Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Wspólne obrady bandyckich rządów IIIRP i Izraela

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego rządy te są bandyckie? A choćby dlatego, że czynnie popierają politykę zbrodniczej agresji światowej żydowskiej finansjery, którą realizują USA.

8158e25ab9cfe6dac68968e4b58e8adb,641,0,0,0Popierają światowy terroryzm, który realizują spec. służby żydowskich reżimów Zachodu (głównie USA, Wlk.Brytanii, Izraela). Prowadzą wspólną politykę ograbiania i niszczenia nie tylko europejskich narodów na rzecz światowych żydowskich banków i korporacji (np. UE, TTIP, CETA). Prowadzą politykę degeneracji kultury i depopulacji.

A reżimowe żydowskie rządy IIIRP – powiedzmy otwarcie: rządy bandytów – świadomie i z premedytacją zlikwidowały Polakom tylko do 2005r. ponad 10 mln miejsc pracy, doprowadziły do załamania demograficznego, załamania ZUS, upadku ochrony zdrowia, do masowej emigracji Polaków, do zażydzenia całej sfery administracyjnej życia społeczno-politycznego w Polsce, etc.

Obrady bandyckich żydowskich rządów odbywają się w cyklu pięcioletnim – taki chyba harmonogram obrali sobie syjoniści.

 

wc582adek-bydc582oszewski

 Antypolski Żyd, W.Bartoszewski, o obradach rządu Tuska: „to znak, że rośnie rola Polski w świecie”– bo dostąpiła zaszczytu posłuchania u Żydów w Izraelu? – nie mam ochoty komentować tej żydowskiej bezczelności i arogancji. Proszę tylko zwrócić uwagę na motto na znaczku: „warto być przyzwoitym”. Treść motta w zestawieniu z tą fizjonomią kojarzy się jednoznacznie: złodziej woła: łapaj złodzieja.

 

Wspólne zdjęcie żydo-rzadów z 22.11.2016r.

Nie są znane żadne informacje o tematyce tych obrad i zobowiązaniach żydowskiego reżimu IIIRP wobec Izraela, ani z roku 2011, ani z 2016.

Nie zapominajmy, że rządy te miały i mają oficjalne poparcie Kościoła.

 A mimo tych wspólnych żydowsko-żydowskich konsultacji polityka IIIŻydo-RP realizowana w interesie światowego żydostwa ponosi totalne fiasko – dla nas Polaków ta żydowska polityka i jej skutki stanowią poważny problem. „Chyba już nikt poza Polską nie dopomina się o Krym. Praktycznie całaEuropa nieformalnie uznała tę aneksję.” – powiedział szef MSZ W.Waszczykowski w rozmowie z Onet.pl. – http://www.kresy.pl/

Są niestety wśród nas tacy Polacy, którzy zastanawiają się, dlaczego PO i jej zwolennicy prowadzą polityczny spór z PiS i z jej zwolennikami i vice versa? W czym tkwi istota tegoż sporu? Wczoraj w radiowej Trójce słuchaczka zadała pytanie: czy obrady rządów IIIRP i Izraela nie są związane z koniecznością przyjęcia 3-4 mln Żydów do Polski? Nikt oczywiście nie odpowiedział.

Coś chyba w tym jest, ponieważ minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska podpisała porozumienie o zabezpieczeniu społecznym. Wcześniej, premierzy obu państw zatwierdzili wspólną deklarację. Umowa podpisana na szczeblu ministerialnym ma na celu zapewnienie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego funkcjonujących w Polsce i Izraelu. – http://www.pch24.pl/

Kto komu i co będzie zabezpieczał i kto będzie za to płacił? Po dwudziestu siedmiu latach trwania żydowskiego reżimu IIIRP nie powinniśmy mieć w tej materii już żadnych wątpliwości.

 

W 2012r. napisałem:

Żydostwo jest dzisiaj przerażone sytuacją kryzysową światowej gospodarki (pamiętajmy: za ten kryzys odpowiedzialność spada wyłącznie na światową finansjerę żydowską), która może spowodować – to jest bardzo prawdopodobne -, upadek gospodarczy i polityczny USA, a w następnej kolejności UE.

Problem z żydostwem odgrywa dzisiaj w polityce światowej na tyle istotną rolę, że w 2006r. prezydent W.Putin zaproponował premierowi Izraela przeniesienie państwa Izrael na terytorium Rosji. Jako ciekawostkę można odnotować fakt, że mimo krytyki w powszechnych żydo-mediach ostatnich wyborów w Rosji, że są zmanipulowane, jedynie Izrael uznał je oficjalnie za koszerne, czyli uczciwe, dobre – może właśnie w ramach wdzięczności za propozycje W.Putina?

Identyczną propozycję, przeniesienia państwa Izrael na ziemie dawnego NRD i na nasze Ziemie Zachodnie złożyła Izraelowi UE w trakcie wspólnych obrad parlamentów NRF-Izrael (styczeń 2011) i RP-Izrael (luty 2011).

Żydzi mogą teraz wybierać albo propozycję rosyjską, albo europejską. Zważywszy na fakt, że dokonali oni (ich światowa finansjera) zniszczenia gospodarki USA i aktualnie niszczą gospodarkę UE, najrozsądniejszą, zatem dla nich wydaje się być propozycja rosyjska, a więc państwa, które umacnia swoja pozycję polityczną i gospodarczą. Zobaczymy, czyją propozycję, mimo oczywistych sentymentów do Europy – do Polski, Żydzi wybiorą? – https://dariuszkosiur.wordpress.com/

 

Z 2014r. pochodzi tekst:

Fatalne konsekwencje likwidacji Izraela dla Europy

Koniec Izraela. Żyd zasiedli Hiszpanię, Portugalię … Polskę już zasiedla.

Zaledwie kilka lat temu czołowy, światowy syjonista, H.Kissinger obwieścił w żydo-mediach, ze Izrael ma przed sobą, co najwyżej 10 – 15 lat istnienia, a już żydo-systemy w państwach Europy przygotowując się na przyjęcie Żydów wprowadzają odpowiednie ustawodawstwo. Właściwe prace przygotowawcze na przyjęcie Żydów trwały zresztą od dość dawna. W takich państwach jak Hiszpania, Portugalia, Grecja i Polska, a także w dawnej NRD, zbudowano miliony mieszkań, które od wielu lat oczekują niezamieszkałe na żydowskich lokatorów.

Np. Wrocław - Wrocław: Tysiące pustych mieszkań czekają na lokatorów

 

 

 

 

Np. Wrocław – Tysiące pustych mieszkań czekają na lokatorów

 

 

 

warszawa-mokotow, osiedle Marina stoi puste

 

 

 

 

Warszawa – Mokotow, osiedle Marina stoi puste

 

 

W większości państw Europy żydo-władze „demokratycznych” reżimów od dwudziestu z górą lat uprawiają politykę migracji i multikulturalizmu pod postacią hasła „otwartych społeczeństw”. Oczywistym celem tej polityki było i jest osłabienie i degeneracja rdzennego narodu, co ma skutecznie utrudnić i ograniczyć opór przed intensyfikacją procesu ponownego zażydzenia Europy i oczywiście odwrócić od niego uwagę narodów wchodzących w konflikt z imigrantami na tle walki o coraz tańsze miejsca pracy i na tle celowo wzniecanych i podsycanych radykalizmów religijnych.
Ale koniec Izraela to także informacja pozytywna, która potwierdza polityczny i gospodarczy upadek USA pod żydo-władzą. USA nie będą już w stanie prowadzić polityki ochrony Izraela na Bliskim Wschodzie, ani wojen w kilku miejscach jednocześnie. Przestaną być światowym agresorem i terrorystą – taka politykę realizowały permanentnie od 1945r. Obraca się także w gruzy żydowska syjonistyczna polityka budowy NWO, dla której syjoniści pozyskali Watykan.
Narody Europy znajdujące się pod panowaniem żydo-systemów, których państwa czeka kolejna fala zażydzenia staną w obliczu poważnego zagrożenia dla swojego bytu i dla europejskiej kultury, do której nie sposób ani zaliczyć, ani włączyć Żydów z ich etosem wybraństwa i wiecznego pasożytnictwa.

