Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

O co chodzi z dr Ewą Kurek?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i znów niewypał. „Kłamstwa żydowskie Ewy Kurek” wylądowały na czołówce. Przepraszam, ale to nie ja wrzucam kamienie do ogródka Administracji Neon24.pl.

Historyk, dr E.Kurek zawodowo zajmuje się analizą stosunków polsko-żydowskich. Jak je prezentuje można z łatwością przekonać się oglądając jej wypowiedzi filmowe.

Stosunki polsko-żydowskie okresu okupacji ukazuje w większości przypadków w oparciu o dokumenty i publikacje samych Żydów. I co zaskakujące, wyłania się z nich negatywny obraz Żydów i pozytywny Polaków, a więc przeciwny do tego jaki prezentują Żydzi i żydowskie światowe media. Czy można zarzucić dr E.Kurek kłamstwo i w dodatku jak czyni to niefrasobliwie internauto-publicysta „Aleszuma” bez żadnej próby udowodnienia stawianego w tytule zarzutu? Jak widać można, a w dodatku nieszczęsny autor i jego twórczość otrzymują premię i lądują na czołówce portalu Neon24.pl. Chyba, że Administratorzy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę  Czytelników na przykład wyjątkowo karygodnej publikacji będącej w istocie bezmyślną, prostacką insynuacją. – Może - ? A może mieli jeszcze inne intencje.

 

Przeglądając pobieżnie twórczość niejakiego „Aleszuma” trudno nie zauważyć, że prezentuje on poglądy będące mieszaniną wynikajacą z przywiązania do Kościoła oraz PiS-owskiej propagandy. Mieszaniną, ponieważ nie stanowią one spójnej konstrukcji, np. wyłaniająca się z jego tekstów zachęta do islamofobii i nienawiści do muzułmanów kłóci się z etyką katolicką, ale jest zgodna z propagandą nie tylko PiS-owską.

 Trudno znaleźć w naturze kryształ bez skazy. Niestety, jest tak i w przypadku dr E.Kurek, która – co winno pobudzić Czytelnika do refleksji -, występuje w żydowskich mediach, np. w Radiu Wnet, które swój dwugodzinny program nadaje na katolickiej fali Radia Nadzieja w Warszawie.

Dr E.Kurek dzieli się ze słuchaczami nie tylko swoją wiedzą historyczną z zakresu stosunków polsko-żydowskich, ale także bieżącymi opiniami politycznymi, które zgodne są z programowo antyrosyjską polityką PiS, Kościoła, no a oczywiście przede wszystkim z polityką Międzynarodowego Żyda z USA.  

Czy zbyt daleko idący będzie wniosek, że dr E.Kurek, która ukazuje prawdę stosunków polsko-żydowskich i w ten sposób wzbudza w Polakach zaufanie, jest wykorzystana do utwierdzania w Polakach niechęci, nienawiści, do Rosji i jej władz?

Można postawić jeszcze jedno pytanie, czy wystawianie Czytelnikom do obrony poglądów dr E.Kurek na temat stosunków polsko-żydowskich nie ma na celu promowania jej stosunku do Rosji?

Co kombinują internauto-publicysta „Aleszuma” i Administracja Neon24.pl - nie wiem (?).

Obywatelowi publicyście „Aleszuma”, co by mu nie było smutno, dedykuję wesołą piosnkę, pt. Śpiewać Każdy może – mam nadzieję, że odczyta właściwie tytuł i aluzję. Na wszelki wypadek zdradzę od razu treść aluzji: Pisać Każdy może …

 

Dariusz Kosiur

 

