Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4049 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Piętno chrześcijaństwa w dziejach Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Historia Polski dowodzi, iż była najsilniejsza, będąc katolicka."

Znalezione obrazy dla zapytania wielka polska katolicka Znalezione obrazy dla zapytania wielka polska katolicka

Znalezione obrazy dla zapytania wielka polska katolicka

 

Jakie korzyści odniosła Polska i Polacy ulegając żydo-chrześciajństwu? Czy współcześnie powinniśmy bronić żydo-chrześcijaństwa, a zwłaszcza jego hierarchicznej instytucji politycznej, czyli Kościoła? (Pytania nie dotyczą indywidualnego stosunku do kwestii wiary, bądź nie wiary, w Boga.)

Są tacy, którzy oficjalnie twierdzą, że Państwo Polskie zaistniało dzięki chrześcijaństwu i że rok 966 to początek naszej państwowości. Z taką oczywistą brednią nie warto polemizować. 

Znalezione obrazy dla zapytania mirosław wiechowski - zdjęcia

 

 

Są też i tacy, jak Mirosław Jan Wiechowski, czyli gajowy Marucha (Dziennik Gajowego Maruchyhttps://marucha.wordpress.com/ – siedlisko żydo-chrześcijańskiej internetowej agentury), którzy uważają: że:

Historia Polski dowodzi, iż była najsilniejsza, będąc katolicka.
Upadek jej zaczął się wraz z reformami chrześcijaństwa.”


 

Panu Wiechowskiemu i podobnie myślącym można zadać dwa proste pytania:
1. Jakie to były reformy, które miały wpływ na chrześcijaństwo w Polsce?
2. Jakie były rzeczywiste przyczyny reform chrześcijaństwa i w których państwach zostały skutecznie zrealizowane?

Oczywiście chodzi reformację (XVI i XVII w.), która wzmocniła monarchiczną władzę w państwach zachodniej Europy, a w Polsce tę władzę osłabiła, nie naruszając przy tym w ogóle interesów Kościoła. Wniosła znaczący wkład w rozwój kultury, nauki, oświaty, edukacji. Była ozdrowieńczym procesem po zbrodniczym żydo-chrześcijańskim średniowieczu, po tzw. ciemnych wiekach żydo-chrześcijaństwa, które na pół tysiąca lat zatrzymało rozwój Europy – w Polsce średniowiecze trwało od X – XVIw. Działania kontrreformacyjne podjęte przez Kościół i wspierane przez władzę królewską w Polsce zahamowały ozdrowieńczy proces reformacji. Rozpoczęły się zbrodnicze represje i prześladowania innowierców. Kościół zwalczał wszystko to, co zagrażało jego władzy i ściąganym przezeń podatkom.

 

Jak kształtował się rozwój Polski pod żydo-chrześcijaństwem obrazują poniższe mapy 

VI wiek n.e.  – wielka Lechia, Sarmatia lub Wielka Scytia – to określenia tożsame dla państwa polskich Słowian – ok. 400 lat przed żydo-chrześcijańską szczęśliwością w Polsce – pozostała część Europy znajdowała się już pod panowaniem żydo-chrześcijańskiego cesarstwa!

 

Lata 30. XIV w., żydo-chrześcijaństwo jeszcze się w Polsce nie umocniło (apogeum osiągnęło dopiero na przełomie wieku XV – XVI)

 

Pierwsza połowa XVII w. – katolicyzm w pełni rozkwitu (I rozbiór nastąpi w 1772r.)

Oto siła Państwa Polskiego pod żydo-chrześcijańską jurysdykcją Rzymu

 

 

Jan STACHNIUK w swej pracy naukowej DZIEJE BEZ DZIEJÓW pisze :

Losy narodu zależne są od dokonania wyboru (…).

„Gdy spojrzymy w dzieje ludzkości, to uderzyć nas musi nie to, iż takie sytuacje w historii są dość częste, lecz raczej wola narodów do przekładania tradycji ponad instynkt trwania i utrzymania się. Proces zanikania narodów, lub całych cywilizacji składających się z grupy narodów, odbywał się na drodze kurczowego trzymania się treści tradycyjnych z uporem, rosnącym w miarę pogłębiania się procesów upadku. Staczanie się narodów w dół wyzwalało z zasady przeświadczenia, iż przyczyna tkwi nie w sprzeczności treści tradycyjnych z nowymi okolicznościami, do których tradycja jest niedostosowana, lecz właśnie w tym, iż tradycja ta pojmowaną najszerzej nie jest w pełni respektowaną i w życie niedostatecznie wcielona.
Takiż dylemat staje się osią centralną naszego życia. Być może, ideał naczelny polskiej ideologii grupy, polegający na traktowaniu życia doczesnego jako epizodu do wiekuistego szczęścia w niebiesiech, jest bardzo produktywny w odniesieniu do tego celu: zapewne umożliwia w warunkach społecznych, które stworzył, osiągnięcie jednostkom doskonałości moralnej, dającej legitymację do bram raju. Odbywa się to jednak kosztem rezygnacji narodu z jego przeznaczeń ziemskich. Mamy tu głęboką, zasadniczą antynomię naszych dziejów. Albo szczęśliwość jednostki w niebiesiech, albo wielkość narodu na ziemi. Wybór dokonany przed trzema wiekami prowadzi do likwidacji narodu. Wyjaśnieniu tej prawdy poświęcam właśnie niniejszą pracę.”

 

Tego żydo-chrześcijanie nie wiedzą, a jeśli niektórzy wiedzą, to z pewnością nie rozumieją, iż katolicka filozofia personalizmu pozornie dbając o interes jednostki uniemożliwia w konsekwencji jej rozwój występując przeciw nadrzędnym interesom grupy czy państwa, od których to pozycji zależy los jednostki. Personalizm katolicki (żydo-katolicki) jest zadziwiająco zbieżny z personalizmem świeckim lansowanym na tzw. Zachodzie. Nikt oczywiście nie powie, że tą jednostką, o którą dba filozofia personalizmu katolickiego i świeckiego jest naród wybrany i jego interesy. Innymi słowy jest żydowski kapitalizm i ponad narodowe interesy żydowskich banków i korporacji – w tym także żydo-hcrześcijańskiego Kościoła.

Dariusz Kosiur

  LECHIA -  https://www.youtube.com/watch?v=5MYCZo6PVlE

 

 Słowiańscy królowie Lechii - Janusz Bieszk dla NTV - https://www.youtube.com/watch?v=SJ9ZMEb7qFw

 

Czy Słowianie są starożytnym ludem? - Badania genetyczne prof. T.Grzybowskiego na dentogenezą Słowian  - https://www.youtube.com/watch?v=l0U7qfO3bXU

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

 • Odwołali agenta służb specjalnych USA z rządu IIIRP
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wiceminister-Robert-Grey-odwolany-Zatail-fakt-wspolpracy-ze-sluzbami,wid,18614081,wiadomosc.html?ticaid=1182e2
 • ...
  M.IN. O KATOLICKIEJ ORGANIZACJI RELIGIJNEJ
  http://www.wolnyswiat.pl/15p4.html
 • Panie Dariuszu...
  Odpowiem panu na pana pytanie: jak chrzescijanstwo wplynelo na reformowanie zachowan plemion lechickich slowianskich .
  No tak, ze w koncu Lechici przestali sprzedawac swoje wlasne dzieci w niewole. A zwyczaj taki budzil groze we wspolczesnej Europie..pisalo o tym wszyscy bizantynscy kronikarze- tak samo, jak lacinnicy.
  I trwalo to wieki , dopiero teraz z oslabieniem chrzecijanstwa i spoganieniem Kosciola zaczeli sprzedawac na nowo:-)))

  Q
  A teraz moze mi pan odpowie na pytanie..
  -jakie to reformy sprawily, ze z panstwa -jak na zalaczonej przez pana mapce Lechia Magna ...POLSKA STALA SIE...pustka z rzadkimi osadami ludzi rozbitych na szczepy i plemiona, handlujacymi wlasnymi dziecmi i jantarem,????
  Bez drog, mostow, jakiejkolwiek infrastruktury..zaledwie po 300 latach od Potegi Lechii- jaka pokazuja panskie mapki????
 • Zapomniana bitwa starożytności która wpłynęła na losy Europy
  W dolinie rzeki Tollense czyli Tolęży zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od dzisiejszej granicy polsko-niemieckiej, odkryto ślady po wielkiej bitwie sprzed 3300 lat, o której nie tylko nic nie wiedziała historiografia, ale która generalnie nie powinna się tam rozegrać. Zgodnie bowiem z aktualną wiedzą w okresie tym ten region Europy miałby by peryferiami cywilizacji, gdzie żyły sobie luźne i proste społeczności rolnicze. Tymczasem archeologia (molekularna) ujawnia, że w tej części Pomorza ok. 1250 r. p.n.e. mogła się rozegrać największa bitwa starożytności, którą duńska archeolog prof. Helle Vandkilde porównuje do bitwy o Troję.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9989
 • @RomanKa 17:56:08
  Panie Romanie,
  nie mam zamiaru wykładać Panu historii, więc polecam książkę - jeśli nie chce Pan jej czytać, proszę chociaż przeanalizować podane w niej źródła informacji.

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2016/08/slowianscy-krolowie-lechii-polska-starozytna-czesc-1-b-iext43263335.jpg

  Natomiast treść Pańskiego komentarza jest powtarzaniem żydowskiej propagandy bardzo podobnej do tej, która po 1990r. twierdziła, że PRL to była niewola i nędza, a przemysł trzeba było zlikwidować lub sprzedać za grosze, ponieważ nie przedstawiał żadnej wartości.

  Po trzystu latach powtarzania i nauczania podobnych bredni niewielu będzie miało wątpliwości. Podobnie jak nie wielu wątpi w brednie o o handlu niewolnikami - i o zgrozo swoimi dziećmi - przez Słowian. Większego barbarzyństwa od żydo-chrześcijańskiego Kościoła nie było w dziejach ludzkości.
 • Lechia Empire
  Panie Kosiur ta mapka bardzo ładnie wygląda tylko brakuje tam jeszcze Chin.Kartografi też byli na medal,pewnie mieli satelity plus gepeesy na dodatek,z poważaniem.
 • @
  //Jan STACHNIUK//

  Wiki //W pokazowym procesie prokurator Beniamin Wejsblech zażądał kary śmierci, jednak wyrokiem z 9 lipca 1952 roku Stachniuka skazano na 15 lat więzienia. Sąd Najwyższy wyrokiem z 24 grudnia 1953 roku zmniejszył tę karę do lat ośmiu, a po zastosowaniu amnestii kara wynosiła siedem lat. Razem z nim w tym procesie sądzeni byli: Teodor Jakubowski, Janina Kłopocka, Bogusław Stępiński. Stachniuka zesłano do jednego z najcięższych więzień (Barczewo), gdzie był bity i torturowany. Z niewoli wyszedł jako kaleka niezdolny do sprawnego życia. Nie powiodła się próba emigracji do Szwecji. 14 sierpnia 1963 roku zmarł w zakładzie leczniczym w Radości koło Warszawy. Został pochowany na cmentarzu na Powązkach Wojskowych[3].

  eniamin Wajsblech[1] (ur. 22 grudnia 1908, zm. 13 marca 1991 w Warszawie) – wiceprokurator Generalnej Prokuratury PRL, oskarżyciel w procesach politycznych w czasach stalinizmu.

