Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Czy nacjonalizm zwycięży na Zachodzie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo iż żydowski mit integracji Zachodu wali się w gruzy, nie oznacza to jeszcze, że rosną szanse na zwycięstwo narodowej polityki.


Mimo iż żydowski mit integracji Zachodu (UE, NATO, TTIP, CETA), globalizacji, wolnego rynku (żydowskiego kapitalizmu) – tzw. zachodniej demokracji, wtłaczany przez powszechne żydowskie media do świadomości narodów Zachodu wali się w gruzy, nie oznacza to jeszcze, że rosną szanse na zwycięstwo narodowej polityki – nacjonalizmu. Żydowskie reżimy Zachodu dysponują potężnymi siłami (żydowska własność systemu bankowego, powszechnych mediów, korporacji, nadzór nad oświatą, sądownictwem, spec. służbami, armiami, itd.) umożliwiającymi zneutralizowanie każdej próby odzyskania przez narody suwerenności i podmiotowości.

Na razie najważniejszy dla nas – czyli tych, którzy rozumieją potrzebę realizacji narodowej polityki – bój toczy się nie wewnątrz Zachodu, czyli nie między żydowskimi reżimami (ich są prawica, lewica, centrum, chadecja, itp., itd.) a partiami narodowymi (takowych w zasadzie nie ma), ale między Zachodem a Wschodem, czyli między USA,Wlk.Brytanią, Izraelem i zawiadywaną przez nie UE, a Rosją, Chinami, Indiami, Iranem. Zdecydowane przechylenie się szali zwycięstwa w tym starciu – starciu bynajmniej nie pokojowym -, na stronę Wschodu stworzy dopiero szansę na powstanie autentycznych narodowych organizacji i na wyeliminowanie słabnących, pasożytniczych żydowskich reżimów na Zachodzie.

 

W państwach Europy – w eurolandach – już coraz rzadziej pojawia się to określenie (?) -, odbywają się lub odbędą się wybory. Powszechne żydowskie media wyrażają obawę, że do głosu może dojść tzw. skrajna prawica. Co to jest skrajna prawica, co to jest w ogóle prawica i czym się różni od np. lewicy? Czy te podziały cokolwiek jeszcze odzwierciedlają w niezmiennej polityce żydowskich reżimów?

We wczorajszych wyborach w Holandii, jak głoszą żydowskie media, „zły populizm” antyunijnej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa został powstrzymany. Więcej głosów zdobył „dobry populizm” prounijnej Partii Ludowej Marka Rutte’a. Tu warto zauważyć, że żydowskie media rozwijają się intelektualnie. Do tej pory w odniesieniu do partii akcentujących jakiekolwiek narodowe interesy używały określenia „populizm” jako cechy negatywnej. „Populizm” oznacza stosowanie politycznej retoryki zgodnej z wolą większości. A w takim razie „populizmem” jest popieranie unijnej integracji – tego przecież chce większość według żydowskich sondażowni. Ktoś zatem pomyślał, że „populizm” trzeba podzielić na zły i dobry – ciekawe tylko na bazie czyich i jakich kryteriów – ?

 

Partia Wildersa urosła na bazie haseł antyimigranckich – czy to znaczy, że jest narodowa? Nie ulega wątpliwości, że imigranci (w tym i Polacy) pozbawiają Holendrów miejsc pracy, pracują za niższe stawki, przyczyniają się w ten sposób do obniżania poziomu życia Holendrów, ale zwiększają zyski prywatnego kapitału, przeważnie żydowskiego. Widać więc kto popiera Wildersa, a kto jest przeciw. Stąd można było łatwo przewidzieć wyborcze szanse jego partii. Ale postawmy pytanie, czy to imigranci winni są zaistniałej sytuacji? Czy stosunek do nich winien być głównym nurtem polityki? Czy taka polityka nie spowoduje niepotrzebnych społecznych antagonizmów między Holendrami a mniejszościami imigrantów? Polityka, która nie docieka rzeczywistych przyczyn kryzysu nie tylko nie jest narodowa, ale nie rozwiąże kryzysowej sytuacji, może tylko kryzys pogłębić przenosząc go do sfery bezpieczeństwa publicznego (dodatkowo będzie związane to ze wzrostem społecznych kosztów oraz podatków na opłacenie rosnących kosztów bezpieczeństwa publicznego).

