Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Jest w Moskwie kino „Warszawa”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kina „Moskwa” w Warszawie już nie ma. Zostało zlikwidowane w 1996r.

kino_moskwa

 

Okres stanu wojennego – zamach junty Jaruzelskiego stworzył rzeczywiste podwaliny dla IIIŻydo-RP

 

 

Ten z pozoru błahy politycznie fakt zadziwiająco trafnie odzwierciedla rzeczywisty stosunek władz Rosji do Polski oraz władz Polski – IIIŻydo-RP do Rosji.

 

Rosja, jej władze i media, nie prowadzą antypolskiej polityki, ani propagandy, choć w obydwu dziedzinach posiadają niewątpliwie większe możliwości oddziaływania niż władze i media IIIŻydo-RP. Głos Rosji byłby zdecydowanie bardziej słyszalny od adekwatnego istniejącego głosu z Polski.

Rosja dysponuje militarną siłą umożliwiającą zajęcie Polski w ciągu dwu dni – ta czasowa zwłoka wynika jedynie z ograniczonej szybkości poruszania się wojskowych pojazdów. Przed ewentualnym podbojem nie uchroniłoby Polski członkostwo w NATO i w UE – analogie do sojuszu Polski z Francją i Wlk.Brytanią z roku 1939 są tu całkowicie uprawnione.

Tak jak w 1939r., tak i współcześnie nikt nie zaryzykowałby wojny w obronie Polski mimo, że to przecież należąca do Zachodu bratnia IIIŻydo-RP.

Tak samo, jak nikt nie zaryzykuje wojny o odebranie Rosji Krymu. Tę prostą refleksję winni przyswoić sobie zwolennicy trwania IIIŻydo-RP w „integrowanym” przez syjonistyczne władze USA Zachodzie.

 

Rosja realizująca antypolską politykę i propagandę jedynie ośmieszyłaby się na arenie międzynarodowej. Bo czy widział kto kiedy słonia atakującego mysz?

 

Jednak działania władz IIIŻydo-RP realizujących antyrosyjską politykę i propagandę – i nie chodzi tu tylko o likwidację kina Moskwa, ale np. o likwidację pomników, dewastację cmentarzy rosyjskich żołnierzy, o wspieranie żydo-banderowskiego reżimu Ukrainy przeciw Rosji, o popieranie sankcji Zachodu wobec Rosji, itd., itp. -, nie są wcale śmieszne – są żenujące i haniebne. Szkodzą znacznie bardziej Polsce i Polakom niż Rosji, o ile Rosji szkodzą w ogóle.

 

Mimo, iż postrzeganie Rosji i stosunek do niej Polaków jest różny – bywa niechętny i mało przyjazny, to jednak narzucona przez USA władzom IIIŻydo-RP polityka kreowania w Polakach nienawiści do Rosji, wzorowana na ukraińskim szowinizmie, skazana jest na fiasko.

 

Jakie mogą być ostateczne rezultaty polityki żydo-reżimowych władz w Polsce?

Z pewnością będą dobre dla międzynarodowej żydowskiej finansjery, która jest wrogiem istnienia państwa polskiego. Staniemy, bowiem jako bezwolni, polityczni głupcy, między Niemcami i Rosją i co gorsza całkowicie osamotnieni, ponieważ Zachód nie jest naszym przyjacielem, jest naszym wrogiem i okupantem. Nasz los będzie zależał wyłącznie od politycznej woli tych dwu państw, których interesy państwowe i narodowe nie mogą zezwolić na funkcjonowanie między nimi wrogiego im tworu, IIIŻydo-RP, realizującej interesy światowej żydowskiej finansjery – czytaj (zamiennie): syjonistycznych USA.

Niestety, naszą winą jest, że wciąż nie potrafimy tego zrozumieć i wyciągnąć właściwych wniosków.

