Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4142 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Skandaliczne słowa prymasa Polski!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nacjonalistów wyklucza z Kościoła!

fot: YouTube

Tekst za stroną: //polskaniepodlegla.pl/

Żeby było śmieszniej prymas zwie się Polak. Osobiscie jednak nie podzielam oburzenia autora tekstu. Pan Polak bardzo uczciwie wyraził stanowisko żydo-katolickiego Kościoła. D.Kosiur

 

_________________________________________

Podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy, prymas Polski, abp Wojciech Polak wypowiedział skandaliczne słowa na temat nacjonalizmu. Biorąc pod uwagę, że jego wypowiedź zbiegła się z ożywioną debatą publiczną na temat polskich narodowców, a zwłaszcza Obozu Narodowo-Radykalnego, można być przekonanym, że uderza w ten sposób zwłaszcza w młodych z tej organizacji.

– Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego co jest istota chrześcijaństwa – mówił abp Polak.

Prymas insynuuje jakoby polscy nacjonaliści, zwłaszcza ci z ONR, byli heretykami. Tym samym wyklucza ich „ze społeczności świętych”. Nie rozumie, że polski nacjonalizm, oparty o podstawową zasadę teologii moralnej Kościoła ordo caritatis („porządek miłości”) jest koherentny z doktryną katolicką.

Ponadto, w tym miejscu objawia się wyjątkowa hipokryzja arcybiskupa. Podczas gdy często wspomina o budowaniu wspólnoty i nie tworzeniu podziałów, tymi słowami eksmituje z Kościoła wiernych i burzy jedność w Kościele jak mało kto. Ciężko uwierzyć, żeby jego działanie było podyktowane niewiedzą. Czyżby do głosu dochodziła jego agenturalna przeszłość albo kooperacja z aparatami nie mającymi nic wspólnego z Ewangelią?

Krytycznie wobec nacjonalizmu wyraził się również, znany z katolickiego liberalizmu i przyjaciel postkomunistów dominikanin o. Maciej Zięba. Stwierdził, że jest to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Jak długo będziemy tolerować tak skandaliczne słowa polskich duchownych, a zwłaszcza głowy Kościoła katolickiego w Polsce? Jak długo będziemy pozwalać na wykluczanie i kneblowanie ust tym, którzy nie boją się stawać w obronie narodowo-katolickich wartości?

Piszcie protesty!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

_________________________________________

_______________________________________________

 

Zapominamy lub nie potrafimy zrozumieć, że każdy ksiądz, a im wyższa jego funkcja tym odpowiedzialność większa, jest przede wszystkim sługą Nieba – czyli w ziemskiej rzeczywistości jest sługą Kościoła. Należy przez to rozumieć, że jest wyrazicielem stanowiska – także politycznego – kościelnej hierarchii -, a dopiero potem jest obywatelem jakiegoś kraju i członkiem narodu. Obowiązuje go jurysdykcja watykańska, internacjonalistyczna, ponadnarodowa.

Zatem, każdy nacjonalizm jest z gruntu obcy i nienawistny Kościołowi, ponieważ w sposób naturalny sprzeciwia się jego politycznej dominacji, która – dla niektórych być może w zadziwiający sposób – harmonijnie współgra z syjonistycznym imperializmem USA i UE.

Niestety, Polacy, a także inne nacje, nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli Kościół służy jakiemuś narodowi, to jest to wyłącznie „naród wybrany” – dlatego nie powinno dziwić żydo-katolików, że „antysemityzm jest grzechem”, a „nacjonalizm jest zaprzeczeniem patriotyzmu” wedle abp S.Gądeckiego.

