Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4142 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Żydowska Warszawa, żydowska Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie jest żart,

85692708782086973

 

 

 

 to coraz bardziej obleśna prawda – niestety.

 

 

 

 

 

 

To co widać na zdjęciach to nie rezultat ustawy Żydo-PiS zezwalającej na wycinkę drzew, to jest rezultat zaprowadzania żydowskiego kapitalizmu i funkcjonowania żydowskich reżimowych władz w administracji publicznej.

Po co gojom zieleń w miastach -? Goje mają przede wszystkim widzieć reklamy żydowskich korporacji – drzewa tylko je zasłaniały.

O urbanizacyjnych planach, o projektowaniu przestrzennym, gospodarczym, w żydowskiej Polsce mówić nawet nie warto.

 

.

Wyburzanie hal odlewni żeliwa ZM Ursus. Hale powstały w 1928r. Od 2009r. są wpisywane do rejestru zabytków – teraz nie będą już nawet zabytkiem. Polacy nie muszą wiedzieć, że w tym okropnym PRL mieli przemysł.

Nie muszą też wiedzieć, że ta okrutna komuna – „precz z komuną” – gwarantowała całkowite bezpieczeństwo socjalne.

I z pewnością nie wszyscy wiedzą, że powstałe w 1918 r. Państwo Polskie zostało zmuszone tzw. „Małym traktatem wersalskim” do finansowania żydowskiej kultury, oświaty, szkolnictwa. Postanowienia te dotyczyły zresztą wszystkich państw Europy Środkowo-wschodniej.

Dzisiaj w IIIŻydo-RP przydałoby się Polakom analogiczne prawo zobowiązujące żydowski reżim do finansowania polskiej, słowiańskiej kultury, polskich mediów.

I uwaga!

W międzywojennej Polsce żydowskich właścicieli nowych domów zwolniono z płacenia wszelkich podatków i od ograniczeń w eksmisji lokatorów (A. Doboszyński – „Gospodarka Narodowa”, wyd. II, s. 298). Mogli więc wyrzucać Polaków na bruk nawet w zimie.

 

Warszawa – bezdomni śpią w bankomacie – śpią na pieniądzach żydowskiego kapitalizmu

 

 

Żydo-rząd PiS – Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa –, popierany przez Kościół, wrócił do praktyk z lat 1990. i zlikwidował w 2016r. ochronę przed eksmisją dla kobiet w ciąży, emerytów, niepełnosprawnych i dzieci, zlikwidował także okres ochronny (od 1 listopada do 31 marca). –Na początku 2017r., po fali krytyki, Żydo-PiS projekt zawiesił.

Ale przecież bezpieczeństwo socjalne to takie niekatolickie traktowanie bliźniego. Czyż nie lepiej wspomóc go jałmużną? Wtedy i potrzebujący i darczyńca staną się bliżsi Niebiosom.

 

 

Za to warsztaty dla przedszkoli funkcjonują już od połowy lutego 2015r. w Muzeum POLIN!

 

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • 5*
  No cóż, widocznie oni mają jakieś lepsze płuca niż goje.
 • @lorenco 23:42:38
  Dodam jeszcze do swego komentarza hasła jakie pamiętam z PRL:
  Zieleń to płuca narodu!
  Nie depcz trawników!
  Szanuj zieleń!
  Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
 • @lorenco 23:48:57
  "Zieleń to płuca narodu!
  Nie depcz trawników!
  Szanuj zieleń!"

  Dodam od siebie:

  "Czysty warsztat - bezpieczna praca"
  "Wróg nie śpi"

  Oglądałem też kiedyś dokument w którym jakaś kobieta podkablowała do ub księdza i doniosła, że ten mówił "Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las." to hasło też podkablowała... :-/

  Wybudowano też Centrum Zdrowia Dziecka oraz Centrum Zdrowia Matki Polki.... Teraz wszystko się zamyka.
 • @ Autor
  5*

  Czy może mi Pan wyjaśnić, jak to jest możliwe, że w PRL tyle odbudowano i pobudowano zaciągając w sumie nie za dużo długów, a teraz długów kupa a nie zbudowano zupełnie nic godnego uwagi, poza najdroższymi drogami na świecie...

  Ukłony
 • @Krystyna Trzcińska 00:03:25
  Polecam:

  "Polska Rzeczpospolita Ludowa na tle II i III Rzeczypospolitej"

  http://ciborowski.host247.pl/prl.htm
 • @Jasiek 06:37:05
  Podejrzewam, że Pan dobrze zna odpowiedź - główna przyczyna polega na tym, iż system bankowy w okresie PRL były własnością Państwa Polskiego, polityka pieniężna była realizowana przez rząd PRL.
  Dzisiaj zarówno system bankowy jak i polityka pinieżna znajdują się w gesti światowej zydowskiej finansjery (zadłużamy się tak samo jak USA i pozostałem państwa Zachodu).

