Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
643 posty 4481 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

NEon24.pl i kultura nie tylko polityczna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Administracja portalu czuwa skutecznie nad tym, żeby nie powstał jakiś wiodący, polski nurt politycznej myśli.

Ideą portalu Neon24.pl i jego twórcy, pana Ryszarda Opary było stworzenie publicystycznego forum politycznego i chyba z zamysłem i nadzieją, że przyczyni się on do wykrystalizowania środowiska politycznego zdolnego zaistnieć w szerszym odbiorze społecznym.

 

Jak do tej pory portal spełnia jedynie funkcję publicystycznego forum, na którym pojawiają się treści niemal z całego spektrum politycznego. Neon24.pl stał się zbiornikiem, do którego wpadają nie tylko górskie strumyki, ale i bezwartościowe, szkodliwe, ścieki.

Administracja portalu czuwa skutecznie nad tym, żeby nie powstał jakiś wiodący, polski nurt politycznej myśli. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ostateczny kształt i charakter portalu jest wynikiem pracy jego administratorów. To oni decydują o pozycjonowaniu publikacji, a więc o politycznym charakterze portalu. Jeden Bóg raczy wiedzieć, jakie kryteria polityczne przyświecają ich pracy i czy ich wiedza polityczna stwarza choć minimalne gwarancje właściwego pojmowania tego wszystkiego, co nazywamy interesem narodowym i państwowym.

 

Zła jest zasada, że administratorzy, od których wiele zależy, funkcjonują anonimowo (znane jest tylko jedno nazwisko). A winniśmy znać nie tylko nazwiska, ale także wizerunki osób administrujących portalem. Jawność jest koniecznym warunkiem, jeśli mamy tworzyć prawdziwie polski portal – podkreślam: prawdziwie polski, czyli taki, który nie dąży do podstępnej atomizacji społeczeństwa (Czytelników), tylko do jego konsolidacji, a więc nie wprowadza i nie wyróżnia czynników stymulujących podziały. Pod tym względem działania administratorów są jeśli nie dwuznaczne, to z pewnością mogą budzić wątpliwości. Żeby rzecz dokładniej wyjaśnić, muszę posłużyć się przykładem.

 

Często wyróżniane są te teksty pana Eugeniusza Sendeckiego, w których przypisuje on ruchowi narodowemu, jako nieodzowny, katolicki charakter. Nie wiem, czy pan Sendecki czyni tak świadomie i z premedytacją, posiadając wiedzę o politycznie negatywnej roli Kościoła dla narodu i państwa, czy też czyni tak z niewiedzy politycznej, z przywiązania i przyzwyczajenia do religii katolickiej (judeo-chrześcijańskiej).

Istotą i sensem ruchu narodowego musi być jego powszechność. Musi on być adresowany do wszystkich Polaków bez względu na światopogląd, a nawet do przedstawicieli mniejszości narodowych, jeśli czują się Polakami i podzielają cele ruchu. Ten ruch nie potrzebuje już dodatkowego, wprowadzającego podziały, wyróżnika „katolicki”, posiada własny wyróżnik: „narodowy”, czyli powszechny polski, bo interes narodu i jego państwa jest nadrzędny nad kwestiami pobocznymi – czyli także nad religią większości. Wprowadzanie podziałów w narodzie służy jedynie jego wrogom.

 

Jeden z tekstów pana E.Sendeckiego, także wypozycjonowany przez administrację, był peanem na cześć Mariana Kowalskiego, który na załączonym filmie wystąpił jako wschodzący idol Ruchu Narodowego (RN). Podobne przemówienia do młodych, jak to w Warszawie, M.Kowalski wygłosił także w innych miastach. Wysłuchałem całości jego wystąpienia, które było wielokrotnym powielaniem jednego zdania: jest źle, nie macie pracy, perspektyw, musicie emigrować, zostaliście oszukani. To trochę mało jak na narodowego polityka i niedawnego kandydata na prezydenta. Duce Kowalski słowem nie wspomniał, zresztą nigdy tego nie zrobił, o rzeczywistych przyczynach istniejącej sytuacji politycznej, ani o drogach wyjścia z niej.

Pan Sendecki, który w sprawach Kościoła i obrony krzyża wykazuje niebywałą, wprost rewolucyjną czujność, tropiąc nieustannie piekielnych satanistów, tajnych i dwupłciowych agentów WASP i Bertone, w kwestiach narodowych polskich zachowuje się jak podstarzała kokota, która udaje niewinną panienkę.

Czapa RN została wytrenowana do roli narodowych przywódców przez pracowników ambasady USA. Poza tym ktoś musiał przecież opłacić kongresy RN, rejestracje partii, objazdy po kraju szefów RN, organizację Marszów Niepodległości itp.

R.Winnicki, K.Bosak, A.Zawisza, nie nadają się jednak na narodowych frontmanów, więc rola duce – lub jak kto woli Bolka dla młodych -, przypadła M.Kowalskiemu. Jest zdecydowanie lepszy od pozostałych jako wiecowy mówca.

 

Znamy się trochę z panem Sendenckim i wie on dobrze, że moje skromne liczebnie narodowe stowarzyszenie WPS, o którym mało kto słyszał, nie może od wielu lat uzyskać sądowej rejestracji - (?) mimo, że statut posiada niemal identyczny jak żydowska Krytyka Polityczna. Sąd będący agendą żydo-reżimowej władzy nie tylko nas nie zarejestrował, ale ukradł nam jeszcze opłatę rejestrową.

RN oraz partia tegoż ruchu i Marsze Niepodległości uzyskują rejestrację bez problemu – w czym więc tkwi tajemnica sądowych sukcesów kolegów M.Kowalskiego i jego samego, byłego członka UPR, liberalnej partii JKM, wyjaśniać chyba nie ma potrzeby.

 

I przykład kolejny. Tekst K.J.Wojtasa „ND-cja Zdrajcy polskości”, który administratorzy wypozycjonowali, a który pojawił się zaraz po bezprzykładnym chamstwie i grubiaństwie jego autora wobec jednego z komentatorów (i w pewnym sensie także wobec Czytelników), który odniósł się ironicznie do publicystycznych obłędnych wizji K.J.Wojtasa. Pomijam już zawartą w tytule sugestię zdradzającą chorobliwy szowinizm autora paszkwilu – tak przecież charakterystyczny dla syjonistycznego żydostwa, od zawsze wrogiego wszelkiej narodowej polskiej myśli.

Nieszczęsny autor „idei” Cywilizacji Polskiej, która w istocie sprowadza się do budowy RP rozumianej jako wspólnoty państwowej Polaków i Żydów, bez wskazywania na mniejszość żydowską w państwie Polaków, lansujący tezę o koniecznej asymilacji Żydów, jest epigonem identycznej idei okresu pozytywizmu. Jednak pozytywiści dość szybko zrozumieli polityczną szkodliwość i całkowity brak realizmu takiego pomysłu. A najlepszym tego dowodem są „Kroniki warszawskie” B.Prusa, początkowo także propagatora asymilacji Żydów, opisujące żydowskie manifestacje z początku XX w. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie z hasłami „precz z krzyżem”, „precz z białą gęsią” – to ostatnie dotyczy naszego godła.

 

Zatem Wojtas dając tytuł „ND-cja Zdrajcy polskości”może mieć rację tylko w jednym przypadku, jeśli „polskość” pojmiemy tak jak chce autor  paszkwilu, jako wspólnotę Polaków i Żydów – on takiej Polski się domaga.

Jeśli więc Wojtas, z historii polskich dziejów (i nie tylko polskich) nie potrafił wyprowadzić oczywistego wniosku, że Żydzi są nieasymilowalni, to jako autor Cywilizacji Polskiej jest po prostu politycznym zerem i takąż samą wartość posiadają jego polityczne wypracowania. A jeśli przyświeca mu inny cel, to powstrzymam się przed określeniem takiego osobnika.

Do tego dochodzi żądanie, nie tylko Wojtasa, o zarezerwowanie terminu „rzeczpospolita” dla państwa będącego wspólnotą Polaków i Żydów – i z takim obleśnym żydłaczeniem mamy do czynienia na portalu Neon24.pl.