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • niby tak...
  ale pomniki w centrum Kolonii Varschovitz mierżą, bo armia czerwona absolutnie nas nie wyzwalała - tylko zajęła tereny uzgodnione w 1939r jako tymczasowa strefa okupacyjna ich niemieckiego sojusznika :(((
 • Autor
  5* Nie można tego opisać lepiej. Pozdrawiam z szacunkiem BJ
 • @sosenkowski 14:23:46
  Panie Sosenkowski,

  zamiast na wagary, to do szkoły... historycznego i politycznego myślenia.
 • @stanislav 16:18:41
  czyli bolszewizm i armia czerwona to wynalazki Rosjan dla wyzwolenia Europy??? a kto pasł niemieckie bestie od czasów traktatu Rapallo w 1922r??? wspólne ćwiczenia lotnicze w Lipecku, Panzertruppenschule Kama, Schule für chemische Kriegführung Volsk to niby z miłości do Polaków?!?
  - vide:
  http://www.airpages.ru/eng/ru/lipetsk.shtml
  http://www.feldgrau.com/ger-sov.html
 • @stanislav 16:18:41
  https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi%E2%80%93Soviet_economic_relations_%281934%E2%80%9341%29
  http://www.yale.edu/rusarch/trgva.html
  - ucz się, ucz! - proszę bardzo :)))
 • @Marx 8888 16:45:06
  napisz Marx komu stawiano pomniki, bo chyba nie Rosjanom, skoro ich dowódcy to byli: albo Gruzini, albo aszleNAZIole, albo Kałmucy - lecz właściwie nie Rosjanie ;)))
 • @sosenkowski 16:35:08
  Tak samo jak trzeba odróżnić żyda od syjonisty, tak samo trzeba odróżnić Rosjanina od bolszewika. Autorowi udaje się to drugie, ale to pierwsze już nie; Tobie, najwyrażniej to drugie się nie udaje, bo co do pierwszego nic mi nie wiadomo.

  Swoją drogą, dziwne to wyzwalanie, kiedy zagarnia się 1/3 wyzwolonych ziem dla siebie.

  Niemniej jednak, mieszkańcy ZSRR walczyli i ginęli na ziemiach polskich i postawione im pomniki powinny być pozostawione w spokoju. Kiedyś same zmurszeją, jak kamienie nagrobne na cmentarzach, które też nie są wieczne. Tak samo jak kamienie nagrobne, są pomnikami zmarłych i nie powinny być bezczeszczone, pomijając już konsekwencje polityczne takich czynów.
 • @
  Nie znaczy to, że PRL pod okupacją Radziecką była krajem wolnym i systemowo lepszym - co, niestety, jest podtekstem w wypowiedziach p. Kosiura i Ziemińskiego.
  Dzisiejsze USA to dawny Związek Radziecki, pradokslanie wychwalany przez w/w autorów.
 • 5 dni.
  Podbój Polski w ciągu 5 dni, plus złamanie oporu otoczonych jednostek. rzyczyna, taka, że Rosjanie muszą zgromadziś oddziały w rejonie Smoleńska i po przez sojuszniczą Białoruś uderzyły by na Polskie. Siły USA, bo tylko one są wstanie zareagować sa wstanie w ciągu tygodnia znależć się w Niemczech i do dwuch tygodni osiągną zdolność bojową.
 • @Lotna 17:04:57
  Ależ pomnik w centrum Kolonii Varschovitz to nie grób... a grobów ja nie zamierzam usuwać ;)
 • @Daro 17:17:46
  2,5-3 godzin i ruskie czołgi w Warszawie- po trasie Bialystok-Warszawa.Tu nie ma kto i czym "się bronić" .

  Bajki poczytaj mi mamo na defence i defence24.pl .