Dariusz Kosiur

luty 2014

*                               *                             *

Sesena - osiedle koło Madrytu, zbudowane na 30 tysięcy mieszkańców stoi prawie puste

 

 

 

 

Apartamentowce na osiedlu w Sesenie, Hiszpania – stoją prawie puste

 

 

  

Hiszpania przyjmie wypędzonych Żydów

Za:   http://wyborcza.pl/

Akt sprawiedliwości po 500 latach: Hiszpania przyznaje obywatelstwo potomkom wypędzonych Żydów. W Izraelu wielkie poruszenie i entuzjazm.
Prawicowy rząd Mariano Rajoya szykuje reformę kodeksu cywilnego, w myśl której każdy Żyd zdolny wykazać, że jest potomkiem przodków wygnanych z Hiszpanii w 1492 roku przez królów katolickich Izabelę i Ferdynanda, zostanie automatycznie obywatelem Hiszpanii bez konieczności wyrzekania się dotychczasowego obywatelstwa.


By wrócić do hiszpańskiej macierzy, dawny Żyd tułacz z Hiszpanii będzie miał kilka możliwości: przedstawić zaświadczenie rabina o pochodzeniu, zaświadczenie Federacji Wspólnot Żydów Hiszpańskich, wykazać się jakąś znajomością języka judeohiszpańskiego (ladino) lub nazwiskiem z listy typowych nazwisk hiszpańskich Żydów albo innym dowodem związków rodzinnych z diasporą wypędzonych hiszpańskich Żydów. Jeśli to zrobi i zarejestruje się jako potomek wygnańców, obywatelstwo dostanie z urzędu.

Do tej pory potomek wypędzonych Żydów także mógł ubiegać się o obywatelstwo Hiszpanii, ale dopiero po dwuletnim pobycie w Hiszpanii oraz wyrzeczeniu się obywatelstwa innego kraju. Przyznawał mu je indywidualnie specjalnym dekretem rząd w Madrycie.
W Izraelu, gdzie mieszka największa na świecie zwarta społeczność Żydów sefardyjskich, tzn. właśnie wygnanych z Hiszpanii (Sefarad oznacza po hebrajsku Hiszpanię), zapanowała radość. Dzienniki opublikowały liczne komentarze, a nawet listę ponad 5 tys. nazwisk żydowskich świadczących o hiszpańskim pochodzeniu. „Wszyscy jesteśmy Hiszpanami”, „Hiszpańskie marzenie” – pisał dziennik „Yedioth Ahronoth”. W ambasadzie i konsulatach hiszpańskich w Tel Awiwie i Jerozolimie urywały się telefony.
Projekt naturalizacji dawnych wygnańców jest wspólnym pomysłem ministrów sprawiedliwości i spraw zagranicznych, którzy ogłosili go uroczyście w obecności Izaaka Queruba Caro, szefa Federacji Żydów Hiszpańskich.


Ale pierwszym, który wyciągnął rękę do dawnej społeczności hiszpańskich Żydów, był ponad 20 lat temu król Juan Carlos, który w 1992 r. z okazji 200-lecia odkrycia Ameryki powiedział: – Nie powinniśmy mówić, że Żydzi sefardyjscy mają się czuć w Sefarad jak w domu. Bo Judeo-Hiszpanie są tu w domu.

– Hiszpania odzyska pogrzebaną dawno temu pamięć – mówił z okazji ogłoszenia projektu szef MSZ José Manuel Margallo. – Ale w gruncie rzeczy myśmy nigdy nie zerwali stosunków ze społecznościami żydowską i muzułmańską (wypędzonymi z Hiszpanii po tzw. rekonkwiście). Nigdy o nich nie zapomnieliśmy. Im bardziej Hiszpania stawała się tolerancyjna, otwarta na dialog kulturowy i demokratyczna, tym ściślejsze były nasze związki – mówił.


– To będzie powrót do ziemi wolności tych, którzy zostali niesprawiedliwie pozbawieni obywatelstwa i którzy na obczyźnie odtworzyli swą duchową Hiszpanię, której nigdy się nie wyrzekli i tęsknili za Sefarad – mówił minister sprawiedliwości Alberto Gallardón.
– To bardzo ważny gest – odpowiadał Isaac Querub Caro. – Nie tylko sentymentalne zadośćuczynienie, ale krok praktyczny. Nie wszędzie Żydzi są bezpieczni i taka szczodra opieka i gościnność Hiszpanii może im się przydać.


Szacuje się, że na świecie ok. 250 tys. ludzi zna jeszcze dawny język judeo-hiszpański, ladino, przechowany przez stulecia w diasporze Żydów sefardyjskich. Jednak ogólna liczba potomków wygnańców może sięgać nawet 3 mln.
Żydzi zamieszkiwali Hiszpanię od starożytności. Najstarsze ślady osadnictwa z hebrajskimi inskrypcjami pochodzą z czasów fenickich z okolic dzisiejszego Kadyksu. Śladów żydowskiego osadnictwa przybyło w czasie wojen punickich w III w. p.n.e., kiedy to Rzym ostatecznie skolonizował Półwysep Iberyjski. Po zburzeniu Jerozolimy i Masady przez Rzymian w 70. r. naszej ery gwałtownie nasilił się exodus uciekinierów z podbitej Judei. Szacuje się, że w I i II w. n.e. w ówczesnej Hiszpanii osiedliło się ponad 80 tys. Żydów. Cieszyli się pełną swobodą aż do późnych lat królestwa Wizygotów, którzy po przyjęciu chrześcijaństwa w VI wieku zaczęli Żydów prześladować i zamykać w dzielnicach żydowskich – aljamach.


Dlatego arabskich zdobywców w VIII w. hiszpańscy Żydzi przyjęli jak wyzwolicieli. Przez następne osiem stuleci w arabskiej Hiszpanii al-Andalus Żydzi jako jeden z ludów Księgi cieszyli się dużą swobodą i jako społeczność rozkwitli i się rozprzestrzenili. Zajmowali się handlem, finansami, poborem podatków i wymianą pieniędzy, czego Koran wzbraniał pobożnym muzułmanom. Jako ludzie wykształceni uprawiali także naukę: astronomię, medycynę, matematykę. Zachowywali swoje wpływy także na chrześcijańskich dworach Kastylii i Aragonii w toku rekonkwisty katolickiej. Pod koniec XV w. Żydzi w Hiszpanii byli bogaci, wykształceni i wpływowi.
Ostatecznie jednak po ustanowieniu inkwizycji i objęciu jej przez Tomasa de Torquemadę, spowiednika królów katolickich i zaciekłego wroga Żydów, a także po zjednoczeniu koron Kastylii i Aragonii pod berłami Izabeli i Ferdynanda i zdobyciu ostatniego muzułmańskiego królestwa Granady na Płw. Iberyjskim zwyciężyła zasada katolickiej czystości Hiszpanii.


