Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Antysemityzm – fuj !, przecież Żydzi robią nam kulturę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska to ciągle raj dla Żydów

 

            Polska to ciągle raj dla Żydów

 

Śp. Bohdan Poręba opowiadał mi kiedyś, jak w czasie studenckiego przyjęcia – to chyba był ostatni rok Jego studiów w łódzkiej Filmówce, którą ukończył w 1955r. – jakiś kolega student, przyszły reżyser, już po dobrych kilku kieliszkach, powiedział: słuchaj Poręba, ty tu jesteś jedyny wśród nas Polak. Czy ty myślisz, że pozwolą ci robić filmy?

D.Kosiur

____________________________________

Polska to ciągle raj dla Żydów – paradisus Judaeorum

Każdy człowiek pragnie osiągnąć sukces finansowy, a niektórzy wybredni chcą to połączyć z sukcesem artystycznym. (…)

Gdyby ktoś nie wiedział, na czym taki ideał polega przybliżmy sukcesy finansowe pani Agnieszki Holland i jej rodziny z ośmiu lat.

Oto na stronie internetowej Instytutu Sztuki Filmowej podawane są informacje o dotacjach na „scenariusze, projekty filmowe, filmy dokumentalne, filmy fabularne”. Wszystko poukładane w tabelkach wszerz i wzdłuż: latami i nazwiskami.

I serce rośnie, kiedy czyta się, iż czworo członków rodziny Holland uzyskało w latach 2006-2013 łącznie 19.632.353,00 zł. A piąty członek rodziny – syn, siostrzeniec i brat – Antoni Łazarkiewicz (Komasa Łazarkiewicz, Anton Gross): syn, brat, siostrzeniec – też „partycypuje” w puli jako „rodzinny kompozytor”.

Znalezione obrazy dla zapytania katarzyna adamik

Katarzyna Adamik ze swoją partnerką

Agnieszka Holland pozyskała od roku 2006 łącznie 12.099.900 zł , jej córka Katarzyna Adamik – „tylko” 2.558.831,00 zł (nie licząc kwot do podziału za film i serial „Janosik” tj. ok. ponad 5 mln zł), 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania piotr łazarkiewicz

Piotr Łazarkiewicz, Magdalena Łazarkiewicz

siostra Magdalena Łazarkiewicz – 2.510.000,00 zł i szwagier Piotr Łazarkiewicz – 2.403.622,00 zł.

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania antoni łazarkiewicz

Antoni Łazarkiwicz

Wschodzącą gwiazdą w klanie jest siostrzeniec Antoni, syn pani Magdaleny Łazarkiewicz, kokieteryjnie dodający sobie nazwisko „Komasa” , jako szczęśliwy małżonek panny Komasy, siostry pana reżysera Komasy ( i oczywiście kompozytor muzyki do jego filmów).

Otóż ten młodzieniec pojawia się na „liście płac” portalu filmpolski.pl już w roku 1995 – mając lat 15 (słownie: piętnaście) jako KOMPOZYTOR muzyki filmowej do przedstawienia telewizyjnego TVP, którego reżyserem jest bodaj troskliwa mama Magdalena Łazarkiewicz. Jak genialnym człowiekiem być musiało być to chłopię , skoro w wieku lat 15 zdołało się muzycznie wczuć w perypetie duchowe człowieka, który patologicznie zdradza żonę i generalnie robi rzeczy, o których w naszych zacofanych domach przy dzieciach się raczej nie rozmawia. Zanim osiągnął lat 18 już zdołał skomponować dzieł co najmniej 4, a Telewizja Polska je zakupiła. Portal filmpolski.pl jest nieubłagany: pan Antoni Łazarkiewicz jest godnym następcą Bacha i Chopina: w wieku lat 35 będzie obchodził 20 lat pracy zawodowej a do dzisiaj film i telewizja zamówiły u niego ( i zapłaciły) muzykę do 58 dzieł w tym 16 filmów fabularnych, 8 seriali telewizyjnych i 12 spektakli telewizyjnych. W tym muzykę do wszystkich „rodzinnych” filmów fabularnych: matki, ciotki, wujka, siostry i nowo-nabytego szwagra Komasy. Proszę porównać na portalu filmpolski.pl – filmografię kompozytorów: Kilara, Dębskiego i nie bójmy się porównań – Pendereckiego…. Sami widzicie.

