wcale. Sprzeciwiali się również monarchii.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzy

  Więc akt przeprosin Katharów przez papieża to tylko medialne szoł, działanie pod publikę. Instytucja kościoła katolickiego ma na swoich rękach krew milionów niewinnych ludzi. Przeprosiny mają wówczas sens, gdy chce się zadość uczynić i zmienić. Jak wiemy, kościół katolicki trwa dzięki temu, że żadnych zmian nie dopuszcza w swoich strukturach. Jego systemem organizacyjnym jest forma feudalna. I tylko w takiej formie miałby szansę przetrwać. Ludziom otwierają się już oczy, następuje stopniowe duchowe przebudzenie i stąd ta przeprosinowa pokazówka. Kto głupi, da się nabrać.
  Natomiast kościół katolicki zostanie zmieciony z powierzchni Matki Ziemi siłą Ducha Świętego.
  I nastanie dla ludzi Wiek Złoty - czas radości i życia w harmonii z Matką Ziemią i wszystkimi ludźmi na świecie.
 • @Nathanel 20:16:34 a to jest idiota nie rozumiejący, że jego skojarzenia świadczą o nim
  .
 • ŻĄDAMY odwołania ŚDM 2016 w Polsce i Wrocław stolicą jewrokultury UE
  dziękuję NARODOWCOM z ONR za użyczenie motywu https://www.youtube.com/watch?v=eIn9pljx2Zs&list=PLzix_s29DVhy5UIX8_UTR-SJ3JJSrP3mT&index=8

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031