W 1492 r. królowie katoliccy wypędzili Żydów edyktem z Alhambry, dając im na wyjazd cztery miesiące. Żydzi rozpierzchli się po Afryce Północnej, Niderlandach i Europie Zachodniej, Bałkanach, a także po Nowym Świecie (głównie jednak przywędrowali do Polski, w której uzyskali ochronę Kościoła i władzy królewskiej – stąd Europa Zachodnia od końca XVw. wchodzi w okres rozwoju, a Polska rozpoczyna regres swojej państwowości – D.Kosiur). Żydzi hiszpańscy, czyli sefardyjscy, stali się z czasem obok Żydów niemieckich – aszkenazyjskich – jedną z dwóch głównych części żydowskiej diaspory.
Sefardyjczykiem był m.in. adiutant wyzwoliciela Ameryki Łacińskiej Simona Bolivara Abraham Meza, a w czasach dzisiejszych m.in. wybitny pianista Murray Perahia i filozof Jacques Derrida. Kto jeszcze?

*                                 *                                  *

Portugalia ma ponad 735 tys. pustych mieszkań. Pensje drastycznie się skurczyły

 

 

 

Portugalia ma ponad 735 tys. pustych mieszkań. Pensje drastycznie się skurczyły

  

  

  

 

Portugalia przeprasza się z wygnanymi Żydami. „Musimy zmyć historyczną hańbę”

Portugalia przyzna obywatelstwo potomkom tysięcy Żydów, którzy uciekli przed prześladowaniami na przełomie XVI i XVII wieku. Specjalną ustawę parlament w Lizbonie przyjął jednogłośnie. Poparli ją wszyscy: prawica, socjaliści, komuniści, zieloni. – Mamy z Portugalii więcej wspomnień dobrych niż złych – mówił po głosowaniu rabin Luciano Mordechaj Lopes. Jego przodków przepędzono z Porto 400 lat temu.

więcej na:  http://wyborcza.pl/

ilustracje i wytłuszczenia w tekstach: D.Kosiur

______________________________

Co więc robić, gdy żydowski reżim niszczy nasz naród i państwo? Zadaje sobie to pytanie coraz więcej Polaków.

 

 Znalezione obrazy dla zapytania jezus królem polski - zdjecia

 

Zamiast banków, handlu, przemysłu, armii, samoorganizacji narodu, krucjata różańcowa, intronizacja Jezusa na króla i wytrwała modlitwa – taką drogę odnowy RP podpowiadają dzisiaj Polakom żydowski reżim i Kościół.

A swoją drogą ci, którzy wrzeszczą „precz z komuną”, którzy przeklinają PRL, niech spróbują podać choć jeden przykład, gdy niemal cały rząd z dowolnego państwa bloku wschodniego musiał stawić się na dywaniku w Moskwie – ?

 

Dariusz Kosiur

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

 • Odnośnie tzw. depopulacji
  Rzeczywiście trzeba dostosować wielkość naszej populacji do możliwości przyrody, w tym ekosystemów, środowiska, natury, planety!!!

  Jak ktoś sobie wyobraża rozwiązanie któregokolwiek problemu/że będzie pod jakimkolwiek względem kiedykolwiek lepiej/na co wyczekuje/czego się doczeka, skoro:
  - ludzi chorych, upośledzonych, trujących się (innych) nikotyną, alkoholem, narkotykami, tzw. lekami, od tego uzależnionych, debilnych, psychopatycznych, zdegenerowanych, itp., nie ubywa, tylko przybywa...
  - ludzi zdrowych, normalnych, inteligentnych, pozytywnych, wybitnych/wartościowych nie przybywa, tylko ubywa...
  - ilość surowców i innych zasobów nie rośnie, tylko maleje...
  - ilość konsumentów nie maleje, tylko rośnie...
  - ilość głodujących, chorujących nie maleje, tylko rośnie...
  - ilość śmieci i przez nie zajmowana powierzchnia nie maleje, tylko rośnie...
  - skażenia powietrza, wód, gleb, sumarycznie, nie maleją, tylko rosną, a więc stopień zatrucia żywności, ludzi także...
  - długi i od nich odsetki, ceny, wielkość opłat, pośrednie podatki nie maleją, tylko rosną...
  - stopień zdemoralizowania, zdeprawowania, wypaczenia, wynaturzenia, destrukcjonizm, bezkarność rządzących - nie maleją, tylko rosną...
  - stopień zobojętnienia, nieodpowiedzialności; zdegenerowania obywateli nie maleje, tylko rośnie...
  - itp., itd...
  A więc zagłada ekosystemów, przyrody, wyeksploatowywanie, niszczenie zasobów; anormalność, destrukcja, regres ludzkości nie maleje, tylko lawinowo rośnie...


  12 powodów wymuszających m.in. zachowanie równowagi z środowiskiem, przyrodą celem przetrwania naszego gatunku, a m.in. by ludzka populacja nie liczyła więcej niż, przypuszczalnie, 300 mln ludzi!!!:
  1. Lodowce są coraz mniejsze, rzeki wysychają, brakuje wody roślinom, zwierzętom, ludziom. Czego skutkiem jest śmierć z powodu pragnienia, głodu, chorób, w tym z powodu braku higieny, ludzi, zwierząt, usychanie roślin, lasów i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  2. Ubywanie gleb uprawnych, w tempie kilka-kilkadziesiąt razy szybciej niż są wstanie się odtworzyć; pożary, pustynnienie planety, co skutkuje umieraniem z powodu głodu ludzi i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  3. Ubywa lasów niezbędnych dla zachowania równowagi obiegu wody, umiarkowanego klimatu, jego równowagi, niezbędnych do tworzenia gleb, dla zachowania przyrody, bioróżnorodności!!!

  4. Zaczyna brakować przestrzeni życiowej, co skutkuje o nią wojami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią ludzi!!!

  5. Zaczyna brakować miejsca na śmieci!!! A śmieci przyczyniają się do skażeń, trucia, chorób, na ich leczenie wydatków, a te do długów, biedy, do degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

  6. Już teraz zaczyna brakować surowców, co już skutkuje o nie wojnami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  7. Jest coraz większe skażenie środowiska, co skutkuje chorobami, wydatkami na ich leczenie, długami, biedą, degenerowaniem naszego gatunku, śmiercią!!! Oprócz tego lecznictwo, na każdym etapie, przyczynia się do zużywania surowców, skażeń, zarażania, trucia, a więc i z tego powodu także do wydatków, długów, biedy, degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

  8. Jest coraz więcej chorobotwórczych mikrobów, zarażonych, chorych zwierząt, ludzi!!!

  9. Rośnie na skalę globalną ilość i wielkość problemów!!!

  10. Zmniejszenie wielkości naszej populacji do rozsądnej wartości i postaranie się o jak największą jakość naszego gatunku zmniejszy ilość i wielkość problemów o 90 procent, w tym umożliwi, w sposób samoodnawialny, w nieskończoność zaspokajać niemal wszystkie potrzeby ludzi!!!

  11. Nic nie jest nasze na zawsze, tylko wszystko jest nam, na czas naszego życia, pożyczone i do oddania następnym pokoleniom!!! Wy zdemoralizowane, zdegenerowane, wypaczone, wynaturzone kanalie!!! Bo na nas świat się nie kończy - za naszą sprawą - nie powinien skończyć!!! Bo wszystkie biologiczne istnienia obowiązują wszystkie Prawa Natury!!!