Dariusz Kosiur

14224971_1104238089612162_8645182088943590105_n

KOMENTARZE

 • Ten "Polak" to wschodni niedokształcony ciemniak.
  Polscy nacjonaliści byli tępieni przez narodowy-socjalizm Fuhrera,żydo-komunę komunistyczną Bieruta - Bermana itd.
 • !!!
  Sprawa jest niezwykle zapętlona i konia z rzędem temu kto połapie się kto jest kto.A różni bywają "nacjonaliści" ;jest dajmy na to taki PIS i jest Narodowy Front Mary Lepen.Niby bliziutko a jakże daleko.
  w 2010 r niektóre tzw.europejskie ruchy nacjonalistyczne, podpisały w Izraelu tzw Deklaracje Jerozolimską http://www.nacjonalista.pl/2010/12/07/pielgrzymka-%e2%80%9cnowej-prawicy%e2%80%9d-do-izraela/
  http://mishmar.info/pravie-partii-evropi-obedinyayutsya-v-podderjku-izrailya-demokratii-i-prav-cheloveka-i-protiv-islama.html czyli mówiąc wprost-przeszły na stronę wroga.
  (warto też zwrócić uwagę na datę która wskazuje że było to przed arabską wiosną nie mówiąc o Syrii)
  A jeśli ten krajobraz "wzbogacić" jeszcze o podpisaną w 2006 r deklarację jerozolimskich "kościołów łacińskich" i anglikańskiego deklarację o tejże (jerozolimska) nazwie https://en.wikipedia.org/wiki/Jerusalem_Declaration_on_Christian_Zionism to wyjdzie z tego taki galimatias że mało kto rozumie co się wokół dzieje.
 • @
  Krytyka prymasa Polaka spod ręki Dariusza Kosiura, który "żałuje, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce." (Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00) to nic nowego, ani zaskakującego.
  Jest to następny artykuł nawiedzonego autora w ramach programu "likwidacji katolickich bydlaków".

  Celem poznania sprawy, proponuję zapoznać się z oryginalnym tekstem przemówienia bp-a Polaka, zamiast grzebać w kolejnym wymiocie tow. Kosiura. Link do wypowiedzi?
 • Panie Dariuszu..pan -jako obronca
  Czystosci doktryny Katolickiej....to raczej malo wiarygodny expert:-)))_)
  Oczywscie Prymas nie wie o czym bredzi....ale pan tez nikogo nie przekona:-))), chyba ze pomoze panu pan Andrzej:-))))
  Katolikom polecam doskonale opracowanie na temat Ojca Bochenskiego, ktory jak widac dla polskich biskupow jest niedostepna lektura:-)))
 • @ikulalibal 16:42:31
  Potwierdzam, PiS to szczególnie "nacjonalistyczna" partia:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/2r6igeo.jpg
 • -------powrót do nazwy LECHIA !! TRZEBA NAM ZACZĄĆ nad tym pracować !!
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kim-jest-prawdziwy-polak-co-musi-wiedziec-czlowiek-patriota
 • @Zdzichu 17:13:26 - A ku, ku
  A czyż to nie sam święty Zdzichu?

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/03/1259568530_by_towarzyszbartosz_600-e1459252757615.jpg

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/falszywy-prorok-rysunek.jpg
 • żydo katolicki kościół !
  Kler sprzedał się żydom 1988 r za zwrot ziemi !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! żydzi i kler wrogami Polski i Polaków
 • @
  Od 1939 roku
  historia Polski to jedna wielka tragiczna porażka. Od wybuchu II wojny światowej do dziś trwa u nas neo-Babilonia.
 • ---- NA DOBRANOC od dobrej duszy :))
  https://www.youtube.com/watch?v=A1MoPeQTyI0&list=RDOm-Ciabpes8&index=2
 • @Zdzich 17:13:26
  Przecie Pan Zdzich röwnie nawiedzony, choc w przeciwnym kierunku
 • Szanowny Panie Dariuszu...
  W Kościele RK, najważnieszą - nazwijmy to- komórką społeczną jest RODZINA. Ta komórka, nie jest komórką w kosmosu, tylko przynależy do konkretnego narodu. I tak własnie u nas w Polsce, mówi się o polskim Kościele Rzymsko-Katolickim, co zostało jakby uwiarygodnione po II Soborze, kiedy to wprowadzono języki NARODOWE do stosowania w liturgii Mszy Św.
  Więc tutaj nasz Prymas, chyba sie zagalopował w poprawności politycznej, ale Pan także się znowu zagalopował w tym wylewaniu dziecka z kąpielą.
 • @Jan Paweł 21:59:45
  Szanowny Panie Janie Pawle,
  rodzina jest podstawową komórką społeczną od początku istnienia ludzkości, niezależnie od panującego systemu społeczno-politycznego i niezależnie od panującej religii, choć jej los jest od nich zależny - niestety, zależny dość tragicznie.

