Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Aj waj i co to teraz będzie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump przygotował dekret znoszący antyrosyjskie sankcje

Donald Trump

 

Administracja amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa przygotowała dokumenty niezbędne do zniesienia antyrosyjskich sankcji.

Taką informację przekazał na swoim profilu na Twitterze pracownik naukowy amerykańskiego think tanku Atlantic Council Fabrice Pothier.

„Źródła podają, że administracja Trumpa przygotowała dekret prezydencki o zniesieniu sankcji wobec Rosji” – pisze Pothier, przypominając, że na najbliższą sobotę zaplanowano rozmowy z udziałem Moskwy, Berlina i Waszyngtonu.

Informację o zniesieniu sankcji potwierdza też Susan Glasser pisząca dla amerykańskiej gazety Politico. „Według kilku źródeł, sankcje zostaną zniesione w trybie jednostronnym” – napisała Glasser.

za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201701274702126-Trump-dekret-zniesienie-sankcji/

____________________________

I co teraz pocznie syjonistyczna banda rządząca IIIŻydo-RP?W którą stronę żydowskie kreatury ustawią Polin, pod wiatr, czy z wiatrem? I jak będą to uzasadniać?

Czy kiedykolwiek żydowski reżim wypłaci odszkodowania polskim rolnikom, sadownikom, producentom żywności, za straty poniesione z powodu żydowskiej polityki sankcji wobec Rosji? 

 A już nie daj Boże, gdy syjonistyczni Żydzi z Waszyngtonu i Londynu odwołają wojnę Polin z Rosją – ? Żydo-katolickim hierarchom także mogą zrzednąć miny. 

 

 

 D.Kosiur

KOMENTARZE

 • Z prezydentem Putinem trzeba porozumieć się
  https://pl.sputniknews.com/polityka/20150821861752/
 • Prawda jest prawda
  Ster lewo na burt, zwrot o 180 stopni.
  Dadzą sobie rade Panie Rzeczpospolita! No chyba że....wiatr to przewróci.

  pozdr
 • Co z Ukrainą?!!!
  My to my, co najwyżej rząd poświęci kilka dni na spreparowanie pokrętnego komunikatu i przejdzie nad tym do porządku dziennego, choć myślę, że w zaistniałej sytuacji to Macierewicz będzie musiał odejść, ale co zrobi Ukraina?

  Myślę, że jednak zbliżamy się wielkimi krokami do wojny. Sprawa Ukrainy jest tak nabrzmiała i zamotana, że nie da się problemu tego kraju rozwiązać metodami pokojowymi. To państwo stoi na skraju bankructwa, elita, to złodzieje, więc ludzie ich rozszarpią jeżeli nie zdążą uciec, a co potem? Co z banderowcami, co z republikami o silnych skłonnościach ku Rosji? Aby tam zapanował porządek, jakieś wojsko musi się ruszyć -z której strony? ruskie? polskie? a może węgierskie?
  Niestety prawdziwe problemy dopiero przed nami bo co prawda wrzody należy przecinać, ale nie będzie to operacja bezbolesna.
 • @Krzysztof Szotowicz 14:13:50
  W mojej wsi na zachodzie, przy samej granicy z niemcami, ukrów jest od groma, fakt ciężko pracują za ... nie wiem jakie grosze ale czy to nie forpoczta jakiejś KOlumny, aby nas zepchnąć do linii Bugu i zdławić na amen ?
 • Autor
  Trumpa żydzi wybrali na prezydenta z powodu wojny zChinami. W tym celu należy stworzyć koalicję i wciągnąć do niej Rosję. Gdy Putin będzie maródził, to separatyści ostrzelają terytorium Ukrainy i sankcje powrócą ze zdwojoną siłą.
  Amerykańskich prezydentów, wybiera się zawsze w określonym celu, który ma zrealizować.
 • @
  //Aj waj i co to teraz będzie?//

  Sankcje to pikuś:)

  //W Powstającym Sanhedrynie są reprezentowani Aszkenazyjczycy, Sefardyjczycy, chasydzi, religijni syjoniści oraz członkowie wspólnot Hareidi.//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstaj%C4%85cy_Sanhedryn

  Niegdyś Cyrus teraz Putin z Trumpem wspólnie mają odbudować III świątynię

  Zgodnie z Biblią tym razem za ruble i dolce.

