Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4054 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

"Barłoga odpłynął”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chamstwo i prostactwo stosowane zamiast merytorycznych argumentów nie mogą być nigdy tolerowane wśród ludzi kulturalnych.

 

Stefan Wiechecki w latach dwudziestych minionego wieku przez pewien czas kierował  założonym przez siebie Teatrem Popularnym. Teatr  znajdował się u zbiegu Wolskiej i Młynarskiejw Warszawie. Wola była wtedy dzielnicą robotniczą, na pobliskim bazarze, Kercelaku, rządził pobierający od kupców haracze gang „Tasiemki”. Ferajna od „Tasiemki” należała do bywalców teatru Wiecha, pełniąc tam nieoficjalnie funkcję służby porządkowej. W swoich wspomnieniach „Kercelak podał rękę” w książce „Jeszcze o Warszawie”, Iskry 1958, Wiech zamieścił poniższą anegdotę.


” Biada ówczesnym chuliganom czy pijakom, którzy odważyli się rozrabiać lub barłożyć. Natychmiast gdzieś z głębi widowni podnosiło się paru panów i jakkolwiek po cichu, z wielkim taktem, ale tym niemniej stanowczo, wyprowadzało niekarną jednostkę z sali. Po czym rozlegał się donośny rumor spadającego ze schodów ciała. Incydent był wyczerpany, kończyło go definitywnie zjawienie się w mojej kancelarii funkcjonariuszy straży porządkowej, którzy meldowali:
Panie derektorze, wszystko w największem porządeczku. Barłoga odpłynął !”

 

Tak i my, Czytelnicy, Komentatorzy, Blogerzy, Neon24.pl pożegnaliśmy – mam nadzieję, że definitywnie – blogera, niejakiego N, którego nie kwestionowanym chamstwem i prostactwem uraczyła nas redakcja – administracja-portalu, umieszczając tekst tego osobnika na czołówce strony głównej. Promując tekst niejakiego N administracja portalu obraziła nas w nie mniejszym stopniu niż on sam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żeby nie być gołosłownym przypomnę popis publicystycznej„kultury” niejakiego N:

 

Wróciłem a w zasadzie wpadłem na portal po dłuższej przerwie. Okazuje się że wpadłem – w szambo (…).

Rej wodzą jednak w dalszym ciągu antykatolicy, ateiści, rusofile i psychopaci o nie dokońca zdiagnozowanych schorzeniach umysłowych.

Może to dziadostwoktóre za chwile pojawi się z pałami i komentarzami zatruje się własnym jadem i wymrze jak dinozaury.

 

Komentarze:

@ Autor
A portali żydo-katolickich jest do wyboru całe mnóstwo, ot choćby pierwszy z brzegu //www.katolik.pl/ albo //intronizacja.pl/.

Tam może Autor rozwinąć w pełni i do woli swój żydo-katolicki szowinizm.

Rzeczpospolita 04.02.2017 16:41:34

 

@Rzeczpospolita 16:41:34

Wysunąłeś się na pierwsze miejsce wśród szczerbatych   idiotów– na zasadzie uderz w stół a idiota się odezwie. Miałem cię imiennie wywołać ale jak Pawka Morozow jesteś na ochotnika.

Dobrze że czytasz polecone portale to może się „zarazisz”.

Nathanel 04.02.2017 16:51:14

//nathanel.neon24.pl/post/136796,rzadza-na-tym-portalu-osobniki-o-mentalnosci-posla-szczerby

 

Na szczęście nie czytam tych portali i choroba, na którą cierpi niejaki N z pewnością mi nie grozi.

 

Swoistego smaczku dopełnia fakt, że ów ceniony przez administrację portalu publicysta jest zdeklarowanym żydo-katolikiem.

 

W końcu administracja portalu  zreflektowała się –  cóż, lepiej późno niż wcale – i usunęła całą „twórczość” niejakiego N, ale słowo przepraszam   wobec Czytelników, Komentatorów, Blogerów, niestety nie padło.

Cóż, zachowanie administracji można skwitować znaną maksymą: Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, apowiem ci,kim jesteś.

Czytelnicy, znakomita ich większość, bo niejaki N cieszył się wśród niektórych niekwestionowanym uznaniem, jednoznacznie docenili produkcję blogera N zarówno niskimi notami, jak i niewielką poczytnością. I to Oni spuścili „Barłoga” po schodach.

Poglądy są - być powinny! - pochodną naszej wiedzy, inteligencji, umiejętności logicznego myślenia.