O dziwo Wojtasowi idzie w sukurs pan Sendecki odwołujący się – jako narodowiec „katolicki” – do jego Cywilizacji Polskiej (?).

 

 Zdumiewająca jest także postawa administratorki portalu, niejakiej „Astra”, która stanęła w obronie szumowiny – tak szumowiny, to właściwe określenie K.J.Wojtasa. Otóż stwierdziła ona, że wulgarne i obelżywe zachowanie Wojtasa było uzasadnione komentarzem adwersarza. Czyli według niej ironia i sarkazm są chamstwem, na które można i trzeba reagować jak Wojtas.

Czy osoba o mentalności „Astra” winna mieć prawo do oceniania cudzych tekstów, do ich promowania, do wyznaczania jakichkolwiek standardów na publicystycznym portalu ? – mam nadzieję, że dla Czytelników jest to pytanie retoryczne.

 

I rzecz charakterystyczna, zarówno Wojtas i „Astra” (także wielu innych publikujących na portalu Neon24.pl) są apologetami J.Piłsudskiego . Co ciekawe także szumowiny lubującego się w wulgarnym języku - ponoć cierpiał na koprolalię i także filosemity. Przypadek - ?

 

Żydo-reżimowe władze i koncesjonowana opozycja również hołubią tę postać i ogromnie ubolewają w żydowskich mediach, że przez jakieś niedopatrzenie centralne miejsce w stolicy Polski, rondo na skrzyżowaniu Al.Jerozolimskich z ul.Marszałkowską nosi imię Romana Dmowskiego.

(Żyd S.Bratkowski chwalił się w żydowskim TOK FM, że wychodząc z psem na spacer zawsze podchodzi do każdego narożnika skrzyżowania na Rondzie R.Dmowskiego, żeby pies je obsikał.)

 

Nie mam zamiaru dokonywać oceny J.Piłsudskiego, wielbionego przez Wojtasa i niewiastę „Astra” polityka. Chcę tylko zwrócić uwagę na pewną zasadę, której nieznajomość umożliwia manipulacje w dokonywaniu ocen. Otóż różnice ocen mogą dotyczyć przedmiotów wobec, których nie jesteśmy w stanie sformułować wszystkich kryteriów oceny – dotyczy to np. sztuk plastycznych, muzyki, gdzie oprócz uznanych kanonów piękna i wartości artystycznej dzieł ocena zależy od subiektywnych doznań.

W przypadku polityka wszystkie kryteria są znane, oceny dokonujemy uwzględniając jego zasługi w zgodzie z interesem narodu i jego państwa. Jeśli oceniający dysponuje rzetelną wiedzą historyczną, polityczną, ekonomiczną i kieruje się powyższym kryterium ocena polityka Piłsudskiego nie może wypaść pozytywnie.

 

 

Dariusz Kosiur


 


 

KOMENTARZE

 • Panie Kosiur, to co Pan o mnie myśli, to jest pańska prywatna sprawa.
  Boleję nad tym, ale uważam, że każdy dobry tekst na tym portalu powinien być promowany i dlatego z największą chęcią dałam go na 1.

  pozdrawiam :)
  Astra
 • @
  Gdyby tak jeszcze wyeliminować jad anty-kościelny (który łączy autora z Wojtasem) z tego tekstu, to tekst byłby genialny na 100%.
  Tymczasem, daje +2.5 :)
 • daję 5 -trzymaj kurs na rozjechanie chazarów
  Nic i nikt nie jest w stanie przebić chazarskiego jad-waszem.
 • @Nathanel 16:34:26
  Nie, oczywiście wszyscy powinni się podporządkować stylowi Nathanela: nie dekalogowi i wierze w Boga, a wierze w Kościół i w papieża, choćby ten papież herezje wygadywał, z którymi nie zgadza się nawet wielu zwierzchników Kościoła, a wiernym włosy stają dęba na głowach.
 • @Nathanel 16:34:26
  Panie Nathanel, jestem przekonany że Pan Dariusz Kosiur nie walczy z Chrystusowym Świętym Apostolskim Kościołem Powszechnym a z tym co w ciągu wieków zostało w nim zniszczone. To że w Watykanie są dwa Kościoły nie ulega wątpliwości, najlepszym dowodem na to, było odsunięcie Papieża Benedykta XVI.
  Myślę, że Pan Dariusz Kosiur pisząc o Kościele RK, nie ma na myśli Kościoła RK pasterzowanego przez Papierza Benedykta XVI, który jak widać jest niestety w Watykanie mniejszością.
  A jaki Kościół RK Pan ma myśli?
 • @Nathanel 17:10:05
  Gdy się nie argumentów, to wtedy operuje się inwektywami?
 • @Nathanel 17:10:05
  Piękne!
  A to podobno Autor ,,wszystkie grzechy jakie zarzuca innym sam popełnia". To Nathanelowi wolno?
  Widzę, ze prostactwem chcesz dorównać Wojtasowi i Ireneuszowi - i wiesz co? Udało ci się!
 • @Jan Paweł 17:19:02
  No tak, inwektywy sa według Nathanela ,,w granicach normy".
  ,,NEon 24.pl i kultura nie tylko polityczna". Jakże adekwatny wpis" pana Kosiura!
 • @Nathanel 17:35:14
  A czy w Polsce każdy musi być katolikiem aby być patriotą? Mnie się bardziej podoba buddyzm i co? Wyklniesz mnie?
 • @Lotna 17:45:09
  Za te inwektywy Pan Nathanel powinien być zbanowany. Tak jak onegdaj Partyzant. Tylko, że Pan Nathanel to może nawet jakiś ksiądz czy rabin a Partyzant był sympatykiem partii Zmiana, zatem niekoszerny.
 • Autor
  Ode mnie piąteczka!
 • off topic
  Przepraszam ze nie w temacie ale chce się podzielić "artystyczna" działalnością blogerów pod postem w amerykańskich mediach na temat ostatniej wypowiedzi T. Grossa o rzekomym większym udziale w zabijaniu przez Polaków Żydów niż Niemców.

  "
  ~flieg
  To Jan Grotesque and world jewry:

  ....................../´¯/)
  ....................,/¯../
  .................../..../
  ............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
  ........../'/.../..../......./¨¯\
  ........('(...´...´.... ¯~/'...')
  .........\.................'...../
  ..........''...\.......... _.·´
  ............\..............(
  ..............\.............\...
  "
  To naprawdę jest dobre, :-)))))))))))) w szczególności iż ataki pod postem na Polaków i Polskę są bardzo nachalne i obrzydliwe.
  - news.yahoo.com/warsaw-acts-over-claim-poles-killed-more-jews-155700210.html -
 • @ Autor
  "Duce Kowalski słowem nie wspomniał, zresztą nigdy tego nie zrobił, o rzeczywistych przyczynach istniejącej sytuacji politycznej, ani o drogach wyjścia z niej."

  Na pewno, jak to Pan określił - "Duce Kowalski" wspomniał o likwidacji ZUS, co w porównaniu z Pana debilną opinią, że nie podatki są za wysokie (PONAD 80% - SIC!) tylko zarobki za niskie jest już niesamowitym krokiem naprzód.
 • @Astra 15:44:29
  Pani Astro, nie wiem czy akurat teksty Pana Wojtasa są dobre, bo z tego co widzę, to Autor próbuje w nich niszczyć wartości narodowe, czyli to co spaja ludzi zamieszkujących dane terytorium, ludzi powiązanych różnorakimi więziami, począwszy od tych historycznych, kulturowych aż do zwykłych społecznych (rodzinnych, lokalnych, regionalnych, krajowych). Te więzi budzą patriotyzm, czyli poczucie troski o te swoje ojczyzny (od tej małej do tej ogólnokrajowej).
  Jak wiemy z tym walczy Kapitalizm Globalistyczny, dla którego silne narody są przeszkodą w budowaniu jego imperium.
  Silna lokalna społeczność, jest w stanie np nie kupować w hipermarketach a w swoich sklepach, wspomagając swój rozwój.
  Z tym właśnie, jak widać, walczy Pan Wojtas. Więc wmawianie, że jego teksty są dobre jest chyba rażącym nadużyciem.
 • @Zdzich 16:24:45
  "Gdyby tak jeszcze wyeliminować jad anty-kościelny (który łączy autora z Wojtasem) z tego tekstu, to tekst byłby genialny na 100%."