  //Dekret Cyrusa. Szeszbassar

  1 1 Aby się spełniło słowo Pańskie z ust Jeremiasza1, pobudził Pan ducha Cyrusa, króla perskiego, w pierwszym roku [jego panowania], tak iż obwieścił on, również na piśmie, w całym państwie swoim, co następuje: 2 «Tak mówi Cyrus, król perski: Wszystkie państwa ziemi dał mi Pan, Bóg niebios. I On mi rozkazał zbudować Mu dom w Jerozolimie w Judzie2. 3 Jeśli z całego ludu Jego jest między wami jeszcze ktoś, to niech Bóg jego będzie z nim; a niech idzie do Jerozolimy w Judzie i niech zbuduje dom Pana, Boga izraelskiego - ten to Bóg, który jest w Jerozolimie.//

  The Nascent Sanhedrin is calling on Russian President Vladmir Putin and US president-elect Donald Trump to join forces and fulfill their Biblically-mandated roles by rebuilding the Jewish Temple in Jerusalem.

  Rabbi Hillel Weiss, spokesman for the Sanhedrin, contacted Breaking Israel News to announce that the election of Trump, who has promised to recognize Jerusalem as the capital of Israel, coupled with Putin’s expressed desire for the Temple to be rebuilt, prompted the Jewish court to send a letter offering the two the opportunity to act as modern-day Cyrus figures: non-Jewish kings who recognize the importance of Israel and the Temple.

  Read more at https://www.breakingisraelnews.com/78372/bin-exclusive-sanhedrin-asks-putin-trump-build-third-temple-jerusalem/#KsEZeJJKxFBTH4us.99
 • @Talbot 14:42:15
  Oczywiście chodziło o marudzenie, nie maródzenie...
 • @@
  spokojnie , spokojnie ... na razie to tylko obwąchiwanie i próbne balony.
  Rosjanie postawili wcześniej wysoko poprzeczkę , trudno sobie teraz wyobrazić by ją znacząco obniżyli ... choćby usunięcia infrastruktury i wojska z byłych krajów bloku wschodniego .
  Sytuacja jest nazwijmy niezręczna , zbyt daleko to zaszło . Tu jest kwestia zaufania , jego już nigdy nie będzie .
  Żydzi Żydami .... dobrzy na każdą okazje ..podobnie jak Putin ... tak naprawdę , myślę że z nimi sytuacja jest nie jasna .
  Spoglądając na to co ostatnimi czasy się działo ...bardziej wskazuje na islam , przy pomocy którego chciano przejąć władzę nad światem .
 • Rabinie - nie siej tej swoje żydowsko - sowieckiej propagandy
  I nie rób z siebie błazna większego niż jesteś

  May: Trump obiecał "100-procentowe" poparcie dla NATO

  May: sankcje wobec Rosji powinny być utrzymane

  May powiedziała również, że sądzi, iż sankcje wobec Rosji powinny być utrzymane do czasu wdrożenia postanowień porozumienia z Mińska.

  Trump oznajmił, że jest za wcześnie na rozmowę o sankcjach wobec Moskwy.

  Przed wizytą May w Waszyngtonie otoczenie Trumpa dało do zrozumienia, że amerykańska administracja rozważa zniesienie sankcji. Doradczyni prezydenta Kellyanne Conway powiedziała w wywiadzie dla telewizji Fox, że rozważane są "wszystkie" opcje, ponieważ dla Trumpa myśl ujęta w haśle "Ameryka przede wszystkim" nadaje kierunek polityce zagranicznej Białego Domu.

  May: Trump obiecał "100-procentowe" poparcie dla NATO

  Brytyjska premier przekazała dziennikarzom, że Trump zapewnił ją o swym "stuprocentowym" poparciu dla NATO. Dodała, że postara się przekonać europejskich przywódców, by ich rządy przeznaczały na obronność sumy wymagane od krajów członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego.