  Proponuję wystawić 2-4 "armie" złożone z chazarów i ukrów- razem 5,5-6 mln czerni.
 • @Marx 8888 17:17:26
  Zgoda, tylko że tak było, ponieważ Polacy zaczęli się wyzwalać spod systemu bolszewickiego, a nie dlatego, że komuna była dobra. Gdyby wszystko szło z planem bolszewików, to teraz mielibyśmy w Polsce Koreę Północną, ale ponieważ szło w przeciwnym kierunku, trzeba było kraj zagospodarować inaczej, oferując rzekomo wolność i demokrację.
 • @sosenkowski 17:24:54
  Nie jest, ale symbolicznie raczej tak i najlepiej tak go traktować i martwić się o ważniejsze rzeczy. :)
 • @Marx 8888 16:45:06
  Jak o to jest że nagle dowiadujemy się że Stalin to nie "Stalin"
  Lenin to nie "Lenin"
  Beria to nie "Beria"
  Te i inne najnowsze "ustalenia historyków" każą więc zadać jedno pytanie.
  Jak to było przez niemal 70 lat, że "modlono" się do tych Mesjaszy, witano kwiatami,budowano pomniki,ba nazwano ich imieniem setki szkół,szpitali,zakładów pracy wieszano portrety wszedzie nawet w wlasnych domach..
  Jak się dziś ci (którzy oddawali "Chold" tym postaciom) się czują, jak dziś ich nazwać, tych wszelkiej maści kacyków,aparatczyków,tajnych współpracowników,slugusow Moskwy etc.
  Modlili się do żydów ?
  Jednym słowem "wyszli na idiotów" -z teza że nie znaczy to że nie są nimi
 • @Marx 8888 17:17:26
  Jak wyjaśniła Lotna powyżej, samo życie jest motorem postępu niezależnie od sytuacji. Nawet babcia w zburzonym przez juntę ukraińską domu ... sprząta. Więźniowie Auschwitz również budowali wiele obiektów i przedmiotów.
  Co ja ośmieliłem się zauważyć, to fakt, że Kosiur (WPS) wyeksponował syjonistyczne USA oraz Zachód jako terytoria "rządzone przez międzynarodową żydowską finansjerę, która jest wrogiem istnienia państwa polskiego, ponieważ Zachód nie jest naszym przyjacielem, jest naszym wrogiem i okupantem" w przeciwieństwie do "wspaniałego" okresu PRL'u rządzonego przez Rosję, a ściśle przez ZSRR.
  Tak, jakby ZSRR nie był "rządzony przez międzynarodową żydowską finansjerę, która była i jest wrogiem istnienia państwa polskiego". Czyli, wg Kosiura (WPS), komunista żydowski USA, to niedobry Żyd; ale komunista żydowski ZSRR i PRL, to dobry Żyd (pewnie dlatego, że mordowano księży, czego w USA jeszcze się nie robi).