Obserwując państwa Europy, w tym Polskę, czy nie zauważamy nakręcania antyimigranckiej spirali wśród „skrajnej prawicy”, a w Polsce wśród tzw. narodowców?  Czyż nie jest to tworzenie zastępczego konfliktu dla odwrócenia społecznej uwagi od konfliktu rzeczywistego: żydowskie reżimy – kontra narody Europy?

Zdumiewa tylko, że w Polsce tzw. narodowcy wszelkiej maści, oczywiście ci oficjalnie, legalnie, działający i występujący w mediach, jakoś nie dostrzegają problemu z imigrantami z Ukrainy?

Oto młodzieniec, Żyd, brylował w tvn w „Tańcu z gwiazdami”, K.Bosak, jeden z szefów Ruchu Narodowego, wyjaśnia nam w czym tkwi problem. Polski nacjonalizm i ukraiński są sobie bliskie, ponieważ mają wspólne korzenie chrześcijańskie, czego nie można absolutnie powiedzieć o nacjonalizmie rosyjskim.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tiNM2b-2hEA

A żeby było ciekawie, film na YT zamieścił w 2014r. inny Żyd, Samuel Pereira

 

Mamy więc w naszej kochanej UE „zły populizm”, „dobry populizm” oraz „skrajną prawicę” antyimigrancką. Terminu „nacjonalizm” żydowskie media starają się używać możliwie jak najrzadziej. Jest on i to jaką w sobie kryje treść tak ohydny i nieprzyjazny europejskiej integracji, że lepiej go zamilczeć.

Zresztą nacjonalizm ze swoim państwem narodowym jest anachroniczny i nieprzystający do wielkiej idei europejskiej, za którą opowiada się przecież i Kościół. Kto jak kto, ale Żydzi wiedzą o tym najlepiej.

 

Żydowscy intelektualiści: Felix Marquardt, D. Cohn–Bendit

 

Precz z państwem narodowym” (//wyborcza.pl/) – pod takim tytułem w ”The New York Timesie” w 2013r. ukazał się artykuł autorstwa dwóch Żydów  D. Cohn– nomen omen –Bendita(organizował we Francji w 1968r. syjonistyczną rebelię) oraz Felixa Marquardta(austro-węgiersko-grecko-amerykański Żyd z Francji), który w jednym z artykułów opublikowanych w ”The New York Timesie” głosi, że francuska młodzież powinna szukać szczęścia poza granicami swego kraju.

Zdumiewające są poglądy Żydów względem państwa narodowego. Z jednej strony negują oni potrzebę istnienia państw narodowych w Europie, a z drugiej strony stają murem w obronie Izraela i jego zbrodniczej polityki podboju. Izrael jest nie tyle państwem nacjonalistycznym, jest państwem szowinistycznym, państwem zdegenerowanego nacjonalizmu.

Jeszcze bardziej zadziwiająca jest nasza, polska, intelektualna indolencja, która nie pozwala nam na zdecydowane stwierdzenie: precz z żydowskim reżimem, precz z żydowską V kolumną, precz z judaizacją naszego życia i państwa.

 

A swoją droga ten nacjonalizm, to musi być rzeczywiście podejrzana sprawa, skoro i ojcowie żydo-katolickiego Kościoła wyrażają identyczne z żydowskim stanowisko.

 

 

Obrazu światowej polityki, jaki przekazują nam powszechne żydowskie media nie należy odczytywać wprost. Dotyczy to np. Brexitu. Brexit mógł się dokonać (nie wiadomo jeszcze jak długo będzie trwało wychodzenie Wlk.Brytanii z UE), ponieważ decyzja o Brexicie zapadła w kołach żydowskiej finansjery, która Wlk.Brytanii stworzyła przecież dogodne warunki członkostwa w UE. Unijną składkę za Wlk.Brytanię płaciły wszystkie pozostałe państwa, brytyjski £ miał gwarancję nienaruszalności. Powstaje zasadne pytanie, jakie zaistniały rzeczywiste powody Brexitu, skoro członkostwo w UE było dla Wlk.Brytanii, jeśli nie całkowicie korzystne, to z pewnością nie powodujące strat dla żydowskiego kapitału Wlk.Brytanii -?