  Tu nie chodzi o jad antykościelny, o którym mówi Autor.
  Tu jest dużo manipulacji i odwracania kota ogonem.
 • @Jasiek 18:51:18
  Czy można prosić o przykłady tego odwracania kota ogonem?
 • @Jasiek 18:43:51
  Ależ to się Pan uparł z tą likwidacją ZUSu. A jak Pan myśli, kto będzie obsługiwał to, że co miesiąc wpłynie na Pana konto emerytura? Przecież muszą to robić jacyś ludzie. Kto Panu wypłaci np zasiłek pogrzebowy (coraz niższy w stosunku do kosztów), także musi to robić człowiek. Pan pisze, że to banki będą wypłacać nam emerytury, ale po pierwsze musiałby by te banki być znacjonalizowane a po drugie musiałyby one zatrudnić całe sztaby ludzi do obsługi ubezpieczeń społecznych.
  Czy nie wyjdzie to na jedno gdzie ci ludzie będą liczyli te nasze emerytury i zasiłki? w budynku który nazywa się bank, czy w budynku który nazywa się ZUS?
  Problem polega na tym że od czasów komuny biurokracja wzrosła pięciokrotnie (pewnie także i w ZUSie- ktoś musi przewracać te wszystkie wprowadzone nowe niepotrzebne druki), więc jak widać to tutaj należy szukać naprawy tej misji państwa jaką są ubezpieczenia społeczne. Więc zostawmy już ten zasłużony i bardzo pożyteczny społecznie ZUS a raczej zastanówmy się jak tą chorą teraz instytucję naprawić.
  Może tutaj skupiłby Pan swój wysiłek intelektualny?
 • @Jasiek 18:43:51
  Każdy Pana komentarz nie łączący się z tematem będę usuwał. Ten w ramach promocji zostawiam.

  Zanim będzie Pan wypisywał kolejne swoje liberalne "wolne przemyślenia" n/t podatków, ZUS itp. proszę spojrzeć na oceny czytelników wcześniejszych swoich produktów - może przyjdzie Panu do głowy jakaś sensowna autorefleksja.

  Obawiam się jednak, że te "wolne przemyślenia" wynikają z podobnych inklinacji co i Wojtasowe.
 • @Rzeczpospolita 19:35:32
  "Każdy Pana komentarz nie łączący się z tematem będę usuwał. Ten w ramach promocji zostawiam"

  Gdzie Pan Wojtas napisał, że RP to wspólnota Polaków i Żydów?
  Już Pan rozpoczął kasowanie moich komentarzy?
  Prawda w oczy kole?
  Tak trudno przyznać się i wytłumaczyć z kretynizmów?

  Proszę o konkretną odpowiedź.
 • @Jasiek 20:26:56
  Zachęcam do samodzielnego wyszukania interesujących Pana kwestii - tak buduje się własne stanowisko, jeśli chce się zabierać głos w dyskusji. Nie mam zamiaru, ani ochoty na relacjonowanie Panu moich polemik z Wojtasem.
 • @Rzeczpospolita 19:35:32
  Po pierwsze : myli mi się kto kiedy o kim, ale wydaje mi się, ze Pan Sendecki ostatnio z ironią wypowiadał się o p. Kowalskim, a przynajmniej odniosłem takie wrażenie.
  po drugie: sam Pan tworzy podział , wypowiadając sie na tematy wewnętrzne KRK, oceniając tę instytucję, a przy tym , także jej członków.
  Na dzień dobry odstręcza Pan od swojej organizacji praktykujących katolików, którzy nie koniecznie muszą do KRK odnosić się bezkrytycznie
  po trzecie : stworzenie w oderwaniu od Kościoła suwerennej i prawej Rzeczpospolitej jest utopią. Rzecz w tym , że w jednym i w drugim trzeba dokonać gruntownych zmian, a w szczególności pozbyć się szumowin
  po czwarte: nie szkoda Panu czasu na krytykowanie jednostek z tego jednak niszowego portalu, jakie ma znaczenie dla sprawy polskiej, kto co i o kim powiedział. To jest portal dla ludzi dorosłych, o ukształtowanej na ogół
  osobowości i raczej wszyscy wiedzą , co mają sadzić na temat takiego, czy innego zachowania.
  po piąte: administratorom można by wiele zarzucić, ale po co, jeśli nie chce się samemu tego lepiej zrobić.
 • @Astra 15:44:29
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Ciekaw jestem, dlaczego Pani uważa, że tekst jest dobry?

  Mi, po jego przeczytaniu, nic nie pozostaje w głowie,

  no może z wyjątkiem tego, że autor jest podobny do Wojtasa, nie podoba mu się anonimowość.

  A przecież witryna poliyczna musi być anonimowa, tak jak wybory są tajne. Obnażać nazwiska mogą tylko ci, którzy mają prywatne armie siepaczy.
 • @interesariusz z PL 21:39:51
  Mowa jest o tekście Wojtasa, a nie pana Kosiura.
 • Jedność nie znaczy jednakowość..
  To już chyba jakieś prawo , jak się pojawi wzmianka o KK, to zlatują się wszelkiej maści demony i płaczą. Tak jest na wszystkich portalach, na szczęście na neon24 trwa walka, są ludzie którzy, nie zgadzają się z tym że KK to narzędzie szatana.

  Pozdrawiam,
 • @Rzeczpospolita 21:02:23
  "Zachęcam do samodzielnego wyszukania interesujących Pana kwestii - tak buduje się własne stanowisko, jeśli chce się zabierać głos w dyskusji. Nie mam zamiaru, ani ochoty na relacjonowanie Panu moich polemik z Wojtasem."

  Czyli jak zwykle konkretnego cytatu lub linku brak. W zamian za to zachęta do... poszukiwania czegoś, czego nikt inny nie napisał.
  Pan tak zawsze?

  Mi nie chodzi o relacjonowanie polemik. Chodzi o konkretny cytat lub link. Proste? Dla Pana oczywiście nie. Przykro mi. Jako bloger właśnie stracił Pan dla mnie resztki wiarygodności.
 • @Jasiek 22:54:34
  Ma Pan pod ręką źródło, samego Wojtasa - jest obecny na portalu.
  On sam najlepiej zaspokoi pańska ciekawość, czym według jego idei CP ma być Rzeczpospolita i czy należy asymilować Żydów.
 • @Zorion 22:19:56
  na szczęście na neon24 trwa walka, są ludzie którzy, nie zgadzają się z tym że KK to narzędzie szatana.

  Oczywiście, ma Pan rację. Klub Polskiej Demokracji Kwantowej ze szczególnym szacunkiem dba o energię wytwarzaną duchowo w KK i energię fizyczną wytwarzaną w Sporcie.

  Kościół i Sport to bardzo ważne Bezpieczniki Pozytywnej Energii Narodu.
  Bez ochrony, to dywersja może niszczyć, tak potrzebne dla zdrowego życia narodu zabezpieczenia.
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @Nathanel 16:34:26
  //A już uprawiana przez autora pod pozorem antysemizmu propaganda Żydów to najlepszy przykład jego przewrotności.//

  Już dawno to zauważyłem ale Ty to powiedziałeś otwartym tekstem.
 • @Zorion 22:19:56
  Intryguje, przynajmniej mnie, czy te katolickie płaczki to faktycznie katolicy od wielu pokoleń, czy żydowscy neofici - ci są zawsze najgorliwsi w obronie wszystkiego co najbardziej Polsce szkodzi.
 • @goodness 23:01:38
  Właśnie o to chodzi !
  Duch i Ciało, to stworzył Bóg. Trzeba pielęgnować ducha i ciało, to chyba jasne.