  Pochodził z zamożnej, żydowskiej rodziny kupieckiej. Przed wybuchem II wojny światowej sprzedał majątek, pieniądze lokując w szwajcarskich bankach.[potrzebny przypis] We wrześniu 1939 udał się do Związku Radzieckiego. Po agresji ZSRR na Polskę (17 września 1939) został we Lwowie prokuratorem.

  Po wojnie był prokuratorem w Polsce. Był przesłuchującym i oskarżycielem generała Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”, dla którego zażądał kary śmierci[2]. O ten sam wymiar kary wnioskował oskarżając Jana Stachniuka. Po zwolnieniu ze służby pracował jako radca prawny.

  Uchwałą Rady Państwa z 6 lipca 1954 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[3].//
 • @wski 19:34:49
  Pan nie wspomniał o Izraelu - że też go brakuje na mapie. Pańskie niedopatrzenie to wyraźny przejaw antysemityzmu. A to wedle ojców żydo-chrześcijańskiego Kościoła poważny grzech.
 • @Rzeczpospolita 19:33:39
  w internecie i na stronie empik.pl w "recenzjach" leje się wściekły ryk na tę książkę,ale i tak sobie zamówiłem.
 • Szanowny Panie Dariuszu...
  Nie ma czegoś takiego jak Judeo-Chrześcijaństwo. Jest Judaizm i Chrześcijaństwo, czego dowodem jest np to, że żydzi nie uznają Jezusa Chrystusa, chrześcijański Krzyż ich drażni, rani ich uczucia religijne itd.
  Pan, niestety, nawiązuje do posoborowego ekumenizmu, według którego wszystkie religie są równorzędne, nawet Voodoo, więc w sumie można na katolickim ołtarzu postawić menorę lub posąg Buddy a nawet laleczkę do nakłuwania igłą.
  Panie Dariuszu, na tej samej zasadzie można by stworzyć Buddo-Chrześcijaństwo, czy Hindu-Chrześcijaństwo.
  Przed Chrystusem były rózne religie, różne wyznania (łącznie ze słowiańskimi), ale widać, że coś z nimi wszystkimi było nie tak (Słowianie także podobno składali ofiary z ludzi), skoro Pan Bóg powiedział BASTA!!! i wysłał nam tu na Ziemię Swojego Syna. A na to że wysłał, mamy już dowody naukowe w wielu dziedzinach wiedzy.
  (m.in w medycynie sądowej).
  Chrześcijaństwo ma to do siebie że jest to Religia OBJAWIONA. Czy słyszał Pan o objawieniu np Buddy czy Mahometa lub Mojżesza?
  Mało tego, nasz Pan Jezus Chrystus nie zostawił nas na samopas, ale jak wiemy zapowiedział powtórne przyjście i tzw objawieniami prywatnymi przygotowuje nas do tego przyjścia. Czy widział Pan coś takiego w innych religiach?
 • Może nie taka silna, ale wolna
  Witam,
  Myślę, że wszelkie rozbieżności pomiędzy stanowiskiem chrześcijan, i zwolenników państwa słowiańskiego można wyjaśnić wskazując podstawowe różnice w strukturze organizacyjnej państwa Polskiego przed i po 966 roku. Państwo Słowian, jak świadczy o tym kilka przesłanek, posiadało luźną strukturę związku osad, nie pogrupowanych w większe związki - gminy i województwa. Ludność żyła sobie w niewielkich osadach, swobodnie określając prawa i obowiązki w swojej grupie. O takiej właśnie strukturze, świadczy gęsta sieć grodzisk w środkowej i północnej Polsce, o porównywalnych wymiarach. Póki co nie odnaleziono grodzisk znacznie większych od pozostałych, które wskazywałyby na siedzibę nadrzędnej, lokalnej stolicy. Łącznikiem całej społeczności były wspólne zwyczaje, język, wierzenia i tożsamość. Z uwagi na małą szybkości przekazywania informacji, osady rzadko mogły się jednoczyć w obliczu zagrożenia i wystawiać większą siłę militarną do odparcia wroga. Jeżeli najazd miał postać rajdów niewielkich zbrojnych oddziałów, a takie właśnie wtedy miały miejsce najczęściej, obrona ograniczała się gromadzenia w umocnionym grodzisku. Tylko masowy najazd, wymuszający ucieczkę z zajmowanych terenów, mógł skłaniać dawnych Słowian, do gromadzenia dużej drużyny zbrojnych wojów. Tak więc żyło sie w państwie Słowian spokojnie, w społeczeństwie egalitarnym, syto, ale takie państwo w obliczu zmasowanego najazdu innego państwa o strukturze scentralizowanej, było zupełnie bezbronne. Nie dziwi też fakt duża ilość brańców słowiańskich, sprzedawanych na targach niewolników Cesarstwie Rzymskim. Przejście na drugą stronę rubikonu, czyli scentralizowanie władzy, wprowadziło u nas automatycznie poddaństwo wobec innych, silniejszych struktur - Cesarza Niemieckiego i papieża, ale przynajmniej skończyły się najazdy łupieżców z Europy.
  Czy to był krok w tył dla naszych przodków? Myślę, że nie. Myślę, że nasza siła nie leży w wierzeniach ale w operatywności. Zresztą dalsze losy Rzeczpospolitej o tym doskonale świadczą, kiedy stworzyliśmy potężne państwo w Europie zaledwie parę wieków później i to nie dzięki chrześcijaństwu, ale raczej wbrew niemu. Dopiero skumulowane wysiłki i Rzymu i innych mocarstw, (jakby wynikłe z lęku przed tym, co potrafimy), doprowadziły do naszego upadku. Wielka szkoda że tak się stało, bo struktury scentralizowane mają przewagę, nad republikańskimi nie tylko w dziedzinie wojskowej, ale poprzez mecenat państwowy, w kulturze i sztuce. Kto wie jakie dzieła powstałyby, gdyby wielka Polska przetrwała w sile do naszych czasów.
 • @Jan Paweł 20:41:32
  "nie uznają Jezusa Chrystusa, chrześcijański Krzyż ich drażni, rani ich uczucia religijne itd. "

  woj.opolskie - synagoga a na górze co ?

  https://4.bp.blogspot.com/-gKO7Ei2eOOA/V6b6oJsC_pI/AAAAAAAAh5I/ZL_Pm9A1FIs9hjvuYBAUJMOzZUh1fpCYgCPcB/s640/15.Niemodlin.JPG

  bliżej

  http://s10.flog.pl/media/foto/tefnut_4654da0e9cfd16e724728acd7aa67a87.jpg
 • @Jan Paweł 20:41:32
  wysłał nam tu na Ziemię Swojego Syna. A na to że wysłał, mamy już dowody naukowe w wielu dziedzinach wiedzy.
  (m.in w medycynie sądowej).....
  A jakie to dowody...? tak konkretnie.
  a w ile tych, wieludziedzin?
  Dwa tysiące lat gadania i ani jednego namacalnego dowodu na istnienie Jahwe
  a może Jan Paweł (trzeci?) jakiś ma ukryty w zanadrzu i zaraz nam pokaże
 • @Oświat 21:33:58
  Jakby tak poszperać w tabliczkach z pismem klinowym, to może i by się jakieś dowody znalazły - że Jahwe to kosmita!!
 • @Jan Paweł 20:41:32
  Panie Janie Pawle,
  jest jeden Kościół Powszechny - Rzymskokatolicki, jest jedno nauczanie ojców Kościoła. Owszem, ono ewoluuje - można powiedzieć z soboru na sobór. Ja nie czuję się ani powołany, ani upoważniony do tego, żeby sobie wybierać nauczanie ojców Kościoła z tego, czy innego soboru.

  Wedle zasad wiary papież jest nieomylny w kwestiach wiary. To papież, JPII, a nie ja, użył terminu judeo-chrześcijaństwo. Ten papież został świętym. Nie ma według mnie podstaw, ani tym bardziej potrzeb, żeby ten słuszny historycznie termin - judeo-chrześcijaństwo - uznać za nie właściwy.

  Nie przypisuję sobie prawa do weryfikowania, co w judeo-chrześcijaństwie jest słuszne, a co nie słuszne nie jest. Oceniam jedynie rolę Kościoła w kontekście politycznym i historycznym i jej negatywne skutki dla państwa polskiego.
 • @Jan Paweł 20:41:32
  Nie bardzo rozumiem...W kogo Pan w koncu wierzy? W Jezusa Chrystusa, czy w Boga Ojca?
  Co do terminu OBJAWIONY to pojawia sie on w wielu przedchrzescijanskich religiach.
  Pozdrawiam.
 • @Oświat 21:33:58
  O dowodach naukowych pisza sporo egipscy historycy. Zastanawiaja sie miedzy innymi jak to mozliwe, ze przez 40 lat wedröwek przez , podobno, egopska pustynie, nie zauwazyli wielkich piramid, sfinksa..Przecza takze niewolnictwu zydöw, przypisywanemu im przez autoröw Biblii. Istnieje przeciez ogromna ilosc starozytnych egipskich dokumentöw, czy to papirusöw, czy relacji historycznych zapisanych na scianach budowli.
  Biblia to kwestia wiary, nie wiedzy.
 • @morgan 22:25:22
  A ten Jakub, co to wyjaśnił faraonowi sen o siedmiu latach tłustych i chudych, to był w niewoli czy zawiadował ministerstwem rolnictwa i handlu zbożem?
 • @RomanKa 17:56:08
  Imperium lechickie...
  Dobre nie : )))
  Juz widze tam te piramidy, mastaby, swiatynie, mosty, kanalizacje, agory wszelkich miast.
  Te traktaty filozoficzne, polityczno prawne kodeksy, pisma religijne...eposy.
  I wszystkie sasiednie krainy z tego czasu nam zazdraszczali i rozpisywali sie o naszej wysokiej kulturze i wielkosci imperium.
  Z calego swiata docierali do nas poobcowac z kultura wysoka albo zwyczajnie, jak zawsze, zarobic, najac sie, osiedlic.
  Widze te rzezby, malowidla nascienne.

  I teraz tak, okazuje sie byc to najwieksza tajemnica swiata co stalo sie z tym wielkim imperium.
  Poza fragmentem drewnianej osady, kurchanami i paroma drewnianymi rzezbami bozkow, paciorkami z bursztynu...nie zostalo sie nic, lacznie z brakiem jakiegokolwiek zbiorowego echa pozostalego w swiadomosci narodu ktory zachowal wspomnienie.
  Caly swiat sie przeciwko nam musial sprzysiadz.
  W dodatku rzucono na nasz narod klatwe i ludzie nie pamietaj niczego takiego.