  Ciekawostka: w początkowym okresie rządów W.Gomułki zastanawino się nad wprowadzeniem wynagrodzeń na poziomie państw zachodniej Europy. Zwyciężyła jednak koncepcja żydowskich doradców, którzy byli przeciwni wzrostowi zamożności, a więc i obszaru niezależności, Polaków. Wiemy dzisiaj, że po 1990r. Polacy są nędzarzami we własnym kraju, w pzreciwieństwie do żydowskiej V kolumny, która przejęła cały majątek narodowy.

  Polecam:
  "Polska Rzeczpospolita Ludowa na tle II i III Rzeczypospolitej" - http://ciborowski.host247.pl/prl.htm
 • @Rzeczpospolita 14:16:56
  "główna przyczyna polega na tym, iż system bankowy w okresie PRL były własnością Państwa Polskiego, polityka pieniężna była realizowana przez rząd PRL."

  Tego akurat tylko się domyślałem. Ale po tym jak to wszystko wyglądało (może to głupie ale brak sznurka do snopowiązałek i papieru toaletowego to całkiem dobre wskaźniki (nie)efektywności gospodarki) odnoszę wrażenie, że ktoś był nieudolny albo ktoś sabotował... ale to tylko moje podejrzenia.

  "Ciekawostka: w początkowym okresie rządów W.Gomułki zastanawino się nad wprowadzeniem wynagrodzeń na poziomie państw zachodniej Europy. Zwyciężyła jednak koncepcja żydowskich doradców, którzy byli przeciwni wzrostowi zamożności, a więc i obszaru niezależności, Polaków."

  I Gomułka dał się tak podejść? Dziwne.

  Dziękuję za odpowiedź na mój komentarz i za ciekawy link.
 • @Rzeczpospolita - 5*
  "W międzywojennej Polsce żydowskich właścicieli nowych domów zwolniono z płacenia wszelkich podatków i od ograniczeń w eksmisji lokatorów..."

  Jestem tym zaszokowana. III Rzeczpospolita jest kontynuacją II Rzeczpospolitej. Oni, czyli rządzące Polską "elity", gdyby tylko mogli calkowicie usuneliby PRL z kart naszej historii. Jak bardzo muszą ich boleć te porównania z Polską Ludową.


  "Czy może mi Pan wyjaśnić, jak to jest możliwe, że w PRL tyle odbudowano i pobudowano zaciągając w sumie nie za dużo długów"/Jasiek/
  "Podejrzewam, że Pan dobrze zna odpowiedź - główna przyczyna polega na tym, iż system bankowy w okresie PRL były własnością Państwa Polskiego, polityka pieniężna była realizowana przez rząd PRL."/Rzeczpospolita/

  Należy tu również wspomnieć, że system kapitalistyczny oparty jest na eksploatacji producentów przez pośredników. W USA rolnicy stają się powoli niewolnikami pośredników. W Polsce rolnikom nie opłaca się produkować, bo pośrednicy płacą im tak mało, że nie pokrywa to kosztów produkcji. Owoce i warzywa w sklepach sa jednak drogie. Zatem pośrednik niewielkim nakladem zarabia ogromny profit na producencie i konsumencie. Podobna sytuacja jest w przemyśle czy przy budowie drog. W latach 80-tych, w Polsce, rolnicy zawierali kontrakty z państwem i otrzymywali za swoje produkty godziwą zapłatę, i prosperowali. Ich produkcja wysyłana była gółwnie do ZSRR.

  W socjalizmie nie było pośredników. Zyjemy obecnie w czasach neo-feudalizmu. Ten nowy feudalizm rożni się od starego(pionowe podporzadkowanie) tym, że feudalne zalezności integrują sie jednocześnie i w pionie i w poziomie.
 • @Jasiek 16:41:56
  Gomułka dał się podejść jeszcze bardziej.
  W roku 1970 okazało się, że w następną pięciolatkę wejdziemy z rosnącym bezrobociem - do ok. 2-3 mln bezrobotnych, dla których brakowało miejsc pracy.
  Co ciekawe traktat graniczny miedzy PRL- NRF z grudnia 1970r. zawierał aneks dotyczący udzielenia Polsce kredytów - Zachód już wiedział, że grozi Polsce bezrobocie - bezrobocie w kraju socjalistycznym (?)!. Dlatego aneks zawierał także warunki, że kredyty zostaną udzielone, jeśli nastapi liberalizacja względem opozycji (względem V żydowskiej kolumny, która stała się opozycją, gdy utraciła w PRL władzę w 1956r.).
  Stąd także grudzień 1970 - Żydzi już szykowali się do przejęcia w Polsce władzy. Dzisiaj wiemy, że udało się to dopiero w 1980r., do czego przyczyniło się wstrzymanie przez Zachód w połowie lat 1970. uzgodnionych wcześniej kredytów.