  "Niestety, naszą winą jest, że wciąż nie potrafimy tego zrozumieć i wyciągnąć właściwych wniosków."
 • @Marx 8888 17:58:35
  Raczysz żartować. A więc w ZSRR panowała demokracja po 1929 roku?A więc to Rosjanie przyjechali do nas na przysłowiowych radzieckich czołgach jako nowa elita, w miejsce wymordowanych Polaków, a nie żydzi? (Tym gorzej dla Rosjan.)
 • @Lotna 17:46:18
  oczywiście, że eksport jabłek i mebli jest ważny... ale już nie ma powrotu na ruskie rynki - zostaliśmy szybko wypchnięci przez televivę:
  http://www.jpost.com/Israel-News/Politics-And-Diplomacy/Netanyahu-Israeli-Russian-cooperation-has-successfully-prevented-unnecessary-accidents-435879
  http://english.alarabiya.net/en/views/news/world/2015/12/02/Russian-Israeli-relations-reach-new-heights.html
  - mogę znaleźć jeszcze więcej artykułów na ten temat.
 • @Marx 8888 18:55:45
  Bolszewicy się skończyli, czyli kto? Walczący z karabinami w czasie rewolucji?
  Przeczytaj mój pierwszy komentarz, to się dowiesz, że dla mnie bolszewik to nie to samo, co Rosjanin. Natomiast bolszewik to dla mnie każdy, kto w ZSRR kontynuował politykę grabieży i mordów według ideologii Lenina i Marxa, spadkobierca bolszewizmu, jak wolisz. Inni nazywają ich sowietami, inni komunistami, to tylko kwesta nazwy, wiadomo, że chodzi o reżim, jaki panował w ZSRR. O co się więc kłócisz?
 • @Zdzich 18:40:40
  Ano właśnie.
  http://kosciesza.neon24.pl/post/112564,prawda-o-tzw-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-2#_ftnref1
 • @Marx 8888 18:50:15
  Nie pisałem na temat "przyjaźni" z kimkolwiek. Pisałem n.t. hipokryzji Kosiura. Nie zauważyłeś?
  Do tego Bolszewizm to, od samego początku, planowany żydowski wynalazek, a jego kontynuacją był ZSRR, PRL, itd. Obecnie popularnie nazywa się on "demokracja", "neo-konserwatyzm", "neokatechumenat", itp.
  O co Ci chodzi?
 • @Marx 8888 18:41:38
  W jednym miał rację.obalił mit że to amerykanie jako jedyni i pierwsi użyli broni atomowej 8-)))))))
 • @Marx 8888 18:41:38
  A tak na serio. to właśnie pokazuje koniukturalizm, jak na potrzebybieżącej polityki zmienia się postrzeganie historii.
  Nie nazwał go jednak żydem, ani nawet tego nie zasugerował, w porównaniu do tutejszych koniukturalistow
  pozdr.
 • @Marx 8888 19:32:38
  //To że za Bieruta Polska była państwem komunistycznym wcale nie znaczy że każdy kto w tych czasach musiał iść do wojska był komunistą.//

  ale już przysięgę na wierność komunistom składać musiał - tak?
 • Moja prawda, najmojsza
  Ciekawa narrację od kilku lat stosują ci którym braknie argumentów na obronę takiej czy innej prawdy historycznej. Kończy się ona zazwyczaj jednym - to nie oni to żydzi, to nie my to żydzi. I nie dotyczy to bezsensownej obrony czasów stalinizmu czy też komunizmu. To dotyczy się wszystkich tematów nie po myśli autora komentarza czy wpisu.
  Jakże to fajny sposób na zaistnienie a jednoczesnie jest to pokazanie wlasnej frustracji z powodu braku argumentow- mam rację ?
 • @Lotna 19:13:22
  "Bolszewicy się skończyli, czyli kto? "

  Marx ma rację, że w 29 bolszewicy się skończyli'
  Po nich przyszła nowa ekipa złożona z etnicznych Rosjan i żydów - i tak rządzą nadal w Rassiji.
 • Koniecznie obejrzyjcie ten film
  https://www.youtube.com/watch?v=P0KEQ8cWjwk
  A jeśli ktoś zna rosyjski to mam prośbę o przetłumaczenie przynajmniej 3 początkowych minut.

  Zyskujemy sprzymierzeńców w walce z banksterią.
 • @Marx 8888 20:01:51
  a byl juz jakis pierwszy skazany ?
 • @Marx 8888 20:16:58
  "Stalin i Beria nie byli specjalnie etnicznie rosyjscy"

