Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Słowo na niedzielę wyborczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak długo poniższa filmowa wypowiedź będzie aktualna, tak długo złudne będą wszelkie nadzieje na polityczne zmiany w Polsce.

 

Film z roku 2005

 

A więc na kogo chcecie oddać swój wyborczy głos?

 

– Na tych, którzy popierają uzależnienie Polski od światowej żydowskiej finansjery, od ich instytucji, MFW i BŚ?

– Na tych, którzy wepchnęli Polskę do zachodniego obozu i UE likwidując suwerenność ekonomiczną, prawną – polityczną, otrzymując w zamian dla Polaków: bezrobocie, rosnącą biedę, załamanie demograficzne, emigrację zarobkową, … i zagrożenie wojną, być może nawet nuklearną?

– Na tych, którzy nawołują do likwidacji podatków, żeby bogaci i międzynarodowe żydowskie korporacje stali się bogatsi, a biedni biedniejsi, bo to biedni będą musieli uzupełnić zwiększonymi podatkami pośrednimi powstałą w budżecie państwa lukę?

– Na tych, którzy chcą degeneracji kultury i obyczajów?

– Na tych, którzy pod pozorem walki o prawa człowieka, walki z wymyślonym ocieplaniem klimatu, o ochronę środowiska, o zrównoważony rozwój, w istocie wspierają i dążą do globalnej redukcji ludności?

– Na tych, którzy obnoszą się z katolickim krzyżem – choć w większości to neofici -, żeby wzbudzić w wierzących zaufanie?

– Na tych, którzy popierali zorganizowaną przez USA żydowską rebelię na Ukrainie, a teraz jej żydowskie władze, depcząc groby Polaków pomordowanych przez ukraińskich ludobójców – a czynią lub czynili tak wszyscy kandydujący do sejmu?

– Na tych, którzy popierali i popierają militarne agresje rządzonych przez żydowską finansjerę USA i udział w tych zbrodniach polskich żołnierzy?

– Na tych, którzy w interesie międzynarodowego żydostwa, jako największe zagrożenia dla świata i Polski, wskazują „agresywną” i „imperialną” politykę Rosji?

– Na tych, którzy uczynili z Polaków w ich własnym kraju obywateli drugiej kategorii, a z Polski ponownie eldorado dla Żydów i dla żydowskich światowych korporacji i na tych, którzy taką politykę chcą wspierać nadal, tworząc antypolski, antypaństwowy system prawa?

– Na tych, którzy nigdy i nigdzie nie stawiali takich pytań?

 

A gdybyście o wyborach zapomnieli, to jeszcze na niedzielnej mszy świętej Wasi pasterze przypomną Wam o katolickim obowiązku udziału w wyborach i głosowaniu „na tych” kandydatów w zgodzie z sumieniem.

 
Dariusz Kosiur

 

307781_120407971398436_967836710_n


 

KOMENTARZE

 • "polityka państwa polskiego, gdy naród odzyska w nim władzę ... "
  Gdy wygram w totka, to ... .

  Nie może istnieć zysk bez pracy.
  A jak ktoś ma ogródek i na nim drzewo, które co roku rodzi owoce, np. gruszki, i za te gruszki, które ludzie mu zrywają sami i płaca pieniądze, to zysku nie ma????

  TO SĄ WIERUTNE BZDURY.

  Zatem co zrobić, by skończyć z takim wynaturzeniem i niesprawiedliwością.
  Ano opodatkować gruszę, i to tak, żeby trzeba było do niej dokładać.
  Wówczas problem rozwiąże się sam - właściciel ją zetnie i sprawiedliwość powróci.
  Nie będzie zysku bez pracy, najlepiej najemnej, jeszcze lepiej na państwowym.
  Nie będzie owoców, ale będzie "sprawiedliwość społeczna".

  Z tymi bankami i emisją pieniądza, to też nie jest do końca tak.
  Przestępstwem zaś, jest przede wszystkim emisja pieniądza bez żadnego pokrycia.
  I nie ma znaczenia, czy emituje Jasio na kopiarce w piwnicy, czy bank, czy władze państwowe.
 • @AlexSailor 11:51:47 Obywatelu nie pieprz bez sensu !!!
  Zasadź sobie gruszę, nic nie rób więcej i zobaczysz, ile będziesz miał zysku.

  Co do banków - to nawet nie będę komentował.
  Zacznij obywatelu od jakiegoś podstawowego podręcznika, może być dla średnich szkół ekonomicznych (jeśli jeszcze takie istnieją).
 • @Rzeczpospolita 12:06:28
  5* Z pozdrowieniami. BJ
 • @Rzeczpospolita 12:06:28
  Taaa - grusza nie pasuje.
  To może być staw, jezioro z rybami.

  Ja nie wiem, jak można nie rozumieć, lub udawać, że się nie rozumie tego co napisałem.

