Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
591 postów 4042 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Potomek folksdojczy zastąpi wnuka dziadka z wehrmachtu -?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od poniedziałku żydowskie media i żydo-reżimowi politycy oczekują komentarza od J.Saryusza-Wolskiego n/t jego ewentualnej kandydatury, zgłoszonej przez Żydo-PiS, na następcę D.Tuska.

c2f3cce9882160f02b01a2b15f50

 

Powyższa informacja pochodzi z „Financial Times”. Wicemarszałek Senatu A.Bielan oraz marszałek Senatu S.Karczewski wypowiedzieli się pozytywnie o takiej możliwości, chwaląc zalety europosła PO. Ewentualny kandydat nabrał wody w gębę – milczy. Niejaka Thun Róża, eurodeputowana z Żydo-PO, powiedziała w Polsat News, że jest zdziwiona milczeniem Saryusz-Wolskiego.

 

Może warto przypomnieć sylwetkę ewentualnego kandydata, który zastąpić miałby wnuka dziadka z wehrmachtu.  Syjonistyczny męt, potomek łódzkich folksdojczy, J.Saryusz-Wolski, urządził w Łodzi publiczną hucpę z poparciem dla żydo-banderowszczyzny i ich zbrodni na Ukrainie.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=NPz41wCJUaA

 

 

Jak widać dla syjonistów z PiS jest to kandydatura wprost idealna, całkowicie zgodna z wykładnią ich politycznej linii, którą w sejmie IIIŻydo-RP zaprezentowała niedawno Małgorzata Gosiewska z Żydo-PiS:

„Uważamy poparcie dla Ukrainy za naszą najwyższą rację stanu, za test solidarności europejskiej w obliczu recydywy imperialnej polityki Rosji. (…)Musimy traktować to jako aksjomat w naszej polityce zagranicznej i wytyczną działań na forum unijnym i w relacjach transatlantyckich.”

Interesującym uzupełnieniem sylwetki potomka łódzkich folksdojczy jest informacja IPN.

 

Biuletyn Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu

Dane osoby z katalogu osób rozpracowywanych

 • Imiona                           JACEK EMIL
 • Nazwisko                        SARYUSZ-WOLSKI
 • Nazwisko rodowe
 • Data urodzenia               19.09.1948 
 • Imię ojca                        EMIL
 • Imię matki                      ERYKA
 • Miejsce urodzenia            ŁÓDŹ
 • Znany też jako

Wynik postępowania lustracyjnego

Osoba publiczna Rozpracowywany

Powrót do listy nazwisk

PplWa 147/08/3 zarządzenie z dnia 24.12.2008 dotycząceJacka Emila Saryusz-Wolskiego prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości, co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.

Informacje o materiałach archiwalnych

Teczka pracy tajnegowspółpracownika„Łukasz” Nr rejestracyjny46912,

KWMO Łódź, 11.02.1983

W teczce pracy tajnego współpracownika o ps. „Łukasz” znajdują się doniesienia dotyczące Jacka Saryusza-Wolskiego.

W aktach paszportowych Jacka Saryusza-Wolskiego znajduje się zabezpieczenie wyjazdów za granicę z datą 9.01.1974 dokonane przez Biuro Paszportów MSW.Zabezpieczenie zostało wniesione po powrocie w 1973 r. wyżej wymienionego z pobytu służbowego we Francji;

powód –„brak jakiegokolwiek obowiązku patriotycznego i obywatelskiego”.

Akta zawierają również informację o zastrzeżeniu wyjazdów zagranicznych na okres 2 lat począwszy od 15.10.1985;

powód –„utrzymywanie kontaktów z osobami znanymi z szeregu negatywnych inicjatyw politycznych”.