Mimo tych wszystkich oczywistych sukcesów, które pokornie, choć poniekąd „bez świadomości” współfinansujemy, dzisiaj jesteśmy szturchani słownie przez „głowę rodu”. Padają słowa o „dusznej atmosferze”, o „puszczanych bąkach”. Wyczuwam jakieś rozdrażnienie, jakieś zniecierpliwienie.

Czyżby chodziło o kilka wniosków o dotacje odkładanych czy wręcz odrzuconych przez PISF – siostrze Magdalenie? Naprawdę, drodzy koledzy filmowcy, nie należy mieć węża w kieszeni, kiedy geniusze chcą kręcić.

Anna Grodzka vel Krzycho Bęgowski z Otwocka

Czy może raczej o naprawdę dużą naszą gafę towarzysko- finansową, jaką strzeliliśmy, jak to zacofany ciemnogród w dusznym pokoju. Oto była okazja wejść do ligi naprawdę światowej i załapać się na naprawdę grubą kasę a nie te „drobne” z PISF: oto „jakiś ktoś” wymyślił w przebłysku geniuszu, że należy wystawić w Warszawie prawdziwą operę o pani Ani Grodzkiej.

Znalezione obrazy dla zapytania piotr pacewicz

Librecista Piotr Pacewicz

Już pisało się libretto (pan Pacewicz) ale co najważniejsze, media podały, że muzykę skomponuje „nasz Antoni”!!!! Kompozytor pierwszej w świecie opery o transseksualizmie – to jest to. To jest liga światowa. Oczyma duszy widzę tę operę wystawianą we wszystkich najważniejszych operach światowych – od Mediolańskiej La Scali , przez paryską, londyńską aż do Nowego Jorku i Australii. Kto by się śmiał sprzeciwić. To był projekt na naprawdę dużą kasę i nawet szansę na uścisk dłoni Obamy. Tymczasem – klapa. Jazgot w dusznym pomieszczeniu i masowe puszczanie bąków sprzątnęło sprzed nosa, sorry, uniemożliwiło powstanie arcydzieła na miarę wieków.

 

Narodowa artystka Czech – Agnieszka Holland

Na razie więc, pozostaje Pani Agnieszce skromne i bezpretensjonalne napomykanie w TVN 24 („Śniadanie mistrzów”) o uzyskaniu statusu „narodowej artystki Czech” i planie nakręcenia serialu „Dziecko Rosemary” – w Londynie. Romek jeszcze nie wie. Ale sataniści całego świata wypromują dzieło na bank.

Oto jest przykład prawdziwie wielkiego sukcesu: filmowego, finansowego i rodzinnego. Mieliśmy szansę na wspieranie go w kolejnym pokoleniu, tak jak wspieraliśmy małżonków rodziców: Henryka Hollanda* – politruka Armii Czerwonej – filozofa na UW i pani Ireny Holland de domo Rybczyńskiej – wykuwającej stalinowski komunizm na niwie dziennikarstwa PRL i jak wspieraliśmy panią Agnieszkę, jej Małżonka pana Laco Adamika w TVP i Operze Krakowskiej, jej siostrę Magdalenę, jej szwagra śp. Piotra, jej córkę Kasię, „partnerkę życiową” Kasi – panią Olgę i siostrzeńca – Antoniego Łazarkiewicza. Potknęliśmy się ewidentnie „na Antonim” i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.

za:  http://bobry7.salon24.pl/557484,sukcesy-fil-finansowe-rodu-hollandow

 

_______________________________

 

* W grudniu 1961r. z okna na ostatnim piętrze budynku mieszkalnego przy ul. Nowotki 10 w Warszawie, H.Holland – „opozycjonista demokratyczny”, gdy Żydzi utracili władzę w 1956r. – został prawdopodobnie wyrzucony przez agentów SB  za czynną współpracę z syjonistyczną agenturą Zachodu.

W 1950r. studenci – żydowscy „stalinowcy”: Irena Holland-Rybczyńska oraz Henryk Holland, Bronisław Baczko, Leszek Kołakowski i jeszcze czterech innych Żydów byli współautorami listu otwartego do prof. W.Tatarkiewicza. List spowodował usunięcie profesora z Uniwersytetu Warszawskiego.

D.Kosiur 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031