  Wiem o tym - etnicznych Rosjan wymordowali imperialiści, dlatego w Rosji zostali sami żydzi - i sobie dalej rządzą.
 • @Marx 8888 19:32:38
  Nie wiem, o jakim Polaku mówisz, bo wiele osób jest tylko polskojęzycznych.
  Nigdy nie negowałam, że Rosjanie, szczególnie rosyjska elita, byli mordowani przez Stalina, choć nie tylko przez niego, wręcz przeciwnie, przy każdej okazji staram się podkreślać, że Rosjanie byli ofiarą tego reżimu, taksator jak Polacy.
  O poborowych nigdzie nie wspominałam, wiadomo, że każdy musiałiść do wojska, a większość nienawidziła tego systemu.
 • @Marx 8888 20:16:58
  Jeśli już "ustaliliśmy" że za wszytko to co stało się w Rosji sowieckiej ,i juz
  WIEMY kto dokonywał tych mordów, i ze byli to żydzi mieszkający w tym czasie na ich terytorium to wniosek jest prosty - pogonić żyda tam gdzie jego miejsce.
  Do tego wniosku na Kremlu doszli wszycy wczesniej tam panujący.
  Więc kto mi tu odpowie, jak ma się do tego uroczyste przy blasku fleszy zaproszenie żydów do Rosji przez Putina. Zadałem już w swoim tekście to pytanie ale widzę że jakoś pewnie fani Putina nie mają jednej uzgodnionej wersji co odpisać
  http://dd.neon24.pl/post/129228,powrot-ze-lzami-w-oczach
 • @Marx 8888 20:50:17
  Polityka ?
  No dobra, ale pytania ciąg dalszy. Putinowi chodzi o los, "tragiczn"y los, żydów na zachodzie, czy też o benefity czyli ich pieniądze.
 • @Marx 8888 21:31:59
  z tym to raczej trudno by mi bylo polemizowac 8-))))
 • @Zbójnicki pies 20:40:30
  Prezydent Putin przyjął delegację żydów u siebie i na nachalne ich biadolenie, odpowiedział, to co było normalne, że jak im źle na Zachodzie, niech przyjadą do Rosji. Dodał do tego, że w Rosji istnieją pewne standardy w stosunku do mniejszości narodowych, których te mniejszości muszą przestrzegać.
  A jakby powiedział, że nie życzą sobie żydów w Rosji?
  Nie dość, że istnieje nagonka na Rosję i jej prezydenta, do tego Putin ma zostać głównym na świecie antysemitą?
  Twoja nienawiść do Rosji i jej prezydenta zaślepia Ci myślenie aż do zwykłego prymitywu.
 • @lorenco 22:47:26
  w odpowiedzi wklejam ci to:
  http://dd.neon24.pl/post/129228,powrot-ze-lzami-w-oczach
  A jeśli chodzi o nienawiść do Rosjan to jesteś w wielkim błędzie. A natomiast ocena Putina, no cóż każdy kraj ma takiego prezydenta na jakiego zasłużył nie inaczej jest i w tym przypadku. A że to kolejny już satrapa na Kremlu ,to moją ocena
 • @sosenkowski 16:47:59
  Dotyczy Wikipedii: jeszcze jakiś rok temu było na Wikipedii o Nikicie Chruszczowie, w treści, że Ukrainiec Chruszczow, będąc sekretarzem Ukraińskiej Republiki Rad w Kijowie, przygotował plan odzyskania ziem Zachodniej Ukrainy z rąk polskiego okupanta. To odzyskanie było przewidziane na 17 września 1939 roku i się odbyło.
  Do tego Chruszczow był odpowiedzialny za tzw. "ukrainizację" Polaków i niechętnych na to, za ich wywózkę na wschód.
  To zniknęło ze strony Wikipedii o Chruszczowie. Dlaczego?
  Dot. ZSRR.
  Ilu Rosjan mieszkało na Kresach za II RP czy w czasie II WŚw. czy za USRR czy po 1991 roku? Przecież mieszkali tam w przeważającej ilości Polacy, Ukraińcy, Żydzi, trochę Węgrów a Rosjan nie było prawie wcale.
  Chruszczow był tak samo nacjonalistą ukraińskim jak i Bandera, z tym, że Chruszczow był bolszewikiem i komunistą a Bandera faszystą.
  Jak wynika z historii i jeden i drugi pozbywali się Polaków, pierwszy łagodniej. Chruszczow widział samoistną w ZSRR a Bandera jako niepodległe państwo.
  Wkurza mnie to, że pomimo faktów, za wszelkie tragedie dotyczące Polaków w czasie II WŚw i po, obwinia się Rosjan!
 • @Zbójnicki pies 23:00:21
  Całe szczęście dla Rosjan: Ty prezydentem Rosji nie będziesz.
 • @lorenco 23:37:24
  //Chruszczow był bolszewikiem i komunistą //
  a i i żydem też !!!!
 • @lorenco 23:43:52
  Ależ ja to wiem, bo nie jestem żydem i z KGB
  zero szans
 • @Zbójnicki pies 23:46:41
  A kto Cię tam wie?
 • @Zbójnicki pies 23:44:14
  No i Twój idol Bandera: żyd i pederasta.
  Lecz mógł sobie takim być, to jego sprawa przecież, lecz był także zwyrodniałym mordercą.
 • @lorenco 00:10:02
  Żyd,pederasta,zwyrodnialec, wstrząsające.
  A sprawdzałeś lodówkę wieczorem, nie ma tam jakiegoś żyda
 • @Zbójnicki pies 00:17:17
  Rycerzu w zakutej stali:
  to Ty napisałeś komentarze powyżej:
  -//Chruszczow był bolszewikiem i komunistą //
  a i i żydem też !!!!\-