  "Jednoczy nas uznanie NATO za bastion naszej wspólnej obrony i dzisiaj potwierdziliśmy naszą niewzruszoną determinację, by popierać ten sojusz" - powiedziała May. Podkreśliła, że NATO powinno właściwie inwestować w obronę przed wspólnymi zagrożeniami i być przygotowane na walkę w cyberprzestrzeni.

  Przed inauguracją Trump powtarzał wielokrotnie, że NATO jest przestarzałe; zwracał też uwagę, że kraje członkowskie "nie płacą tyle, ile powinny" do wspólnej kasy Sojuszu. Podkreślał, że NATO nie zatroszczyło się o walkę z terroryzmem.

  Prezydent chwalił po spotkaniu z May zalety "najbardziej specjalnej relacji" łączącej oba kraje i będącej "jedną z wielkich sił historii". Powiedział też, że Brexit "będzie dla Wielkiej Brytanii fantastyczną rzeczą", ponieważ da jej "tożsamość".

  "Gdy (Brexit) zrealizuje się, będziecie mieli swoją własną tożsamość i będziecie mieli tych ludzi, których chcecie w swym własnym kraju" - mówił Trump.

  Dodał: "Będziecie mogli zawierać umowy o wolnym handlu, nie mając nikogo, kto by was nadzorował i obserwował, co robicie (...). Ostatecznie (Brexit) będzie wspaniałym atutem, a nie wielkim hamulcem". Kilka dni przed swą inauguracją Trump powiedział, że chciałby "szybko zawrzeć" porozumienie handlowe z Wielką Brytanią.

  Brytyjska premier wyjaśniła dziennikarzom, że to, co łączy ją i prezydenta, to wola przykładania największej wagi do "spraw zwykłych, pracujących ludzi". "Tych ludzi, którzy pracują długie godziny. Robią wszystko co w ich mocy dla swych rodzin i czasem czują się skrzywdzeni" - dodała.

  Prezydent USA pytany podczas konferencji prasowej po spotkaniu z May o jego relacje z prezydentem Rosji Władimirem Putinem odparł: "Mam nadzieję, że będziemy mieli fantastyczne relacje. To możliwe. Jest też możliwe, że to się nie ułoży. Zobaczymy, co się stanie".

  Dodał, że gdyby USA miały dobre relacje z Rosją, to byłoby to "pozytywnie" odebrane przez Chiny.

  Prezydent będzie w sobotę rozmawiał telefonicznie z Putinem.

  Trump powiedział też po spotkaniu z May, że jest przekonany, iż "będzie miał fantastyczne relacje" z premier Wielkiej Brytanii, i przypomniał, że jego matka urodziła się w Szkocji. (PAP)

  fit/ mc/
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,786831,may-trump-obiecal-100-procentowe-poparcie-dla-nato.html

  PAP

  A tu poczytaj dokladnie o jakich to debilizmach piszesz

  http://www.bbc.co.uk/news/blogs-the-papers-38778083
 • @Husky 17:18:35
  kundlu,
  czyli według ciebie kreatury żydowskiego reżimu IIIRP mogą spać spokojnie - nie muszą się obawiać zmiany wytycznych przez mocodawców z Waszyngtonu i mogą sposobić Polin do wojny z Rosją.

  kudlu,
  widzisz, mogłeś to napisać w jednym zdaniu, bez cytatów z twoich ulubionych żydo-mediów.
 • Po rozpadzie ZSRR...
  Polska znalazła się w niemieckiej strefie wpływów.
  Niemcy chcąc odbudować III Rzeszę chcieli stworzyć armię europejską pod dowództwem Bundeshwery. Dlatego zorganizowali pucz w Polsce, w ten sam dzień na Śląsku pojawił się Tusk aby dopilnować przebiegu rewolty. CIA dostało cynk, więc armia amerykańska przyspieszyła przyjazd wojsk do Polski - mieli przyjechać w lutym.
  Po jej przyjeździe nagle wszystko się uspokoiło - nawet Merkel chce przybyć z wizytą do Beaty Szydło.
  Amerykańskie wojska nie są w Polsce aby walczyć z Rosją, tylko trzymać Niemcy za pysk.
  Pan Kosiur zamiast obgadywać polski rząd, powinien się zadeklarować, czy chce być pod niemieckim butem, czy pod rosyjskim?
 • @Talbot 18:07:52
  Panie Talbot, Panie Talbot ... (?)