  12. Nikt na świecie nie jest wstanie - merytorycznie - podważyć nawet fragmentu tych argumentów!!!


  Ubój zwierząt na cenzurowanym pełna wersja)
  https://www.youtube.com/watch?v=HRtyG7VQuFQ

  DRASTYCZNE szokujące. I TY bierzesz w tym udzial. Napisy polskie PL
  https://www.youtube.com/watch?v=M1vC8TfDX9Y


  [Tagi: ilu ludzi umiera ilu ludzi choruje ilu ludzi ginie śmierć wojny wojen choroby rak]
  Trochę danych w skrócie:
  Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
  www.o2.pl / www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
  Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
  Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Dokumenty_Local_WSIiZ/Biedy%20Afryki,%20A.%20Zwoli%C5%84ski.pdf
  Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
  UNICEF: 663 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody.
  Raport WHO podaje, że 8,2 mln ludzi umiera z powodu chorób nieprzenoszonych z człowieka na człowieka, ale z przyczyn związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Są to w pierwszym rzędzie choroby układu oddechowego, krążenia i serca.
  Zanieczyszczone środowisko powoduje rocznie 23 proc. przedwczesnych zgonów na świecie. Informuje o tym najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
  Co roku z powodu szeroko pojętego zanieczyszczenia środowiska przedwcześnie umiera około 12,6 mln ludzi. Chodzi zwłaszcza o zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby, w tych sferach znajdują się bowiem szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne - wynika z raportu.
  Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
  Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. 1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
  Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
  A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
  Narkotykami zabijają się następne miliony!!
  Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

  Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody.
  PS1
  Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

  PS2
  Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...


  http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/201267,Milion-lat-temu-bylo-nas-18-tysiecy | 23.03.2010
  Genetycy z Uniwersytetu Utah ustalili, że ok. 1,2 mln lat temu na Ziemi żyło 18,5 tys. naszych przodków – mowa jednak o przodkach „aktywnych rozrodczo”, bo tylko oni zostawili swój ślad w genach. Jak się szacuje, całkowita liczba żyjących ludzi wynosiła wówczas trzy razy więcej, przynajmniej 55 tys. osób. Dla porównania: w tym samym czasie żyło 21 000 aktywnych rozrodczo szympansów i aż 25 000 goryli.
  Jednak liczba 18,5 tys. to i tak wysoki szacunek. W późniejszym okresie niejednokrotnie było dużo gorzej. Na przestrzeni ostatnich 100 000 lat populacja ludzi spadała poniżej 10 000 osobników.
  Trzeba jednak zaznaczyć, że milion lat temu nie istniał jeszcze nasz gatunek, tj. człowiek anatomicznie współczesny. Niezaludnione przestrzenie w Afryce przemierzał wówczas Homo ergaster, a Azji jego azjatycki odpowiednik – Homo erectus. Nie wiadomo, czy wynikająca ze współczesnego genomu człowieka liczba 18,5 tys. osobników ma dotyczyć obydwóch tych gatunków razem, czy tylko Homo ergaster. Wszystko bowiem zależy od tego, czy człowiek współczesny wyewoluował tylko z H. ergaster, czy też z mieszanki ergastera z erectusem.
 • @Redaktor1966 17:50:48 To są WIERUTNE BREDNIE
  To są WIERUTNE BREDNIE

  Obserwowany od początku istnienia ludzkości stały postęp we wszystkich dziedzinach ludzkiej działalności jest nieodłączną cechą rodzaju ludzkiego – ludzie wierzący mogą twierdzić, że jest on darem Stwórcy. Nie można, więc mówić o granicach rozwoju ludzkości, a tym bardziej dążyć do ograniczania ludzkiej populacji, do czego zmierzają mondialistyczne gremia światowej polityki.

  Istnieje matematyczny opis tego postępu (przy zastosowaniu geometrii syntetycznej i liczb zespolonych), mającego charakter negentropiczny – jest to cecha charakterystyczna dla procesów życia (wykazujących stały rozwój), w tym także egzystencji gatunku ludzkiego.
  Gdyby ludzka populacja nie posiadała tej cechy (cechy stałego rozwoju) prawdopodobnie już dawno przestałaby istnieć.
  (Teoria maltuzjanizmu okazała się fałszywa jeszcze w tym samym wieku, w którym powstała.)


  Istnieje tylko jedna, polityczna, bariera rozwoju, polegająca na tym, że decyzje gospodarcze (finansowe) o znaczeniu strategicznym coraz częściej podejmowane są poza granicami państw narodowych przez tzw. oligarchie finansowo-gospodarcze świata - przez międzynarodowe żydostwo, które przy pomocy USA dokonuje zbrodniczego podboju i kolonizacji państw.
  W przypadku Polski dodatkowych trudności przysparza żydowski, mafijny układ polityczno-gospodarczy.
 • autor
  chyba Pan i to bardzo przesadził,możne tak troche coś na uspokojenie
 • @dalmichal 19:32:40
  Proszę


  https://www.youtube.com/watch?v=Kxq3rm9675Q
 • -----ZEWRZYJCIE SZYKI Słowianie !!!!!!!!
  Kazimierz Józef Styrna2 dni temu
  LIST OTWARTY
  DO
  PREZYDENTA RP - Pana ANDRZEJA DUDY Ja Kazimierz Józef Styrna p.o. Rzecznika Intertesu Publicznego
  W Imieniu zniewolonego Narodu i swoim własnym Zwracam się do Pana - Panie Prezydencie
  O WYKONANIE następujących DEKRETÓW:
  1.DEKRET Nr. 1 - w SPRAWIE ZAKAZU STOSOWANIA LICHWY we wszelkich
  bankach i urzędach państwowych - jako kary za np: nie płacenie podatków.

  2.DEKRET Nr. 2 - w sprawie odebrania bankierom monopolu na wyłączną
  kreację pieniądza, czyli zawieszenia działania art. 227 konstytucji z
  2.04.1997 roku.
  3.DEKRET Nr. 3 - w sprawie zawieszenia obowiązku podatkowego, art 84 konstytucji z 2.04.1997 r UZASADNIENIE
  Do wyszczególnionych wyżej DEKRETÓW
  Podstawą prawną do wykonania w/w DEKRETÓW jest Akt Przyjęcia Jezusa
  Chrystusa za Króla i Pana z dnia 19.11.2016. Uznanie Jego Panowania oraz
  poddania się pod panowanie Prawa Bożego, czyli Naturalnego, zwłaszcza
  pod działanie DEKALOGU - zwłaszcza przykazań; NIE KRADNIJ I NIE ZABIJAJ.

  Wiadomo, że LICHWA ZABIJA. A zatem zarówno lichwa oraz podaki są łamaniem Prawa - DEKALOGU.
  Informuję, że jestem autorem Konstytucji Kęckiej, która Otwiera Drzwi
  Chrystusowi, bo jest kompatybilna z Bożem, czyli Naturalnym Prawem. To
  jest fundament Umowy Społecznej - Nowego Najwyższego Prawa, które jest
  gotowe do zastosowania, a który to projekt złożyłem w Kacelarii
  Prezydenta dnia 15 stycznia 2016 r. Do tej pory Pan Prezydent w tej
  Sprawie milczy. Drugim elementem prawnym są Odkrycia Ekonomiczne - BIBLISTY Ernesta Kaspra Golca - oparte o BIBLIĘ - jako zbiór PRAWA BOŻEGO. A oto KROKI
  Jakie powinien Pan Prezydent wykonać
  jeśli zechce wykonać DEKRETY? Art. 144 konstytucji daje Prezydentowi MOC wydawania Aktów urzędowych w tym DEKRETÓW.