  Tutaj widze nawet wieksze czary.
  Taki malutki narod wybrany, naszkicowal sobie w starozytnych ksiegach ze przejmie docelowo kontrole nad swiatem i mu sie to po ponad 2 mileniach udalo i to z wielkim przytupem a wielkie, ba potezne imperium, a z mapy wyglada ze najwieksze w historii ludzkosci, upadlo blyskawicznie i sie zapadlo pod ziemie nie pozostawiajac zadnych sladow poza oczywiscie powyzsza mapka.
  Musimy byc jakimis nieudacznikami i to wprostproporcjonalnie do rozmiarow niegdysiejszego imperium, a w takim razie na tle malenkiego narodu, wrecz pelmiona 'zydow' lepiej byloby nabrac wody w usta i udawac ze imperium wogole nie istnialo.
  Cos podobnego do sytuacji w ktorej casius clay mialby rywalizowac z dwulatkiem, ktory stylem jednej reki rozlozyl na lopatki mocarza a pozniej jeszcze sposcil z niego cale powietrze i zniknal.
  Wstyd pamietac tak historyczna klape.
  Ale jakbym byl dwulatkiem to bym udokumentowal to nadwyraz dobrze zeby caly swiat, ba wszechswiat, wiedzial co maluch potrafi zrobic najbardziej mocarnemu w historii ludzkosci.

  Widzisz, takie absurdy rodza nieuki z ambicjami mocarstwowymi.
  Daj takim wladze a doprowadza narod do samobojstwa skuteczniej niz mocarny maluch.

  : )))
 • @eonmark 23:02:33
  Jeżeli za miarę wielkości przyjmiesz wielkość imperium, jakie uda mi się powalić, niczego nie tworząc w zamian, to jaka to wielkość jest?

  Są siły powołane do burzenia, bo taki jest porządek rzeczy, aby burzyć to, co dojrzałe i tym samym pozwalać rosnąc w tym miejscu nowym ideom. Są też siły, które są powołane do tworzenia. To te ziarna od których zaczyna się nowe. Zaprzecz, ze Polacy mają najlepsze predyspozycje do tego, aby na gruzach uruchomić nowe życie.
 • @Krzysztof Szotowicz 23:37:20
  Krzychu jestes filozof funta klakow nienwart.
  Poprostu sie nie uczysz.

  Widzisz mapke jaka zaprezentowal autor.
  Wynika z niej ze imperium niejakiej lechii bylo najwiekszym jakie kiedykolwiek istnialo na planecie wedlug naszej wiedzy.
  Jezeli tak mialoby byc zaiste to jego znikniecie, brak zadnych pozostalosci, tak materialnych jak powszechnych sladow w zbiorowej swiadomosci wywolane oczywiscie przez narod 'wybrany' bylby dowodem na wielkosc tego drugiej.
  Tym bardziej ze mowimy o roznicy w skali rzedu karzelek do giganta.
  I bylaby to wielkosc nie rozumiana jako moralne osiagniecie a niezwykla wrecz skutecznosc kontrolowania materii w czasoprzestrzeni tej planety.
  Zakladajac hipotetycznie ze mogloby miec to miejsce, mowimy o abstrakcyjnej wrecz skutecznosci procesu o niewyobrazalnej skali.
  Byloby to najwieksze przedsiewziecie logistyczne skaladajace sie z aktywnosci w obszarze kazdej dziedziny zycia ludzkiego rozlozonej w czasie i przestrzeni.

  Rozumiesz wogole co to znaczy imperium o takim rozmachu?
  Masz taka dziecinna maniere podazanianw zaparte w mysl sztuki dla sztuki...dla zasady, dziwnej jakiejs takiej pokretnej.

  Nie mam czasu robic tobie wykladu jakie sa mechanizmy powstawania imperiow, problemow zwiazanych ze zwiekszaniem terytorium, nieodzownosci infrastruktury, instytucji religijnej, zorganizowanej armii, edukacji itp.

  Kiedy zobacze prawdziwa analityczna inteligencje we wpisach, pragnienie rozumienia gelbszych warstw prxyczyn i skutkow?
  Zamiast tego dzieci we mgle budujace babki z piasku i wymadrzajace sie swoim 'ja'.

  Tak pozjadalem wszystkie rozumy i kroczy ma pycha przed upadkiem.
  Jezeli lepiej sie z tym poczujesz.
  : )))

  Powiedz ze nie musimy walkowac podstaw.
  Mozesz zaczac czytac bez prymitywnego uprzedzenia.

  Wiekszosc uparla sie na 'zydow' a to sa najwieksze ofiary w dodatku wybrane narzedzie.
  Pierwszy lepszy polak bedzie psioczyl na swoj los za wszystkiemu winnych syjonistow a najwikesze i najwiecej swinstw polacy robia polakom.
  Nie jestesmy bez win, jestesmy uwiklani w gre jak wszyscy.

  'Dom z piasku i mgly' to bedzie moj glos.
 • --jest taki Historyk . hm . czy na starość zachorował ? nie wiem ! ale wiedzę posiada,
  http://wandaluzja.com/
 • Hmmmm
  Pod rzekomym atakiem struktur kościoła jako instytucji, nieustannie i umyślnie atakuje Pan także i wiarę, mimo iż temu przeczy. Człowiek i jego dusza potrzebuje wiary jak płuca powietrza. Abstrahując że chrześcijaństwo w Polsce zaniknie co Pan w zamian proponuje? Pustka musi się zapełnić.
 • @Rzeczpospolita 19:33:39
  https://www.youtube.com/watch?v=SJ9ZMEb7qFw
  Słowiańscy Królowie Lechii - Janusz Bieszk - 7.07.2016

  J.Bieszk powołuje się min na Kronikę Prokosza, Kagnimira, które powszechnie uznawane są za fałszerstwa.

  Co Pan na to?

  cyt://Przybysław Dyjamentowski, inna forma nazwiska: Dyamentowski; herbu Dryja, z przydomkiem Mutyna (ur. 1694, zm. 1774) – polski historyk-fałszerz dyplomów, rodowodów i kronik.

  Jego główną profesją było fałszowanie wywodów genealogicznych oraz kronik.

  Pisał pseudohistoryczne utwory, twierdząc potem, że to dzieła znanych pisarzy starożytnych lub średniowiecznych czy wręcz wymyślając autorów. Pozostawił w rękopisie liczne sfabrykowane genealogie rodowe oraz apokryficzne kroniki rzekomych wczesnośredniowiecznych polskich kronikarzy Wojana, Prokosza, Kagnimira, Boczuli, Jardo i Świętomira. Najbardziej znana Kronika Prokosza wydana została drukiem w 1825 roku przez Hipolita Kownackiego[1].
  Ważniejsze "dzieła"

  Kronika polska przez Prokosza w wieku X napisana, z dodatkami z kroniki Kagnimira pisarza XI wieku i z przypisami krytycznymi komentatora wieku XVIII pierwszy raz wydrukowana, z rękopisma nowo wynalezionego (wyd. H. Kownacki, nakładem F. Morawskiego), Warszawa 1825; przekł. łaciński: H. Kownacki Prokosz, Chronicon Slavo-Sarmaticum saeculi X scriptoris, atque de origine Toporeorum, ex libris Zolavi et Kagnimiri saeculi XI scriptoprum excerpta, Warszawa 1827
  Kagnimir, to jest dzieje pierwszych czterech królów chrześcijańskich w Polsce w wieku XI pisane, z "Historii polskiej" Długosza przedrukowane, z tłumaczeniem polskim i aneksami (wyd. H. Kownacki), Warszawa 1826; przekł. łaciński: Warszawa 1826
  Kronika wieku XII, czyli dzieje Władysława I, Bolesława III, Władysława II i Bolesława IV, monarchów polskich, z księgi IV i V kompilacji Długosza wytłumaczone (wyd. H. Kownacki), Warszawa 1831
  Trzech kronik polskich najdawniejszych wydrukowanych w latach 1825 i 1831 dokończenie.
  1: Kroniki Prokosza rozdział VII, opisujący dzieje Mieczysława I, księcia polskiego
  2: Wyjątki z Kroniki saskiej Dythmara dziejów Bolesława I, króla polskiego, opuszczonych w kronice Kagnimira
  3: Kroniki wieku XII część wtóra, opisująca dzieje Władysława II i Bolesława IV, monarchów polskich

  Rękopis przygotowany do druku przez H. Kownackiego, zachowany w Bibliotece Narodowej, nr akc. 6940 (Archiwum Wilanowskie, sygn. 218).

  Pełniejszy wykaz dokonanych i zamierzonych fałszerstw Dyamentowskiego podaje Kownacki na s. 246-264 dzieła Kronika polska przez Prokosza w wieku X napisana, z dodatkami z kroniki Kagnimira pisarza XI wieku i z przypisami krytycznymi komentatora wieku XVIII pierwszy raz wydrukowana, z rękopisma nowo wynalezionego.//
 • @ administracja
  Tuba znikomego marginesu społecznego, żydo-Kosiur, najpierw powołał się na rewizje historyczne równego-sobie wściekłego ateisty Janusza Bieszka, po czym zadaje „proste” pytania.

  Osobiście, żydo-Kosiur na pytania nie odpowiada, gdyż – jak wyjasnił dn. 09.09.2016 12:30:16: „wg żelaznej zasady agenturalnej, nigdy nie należy odpowiadać na pytanie". (Rzeczpospolita)
  W zastepstwie odpowiedzi, rzuca gównem i wyzwiskami. Tylko trzy przykłady:
  "ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW"! - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00
  „jesteś dureń, albo oszust” - Rzeczpospolita 10.10.2016 19:27:38
  „ nie truj du.y” - WPS 02.10.2016 15:56:06
  Ponownie więc zadaję pytanie administratorom tego portalu:

  Czy to pierdzenie żydo-Kosiura, stanislava, i KULA w ŁEB ninanonimowej w Polski Naród się kiedykolwiek tutaj skończy?
 • @Rzeczpospolita 21:55:08
  "Oceniam jedynie rolę Kościoła w kontekście politycznym i historycznym i jej negatywne skutki dla państwa polskiego"

  Myślę, że bardziej właściwie byłoby oceniać rolę poszczególnych ludzi Kościoła i ich negatywne skutki na państwo polskie. Wierzę, że oni mają swoje stosowne miejsce w Wieczności. O niektórych z nich (np o Piłsudskim- także chodził do kościoła, tak jak dzisiejsi jego piewcy) mamy bardzo wyraźnie przekazy, gdzie się znajdują.
  Podam może jeden, ale bardzo jaskrawy przykład: Marcin Luter, (podobno zmarł w czasie orgii seksualnej) - oceniając Kościół poprzez pryzmat tego barbarzyńcy na łonie Kościoła (skutki jego działalności widzimy współcześnie na Zachodzie. Znowu tylko jeden przykład: Francja, niegdyś kolebka Chrześcijaństwa, po wielu rewolucjach, zamienia kościoły na meczety), doszlibyśmy do bardzo mylących wniosków w ocenie Kościoła Chrystusowego.
  Więc zgodzi się Pan ze mną, że uogólniając w taki sposób, dokonuje Pan tutaj nadużycia.
  Pozdrawiam
 • @morgan 22:11:09
  W Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Św, czyli w Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej.
 • @eonmark 23:02:33
  Rozumując w ten sposób można twierdzić, że nie tylko Polacy i Słowianie siedzieli na drzewach do 966 roku, ale także w całej Afryce (oprócz Egiptu) i całej Ameryce Północnej nigdy nie było żadnej cywilizacji, a tylko banda dzikusów, którzy zostali cywilizowani dzięki podbojowi chrześcijan. Gratuluję.
 • @Rzeczpospolita 21:55:08
  Jezus Chrystus powiedział: "idźcie i głoście Ewangelię" a nie idźcie, podbijajcie narody i wciskajcie im Ewangelię.
  Więc wszyscy którzy postępowali niezgodnie z nakazem Jezusa Chrystusa, narażając Jego Kościół na zgorszenie (czego skutkiem jest zwątpienie także takich osób jak Pan) z całą pewnością mają swoje stosowne miejsce w Wieczności
 • Oto atrybut ,,wolnej,, rzekomo Polski-cenzura na onecie
  ~jan1 pisze:
  01/12/2016 o 09:37

  ONET CENZURUJE wpis do art ,Urodzila w szpitalu na podlodze,polozne pójdą do sądu,, zamieszczono na wszystkich blogach autorskich onetu
  ………………………………………………………………………………………………….
  wpis jaki ocenzurowano..