Niedopuszczalne jest wśród ludzi przyzwoitych, kulturalnych, obrażanie kogokolwiek za prezentowane poglądy zwłaszcza, jeśli ich prezentowanie ma miejsce na forum publicznym. Chamstwo i prostactwo stosowane zamiast merytorycznych argumentów nie mogą być nigdy tolerowane wśród ludzi kulturalnych.

 

Dariusz Kosiur

 

KOMENTARZE

 • @
  "- Posłusznie melduję, panie feldkurat - wtrącił Szwejk - że ten pan jest taki wytrwały jak niejaki Bouszek z Libni. Osiemnaście razy w ciągu jednego wieczora wyrzucili go u „Exnerów”, a on po każdym wyrzuceniu wracał, że niby zapomniał tam fajkę. Właził oknem, drzwiami, przez kuchnię, właził do lokalu przez mur ogrodu, przez piwnicę i wlazłby może nawet kominem, gdyby go strażacy nie zdjęli z dachu. Był taki wytrwały, że mógłby zostać ministrem albo i posłem."
  J.Haszek

  Pozdrawiam
 • 5+*
  ..
 • to jest
  Zwykły bufon.
 • Panie Kosiur...
  pełna zgoda w tym temacie ... nie wiem co czuje człowiek który wpadł do szamba i ma ochotę tam się pluskać , myślę że nie do końca pan .. N .. rozumiał co napisał .
  Denerwuje mnie też to ..że tacy panowie powołują się na swą wyższość z racji przynależności do kościoła katolickiego . Jednak ich postawa nie ma nic wspólnego z wartościami tam głoszonymi .

  Pan ,panie Dariuszu też mocno przejaskrawiasz pan wiele rzeczy ..czasami tak trzeba .. jednak te kolory czasami są zbyt jaskrawe ..poz..
 • @
  "Chamstwo i prostactwo stosowane zamiast merytorycznych argumentów nie mogą być nigdy tolerowane wśród ludzi kulturalnych".

  Właśnie. Nathanel zawalczył o poziom portalu i wyszedł nie spotykając należytego odzewu, a antykulturalny "Barłoga" pozostał.
 • @miarka 21:53:54
  "Nathanel zawalczył o poziom portalu "

  ... stosując cenzurę, promując skrycie syjonizm...
  Nigdy bym nie zaufał temu człowiekowi.. Fałsz wyczuwam doskonale..
  Niech spada...na swój syjonistyczny alexjones.pl
 • @miarka 21:53:54....Nathanel zawalczył o poziom portalu....
  Ten poziom to m.in. wulgaryzmy, cenzura, utajniona tożsamość, kasowanie śladów po swoich wpisach...
  Moim zdanie jest to sprzeczne z fundamentem Neon24.
 • @Autor...."administracja portalu obraziła nas w nie mniejszym stopniu niż on sam."
  Podzielam taką ocenę...

  Ps.
  Kasowanie postów i komentarzy przez @Nathanela jest jego stylem.
  Dlatego nie uważam, że jest to dowód, iż się pożegnał z Neon24.
  Jeżeli zlikwidowałby konto- o czym pewnie wiedzieliby administratorzy portalu, to ten fakt można by skwitować "...–Panie derektorze, wszystko w największem porządeczku. Barłoga odpłynął !”
 • @fabi 21:46:37
  "Pan ,panie Dariuszu też mocno przejaskrawiasz pan wiele rzeczy..."

  Gdybym pisał beletrystyczne opowiadania miałby Pan prawo do takiej własnej oceny. Jednak ja zestawiam fakty i z nich wyciągam wnioski, a za fakty ja już nie odpowiadam.
 • Admistratorzy i "Barłoga" to elemet tego samego chowu, czego dają niezbity dowód
  Fakt, że element administrujący umieścił ten tekst w "Lochu" dowodzi ewidentnie, że słowa przepraszam od tego elementu nie usłyszymy i że element administrujący utożsamia się ze wspomnianą "barłogą".
 • @Paulus.Aquarius 22:03:04
  "Fałsz wyczuwam doskonale.."