KOMENTARZE

 • A czego Pan się spodziewał?
  Tu ton nadaje rerak i jego chazarska kompanija. To jest ten poziom. Wczoraj tu wszystkich co kibicują walczącym o wolność w Donbasie nazwano bydłem a administracja nic z tym nie zrobiła.
 • Autor
  Też z niedowierzaniem przeczytałam wypracowanie P.T.Aleszuma, a nawet przejrzałam kilka innych jego wpisów. Komentujący tekst raczej podzielali twórczość internauto-publicysty Aleszuma, zatem nikt nie bronił jej stanowiska o stosunkach polsko-żydowskich, ergo jej stanowiska w stosunku do Rosji. Chociaż myślę, że jest wielkim uproszczeniem podejrzewanie, że skoro rzetelnie wypowiada się na jeden temat, należy jej zaufać także w innych kwestiach.
 • @wercia 14:07:11
  "Komentujący tekst raczej podzielali twórczość internauto-publicysty Aleszuma, zatem nikt nie bronił jej stanowiska o stosunkach polsko-żydowskich"

  Przecież było odwrotnie?!!!
 • @Marx 8888 14:37:46
  Wycięcie wpisów pod tekstem @Aleszuma było działaniem autora bloga czy administracji?
 • @Marx 8888 14:37:46
  Myślę, że niniejszy artykuł Pana Dariusza Kosiura jest uzupełnieniem jego wczorajszego sprostowania po artykułem Pana Aleksandra Szumańskiego. Sprostowaniem i uzupełnieniem o tyle cennym, że dla osób które nie znają Pani Ewy Kurek (tak jak ja) korygują przedstawiony w artykule jej wizerunek.
 • @Stara Baba 14:47:24
  Pan Aleksander Szumański moje wpisu także wycinał.
 • @Marx 8888 14:43:43
  Panie Redaktorze. Prosiliśmy o uzasadnienie zablokowania Partyzanta. Widziałem że na Pana blogu pojawiły się informacje że kilku innych komentatorów jest od dawna zablokowanych. Rozmawiałem z adm. Repsolem który niejasno powiedział że to stało się za chamstwo. Dodatkowo pojawiły się tam jakieś chamskie aluzje na temat tych co go bronią, niegodne administracji.

  Dlaczego podchodzicie do ludzi tu różną miarą? Zablokowanie najbardziej aktywnego komentatora będzie rodzić emocje. Czy możemy poznać przybliżony termin powrotu tych kilku zablokowanych komentatorów. Jeżeli zbanowany jest tylko Partyzant to też proszę to powiedzieć. Bo pisze się już o kilku zablokowanych osobach. To rodzi wątpliwości. Ja rozumiem że jakaś dyscyplina musi być, ale to co stało się wczoraj wyglądało na prowokacje. Mnie też się niepodobna że wszystkiemu są winni nasi starsi bracia. Staram się tu tłumaczyć że świat jest bardziej złożony.
 • @Marx 8888 16:23:55
  Bardzo dobrze ze pojawił się na SG. Inaczej pozostał by niezauważony.
 • @Marx 8888 14:37:46
  Szanowny Panie,
  Pan chyba nie zrozumiał mojego tekstu, a co gorsza podejrzewam, że nie przemyślał treści własnego komentarza.

  Tekst Aleszuma nie jest kontrowersyjny. Jest prostacką insynuacją. Byłby może i kontrowersyjny, gdyby autor podjął próbę udowodnienia kłamstw dr E.Kurek, a nic takiego nie miało miejsca, więc można go uznać jedynie za kiepski paszkwil.
  Oczywiście, ktoś może się upierać, że już sam zarzut kłamstwa jest kontrowersją (jeżeli ten zarzut będzie miał podstawy!). Ale wtedy sprowadzamy publicystyczny portal do prymitywnego obrzucania się oskarżeniami. Zamiast kulturalnej, analitycznej, inteligentnej publicystyki politycznej, powstanie żydowski rejwach. Czy takie są ambicje Neon24.pl i jego Administratorów? Chcę wierzyć, że nie.