  To co pisza komentujacy to jest dopiero patologia,patologia wiedzy patologia rozumienia,patologia edukacji,patologia czlowieczenstwa,patologia inteligencji,patologa myslenia. Dlaczego odpowiadam zauwazanie takic faktow to najnizszy poziom percepcji czlowieka,w sytuacji gdy calosc teori medycznych to zwykle falszerstwO [ Art,Naczelny Lancet,, na robert brzoza .pl] medycyn akademicka stala sie narzedzia mordowania ludzi w majestacie prawa [patrz art,, DR JASKWSKI JAK MEDYCNA ROCKEFELEROWSKA NSZCZY ZDROWIE,, CZEGO WYMAGAC OD LUDZI W TYM LEKARZY KTORZY UWIERZYLI np ZE RTEC W SZCZEPIONKACH MOZE NIE SZKODZI A WRECZ POMAGA [film,,SLADOWE ILOSCI,, fim, SMIERTELNYY ZASTRZYK PAWDZIWA HISTORIA SZCZEPIEN,, film,,KUPIENI,,, film ,,CHOOBY NA SPRZEDARZ,, oraz art, PRZERAZAJACA INKWIZYCJA MEDCZNA,,,oraz wszystkie prace DR JEZEGO JASKOWSKIEO na stronie alexjones.pl. polecam szzegulne lekarza z ktorych za pomaca tzw edukacji zrobiono idiotow i zabujcow na lancuszku korporacji [parz art ,,JAK Z NTELIGENTNYCH LEKARZY ZROBIONO IDIOTOW DR JASKOWSKI,] SAM JEDEN FAKT ZE DZIECIA W MAJESTACIE PRAWAWTRZYKUJE SIE RTEC,ALUMINIUM I WIRUSY RAKA POWINIEN SPOWODWAC ZE MILINY POLAKOW POWINNO WYJSC NA ULICE BY PRZERWAC TEN HOLOKAUST, TE BEZMYSLNE STADO POSLUSZNIE GOdZI SIE NA TRUCE SWYCH BEZBRONNYCH DZIECI POD pRETEKSTEM OCHRONY PRZED CHOROBAMI CZY NIE JEST TO DNO UPADKU I SKRAJNA LOBTOMIA patrz art ,, TOTALITARNA POLYKA SZCZEPIEN W POLSCE,,na wolne media net. araz art,, BRONIE NIE SMIERCIONOSCE EWA PAWELA..,, na stronie neon24.pl
  Odpowiedz
  ...............................................................................................................
  ale to zamiescil by udowodnic ze cenzury jednak na onecie niema


  ...........................................................................................................
  Położne zwolnione ze szpitala w Starachowicach idą do sądu
  Komentarze (340)
  Napisz komentarz

  Popularne Najnowsze Wątki Moje

  ~JAN1 : ONET CENZURUJE WPIS JAKI OCENZUROWANO ZAMIESCILEM DZIS NA BLOGU AUTORSKIM WALDEMARAA RAJCY Z ADNOTACJAZE ONET UPRAWIA CENZURE BY OGRANICZYC DOSTEP SOLECZENSTWA DO PAWDZIWYCH I WAZNYCH INFORMACJI
  36 minut temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~JAN1 : ONET CENZURUJE WYPOWIEDZI BY OGRAICZYC DOSTEP SPLECZENSTWA D PRWDZIWYCH INFORMNACJI OCENZUROWANYWPIS ZAMIESCIEM DZIS NA BLGU AUTORSKIM WALDEMARA RAJCY TEN SAM WPOIS ZAMIESZCZE NA INNYCH BLOGACH Z ADNOTACJA OCENZURZE ONETU
 • @wski 19:34:49
  Kartografi....byli... W jakim to przypadku? Podobne do "Arabi"..
 • @eonmark 00:31:02
  Nie zarzucaj innym nieświadomości istoty pewnych spraw, skoro ich nawet nie czytasz ze zrozumieniem. Oczywiście „czytanie ze zrozumieniem” u człowieka inteligentnego oznacza wyłapywanie tych treści, których autor nie dopowiedział, bo wynikały z ciągu myślowego, albo zbyt trywialne były.
  Zadam tobie pytanie. Czy Afryka, jako kontynent, może być traktowana jako imperium zjednoczonych plemion czarnych ludzi? Oczywiście nie, bo pomiędzy plemionami nie ma powiązań większej struktury imperialnej, choć wszyscy oni czarni są i w pewnym zakresie posiadają zbliżoną obyczajowość. Tak samo „imperium” dawnych Słowian mogło rozciągać się od Łaby po Ural, od Skandynawii po Morze Czarne, bo było zasiedlone przez jednorodne etnicznie plemiona o podobnej kulturze i jakby ktoś się uparł, to może określać ten teren jako imperium Słowian. Jednocześnie, pomimo swojej wielkości, nie było zdolne do odparcia najazdu żadnej agresywnie nastawionej armii. Nasza słowiańska obyczajowość wyrosła na ideałach współżycia z przyrodą i poszanowania praw jednostki, nie nadawała się do kształtowania zachowań łupieżczych, jednocześnie jak żadna inna, kształtowała postawy zaradności, pracy w grupie. Te cechy zachowały się w naszej podświadomości i będą miały zastosowanie, kiedy ta cywilizacja już upadnie.
  Z kolei Żydzi, to taki celowo wprowadzony błąd do systemu, który rozsadza system od środka, kiedy degeneracja osiąga wartość graniczną. Ja nie żywię do Żydów żadnych osobistych urazów – uznaję ich za nieodłączny element rozwoju człowieczeństwa. W zasadzie każda nacja ma w swoim istnieniu głęboki sens, dostrzegany, kiedy wszystkie nacje zbierzemy do kupy i popatrzymy na ich trwanie na przestrzeni tysiącleci.
 • @Lotna 10:07:25
  //Rozumując w ten sposób można twierdzić, że ...//

  W ' ten' sposob, czyli twoj, pewnie tak.
  Czy brak wielkiego imperium obejmujacego swoim obszarem najwieksze terytorium wszechczasow musinoznaczac ze slowianie przed 966 rokiem siedzieli na drzewach?

  To dopiero logika.

  Prezentujesz ten sam rodzaj dziecinnie zlej woli i liczy sie dla ciebie bardziej proba podwazenia opini niz logiczne fakty.

  Imperiow w ameryce polnocnej oraz w wiekszosci obszarow afryki nie bylo.
  Slowo imperium do czegos zobowiazuje, chyba ze przyjmiemy za kryterium dowolne widzimisie czlowieka.
  Na tej podstawie mozemy nazwac 20 km 2 nalezacych do indian z dorzecza amazonki 'imperium'.

  Edukacja jest obecnie jak nigdy przedtem szeroko dostepna i zupelnie darmowa.
  Nikt nie broni wyrywac sie z niewiedzy, a wraz z tym procesem zaczyna sie pojawiac proces krytycznego myslenia.

  Mam tobie zrobic wyklad czym jest imperium, jakie sa warunki jego zaistnienia, jakie procesy temu towarzysza i jakie sa konsekwencje jego upadku?

  Co jak co ale Ty nie musisz wysilac sie na nieuka.

  : )))
 • @kfakfa 20:38:50
  Warto tez poczytac Wacyka.
 • @Jan Paweł 20:41:32
  "Nie ma czegoś takiego jak Judeo-Chrześcijaństwo.."

  >>> oczywiście, że jest coś takiego, postrzegane jako element wspolny.
  Niech Cię przekonają o tym działa księży, pracowników KUL i UKSW, czy publicystów 'katolickich':
  * I. Salamonowicz-Górska, T. Skibiński, S. Strękowski (red.), Elementy judeochrześcijańskie w literaturze patrystycznej, „Studia Antiquitatis Christianae”, t. 13, Warszawa 1998. (pod pkt1 - współredakcja)
  http://wsr.uksw.edu.pl/node/672

  * Struktura teologii judeochrześcijańskiejStudium metodologiczne w świetle badań
  http://www.bu.kul.pl/art_32319.html

  * T. Terlikowski: Judeochrześcijaństwo i konserwatyzm
  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-judeochrzescijanstwo-i-konserwatyzm,14283.html

  * PiS w 2006 roku , w druku sejmowym nr 711 , na str 2 zapisał
  'Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, utożsamiając się z judeochrześcijańskim dziedzictwem moralnym Europy..'
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi2rK-73dLQAhWpAJoKHcyNDqEQFghCMAU&url=http%3A%2F%2Forka.sejm.gov.pl%2FDruki5ka.nsf%2F0%2FAE22324EDD063DB2C1257196002697ED%2F%24file%2F711.doc&usg=AFQjCNGP9_zPrKkhBRbZOx1dEnY_-PFpGA
 • @Jan Paweł 20:41:32
  Nawet Mark Jurek powołuje się na :) :

  "Przypominamy uchwałę z dnia 23 czerwca 2006 roku: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, utożsamiając się z judeochrześcijańskim dziedzictwem moralnym Europy.."
  http://www.marekjurek.pl/aktualnosci/489/oswiadczenie-marka-jurka-dotyczace-procesu-wyborczego-przeciwko-kandydatom-prawicy-rzeczypospolitej
 • @Krzysztof Szotowicz 20:51:38
  "Tak więc żyło się w państwie Słowian spokojnie, w społeczeństwie egalitarnym, syto, ale takie państwo w obliczu zmasowanego najazdu innego państwa o strukturze scentralizowanej, było zupełnie bezbronne.."

