Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 4042 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Kościół – oblężona twierdza cnót wszelkich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest wśród nas wielu, ciągle zbyt wielu, którzy Kościół, wpajaną nam przezeń antykulturę – wspakulturę z pierwiastkami judaistycznymi, stawiają ponad interes, ponad dobro Narodu i Państwa Polskiego.

 

W ubiegłym roku arogancka i pełna pychy hierarchia żydo-katolickiego Kościoła obchodziła 1050 rocznicę zaszczepienia Polsce zarazków żydo-chrześcijaństwa.

 

 

1050 lat niszczenia polskiej, słowiańskiej wspólnoty narodowej, niszczenia ducha narodu wydało w końcu swoje zgniłe owoce. Staliśmy się luźnym związkiem osób, a nie narodem na dobre i złe, na życie i śmierć, zdolnym walczyć o swój byt.

Słabość naszego państwa jest rezultatem skatoliczenia Polaków, okaleczenia naszej słowiańskiej duszy zarazkami judaizmu. Trafnie określił ten stan Jan Stachniuk w „Dziejach bez dziejów”(s. 241): Społeczeństwo polskie w pierwszej połowie XVII w. jest już właściwie wielką parafią katolicką, lub raczej świeckim klasztorem jezuickim. Upadek państwa sto lat później był już tylko nieuchronną konsekwencją kilkusetletniego procesu zażydzania żydo-katolicyzmem słowiańskiej Polski i Polaków.

Jest wśród nas wielu, ciągle zbyt wielu, którzy Kościół, wpajaną nam przezeń antykulturę – wspakulturę z pierwiastkami judaistycznymi, stawiają ponad interes, ponad dobro Narodu i Państwa Polskiego. Ulegają żydo-katolickiej propagandzie Kościoła jako oblężonej twierdzy. A ta „oblężona twierdza” ma się całkiem niezgorzej. Można śmiało postawić tezę, że im słabsze Państwo Polskie, im gorsza kondycja Narodu, tym mocniejsza kondycja i pozycja Kościoła.

 

(Kliknijw obrazek, żeby powiększyć)

 

Linia niebieska na diagramie obrazuje wzrost:

– DN (dochodu narodowego) – do roku 1990 liczono przyrost wartości dóbr i usług (DN) wypracowanych przez wszystkie polskie podmioty gospodarcze,

– PKB (produkt krajowy brutto) – zgodnie z zachodnią nomenklaturą po roku 1990 liczono PKB, który obejmuje:

 1. przyrost wartości dóbr i usług wytworzonych przez wszystkie podmioty gospodarcze – w Polsce dominują już podmioty zagraniczne, które swoje zyski transferują do krajów macierzystych,
 2.  wartość zaciągniętych kredytów w zagranicznych bankach komercyjnych (prywatnych),
 3.  dochody ze sprzedaży obligacji podlegających obowiązkowi wykupienia, czyli wartość zadłużenie w zagranicznych instytucjach finansowych.

Zatem, gdyby po roku 1990 nadal liczyć DN mielibyśmy systematyczny jego spadek – linia niebieska na wykresie szybowałaby ostro w dół. Stąd rosnąca w Polsce bieda, bezdomność, bezrobocie, zarobkowa emigracja, likwidacja świadczeń socjalnych, załamanie ZUS, ochrony zdrowia, oświaty.

 

 

A kościoły z licznymi towarzyszącymi zabudowaniami rosną w Polsce po 1980r.(linia żółta na wykresie) jak przysłowiowe grzyby po deszczu i mają się niczym pączki w maśle – żydowski kapitalizm znakomicie im służy.

Cóż zatem stało się w roku 1980? To był ważny rok, rok wielkiego sukcesu Kościoła i żydowskiej V kolumny we wspólnej walce z PRL, obaloną przez juntę Jaruzelskiego-Kiszczaka – obaloną ostatecznie i całkowicie w 1990r.

Nie zapominajmy także, że zgodnie z zapisami zawartego w 1993r. Konkordatu wszyscy obywatele IIIŻydo-RP, wierzący żydo-katolicy, wyznawcy innych wyznań oraz niewierzący są opodatkowani na rzecz żydo-katolickiego Kościoła. Żydo-katolicka hierarchia tej instytucji serdecznie nam się za to wszystko odwdzięcza, a to przez wpychanie nas do UE, a to przez przestrzeganie przed heretyckim nacjonalizmem oraz przed ciężkim grzechem antysemityzmu i ciągłym napominaniem, że życie na Ziemi jest tylko marnym etapem na drodze do wiecznego zbawienia. Wieczna szczęśliwość czeka na nas po śmierci, a im kto tu na Ziemi biedniejszy, tym większa zapłata czeka nań w Niebiesiech.