  Wiem, fakty nie mają żadnego znaczenia. Liczy się wiara i tylko wiara. A "dobra zmiana", czyli PiS stoi z krzyżem po stronie prawdy - to według Pana, bo ja nie należę do żydo-chrześciajńskiej cywilizacji i kabalistycznym opowieściom wiary nie daję.
 • @Talbot 18:07:52
  //Amerykańskie wojska nie są w Polsce aby walczyć z Rosją, tylko trzymać Niemcy za pysk.//

  Talbot myślałem że wszyscy tutaj już to wyłapali .
  A co się tyczy buta, to jesteśmy w Polsce i nie musimy byc pod niczyim butem. Tak się złożyło że złodzieje ukradli nam banki i firmy, i zrobiły z Polaków tanią , zastraszoną siłę roboczą, ku...wa na naszej ziemi. Tu jest problem, który należy rozwiązać jak najszybciej, a teraz robi się szansa.
  Wypie..lić to całe tałatajstwo z Polski i upaństwowić wszystko co zostało nam bezprawnie zabrane. Czy ty wiesz jak Polacy są traktowani przez tych obcych ch..i w Polsce, na naszej własności ?

  pozdr
 • Aj waj i co to teraz będzie?
  Giewałd
 • @Zorion 18:27:47
  "A co się tyczy buta, to jesteśmy w Polsce i nie musimy byc pod niczyim butem. "

  Na to nie pozwala nam położenie geograficzne - pomiędzy dwoma agresywnymi państwami. Możesz zacząć ostrzyć kosy przed ogłoszeniem referendum o neutralności Polski.
  To Niemcy rozbroili Polskę i zlikwidowali przemysł - PiS chce to zmienić, nie zauważyłeś tego?
 • @Rzeczpospolita 18:21:02
  ", bo ja nie należę do żydo-chrześciajńskiej cywilizacji i kabalistycznym opowieściom wiary nie daję."

  To jest pańska, osobista sprawa.
  W dzisiejszej sytuacji na świecie - Wiara czyni cuda.
  Może zaproponuje mi pan, abym zmienił Wiarę i zapisał się do sekty ŚJ, albo przeszedł na prawosławie, lub islam?
  A może mam biegać po łące i strugać figurki bóstw słowiańskich?
 • @Talbot 18:57:33
  Talbot, a gdzie ja napisałem że to PiS rozdał Polskę ?
  Weź Talbot przeczytaj, a potem odpowiadaj na koment.
  Jak jesteś Polakiem to zrozumiesz o czym piszę ( na pewno nie o PiS)

  Próbuje nawiązać z Tobą kontakt, a Ty działasz jak zaprogramowany...

  pozdr;)
 • @Zorion 19:07:03
  A gdzie ja napisałem, że to ty napisałeś, że PiS rozkradł Polskę? Napisałem, że to Niemcy zrobili, a PiS chce to odwrócić.
  Chce aby niemieckie Kody i platformersi ponieśli za to konsekwencje.
 • @Talbot 19:16:10
  Pełna zgoda!
  Też czekam na decyzję władz w sprawie ukarania ludzi, którzy zorganizowali próbę zamachu na demokratycznie wybrane przez Polaków władze Polski.
  Czekam i mam nadzieję że się doczekam. W przeciwnym razie dojdę do wniosku wiadomo jakiego.

  pozdr;)
 • @Talbot 13:54:18
  "Z prezydentem Putinem trzeba porozumieć się"

  Temu "porozumieniu" Trumpa z Putinem przeszkadzają neokonserwatyści pod przywództwem Paula Ryana, który twierdzi, że sankcje przeciwko Rosji powinny być utrzymane. Przypomnę przy okazji, że Ryan jest wielbicielem twórczości Alissy Zinowjewny Rosenbaum (Ayn Rand) - żydówki rosyjskiego pochodzenia propagującej w swojej twórczości pochwałę egoizmu i wartości liberalnego kapitalizmu. Stosunki Ryana z Trumpem tylko z pozoru wyglądają na udane. W rzecywistości dzieli ich przepaść nie do przebycia.