  Zostają jeszcze dwa elementy jakie...?

  gorąco pozdrawiam,
 • PANOWIE KOSIUR I WOJTAS...
  Obydwu Panów bardzo proszę o wyrażenie zgody na dokooptowanie do komitetu wsparcia naszej imprezy narodowo-demokratycznej przy pomniku Dmowskiego w Warszawie w dniach 10-11 listopada 2015. Bardzo Obydwu Panów proszę o udział w tym zgromadzeniu, jakże oczywistym, jakże do przyjęcia dla każdego Polaka w tym dniu (fałszywego masońskiego święta ustanowionego w roku 1937 aby Polaków otumanić, zataić jaka była prawdzwa droga do odzyskania Niepodległości przez Naród w dniu 28-06-1919). Impreza będzie oparta o bardzo prosty medialny przekaz - prezentację filmu "Polonia Restituta" Bohdana Poręby (jedyny film polski pokazujący realna sylwetkę Dmowskiego w sposób fabularny). Innym ważnym punktem będzie katolicka modlitwa. Mam pomysł i przewiduję Panów wystąpienia osobiste. Mam koncepcję scenariusza, żeby doprowadzić wieczorem 10-go listopada do debaty obydwu Panów przed kamerami, z udziałem publicznosci.
  No i oczywiście o godzinie 19:19 11-go listopada zaczynamy poczestunek wieprzkiem pieczonym, nadzianym kaszą gryczaną. Godzina nieprzypadkowa, wskazuja na PRAWDZIWĄ datę odzyskania Niepodległości.
  Jest prawdowpodobne, że w tym roku Prezydent Duda nie będzie nas wypędzał spod pomnika Dmowskiego, jak to miał w zwyczaju robić Prezydent Komorowski. Trwają ustalenie - który z urzędników Prezydenta Komorowskiego żądał od Służb usuwania repliki Krzyża z Giewontu ustawianej co roku przy pomniku Dmowskiego? Niestety, podejrzewam że akurat ta kanalia nie została zwolniona i nadal jest urzędnikiem prezydenckim, pomimo zmiany na stanowisku Prezydenta RP. Będę się domagał od Pana Dudy ujawnienia - KTO TO JEST? Być może - że to jest właśnie ten ktoś, o kim Stanisław Michalkiewicz mówi, że to prawdziwy władca Polski współczesnej.
 • Autor i Komentatorzy
  Autor jasno i zdecydowanie przedstawił swoją ocenę co do linii programowej portalu, co podzielam, ponieważ obecne przyśpieszenie procesów zmian w Polsce i w świecie - uzasadnia taką potrzebę.

  Przyznać należy też, że różnica odnośnie proporcji treści programowej ( mimo dużego rozrzutu opinii) w stosunku do okresu początkowego NE, a nawet sprzed 2 lat, wyraźnie się poprawiła. Jednak sytuacja obecna wymaga zmiany tej linii w kierunku większego liczenia się z logiką faktów, a nie dezinformacyjnego zamulania dobrych treści.

  Odnośnie Kościoła Katolickiego, a zwłaszcza zachowań jego hierarchii, trzeba nazywać to co robi, po faktach tak jak to robi, a nie tłumaczyć, że jest od wewnątrz rozsadzany. KK nie od dzisiaj, jest jak ten drogowskaz, który wskazuje wiernym drogę, ale sam nią nie chadza.
  Polecenie Jezusa było jasne: „Niechże wasze słowo Tak znaczy Tak, wasze Nie — Nie, gdyż co jest ponad to, jest od niegodziwca" (Mateusza 5:33-37).
  KK w swojej historii udowodnił dobitnie, że przede wszystkim dbał i wspierał władzę ziemską - świecką, niż zajmował się duchowym rozwojem wiernych, a nawet wprost przeciwnie - dbał by wierni byli "ciemni", bo łatwiej nimi wtedy manipulować.

  Według aktualnych danych wewnątrz kościelnych KK - do Kościoła chodzi regularnie 39% ludzi w Polsce, a 2/3 z tego regularnie przystępuje do sakramentów. W warunkach rozpadu obecnej lichwiarskiej cywilizacji KK aby przetrwać, musi stać się Kościołem ludowym i zacząć realizować powyższe polecenie Jezusa. Inaczej nie przetrwa, bo ludzie także głosują - nogami, przestając chodzić do kościoła - kiedy widzą co robi.

  Podzielę się też długoletnią obserwacją zachowań ludzkich:
  - jak ktoś dużo mówi o demokracji i o sobie, że jest demokratą (np. Geremek) - to najczęściej sam w praktyce robi dokładnie odwrotnie, czyli "DEMOKRACJA TO JA, A JEŚLI JA NIE MAM RACJI TO NIE MA DEMOKRACJI",
  - jak ktoś dużo mówi o tolerancji, zarzucając innym jej brak (np. Michnik), to najczęściej sam jest bardzo nietolerancyjny;
  - jeśli także ktoś wszędzie eksponuje, że jest katolikiem, albo nawet fanatycznym katolikiem - to najczęściej nie jest ani katolikiem, ani Polakiem.
  Naiwność, głupota i łatwowierność Polaków/Lechitów umożliwia tym faryzeuszom manipulować masami, także w KK.

  Apeluje do Pana Ryszarda Opary i Administratorów Portalu, aby zrobili znaczący krok w kierunku uporządkowania portalu, bo obecna sytuacja w Polsce, Europie i nie tylko, tego wymaga. Świadomość ludzi przyśpiesza, nie da się tego zahamować. Za 1-2 lat mendia głównego ścieku stracą swoją decydująca rolę "pralki Frani" ludzkich umysłów.

  Pozdrawiam Dociekliwych i Samodzielnie Myślących
 • @Rzeczpospolita 23:07:08
  To katolicy, którzy z jakichś tam powodów, najczęściej konfliktu z pasterzem, lub lenistwa przestali brać udział w Eucharystii. Teraz całemu światu próbują narzucić swoje stanowisko, przytaczając najbardziej niedorzeczne argumenty . Mówię co widzę - Zorion !

  Pozdrawiam,
 • @Votan9 23:28:01
  Świetny komentarz, brawo!
  Co do uporządkowania portalu: mendia głównego ścieku już tracą swój autorytet to widać i czuć. Ratują się tym, że zaczynają pod kłamliwymi jeszcze artykułami, dopuszczać komentatorów nie zgadzających się z ich wypocinami. I to jest wielki sukces tych myślących samodzielnie. Zatem Neon powinien być czymś w formie Hyde Parku, ograniczenia tylko, jesli ktoś używa przekleństw, propaguje pornografię, narkotyki czy zboczenia okreslone w ustawach, obraża w sposób jednoznaczny osoby publiczne - to chyba jest jasne- jest to w prawie karnym i administracyjnym.
  A nie 7 administratorów a każdy sobie rzepkę skrobie według własnego widzimisie czy poglądów politycznych lub religijnych.
 • @lorenco 23:56:38
  " Zatem Neon powinien być czymś w formie Hyde Parku, ograniczenia tylko, jesli ktoś używa przekleństw, propaguje pornografię, narkotyki czy zboczenia okreslone w ustawach, obraża w sposób jednoznaczny osoby publiczne "

  No to Pan ma : onet, interia, wp, ...

  Np. na Interia jest jeden gość , który pod kilkoma nickami pisze i cały czas używa słowa " kacapy" niby na Rosjan. Admini to puszczają , tak że nie da sie czytać komentarzy. Tego Pan chce? Jestem tu, bo zapewniony jest jakiś poziom i żaden prymityw tu nie zajrzy. szukałem takiego portalu, sam go znalazłem i mnie się podoba jak jest.

  pozdrawiam,
 • @Eugeniusz Sendecki 23:15:56
  Panie Sendecki,

  raz jeszcze,

  udzielę panu dobrej rady, z pożytkiem dla pana i dla dobra polskiego nacjonalizmu.