I dlaczego nie słychać o konieczności powtórzenia brexitowego referendum? Przecież ta sama „zachodnia demokracja” w 1992r. oszustwami i policyjnym terrorem – strzelano do protestujących Duńczyków ostrą amunicją, byli zabici – w drugim referendum przyjęła, w imieniu Duńczyków, tzw. traktat z Maastricht. Nie pozwolono Duńczykom odrzucić europejskiej integracyjnej idei (popieranej przez Kościół, przez świętego JPII), a nagle pozwolono Brytyjczykom – ?

W Polsce referendum akcesyjne wydłużono do dwóch dni, żeby zwiększyć możliwości sfałszowania frekwencji – dowodów nie znajdziemy, bo 30 dni po referendum zgodnie z uchwałą sejmu zniszczono całą dokumentację.

Wydaje się, że i Holendrzy nie będą mieli szansy na opuszczenie UE – antyunijna partia Geerta Wildersa uzyskała zbyt słaby wynik.

 

Tu warto zauważyć, że wybory w USA i wybór D.Trumpa był bezpośrednią konsekwencją związaną z decyzją żydowskiej finansjery o Brexicie. Międzynarodowy Żyd w związku z fiaskiem jego pasożytniczej polityki musi ograniczyć swoją imperialną ekspansję – stąd  ochrona brytyjskiego, a w rzeczywistości żydowskiego, £ (jako waluty rezerwowej wobec $USA) i mająca nastąpić dość zasadnicza zmiana w polityce USA, choć jak widzimy zmagania w łonie żydostwa trwają tam nadal. Wydaje się, że zwycięża koncepcja możliwie jak najdłuższego utrzymania unijnego tworu, czyli blokowania jej naturalnego rozpadu. Na barierę oddzielającą UE, czyli Zachód, od Rosji wyznaczono IIIŻydo-RP, Ukrainę i być może Białoruś, jeśli uda się tam przy pomocy nowych władz żydowskiego reżimu IIIRP doprowadzić do żydowskiej rebelii i obalić rządy A.Łukaszenki – z czego Zachód wbrew pozorom nie zrezygnował.

 

Jeśli chodzi o narodowe ruchy w zachodnich żydowskich reżimach, nie można wykluczyć, że są one już kontrolowane przez żydostwo, które, w obliczu upadku żydowskiej ideologii liberalizmu i globalizacji, pozwoli na zwycięstwo nacjonalizmów – nacjonalizmów z żydowskim kierownictwem. Czyli zmienić wszystko tak, żeby się nic nie zmieniło.

Front Narodowy M.Le Pen jest dostatecznie zinfiltrowany przez żydostwo, czego ona sama nawet już nie ukrywa i swoją polityczną retorykę buduje głównie na antyimigranckich hasłach. Czy FN wygra wybory we Francji, czy zostanie potraktowany podobnie jak partia  Geerta Wildersa w Holandii – zobaczymy?

Podobny proces obserwujemy w IIIŻydo-RP. Wszystkie oficjalnie funkcjonujące narodowe organizacje powstały z żydowskiej inspiracji i mają żydowskie kierownictwo. Żadna nie posiada programu politycznego, a ich skąpe treści polityczne wskazują jednoznacznie, że ruchy te nie upatrują zagrożenia w żydowskim liberalizmie Zachodu, w antypolskim Kościele wspierającym zachodnią integrację, w rządzącej w Polsce V żydowskiej kolumnie, tylko w Rosji i ewentualnie w muzułmanach (a jest ich Polsce ok. 30-40 tys.), a nie w 2 milionowej rozrastającej się mniejszości ukraińskiej. W jakim celu jest w Polsce tworzona tak liczna mniejszość narodowa, która może w jakimś momencie okazać swoje probanderowskie i antypolskie sympatie?

