Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 5472 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Co wyjaśni sejmowa komisja ds. Amber Gold?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak wszystkie poprzednie komisje sejmowe wyjaśni tylko to, co będzie wolno jej wyjaśnić.

afera_amber_gold_640x0_rozmiar-niestandardowy

Obserwatorzy tego widowiska będą więc świadkami, jak jedna żydowska partia spycha drugą żydowską partię na gorsze, mniej intratne, pozycje.

Dokładnie temu samemu służy afera z HGW w Warszawie. Nie chodzi przecież o to, żeby ukrócić złodziejski proceder, zresztą nie pozwala na to instalowany przez żydowskie reżimy od 1988r. cały system „prawny”. Chodzi jedynie o to, żeby teraz kradli „nasi” a nie „ich”.

 

W dziejach IIIżydo-RP była tylko jedna afera, która musiała zakończyć się bardzo spektakularnym wyrokiem. Żydowska gadzinówka Michnika chciała uzyskać od żydo-rządu SLD prawo do przejęcia mediów publicznych. Posłańcem między Michnikiem a SLD został Żyd, noszący w czasach PRL dumnie na piersiach medalion z gwiazdą Dawida, L.Rywin. Wniosek powołania komisji sejmowej w/s afery Rywina złożył PiS (?). Okazało się, że jedynym przestępcą został właśnie posłaniec, L.Rywin. A żeby było ciekawiej, surowsze wyroki od głównego i jedynego przestępcy w tej aferze dostał lekarz, który wypisując L.Rywinowi zwolnienie lekarskie poświadczył nieprawdę. Obywatele IIIżydo-RP mogą być dumni ze sprawności aparatu sprawiedliwości.

Jestem jednak przekonany, że Żydzi bardzo przeżywali tę aferę. Kto pamięta „Ziemię obiecaną” W.Reymonta z pewnością zwrócił uwagę na scenę, w której Moryc Welt (w filmie W.Pszoniak) oznajmia Grünspanowi (w filmie S.Igar), że nie zwróci pożyczonych pieniędzy. Żyd oszukał Żyda – rzecz straszna, rzecz niesłychana – i Moryc Welt odchorował swój występny czyn.

 

swiatowy-kongres-agencji-ratingowych-zydzi-zjazd-zydow

A zatem, sejmowa komisja ds. Amber Gold nie wskaże nam faktycznych złodziei. Takie prawo posiada jedynie ratingowa agencja Moody’s – ona określa kto komu i ile może ukraść. Poza tym złoto, kopalnie złota, są domeną zastrzeżoną wyłącznie dla narodu wybranego – a może ktoś spróbuje powiedzieć, czy w treści tego zdania mamy do czynienia z antysemityzmem, czy z syjonizmem (?). Prezydenci USA, którzy chcieli zakłócić Żydom uprawianie ich pobożnego hobby zostali odstrzeleni. Więcej szczęścia miał R.Reagan, który realizował żydowską politykę kolonizowania Europy środkowo-wschodniej. Gdy nieopacznie próbował to hobby ograniczyć oberwał kulkę. Przeżył i natychmiast poniechał swoich nieprzemyślanych poczynań.

 

Nawet żydo-katolicki Kościół dziwnie milczy o procederze okradania polskiego narodu, mimo propagowania Dekalogu i całej etyki. Chyba, iż czyni tak z obawy, że złodziej odpowie przysłowiem „przyganiał kocioł garnkowi” – i co by nie mówić, złodziej będzie miał rację. Bo czy łupienie społeczeństwa przy pomocy zalegalizowanego prawa (Konkordat, wianowanie Kościoła majątkami ziemskimi, itd.) – instalowanego przez żydowskie reżimy od 1988r. – nie jest złodziejskim procederem?

Dariusz Kosiur

Amber Gold wśród złodziei – czy przeżyje?

Jak to w końcu jest, czy w systemie żydowskiego kapitalizmu można chronić własne oszczędności zamieniając je na złoto, czy nie? A może sama wiedza o wartości kruszców już nie wystarcza i trzeba wiedzieć coś więcej? – Oto są pytania.