  Niech pan zostawi RN w spokoju, gdyż to dla pana temat za trudny i nie na miarę pańskiego jarmarcznego warsztatu. Proszę pozostać przy formule biesiadowania przy prosiaku od Witaszka pod krzyżem przy akompaniamencie "narodowych, samorodnych bardów". Z tą tylko modyfikacją, mając na względzie nie tylko poczucie dobrego smaku, ale i szacunek dla osoby R.Dmowskiego, aby przenieść ten animowany przez pana teatrzyk "katolicko-narodowy" gdzieś w odpowiednie do tego miejsce, np. na tzw. patelnię w okolicach stacji metro Warszawa-Centrum lub gdzieś do Młocin ( może być parostatkiem).

  Z uwagi na dobre imię śp.Bohdana Poręby oraz na fakt, iż Stowarzyszenie WPS miało zaszczyt zaliczać Jego osobę do swego grona, a nawet powierzyć Mu funkcję vice prezesa, byłbym wdzięczny, gdyby nie posługiwał się pan instrumentalnie twórczością wybitnego reżysera polskiego dla swoich małych interesów i pseudonarodowych jasełek.

  Raz jeszcze w gronie kumpli "prawdziwych Polaków" - Gienka ( specjalisty od "ruchu narodowego" w wersji cierpiętniczo-pątniczej), Mariana ( specjalisty od "ruchu narodowego" w wersji marszowo-wiecowej) oraz Krzycha ( CePa narodowego ante portas), życzę smacznego prosiaka w dniu 11 listopada w Młocinach lub na skwerku przed stacją metra Warszawa- Centrum.

  Ustalcie tam między sobą, Wy, "prawdziwi Polacy" strategię i relacje wzajemne - RN i jego alter ego, CP - tylko przestańcie w to mieszać Polaków, a szczególnie tych narodowo myślących i działających lub chcących działać w interesie Polski i polskiego narodu.
 • @Zorion 00:10:34
  Na Neonie każdy musi być zalogowany i bierze odpowiedzialność za swoje słowa. To zasadnicza różnica między Neonem a powszechnymi mendiościekami.
  Na Neonie piszą różni ludzie i też używają żydowskiego słowa kacap w stosunku do Rosjan.
 • @stanislav 00:18:04
  Chciałbym, aby ktoś mi odpowiedział na pytanie: czy jestem prawdziwym Polakiem czy nie?
  Jestem potomkiem leśników od prapradziada. W mojej krwi nie ma krwi narodu wybranego.
  Wolę buddyzm od katolicyzmu.
  Nie nienawidzę nikogo, chcę, by mój kraj Polska żył w zgodzie ze swoimi sąsiadami.
  Jednocześnie nie trawię nazizmu, który buduje się na Ukrainie i po prostu boję się tego państwa.
  Chciałbym mieś prezydenta pokroju Putina i premiera typu Miedwiediew.
  Nie chcę aby politycy, którzy reprezentują mój kraj komukolwiek robili laskę.
  Czy jestem prawdziwym Polakiem, czy nie?
 • Do: Autora, Komentatorów, Ryszarda Opary i Administratorów
  Z ostatniej chwili.

  Dla dociekliwych i Samodzielnie Myślących, których interesuje zaawansowane myślenie, a nie tylko prasowo-internetowa "bieżączka", polecam pakiet tekstów dosyć wielopłaszczyznowych, zamieszczonych na następującym linku tekstu głównego (także linki wewnątrz tych tekstów):
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/rugi-polakow-z-majatku-za-pomoca-przemocy-finansowo-prawnej-i-immunitetow-bezprawia/

  To dla dyskusji programowej Portalu.

  Na podsumowanie anegdota: przychodzi do Prezydenta Francji De Gaulle'a, jego doradca prasowy i mówi - "Panie Prezydencie, Panie Prezydencie, czy Pan wie co pisze dzisiejsza prasa ?" Na to Prezydent odpowiada: "Pan zdaje się mądry człowiek i Pan wiedzę czerpie z prasy ?"

  Pozdrawiam Dociekliwych i Samodzielnie Myślących
 • OK
  Bosak, Sendecki, Zawisza i Kowalski są OK.
 • panie kosiur
  //Do tego dochodzi żądanie, nie tylko Wojtasa, o zarezerwowanie terminu „rzeczpospolita” dla państwa będącego wspólnotą Polaków i Żydów //

  Panie Kosiur,

  Będę bardzo wdzięczny za wskazanie jednego choć cytatu z tekstów Pana Wojtasa, który uzasadnia pańską tezę.

  Jeśli nie otrzymam tego co wyżej to uznam, że nie chce już pan z nami współpracować.

  Pozdrawiam serdecznie. (na razie...)
 • @lorenco 00:53:53
  Myślę, że nie musisz mieć wątpliwości czy jesteś Polakiem, ale będąc buddystą, niejako jednocześnie legitymujesz w oczach innych np rytualną pedofilię i uprawianie okultyzmów, które jak już wiemy z doświadczeń wielu ludzi, jest tzw miękkim satanizmem a które to są tam uprawiane. Buddyzm jak wiemy jest starszy od Chrześcijaństwa. Jak już wiemy Pan Bóg wysłał nam tu na Ziemię Swojego Syna by On nam te wszystkie pogaństwa tu na Ziemi uporządkował i nasz Pan Jezus Chrystus nie powiedział postępujcie tak jak Buddyści. Wręcz przeciwnie, przepędzał złe duchy skąd tylko się dało. Ale Pan Jezus także zstąpił do piekieł (w czasie po śmierci na Krzyżu do Zmartwychwstania) by zbawić sprawiedliwych, ja jednak nie ryzykowałbym pozostawania tu na Ziemi poza Jego Kościołem
 • ---- SPÓR ? akurat teraz ? KOMU ON MA SŁUŻYĆ ???
  ----------------------- Z SIECI
  Nie dość że folksdojcze z PO-PSL-SLD nas niszczą to prawdziwe niemiaszki wejdą do sejmu !!! Po wyborach należy to zmienić ! To istny skandal ! Ręce opadają ! Polska Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczną decyzję o przyznaniu Komitetowi Wyborczemu „Zjednoczeni dla Śląska” statusu przedstawicielstwa mniejszości niemieckiej. Za sprawą tej decyzji Zjednoczeni dla Śląska zostali zwolnieni z wymogu uzyskania 5 procent poparcia, by dostać się do sejmu. Pomimo iż w ich szeregach znajdują się… noszący polskie nazwiska działacze śląskich organizacji takich jak RAŚ.5-procentowy próg wyborczy nie będzie obowiązywał Komitetu Wyborczego Wyborców „Zjednoczeni dla Śląska”. Wszystko za sprawą decyzji PKW, która przyznała temu komitetowi status przedstawicielstwa mniejszości niemieckiej. Nie przeszkadza to jednak kandydować z list KWW „Zjednoczeni dla Śląska” takim postaciom jak prof. Zbigniew Kadłubek czy też Leszek Jodliński, były dyrektor Muzeum Śląskiego, który z powodu kontrowersyjnej proniemieckiej wystawy został usunięty ze stanowiska i nie udało mu się również zostać dyrektorem Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, o co zabiegał.- Wątpliwości rozwiane do końca. PKW przyjęła oświadczenie naszego komitetu w sprawie pominięcia 5 proc. progu – mówi Dietmar Brehmer, „dwójka” na katowickiej liście. Jak komentują publicyści, decyzja PKW budzi jednak poważne wątpliwości, właśnie ze względu na skład narodowościowy. PKW nie wzięła pod uwagę składu osobowego, a jedynie fakt, iż to mniejszość narodowa rejestrowała KWW „Zjednoczeni dla Śląska”.  Do zdobycia mandatu przez mniejszość niemiecką wystarczy oddanie 24 tys. głosów na jednego kandydata.

