Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Młodość, głupota i agentura w polityce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

J.Międlar (były ksiądz): Polski nacjonalizm jest komplementarny z katolicyzmem

 

Temat pozornie może wydać się mało istotny, bo po pierwsze, jego główny nurt niemal nie wychodzi poza internetową publicystkę (niestety, inna, niezależna nie istnieje), a po drugie, cóż może wnieść do polityki dwóch nieopierzonych młodzieńców?

Zacznijmy jednak od końca, od wieku rozmówców. Sam zaawansowany wiek jeszcze niczego nie gwarantuje, bo jest bardzo wielu politycznie głupich osobników dojrzałych i starców. Nie mniej ilość przeżytych lat przynajmniej stwarza szansę na bogatszy zbiór obserwacji, a te wsparte logiką myślenia mogą sprzyjać powstaniu tego, co nazywa się doświadczeniem. Dotyczy to każdego zawodu, zawodu dziennikarza i polityka także. Młodość siłą rzeczy stoi tu na przegranej pozycji. I taka jest naturalna kolej rzeczy.

 

Oczywiście inaczej sprawa ma się ze społecznym odbiorem przekazywanych treści. Młodość z natury kontestująca wiek dojrzały i starość, o wiele łatwiej przyswoi sobie przekaz młodego niż przekaz „zgreda”. Stąd do młodzieży – do młodego ruchu narodowego – do wyprowadzania go na „właściwe” tory wytypowano młodzieńca, ks.Jacka Międlara (ur.1989r.).

Nikt z młodych jakoś nie zastanawia się, że J.Międlar poczuł tak silny imperatyw nacjonalistycznej misji, silniejszy nawet niż niesienie, jako duchowny, słowa Joszue, iż nie usłuchał swoich przełożonych i musiał porzucić sutannę, a razem z sutanną wikt i opierunek i bezpieczeństwo socjalne aż do śmierci. Od teraz będzie żył z nacjonalizmu, chociaż w IIIŻydo-RP żaden autentyczny nacjonalista szans na to mieć nie może (?).

Młody adept dziennikarskiej sztuki nie pomyślał, żeby spytać J.Międlara, czy z nacjonalizmu da się wyżyć?

 

Młodzi, ale i starzy również, rzadko zadają sobie pytanie, jak to możliwe, że wyklinany oficjalnie nacjonalizm nie przeszkadza zapraszać do pomniejszych żydowskich mediów niektórych nacjonalistów, np. J.Międlara? A skoro zapraszają ich pomniejsze media, dlaczego nie zaproszą te główne?

Odpowiedź jest banalnie prosta: reklamę nacjonalistom (tym koncesjonowanym oczywiście) robi się tylko w takim zakresie, jaki jest niezbędny do kontrolowania nacjonalizmu, żeby za nadto nie wyrósł. A jeśli wyrośnie, to tylko w warunkach szklarniowych pod bacznym okiem ogrodników, np. tych w sutannach.

 

Oczywiście jak przystało na prawdziwego nacjonalistę J.Międlar musi być „antysemitą” – trochę kokieterii nie zawadzi. Stąd jego wypowiedzi o żydowskim Hollywood, o zbrodniach na NSZ, o żydowskim antypolonizmie, itp. – to cała prawda o Żydach w wydaniu nacjonalisty J.Miedlara.

Młodemu adeptowi dziennikarskiej sztuki nie przyszło do głowy spytać J.Międlara, dlaczego na fali antymuzułmańskich protestów pozwala nieść się katolickiemu szowinizmowi i nie szuka prawdziwych przyczyn i winowajców zjawiska migracji islamu do Europy? No, ale może to zbyt trudny temat dla młodego. Może za rok, za dwa, a może jeszcze później dojrzeje do tych zagadnień – nie od razu Kraków przecież zbudowano.

 

Na koniec kąsek najsmaczniejszy: Polski nacjonalizm jest komplementarny z katolicyzmemtwierdzi J.Miedlar (film 6:44min.).

Młody dziennikarz nie spytał nawet co to znaczy? Może akurat to wiedział, bowiem po kolejnych swoich fascynacjach politycznych, Solidarną Polską Z.Ziobro, PiS-em, teraz jest w fazie wielbienia żydo-katolika G.Brauna i pewnie nie obce mu słynne zawołanie idola: „Kościół, szkoła, strzelnica”.

 

Nie będę ponownie udowadniał, że nie da się pogodzić nacjonalizmu z żydo-katolicką religią, z doktryną żydo-katolickiego Kościoła. Wystarczy, że sam Kościół głosi, iż „nacjonalizm jest herezją”.