  Doprawdy? I mam na tym budować swoją opinię? A 5 dla Kosiura to za co? Za prawdę?... To on nie "promuje skrycie syjonizmu", a nadto frankizmu z judeopolonią, banderyzmu i szowinizmu ideologicznego? A cenzury to nie stosuje?
  A jego teksty to bronią moralności, czy demoralizują? Są jednoznaczne, czy jak np. ten i jeszcze wyraźniej poprzedni, oficjalnie głoszą co innego, a wywołują reakcje przeciwne?
  On tu żąda przeprosin, a gdzie jego przeprosiny dla mnie i czytelników niedawnej notki "Teraz Polska" o które się od razu upominałem?
  On tutaj mówi o stronie merytorycznej dyskusji, tak jak i wcześniej chciał dyskutować "w powietrzu", kiedy jeszcze nie ustalony był jej poziom, definicje słów i cel? Kiedy z tego mogła wynikać jedynie użerka i nawroty do tematu pryncypiów i sensu.
  Nie ma sensu szukanie prawdy, kiedy nie ma priorytetu dla życia, piękna i dobra oraz uczciwości.

  Z Nathanelem można rozmawiać, można trzymać kulturalny poziom, ale z tym "Barłogą" nie.

  Dziś już nie dam rady, ale jutro puszczę jeszcze notkę w tym temacie.
 • @miarka 22:40:58
  Lepiej, żebyś Pan na tym poprzestał, bo wystarczająco dokładnie się nam już zaprezentowałeś:

  "Właśnie. Nathanel zawalczył o poziom portalu i wyszedł nie spotykając należytego odzewu, a antykulturalny "Barłoga" pozostał."

  A więc kolejne ekshibicjonistyczne popisy możesz Pan sobie darować.
 • @miarka 22:40:58
  Pan się trzymaj tematu postu, albo wynocha
 • Chamstwo i prostactwo stosowane zamiast merytorycznych argumentów
  Chamstwo i prostactwo rozlewa się szerokim strumieniem na Neon24. Bardzo często oceniamy źle komentarz czy notkę, bo nie lubimy jej autora. Argumentacja ad personam jest integralną częścią polskiej rzeczywistości internetowej.


  Przykładów nie trzeba daleko szukać. Wystarczy spojrzeć na powyższy tek
 • @Rzeczpospolita 23:00:30
  Co się stało z moim wpisem? Widzę go tylko w połowie. Jakieś kłopoty techniczne, czy cenzura?
 • @AgnieszkaS 00:02:18
  Ja mam podobnie, tylko że zdążyłem sobie skopiować.
  Zamieściłem tekst merytoryczny zujący ze zdaniem Autora i już go nie ma.

  Istotą mojej polemiki było oszustwo zawarte w zdaniu Autora:
  "Jednak ja zestawiam fakty i z nich wyciągam wnioski, a za fakty ja już nie odpowiadam."

  Na które odpowiedziałem:
  "I tu jest oszustwo. Fakty są jakie są - mają stronę materialną i duchową. Odpowiada się za te wnioski prezentujące fakty jako prawdę, a pomijające ich stronę duchową. Odpowiada się za intencje tej prezentacji, a te bywają szlachetne, a bywają i podłe.
  Nie wszystkie fakty są prawdą, bywają i dezinformujące i bywają szumem informacyjnym odwodzącym od szukania prawdy, itd."...
  ... po czym odwołałem się do mojej notki, gdzie jest o tym szerzej.
 • @miarka 00:20:13
  Ja niestety nie skopiowałam, ale jeszcze raz to napiszę. Podałam w moim poprzednim komentarzu przykłady wypowiedzi Pana Kosiura. Do salonowych one nie należały. Uważam tą notkę za wyjątkowo tendencyjną, a nawet nieuczciwą.
 • Odpowiada się za intencje tej prezentacji, a te bywają szlachetne, a bywają i podłe.
  Uważam, że Pan Kosiur wyszedł z siebie i dał się niepotrzebnie ponieść emocjom, a powodem tego był, nie da się ukryć, chamski wpis Nathanela 04.02.2017 16:51:14 do @Rzeczpospolita 16:41:34.

  Niestety, Pan Kosiur nie jest tu aniołem ponieważ stosował podobne, niegrzeczne, ad personam, argumenty w stosunku do innych osób.

  Zatem, "Rzeczpospolita" oceniając Nathanela musi w tym miejscu również obiektywnie ocenić siebie. Loch jest najbardziej odpowiednim miejscem dla tej notki.
 • @AgnieszkaS 01:18:04
  Upajam się widokiem skompromitowanego Rabina z Otwocka i "autorytetów " zdychającego WPS
  Nie ma chyba fajniejszego uczucia
 • @AgnieszkaS 01:18:04
  Co do faktów ma Pani rację.
  Istotnie tak było. W swoich komentarzach (wyłącznie w komentarzach!) zastosowałem zasadę (zresztą bez specjalnej ekscytacji, a raczej jako zabawę), jak "Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", ale tylko wobec ignorantów, chamów, zawodowych trolli, uprawiających hasbarę. Poza tym nie mam aspiracji zostać świętym wedle judaistyczno-katolickiej formuły.