  File 44470


  Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.
  ------------------------------------------------------------------
 • @lorenco 00:53:53
  Zwróć uwagę na to jakim błogosławieństwem cieszymy się my, pokolenia ludzi po Chrystusie. Zwróć uwagę na to jak stosunkowo niedawno w dziejach ludzkości przyszedł na Ziemię Jezus Chrystus. Tamci (przed Chrystusem) nie znali Jego Nauk i to mogło być okolicznoscią łagodzącą dla nich w momencie zbawiania tych sprawiedliwych. My już znamy Jego Nauki, więc ja nie ryzykowałbym pozostawania poza Jego Kościołem... po prostu w czasie naszego zejścia z tego świata (co jest chyba oczywiste, że to nastąpi) On może nas nie znać. Dlatego, ja staram się Mu jak najczęściej przypominać o sobie w Jego Kościele.
 • @votan 9
  Piszesz,, nie tylko prasowo -interenetowa,, bierzaczka,,, To bardzo istotna kwestia ,wielokrotnie proponowalem by na stronie neonu byly miejsca na artykuły ,materiały ,filmy wiadące i dajace czytelnikowi wglad w ideje i koncepcje natury ogolnej. juz na wejsciu,na te strone ,samo np podawanie linkow nieraz bardzo cennych tez nie rozwiazuje problemu bo ,wpisy z nimi schodza nizej by przepasc w niebycie jak nazywasz,, bierzączki,, slowem zarzucanie nowosciami[ co nie znaczy ze niema ich byc] . Formula strony jest wiec podobna do interi ,onetu i wielu innych stosujacych taktyke dezinformacji polegajadcej na zarzuceniu ludzi góra informacją, slowem ubezwlasnowolnienie myslenia , Na chwiele obecna w wyniku pracy wielu ludzi podawania nazw stron i tytolow ISTOTNYCH I WIODACYCH artykolow mozemy na onecie przeczytac taki artykol jaki ponizej wklejam z dzisiejszego dnia [a jest ich sporo] , pojawia sie wiec pytanie o co chodzi sporej czesci blogerow ,czy chodzi o to by zaistniec czy o to by poszezac krąg prawdy i powodowac by osob swiadomych w spoleczenstwie bylo wiecej techniczna forma aktywnosci jest w sporej czesci . odpowiedzia na motywy piszacych. Forma aktywnosci internetowej ma wiec bezposredni wpływ na skutecznosc przeplywu dobrej informacji owocujacej wzrostem ilosci ludzi swiadomych. Zamkniecie sie we wlasnym gronie na poewno nie prowadzi do postepu w kwesti swiadomosci ogulu , a niestety swiadomosc calego spoleczenstwa moze miec dopiero przelozenie na realne sily polityczne.takie spoleczenstwo nie ulegnie dezinformacji i i manipulacji nie odstapi od liderow ktorzy beda chcieli cos naprawe zmienic [np Andrzej Leper] nawet jesli narazi je na wyrzeczenia. .......................................................................................................................................komentaz z onetu.................................................................................................................
  ~kas do ~nowy wspaniały świat: Jezeli UE i USA zniszcza w europie gospodarke i rolnictwo to po 10-latach zaprzestania eksportu
  przez USA ,Europe czeka glod.Zeby znowu wychodowac krowe albo swinie to trzeba wielu lat.
  wczoraj 21:34 | ocena: 80%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~v do ~wredniak: Niestety wszystko dąży do utworzenia satanistycznego, totalitarnego światowego porządku- New World Order ( polecam na YT obejrzeć film „Wezwanie do Przebudzenia” oraz wykłady z serii „Totalny Atak” prof. Waltera Veitha ) w którym, do egzystowania, konieczne będzie przyjęcie znamienia Bestii, czyli najprawdopodobniej chipu

  Pod żadnym pozorem, nie dajcie sobie sobie tego wszczepić - „ A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę, To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia. Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.”
  Apokalipsa św. Jana 14: 8-12


  Już niedługo, rozpęta się niesamowity chaos na świecie, gigantyczny kryzys ekonomiczny, upadek USA( Wielki Babilon z Księgi Jeremiasza) i Watykanu ( Wielka Nierządnica z Apokalipsy Św. Jana) oraz 3 WŚ na te religijnym (jej plan można łatwo znaleźć w Internecie). A z tego chaosu, wyłoni się porządek, pod rządami antychrysta. Po 3,5 roku, jego tyranię zakończy dopiero powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

  „A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?
  Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.”
  Ewangelia wg św. Mateusza 24: 3-8

  „ To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz i będą mówili: «Gdzie jest obietnica Jego przyjścia ? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata”
  2 List Św. Piotra 3: 3-4

  „Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia.”
  2 List Św. Piotra 3: 9-10  Ci którzy to czytają, mogą minusować, wyśmiewać, proszę bardzo.
  Jednak gdy to wszystko zacznie się dziać, przypomnijcie sobie, że wyśmiewaliście teorie spiskowe i osoby je głoszące. Prawda jest dziwniejsza niż fikcja

  „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej” Marshall McLuhan
 • @Zorion 23:15:12
  Dziękuję za odpowiedź.

  Właśnie o to chodzi !
  Duch i Ciało, to stworzył Bóg. Trzeba pielęgnować ducha i ciało, to chyba jasne.

  Zostają jeszcze dwa elementy jakie...?

  Moim zdaniem, te dwa pozostałe elementy, to: 1. wolna wola i 2. doskonałość budowy człowieka:)

  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @GPS 02:40:25
  GPS jest OK
 • @ninanonimowa 08:24:07
  Proponuję zorganizować mniejszość podlaską i tak w każdym regionie.
 • Autor
  Czy mógłby Pan udostępnić treść statutu WPS i uzasadnienie odmowy rejestracji przez KRS?
  Pozdrawiam
 • @lorenco 00:53:53
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej nie ma żadnego problemu określenia Twojej pozycji w Ojczyźnie Polsce.

  Jesteś czynnym prawdziwym Polakiem, wyznającym buddyzm, z ograniczoną odpowiedzialnością zajmujesz stałe miejsce w strefie żółtej, czyli właściciela Kraju.
  Podasz swoje wykształcenie, zasadnicze, średnie, wyższe i będziemy wszyscy widzieli twój dokładny kolor polskiej energii.
  Zapraszam do Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej.
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Pozdrawiam
 • suwerennosc,,
  sz P Kosiur,czy moze Pan wylistowac 5pkt potw.utrate przezPolske niepodleglosci I tyle samo pkt potw utrate sywerennosci.Dzieki.
 • @Andrew08 12:00:37
  Akcesja Polski do UE: traktat akcesyjny i podpisanie traktatu lizbońskiego, co wiąże się z implementacją prawa ustalanego poza Polską - trudno tu nawet wskazać autorstwo tych praw -, do polskiego ustawodawstwa.
  W gestii rządzących Polską zostaje praktycznie ustalanie wysokości podatków PIT.

  Powyższe winno wystarczyć.

  A tu znajdzie Pan informacje uzupełniające:

  https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/27/bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/

  https://dariuszkosiur.wordpress.com/2012/12/18/polski-zloty-czy-euro-to-byc-albo-nie-byc-dla-panstwa-polskiego/

  https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/27/globalizacja-inna-wojna/
 • @Rzeczpospolita 13:33:01
  --po Panu Wojtasie , Pan będzie następnym !!.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:02:15
  O widzę, że mam do czynienia z doborowym towarzystwem, Wojtas cham i grubianin, a Pan wchodzi – może nieświadomie? - w rolę szantażysty.

  Odpowiem tak:
  nie cieszy mnie współpraca z Wami - z Wami administratorami. Ale to chyba nie Wy jesteście właścicielami tego portalu. Wy tylko robicie na nim medialną politykę i to w nie najlepszym stylu. (Odnoszę to do Was wszystkich administratorów, ponieważ nie jest wiadome, kto za co odpowiada.)

  Zdumiewa mnie także Pańskie żądanie, ponieważ to Wy, Administratorzy, lansujecie twórczość Wojtasa i winniście wiedzieć czego ona dotyczy.

  Poza tym, to Pan - i chyba na żądanie Wojtasa - sugerował mi konieczność rezygnacji z nicka "Rzeczpospolita", że jakoby jest to termin zarezerwowany dla jakichś wartości, które chyba określił sam Wojtas. I co, nie spytał go Pan, o jakie to wartości chodzi? Nie musiałby Pan wtedy posługiwać się wobec mnie szantażem (?). A termin "rzeczpospolita" (inaczej: republika), jak powszechnie wiadomo, oznacza system sprawowania władzy wyłanianej w drodze wyborów, a nie, jak ubzdurał to sobie Wojtas, państwo wieloetniczne.