 

Zaskakująco zbieżne z poglądami „polskich” narodowców stanowisko prezentuje W.Waszczykowski, minister spraw zagranicznych żydowskiego reżimu IIIRP, który po spotkaniu z szefem MSZ Ukrainy Pawłem Klimkinem powiedział: Wzywamy Rosję do zaprzestania agresji przeciwko Ukrainie, do zwrotu zagarniętych ziem i powrotu do współpracy z Ukrainą i całą Europą. (//fakty.interia.pl/swiat/)

Kilka dni wcześniej w wywiadzie dla TVP stwierdził, że: Rosja napadła na Ukrainę.

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Autor
  "Tu warto zauważyć, że wybory w USA i wybór D.Trumpa był bezpośrednią konsekwencją związaną z decyzją żydowskiej finansjery o Brexicie."/Rzeczpospolita/

  Ja tak nie uważam. Wybór Trumpa był i ciągle jest szokiem dla żydowskiej finansjery. Populizm Trumpa - rozumiany jako poparcie dla oczekiwań wyzyskiwanych przez liberalny system prostych Amerykanów - przyniósł mu nieoczekiwany sukces. Liberalne, żydowskie media rozpoczynają każdy dzień od krytyki Trumpa i jego administracji, następnie przechodzą do pokazanych w krzywym lustrze "news of the day" późnym popołudniem i dostają czkawki ze śmiechu od "Trump jokes" nocą.
 • @
  Geert Wilders
  //Polityka wobec Izraela
  Wilders od 17. do 19. roku życia mieszkał w Izraelu, a następnie ponad 40 razy odwiedził ten kraj w ciągu 25 lat[1]. Podczas kolejnych podróży spotkał się z Arielem Szaronem i Ehudem Olmertem. Dla Wildersa Ariel Szaron oraz Margaret Thatcher stali się według jego słów przykładem do naśladowania[2]. Planował również opuszczenie Holandii oraz zamieszkanie na stałe w Izraelu, ponieważ czuł, że tam jeszcze „można pracować dla pieniędzy”[2]. Jako student Wilders pracował w fabryce chleba w moszawie[3], i za pierwsze zarobione pieniądze odbył podróż po Izraelu oraz okolicznych państwach. Jak sam określił, „czuję się, że pochodzę z Izraela”. W przemówieniu wyborczym w Tel Awiwie ujął to tak: „W ostatnich latach odwiedziłem wiele ciekawych krajów w regionie: od Syrii do Egiptu, od Tunezji do Iranu, od Turcji od Cypru, ale nigdzie nie mam tego specjalnego poczucia solidarności, kiedy stawiam swoją stopę na lotnisku Ben-Guriona na izraelskiej ziemi[2]. Po powrocie z Izraela dla tygodnika Der Spiegel Wilders powiedział: „możliwe, że moi przodkowie byli żydowskiego pochodzenia”[4].//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Geert_Wilders

  Cyt://Na razie najważniejszy dla nas – czyli tych, którzy rozumieją potrzebę realizacji narodowej polityki – bój toczy ... między Zachodem a Wschodem, czyli między USA,Wlk.Brytanią, Izraelem i zawiadywaną przez nie UE, a Rosją, Chinami, Indiami, Iranem.//

  Izrael toczy bój z Chinami?, Indiami? Rosją? przecież to absurd, podobnie absurdem jest globalny konflikt mm wschodem i zachodem. Tu USA i Rosja, a przede wszystkim żydzi wspólnie rozgrywają temat "imigracji" do Europy.

  https://pbs.twimg.com/media/Cepf2CfWsAAV3eb.jpg
 • @AgnieszkaS 20:20:12
  Wygrana Trumpa może być szokiem dla wyborców, a nawet dla dziennikarzy, natomiast z pewnością nie jest szokiem dla żydowskiej finansjery - dla właścicieli FED (od 1913r.) -, która jest jedynym rzeczywistym decydnetm polityki USA i tylko ona decyduje kto wygra walkę o fotel prezydenta.
  To co obserwujemy w związku z wyborem Trumpa jest ścieraniem się różnych sił i politycznych koncepcji w łonie żydowskiej finansjery.
  (Podobnie w IIIRP: gdyby sanhedryn - Fundacja S.Batorego - nie zezwoliła na wygraną PiS, to nie byłoby takiego pozorowanego zamieszania na linii PiS - PO.)