634821999594207738

 

Marcin P. w areszcie – dziwny to areszt

 

Przez wieki złoto stanowiło najpewniejszą lokatę i ochronę oszczędności. Było stosowane do produkcji monet. Im więcej w stopie metali było złota, tym większą wartość uzyskiwał pieniądz. I już wtedy dochodziło do oszustw. Np. w Wlk.Brytanii sprytni Żydzi opiłowywali krawędzie monet, a opiłki przetapiali uzyskując cenny kruszec, który następnie sprzedawali. Tym podstępnym sposobem pomniejszali jednocześnie wartość pieniądza. Za kradzież królewskiego złota groziły wysokie kary, do kary śmierci włącznie. Jednak złodziejski i finansowy „geniusz” Żydów był silniejszy niż strach przed najwyższą nawet karą. A wtedy nie zawsze można było się wykupić od wyroku królewskiego sądu.

Gdy w 1694r. opanowali system finansowy Wlk.Brytanii, zakładając, za zgodą króla i przekupionego parlamentu, prywatny, żydowski, pierwszy bank centralny, Bank of England, zaczęli wytwarzać pieniądze bez ograniczeń i bez pokrycia w złocie, doprowadzając wielokrotnie do poważnych kryzysów w królestwie Brytyjczyków. Jest to już jednak zamierzchła historia.

W latach 1970. rząd USA, a potem wszystkie pozostałe państwa Zachodu likwidowały parytet kruszcu, czyli pieniądz nie posiadał już żadnego pokrycia w złocie.

 

Szkoda, że tego mechanizmu nie rozumie i bagatelizuje wielu skądinąd rozsądnych ekonomistów. Twierdzą oni, że istotą wartości pieniądza jest parytet gospodarczy, czyli, ujmując rzecz ogólnie, wartość wszystkich dóbr i usług na obszarze kraju. Oczywiście jest to istotna ekonomiczna prawda. Jednak, kto i w jaki sposób zagwarantuje, że ilość pieniądza na rynku jest równa wartości dóbr i usług?

Zastosowanie parytetu kruszcu nie musi dzisiaj i nie powinno zastępować słusznego ekonomicznie parytetu gospodarczego, może jednak go uzupełniać będąc zdecydowanym gwarantem policzalności pieniądza w obiegu. Wyeliminuje przestępcze praktyki kreacji pieniądza wirtualnego oraz wprowadzanego przez przestępców pieniądza dodatkowego – nie koniecznie fałszywego (w Polsce do obiegu wprowadzono z zewnątrz wiele miliardów oryginalnych złotych polskich -(?) - dzięki wyprowadzeniu przez prezesa NBP, HGW, emisji polskiego pieniądza do Wlk.Brytanii).

 

Zatem od lat 1970. żydowscy właściciele światowego systemu finansowego znaleźli się poza wszelka kontrolą i mogli kreować dowolne ilości pieniądza wirtualnego, co skutkuje współczesnym kryzysem, czyli zmniejszającą się ilością pieniądza rzeczywistego na rynku oraz spadkiem jego wartości („Światowy kryzys – geszeft wszechczasów” – D.Kosiur).

styczeń 2015   Dariusz Kosiur

 

Amber Gold – nieżydowski parabank

W takim oto finansowym anturażu w 2009r. zaczęła funkcjonować firma Amber Gold.

Nie znam właścicieli tej firmy, nie znam także ich prawdziwych intencji. Odniosę się tylko do faktów prezentowanych w powszechnych żydo-mediach, przyjmując, że cel firmy Amber Gold był zgodny z deklarowanym przez jej właścicieli.

 

bilde

 

Zniknęły aktywa Amber Gold -?

Prawnicy prezentują część wywalczonych trofeów. Od lewej sędzia Józef Dyl, mecenas Wiesław Ciekliński, mecenas Marcin Dębiński, sędzia Zygmunt Dudziński, sędzia Grzegorz Zarzycki, sędzia Marek Nowak.