 

Ponadto wśród materiałów znajdują się liczne decyzje o odmowie wydania paszportu z lat 1974-78 i 1985-87.

za://jp2.wojsko-polskie.pl/showDetails.do?idx=WO&katalogId=4&subpageKatalogId=4&pageNo=1&nameId=3849&osobaId=10517&

 

 Na uwagę zasługuje także informacja z roku 2007:

Kontrolerzy NIK negatywnie ocenili umowy zawierane w 2002r. przez zarząd Fundacji Centrum „Natolin”, której prezesem był Wolski (sam Wolski jako zleceniodawca i wykonawca zarobił ok. 0,5 mln złotych) – //fakty.interia.pl/polska/


 

 Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • respect
  To co Pan pisze ma sens , jest matematycznie i logicznie wytłumaczalne.
  Zastanawia mnie tylko to: dlaczego Pan jeszcze żyje i pisze.
  Przecież to co Pan przedstawia jest druzgocące dla systemu, a może system w jakiś sposób Pana wykorzystuje ( być może bez pańskiej wiedzy). Po twarzy widać że jest Pan bitym 100% Polakiem.
  No chyba że Pan pisze z Kajmanów lub innych ziem, jak 90% mądrali na tym portalu

  pozdr
 • @Zorion 19:23:28
  Szkoda słów..Dobre, tak integrował Europę, że przy okazji zintegrował PO z PiS. Stworzenie człowieka europejskiego, to widać wspólny cel tych partii, i nie tylko tych.
 • @Zorion 19:23:28
  "Po twarzy widać że jest Pan bitym 100% Polakiem."

  Pan Kosiur ma wiele osobowości - gdy pisze jako Polak ma 120 odsłon, gdy pisze jako Rosjanin - ma odsłon kilkanaście tysięcy.

  Międzynarodówka tak potrafi....
 • @Zorion 19:23:28
  Chociaż plus dla niego, że Jacek Saryusz - Wolski nigdy na forum europejskim nie występował wbrew interesom Polski. Tusk przeciwnie.
 • @kula Lis 66 19:53:15
  To już jest coś! Może to świadomy Polak patriota ( zostawmy jego przodków w ś.p. ), dlatego trzeba Polaka zbadać a potem po wyniku pozytywnym- poprzeć.
  Mam na myśli takiego Polaka, który to swoich braci Polaków z niewoli wyrwie i pomoże im zostać wolnymi ludźmi ( mam na myśli te miliony zahipnotyzowanych przez media , uzależnionych od kredytów, bezrobotnych, biednych i bogatych Polaków)

  pozdr
 • @Zorion 20:05:22
  "( mam na myśli te miliony zahipnotyzowanych przez media , uzależnionych od kredytów, bezrobotnych, biednych i bogatych Polaków)?

  Trzeba podziękować Jurkowi Owsiakowi - zebrał do kupy małolatów wykształconych z wielkich miast i powiedział - Róbta Co Chceta.
  Jakbym słyszał Bolka...
 • TW Łukasz
  figuruje w starym archiwum IPN ,
  zaś w "nowym" http://inwentarz.ipn.gov.pl/advancedSearch?q=tw+%c5%82ukasz&page=2&&typ=0

  już został wymazany ,tak działa PO/PISsrael
 • @kfakfa 22:23:43
  Np. agent SB TW Bosman /nie będę podawał nazwiska ,bo to znany mi ... i jego dane widnieją w starym katalogu IPN , zaś w nowym ,nie ma.
  Alleluja i do przodu.
 • Na uwagę zasługuje także informacja z roku 2007:
  Kontrolerzy NIK negatywnie ocenili umowy zawierane w 2002r. przez zarząd Fundacji Centrum „Natolin”, której prezesem był Wolski (sam Wolski jako zleceniodawca i wykonawca zarobił ok. 0,5 mln złotych) – http://fakty.interia.pl/polska/
 • WPS
  Najistotniejszymi kwestiami w przypadku Jacka Sarusz-Woskiego jest to, że:
  1) był czołowym agitatorem aneksji Polski do UE
  2) jest poplecznikiem globalizmu ( warto zbadać jego powiązania z masonerią ?)
  3) jest nieprzytomnym rusofobem
  4) jest aktywistą kierunku atlantyckiego w polityce polskiej i narzędziem polityki syjonistów i neokonserwatystów
  5) jest promotorem banderyzmu i amerykańskiej partii wojny ze Wschodem

  Jacek Saryusz-Wolski postulował wysyłanie broni Ukrainie w czasie panelu Wrocławskiego Forum Globalnego — jak relacjonuje Radio Svaboda.

  „Mińsk umarł — trzeba rozważyć wariant zbrojenia ukraińskiej armii” — powiedział w czasie dyskusji Saryusz-Wolski odnosząc się do rozejmowych porozumień mińskich.