  Dodam jeszcze, że święci, np. Tomasz, ale nie tylko, pisali wiele ciekawych rzeczy, w które zupełnie katolik nie musi wierzyć, bo nie są dogmatami wiary.

  Zagadka.
  Kto to napisał:

  "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym
  upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest
  mężczyzna"

  Błędem natury, a wiadomo, że nie natura stworzyła, tylko Bóg, a On się nie myli - zatem czysta HEREZJA.
  Oj, żeby tak nie było z zyskiem bez pracy.

  "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub
  też w następstwie wilgotnych wiatrów."

  "U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd."

  Podobnie jest "zyskiem bez pracy" i innymi mądrościami podawanymi bez szerszego kontekstu i uwzględnienia warunków oraz czasów w których były wygłaszane.
 • @AlexSailor 14:33:41
  Panie "filozofie",

  nie zapisy świętych mężów, ale historia rodzaju ludzkiego dowodzi, że w stwierdzeniu "nie może istnieć zysk bez pracy" ( przy czym rozumiemy pracę w szerokim tego słowa znaczeniu jako wszelką twórczość wynikająca z psycho-fizycznego geniuszu ludzkiego) przekazana jest fundamentalna mądrość i pożytek tak indywidualny, jak i społeczny. Oderwanie zysku, a wcześniej dochodu od pracy, zawsze stawia pytanie, a na jakiej to podstawie jest możliwe: szczęścia, przywileju, dobrego urodzenia, przemocy, władzy, czy może "pochodzącego z nieba, albo świętych ksiąg" wybraństwa?

  "Filozofowie", tobie podobni, zamiast dotykać istoty rzeczy i jej zweryfikowanej społecznym i historycznym doświadczeń, lubują się dzielić włos na czworo i pławić się w sofistyce, której wnioski prowadziłyby do stwierdzenia: nie zajmujcie się naszymi zyskami, do których z woli "opatrzności" mamy prawo.
 • @AlexSailor 14:33:41
  Pasuje i grusza, bo może być sad z gruszami
 • @stanislav 14:57:06
  Ja piszę bardzo konkretnie.
  Bo sprawa jest podstawowa.
  Całe narody dorobiły się na zysku bez pracy, w tym chrześcijańskie i katolickie.
  A tu wyskakuje jeden z drugim, jak Filip z konopi i naucza, że zysk bez pracy jest zły, jest grzechem, powołuje się na św. Tomasza, który rzeczywiście tak kiedyś twierdził, itd.
  Zatem przypominam, że inne rzeczy też twierdził i te twierdzenia nie są dogmatem.

  Dziwnym trafem zbiega się to z wypowiedzią niejakiego Lewandowskiego, ongiś ministra naszej nieszczęśliwej ojczyzny, a obecnie Wysokiego Komisarza: "po co polakom własność, ważne żeby mieli pracę".

  Historia ostatnich dwóch stuleci wybitnie pokazuje, że zysk płynie przede wszystkim z praw majątkowych, głównie z własności.
  Nie tylko z pracy, a w szczególności na posadzie.

  Cała gimnastyka, by oddzielić zysk od własności, ale też wiedzy, jest po to, by oddzielić zysk od kapitału, od pieniądza.
  Bo, o ile dopuszcza jeden z drugim coś takiego, jak zysk z wynajęcia np. mieszkania (też bez pracy), to już z wynajęcia pieniądza nie.
  A jedno nie różni się od drugiego niczym, prócz łatwości operowania i ryzykiem.