  To wszystko było możliwe z jednego podstawowego powodu: nie wyeliminowano w PRL żydowskiej V kolumny (podobnie nie przeprowadzono takiego procesu w ZSRR). A to, co zrobił W.Gomułka w 1968r. to były tylko pozory odżydzania życia społeczno-politycznego.

  Za te tragiczne błędy Gomułki, potem Gierka - za brak odżydzenia kraju - płacimy dzisiaj bardzo wysoką cenę.
 • @AgnieszkaS 17:21:26
  "W latach 80-tych, w Polsce, rolnicy zawierali kontrakty z państwem i otrzymywali za swoje produkty godziwą zapłatę, i prosperowali. Ich produkcja wysyłana była gółwnie do ZSRR."

  Pamiętam, że w mojej miejscowości były punkty skupu żywca i owoców, piekarnia, cukiernia, kwiaciarnia, kościół, restauracja, remiza, księgarnia, biblioteka, GOK, kwiaciarnia, dwa pawilony handlowe, dwa kioski "ruchu" skr, rsp, szkoła, "pećkole" i "pećkolaki", rozlewnia oranżady, ośrodek zdrowia, poczta, posterunek, aptekam młyn, przystanki autobusowe z kursami od Warszawy po Kazimierz... więcej nie pamiętam. A to była miejscowość ok... 500 osób.... :-))))))))))))))))))))))))) Oczywiście razem z przyległymi wsiami to była cała "aglomeracja" licząca pięć tysięcy "ludziów" ale w tych dodatkowo były remizy, mleczarnie i szkoły....
  Mam wrażenie, że to była jakaś gigantyczna "fabryka wszystkiego". To był jakiś tumult. I to taki, że czasem wolałem wleźć do szafy i w tej szafie siedzieć i czytać książki. Rolę lampki spełniał strumień światła dostający się precyzyjnie na książkę poprzez leciutko uchylone drzwi. Książki owe to najczęściej były "tygrysy" np "Ruchome twierdze" albo "Cyrk Skalskiego" czyli jak napier...ć szkopów, pod których to butem według Pani mają jęczeć "niektóre narody" aż do ich całkowitego pogrążenia się w nieistnieniu.... SORRRRRY - musiałem ;-)


  "Ich produkcja wysyłana była głównie do ZSRR. "

  Ciekawe dlaczego? Czyżby Ruskim znów coś nie wyszło? ;-) OK. Wiem - oni mieli rewolucję, a my tylko "wyzwolenie".


  "W socjalizmie nie było pośredników. Zyjemy obecnie w czasach neo-feudalizmu. Ten nowy feudalizm rożni się od starego(pionowe podporzadkowanie) tym, że feudalne zalezności integrują sie jednocześnie i w pionie i w poziomie."

  Bardzo ciekawe spostrzeżenie.
  Czy Pani zdaniem ma to coś wspólnego z komunizmem?

  Ukłony
 • @Rzeczpospolita 19:25:55
  "A to, co zrobił W.Gomułka w 1968r. to były tylko pozory odżydzania życia społeczno-politycznego."

  Dlaczego Pana zdaniem ograniczył się tylko do pozorów? Ktoś mu ograniczał pole manewru? Czyżby służbiści meldujący bezpośrednio Moskwie? Stalina już nie było.... nie wiem co myśleć :-(
 • @Jasiek 20:22:27
  Niestety, na to pytanie nie znam odpowiedzi, mogę jedynie spekulować.
  Może Gomułka i jego ekipa uważali, że ich pozycja jest na tyle mocna, że nic im nie grozi, w końcu zdławili żydowską rebelię w 1968r., a może byli odcięci od dokładnych informacji o skali zażydzenia aparatu władzy.
 • @Jasiek 20:18:24
  " I to taki, że czasem wolałem wleźć do szafy i w tej szafie siedzieć i czytać książki. Rolę lampki spełniał strumień światła dostający się precyzyjnie na książkę poprzez leciutko uchylone drzwi. Książki owe to najczęściej były "tygrysy" np "Ruchome twierdze" albo "Cyrk Skalskiego" czyli jak napier...ć szkopów, pod których to butem według Pani mają jęczeć "niektóre narody" aż do ich całkowitego pogrążenia się w nieistnieniu.... SORRRRRY - musiałem ;-)" /Jasiek/

  A to pięknie. Jak to się wszystko zmienia. A teraz oddałby Pan nawet Pomorze i Śląsk byleby tylko pewnego Bula nie widzieć. A mówi się, że kobiety są kapryśne i nierozsądne.