  Nigdy nie obrażałem Czytelników, Komentatorów, Blogerów, treścią zamieszczanych artykułów. (Oczywiście wielu mogło poczuć się urażonych przypominanymi przeze mnie faktami.)

  "Loch jest najbardziej odpowiednim miejscem dla tej notki."

  Powyższy Pani wniosek wynika z niedostatecznej obserwacji poczynań niektórych blogerów i komentatorów.
  Stawiając taki wniosek jednocześnie usprawiedliwia Pani administrację portalu, która wobec Czytelników, Komentatorów, Blogerów promuje chamstwo i prostactwo swego znajomka, a więc działanie administracji wynika z tych samych intencji, co blogera N.
 • @Husky 07:43:19
  kundlu,
  nie wierzę, że jesteś aż tak głupi, żeby nie zauważyć, że kompromitacja dotyczy blogera N, administracji portalu i takich komentatorów jak ty?
 • @Rzeczpospolita 10:54:44
  Upajam się widokiem skompromitowanego Rabina z Otwocka i "autorytetów " zdychającego WPS
  Nie ma chyba fajniejszego uczucia
 • @Krystyna Trzcińska 10:32:39
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136842,barloga-odplynal#comment_1365620
 • @Rzeczpospolita 07.02.2017 10:50:00
  Panie Kosiur:

  Niewiele wiem na temat blogera N. Nie podzielałam większości jego poglądów. Jednak komentarz Nathanela umieszczony pod notka RAM-a był najbardziej trafną oceną notki "Rzym buntuje sie przeciwko Bergholio". Przyznaję, że kilkaktrotnie umieściłam komentarze pod notkami Nathanela, a Nathanel nie obrzucił mnie epitetami, a moich wpisów nie usunął. Jak się wydaje, moja niepochlebna ocena notki "RZym..." doprowadziła do ostateczności RAM-a, gdyż mój komentarz został usunięty. Nie chcę się jednak o tym rozpisywać, podaję to jedynie jako przykład. Rozumiem, że RAM był rozgoryczony uzasadnionym, według mnie, cynizmem Nathanela, a mój wpis dolał jeszcze oliwy do ognia. To wszystko to tylko dygresje i przejdę teraz do głównego zagadnienia.

  "Stawiając taki wniosek jednocześnie usprawiedliwia Pani administrację portalu..."/Dariusz Kosiur/

  Tak, Panie Kosiur, usprawiedliwiam, ponieważ stawiając się w ich pozycji i zachowując obiektywizm zmuszona byłabym również włożyć notkę "Barłoga odpłynąl" do lochu.

  Zarzuca Pan Nathanelowi stosowanie chamstwa i prostactwa wymierzonego w osobę(y) zamiast merytorycznych argumentów, i słusznie. Dowodzą tego przytoczone w tekście cytaty. Jednak pańska nagana nie jest niczym innym jak argumentem ad hominem, czyli brak jej rzeczowości i obiektywizmu.

  Uważam, że dobitniej wyraziłby Pan swoją rację bez zarzucania Nathanelowi, że jest zydo-katolickim szowinistą, człowiekiem chorym ("choroba, na którą cierpi"- zapewne umysłowa) i porównaniem go do "barłoga" czyli, jak się doczytałam, człowieka z marginesu społecznego (chuligana i pijaka). A więc nie da się prowadzić skutecznej wojny z chamstwem i prostactwem, kiedy sami używamy chamstwa i prostactwa jako oręża aby je wyplenić.

  Taka jest moja bezstronna i najbardziej obiektywna opinia.
 • @Husky 07:43:19
  Panie Husky,
  Proszę aby używał Pan rzeczowych argumentów. Z Dariusza Kosiura jest taki rabin z Otwocka jak z Pana biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej.

  Ja dla wygłupów z udziałem Pana również nie mam usprawiedliwienia
 • @AgnieszkaS 20:14:44
  My w naszej "diasporze" z Kosiurem nawzajem się uzupełniamy 8-))))
  My to braciszki są
  pzdr
 • @Husky 20:35:41
  " My w naszej "diasporze" z Kosiurem nawzajem się uzupełniamy 8-)))"

  Proszę mi najpierw napisać, do jakiej "diaspory" Pan należy. Tylko w ten sposób będziemy mogli ocenić, czy powyższe twierdzenie jest prawdziwe.
 • @AgnieszkaS 21:22:02
  to wie tylko Kosiur i ja 8-))))

  top secret
  miłej nocy

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930