  Zastanawiam się, dlaczego nie spyta Pan u źródła, czyli samego autora Cywilizacji Polskiej, jakąż to Polskę chce budować, czym jest według niego "polskość", "rzeczpospolita" i czy chce asymilować Żydów. Z pewnością uzyskałby Pan wiarygodną informację. W końcu to Wy, Administratorzy, lansujecie twórczość Wojtasa, a więc – raz jeszcze powtórzę - winniście wiedzieć, czego ona dotyczy.

  _____________________________________

  Ja nie odmawiam Wojtasowi swoistej inteligencji, która kazała mu w wypracowaniu pt.CP zakamuflować najistotniejszą jej ideę, którą jednak podzielił się w polemikach, ot choćby dwa dni temu z Panem (wiem pamięć bywa zawodna):

  „PSII. Co do zasiedleń; "żydków" nie cierpię, to dla mnie szumowina, natomiast Żydów, jeśli przyjmą polskie wartości współżycia, nie należy odrzucać. Ale 4 pokolenia na asymilację. (a może 5?).”

  Krzysztof J. Wojtas - http://cygnus.neon24.pl/post/126613,nd-cja-zdrajcy-polskosci-2

  oraz inne przykłady:

  „@Rzeczpospolita 11:17:29
  Pan zupełnie nie rozumie idei Rzeczypospolitej. Właśnie dlatego odmawiam Panu prawa do posługiwania się teg typu sygnturą.

  Idea współżycia opiera się na współżyciu różnych ras - czynnik etniczny to pozbawiony sensu element, a samo ujęcie na tym tle - jest judaizowaniem, gdyż to judaizm wprowadził pojęcie "narodu wybranego" jako rozróżnienia na tle etnicznym.
  Zatem - odwoływanie się do opcji narodowej jest już judaizowaniem.

  Natomiast Rzeczpospolita - to współżycie na bazie wspólnie ustalonych i przestrzeganych zasad.
  Żydzi, jako nacja, mają takie samo prawo do współżycia jak inne narody.

  Wspólnota, także tworzenie się wspólnot z czasem uznawanych za narodowe, może wynikać jedynie z wspólnie uznawanych wartości podstawowych.”

  Krzysztof J. Wojtas 30.03.2015 11:54:24

  __________________________________________

  „ Naszą racją bytu jest Rzeczpospolita.

  I to jedynie może być przedmiotem rozważań. Z kolei, aby mogła zaistnieć Rzeczypospolita jako byt suwerenny - konieczne jest odrzucenie wszystkich uzależnień. Tych od Watykanu też. Dalej - nie może się to opierać na fobiach, a w szczególności fobii żydowskiej.”

  Krzysztof J. Wojtas 30.03.2015 1

  Ostatnie dwa przykłady z dłuższej polemiki za: http://thot.neon24.pl/post/120750,panie-dariuszu-kosiur
 • @ninanonimowa 14:30:29
  Nie można tego wykluczyć.
  Ale jeśli tak się stanie winno być wtedy oczywiste dla sporej części Czytelników, kto faktycznie na NEon24.pl rozdaje karty i że na pewno nie są to ci, którym zależy na polskiej myśli narodowej.
 • CP
  https://www.youtube.com/watch?v=2zB3qRdeBJ0
 • @Almanzor 11:29:15
  Zawsze był dostępny na stronie naszego stowarzyszenia, ale po kilkukrotnej w ciągu roku likwidacji naszej strony nie wprowadziliśmy statutu na obecny portal. Uzupełnimy go niebawem o statut i o korespondencję z sądem.

  Adres naszej strony: https://wiernipolsce1.wordpress.com/

  Dostęp do statutu będzie z górnego panelu strony.
 • @Rzeczpospolita 17:39:55
  1. Znalazłem nasz statut na starej stronie:

  http://wiernipolsce.streemo.pl/Community/9761,Strona,Stowarzyszenie.html

  2. oraz tekst n/t rejestracji statu KP i odrzuceniu statutu WPS - https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/07/02/zydo-sady-w-rp-przeciw-polakom/

  3. W uzupełnieniu komentarza krótka historia zmagań WPS z żydo-reżimem:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/11/24/zamiast-wstepu-zydo-rezim-nie-ma-zadnych-argumentow/comment-page-1/
 • @Jan Paweł 08:20:18
  Dedykacja dla Ciebie:
  https://pbs.twimg.com/media/CRm0iDmXIAAEIvn.jpg
 • @oleg 19:03:17
  Witaj, zadałem to pytanie, ponieważ jestem Polakiem ale nie wiem czy prawdziwym.
  Z tego o czym zdążyłem się zorientować, mam wrażenie, że aby byc PRAWDZIWYM Polakiem, trzeba chodzić co niedziela do Kościoła i ciągle przypominać Chrystusowi o sobie i bać się aby przez pomyłkę nie wysłał mnie do piekła, napiep..ać na Rosję ile wlezie, popierać banderyzm na Ukrainie, żyć Katyniem i Smoleńskiem, nienawidzić każdego, kto nie czyni tak, jak w skrócie, wyżej napisałem.
  A w XX wieku powiadało się, że w XXI wieku, działki pod budowę na Marsie będziemy kupować.
 • @oleg 19:05:59
  „Polakom pedofilia nie kojarzy się z buddyzmem, ale raczej z pasterzami KK” – Wie Pan co? Taka opinia o KK na forum czytanym przez setki mądrych ludzi , czyni z pana osobę o bardzo wysokim stopniu indolencji. Mnie takie komentarze kojarzą się z Interią lub Onetem.

  Pozdrawiam
 • @Zorion 19:43:12
  Wielu mnichów w Tajlandii, od których religia wymaga zachowania celibatu, skromności i abstynencji, żyje z dala od tych zasad – w ubiegłym roku ponad trzystu oskarżono o złe prowadzenie się, w tym: uprawianie seksu i organizowanie prostytucji, picie alkoholu, branie łapówek i uprawianie hazardu, a także wymuszanie pieniędzy od wyznawców. Pod koniec lat 90. jeden z najbogatszych mnichów w Tajlandii zgromadził w ten sposób 1,5 mld dol. w gotówce oraz pokaźne połacie ziemi, które wyłudził od swych zwolenników. Tajskie media regularnie informują o mnichach przyłapanych na używaniu narkotyków i uprawianiu seksu. Jednak część tych doniesień dotyczy mężczyzn, którzy do stanu duchownego wstępują jedynie tymczasowo, czyniąc w ten sposób zadość powszechnemu w Tajlandii wymaganiu, by każdy wyznawca buddyzmu choć raz w życiu przywdział szaty mnicha.

  Przed rokiem w Korei Południowej przyłapano grupę mnichów na hazardzie (jest on tam zakazany), piciu alkoholu i paleniu drogich cygar. A na Sri Lance od lat pojawiają się oskarżenia o seksualne wykorzystywanie chłopców w szkołach religijnych i świątyniach. Organizacje pozarządowe uważają, że do tych przestępstw dochodzi nagminnie, jednak silna pozycja społeczna i ekonomiczna mnichów sprawia, że zarzuty stawiane są bardzo rzadko, a wyroków skazujących nie ma.

  Nie tylko Dalajlama

  Do niedawna buddyzm miał niemal wyłącznie twarz dobrodusznego mędrca – Dalajlamy. Teraz zyskał on konkurenta – duchownego ekstremistę z Birmy, nazywanego buddyjskim Osamą bin Ladenem. 45-letni Ashin Wirathu to kaznodzieja nienawiści. Stworzył w ojczyźnie neonazistowski ruch, który stawia sobie za cel wypędzenie żyjących tam muzułmanów. Na razie chodzi mu o religijno-etniczną czystość Birmy. Ale analitycy widzą w nim zagrożenie dla stabilności całego regionu.