  "Czy Pani zdaniem ma to coś wspólnego z komunizmem?"
  Nie, to ma coś wspólnego z kapitalizmem, agrobiznesem i monopolami.


  Mimo wszystko dziękuję za kwiatek - ten biało-czarny.
 • @AgnieszkaS 08:46:49
  "A teraz oddałby Pan nawet Pomorze i Śląsk byleby tylko pewnego Bula nie widzieć."

  O! Witam Szanowną Panią :-)

  Teraz nic bym nie oddawał. Jeśli chodzi o ziemie przynajmniej bo bula to inna sprawa. Teraz te ziemie są zamieszkałe i odbudowane przez Polaków, więc z oddawaniem to już "po ptokach"

  Chodziło mi o dany moment w historii podczas ustalania granic i zadałem sobie pytanie jak wyglądałaby Polska gdyby to nie armia czerwona ją wyzwoliła a np wojska Pattona.
  - czy więźniarki w Oświęcimiu też byłyby gwałcone?
  - czy udałoby się uniknąć rabunku jaki prowadziły oddziały "trofiejne" ?
  - czy granice rzeczywiście nie obejmowałyby Pomorza i Śląska podczas gdy to nie tylko USA ustalało przebieg granic?
  - czy w Polsce również byliby zainstalowani litwacy w tym zapewne bul?
  - czy zlikwidowano by kilkadziesiąt tysięcy Polaków z podziemia poakowskiego?
  - czy wtedy dostalibyśmy plan Marshalla?
  - czy ustój polityczny byłby efektywniejszy niż ten sterowany początkowo przez Minca i Bermana?
  Zbyt abstrakcyjne pytania?

  Niektóre odpowiedzi na te pytania nie są takie oczywiste, bo przecież ówczesne USA to nie te obecne więc ciężko przewidzieć jakby kształtowały się relacje polityczne w innej sytuacji militarnej. Dlatego zadałem parę PYTAŃ. Czyżby dla Pani okazało się to wszystko zbyt abstrakcyjne? Te o gwałty czerwonoarmiejców też? I pomyśleć, że gdzie indziej podpisała się Pani jako feministka.... Jest Pani na 100% pewna, że wszystko byłoby gorzej? A może wszystko byłoby lepiej? Lepiej pisać kretynizmy w stylu, że "niektóre narody nie zasługują na wyzwolenie" bo ktoś ma mniej problemów z myśleniem abstrakcyjnym? Co to ma być? Która Polka tak napisze?
 • @AgnieszkaS 08:46:49
  "Nie, to ma coś wspólnego z kapitalizmem, agrobiznesem i monopolami."

  Zamiast słowa kapitalizm lepiej byłoby użyć słowa oligarchizm - kapitalizm dąży często do monopolu, ale to jest od pewnego stopnia sprzeczne z ideą powszechnej własności prywatnej i duchem liberalizmu, bo wolnościowcy nie lubią jak ktoś zaczyna ich ograniczać, a jeśli mają narzędzia do walki to nie ma zmiłuj dla takiego kapitalisty - totalniaka.... No chyba, że wtrąci się państwo z zainstalowanymi sędziami - litwakami i ludzie będą pozbawieni dostępu do broni i ograbieni z własności przez "trofiejniaków" a jak się będą burzyć to do piachu... ale skąd my to znamy...

  agrobiznes - też wolę rolnictwo lokalne, ekologiczne
  monopol - przejaw totalniactwa - jak nic.

  Moim zdaniem rolnictwo, kapitalizm i stosunki własnościowe zostały jednak dotknięte czerwoną zarazą. I stąd ma Pani dużo racji pisząc o neo - feudalizmie. Oczywiście obecnie przyszło to zza Wielkiej Wody gdzie zostało uprzednio "osiągnięte" przez ideowych spadkobierców Trockiego, bo przecież nie Smitha...
 • @Jasiek 13:29:16
  Która Polka tak napisze?"/Jasiek/

  Ja, i nie Panu moją polskość oceniać. Ja nie sugeruję, że nie jest Pan Polakiem, chociaż mogłabym tak sobie pomyśleć, biorąc pod uwagę fakt, że nie miałby Pan problemu z oddaniem ziem odzyskanych Niemcom.