  Polityk ten jest trzecią kadencję z rzędu deputowanym Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.

  Jest także dobrze umocowany na zapleczu anlitycznym i opiniotwórczym — jest dyrektorem Instytutu Unii Europejskiej w Collegium Civitas, przewodniczącym Centrum Europejskiego Natolin i Fundacji Kolegium Europejskie, członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, wykładowcą Collegium Civitas w Warszawie i zastępcą przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

  — O „aktywnym wsparciu” Mołdawii, Gruzji i Ukrainy w „modernizacji” ich sił zbrojnych

  — wspominał także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

  Z kolei minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna powiedział, że

  — „czeka na dzień, w którym Ukraina przystąpi do Unii Europejskiej na zasadach pełnego członkostwa”.

  svaboda.org/kresy.pl

  Piątek, 12 czerwca 2015 / Za; http://www.kresy.pl/
  https://forumemjot.wordpress.com/2015/06/12/eurodeputowany-po-jacek-saryusz-wolski-chce-dostarczac-ukrainie-bron/
 • @Zorion 20:05:22
  Tusk – fałszywy życiorys. (Przypomnienie).
  Sprawa pochodzenia Tuska jest dla wielu sprawą delikatną. Jest to nazwisko bez wątpienia żydowskie i na pewno nie kaszubskie czy polskie. Przed wojną w Bełchatowie było parę rodzin o nazwisku Tusk. Mendel Tusk z Lejzorem Warszawskim mieli dwie fabryczki. Chaim Tusk miał też fabryczkę i zatrudniał 50 osób i płacił robotnikom 15 kopiejek na dzień, co starczało na dwa kg chleba. ( rok 1899 ) ( Jewish Records Indexing – Poland )Na Kaszubach przed 1900r nie było żadnego Tuska. Z największym prawdopodobieństwem jego rodzina pochodzi z dawnych kresów wschodnich . Potem się przenieśli do guberni i zniemczyli, przeszli na protestantyzm jak blisko 1/3 żydów, część tej żydowskiej “ewangelickiej społeczności”-sklasyfikowana była w przedwojennej Polsce jako tzw. mniejszość niemiecka-kilkaset tysięcy w samej Łodzi np.pochodzenie żydowsko-niemieckie premiera Millera(konwersja na katolicyzm była sporadyczna i prawie nie spotykana, wiara ewangelicka była i jest bardzo bliska żydom źródło- “raport nowaka, tylko polska”). Niemcy, prześladowali żydowskich konwertytów(mordowali i wysiedlali do ?…. Polski) na terenie Rzeszy ,ale nigdy nie na terenach krajów okupowanych-wykorzystywano ich masowo -(volksdojcze numer Nowe Państwo 1998-fotografie żydowsko-niemieckich rodzin volksdojczów), hitlerowcy pielęgnowali starą ideę JUDEOPOLONII-państwa żydowsko niemieckiego -protektoratu pod niemiecką kuratelą, zarządzanego poprzez żydowską V kolumnę w pełni realizowanego obecnie, szczególnie po wejściu Polski do UE. Całość pod linkiem http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tusk-falszywy-zyciorys-przypomnienie-2013-03
 • @stanislav 11:35:24
  W Polsce są najemnicy polityczni którzy nie Polsce ale obcym służą i ciągle atakują bo nie podoba im się abyśmy byli niezależni. Jedni służą Sorosowi, inni Berlinowi a są też tacy którzy są na usługach Moskwy. Łączy ich wspólny cel. Polska nie może być niezależna i sama decydować o sobie. Ma być pod zaborami (ekonomicznymi, zależnościami politycznymi) aby nie mogła samodzielnie się rozwijać. Kierują się zasadą aby rozwalić mentalność polską i przywiązanie do historii, chrześcijaństwa i do jedności narodowej. Propagowanie multikulti, sprowadzenie islamistów, brak pracy aby wyemigrowali, ośmieszanie na każdym kroku w mediach i za granicą i urządzanie propagandowych marszów antyrządowych aby dziennikarze zagraniczni mogli na zachód przekazywać zaściankowość polską. Za pieniądze są szuje którym na niczym nie zależy poza kasą a Polska to tylko hasełko propagandowe dla narodu aby mniej zorientowanych zbałamucić.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930