  Prymas, moim zdaniem, nie powiedział niczego, co nie byłoby zgodne z polityką Kościoła.
  Mój skromny komentarz do wypowiedzi prymasa wynika dokładnie z doktryny Kościoła.
  Proszę zwrócić uwagę, że niczego nie dodałem od siebie. Wszystko co napisałem to słowa najwyższych pasterzy, z opiniami których nie mam zamiaru nawet polemizować.
 • @Rzeczpospolita 22:42:06
  "Prymas, moim zdaniem, nie powiedział niczego, co nie byłoby zgodne z polityką Kościoła."

  Pomimo prośby (powyżej) o link to wypowiedzi prymasa, nie wiemy jeszcze, co Prymas powiedział. Znamy tylko Pana nienawistny komentarz.
 • @morgan 20:30:07
  Oczywiście, że jestem "nawiedzony w przeciwnym kierunku".

  Ja nigdy nie żałowałem, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce; nigdy nie strzelałem w łeb za chodzenie do Kościoła; nikogo nie torturowałem za wiarę; oraz nie mam zamiaru likwidować 98% Polaków.
  Dziekuję za wskazanie na mój przeciwny kierunek!
 • @Rzeczpospolita 22:42:06
  To prawda, Pan powtórzył słowa Prymasa, ale to właśnie Prymas zagalopował się w swojej poprawności politycznej, bo jego wypowiedź zgodna jest z masońską ideą zniszczenia Chrześcijaństwa, właśnie poprzez wymieszanie narodów, czyli zniszczenie regionalnych nacjonalizmów bo:
  Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.
  Nacjonalizm, jak widać, wchodzi w szkodę Kapitalizmowi Globalistycznemu, który w żądnej mierze nie chce głosić solidarności wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.
  Jak widać, wypowiedź Prymasa w żadnej mierze nie jest zgodna z Naukami naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Oj, chyba więc my katolicy powinniśmy się bardzo intensywnie modlić za duszę naszego Prymasa.
  Jak widać, wrogowie ludzi odsłaniają się.
 • @Zdzich 23:48:42
  ---- BEZREFLEKSYJNY DUREŃ popierający NAJWIĘKSZYCH MORDERCÓW ŚWIATA sam też jest MORDERCĄ, ma jeszcze czelność tym publicznie chełpić się .ODRAZA ! tylko na to zasługuje ZBRODNIARZ popierający zbrodniarzy.

  http://www.cda.pl/video/47380419
 • @Rzeczpospolita 17:56:37
  //A czyż to nie sam święty Zdzichu?//
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/falszywy-prorok-rysunek.jpg

  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Nie sądzę żeby aż tak.Zdzichu to tylko gorliwy prostaczek,niezbyt inteligentny i nie mający rozeznania co się dzieje.Ciekawe czy istnieje jakaś bariera po przekroczeniu której taka święta naiwność jak Zdzich,zacznie podejrzewać że dzieje się coś złego.A przecież się dzieje.
  Zatrudniony na stanowisku papieża Franciszek zasłynął z takich wypowiedzi które (moim zdaniem i zdaniem wielu innych) nie tylko oburzają ale poddają w wątpliwość czy on wogóle jest chrześcijaninem.I ile zostało chrześcijaństwa w KRK?
  Można byłoby oczekiwać że są granice a okazuje się że nie ma.
  Można jeszcze dalej ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Szema_Jisrael
  (wbrew temu co słychać rzecz ma miejsce w kościele katolickim)
  https://www.youtube.com/watch?v=hWDn4jDUYso
 • @Jan Paweł 07:09:10
  To nikt inny jak tylko i wyłącznie Pan Bóg stworzył stworzył plemiona, które ewoluowały w narody zróżnicowane kulturowo. A zróżnicowały się dlatego, bo Pan Bóg nie stworzył Kuli Ziemskiej jednorodnej a zróżnicowaną i narody by przetrwać musiały wytworzyć odrębne kultury.
  Eskimos z całą pewnością zginąłby na pustyni i odwrotnie. Ludzie czarni mają taką skórę ponieważ taki kolor skóry, także jest wynikiem przystosowania się do środowiska.
  Mieszanie kultur, którego teraz jesteśmy świadkami, jest więc czynione rękami ludzi i jest niezgodne z zamysłem Pana Boga.
  Jak więc widać, nacjonalizm, jest zgodny z zamysłem Pana Boga, bo dotyczy solidarności wszystkich klas społecznych co wiele razy jest podnoszone w Biblii.
  Jako katolik nie chcę w tym kontekście oceniać słów mojego Prymasa, ale będę się za niego modlił
 • "podstawowa komórka i rodzina" w KK
  http://vod.tvp.pl/26676199/wynik-wyszukiwania
 • @ninanonimowa 07:29:49
  Ten stek wyzwisk i wyroków rzucanych przez współczesną Julię Brystiger, czyli psychycznie upośledzoną "ninanonimową" nadaje się tylko do usunięcia z kilku powodów: regulaminu NEon'u oraz konsekwencji prawnych. Ostrzegam, że z zarzutów bycia "mordercą" i "zbrodniarzem" mogę z łatwością się obronić w każdej chwili. Wszystko ma swoje granice.