  A jeżeli chodzi o pański szowinizm -"Zbyt abstrakcyjne pytania?- proszę dołączyć do Miarki, który właśnie napisał "traktat" w obronie seksizmu Korwina Mikke.

  "zadałem sobie pytanie jak wyglądałaby Polska gdyby to nie armia czerwona ją wyzwoliła a np wojska Pattona."/Jasiek/

  Patton miał "wspaniały pomysł", aby po tym jak Armia Czerwona razem z Aliantami pokonała Niemców napaść na ZSRR.
  Jak wyglądałaby Polska po takim wyzwoleniu Pattona? Trudno przewidzieć. Chyba tak jak wyglądała przed wojną. Nie zabrakłoby w niej Litwaków, a Pan żywiłby się produktami Monsanto i od czasu do czasu stanął przed szlabanem zabraniającym wstępu do prywatnego lasu. Dochodzą do tego czynszowe kamienice. Z wycinaniem drzew również nie byłoby żadnego problemu.
  Narody, które nie wyciągają wniosków (kretynizm) z własnej historii zasługują na to aby jęczeć pod butem Zachodu.

  Farewell!

  P.S.
  Kwiatek proszę jednak zatrzymać. Z czarnym wyjątkowo Panu do twarzy.
 • @AgnieszkaS 18:31:34
  "Ja nie sugeruję, że nie jest Pan Polakiem, chociaż mogłabym tak sobie pomyśleć, biorąc pod uwagę fakt, że nie miałby Pan problemu z oddaniem ziem odzyskanych Niemcom. "

  Potrafi Pani czytać ze zrozumieniem czy tylko odwracać kota ogonem jak rasowy bolszewik o którym już wcześniej napomknąłem... coś musi być na rzeczy ;-)))))) Przecież napisałem:

  "Teraz nic bym nie oddawał. Jeśli chodzi o ziemie przynajmniej bo bula to inna sprawa. Teraz te ziemie są zamieszkałe i odbudowane przez Polaków, więc z oddawaniem to już "po ptokach""

  Więc po co się Pani wygłupia? Potrafi Pani czytać ze zrozumieniem?

  "A jeżeli chodzi o pański szowinizm -"Zbyt abstrakcyjne pytania?- proszę dołączyć do Miarki, który właśnie napisał "traktat" w obronie seksizmu Korwina Mikke."

  Jasne... nie ma to jak "feminizm" w stylu "niektóre narody zasługują na jęczenie pod niemieckim butem"....
  Ale już dostrzeganie różnic miedzy kobietą a mężczyzna to seksizm.... niedopuszczalne jak nic... ot i cały "feminizm" - rzeczywiście w bolszewickim stylu.

  "Patton miał "wspaniały pomysł", aby po tym jak Armia Czerwona razem z Aliantami pokonała Niemców napaść na ZSRR. "

  I co? Napadł? Tylko on o tym decydował? Tak samo jak o granicach?

  "Nie zabrakłoby w niej Litwaków,"

  Kuźwa, przecież to Stalin ich tu upchał...

  "a Pan żywiłby się produktami Monsanto"

  Bez obaw - w Niemczech można kupić mleko bezpośrednio od rolnika - legalnie. W Szwajcarii i Francji robi się nadal wspaniałe wina i sery (z mleka krowiego, koziego, owczego) w Niemczech jest mnóstwo małych lokalnych browarów, piekarń itd. Jak ktoś chce to znajdzie. UE jest przeciwna GMO.

  "od czasu do czasu stanął przed szlabanem zabraniającym wstępu do prywatnego lasu."

  Proszę zatem zobaczyć jak wyglądają prywatne lasy w Polsce i w Niemczech. Może też Pani porównać zamożność ich właścicieli, ale lepiej nie...

  "Dochodzą do tego czynszowe kamienice."

  W Polsce brakuje nawet takich, a poza tym kilku milionów mieszkań...

  "Narody, które nie wyciągają wniosków (kretynizm) z własnej historii zasługują na to aby jęczeć pod butem Zachodu."

  I znów ten bolszewicki feminizm.... ja już nie wiem... ręce opadają... ;-)
  Ilu Polaków jęczało w transporcie na Wschód i na Wschodniej Syberii? Aaaaaa.....! Już wiem! To były polskie imperialisty i kułaki! O!

  Pod czyim butem jęczy/zaczyna jęczeć teraz Zachód? Mimo wszystko kilka milionów Polaków pojechało tam "jęczeć"...

  Ach... a teraz odpowiedzi na uwagi osobiste ;-) :

  "Kwiatek proszę jednak zatrzymać."