  W sprawie DEKRETÓW - Prezydent posiłkuje się Art 4 konstytucji, który
  mówi, że Najwyższą władzą w Państwie jest Naród i że sprawowanie władzy
  może się dokonywać poprzez”przedstawicieli - “wybrańców” lub
  bezpośrednio. Tu jest wszysko jasne. W związku z powyższym Pan -
  Prezydencie - MOŻE i powinien zapytać niezwłocznie “wybrańców” o ZGODĘ
  na WYDANIE POWYŻSZYCH DEKRETÓW. A w razie ich odmowy - zapytać NARÓD w
  trybie REFERENDUM o wydanie tych DEKRETÓW. Przypuszczam, że NARÓD
  udzieli ZGODY. Karta Referendalna w załączeniu. A CO SIĘ STANIE
  Jeżeli Pan Prezydent odmówi Narodowi wystawienia tych DEKRETÓW
  i zignoruje ich wykonanie?
  Po pierwsze - taki fakt będzie oznaczał, że Pan Prezydent Pogwałci Akt
  Intronizacyjny Narodu i POPRZE złoczyńców - lichwiarzy - dla ich
  profesji. A to oznacza, że POGWAŁCI Wolę NARODU - PRAWO - do życia w
  spokoju i DOBROBYCIE, które daje Konstytucja Kęcka oraz Odkrycia
  Ekonomiczne w BIBLII. A to oznacza w dalszym ciągu - POGWAŁCENIE PRAWA
  NARODU DO SAMOSTANOWIENIA O SOBIE, czyli PRAWA DO ŻYCIA w szczególności.
  “Być Albo NIE BYĆ, oto jest pytanie?” ODMOWA wykonania DEKRETÓW
  spowoduje, że NARÓD będzie miał pełne PRAWO postawienia Pana Prezydenta
  pod pręgierz - INFAMI, a to jest straszliwa KARA, dla Pana - Prezydencie
  - oraz dla Pana Rodziny. P.O. Rzecznika Interesu Publicznego
  Kazimierz Józef Styrna z Kęt - husarz - 884 793 141 - husarz33@wp.pl
  Kęty dnia 21.11.2016. Załączniki uzasadniające dodatkowo - powyższy zwrot do Pana Prezydenta:
  1. Akt Intronizacyjny Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
  2.Konstytucja Kęcka - www.konstytucja.manifo.com
  3. DEKRET w Sprawie Lichwy.
  4. OFERTA - WNIOSEK - REFERENDUM
  5. PYTANIA REFERENDALNE
  6. STOP Konstytucji. PS;
  Całość podaje się do publicznej wiadomości - NARODOWI.
  www.nowapolska-w-internecie.pl
 • @Rzeczpospolita 18:52:24
  To są tylko i wyłącznie FAKTY (których nikt nie jest wstanie, w tym także P. merytorycznie podważyć)!!! Reprezentuje Pan myślenie życzeniowe...

  „WPROST” nr 6, 13.02.2005 r.
  WYPALILI AUSTRALIĘ?
  To ludzie sprawili, że środkowa część kontynentu australijskiego jest pustynią. Badania uczonych z University of Colorado wskazują, że gdy przed 50 tys. lat do Australii dotarli pierwsi osadnicy, szybko wyginęło tam wiele dużych zwierząt (m.in. 19 gatunków torbaczy, siedmiometrowe jaszczurki oraz żółwie wielkości małego samochodu) i roślin. Wykopaliska wskazują, że osadnicy używali ognia do polowań, oczyszczania ścieżek i pól uprawnych czy wysyłania sygnałów. „Systematyczne wypalanie roślinności doprowadziło do zmian klimatycznych na kontynencie” – mówi prowadzący badania prof. Gifford Miller. Dziś w środkowej Australii spada trzy razy mniej deszczu niż na jej wybrzeżach. | (JAS)

  „NEWSWEEK” nr 4, 30.01.2005 r.: A co do wpływu człowieka na biosferę - to nie jest kwestia ostatnich dziesięcioleci. W obu Amerykach, w Australii i na wszystkich wyspach Oceanu Światowego pierwszy kontakt człowieka z fauną zakończył się wybiciem ponad 80 proc. gatunków wielkich ssaków i ptaków. To był tzw. overkill, wielkie zabijanie. W Ameryce miało to miejsce 11 tysięcy lat temu. W Australii jeszcze dawniej, 40 tysięcy lat temu (tam jeszcze doszły pożary lasów, które do końca zmieniły kontynent w wielką pustynię). Ostatnie ptaki moa na Nowej Zelandii wybito przed kilkuset laty, podobnie wielkie lemury na Madagaskarze.
  Rozmawiał Filip Łobodziński


  Kolejny przykład to mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej, którzy w ciągu kilkuset lat praktycznie doszczętnie wytrzebili zwierzęta, rośliny, w tym wycięli wszystkie drzewa, i, w efekcie, zostali kanibalami, zjadaczami skorupiaków, itp... Czy też współprzyczyniły się do tego, bądź stało się to za sprawą przywiezionych beztrosko (trudno by je na łodziach nie zauważyć, tym bardziej, że musiały coś jeść, a więc robiły też kupy) czy świadomie bezmyślnie szczurów. Nie potrafiono się też zmobilizować by je wytrzebić.


  Trzeba jeszcze podkreślić, że w wszystkich opisanych powyżej i wielu innych sytuacjach miał mse masowy kanibalizm i masowa śmierć głodowa...

  ----------------

  Sens Kolonizacji Kosmosu + Konkurs
  https://www.youtube.com/watch?v=2W0QkV-Noy0&list=UUWTA5Yd0rAkQt5-9etIFoBA

  [A gdzie prawa, w tym także przyszłych istnień na innych planetach do życia... A gdzie prawa, w tym przyszłych cywilizacji... Przecież ludzie zabijają dla zabawy, wszystko niszczą, rozmnażają się ponad możliwości przyrody, środowiska, planety, wszechstronnie się degenerują, realizują zagładę, w tym samozagładę...
  Bez względu na to, czy PRAWO KOSMICZNE zostanie formalnie utworzone, czy nie, to i tak wszystkich obowiązuje, a m.in. zabrania ono zajmowania nawet potencjalnie możliwych msc, gdzie może powstać życie! Jakiekolwiek narażania istnień na innych planetach! Odbierania zasobów w takich msh! Ekspansji, gdyż to niczego nie rozwiązuje, a jedynie poszerza skalę i odwleka to, co nieuniknione! – red.]

  Ta jaskinia była 5,5 mln lat totalnie odcięta od świata. Oto co w niej żyje
  https://www.youtube.com/watch?v=fkTC7Z4dVXE | 22.06.2016

  http://wp.tv/i,niespodziewane-znalezisko-na-sprzecie-ktory-powrocil-z-ksiezyca,mid,1990858,cid,2298701,klip.html | 15.10.2016
  Niespodziewane znalezisko na sprzęcie, który powrócił z Księżyca
  Podczas badania kamery, która wchodziła w skład wyposażenia sondy, uczeni natknęli się na coś niespodziewanego. Wykonano testy posiewowe i ku powszechnemu zdumieniu, w jednym punkcie wykazały one wzrost bakteryjny. Oznaczało to, że coś wróciło na Ziemię z kosmosu. Finalnie okazało się, że były to bakterie paciorkowca, które przetrwały na Księżycu przez ponad dwa lata.

  Te zwierzęta są praktycznie niezniszczalne [Pixel]
  https://www.youtube.com/watch?v=LjL_Vm9dR-4 | 18.08.2016
 • 5* , Szanowny Panie !
  "Zamiast banków, handlu, przemysłu, armii, samoorganizacji narodu, krucjata różańcowa, intronizacja Jezusa na króla i wytrwała modlitwa – taką drogę odnowy RP podpowiadają dzisiaj Polakom żydowski reżim i Kościół."