  Czy Trumpowi uda się rozdzielenie Rosji i Chin, nie wiadomo. Zastanawia mnie, jaki wpływ miałaby "przyjaźń rosyjsko-amerykańska" na BRICS.
 • @Husky 17:18:35
  "Dodał, że gdyby USA miały dobre relacje z Rosją, to byłoby to "pozytywnie" odebrane przez Chiny."

  Słowo pozytywnie powinno być w cudzysłowie, ponieważ Chiny już okazały swoją "dobrą wolę" poprzez umieszczenie rakiet z głowicami nuklearnymi przy rosyjskiej granicy dla odstraszenia USA.
 • Scenariuszy moze byc wiele - logiczne wydaja sie wszystkie-zeczywisty bedzie jeden
  Jakby nie patrzec usa i Rosja maja jedno wielkie zagrozenie i mozliwosc kaptulacji przed ta sila - to chiny . A wojska usa w polsce moga byc elementem innego scenariusza . kto tam wie....
  ............................
  Benjamin Fulford tak to widzi

  Ponadto wyjaśnił urzędnik, że według brytyjskiego wywiadu, kiedy George Bush Sr. poszedł łowić z Władimirem Putinem w 2007 roku, on zaprosił Putina do przyłączenia się do wątku, by zniszczyć Chiny. Scenariusz, który Bush namalował, był dla Stanów Zjednoczonych i Rosji taki, aby rozpocząć nową zimną wojnę. To dałoby Rosji, USA, Europie i Japonii pretekst do ponownego zbrojenia się. Podczas tej zimnej wojny Rosja będzie udawać przyjaciela Chin. Jednak w końcu NATO, Rosja, Japonia i Korea, wszyscy zaatakowaliby Chiny i podzielili je na sześć krajów, tak, że Chiny nigdy by się nie podniosły, by być zagrożeniem dla potęgi Zachodu.
 • @jan
  Patrz ,Przepowiedne 11 letniego Slawika Kreszenikowa.
 • @Zorion 18:27:47
  "A co się tyczy buta, to jesteśmy w Polsce i nie musimy byc pod niczyim butem."

  Tylko... czy to jest możliwe w naszym świecie?

  Francja z Niemcami chciały zmontować koalicję przeciwko Trumpowi. Z tej koalicji chyba nic nie wyjdzie, ponieważ wygląda na to, że Le Pen wygra wybory we Francji. O ile stosunki USA i Rosji ocieplą się, to w Europie po jednej stronie będzie Trump, Putin, Le Pen, a po drugiej Niemcy, Polska i może Wielka Brytania. Da się jednak zauważyć, że Wielka Brytania nie prowadzi ostatnio polityki niezależnej od USA. A Niemcy zawsze były po rosyjskiej stronie.

  Pozycja sił wyglądałaby trochę inaczej gdyby zwyciężył Francois Fillon, obawiam się jednak, że sprawy, które właśnie wyszły na światło dzienne i dotyczą żony Filona sprawią, że Le Pen ma większe szanse. Zona Filona, pobierała pieniądze z funduszy parlamentarnych za fikcyjną pracę. Będzie w tej sprawie dochodzenie. Rosjanie na różnych forach już się śmieją.

  Rosja liczy się tylko z państwami, które dorównują jej siłą i są od niej silniejsze. Słaba Polska, która odgrywała do tej pory rolę pieska do obszczekiwania, jest w trudnej sytuacji.

  Czytałam ostatnio rosyjską Prawdę, gdzie autoraka Lyuba Lulko w artykule "Washington's servants in Europe change their shoes one after another" w sposób niemalże bezczelny pisze o Polsce:
  "Whom shall Russia choose as her partners when European leaders line up to the Kremlin? Russia should choose the strongest - France, the UK, Germany, the USA. This will create utterly new international relations when the strong take the lead, while countries like Poland will know their place."