  Przecież i tak Pani nie zrozumiała, że to nie o kwiatek chodziło... jej....

  "Z czarnym wyjątkowo Panu do twarzy."

  Niech zgadnę w czym do twarzy jest Pani: brunatny i czerwony? ;-)

  Mam dla Pani specjalny, "feministyczny" link:

  https://www.youtube.com/watch?v=yNupy_kHD9c

  I co? Nie lepiej jej było siedzieć w domu? ;-)

  Usilnie uzdrawiam ;-)
 • @AgnieszkaS 18:31:34
  "Patton miał "wspaniały pomysł", aby po tym jak Armia Czerwona razem z Aliantami pokonała Niemców napaść na ZSRR. "

  McArthur też był narwaniec. On najpierw chciał jednak "zaprowadzić demokrację" w Chinach, a dopiero potem w ZSRR... Jak Pani jednak widzi chcenie Pattona nawet wspomożone chceniem McArthura nie wystarczyło do napaści na ZSRR. Nie tylko oni decydowali o postawie USA i nie tylko USA decydowało o granicach.
 • @Jasiek 19:17:17
  "Potrafi Pani czytać ze zrozumieniem czy tylko odwracać kota ogonem jak rasowy bolszewik o którym już wcześniej napomknąłem..."/Jasiek/

  Rasowy bolszewik" to jest najlepszy pański argument....na wszystko. A tymczasem to Pan ma kłopoty ze zrozumieniem rzeczy subtelnych, jak, na ten przykład, mojego żartobliwego wpisu, który celowo podpisałam "Feministka". Myślę, że zanik subtelności może wynikać ze zniemczenia.  "Przecież i tak Pani nie zrozumiała, że to nie o kwiatek chodziło... jej...."/Jasiek/

  Ależ zrozumiałam..... ten kwiatek proszę zatrzymać..dla siebie.
  Proszę również nie odpowiadać za mnie. O ile chce Pan zadawać pytania i sam sobie na nie odpowiadać, ja tu wcale nie jestem potrzebna. Dla wyjaśnienia, moim ulubionym kolorem jest zielony.


  "Teraz nic bym nie oddawał. Jeśli chodzi o ziemie przynajmniej bo bula to inna sprawa. Teraz te ziemie są zamieszkałe i odbudowane przez Polaków, więc z oddawaniem to już "po ptokach"" /Jasiek/

  Trudno pogodzić posiadanie ziem odzyskanych z chęcią wyzwolenia Polski przez Pattona. Chyba się nie mylę, że jest to dla Pana dylemat? Amerykanie do tej pory uczą na lekcjach historii, że to nie są polskie ziemie. A Patton miał w planach wielką, totalną, wojnę z ZSRR i chciał użyć w tej wojnie Wehrmacht po swojej stronie.


  "Dochodzą do tego czynszowe kamienice."
  W Polsce brakuje nawet takich, a poza tym kilku milionów mieszkań..."/Jasiek/
  Czyli, co za tzw. "komuny" państwo wybudowało, to zostało.

  "Kuźwa, przecież to Stalin ich tu upchał (LItwaków).. "
  Jakże wybiórcza znajomość historii, a o Piłsudskim to już Pan zapomniał?

  "I co? Nie lepiej jej było siedzieć w domu? ;-)"
  Dla Pana, z całą pewnością - gdziekolwiek ten dom jest, bo chyba nie w Polsce.

  "Usilnie uzdrawiam ;-)"
  Powinno być: "silnie uzdrawiam się" na niemieckim piwie, francuskich serach i polskim szowinizmie.

  Guten Appetit!
 • @AgnieszkaS 20:50:41
  "Rasowy bolszewik" to jest najlepszy pański argument....na wszystko. "

  Jeśli odwraca Pani kota ogonem, to trudno o inny argument - zwłaszcza jak sprawa się powtarza :-)

  "A tymczasem to Pan ma kłopoty ze zrozumieniem rzeczy subtelnych, jak, na ten przykład, mojego żartobliwego wpisu, który celowo podpisałam "Feministka"."

  Jęki pod niemieckim butem za pamięć o gwałtach na więźniarkach Oświęcimia to dla Pani powód do uznania kogoś za niewdzięcznika....A już te jęki pod niemieckim butem to zapewne z Pani strony szczyt subtelności, prawda? Film o "feministce" załączyłem - podobał się? ;-)

  "Jakże wybiórcza znajomość historii, a o Piłsudskim to już Pan zapomniał?"

  Za Piłsudskiego zaczęto szkolić Żydów w Polsce, aby byli przygotowani do wyjazdu do Palestyny. Trzeba to było robić dość dyskretnie, żeby się nie wywołać otwartego konfliktu z brytolami. Polecam film o organizacji Bejtar. Powinien być na YT.