Dobry Bóg, wspólny Bóg żydów i żydo-katolików, już o to w Raju troskliwie zadba – a tam na nic nam doczesne ojczyzna i majątki. Te ostatnie są tylko potrzebne żydo-katolickiemu Kościołowi w jego zbawczej na tym ziemskim padole misji. Dlatego Kościół tak chętnie przyjmował od rządzącego przed 2003r. SLD ziemskie majątki (dlaczego żydo-katolicy nie lubią SLD – ?), nawet na Ziemiach Odzyskanych, których polskość uznał dopiero w 1972r. Kościół w Polsce jest największym posiadaczem ziemi rolnej, której nie uprawia, ale pobiera unijne rolnicze dopłaty, czyli ściągane z nas podatki do unijnego budżetu.

W IIIŻydo-RP faryzejski Kościół kwitnie, a Naród Polski i Państwo Polskie upadają.

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Autor
  Znowu te antypolskie i antykatolickie rzygowiny i kłamstwa?
  Znowu paszkwil bez uwzględnienia tego co już w temacie tego bzdurnego wykresu pisałem?

  Zarazki judaizmu to przede wszystkim Pan tu sieje. Jutro będzie notka w tym temacie.

  Upadek państwa to był nie z powodu religii katolickiej a z powodu nie słuchania nauk katolickich.
  O dziele, naukach, a nawet kazaniach księdza Skargi to Pan pewnie nie słyszał. A to był wiek XVI. Wtedy się decydowały losy Polski.
  A o świątyni postawionej szatanowi w Warszawie przed rozbiorami to Pan słyszał.
  To nie był Kościół Katolicki.

  Za sprawą takich jak Pan kłamców i obłudników Kościół jest oblężoną twierdzą już nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz.

  "W IIIŻydo-RP faryzejski Kościół kwitnie, a Naród Polski i Państwo Polskie upadają".

  Kolejne oszczerstwo. Naród Polski został uformowany od początku wokół wartości chrześcijańskich. Już parę razy pod pana notkami o tym szerzej pisałem, a Pan tu dalej snuje ataki antypolskie.
  To jest automat - jak jest niszczony Kościół Katolicki w Polsce, to jest niszczony i Naród Polski i jest niszczone Państwo Polskie.


  Moim zdaniem tym wpisem zarobił Pan na dożywotniego bana na Neonie. To forum polskich patriotów.
 • @miarka 18:28:56
  Pan jest - niestety - przede wszystkim żydo-katolickim fundamentalistą i fanatykiem i z tej pozycji nie jest Pan w stanie OBIEKTYWNIE odnieść się do tematu - taką postawą Pan sam siebie dyskwalifikuje z uczciwej polemiki.

  Poza tym posługuje się Pan kłamstwami historycznymi nt. Kościoła i Państwa Polskiego, co czyni ewentualną polemikę z Panem bezprzedmiotową i bezsensowną.

  Przedkłada Pan bałwochwalczy i fanatyczny (budowany na fałszu i niewiedzy historycznej i politycznej) stosunek do instytucji Kościoła nad wartości i podmioty w polityce najwyższe, nad Naród i Państwo Polskie, co likwiduje jakąkolwiek płaszczyznę polemiki.
 • Wyjaśnienie
  Wielokrotnie wykopana z NEon'u Krystyna Trzcińska (tzw.„projektant/programista komputerów”) powraca tutaj ze swoimi fotomontażami jako Pope Nimrod vel LoneStar vel Bogumił Boguchwał vel lorenco i DEUS DRAGON.

  Wielokrotnie udokumentowany tutaj debil NEon'u, Dariusz Kosiur, nie mógł powstrzymać się od zaserowowania nam kolejnego steku własnych wymiotów na Niedzielę dzisiejszą.

  Obaj są warci siebie, co daje im płaszczyznę na kolejną prelekcję z obrazkami.

  Proszę nie zakłócać, gdyż zaczną bluzgać wyzwiskami!
 • @Zdzich 21:00:17
  "Proszę nie zakłócać, gdyż zaczną bluzgać wyzwiskami!"

  Dziduś, robaczku,
  jeśliś nie zauważył, to chętnie pomogę. Otóż nikt tutaj poza takim żydo-katolickim bydełkiem jak ty i tobie podobni, nie emanuje w takim stopniu prymitywnym, wściekłym fanatyzmem i nie łamie zasad kultury języka.
 • @
  //1050 lat niszczenia polskiej, słowiańskiej wspólnoty narodowej, niszczenia ducha narodu wydało w końcu swoje zgniłe owoce. Staliśmy się luźnym związkiem osób, a nie narodem na dobre i złe, na życie i śmierć, zdolnym walczyć o swój byt //.........to mogłaby być opinia kogoś ,kto nigdy nie zetknął się z historią bo jest wprost przeciwnie czyli tylko przyjęcie pod koniec X wieku chrześcijaństwa umożliwiło zaistnienie Polski , chyba ,że poda pan przykład jakiegoś innego kraju w Europie , który by bez tej religii zdołał przetrwać do dzisiaj ,poza tym nigdy nie było żadnej słowiańskiej wspólnoty a jedynie różne warianty tego słowiańskiego etnosu i tylko te najbardziej pragmatyczne w wyniku przyjęcia chrześcijaństwa nie tylko same przetrwały ale też tym sposobem uchroniły zwyczaje przodków .
 • ksiadz biskup i król
  Jan Kazimierz postać bycza ,lecz na kartach Sienkiewicza