  Zdarzyło się w historii JOW w USA (JOW funkcjonują tu od 200 lat – a więc tyle, ile istnieje żydowski kapitalizm w USA), że nie spełniły one założeń ich twórców. Musieli zatem zastosować „korektę” – np. w 1963r. JFK wszedł w drogę żydowskiej finansjerze, więc go odstrzelono; w 1981r. nieudany zamach na R.Reagana – powód jak wyżej -, ale Reagan wycofał się z pomysłu naprawy finansów.

  Ostatni taki przypadek dotyczył L. LaRouche’a, którego działalność obejmowała: kampanie przeciwko polityce międzynarodowych organizacji finansowych; apel o ogłoszenie moratorium na długi Trzeciego Świata; rozpoczęcie globalnego programu odbudowy gospodarki.
  L. LaRouche’a wyeliminowano w 1989r. z walki o fotel prezydenta i oskarżono o „knowania w celu nie płacenia podatków” - o knowania, a nie o popełnienie pzrestępstwa!!!
  LaRouche”a i jego współpracowników skazano na 15 lat więzienia. Po pięciu latach w1994 r., powrócił na wolność i natychmiast rozpoczął starania o uzyskanie rehabilitacji dla siebie oraz kilku swoich współpracowników, którzy w rezultacie sfabrykowanych oskarżeń przebywali nadal w wiezieniu.
 • @Arjanek 21:00:27
  "Izrael toczy bój z Chinami?, Indiami? Rosją? przecież to absurd, podobnie absurdem jest globalny konflikt mm wschodem i zachodem. Tu USA i Rosja, a przede wszystkim żydzi wspólnie rozgrywają temat "imigracji" do Europy."

  Zastraszony H.Pająk także jest zwolennikiem tej samej tezy, że USA i Rosja grają w jednej żydowskiej drużynie tyle, że na przeciwnych pozycjach.
  Niestety, nawet popbieżny ogląd politycznej sytuacji choćby tylko ostatnich 30 lat z łatwością obala tę śmieszną tezę, której istotą jest inspiracja rusofobicznych nastrojów w Polsce.
  Nie spotka Pan tej tezy w Europie Zachodniej, ani w USA, wiec może warto się nad tym zastanowić.
 • @Rzeczpospolita 22:49:28
  Ćwok zaprasza do Trybeusa , ban zdjęty . Nie pozdrawiam.
 • Nie wiem, co widzi autor.
  Ja w ostatnim okresie dostrzegam szukanie korzeni żydowskiej, nawet w kręgach rodzin muzułmańskich.Znam wiele takich rodzin.Oni dzisiaj opowiadają o sobie, jako tolerancyjni-bo w mojej rodzinie, są także Żydzi. Przybrało to ostatnio na sile. Ogólnie wrogiem zostają kręgi narodowe, wywodzące sie z autentycznego patriotyzmu. Zauważmy, jak obrotowa jest żydowska propaganda. Naginają każdego dnia swoje przekazy, ponieważ zmienia się sytuacja.Nie maja jakichkolwiek skrupułów. cel uświęca środki. Muzułmanie, slowianie to bezwolne narzędzia, gdzie jedynym hamulcem może być żywioł. Dlatego celem w sobie, jest rozbicie muzułmanów czy Słowian, na grupy które nie da sie skonsolidować. Wróg podany jest na tacy.Zobaczmy rozbicie polskiego ruchu patriotycznego.
  Proukrainski czyli automatycznie antyrosyjski.Do akcji wkracza Wyborcza wspólnie z wpolityce. I odwrotnie.W przypadku Polski, proukrainski, napotyka na duze problemy, dlatego otworzono furtkę imigracji.Rany sa niestety zbyt świeże a historia, wbrew PRLu, czy III RP, toczyła się własnym torem-ludobójstwo na Wołyniu. Prosze zwrócić uwagę na obecny tor dyskusji-żołnierze wykleci a banderowcy-czyli wyrównywanie win.
 • @Rzeczpospolita 22:49:28
  Cyt://Niestety, nawet popbieżny ogląd politycznej sytuacji choćby tylko ostatnich 30 lat z łatwością obala tę śmieszną tezę, której istotą jest inspiracja rusofobicznych nastrojów w Polsce.//