  "Czyli, co za tzw. "komuny" państwo wybudowało, to zostało."

  Dzięki litwakom zainstalowanym przez armię czerwoną komuna trzyma się teraz lepiej niż za PRL... widać to po patologicznie wysokich podatkach i patologicznym skomplikowaniu prawa.

  ""I co? Nie lepiej jej było siedzieć w domu? ;-)"
  Dla Pana, z całą pewnością - gdziekolwiek ten dom jest, bo chyba nie w Polsce."

  Ja w odróżnieniu od Szojring (czy jakoś tak) i Pani wiem o czym piszę - Pani co wtopa to zasłania się subtelnościami. Wcześniej podałem przykład Pani "subtelności".

  "A Patton miał w planach wielką, totalną, wojnę z ZSRR i chciał użyć w tej wojnie Wehrmacht po swojej stronie."

  Nieeeeeee, błagam, niech już się Pani zlituje i w końcu załapie, że zdanie jednego generała nawet wsparte przez zdanie admirała nie jest czynnikiem decydującym przy ustalaniu granic. Czy to dla Pani za trudne?

  "Amerykanie do tej pory uczą na lekcjach historii, że to nie są polskie ziemie."

  Amerykanie uczą... to ciekawe. A wie Pani ilu Amerykanów po tych "naukach" wierzy, że... Ziemia jest płaska? Nie tylko Amerykanie ustalali granice - proszę w końcu zaakceptować ten fakt. Minęło już od tego czasu ponad 70 lat a do Pani to nie dotarło? Zbyt subtelne? ;-)

  "Powinno być: "silnie uzdrawiam się" na niemieckim piwie, francuskich serach i polskim szowinizmie."

  Wolę czeskie piwo. Lubię też duńskiego carlsberga i polską perłę :-) Mniam! A Pani lubi z soczkiem czy bez? :-) A może zieloną herbatkę?

  Francuskie sery....hmmmm.... We Francji nie byłem i nie miałem okazji skosztować ich lokalnych wyrobów. Może Pani miała? Jeśli tak, to proszę opisać wrażenia. Kiedyś słyszałem w radio wywiad z Jackiem Cyganem, który opowiadał w (smakowitych) szczegółach o zasadach konsumpcji sera, ale to się odnosiło do Włoch. W każdym bądź razie jego opowieść była pasjonująca.

  Polskim szowinistą nie jestem. Jestem natomiast nacjonalistą - nie tylko polskim :-) Uznaję bowiem prawo wszystkich narodów do posiadania własnego państwa jeśli tylko same tego chcą. I nie wartościuję ich tak brutalnie (szowinistycznie? /"subtelnie"?) jak Pani pisząc coś o jękach pod niemieckim butem i zasługiwaniu na wyginięcie. Chyba Pani jednak bliżej do szowinizmu - i to nie polskiego ( to tak tytułem uwagi osobistej o moim rzekomym zniemczeniu... ;-) )

  Coś brunatnego jednak wyczuwam... może lekko wpadającego w khaki... ;-)))))))))))

  Hough!
 • @Jasiek 22:52:50
  "Jestem natomiast nacjonalistą - nie tylko polskim"

  Trzeba było tak od razu napisać. Mój czas jest zbyt cenny aby go poświęcać dla warchołów z rozdwojoną osobowością.
 • @AgnieszkaS 23:44:44
  "Trzeba było tak od razu napisać. Mój czas jest zbyt cenny aby go poświęcać dla warchołów z rozdwojoną osobowością."

  Dlaczego tylko z rozdwojoną? ;-) Przecież narodów jest wiele, a ja dobrowolne prawo do samostanowienia w postaci państwa po prostu uznaję ile by tych narodów nie było... :-DDDDDDDDDDDDDDDDD
  Serio! :-) Gdzie Pani w tym widzi warcholstwo? Znowu się Pani schowa za jakimiś "subtelnościami"? Proszę natychmiast odpowiadać.

  Dlaczego uznanie prawa narodów do samostanowienia nazywa Pani warcholstwem?
  Dlaczego sugeruje Pani, że narody są tylko dwa pisząc o rozdwojeniu jaźni?
  Co z Panią jest nie tak?

  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi...
 • @AgnieszkaS 23:44:44
  O! Już ósmy marca :-)

  Załączam najlepsze życzenia.
 • @Jasiek 00:03:04
  "Dlaczego uznanie prawa narodów do samostanowienia nazywa Pani warcholstwem? "/Jasiek/

  Gdzie ja tak napisałam ? To zdanie zawiera tyle prawdy, co to poprzednie, które brzmiało: "Jęki pod niemieckim butem za pamięć o gwałtach na więźniarkach Oświęcimia to dla Pani powód do uznania kogoś za niewdzięcznika...."