  LEPIEJ NIE MOŻNA BYŁO TEGO UJĄĆ...
 • @Rzeczpospolita 18:52:24
  http://www.national-geographic.pl/media/cache/photo_view_big/uploads/media/userphoto/0002/66/d2ce1d5835c5ce8194478b576af41c1cbbfba25e.jpeg
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/sH_ktkpTURBXy9iYTdkMjg0YzI0MmRhMDc0YjQzYWQ5MmUzZWM1OWQ3Ny5qcGeSlQMAKc0IAM0EgJMFzQMgzQHC
  http://vader.joemonster.org/upload/qbw/96961090bc759e04.jpg

  blokowisko
  https://www.google.pl/search?q=blokowisko&client=opera&hs=Qrh&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjh3tuHlsLQAhWBfywKHfXeAGAQsAQIIw&biw=745&bih=473
 • @Redaktor1966 20:32:19
  Tak jest, to są fakty, którym nie mam zamiaru zaprzeczać. Ale także fakty te nie przeczą genetycznym możliwościom rozwoju ludzkości.
  Prowadzą one jedynie do wniosku, że z barbarzyństwem i głupotą trzeba walczyć odpowiednimi środkami.
 • @dalmichal 19:32:40
  W czym, według Pana, tkwi przesada?
 • @Redaktor1966 20:59:39
  I niech mi ktoś jeszcze skrytykuje te nasze poczciwe polskie tzw blokowiska, które projektowane były przez urbanistów z poszanowaniem wszelkich praw takich jak np przewietrzanie miasta (czyli obszary zieleni obniżające temperaturę latem), kanały doświetlania budynków i wiele wiele innych ważnych aspektów normalnego funkcjonowania
 • @dalmichal 19:32:40
  Na uspokojenie, to można dodać tylko, że takie apartamentowce jak te we Wrocławiu i Warszawie, są także i w innych miastach Polski. I to nie tylko apartamentowce, bo także całe osiedla domków jednorodzinnych i rezydencji....
  Zestawiając ten fakt z "naszym" do kosmicznych rozmiarów nadmuchanym zadłużeniem podobno nieoficjalnie 4bln dolarów, (czy aby nie na ten cel?) i rozkradzionym majątkiem gospodarczym na podobną kwotę, to jakby tu nie liczyć... NIEŹLE NAS TA SOLIDARNOŚĆ URZĄDZIŁA...
  A gdzie teraz jest Solidarność?
 • @Jan Paweł 23:24:38
  ---------- DOKŁADNIE !!!
  Jadę nowo zbudowaną drogą , pośród kilkunastu 4 piętrowych, o różnych gabarytach obiektach biurowych , bez jakichkolwiek / tabliczek znamionowych / i zastanawiam się ! KTO i DLA KOGO to zbudował .

  Wszystko budowane jest na POLACH ORNYCH jeszcze do niedawna . Wiem też ,że LICYTUJĄ Rolników !!! za niespłacone kredyty na sprzęt rolniczy i za zwrot dopłat unijnych do ha !. POGROM !!.
 • @Redaktor1966 20:32:19
  Nie wiem, czy zwrócił Pana uwagę na niezrozumiały proces karczowania amazońskiej dżungli pod pola uprawne przy jednoczesnym odłogowaniu i zalesianiu pól uprawnych w Europie?

  Albo inne zjawisko: instalowanie w produktach mechaniczno-elektronicznych ukrytych mikroskopijnych układów elektronicznych z zaprogramowanym czasem sprawności urządzenia, co zmusza do ponownego zakupu nowych produktów, itd., itp.

  To wszystko jest bezsensownym niszczeniem zasobów naturalnych oraz ludzkiej pracy.

  Ale czy jest to rezultat przeludnienia, czy celowe - zbrodnicze i bezsensowne - działanie żydowskiego kapitalizmu?
 • Żydowski kapitalizm niszczył IIRP – dzisiaj niszczy IIIRP
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/125047,zydowski-kapitalizm-niszczyl-iirp-dzisiaj-niszczy-iiirp
 • @Rzeczpospolita 10:55:15
  Prezes Fakro: Polska opierając swój rozwój o zachodnie koncerny stała się półkolonią.

  - Największym kapitałem w Polsce są konsumenci. Muszą zrozumieć, że to oni, wydając swoje pieniądze, decydują o tym, jak się będzie kraj rozwijał.
  >> http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/prezes-fakro-polska-opierajac-swoj-rozwoj-o-zachodnie-koncerny-stala-sie-polkolonia
 • @Rzeczpospolita 22:25:50
  ja ludzi nie dziele na narody lecz na ich postawę która vychodzi z ich czynów,i tak właściwie nie czytałem ten dosyć przydługi artykuł bo nazwanie naszych przedstawicieli bandytami to jest przesada i tyle
 • @dalmichal 18:23:19
  Pytam raz jeszcze, w czym, według Pana, tkwi przesada?

  Czy uzurpatorzy nielegalnie posiadający w Polsce władzę od 1980r., realizujący interesy światowego żydostwa (USA, Izraela, Wlk.Brytanii, UE) są naszymi przedstawicielami?

  Jeśli ocenia Pan ludzi wedle ich czynów, to jak ocenia Pan władze, które zlikwidowały Polakom ponad 10 mln miejsc pracy, zniszczyły, rozkradły majątek narodowy (nie ma polskich banków, handlu, przemysłu, armii, etc.), jest emigracja zarobkowa (8 mln Polaków wyemigrowało), załamanie demograficzne, upadek ZUS, itd. ?
 • ...
  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad [b]500 mld zł[/b].

  http://pressmania.pl/?p=23783 | 12.2015
  [b]Zagraniczne korporacje wyprowadzają pieniądze z Polski. PO-PSL przymykały oko[/b]
  Najnowszy raport Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. [b]Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie.[/b] Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.

  Raport opublikowany na początku grudnia zatytułowany „Nielegalne przepływy finansowe z krajów rozwijających się: 2004-2013” został opracowany przez dwóch ekonomistów z Global Financial Integrity – Deva Kara i Joseph’a Spanjers’a. Jak ustalili – od 2004 r., kwota nielegalnych przepływów finansowych regularnie wzrasta i aktualnie wynosi ponad bilion dolarów amerykańskich łącznie w ciągu roku, czyli ok. 4 proc. światowego PKB. Tempo wzrostu nielegalnych przepływów na przestrzeni analizowanych lat wyniosło 8,6 proc. w Azji i 7 proc. w Europie.
  GFI określa jako „nielegalne” transfery finansowe z jednego kraju do drugiego przy jednoczesnym unikaniu np. podatku dochodowego, VAT czy cła.

  Jeśli przyjmiemy, że ok. 65 proc. eksportu-importu Polski jest wytwarzane przez firmy z kapitałem zagranicznym, z czego ok. 50 proc. to firmy niemieckie, można oszacować, że Niemcy nielegalnie wyprowadzają z Polski ok. 30 mld zł rocznie.

  [A oprócz nielegalnych transferów zagraniczne firmy wprowadzają pieniądze także legalnie. - red.]

  http://www.imagic.pl/files/24301/./Tusk%20-%20komiks.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./katolicki%20PiS.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./nowa%20partia....png

  http://www.imagic.pl/files//24301/./PKB%21...%20GDZIE%20LADUJA%20PIENIADZE.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./demokracja%20kontynuacja.png
 • W trawach neonu
  https://thumbs.dreamstime.com/x/wystrzega-si-grzechotniki-podpisuje-wewntrz-poudniowych-dakota-badlands-74705459.jpg


  Pozdrowił Polaków
 • ...
  http://www.wp.pl / http://www.biztok.pl/biznes/miliardy-dolarow-lapowek-oto-najwieksze-afery-korupcyjne-siegajace-wysokich-stanowisk_s22923 | 17.05.2016
  [b]Miliardy dolarów łapówek. Oto największe afery korupcyjne sięgające wysokich stanowisk[/b]

  W 2015 roku nie brakowało głośnych afer korupcyjnych, które wybuchały nawet w tak dużych organizacjach jak FIFA czy ONZ. Ta pierwsza związana była z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich z FIFA na konto szefa UEFA Michela Platiniego. W efekcie Francuz oraz szef FIFA Sepp Blatter zostali zawieszeni na sześć lat. Druga afera dotyczyła przejęcia ponad miliona dolarów łapówek przez Johna Ashe, byłego przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, od chińskich biznesmenów.