  -Ależ ja to wiem, bo nie jestem żydem i z KGB
  zero szans-
  -----------------------------------------------------------------
  I kto tu w lodówce widzi żydów?
 • Pomnik
  Rosyjski Weteran ll Wojny Światowej wreszcie odnalazł czołg, na którym walczył przez całą wojnę - ustawiony jako pomnik w małym rosyjskim mieście
  http://look.thewebs.best/to-be-human/42/
 • @lorenco 23:37:24
  "Wkurza mnie to, że pomimo faktów, za wszelkie tragedie dotyczące Polaków w czasie II WŚw i po, obwinia się Rosjan!" - PEŁNA ZGODA!!!, bo Rosjanie walczyli z tym badziewiem zwanym "armia czerwona" np. w Tambowie: https://www.youtube.com/watch?v=mSJDcN-iQKQ
  - a Kosiur i inni pogańscy panslawiści, udają że nie wiedzą iż bolszewicy najpierw napompowali niemiecką machinę wojenną (od 1922 do 1939), a potem wymordowali Polskie Elity... właśnie oddają cześć "czerwonym pająkom", stawiając im pomniki w centrach miast i przewrotnie nazywają je pomnikami tych biedaków, którzy parli na Berlin poganiani przez NKWD - a to ewidentnie TO HUCPA :(((
 • W Rosji o Polakach pamietają
  Rosjanie o Polakach pamiętają.

  POLAKOM OBROŃCOM OBLĘŻONEGO LENINGRADU

  http://www.necropol.org/228-5-tabl-poljakam.jpg

  za: http://piterski.blox.pl/2016/01/27-stycznia-2016-r-72-rocznica-pelnego.html
 • @sosenkowski 08:28:05
  Głupoty, kłamstwa, totalne dyletanctwo historyczne lub celowa manipulacja - jedno z tych określeń z pewnością trafnie określa pańskie komentarze.
 • @Rzeczpospolita 10:58:20
  akurat wielu zwolenników PiS i O. Rydzyka zarzuca mi iż jestem "ruskim agentem", więc Pańskie totalne wyparcie oraz pogarda są mi i miłe, i użyteczne... i to nawet jeśli miałbym być jednym ze skazanych na ścięcie toporem zadrugowym na ołtarzu panslawizmu, TO WARTO :)))
  ps.
  żeby błogosławić armie największych podżegaczy wojennych XXw, w dodatku rozdmuchanych za dolary Jakuba Heinricha Schiffa z USreala, to trzeba być... no właśnie kim???
 • @Marx 8888 20:54:53
  Oczywiście że obrzezańcy są najbardziej prawdomówną nacją na świecie. Z uwagi na to że nigdy nie kłamią mają prawo do określenia "naród wybrany" !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031