  A więc w widzeniu rosyjskich dziennikarzy ustawia się już kolejka państw, które będą się ubiegały o względy Rosji. Rosja powinna wybrać najsilniejsze- Francje, UK, Niemcy, USA. To stworzy całkowicie nowe stosunki międzynarodowe, gdzi najsilniejsi przejmą przywództwo, a kraje takie jak Polska będą znały swoje miejsce.
 • Aj waj i co to teraz będzie?
  A może dobry Bóg da, że będzie tak?

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/04/v8lprig.jpg


  Oj, jak ja bym chciał zobaczyć taki obrazek. To ja bym wtedy w żydo-katolickim kościele nawet na tace grosz jeden dał … i wziął 10 złotych reszty.
 • @Rzeczpospolita 23:28:32
  Dobry Bóg nie da, gdyż - wg ciebie - "Bóg to bajka wymyślona przez Żydów”, a Jego Kościół – jak napisałeś powyżej – chcesz obrabować.

  Jeśli dobry Bóg cokolwiek miałby dać, to kopa w twoją owłosioną d... z ogonem.
 • @Talbot 18:57:33 "To Niemcy rozbroili Polskę i zlikwidowali przemysł - PiS chce to zmienić, nie zauważyłeś tego?"
  -No i zmieni. -Teraz nadszedł czas Polski. -A Putin albo będzie grzeczny i przyjmie warunki Ameryki, albo będzie "fired"! -Skończyło się budowanie prusko-niemieckiego przymierza przy czynnym udziale byłego rządu kondominium PO-lskiego. Tusk, obecnie już jako zbędna marionetka , tylko zawadzasz jak Kaligula, a do powiedzenia na cezarskim stolcu w Bruxeli masz nieporównywalnie znacznie mniej niż on. ... (be sure w 100%) you very soon will be fired! :) -Chrabia Bul niech cicho w ruskiej budzie siedzi. -PolskaWWW! -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Talbot 19:05:05
  Bzdury Pan pisze Panie Talbot.Do S.J. Sie nie zapisuje.Swiadkiem Jehowy sie zostaje.Mniemam,ze ten niuans Pan wychwytuje.
 • @Herkules 03:16:48-Myślę
  że wychwytuje. -Dlatego że nie ma zamiaru nim zostać, użył figury retorycznej. :)))
 • Russkij Mir
  Moskwa: średnia wysokość łapówki to już 2 mln rubli

  http://static.kresy.pl/image/ma/b644a6db926c3b8ff5f28157b2c08f9f.jpg


  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/moskwa-srednia-wysokosc-lapowki-to-juz-2-mln-rubli
 • @Talbot 09:54:16
  Panie Talbot,
  Pan nie rób pod moim postem reklamy dla swojej rusofobicznej propagandy
  Komentarz ma dotyczyć tematu postu
 • @Zdzich 00:52:45
  Dziduś,
  żydo-katolicyzm paskudnie ci szkodzi - po prostu nie myślisz.
  Czy żydowski Bóg mogłby pogonić Żydów? Czyś ty już zgłupiał do reszty?

  I ja na twojego żydowskiego Boga nie liczę, tylko na Boga Słowian, robaczku.
 • @Moher 02:39:03
  Żydo-katoliku,
  no i masz odpowiedź, jakie spustoszenie w mózgu czyni żydo-katolicka religia.
  Żydo-katolik przestaje myśleć, myślenie zastępuje ślepą wiarą we wszelkiego rodzaju głupoty, jeśli tylko są uwiarygodniane rzymską szubienicą:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/2r6igeo.jpg
 • @Rzeczpospolita 12:59:35
  Kiedy żydo-Kosiur nie jest w stanie myśleć, wtedy pisze, że Bóg Chrześcijan „jest bajką wymyśloną przez Żydów” która czyni spustoszenie w mózgu, natomiast „Bóg Słowian” istnieje i na niego można liczyć!
  Żydo-Kosiur przestał myśleć, a myślenie zastapił ślepą wiarą chyba w Pierona.
  Już bardziej zgłupieć nie można.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930