  W tym roku na jaw wyszła nie tylko afera dotycząca międzynarodowej korupcji związana z monakijską firmą Unaoil, ale też cały czas odkrywane są nowe wątki skandalu w największym przedsiębiorstwie państwowym w Ameryce Łacińskiej - Petrobrasie.

  [b]Oto największe afery korupcyjne ostatnich lat.[/b]

  [b]Petrobras[/b]
  W 2014 roku Brazylią wstrząsnął potężny skandal korupcyjny. Okazało się, że prezesi i menedżerowie koncernu naftowego Petrobras wyprowadzali pieniądze z firmy. 4 miliardy dolarów trafiły nie tylko na prywatne konta, ale również do kas partii politycznych. Dochodzenie objęło też właścicieli firm budowlanych, które realizowały kontrakty dla koncernu w drodze "ustawianych" przetargów. Prokuratura ustaliła, że w aferę zamieszane jest m.in. Odebrecht, drugie co do wielkości przedsiębiorstwo budowlane Brazylii.

  Korupcyjna sieć działała też w czasach, gdy prezesem rady dyrektorów była obecna prezydent Brazylii Dilma Rousseff (na zdjęciu), która dotąd utrzymywała, że o jej istnieniu nie miała pojęcia. Innego zdania jest prokurator generalny, który wystąpił do Sądu Najwyższego o zgodę na rozpoczęcie dochodzenia przeciwko pani prezydent.

  Śledztwem objętych jest już 50 polityków, w tym szefowie obu izb parlamentów.

  [b]Unaoil[/b]
  W 2016 roku dziennikarze Fairfax Media i The Huffington odkryli międzynarodową aferę korupcyjną, na której czele stała rodzinna firma z Monako - Unaoil. W skandal zamieszane są nie tylko wielkie światowe koncerny, ale też wysocy urzędnicy państwowi z Iranu, Iraku, Kuwejtu i Emiratów Arabskich.

  Z dokumentów, które wyciekły, wynika, że aby zapewnić wsparcie urzędników dla firm wydobywczych wchodzących na rynek, Unaoil wypłaciło w łapówkach co najmniej 25 mln dolarów.

  Wśród firm, które zamieszane są w tę aferę korupcyjną, znalazły się m.in.: Samsung, Siemens, Rolls-Royce, Halliburton, Hyundai, FMC Technologies, włoski Saipem, niemiecki MAN Turbo, holenderska spółka SBM Offshore i australijski Leighton Offshore.

  [b]Daimler[/b]
  Oskarżenia o łapówkarstwo nie omijają też firm motoryzacyjnych. W 2010 roku niemiecki koncern Daimler oskarżony został o korumpowanie polityków w 22 krajach. W zamian za warte dziesiątki milionów łapówki gwarantowali oni firmie zwycięstwa w przetargach na zakup samochodów. Przestępstwa miały miejsce w latach 1998-2008, a zyski z kontraktów osiągnęły sumę 90 milionów dolarów.

  Koncern w ramach ugody zapłacił 185 mln dolarów.

  [b]Panalpina[/b]
  Szwajcarska firma Panalpina World Transport Holding, świadcząca usługi transportowe na całym świecie, Royal Dutch Shell oraz pięć innych firm naftowych zgodziło się zapłacić w 2010 roku karę w wysokości 236,5 mln dolarów w ramach ugody. Przedsiębiorstwa te oskarżane były o wręczanie tysięcy łapówek urzędnikom w Afryce, Azji i Ameryce Południowej w imieniu swoich klientów z branży naftowej i gazowej.

  [b]Technip[/b]
  W 2010 roku o korupcję został oskarżony francuski koncern Technip. Za przekupienie nigeryjskiej firmy państwowej w ramach ugody przedsiębiorstwo musiało zapłacić 240 milionów dolarów.

  Sprawa skupiała się na działalności firmy w latach 1994-2004 i wartym 6 mld dolarów kontrakcie na budowę zakładów skroplonego gazu na Bonny Island w Delcie Nigru.

  [b]Total[/b]
  W 2013 roku francuski koncern paliwowy Total został oskarżony o korumpowanie irańskich polityków w czasie, gdy władzę sprawował Saddam Hussein. W zamian za łapówki firma miała zapewniać sobie dostawy ropy. Zarzuty był związane z realizacją w Iraku programu "Ropa za żywność", zgodnie z którym Irak mógł sprzedawać tylko małe ilości ropy, a w zamian za uzyskane dochody otrzymywał pomoc humanitarną. W grę miało wchodzić 60 mln dolarów łapówek, natomiast zyski liczone były w miliardach.

  Ostatecznie Total zgodził się na zawarcie ugody pozasądowej opiewającej na kwotę 398 mln dolarów.

  [b]BAE Systems[/b]
  Grzywnę w wysokości 448 mln dolarów musiał zapłacić koncern zbrojeniowy BAE Systems za przekazywanie wielomilionowych łapówek politykom w Arabii Saudyjskiej, na Węgrzech i Czechach. Główne zarzuty wobec koncernu dotyczyły korumpowania saudyjskiego księcia Bandara bin-Sultana, który za ogromne pieniądze doprowadził do podpisania przez firmę BAE kontraktu na dostawę broni dla Arabii Saudyjskiej na sumę 85 miliardów dolarów.

  [b]KBR[/b]
  Jedną z najwyższych kar, jakie zapłaciły firmy do budżetu USA za złamanie ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych (FCPA), jest ta, nałożona na spółkę KBR - 579 mln dolarów. Firma, należąca do międzynarodowego koncernu naftowego Halliburton, przez co najmniej 10 lat przekupywała najwyższe władze w Nigerii w zamian za korzystne umowy na projekty infrastrukturalne. W sumie na łapówki wydano co najmniej 182 mln dolarów.

  [b]Siemens[/b]
  Siemens jest prawdziwym weteranem afer korupcyjnych. Największa z nich dotyczyła przekupywania oficjeli państw, w których firma starała się o zdobycie lukratywnych kontraktów, w zamian za przyznanie im konkretnego zlecenia. W ten sposób w latach 2000-2006 wyprowadzono z kasy firmy ponad 1,3 mld euro.

  Skandal, łącznie z wypłatą zasądzonych kar, kosztował firmę około 2,9 mld euro.

  Niemiecki koncern był również bohaterem łapówkarskiej afery w Rosji. Firma miała przekupywać przedstawicieli rosyjskiego, państwowego koncernu Gazprom, w zamian za kontrakty przy budowie gazociągu Jamał-Europa. Siemens w ramach ugody zgodził się zapłacić prawie 11 mln dolarów grzywien w zamian za umorzenie postępowania.