  Wytykane przez mnie błędy nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek dążeniem do stworzenia z Neon24.pl tuby propagandowej czyjejkolwiek ideologii – skąd ten wniosek, nie rozumiem. Wytykane przez mnie błędy są jedynie dzieleniem się z Czytelnikami i Administratorami obserwacjami odnośnie niezbyt eleganckich i podejrzewam, że nie zawsze przemyślanych, praktyk Administratorów. A obserwacje wskazują na preferowanie jednych poglądów względem innych (których być może Administratorzy nie podzielają), a także na premiowanie wątpliwej merytorycznie jakości publicystyki, jak np. tekst Aleszuma o kłamstwach dr E.Kurek.
  Obawiam się, że miałbym zdecydowanie większe podstawy do sformułowania wniosku o próbie nadania przez Administratorów portalowi Neon24.pl jakiegoś określonego charakteru.

  Nie bardzo rozumiem sens fragmentu komentarza o przynależności dr E.Kurek do PiS. Kwestii jej przynależności do jakiejkolwiek partii nigdzie nie poruszałem.
 • @Marx 8888 17:00:22
  Problem nie w tym, czy ktoś jest dyletantem, czy nie, zresztą nie jesteśmy omnibusami. Rzecz dotyczy zasad, a więc kultury.
  Jeśli stawia się zarzut, należy go uzasadnić źródłowo, bądź logicznie, a przynajmniej poczynić taką próbę. To wszystko.
  A więc tekst Aleszuma nie powinien się pojawić, a już z pewnością nie powinien być premiowany na głównej planszy.
 • @Rzeczpospolita 17:45:45
  A cóż to ta Kurek to ktoś z pańskiej rodziny,że tak stajesz w jej obronie?

  Z tekstu pana Aleksandra Szumańskiego ( Aleszuma) wynika,że to niejaka Kurek w ordynarny i kłamliwy sposób zaatakowała Łysiaka i Szumańskiego na łamach "Warszawskiej Gazety".Więc nie ma się co dziwić,że A.Szumański odwinął się i ujawnił parę kłamstw niejakiej Kurek.
  Twierdzenie Kurek,że Polacy w czasie wojny chodzili w opaskach z gwiazdą dawida jest kłamstwem i nie ma tu czego udowadniać.Kurek w sprawie Ukrainy stanęła w jednym szeregu z GP Sakiewiczem i spółką co stwaia ją w szeregu kłamców.
  Dla mnie bardziej wiarygodny jest świadek historii Lwowianin A.Szumański niż jakaś żydowska pseudohistoryczka.
 • @matterhorn 19:13:05
  W tym konkretnym temacie Pan się myli. Post @Aleszumy o specyficznie tamtych poglądach pani Kurek jest oczernianiem i zniekształcaniem historii Polski i Polaków. Pluciem w twarze naocznym świadkom i uczestnikom tamtych wydarzeń których historię okupacji Polski przekazywali następnym pokoleniom. W usuniętym moim wpisie już pisałem ze nawet historie dni z lat 1980- tych muszą już wykładać czterdziestoletni młodzi historycy gdyż według establishmentu ludzie, świadkowie zdarzeń w tamtych czasach żyjący kłamią lub nic nie wiedzą.
 • @Stara Baba 14:47:24
  Ostrzeżenie!!! Wiadomość z pierwszej ręki, bo znajomego od "kreta" z komendy stołecznej..! Żydolewactwo śle donosy...czytając portale i wpisy komentatorów. Zaczęło się ściganie komentatorów na dziś ze sputnika.pl, na dziś rozpracowywany jest niejaki Borowski tam komentujący, pewnie nas także czytają i nas to czeka, w końcu pozamykają portale nieprawomyślne, tak oto wygląda wolność słowa, wypowiedzi w żydolewackiej JEWUE! Chcą nas wszystkich zastraszyć, zamknąć usta, lecz nas są miliony więc mają roboty na lata świetlne, choć wyrywkowo to mogą nabruździć pojedynczym osobom.
 • @Kula Lis 62 09:44:50
  to jest pułapka mediów elektronicznych - wiedzą wszystko, słyszą wszystko, pamiętają wszystko....żeby podsłuchać telefon na kablu czy czytać korespondencję papierową, albo założyć podsłuch , trzeba było zadać sobie trochę trudu. Teraz własny telewizor, telefon, za chwilę licznik prądu nas śledzi - albo nie - ale tego nie wiemy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930