  To są wszyskie pańskie matactwa. Przymiotnik subtelny tak się Panu spodobał, że odmienił go Pan przez przypadki aż siedem razy. Trochę opanowania życzę. Warcholstwem nazywam nie samostanowienie narodów ale celowe gmatwanie i wprowadzanie w błąd; okazana przy tym agresja i chełpliwość nie są trudne do zauważenia w pańskich wypowiedziach. Nawet te z pozoru wytworne "Ukłony" zostawiane zwykle na końcu komentarzy tego nie ukryją. Rzeczy nie pasujące do pańskiej wizji świata są natychmiast z wielką niecierpliwością odrzucane. Przykładem jest plan Pattona aby zaatakować ZSRR przy pomocy Wehrmachtu. Od razu pojawiło się zdanie :Nieeeeeee, błagam,..."

  ""Jestem natomiast nacjonalistą - nie tylko polskim"
  Nacjonalizm może się tylko odnosić do jednego kraju. O ile się Panu wydaje, że jest Pan podwójnym, czy potrójnym i więcej , nacjonalistą to tym gorzej dla Pana.

  Już wkrótce obchodzić będziemy Prima Aprilis (April Fools' Day) - z tej okazji życzę wszystkiego najlepszego!
 • @AgnieszkaS 03:47:42
  "Gdzie ja tak napisałam ?"

  Dała to Pani wyraźnie do zrozumienia - kiedy napisałem :

  "Jestem natomiast nacjonalistą - nie tylko polskim"

  Pani odpowiedź była taka:

  "Trzeba było tak od razu napisać. Mój czas jest zbyt cenny aby go poświęcać dla warchołów z rozdwojoną osobowością."

  A zatem dlaczego użyła Pani słowa "warchołów"?

  Proszę o konkretną odpowiedź.
 • @AgnieszkaS 03:47:42
  "To zdanie zawiera tyle prawdy, co to poprzednie, które brzmiało: "Jęki pod niemieckim butem za pamięć o gwałtach na więźniarkach Oświęcimia to dla Pani powód do uznania kogoś za niewdzięcznika....""


  Gwałty na więźniarkach z Oświęcimia to tylko jedna z wielu "zasług" armii czerwonej. Kiedy o nich napisałem zaczęła Pani swoje komentarze o braku wdzięczności. I zasługiwaniu na jęki pod niemieckim butem. A może te gwałty i inne zasługi to dla Pani "subtelności" "wyzwolenia" ;-)

  "Przymiotnik subtelny tak się Panu spodobał, że odmienił go Pan przez przypadki aż siedem razy. "

  Policzyła Pani? :-) Spodobał mi się zwłaszcza w Pani wykonaniu - jak trzeba konkretnie odpowiedzieć, to następuje lanie wody i przytyki osobiste o niedostrzeganiu subtelności.

  "Nacjonalizm może się tylko odnosić do jednego kraju. "

  Ale zrozumienie tej postawy u innych już nie. I taki był sens tego co napisałem - ale może to było zbyt.... subtelne ;-)

  "okazana przy tym agresja i chełpliwość"

  To proszę jeszcze raz napisać coś o polskich kompleksach w odniesieniu do pamięci o "zasługach" czerwonoarmiejców albo złożyć życzenia na dzień głupka :-) Może też Pani z wrodzoną "feministyczną" "subtelnością" skazywać inne narody na wyginięcie pod niemieckim butem. Na takie kretynizmy można reagować jedynie agresją. Bo dla mnie pisanie takich rzeczy to jest zwykłe skurwysyństwo.

  "Przykładem jest plan Pattona aby zaatakować ZSRR przy pomocy Wehrmachtu. Od razu pojawiło się zdanie :Nieeeeeee, błagam,...""

  A Zdzisiek miał plan podpierdolić Stefanowi walonki przy pomocy Jadźki. Jeśli nie może Pani załapać, że jest różnica między planowaniem a wykonaniem i to po raz kolejny to proszę się nie dziwić moim usilnym prośbom (Nieeeeee, błagam....) żeby wreszcie Pani załapała. Stanie się to w końcu? Może po dniu głupka? ;-)

  "Już wkrótce obchodzić będziemy Prima Aprilis (April Fools' Day) - z tej okazji życzę wszystkiego najlepszego!'

  Po tysiąckroć odwzajemniam ;-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031