  >>> absolutnie nie.
  Ściganie przestępców w Polsce w okresie średniowiecza - praktyka ścigania przestępców w oparciu o samopomoc organizacji opolnej.
  Pościg podejmowano na mocy instytucji ścigania śladem do granic terytorialnych włości, gdzie pościg był kontynuowany przez mieszkańców sąsiedniego opola, przez którego teren przestępca przemieszczał się w czasie ucieczki.
  >> https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aciganie_przest%C4%99pc%C3%B3w_w_Polsce_w_okresie_%C5%9Bredniowiecza

  Skoro w takiej kwestii wymiana informacji była dostatecznie szybka i dobra to Twoje argumenty niemożliwości zebrania dostatecznie dużej wspólnej siły, z uwagi na brak organizacji czy komunikacji, w przypadku obcego najazdu są bezpodstawne.
  Zwłaszcza, ze teren pokrywały puszcze i najazd taki nie mógł być ekspresowy.
 • @eonmark 23:02:33
  "Imperium lechickie...
  Dobre nie : )))
  Juz widze tam te piramidy, mastaby, swiatynie, mosty, kanalizacje, agory wszelkich miast.
  Te traktaty filozoficzne, polityczno prawne kodeksy, pisma religijne...eposy.
  I wszystkie sasiednie krainy z tego czasu nam zazdraszczali i rozpisywali sie o naszej wysokiej kulturze i wielkosci imperium.
  Z calego swiata docierali do nas poobcowac z kultura wysoka albo zwyczajnie, jak zawsze, zarobic, najac sie, osiedlic.
  Widze te rzeźby, malowidła naścienne"

  >> To o czym piszesz to elementy kultury materialnej.
  A akurat Ty powinieneś bez problemu wyobrazić sobie, że kierunek rozwoju jakiejś grupy ludzi nie musiał zmierzać w stronę rozwoju dóbr materialnych, czy pisania 'dzieł'. Prawda ?
  Czy nic nie pozostało ?
  A Żmijowe Wały – ziemne wały obronne o średniej wysokości 6-8 m i szerokości 14-16 m, rozmieszczone w stepowej i lasostepowej strefie Ukrainy. Ich łączna długość osiąga 2000 km.
  Jakich zasobów i organizacji wymagałoby zbudowanie czegoś takiego ?

  A co do budownictwa, Słowianie mieszkali w puszczach, budowali z drewna. Bo pod ręką i zdrowe, choć nietrwałe.
  Ale i Salomon do budowy świątyni sprowadzał cedr z Libanu, choć kamieni miał wokół pełno.

  Tak łatwo nie przekreśliłbym kultury i zwłaszcza sposobu życia Słowian jak Ty to robisz, argumentując, że nie zostawili kamiennych i spisanych 'dzieł' ...
 • @Oświat 22:38:06
  ,,A ten Jakub, co to wyjaśnił faraonowi sen ............,,

  proszę o nie robić dezinformacji ...tu chodzi o syna tego pana .
 • @eonmark 23:02:33
  ..poza drewnianymi osadami, kurhanami, drewnianymi bozkami itd... Prosze poczytac wiecej o wykopaliskach, ktöre odslaniaja coraz wiecej kamiennych budowli i nie tylko. Cöz, pewni ludzie zadbali o zniszczenie wszystkiego, co swiadczyloby o cywilizacji slowianskiej. Co do okreslenia imperium: to termin ktöry okresla nie tylko obszar, ale röwniez ludnosc tej samej kultury, poziomu zycia, sily militarnej, Wielka Brytania byla przeciez imperium. Co tam mamy dzisiaj? Wykopaliska odslaniaja niemal wylacznie rzymskie pozostalosci, kamienne fortece, co dziwnym nie jest, bo kamienia w WB, podobnie jak w Szwecji , nie brakowalo.
  Mapy, ktöre pojawiaja sie w internecie nie pochodza ze zrödel polskich. Sa francuskie, angielskie, NIEMIECKIE.
  Skad wziely sie slowianskie nazwy rzek, miast w calej Europie? To obszerny temat.
  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 19:33:39
  powoływanie się na"dociekania " pana Bieszka to jakaś dziecinada bo ta publikacja nie ma nic wspólnego z jakimś w miarę rzetelnym przekazem historycznym , to zwyczajna fantastyka ,oparta w dużej mierze na t zw "kronice Prokosza" czyli bezapelacyjnej mistyfikacji ,jeszcze jeden megaloman ,który bezrefleksyjnie usiłuje "żenić kit" o jakiejś dawnej potędze , na co nie ma nawet najmniejszego śladu , zamiast dbać o to ,co się jeszcze zachowało z tej dawnej słowiańszczyzny , to niektórzy ją kompromitują bo jak inaczej nazwać takie próby wyeksponowania jej zalet gdy nie ma ku temu żadnych podstaw ? komu to ma służyć ? nie lepiej dbać o sam polski język czy zachowane jeszcze zwyczaje czyli o przyszłość słowiańszczyzny a nie o jakieś wyimaginowane "historie " z rzekomych lat chwały bo nawet gdyby ta "Lechia trzęsła" nie tylko Europą ale całym światem , to musiało to być tak bardzo dawno temu ,że nie miało żadnego znaczenia dla tych wszystkich innych ludzi i kultur , po których ślady pozostały , chyba ,że dla kogoś ci wszyscy inni mają swój początek od Słowian :)))
 • @ekoludek 11:29:23
  Żyjemy w cywilizacji technologicznej i takie mamy pojmowanie rozwoju i postępu, że niby tylko wytwory rąk świadczą o wielkości. Nie pomyślał jeden z drugim o cywilizacji duchowej?

  Gdyby tak rozważyć optymalne warunki życia dla jednostki, które w maksymalnym stopniu pozwalają ludziom żyć życiem spełnionym, twórczym, pełnym szczęścia z minimalną domieszką przykrości, to wówczas przed naszymi oczami otwiera się obraz niewielkiej osady o charakterze rolniczo – rzemieślniczym. System rządzenia w takiej osadzie opiera się na współrządzeniu gospodarzy (republika). Działalność mieszkańców, ogranicza się do wytworzenia dóbr zaspokajających ich potrzeby materialne niezbędne do przeżycia i potrzeby społeczne oraz duchowe. W takiej wspólnocie nie ma potrzeby budowania wielkich, monumentalnych budowli, ani wygodnych dróg dla dużego transportu przez krainę. Religia opiera się na kontakcie z naturą, tak więc świątynię tworzy naturalne otoczenie człowieka. Taka wspólnota widziana z perspektywy jej członka może tworzyć koncepcje bardzo wzniosłe, zwiększające jego dobrostan, ale z drugiej strony, osiągnięcie osobistego szczęścia, nie zmusza do przekraczania granic i stąd społeczność może zastygnąć w rozwoju i zakonserwować swoje osiągnięcia. Z kolei z punktu widzenia obserwatora odległego w czasie, taka cywilizacja mogła zostawić po sobie tylko ulotne ślady w postawi zwyczajów i podań, których znaczenia, już nikt nie pamięta.

  Bezruch nie jest zdrowy w żadnym przypadku.
  Może dlatego nie patrzę na Żydów krzywym okiem, kiedy doprowadzają jakąś kulturę do upadku. Dla mnie są jak oddział sanitarny.
 • płyta nagrobna Awiłła Leszka
  http://poselska.nazwa.pl/wieczorna2/sites/default/files/styles/large/public/field/image/cavillo.jpg

  Na pożegnanie

  Awiłłowi Leszkowi , Tyberiusz Klaudiusz
  grób ten z czterema framugami ,na ośm
  urn popielnych ,jeszcze za życia ,jemu jedynie ,
  dla zaszczytu ,na zupełną własność oddał

  /tłumaczył z j.łacińskiego Tadeusz Wolański w 1843r./

  powyższą płytę nagrobną autor odkrył w kwietniu 2014r. we włoskim muzeum pod nr katalogu :
  Museo del Lapidario di Urbino ,Italia e refirito da : Scheda RA : 11-00014883
  Identyficatore work 92778
  autor nie otrzymał zgody na publikacje zdjęcia
 • @kfakfa 12:56:52
  strona internetowa muzeum we Włoszech

  http://www.culturaitalia.it/opencms/museid/viewItem.jsp?language=it&id=oai%3Aculturaitalia.it%3Amuseiditalia-work_92778

  Dużo się "bulgocze" na temat Izraela,cudów na kiju- filmy "archeologiczne",rzekome stajnie Salomona,kopalnie złota ,"ściana" do kiwania na boki- a w istocie forteca rzymska ,cuda-wianki ,a tak naprawdę to tylko sterta gruzu.
 • @ekoludek 11:29:23
  Nie bylo zadnego imperium lechickiego.
  Waly o ktorych mowisz nie sa zadnym dowodem na zorganizowane imperium o wiekszej powieszchni niz obecna rosja, najwieksze istniejace imperium i najwieksze obszarem ze wszystkich jakie znamy.

  Jak wyobrazasz sobie zunifikowany, jednolity administracyjnie, politycznie, ekonomicznie, militarnie czy wreszcie religijnie obszar tej wielkosci kiedy ludy wchodzace w jego ksztalt zyly w lasach i budowali z drewna?
  Po pierwsze wszystkie inne cywilizacje 'lesne' ktore uzyskaly status imperium, osiagnely go na drodze dywerzyfikacji sposobow jego powstawania.
  Poprzez ekspansje militarna, ekonomiczna, polityczna.
  Im model byl skuteczniejszy ekonomicznie, nawet w oparciu o proste zaleznosci prowadzace do posiadania podstawowych dobr zapewniajacych stabilna egzystencje, tym bardziej promieniowal na zewnatrz przyciagajac niczym swiatlo cmy, ludzie z sasiednich regionow.Dokladnie twk jak ma siento teraz, za czasow imperium rzymskiego, egipskiego, majow, inkow aztekow.
  Oczywiscie bywaly wyjatki, jak imperium mongolskie ktore powstalo blyskawicznie.Nie budowalo, nie wprowadzalo wyzszej formy sztuki, nie zakladalo miejsc przeznaczonych na edukacje podbijanych ludow.
  Poniewaz model ekonomiczny polegal na bogaceniu sie poprzez zdobywanie lupow wojennych, takie imperium nie promieniowalo magnesem pod postacia obietnicy stabilnej egzystencji skierowanej do szerokiej warstwy zroznicowanej swiatopogladowo oraz ekonomicznie populacji.
  Jedyne co mongolowie mieli do zaoferowania to specjalizacja w sztuce wojennej i narzucanienswojej zwierzchnosci nad kolejnymi terenami terrorem.
  Napotykali po drodze olbrzymi sprzeciw wobec ich ekspansji ze strony tak lesnych ludow jak zorganizowanych panstewek czy powaznego panstwa-imperium - chin.
  Poniewaz model taki skazany byl od samego poczatku na niepowodzenie historia pokazala jak dlugo i za jaka cene istnialo to wielkie imperium.
  Niespelna 100 lat terroru zewnetrznego oraz wojen domowych.