  Zbitka słów „buddysta” i „terror” nie mieści się w rozpowszechnionym wizerunku tej religii. Tymczasem promowany przez mnicha Wirathu zmilitaryzowany buddyzm nie narodził się wczoraj. Tegoroczne zabójstwa w Meiktili to tylko kolejna odsłona przemocy na tle etnicznym, jaka wybuchła przed rokiem w birmańskim stanie Rakhine przy granicy z Bangladeszem. Tam mieszka najwięcej muzułmanów, członków odrębnego etnicznie ludu Rohingja, którzy są celem kampanii nienawiści rozpętanej przez Wirathu i jego nacjonalistyczny ruch 969. Cyfry nawiązują do Trzech Klejnotów Buddyzmu, a godła ruchu umieszczane są w buddyjskich sklepach, zakładach usługowych, na motorach i taksówkach, co ma ich właścicieli pozytywnie odróżniać od muzułmańskich handlarzy i w ten sposób piętnować tych, którzy robią interesy z wyznawcami Allaha.
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1552369,1,nowa-grozna-twarz-buddyzmu.read
 • @Zbójnicki pies 19:51:09
  Przytaczasz taki artykuł, masz prawo. Pewnie pójdziesz za to do nieba.
  A może, któż to wie, może w ramach reinkarnacji w przyszłym życiu nie będziesz Zbójnickim psem lecz na przykład pchłą na psie?
  Przemedytuj to sobie.
 • @Autor
  brawo.. pomimo naszych animozji wybaczam, tak po polsku, jakem Polak nie zindyktrynowany przez Jahwe.. różnimy się, patrzymy w tę samą stronę, i to jest najważniejsze..

  Zapraszam pod moją nową notkę, którą mam nadzieję dziś stworzę..
 • @lorenco 20:14:27
  http://buddyzm.szczecin.pl/img/img/16_karmapa_black_crown-227x218.png
  musze to przemedytowac8-))))
 • @Nathanel 17:35:14
  > wypowiada się tak jak i bym powiedział co nie znaczy że aprobując jedne mam przymykać oczy na inne.

  otoz to. konieczny jest probierz. mam pytanie... kto tu z nas zechce byc probierzem? kto bedzie ustawiac do pionu, komu bedzie sie ufac? nie ma takiej mozliwosci, gdy przyjmuje ze zdania sa rowncenne ze wzgl. na osoby, prawda? dane osoby prezentuja jakies pogladdy i wartosci, lecz one maja miec status rownoprawnosci. status narzucony przez wsp. wolnomyslenie. wszelako tak nie jest de facto, o czym wie kazddy, tez ateista, ktory podlega sie pod rozliczenie we wlasnym sumieniu. no wiec jaki jest ten kanon polskosci, jaki kanon bycia czlowiekiem, hę?
 • @Zbójnicki pies 20:21:08
  pies to pies..
 • @wk..ny 20:36:23
  ale i pies pomedytowac moze8-))))
  http://kurlandia.blog.onet.pl/2013/01/14/medytacje-zdetronizowanego-psa/
 • @oleg 18:57:58
  Z trollami nie dyskutuję.
  Spadaj :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:27
  chwileczkę... skoro wszystkie poglady sa rownoprawne, ktokolwiek akurat je znaczy, czy aby nie jestes moralnie, cokolwiek to znaczy, zobiwazany aby odpowiedziec na dane ci dictum sprawiedliwie, jakkowliek to rozumiec?

  panmsp :)))
 • @Zbójnicki pies 20:46:14
  głupi link, nie starasz się..
 • @wk..ny 22:59:35
  a ty masz dwie kropki w nicku, yyy ;P piegus! :)))
 • @Vandal 03:17:08
  W moim przypadku to nie jest wiedza a wiara. Wiedzieć, to prawdopodobnie będziemy dopiero po śmierci
 • @lorenco 18:55:41
  No i co chcesz mi tym zdjęciem powiedzieć?
 • @lorenco 18:55:41
  Że Prezydent Putin był tak uprzejmy, że tych wszystkich przyjął?
 • @Rzeczpospolita 14:47:46
  Bardzo ciekawy ten polecany artykuł i dyskusja.
  Rzeczywiście potwierdza, że pan Wojtas kombinuje jakiś konglomerat z Żydami.

  Poza tym jest parę ciekawych wątków rozszerzających.

  “Polak, to zaczy urodzony z narodu Polskiego, a nie polskości jak to ma miejsce w judaiźmie. Żyd w dzisiejszym znaczeniu, to członek związku religijno-politycznego, urodzony z matki żydówki, małą literą pisane”. (emsi)

  Rozumiem, że nie ma więc żadnej równowagi, żadnej uczciwości. W ostateczności katolik zobowiąże się duchowo, a żyd tylko słownie.

  Poza tym nie ma co asymilować – jak pisze : “nie ma dziś, mówiąc o Żydach, narodu żydowskiego, lecz związek religijno-polityczny, który promuje między innymi kosmopolityzm, czy też po dzisiejszemu zwany globalizmem”. Czyli Polak otworzy swój Naród, a Żyd wejdzie tylko w związek polityczno religijny, co tu oznacza tylko umowę. Ile ona warta? Czy żyd tu ryzykuje jakąś stratę?

  Poza tym Wojtas robi sobie śmiechy z kilkuset lat polsko-żydowskich doświadczeń. Chce im dawać kolejne 4-5 pokoleń na asymilację. Chce im prezentować owoce zbrodni żydokomuny i “transformacji” po dziś. Mało mu że dziś wszelki kapitał jest z Polski wysysany, a wraca już w formie wysoko oprocentowanych i obłożonych warunkami politycznymi pożyczek?
  Znowu chce wchodzić w związki zapominając o obrabowaniu Polski w XVII I XVIII wieku z wywozem kapitałów najpierw do banków holanderskich, a dalej do USA? Wcześniej Hiszpanie i Francuzi kazali się swoim Żydom rozliczyć z takich kapitałów - Polacy nie zdążyli.

  Wojtas w kwstiach etnicznych w ogóle przyjmuje narrację żydowską. Twór jaki by z tego powstał, musiałby być w pełni zgodny z interesem żydowskim, nie polskim.

  "Jak być asteistą nie uznając faktu, że ateizm to żydowski interes? "
  To nie prawda.
  Ale dobrze, zakładam, że to prawda.
  Niezbita prawdą jest, że i katolicyzm jest żydowskim interesem - i to jakim - proszę o tym nie zapominać". Rzeczpospolita 14.04.2015 15:43:55"


  Akurat to prawda. Ateizm to rządy prawa edytowanego z powietrza, z widzimisię kacyka. To żydom odpowiada.

  A katolicyzm, który służy żydowskim interesom, to tylko skorumpowany, zmasoniały, zwłaszcza posoborowy.

  Ostatecznie judaizm to prawo, katolicyzm – sprawiedliwość i inne ludzkie wartości wyższego rzędu, zwłaszcza moralność, czyli zero lewych geszeftów.

  Z tego wynika że jest odwrotnie, bo sprawiedliwość jest nadrzędna nad prawem, co oznacza że i judaizm musi być służebnym katolicyzmowi. Pewnie to wyjaśnia zajadłość masonerii i lewactwa w zwalczaniu katolicyzmu.

  Zarazem to dowód na nieasymilowalność Żydów, obalający brednie Wojtasa.

  Żydzi wprawdzie też uznają sprawiedliwość, ale jakoś pokrętnie ją wywodzą z prawa i to prawem się kierują (a później budują całe piramidy praw i ciągłych modyfikacji i interpretacji, by w końcu i tak ręcznie wszystkim sterować, oraz kierować się przemocą i terrorem).

  Katolicy natomiast od początku mają sprawiedliwość (i inne, wyższe od niej ludzkie wartości) jako wartość wyższego rzędu nad prawem stanowionym (w tym nad wszelkimi umowami). Wszystko spójne, harmonijne, pokojowe, zgodne. Tylko żeby nikt nie przeszkadzał, zwłaszcza "prawnik", kombinujący z literą prawa i wszystko zmieniający w abstrakcję i wirtualizm.

  To się wszystko logicznie układa tylko przy katolickiej hierarchii ludzkich wartości. A jak tak, to i kompromisy są wykluczone.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031