Co roztropniejszy obserwator polityki z pewnością skonstatuje, że Kościół nie może poprzeć nacjonalizmu, który mógłby zmieść porządki żydowskiego reżimu IIIRP. A właśnie ten żydowski reżim, całe jego polityczne spektrum – dzisiaj – od PO do PiS Kościół popiera od samego początku, czerpiąc zresztą z tego pokaźne profity finansowe, a więc nie będzie podcinał gałęzi, na której sam siedzi.

 

Zatem na jakiej podstawie wykształcony ksiądz, który nie odżegnuje się od Kościoła, a wręcz przeciwnie, mimo zdjęcia sutanny, chce pod jego żydo-katolickie skrzydła wprowadzić narodową młodzież, głosi twierdzenie sprzeczne z nauką, z doktryną i z polityką Kościoła? Odrzucenie przez Kościół idei państwowej, narodowej, socjalnej, jest tak stare jak sam Kościół i J.Międlar jako wykształcony ksiądz nie może tego nie wiedzieć.

Wprowadzona przez niego pod skrzydła Kościoła młodzież zostanie wykastrowana z istoty nacjonalizmu, z zasadniczych wartości idei narodowych, państwowych.

 

Kościół walczył z nacjonalizmem zawsze, nie przebierając w środkach. Były zakonny ksiądz, teolog, Ludwik Gościński, w krakowskim „Głosie Narodu” (listopad 1937) zamieścił „List otwarty do Papieża”, w którym pisał o kontaktach jezuitów z masonerią w celu koordynacji działań przeciw wspólnemu wrogowi – przeciw nacjonalizmowi.

 

Wniosek może być tylko jeden, że J.Międlar jest antypolskim, antynarodowym, antypaństwowym, agentem żydo-katolickiego Kościoła, któremu wyznaczono zadanie niszczenia polskiego nacjonalizmu poprzez przekierowanie go na żydo-katolicki szowinizm. Jest to działalność wyjątkowo perfidna, ponieważ świadomie wykorzystuje wszelkie braki młodości. Od niewiedzy politycznej poczynając na tragicznej sytuacji materialnej, zawodowej, bytowej i braku perspektyw na lepsze życie kończąc, co przyczynia się do ogromnej podatność młodych na wszelką manipulację polityczną. Żydo-katolicki Kościół z premedytacją wykorzystuje tę dramatyczną sytuację społeczną młodzieży i tym łatwiej wpycha na szowinistyczną ścieżkę przeciw innym wyznaniom i kulturom, a ma w tym wielowiekowe doświadczenie.

 

Jak widać na filmie, J.Międlara wspierał dzielnie, choć nieświadomie, ale z młodzieńczą niefrasobliwością nowy „lis” dziennikarstwa – na razie internetowego, ale kto wie, może zostanie zauważony przez wielki świat żydo-mediów, zwłaszcza, że ten stary Lis jest chyba schodzącą gwiazdą.

 

Dariusz Kosiur

________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=kO8jG_G5vfE

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

 • Z tym osądem to trochę przesadzasz..
  J.Międlara nienawidzi Żydów i robi to ostentacyjnie . Raczej powinien być Twoim sojusznikiem , on też mówi ze całe zło od nich pochodzi .
 • @fabi 22:39:17
  No właśnie.
  Ostentacyjna nienawiść nie ma nic wspólnego z polityką. Tu potrzebna jest świadomość historyczna i polityczna.
  I jakoś brak jest tej świadomości J.Międlarowi, gdy nawołuje niemal do krucjaty przeciw islamowi, a przecież zalew Europy przez islamistów nie jest ich projektem, tylko projektem syjonistów z Waszyngtonu i z Londynu.

  Brak tej świadomości Międlarowi, żeby wskazać na źródła degeneracji państwa i przyczyny rządów żydowskich reżimów w Polsce, itd., itp.

  A fakt, że UB było zażydzone i mordowało Polaków, historycznie jest istotny, ale jak tu walczyć z mordercami, których już nie ma?

  Mój sojusznik nie może wprowadzać polskiej młodzieży do religijnej instytucji, dla której naród i państwo stanowią przeszkodę w realizacji jej własnej polityki, do instytucji, która odrzuca politykę bezpieczeństwa socjalnego narodu.

  Niestety, trzeba rozumieć, czym jest interes narodu i państwa.
 • @Rzeczpospolita 23:20:28
  Temat wydaje się bardzo istotny.
  „Młodość, głupota i agentura w polityce” - toć to twoja własna biografia.

  „Jak tu walczyć z mordercami, których już nie ma?” NIE MA????!
  Drużyna gen. Kiszczaka, Departament IV MSW, i potencjalni mordercy tacy jak ty jeszcze żyją.
  Jak z nimi się walczyć? Bardzo prosto. Wystarczy cytować ich własne słowa. ...
 • @Zdzich 08:06:38
  Dziduś, bidulku,
  cytuj i cytoj - cytoj ze zrozumieniem, a zacznij od tego:

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/02/003.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031