  Rosję z Europą od tych 30 lat łączy już nawet lokalne prawodawstwo, nie wspominając strategicznego rurociągu bądź już dwóch. W USA, EU i Rosji to lokalne władze decydują o wydatkach.
  https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/122/signatures?p_auth=A1PUExi2

  Konkluzja z ciekawej rozmowy (od 55 min 25 sek.)
  Zgodnie z tym ww. prawem w całej Europie, a także w Rosji i USA , Cyt: "nigdzie żaden organ państwowy nie może wkraczać w gestię samodzielności wydatkowej, nawet jeśli wydatek jest nieracjonalny, nawet w Stanach [USA] jest to norma".

  Europejska Karta Samorządu Lokalnego Uwaga dot. nazwy (ang. European Charter of Local Self-government) jest dokumentem Rady Europy [Rosja jest członkiem], który reguluje status samorządów lokalnych w relacji do władz danego państwa oraz w relacji do władz innych państw i działających w nich samorządów. Karta przyjęta została dnia 15 października 1985 r. w Strasburgu przez Stałą Konferencję Gmin i Regionów Europy przy Radzie Europy. Weszła w życie z dniem 1 września 1988 r. Polska ratyfikowała Kartę w 1994 r

  //Spółki miejskie we Wrocławiu generują straty i zobowiązania. Te specyficzne twory prawne istnieją przede wszystkim dlatego, bo pozwalają władzom naszego miasta na ucieczkę od tzw. oficjalnego długu. W ciągu zaledwie trzech latach spółki wygenerowały prawie 300 milionów złotych strat, natomiast dług w nich ukryty sięga 3 miliardów złotych. Stolica Śląska nie jest wyjątkiem na mapie Polski, z podobnymi problemami nie radzą sobie także inne metropolie – za nieudolnych samorządowców rachunki płacą wszyscy podatnicy.//
  http://www.legitymizm.org/multimedia-kondycja-finansowa-spolek-miejskich
 • @Arjanek 06:46:52
  Jest jeszcze gorzej.
  Centralny Bank Rosji jest w dalszym ciagu uzależniony od światowej żydowskiej finansjery. Nie znaczy to jednak, że Rosję należy traktować jak naszego wroga, takiego samego jak USA i UE.
 • Panie Rabinie
  Dzień bez żyda to dla żyda dzień stracony co ?
  shalom bracie
  shalom
  1*
 • @Husky 17:03:30
  Jak należy leczyć taką zoologiczną nienawiść , Husky? Panu adventix, czy frontline chyba już nie pomoże. Niektóre strony internetowe proponują domowe sposoby, które nie są aż tak inwazyjne i groźne dla zdrowia. Niekiedy zwykły wałek kuchenny wydaje się najlepszym rozwiązaniem i jest environmentally friendly.
 • @AgnieszkaS 17:38:55
  Ty się lepiej nad swoimi repulsjami zastanów zamiast błaznować...
  Dlaczego wybierasz zło?
 • @Husky 17:03:30 a co Ty na to?
  "Sebastian K. zwrócił uwagę na fakt, iż „ze zdumieniem przyjął skalę wsparcia, jakie zostało mu udzielone”. „Jest ono zdecydowanie przewyższające początkowy cel, co skłania mnie do stanowczego zapewnienia, iż środki zgromadzone przez Was po prawomocnym zakończeniu postępowania przeznaczę na szczytne cele charytatywne” – zapewnił"

  https://www.wprost.pl/kraj/10046982/Kierowca-seicento-zabral-glos-w-sprawie-wypadku-z-udzialem-premier-Srodki-ze-zbiorki-na-auto-trafia-na-cel-charytatywny.html
 • dobra wiadomość
  W dniu dzisiejszym e 4 maszyny chazarów z Izraela do szykujące się ataku zbójeckiego na Palmirę w Syrii zostały ostrzelane nad Zachodnim Brzegiem przez syryjskie zestawy S-200 .1 maszyna chazarów została zestrzelona,jedna uszkodzona ,a pozostałe z podkulonym ogonami zwiały do bazy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031