  [Już tylko to wystarczy, by tzw. politycy kochali i utrwalali demokrację, gdzie niczego nie trzeba pozytywnie, całościowo uzasadniać... By do władzy dochodzili osobnicy niekompetentni, szkodliwi, destrukcyjni... To wyjaśnia także dlaczego spalanie węgla jest słuszne, a odnawialne źródła energii są nieopłacalne... Dlaczego pojazdy spalinowe są rozpowszechnione, a elektryczne nie... Dlaczego żywieniowe i do pica trucizny są legalnie w sprzedaży i reklamowane... Dlaczego szkodliwe i nieskuteczne tzw. leki są sprzedawane i reklamowane... Dlaczego zaśmiecające, zatruwające umysły, wyniszczające psychiki reklamowe śmieci są legalne... Dlaczego produkuje się "szybkie śmieci", które pochłaniają energię, surowce, generują wydatki, przyczyniają się do długów i będą skażać środowisko, truć przyrodę, ludzi, przyczyniać się do chorób, wydatków na lecznictwo przez tysiące lat... Dlaczego produkuje się broń, wywołuje wojny... Itp., itd... - red.]


  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Partia-Janukowycza-wydala-2-mld-dolarow-na-lapowki,wid,18353541,wiadomosc.html | 28.05.2016, 22:18
  [b][size=150]Partia Janukowycza wydała 2 mld dolarów na łapówki[/size]
  • Partia Regionów zbiegłego w 2014 roku do Rosji ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza sowicie opłacała wysokich urzędników państwowych
  • Na łapówki wydano aż dwa miliardy dolarów - pisze w sobotę kijowski tygodnik "Dzerkało Tyżnia" [/b]
  Dokumenty w tej sprawie trafiły do Narodowego Biura Antykorupcyjnego - poinformował w rozmowie z opiniotwórczym tygodnikiem były pierwszy zastępca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wiktor Trepak, który przekazał te materiały.

  - Jest to ogromna masa dokumentów, potwierdzających totalną korupcję we władzach. Część tych materiałów to księga korupcyjnych wypłat - powiedział Trepak.

  Ujawnił on, że na listach skorumpowanych przez Partię Regionów osób widnieją nazwiska i podpisy urzędników z najwyższych szczebli - ministrów, znanych polityków, działaczy społecznych, sędziów, a nawet przedstawicieli organizacji międzynarodowych. Trepak nie podał jednak żadnych innych szczegółów.

  Według jego informacji "czarna księgowość" Partii Regionów obejmuje długi okres "kilku prezydentów, kilku składów rządów i kadencji parlamentarnych oraz szeregu wyborów prezydenckich, parlamentarnych i lokalnych" na Ukrainie.
  | PAP

  [A ile pieniędzy przeznaczają na to u nas... - red.]


  [color=#FF0000][b]O neoliberalizmie... [/b][/color]
  http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-oszukal-mnie-ronald-reagan,nId,2214857 | 08.06.2016 r.


  http://www.wp.pl / http://www.biztok.pl/gospodarka/te-firmy-nie-wybraly-polski-bezinteresownie-zobacz-komu-placi-polski-rzad_s22917 | 16.05.2016
  [b][size=150]Te firmy nie wybrały Polski bezinteresownie. Zobacz, komu polski rząd płaci za inwestycje[/size]
  Daimler zainwestuje 2 mld zł w Jaworze, budowa nowej fabryki Volkswagena we Wrześni to ponad 3 mld zł nakładów. Zagranicznych inwestorów przyciąga do Polski tania i wykwalifikowana siła robocza, preferencyjne warunki oraz gigantyczne dofinansowanie z budżetu państwa.[/b]
  Dla ekipy Beaty Szydło, która zapowiadała, że wspierać będzie przede wszystkim polski biznes, nie jest to powód do chluby. Tym bardziej, że wśród najhojniej dotowanych z budżetu firm na próżno szukać szukać polskich podmiotów. Ba, gigantyczne inwestycje, do których może dojść niebawem, stały się dla ministrów odpowiedzialnych za gospodarkę wygodnym alibi. Gdy pojawiły się sugestie, że agencja ratingowa Moody's pójdzie w ślady Standard & Poor's i obniży ocenę wiarygodności naszego kraju, wicepremier Mateusz Morawiecki bronił się, że gdyby rzeczywiście było tak źle, jak wskazują amerykańscy analitycy, to największe firmy nie kwapiłyby się do inwestowania w naszym kraju. Sprawdzając, komu płaci polski rząd, przyjrzeliśmy się największym umowom inwestycyjnym.

  Tylko w ramach "Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej", realizowanego obecnie przez Ministerstwo Rozwoju, do końca 2014 r. podpisano 41 umów na łączną kwotę wsparcia 280,5 mln zł. W tym 81 mln zł trafiło na wsparcie tworzenia miejsc pracy, natomiast 199,5 mln zł – na wsparcie kosztów inwestycji.

  [b]Jakie koncerny załapały się na rządowe wsparcie i ile kosztowało wabienie inwestorów nad Wisłę.[/b]
  Volkswagen we Wrześni
  Pomoc: [b]62,5 mln zł[/b]

  General Motors w Tychach
  Pomoc: [b]39,96 mln zł[/b]

  Michelin w Olsztynie
  Pomoc: [b]30,3 mln zł[/b]

  Mando w Wałbrzychu
  Pomoc: [b]15,1 mln zł[/b]

  Samsung we Wronkach
  Pomoc: [b]17,7 mln zł[/b]

  Goodrich w Tajęcinie
  Pomoc: [b]14,4 mln zł[/b]

  IBM w Katowicach
  Pomoc: [b]12,9 mln zł[/b]

  BASF w Środzie Śląskiej
  Pomoc: [b]12,3 mln zł[/b]

  TRW w Bielsku-Białej
  Pomoc: [b]4,8 mln zł[/b]

  Ile dostanie niemiecki koncern za budowę fabryki silników, w której produkcja ma ruszyć w 2019 r.?
  Minister rozwoju, Mateusz Morawiecki, chwaląc się pozyskaniem inwestora, zdradził jedynie, że udział Polski w projekcie Mercedesa jest jeszcze „kwestią ostatecznych uzgodnień”. Dodał jedynie, że nie jest to kwota „znacząca” w porównaniu do skali całej inwestycji.
  Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 mld zł.
  | Aleksandra Stanek

  [A zagraniczne firmy są zwalniane na jakiś czas, co jakiś czas, po wprowadzeniu odpowiednich, temu celowi służących, zmian, z płacenia podatków, transferują zyski za granicę... - red.]


  Robią nas w konia: PiS DA... NIEMCOM #158
  https://www.youtube.com/watch?v=i0_rkw-z4oY | 24.10.2016


  2016 r.
  [b]Rośnie liczba upadłości firm w Polsce, o 10-15 proc. więcej niż w roku poprzednim.[/b]
  http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/firma-upadlosc-liczba,1,0,2185217.html
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-2016-roku-upadlo-juz-589-polskich-firm-ich-liczba-bedzie-rosnac-7482082.html
  http://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php


  [b]Rośnie zadłużenie polskich firm.
  W Krajowym Rejestrze Długów kwota zobowiązań spółek z warszawskiej giełdy wzrosła w ciągu roku o prawie 300 proc. Dla części może to oznaczać możliwość upadłości. Najgorzej jest w budowlance.
  70 proc. firm w okresie od lipca do września miało niższe zyski niż rok wcześniej.
  Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że na koniec października było 766 podmiotów, które zbankrutowały lub zostały poddane sanacji w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.[/b]
  http://www.wp.pl / http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/dlugi-spolek-gieldowych-gpw-krajowy-rejestr,188,0,2204092.html | 21.11.2016
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=225&v=b6njNLFhha0
 • Znowu nie zalozyli rogatywek! ani mycek....
  i nie wiadomo kto jest kto i co reprezentuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031