  I ludzie w to wierzą.
 • ------ tu jest // mózg // ekonomi .
  http://www.balcerowicz.pl/pl
 • @AlexSailor 16:42:27
  "Filozofie", zapytam: a skąd się bierze majatek?
 • @stanislav 16:59:25
  w/g rozumowania żeglarza- z grabieży .
 • @AlexSailor 16:42:27
  Pojęcie zyskowności rezerwowane jest zazwyczaj do określania efektywności działań przedsiębiorstwa przejawiającej się uzyskiwanymi przez przedsiębiorstwo przychodami ze sprzedaży. Zysk zatem nierozerwalnie związany jest z działalnością gospodarczą a więc z pracą. Jak nie ma zysku to istnienie przedsiębiorstwa nie ma sensu. Chyba że jest to przedsiębiorstwo socjalistyczne i się do niego dopłaca. Ale to oznacza, że trzeba innemu przedsiębiorstwu zabrać, czyli pozbawić go zysku. W takim przypadku dochód pochodzi z grabieży.
  Wygrana z totolotka nie jest zyskiem tylko wygraną, zysk nie płynie też z praw majątkowych. To się raczej nazywa rentą, a właściciel który żyje z takich dochodów nazywa się rentierem. Inne dochody uzyskiwane bez pracy to renta zdrowotna, emerytura, zasiłek, nagroda, lichwa.
  Zatem przede wszystkim chodzi tu o lichwę, bo pozostałych form pozyskiwania tzw. środków pieniężnych nikt nie będzie chyba likwidował.
 • @Nathanel 20:15:29
  Z reguły bywa tak, że z wiekiem przybywa człowiekowi rozumu, doświadczenia, czasami ogłady, bywa, że i kultury.
  Ty stary pierniku tej zasadzie zaprzeczasz. Nie przypuszczałem, że twój Bóg jest aż takim brakorobem - ale może się nad tobą zlituje i wyłączy ci światełko, bo chyba już pora.
  Póki co, bywaj zdrów
 • @Rzeczpospolita 20:56:07
  //Z reguły bywa tak, że z wiekiem przybywa człowiekowi rozumu, doświadczenia, czasami ogłady, bywa, że i kultury.//
  Tak, ale w większości przypadków jest to wieko od trumny…
 • @autor
  Dobra robota Ciekawe ze inni nie chcieli tego listu poprzednio zauwazyc. Na stronie gazeta warszawska .com jest ciekawy artykol,, rosja w wojnie przeciw nwo,, ale jest kiepskie tlumaczenie
 • @ninanonimowa 16:59:22
  Gdy niejaki Leszek B. był ministrem finansów i lansował "niewidzialną rękę rynku" wziął udział w programie tv i młoda dziennikarka kilkoma prostymi pytaniami ustawiła go w narożniku. Rzucił mikrofon i uciekł ze studia w trakcie programu. Oczywiście była to ostatnia praca tej dziennikarki w TVP.
  Niestety nie mogę znaleźć na YT tego programu.
 • @Rzeczpospolita 20:56:07
  Stary piernik, Nathanel, zlikwidował swój komentarz i uciekł.
  Jest przynajmniej na tyle przyzwoity, że po sobie posprzątał - doceniam.
 • @Slav 19:35:50
  Proszę Pana po to socjalistyczne przedsiebiorstwo które osiągało dobre wyniki czasami dopłacało do tego które akurat nie trafiło z produkcją, by ludzie z tego drugiego nie poszli na bruk i jakiś w ten sposób zrobiony bezrobotny, nie dał Panu po twarzy za np 10zł, gdzieś tam za rogiem. To drugie przedsiębiorstwo zaś dzięki temu dostawało szansę by stanąć na nogi, np zmieniając profil produkcji. Ma Pan już swoje lata i powinien Pan pamiętać takie przypadki, chyba słusznej polityki państwa?
 • @Bogusław Jeznach 12:17:58
  Nowy idol mediów Adrian Zandberg partia RAZEM --- (rocznik 1979, historyk) jest wykładowcą w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Rektorem tej uczelni jest ojciec Barbary Nowackiej. Z kolei kanclerzem sama liderka Zjednoczonej Lewicy.
 • @Jan Paweł 16:55:36
  Nie wiem, jak teraz, ale w latach 1970. i 1980. swego rodzaju "socjalistyczne" traktowanie problemu bezrobocia istniało w Japonii. Organizowano firmy, które nie koniecznie przynosiły dochód, ale eliminowały bezrobocie. Przy czym w Japonii rozwiązywanie problemu bezrobocia nie wynikało głównie z analizy kosztów społecznych (bezrobocie sprzyja patologiom, których ograniczanie pociąga za sobą wymierne koszty ponoszone przez budżet państwa, a więc przez podatników), ale z szacunku do człowieka - do własnego narodu.
  Mimo kilkudziesięciu lat żydowskiej (USA) okupacji Japonii nie udało się zniszczyć tego typu japońskiej mentalności, a oznaki funkcjonowania tzw. modelu zachodniego są w kulturze Japonii na szczęście tylko powierzchowne.

  Panie Janie,
  intryguje mnie zawsze postawa tzw. liberalnie myślących o gospodarce, zwolenników prywatyzacji itp., którzy gładko przechodzą nad następującym zjawiskiem:
  w IIIŻydo-RP rosną dochody firm energetycznych (są bardzo rentowne), które energię (95%) otrzymują z węgla. Tym czasem kopalnie dostarczające węgiel są deficytowe.
  Zarówno zysk firm energetycznych oraz pokrywanie deficytu kopalń spada na barki podatników - coś tu jest przecież nie tak - ale jest to zgodne z żydowskim kapitalizmem.
 • @Rzeczpospolita 18:18:29
  Nieodżałowanej pamięci Edward Gierek myślał podobnie jak Japończycy. Podobne o swoich obywatelach myślał kiedyś (w latach 70'-tych) rząd Egiptu, który zamówił w Polsce nowoczesną zautomatyzowaną linię produkcyjną, zapłacił za nią a potem zdemontowali automatykę, by przywrócić ludzi do pracy, którzy ją stracili w wyniku tej automatyki.
  A z energetyką i kopalniami, to rzeczywiście cwany knif.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930