  Po drugiejnstronie swiata masz cywilizacje majow, inkow, aztekow.
  Trwaly bardzo dlugo.
  Co bylo kluczem ich sukcesu?
  O ile mongolowie rozbudowali swoje imperium do wielkich rozmiarow w oszalamiajacym tepie z racji modelu koczowniczych wojownikow znamionujacych sie niebywala mobilnoscia, organizacja logistyczna jej towarzyszaca oraz wysokiemu stopniowi tezyzny fizycznej w parze z naturalnie wrecz wyrabianymi od okresu dziecinstwa umiejetnosciami o tyle nie stworzyli nigdy sznasy na rozwoj w kierunku pokojowej stabilizacji.
  Imperia indian ameryki centralnej oraz poludniowej inwestowaly w stabilizacje oparta o karczowniczo-farmerski styl funkcjonowania osadzony w matrycy kamiennej infrastruktury religijno-politycznej administracji.
  Tworzenie miast, ulic, placow, obserwatorriow, swiatyn, budynkow administracji urzedniczej, rozwijanie sztuki architektonicznej, rzezbiarskiej, towrzenie zorganizowanej ideologii, filozofii duchowego bytowania, powodowalo ze imperia takie stawialy na wolniejszy, ale stabilny rozwoj prowadzacy w konsekwencji do tworzeni trwalych struktor towarzyszacych solidnym imperiom.Nie tylko wykorzystywaly element militarnej opresji, ale z racji przyjetego modelu, stawaly sie centrami oddzialywan naturalnie prowokujacych ludnosc z okolicznych regionow do migracji.
  Pszczoly zawsze beda lgnely do ula.
  Olmekowie, protoplasci cywilizacji plemion majanskich zaczeli od solidnych podstaw, rozwijajac architekture oparta o trwalosc struktur w kamieniu, oraz rozwoj duchowy.
  Rzymianie byli rownie skuteczni gdyz ich model byl naturalnie podobny.
  Armia i jej wykorzystanie musialo byc zdywerzyfikowanie procesem budowajia zlozonej infrastruktury, architektonicznej, administracyjnej, ideologicznej.Tylko taki model mogl zapewnic sukces tak wielkiemu terytorium w tak dlugim okresie czasu.

  'Bajkowe imperium lechii' nie moglo istniec gdyz nie pozostawilo po sobie zadnych trwalych sladow materialnych, pod postacia architektory, literatury, sztuki czy zwyklej pamieci zbiorowej.
  Nie tylko nie ma zadnych dowodow w obrebie hipotetycznego obszaru tego imperium ale rowniez nie ma dowodow poza nim, w przeciwnienstwie do kazdego innego zlozonego imperium w znanej historii ludzkosci.

  Zeby slowianie mogli odniesc sukces i zbudowac tak rozlegle imperium musieliby sprobowac jednego z tych modeli,koczowniczego podboju lub zlozonej machiny administracyjno, polityczno- religijnej opartej o infrastrukture materialna z pelnia tego konsekwencji.
  Problem z koczownicza ekspansja militarna polega na tym ze taki model ma w sprzyjajacych okolicznosciach sznase na szybka realizacje zalozonych celow, ale jest skazany na niemal natchmiastowa porazke i implozje pod wlasnym ciezarem gdyz nie ma ani szkieletu pod postacia trwalej infrastruktury w parze ze stablinym systemem ekonomicznym oraz wypelniacza pod postacia szansy nanrozwoj kultury ze wszelkimi jego elementami.
  Wynika to z natury czlowieka i prostej psychologii zlozonych grup.
  Im grupa wieksza, im bardziej zorganizowana w obrebie hipotetycznego 'imperium lesnych ludzi z drewnianymi chatkami' tym bardziej wzmagaja sientendencje tak odsrodkowe jak i buntownicze.
  Stad imperium mongolskie zmuszone bylo w przyjetym modelu uzywac calego arsenalu taktyk by nie tylko powiekszac wlosci ale rowniez je utrzymywac. Tutaj zreszta do pewnego stopnia nie roznili sie w metodach od innych cywilizacji uzywajac divide et empera, wraz z buntowniczymi wystapieniami, intrygami wokol rdzenia wladzy, sabotazem.

  Krotko podsumowujac, z jednej strony nie ma dowodow materialnych na imperium lechitow oparte o zaden z powyzszych przykladow.
  O ile moznaby sie upierac ze teoretycznie mogli zrealizowac podoboj tak wielkiego terytorium i stworzyc imperium sposobem mongolow, o tyle nie ma watpliwosci ze nie ma na to zadnych dowodow w przeciwnienstwie do historycznych zrodel potwierdzajacych istnienie tego mongolskiego.
  Widzimi rowniez ze taki sposob tworzenia imperium jest tak samo oszalamiajacy szybki jak jego upadek.

  Mozna jeszcze fantazjowac nad 3 modelem w ktorym swiatle plemiona slowian pokojowo w oparciu o wysoki poziom zaawansowania duchowego doprowadzily do zaistnienia zunifikowanego imperium opartego o przyjazna organizacje.
  Znowu, nie ma zadnych dowodow, a znajomosc historii ludzkosci, historii religii, socjologii, psychologii, mowi nam ze tak basniowe formy moga przyjac wyjatkow i jedynie micro spolecznosci, za zwyczaj na krotka mete, wchlaniani predzej czy pozniej przez drapieznie naturalne formy dazace do kumulacji.

  Wezowe waly ciagnace sie setkami kilometrow nie mowia nam kto jest ich tworca.
  Tego nie mozemy byc pewni tak jak nienwiemy kto jest tworca podoceanicznych struktur ktore wystepuja na planecie.

  Wracjac jeszcze na chwile do lesnych cywilizacji, polecam studium nad kultura ktora budowala kompleksy w obecnej kambodzy z angkor vat na czele.
  Tam rowniez lesne zorganizowane cywilizacje, zeby mogly stac sie lokalnymi imperiami, musialy wprzasc w swoj model szkielet infrastruktury oparejj o trwale materialne struktury o zlozonym znaczeniu, religie i dzialajac na rzecz stabiljosci ekonomie.
  Dopiero wtedy imperium mkze nie tylko powstac, ale rowniez marzyc o istnieniu dluzej niz oddech jednego pokolenia.

  Mozna brnac w bajki, ale cywilizacji slownianskiego raju poprpstu nie bylo., gdyby bowiem bylo inaczej, nie byloby potrzeby przeprowadzac ludzkosc przez gre ktorej zadaniem jest budowa swiadomosci istoty boskiej i proces przesiewu z tym zwiazany.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @morgan 12:09:17
  Prosze wskazac te kamienne budowle ze slowianskiego imperium.

  Jak to sie stalonze tak skutecznie zadbano u wymazanie wszelkiej materialnej pozostalosci po tym imperium tylko tutaj w euroazji a wszedzie indziej na planecie ziemia widzimy dowody na istnienie kazdej innej.

  Prosze nie pisac tylko ze 'syjonisci' uparli sie na slowian od zarani dziejow a nawet jeszcze na poprzedniej planecie.
 • @Stara Baba 02:33:34
  Abstrahując że chrześcijaństwo w Polsce zaniknie co Pan w zamian proponuje? Pustka musi się zapełnić.

  To zależy od potrzeb lokalnych, w jednym mieście rozbierze się kościoły i porobi parkingi ( generalnie brakuje nam parkingów) w innym mieście pusty kosciół wykorzysta się na salę kinową, , sportową czy wstawi nowoczesne obrabiarki CNC i roboty i zacznie polską produkcję, gdzie indziej tak jak w USA przerobi na luksusowe mieszkania, albo na restaurację . Pustkę się wypełni, bez obaw, a człowiek stanie się wolny jak ptak
 • @Krzysztof Szotowicz 10:55:21
  Doskonale zrozumialem co napisales, fakt ze nie zaprzeczyles jakoby imperium lechickie z tej sfabrykowanej mapki faktycznie moglo istniec mowi mie jakie powazne braki w wiedzy o starozytnych imperiach i mechanizmach ich istnienia posiadasz, w parze zreszta z infantylna naiwnkscia podyktowana chyba zyczeniowymi intencjami.
  Reszte znajdziesz w mojej odpowiedzi do ekoludka.
 • @Oświat 13:42:14
  Wolny jak ptak?
  : )))

  Tych wolnych ptakow swiat ma w nadmiarze w zachodniej kulturze.
  W sumie to zasralismy juz kawal ziemii.
  Razem z kosciolami trzebaby rozebrac reszte systemu.
  System, zawsze zwezajacy sie ku gorze jest przyczyna wszyski h bolaczek ludzkosci.
  Nie rozbiezemy go dobrowolnie, zostanie spalony, co wlasnie nadchodzi.
 • @eonmark 13:34:12
  Nie było żadnego imperium lechickiego.

  >>> tego nie wiemy, ale i o tym nie dyskutujemy :)
  "Imperium" to nazwa na mapie ilustrującej artykuł.
  Lepiej by było napisać "Ziemie Słowian"
  Mój głos w rozmowie z Tobą dotyczył tylko spuścizny materialnej jako miernika "cywilizacji"

  Pytasz:
  "jak wyobrażasz sobie zunifikowany, jednolity administracyjnie, politycznie, ekonomicznie, militarnie czy wreszcie religijnie obszar tej wielkości kiedy ludy wchodzące w jego kształt żyły w lasach i budowali z drewna?
  Bajkowe imperium lechii' nie mogło istnieć gdyż nie pozostawiło po sobie żadnych trwałych śladów materialnych, pod postacią architektury, literatury, sztuki czy zwykłej pamięci zbiorowej.

  >>> Po imperium Karola Wielkiego (dominowało budownictwo drewniane), też nie przetrwało wiele materialnych śladów, a mówimy o nim "imperium" ?

  "Można jeszcze fantazjować nad 3 modelem w którym światłe plemiona Slowian pokojowo w oparciu o wysoki poziom zaawansowania duchowego doprowadziły do zaistnienia zunifikowanego imperium opartego o przyjazna organizacje.
  Znowu, nie ma żadnych dowodów, a znajomość historii ludzkości, historii religii, socjologii, psychologii, mówi nam ze tak baśniowe formy mogą przyjąć wyjątków i jedynie micro społeczności, za zwyczaj na krotka metę, wchłaniani prędzej czy później przez drapieżnie naturalne formy"

  >>> Ale czy tu potrzeba fantazjować? Pomińmy rozmowę o 'imperium' - pogląd czym jest i czym mogło być kształtowany jest przez historię, która piszą zwycięzcy (jest to 'ich' narracja - historia).
  Popatrz - pierwsze wydanie Encyklopedii Britanica, pod hasłem Tartaria podawało, ze to największy kraj świata, a Ty i ja o tym, podczas edukacji szkolnej nawet nie słyszeliśmy ??
  A przykład krwawego chrztu Rusi, nie jest przykładem wchłonięcia 'imperium' przez bardziej drapieżne naturalne formy ?
 • @ekoludek 14:15:37
  // było żadnego imperium lechickiego.