 

Wiemy już, że pieniądz systematycznie traci na wartości. Zatem, posiadając oszczędności w pieniądzach warto je zamienić na coś, co swoją wartość zachowa – np. na złoto, które na światowych rynkach „drożeje”. „Drożeje”, ponieważ jego wartość wyrażana jest w pieniądzach, które tracą systematycznie na wartości.

Amber Gold uzyskał wszystkie potrzebne pozwolenia na prowadzenie swojej działalności gospodarczej – działa, więc legalnie.

Klient wpłacał do Amber Gold pieniądze i stawał się właścicielem ilości złota o wartości równej wpłaconym środkom. Po upływie określonego w umowie terminu lokaty odbierał wpłacone środki oraz swój zysk. Zysk wynikał ze wzrostu ceny złota w czasie trwania lokaty, czyli wynikał on ze spadku wartości pieniądza (minus koszty własne Amber Gold i minus zysk właścicieli firmy). W rzeczywistości ten „zysk” nie tyle był zyskiem, ile nie był stratą ponoszoną z powodu utraty wartości pieniądza, z którą mamy do czynienia zawsze, jeśli  lokujemy pieniądze w bankach.

Zysk oferowany przez Amber Gold był, co oczywiste, znacznie wyższy niż oprocentowanie bankowych lokat, dzięki temu firma ta szybko zyskiwała klientów.

Czy należące do żydowskiego kapitału banki w Polsce mogły sobie pozwolić, żeby okpił je jakiś Polak, jakiś Plichta?

Żydo-media rozpoczęły nagonkę na Amber Gold. To wystarczyło, żeby klienci zaczęli zgłaszać się z żądaniem wypłaty swoich pieniędzy przez Amber Gold. Wtedy banki uniemożliwiły otworzenie firmie kont na wypłaty pieniędzy klientom potęgując ich podejrzenia i uzasadnione pretensje.

Komisja Nadzoru Finansowego ochraniająca żydowski system bankowy złożyła na Amber Gold doniesienie do prokuratury.

 

„(…)najgroźniejszym przeciwnikiem dla biznesu są dziś niektóre banki (istnieją wyjątki), które pozostają w naszym kraju poza jakąkolwiek kontrolą. Są one w stanie narzucić najbardziej absurdalne warunki umowne, przekształcić kredyty w grę hazardową (np. tzw. kredyty frankowe), a przede wszystkim zniszczyć każdego, kogo będą chciały. Wszystkie instytucje nadzoru nad tym systemem mają charakter fasadowy, a osoby obsługujące spory sądowe z bankami zgodnie twierdzą, że przed polskimi sądami nie da się tu wygrać. Jedyną szansą dla biznesu jest unikanie jak ognia zwłaszcza zaciągania kredytów – tak postępuje w zasadzie cały nasz small business i wie, co robi. Władze publiczne stworzyły nad tym systemem parasol ochronny. Płacą za to podatnicy i pośrednio – przez brak dochodów na rzecz sektora finansowego – budżet państwa.”

 

Istota kryzysu finansowego” – autorzy: Prof. Witold Modzelewski prezes Instytutu Spraw Podatkowych, Jerzy Bielewicz prezes Stowarzyszenia „Przejrzysty Rynek” – Nasz Dziennik, 07.08.2012.

 

Czy „kradzione nie tuczy” ?

Żydo-media, np. GW publikuje całą listę wyroków, które otrzymał właściciel Amber Gold za finansowe przekręty – wyroki są w zawieszeniu, mimo, że dotyczą większych sum niż 100 zł.

Jakiś czas temu dzienniki TV pokazywały filmową relację, jak zamaskowani i uzbrojeni po zęby gladiatorzy strzegący porządku publicznego w „państwie prawa” wyprowadzali skutego zbrodniarza ze sklepu z butami, w który dopuścił się okrutnego przestępstwa. Na buty wartości 150 zł nakleił cenę 80 zł i za tyle chciał je kupić – na tej zbrodni wpadł w ręce stróżów „prawa”.