  Do Jana Pawła: właśnie na tym polega ta cała afera, że Dariusz Kosiur NIE powtórzył słów Prymasa (pomimo mojej dwukrotnej prośby)! Dopisał tylko swój komentarz do artykułu napisanego przez innego nawiedzonego anty-klerykała w Polska Niepodległa.
 • @Jan Paweł 07:40:25
  "Eskimos z całą pewnością zginąłby na pustyni i odwrotnie. Ludzie czarni mają taką skórę ponieważ taki kolor skóry, także jest wynikiem przystosowania się do środowiska."

  Z tym przystosowaniem to jest akurat całkowiecie odwrotnie. W Afryce jest za gorąco więc ciała powinny przybrać kolor odbijający promienie słoneczne, natomiast tam gdzie jest zimno powinny przybrać kolor pochłaniający promienie słoneczne czyli afrykańczycy powinni być biali, a eskimosi czarni.
 • @Jan Paweł 07:40:25
  Panie Janie Pawle,
  nie wiem czy Pan zauważył, że ja nie atakuję prymasa. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie jego uczciwe, otwarte stanowisko. Kościół jako instytucja polityczna prowadzi taką a nie inną politykę, bo taką politykę prowadzić chcą jego przywódcy. A że jest to polityka antynarodowa i antypaństwowa to już inna kwestia.
  Panu, jako katolikowi (a zgodnie z faktami jako żydo-katolikowi) dostępne są dwie drogi postępowania: może Pan biernie lub czynnie wspierać politykę Kościoła lub porzucić tę instytucję. Jak zauważyłem wybiera Pan postawę biernego wspierania polityki Kościoła.
  Jednak Boga bym w to wszystko nie mieszał, bo i po co (?).
 • @
  "ja nie atakuję prymasa" tylko, że "Kościół jako instytucja polityczna prowadzi polityke antynarodową i antypaństwową".

  Kłamstwo i bezsens tej wypowiedzi polega na tym, że:

  1. Kościół nie jest instytucją polityczną! Kościół jest wspólnotą religijną kierującą się własną doktryną religijną określającą zasady moralne.
  Kościół to my, Katolicy (osobnicy, których Kosiur chce zlikwidować);

  2. Fakt, że czasami jakis duchowny (na palcach policzyć) palnie głupstwo od siebie nie oznacza prowadzenia jakiejkolwiek polityki. Jak widać w wypowiedziach powyżej, są wierni KK, którzy nie zgadzają się z "oświadczeniem prymasa", pomimo nieznajmości tego oświadczenia.
  (Autor odmawia podania linku do wypowiedzi prymasa, którą krytykuje.);

  3. "Panu, jako katolikowi (a zgodnie z faktami jako żydo-katolikowi) dostępne są dwie drogi" jest bezczelnym dyktatem psychopaty, który uzurpuje sobie stanowisko władzy;

  4. Katolicy NIE są "żydo-katolikami". Wręcz przeciwnie, cały Nowy Testament opisuje Żydów jako zboczone "dzieci diabła".
  "Żydo-katolik" jest oskarżeniem oszczerczym z premedytacją używanym przez Kosiura.
 • Ostatnio z nacjonalizmami walczy nie tylko kościół !
  Walka z nacjonalizmami prowadzona przez Szechtera z GW jest powszechnie znana, ale ostatnio do chóru dołączył niejaki Urban na łamach gadzinówki "Nie" - ciekawe co ich wszystkich łączy ???
 • @Zdzich 17:02:45
  http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/prymas_na_forum_ekonomicznym_.html

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/krynica-prymas-polski-potepil-nacjonalizm,674659.html
 • @Rzeczpospolita 19:35:56
  Prymas rzekł:

  "Niepokoi mnie pełzający rozwój nacjonalizmu i jego łączenie z religią. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego - mówił prymas. - Aprobata dla tego typu myślenia nie tylko jest niewłaściwa, ale wręcz heretycka. Tak nie może być. To odciąga od tego, co jest istotą chrześcijaństwa. (http://www.tvn24.pl)"

  Czyli Prymas nie chce, aby nacjonalizm był łączony z religią katolicką, czyli, jak ją Autor nazywa żydo- katolicką.
  Wydawać by się mogło, sądząc po powtarzających się negatywnych wpisach Autora na temat ,,żydo- katolicyzmu", że Autor życzyłby sobie tego samego co Prymas i żeby nacjonaliści nie wymachiwali krzyżem, żeby nie byli ,,żydo- katolikami" i nie utożsamiali patriotyzmu i polskości z ,,żydo- katolicyzmem". Sama też bym sobie tego życzyła: patriotyzm i religijność to dwie różne sprawy i w dzisiejszej dobie nie powinny być ze sobą zespalane.

  Nie rozumiem więc, skąd ten krytycyzm Autora w stosunku do Prymasa, skoro chcecie tego samego?
 • @Jan Paweł 21:59:45
  Może mnie "zjedziesz", ale czy
  WIARA = kościół?
  Polecam film "Stygmaty" :)
 • @Lotna 05:11:06
  W odpowiedzi panu Janowi Pawłowi (komentarz wyżej) napisałem:

  (...) ja nie atakuję prymasa. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie jego uczciwe, otwarte stanowisko. Kościół jako instytucja polityczna prowadzi taką a nie inną politykę, bo taką politykę prowadzić chcą jego przywódcy. A że jest to polityka antynarodowa i antypaństwowa to już inna kwestia.

  ______________________________

  Jakoś na te słowa prymasa nie zareagowali uwieszeni krzyża "prawicowcy" i "narodowcy", np. G.Braun, R.Mossakowski, E.Sendecki, czy ktokolwiek z RN (?).
 • @Lotna 05:11:06
  --------- PRYMAS- OKUPANT i nic więcej !!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grzegorz-braun-polski-kandydat-na-prezydenta-2015-03
 • @Rzeczpospolita 10:33:14
  ,,(...) ja nie atakuję prymasa. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie jego uczciwe, otwarte stanowisko. Kościół jako instytucja polityczna prowadzi taką a nie inną politykę, bo taką politykę prowadzić chcą jego przywódcy. A że jest to polityka antynarodowa i antypaństwowa to już inna kwestia."

  Zgoda, nie rozumiem jednak skąd tak wielka troska wyrażona w tym apelu:

  ,,Jak długo będziemy tolerować tak skandaliczne słowa polskich duchownych, a zwłaszcza głowy Kościoła katolickiego w Polsce? Jak długo będziemy pozwalać na wykluczanie i kneblowanie ust tym, którzy nie boją się stawać w obronie narodowo-katolickich wartości?

  Piszcie protesty!"

  Protesty w obronie narodowo- żydo-katolickich wartości? Dlaczego więc protestować, zamiast się cieszyć?

  Grzegorz Braun nie tyle jest uwieszony krzyża, co Watykanu, nie będzie więc krytykował jakiejkolwiek wypowiedzi przedstawiciela Watykanu, dzięki któremu, jak sam stwierdził, ,,zeszliśmy z drzew" w 966 roku. Wątpię też, aby jako spolszczony żyd był przywiązany do idei narodowców, którzy, co stwierdzam z przykrością, często jawią się jako rasiści dyskryminujący tych Polaków, którzy nie są w 100% Słowianami i nie mam tu na myśli wyłącznie żydów.
 • @Lotna 16:36:08
  Przytoczony przez Panią cytat nie jest mojego autorstwa, pochodzi z tekstu ze strony: http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/8501-skandaliczne-slowa-prymasa-polski-nacjonalistow-wyklucza-z-kosciola

  Link do tego tekstu (także i tekst) zamieściłem już na samym wstępie - być może umknęło to Pani uwadze lub zrobiłem to mało precyzyjnie.

  _______________

  Nie wiem jakich zna Pani nacjonalistów, ale nacjonalizm nie ma z rasizmem nic wspólnego.
  Polecam: "Dlaczego nacjonalizm?" - https://programwps.wordpress.com/2016/05/15/dlaczego-nacjonalizm/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031