  >>> tego nie wiemy, ale i o tym nie dyskutujemy :)
  "Imperium" to nazwa na mapie ilustrującej artykuł.
  Lepiej by było napisać "Ziemie Słowian"
  Mój głos w rozmowie z Tobą dotyczył tylko spuścizny materialnej jako miernika "cywilizacji"//

  Nie wiemy tez czy komus uda sie przezyc tysiac lat...ale teoretycznie nie mozemy tego wykluczyc, prawda?
  Stawialbys jednak w zakladzie na kogokolwiek?

  'Ziemie slowian' mamy i dzisiaj, co nie zmienia faktu ze nigdy nie byly jednym zlozonym organizmem realizujacym wspolna polityke.

  Cywilizacja a imperium to pewna zasadnicza roznica, i to taka ktora zmienia wszystko.
  Mamy cywilizacje europejska historycxnie zdominowana przez bialego czlowieka, czy kiedykolwiek w znanej nam historii europy byla jednym cialem realizujacym jeden okreslony cel calej wspolnoty, poza oczywiscie obecna szopka?
  To samo dotyczy kazdego kontynentu na planecie.
  O ile miernikiem cywilizacji nie musi byc zlozona materialna spuscizna o tyle definicja imperium juz tego wymaga chocazby z racji pewnej stale utrzymujacej sie tendencji w zakresie historii cywilizacji i powiazanych z nimi imperiow.
  Okresleniem ' cywilizacja' mozna ponadto opatrzyc nawet prxyklady relatywnie szczatkowych kultur...imperium wymaga innej skali oraz stopnianzlozonosci.

  To podstawy.

  //>>>Po imperium Karola Wielkiego (dominowało budownictwo drewniane), też nie przetrwało wiele materialnych śladów, a mówimy o nim "imperium" ?//
  A jakie materialne slady pozostaly po imperium mongolskim?
  Zadne.
  Jednak wiemy ze istnialo.
  Zdazylo zaistniec a swoim oddzialywaniem wplynelo na potrzeb reakcji sasiednich regionow.
  To wlasnie elementem takiej 'reakcji' jest materialna pozostalosc pod postacia zrodel historycznych.
  To samo dotyczy imperium karolingow.
  Gdzie sa materialne dowody pod postacia wielu zrodel istnienia najwiekszego imperium wszechczasow, i to nie tak dawno.

  //Ale czy tu potrzeba fantazjować? Pomińmy rozmowę o 'imperium' - pogląd czym jest i czym mogło być kształtowany jest przez historię, która piszą zwycięzcy (jest to 'ich' narracja - historia). //

  Nie mozemy pominac rozmowy o imperium bo to wlasnie jest meritum moich komentarzy w reakcji na mapke ktora autor probuje udowodnic swoje tezy.
  W dodatku odniosles sie do mojego komentarza w ktorym nawiazuje do imperium a nie cywilizacji.
  Powyzej wyjasnlem to pozorne podobienstwo jednego z drugim.
  Na takich grach slowami mozna prowadzic niezla manipulacyjna gre.

  Zwyciezcy moga sobie pisac historie ale o imperium lechitow nie napisali ani zInteresowani ani zwyciezcy i to jest ten drobny szkopul.
  Dodajac do tego brak jakichkolwiek innych materiLnych dowodow musi prowadzic do jedynego logicznego wniosku.
  Proba stawiania przeciwnych temu tez jest wlasnie prymitywna proba fantazjowania.

  //Popatrz - pierwsze wydanie Encyklopedii Britanica, pod hasłem Tartaria podawało, ze to największy kraj świata, a Ty i ja o tym, podczas edukacji szkolnej nawet nie słyszeliśmy ??//

  Nie slyszelismy bo nie bylo takiego imperium.
  To byla uproszczona nazwa na niezbadane terytorium przez zachod.
  Terytorium podzielone pomiedzy plemienne obszary dziedziczace po wielu kulturach jakie sie przewijaly w tym obszarze planety.
  Tak samo skrotem myslowym nazywano ameryke polnocna ' krajem indian', ktos moglby przypadkowo pomyslec ze mowa o zorganizowanym imperium obejmujacym caly obszar polnocnej ameryki, rzadzonej centralnie.
  Wiemy ze to nie prawda.

  //A przykład krwawego chrztu Rusi, nie jest przykładem wchłonięcia 'imperium' przez bardziej drapieżne naturalne formy ?//

  Nie czytasz dokladnie. Czy ja gdzies roztrzasam ze rzekome imperium lechickie bylo wchloniete, czy mowie ironicznie ze ktos je zniknal bez sladu, najwieksze imperium w dziejach ludzkosci...do czasu az ktos wyjedzie z jeszcze wiekszym.
  Nie zdziwie sie jak premiera bedzie miala miejsce rowniez na neonie.
  Napomknalem tylko ze takie wyidealizowane cywilizacje oparte o wysoki stopien rozwoju duchowego mogly do tej pory pojawic sie tylko jako micro organizmy...zanim zostaly 'WCHLONIETE' przez ekspansywna aktywnosc zorganizowanych struktur politycznych.
 • @Oświat 13:42:14
  Mowa o pustce duchowej a nie materialnej. Także i w USA każdy człowiek w coś wierzy. To nie jest tak że zatrzaskują się klapki na ducha człowieka.
  Tak to nie działa. Jedno odchodzi aby przyszło drugie. Jak już wcześniej napisałem , wiara jest pokarmem dla duszy człowieka i tego nikt nie zmieni.
  W puste miejsce po katolicyzmie przyjdzie inna wiara. Kwestia czasu.
  Pytanie jest czy na pewno "lepsza"?
 • @ekoludek 14:15:37
  //Pomińmy rozmowę o 'imperium' - pogląd czym jest i czym mogło być kształtowany jest przez historię, która piszą zwycięzcy (jest to 'ich' narracja - historia). //

  Dodam jeszcze cos.
  Czym w takim razie jest imperium wedlug Ciebie?
  Czy imperium moze byc cala euroazja w obecnej formie ktora realizuje wspolnie polityke utrzymywania modelu ekonomicznego w oparciu o wspolna wymiane towarow, surowcow, infrastrukture transportowa, wspolne uczestnictwo w organizacjach, forach, wzajemnie przenikajace sie kulturowe oddzialywania z ideologiami i wymiana narzedzi militarnych wlacznie...?

  Jezeli odpowiedz brzmi tak, to mozemy smailo mowic o imperium polnocnoamerykanskich indian, imperium afrykanskim, imperium arabskim, imperium hawaiskim, imperium wysp kanaryjskich...itd...itp.
  W tym stylu, imperium lechii nie tylko moglo istniec ale istnieje nadla jako subimperium euroazjatyckie.
  Nimot tez nikomu nie broni takich interpretacji, jak sie one maja jednak w zderzeniu z pewnymi naturalnymi logicznymi kryteriami, wiedziec moze tylko naturalnie logiczny umysl.
 • nie było żadnego "wielkiego Izraela"
  Co nie przeszkadza chazarom snuć rojenia w wikipedii i nikt z tego śmiechu nie czyni


  Wielki Izrael (również Cała Ziemia Izraela, hebr. ארץ ישראל השלמה, Erec Jisra’el ha-szelema) – irredentystyczny termin opisujący historyczne i biblijne granice Ziemi Izraela.

  Pomimo że granice Wielkiego Izraela nie są jasno sprecyzowane, wielu religijnych Żydów (jak również niektórzy chrześcijanie), czerpią inspirację ze źródeł biblijnych, z Księgi Rodzaju, która opisuje przymierze Boga z Abrahamem:

  „Wtedy to właśnie Pan zawarł przymierze z Abramem, mówiąc: «Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat, wraz z Kenitami, Kenizytami, Kadmonitami, Hetytami, Peryzzytami, Refaitami, Amorytami, Kananejczykami, Girgaszytami i Jebusytami».” (Rdz 15:18-21)

  W powyższym kontekście, Wielki Izrael powinien składać się z ziem dzisiejszego Izraela (wraz z Zachodnim Brzegiem, Strefą Gazy i Wzgórzami Golan), Jordanii, Libanu, dużej części Syrii, Iraku, Kuwejtu oraz części Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Turcji.
 • @eonmark 10:59:44
  Znowu mataczysz. Po pierwsze, ja nie mówiłam o Imperuim a o cywilizacji, jeśli już koniecznie chcesz się czepiać słówek.

  ,,Czy brak wielkiego imperium obejmujacego swoim obszarem najwieksze terytorium wszechczasow musinoznaczac ze slowianie przed 966 rokiem siedzieli na drzewach?
  To dopiero logika"

  Ja tego nie twierdzę, natomiast tak twierdzą ci ( między innymi Grzegorz Braun - dosłownie), którzy utrzymują, że Polska powstała znikąd w 966 roku. Rzekomo nie istniała żadna cywilizacja, tylko dzięki chrztu w 966 roku - bam! znikąd powstało państwo polskie.

  Cesarstwo rzymskie podbiło pół Europy, ale Polskę ominęło, bo co? Lasy były zbyt gęste? Nie przeszkadzały im one, o dziwo, w wymianie handlowej. Nie uważasz, że społeczności zamieszkujące te ziemie musiały być na tyle zorganizowane i liczne, że się Rzymianie nie kwapili do ich zawładnięcia?

  Podaruj sobie swoje protekcjonalne pouczenia i osobiste wycieczki co do mojej osoby, natomiast zorientuj się, mając dostęp do internetu, jak my wszyscy, co na temat nieistniejącej cywilizacji Słowian mówią nowe odkrycia archeologii, lingwistyki i genetyki.