Czy mam zaufanie do żydo-mediów i do żydowskiej GW, która pisała o mnie „polska wtyczka Łukaszenki”? Pytanie jest retoryczne, więc na nie nie odpowiadam.

Żydowska GW (11-12.08.2012) pisząc na tytułowej stronie o Amber Gold napisała, że:

 

„Klienci parabanków wykazali się naiwnością (…)”

 

Tak, to prawda, ale nie, dlatego, że zaufali parabankowej firmie Amber Gold, tylko dlatego, że uwierzyli, że nieświadomi mieli nadzieję, iż żydowski system bankowy pozwoli Amber Gold działać. Tego typu parabanki stanowią poważne zagrożenie dla lichwiarskich banków, mimo, że nie mogą z nimi konkurować, ale uwidaczniają cały złodziejski proceder żydowskiego kapitalizmu z prywatnym systemem bankowym.

 

sierpień 2012   Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • jest "lepsza" scena z tego filmu
  sprzedajny "polak" Bohoviecki ,wokół szumowina-kosmate chazary ,napięcie i nerwówka- przed bramą głodni,wyzyskiwani i wściekli polscy robotnicy. Dzwoni telefon.Sprzedajny wydaje rozkaz "polskiej" policji ,by strzelać do Polaków ...
 • Autor
  Clintonową zamordowali

  https://www.monitor-polski.pl/prawdziwa-hillary-clinton-aresztowana-byc-moze-juz-nie-zyje-to-co-widzimy-jest-sobowtorem/#more-13035
 • @kfakfa 14:18:12
  Powiem tak;
  przestań Pan oglądać filmy Wajdy a weź się Pan za czytanie książek.
  Ta kwestia: strzelaj do Polaków!!! - jest wymysłem osobistym Wajdy, aby świat tak postrzegał Polaków.
  Niech Pan z łaski swojej przeczyta, a warto, jak to jest napisane w książce.
 • "Czy należące do żydowskiego kapitału banki w Polsce mogły sobie pozwolić, żeby okpił je jakiś Polak, jakiś Plichta?"
  Plichta, drobny przekręciarz z Trójmiasta, bez grosza przy dupie na regulowanie zobowiązań z wcześniejszych przekrętów, nagle zostaje kryształowo uczciwym i RZECZYWISTYM właścicielem Amber-Gold.

  Ze specjalną dedykacją dla autora zaśpiewa Jan Kaczmarek z kabaretu Elita:

  https://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y

  Stolarzu, ogarnijcie się. Nie wypada tak ściemniać.
 • @alek.san 21:51:41
  Jeżeli nie potraficie zrozumieć tego, co i o czym pisze stolarz to i wasz komentarz sensu mieć żadnego nie może.
  Aż strach pomyśleć jak odbierzecie teksty autorów o bardziej nobliwych profesjach.
 • Je Zus , Ma ryja !!!
  http://m.neon24.pl/d8d042c1d03e6bac91edbaf7f327cf0a,14,0.png
 • @Witkacy 02:24:04
  "PROPOZYCJA"

  Za obrazek daję Ci 5 milionów gwiazdek - ale PROSZĘ o zmianę tytułu komentarza.

  Wzywam Cię do opamiętania.
 • @Rzeczpospolita 23:23:16
  Rozumiem, była to satyra.
  Nie załapałem, idę się ogarnąć, może kawa przywróci jasność myśli.
  Proszę wybaczyć i zrozumieć, że jako elektryk mam pełne prawo do pomroczności jasnej.
 • Panie Dariuszu
  Kto nie przerazi sie hasla:
  A wam Goje gnoje od finansow i bankowosci WARA-
  bo za to kara!!!!! Straszna kara!!!!!!

  Goj za porada dokonalych doradcow finasowych swoja wlasnosc inwestuja w abstrakcje- czyli agregaty finansowe... dzieki czemu poprzez procesy spekulacyjne.... Srul staje sie wlascicielem..a goyim wydmuchanym bankrutem.

  OTo najkrotsza historia Polski PostNomenklaturowej!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031