  Indianie też nie zostawili po sobie żadnej spuścizny, a jednak istnieją jeszcze ludzie, którzy znają historię Indian i kontynentu amerykańskiego na 9 000 lat wstecz, słownie: dziewięć tysięcy lat, co oczywiście przez Zachód jest określana jako ,,legendy", tak długo, dopóki uczone głowy zachodu same nie odkryją, że te legendy są zgodne z faktami. Jak się ma imperium rzymskie do tych 9 tys. lat historii? Bo cywilizacja, choć w szczątkowej formie, dzięki ludobójstwu, nadal trwa, natomiast imperium dawno przeminęło. Pomijając już fakt, że nie wiadomo, czy Rzymianie wybudowali ,,rzymskie budowle" czy je raczej zasiedlili po dokonaniu drobnych przeróbek i nadbudówek i ogłosili własnymi.
 • @Lotna 01:35:32
  Piramidy to powszechnie znane budowle o nieznanym przeznaczeniu..wystepuja i w Polsce...starsze niz ta Bsniacka...ktora nalezy do starych piramid, sprzed przebiegunowani Ziemi, dokladnei orientowane jak wszystkie inne na innych kontynentach. Wszystkie nowe, tzn zbudowane po przebiugowaniu roznia sie orientacja o 8stopni.
  W POlsce znajdusie sie jedna z nich w okolicy Zmigrodu na Podkarpaciu i lezy na liniach z piramida z Visoko w Bosni...
  Niedaleko zreszta zaczynaja sie fortyfikacje z tzw Podkarpacka Troja pod Jaslem i ciekawy szlak jaki wyznaczaja megalityczne rzezbt oczwszy od Przadek pod Krosnem w Odrzykoniu..poprzez Karpaty miejsca mocy k Stanislawowa, przez BUkowine , Pokucie..az do Bucegi w Rumunii, gdzie znajduje sie Sfinks Karpacki i Babelle...a jak przecieka z dobrze poinformowanych znaleziono 20 lat temu Gwiezdne Wrota..dalej Zmijowe Waly i Chinski MUr , ktory jest piekny i sliczny i drugi na tym samym miejscy z tym ze jest styrzelnicami skierowany na ,,,POludnie.
  Tak t wszystko prawda..obok mojego domu w Polsce..w Bieszczadach wykopano narzedzie sprzed 2000pne..zrobione tak pieknie i fachowo...jakby byly zrobione przez artystow pare dni temu...opodal lezy osada sprzed 2000pne...zakazano orki pol ponizej 10 cm...
  Pytanie co ta cywilizacja miala wspolnego z Polska...te ziemie w x wieku opustoszaly tak, ze dopiero Chrobry Bolko nasiedlil Niemcami..nazywanymi Walden Deutcher...ktorzy sa od wiekow Polakami, chociaz nazywali ich GluchoNiemcami...jeszcze w XiX wieku.
  Zatem nadymane TO MY,, TO MY...bylismy...to nastepny Kabaret:-)))
 • @Lotna 01:35:32
  //Znowu mataczysz. Po pierwsze, ja nie mówiłam o Imperuim a o cywilizacji, jeśli już koniecznie chcesz się czepiać słówek.//

  Jedyna osoba nas dwojga ktora moze mataczyc to Ty.
  To Ty zaczepilas mnie swoim komentarzem w reakcji na moj.
  Ten wlasnie moj komentarz zawiera moja opinie o IMPERIUM, natomiast Ty zrownujesz w swojej odpowiedzi imperium z cywilizacja.
  Wyjasnilem juz ekoludkowi jak wielkim bledem jest uzywanie slowa cywilizacja w zastepstwie do slowa imperium.
  To dwa zupelnie inne zjawiska chociaz lacza sie w pewnych punktach.
  Takze ja mowilem o imperium od poczatku a Ty zaatakowalas mnie uzywajac niewlasciwie slowa cywilizacja w zastepstwie.
  Jest tak bo jestes nieukiem w dodatku nadetym na tyle ze wydaje sie tobie ze wiesz wystarczajaco duzo zeby zabrac glos z pozycji autorytetu : )))


  //"Czy brak wielkiego imperium obejmujacego swoim obszarem najwieksze terytorium wszechczasow musinoznaczac ze slowianie przed 966 rokiem siedzieli na drzewach?
  To dopiero logika"

  Ja tego nie twierdzę, natomiast tak twierdzą ci ( między innymi Grzegorz Braun - dosłownie), którzy utrzymują, że Polska powstała znikąd w 966 roku. Rzekomo nie istniała żadna cywilizacja, tylko dzięki chrztu w 966 roku - bam! znikąd powstało państwo polskie. //

  Otoz nie powiedzialem nigdzie ze przed chrztem polski nie bylo cywilizacji na terenie polski.
  Byla napewno, i to zapewne z roznymi okresami zmian, obeimujacymi nieustanne przemieszczanie sie duzych grup, wzajemne oddzialywanie na siebie przez tysiace, byc moze nascie tysiecy lat.

  //Cesarstwo rzymskie podbiło pół Europy, ale Polskę ominęło, bo co?//

  Dlaczego nie podbilo calej azji, albo afryki calej?
  Moznaby uczynic zarzut z tego ze nie sprobowali opanowac atlantyku i nie zajeli ameryk.
  : )))

  A dlaczego wszystkie imperia dochodzily do pewnych maksymalnych granic swojego terytorium i pozniej nastepowal regres?

  Sa pewne granice fizycznych mozliwosci.
  Imperium rzymskie najpierw spowolnilo a pozniej zaczelo sie kurczyc z wielu przyziemnych przyczyn.
  Im wieksze terytorium, tym trudniej je utrzymac.
  Wyobraz sobie przeplyw informacji na tak duzym obszarze niemal dwa milenia wstecz.
  Ile trwa przekazanie informacji konno z terytoriow np. palestyny do serca imperium?
  Ile ludow, z ich wlasna kultura rzymianie podbili?
  Budowanie infrastruktury oraz utrzymywanie tego co juz zgromadzili wymagalo niebywalych srodkow, to zreszta jedna z przyczyn dla ktorych imperia powiekszaja swoj zasieg, a te srodki musialy pochodzic z haraczu czyli podatkow.
  Zdajesz sobie sprawe z iloma buntami musieli sobie poradzic rzymianie na rozrastajacym sienterytorium.
  Armia kosztuje a ci ktorzy sie buntuja, nie placa.
  W dodatku dochodzi do tego wszystkiego jeszcze walka wewnetrzna o tron podsycana krytycznymi ocenami wszelkich kierunkow polityki zewnetrznej.
  W takim klimacie rzymianie musieli lawirowac kalkulujac jaki kolejny teren podbijac i czy wogole.
  Co mieli ugrac na podboju plemion slowianskich oddalonych na tysiace kilometrow, rozlokowanymi w puszczach poprzecinanych rzekami, bagnami, gorami?
  Co mieli im zrabowac, drzewo?
  A moze bursztyn?

  Gdyby imperium rozrastajac sie pozostawalo w dobrej kondycji, napewno wykalkulowaloby ze podboj kolejnych terytoriow, o surowym klimacie panujacym przez polowe roku, mialby sens, niestesty bylo inaczej.
  Zauwaz pewien schemat w rozlozeniu terytorium imperium rzymskiego.
  Jedyne miejsca oddalone daleko na polnoc od rzymu to wyspy brytyjskie.
  Doszli pod obecny newcastle, wlaneli mur hadriana i ustanowili polnocna granice imperium w tym regionie.
  Wyspy brytyjskie charakteryzuja sie bardzo lagodnym klimatem zwiazanym z bliskoscia atlantyku i pradu gulf stream.
  Sproboj stacjonowac legiony w polnocnej erupie wschodniej, wsrod lasow przy -30 i narazajac sie na naturalne partyzanckie ataki a jestes glupcem jakich malo.

  Rzymianie parli tam gdzie bylo lagodnie, gdzie istnialy zlozone kultury, bogate w dobra wszelkiego rodzaju, unikali zas tych ktore oferowaly niewielki zwrot kosztow, a byly ulokowane w trudno dostepnych lokalizacjach, tak z racji uksztaltowania terenu jak i panujacego klimatu.
  Z takimi ludami warto bylo tylko wspolpracowac na zasadzie wymiany dobr, co nie kosztyje nic a daje szanse na zysk.

  //Indianie też nie zostawili po sobie żadnej spuścizny, a jednak istnieją jeszcze ludzie, którzy znają historię Indian i kontynentu amerykańskiego na 9 000 lat wstecz, słownie: dziewięć tysięcy lat, co oczywiście przez Zachód jest określana jako ,,legendy",//

  Tylko 9000 lat?
  Malo masz wiedzy, a zachod sie nie smieje.
  Wiemy ze ludy koczownicze zamieszkiwaly w tym regionie dlugo wczesniej niz 9 tys. lat.
  Wiemy tez ze spokojni mozna oszacowac aktywnosc aborygenow z australii na 50 tys lat.
  Czy mozemy mowic o ich imperium?

  Nie wiadomo czy rzymianiensami budowali?
  Sa przyklady tego ze rzymianie uzywali starych mejsc kultu w podbijanych regionach i na nich instalowali swoje, dokladnie jak kosciol katolicki, ale zapewniam ciebie ze rzymianie byli specjalistami w deweloperce infrastruktury i to z wielkim rozmachem.
  Jezeli chcesz to podwazac, to zainwestuj w podroze i poczytaj troche, zeby zaoszczedzic sobie wstydu.
 • @RomanKa 04:48:17
  //Piramidy to powszechnie znane budowle o nieznanym przeznaczeniu...//

  Piramidy, niektore z tych ktore stanowily czesc kompleksow, zostaly wzniesione jako maszyny potrzebje do otwierania przejscia do tuneli czasoprzestrzennych.
  Potrzebiwali ich zeby przemieszczac swoja swiadomosc.
 • @eonmark 13:40:16
  Pan to wie????,,czy przypuszcza???
  Tyle hipotez ilu badaczy...a opinii..tyle- ilu sluchajcych opowiesci od badaczy:-))))
  KTo wie kiedy nastapilo rozdzielene Ariow na proto Slowian, proto Germanow-proto Frankow i proto Pasztunow?????
 • @RomanKa 18:57:46
  Wiem.
  Dowody doslownie walaja sie pomiedzy pozostalosciami starozytnych kultur.
  Ciezar piramid, ich wielowarstwowa budowa oparta o rozne rodzaje kamieni, lokalizacje, zawarte stale astronomiczne i astrofizyczne...
  Po uruchomieniu piramidy podlaczali sie do tunelu czasoprzestrzennego, ktory powstaje wielokrotnie pomiedzy ziemia a sloncem.
  Dalej pomiedzy gwiazdami do okreslonego celu.
  Gwiazdy sa kosmicznymi bramami.
  Mozg, planeta, gwiazda...wszystko to posiada wlasne pole.
  Wystarczylo stworzyc urzadzenie ktore obejdzie 'prawo' natury i podlaczy sie pod istniejacy system.

  Zostawili nie tylko piramidy, ale konkretny adres...w trojwymiarze.
 • @eonmark 19:22:49
  Panie uwazaj pan..ja znam takiego so wsadzil leb w czaso przestrzen( przynamniej on tak twierdzi , a jako czlek wierzacy wierze mu, bo nie mam zadnego kontrdowodu....) i powiada, ze go Aniol Jakis za leb przytrzymal i zawrocil ...
  QAle od tego pomacania przez Aniola...to cos mu sie ze lbem dzieje....nie chce obgdaywac znajomych ...ale radze panu pozostac przy wierze i bez experymentowania...
  Ja wiem ze tacy -jak pan- to odwazni, ciekawi i nie sluchaja...zatem przynajmniej sie pan nie pchaj glowa do przodu..ale zadem:-))))
 • @RomanKa 21:24:54
  :)))))))))
  Uroczy komentarz, rozbawiles mnie na reszte soboty.
  : )))))
 • @Zdzich 08:30:31
  Zdzichu, widzę, że z tobą coś źle się dzieje? Dobra rada: jeśli nie chcesz mieć do czynienia z debilami, nie przeglądaj sie w lustrze.

  I pamiętaj: jak cierpisz na zatwardzenie lub na hemoroidy, to nie zanurzaj głowy w sedesie, tylko na nim siadaj :)))
 • @stanislav 23:52:15
  Ach, cóż za inteligentny wpis! I to DWA RAZY powtórzony!
  Czy już mogę się śmiać, czy poczekać na następny?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930