  List księdza Kordeckiego :

  Niechaj się dowie szanowna i szlachetna Dostojność Wasza, że nasz stan zakonny nie posiada prawa wybierania królów, lecz czci tych, których szlachta ktrólestwa wybrała. Ponieważ Jego Królewską Mość Króla Szwecji całe królestwo uznaje i na swego pana wybrało, przeto i my z naszym miejscem świętym (...) pokornie poddaliśmy się Jego Królewskiej Mości Szwecji (...) Czcimy więc jako ulegli poddani Jego królewską Mość Szwecji, Pana naszego najłaskawszego, nie zamierzamy też podnieść zaczepnego oręża przeciw wojsku Jego Królewskiej Mości (...) Nasz klasztor (...) zasyła do Boskiego Majestatu modlitwy za bezpieczeństwo Najjaśniejszego Króla Szwecji, Pana i protektora naszego królestwa, jak i nas samych, których bynajmniej nie jest powołaniem opierać się potędze królów (...) Cokolwiek Jego Królewska Mość rozkaże, spełnimy".
  Tymczasem jak najusilniej polecamy się łaskawości szanownego i szlachetnego pana

  List ks. Kordeckiego do gen. Müllera z 21 listopada 1655 r. wg oryginału w Riksarkivet w Sztokholmie  Oblężona twierdza na du-pie swoich wyznawców
 • 5*
  Dla relaksu można też poczytać zmagania zaczadzonych z ..faktami
 • @miarka 18:28:56
  "To forum polskich patriotów."

  NIE WSZYSCY PATRIOCI MUSZĄ BYĆ ZACZADZENI KADZIDŁEM.
  Wiem , że zaczadzonym trudno to zrozumieć - właśnie dlatego, że są zaczadzeni - nie mniej jednak można to sobie wbić do głowy siłowo, powtarzając fakt ów przez jakiś czas, tak jak dzieci uczą się wierszyka. To jedyne rozwiązanie jeśli komuś brakuje wiedzy, wyobraźni i postrzega świat według skostniałych schematów myślowych.
 • @Paulus.Aquarius 10:33:06
  ”Skostniałe schematy myślowe” są bardzo dobre. Stanowią solidną podstawę, kręgosłup, dziedzictwo historyczne, oraz nie akceptują liberalnych zmian.

  Kadzidło nie „czadzi”. Kadzidło uwalnia naturalne substancje zapachowe stosowane w medytacji, kosmetyce, kuchni i medycynie. Kadzidło działa leczniczo, zawiera bowiem seskwiterpeny zwiększające utlenowanie mózgowia, co bardzo korzystnie wpływa na pracę podwzgórza, a tym samym gospodarkę hormonalną, stany emocjonalne, procesy uczenia się i zwiększa odporność organizmu.

  „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.” – Josef Goebbels.
  Słabej dziecinnej głowie bez kadzidła wystarczy powtórzyc trzy razy, aby kłamstwo stało się „faktem”.
 • @Zdzich 17:29:31
  Dziduś, robaczku,
  czasami i głupi znajdzie mądry cytat, więc powieś sobie to nad łóżeczkiem i po każdym paciorku powtarzaj:

  „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.”

  Możesz pod spodem dopisać: na tej właśnie zasadzie funkcjonuje żydo-chrześcijaństwo już 2000 lat.
 • @Zdzich 17:29:31 /Skostniałe schematy myślowe” są bardzo dobre./
  Ośmielasz się krytykować Papieża?!!!!
 • @roux 21:51:21
  http://2.bp.blogspot.com/-e_hwUoel4aQ/U5PdTRN_86I/AAAAAAAAB00/lTm02wyfJa4/s1600/10271199_319594294860925_7157337756490590646_o.jpg
 • @Debil 19:38:32
  1. Ja nie uznaję wypowiedzi socjalisty Josefa Goebbelsa za „mądre”;

  2. Chrześcijaństwo nie funkcjonuje na tej zasadzie, gdyż chrześcijaństwo nie kłamie.

  Znowu ci się wszystko poje..ło.
 • @Zdzich 01:54:53
  Dziduś, robaczku,
  nie musisz korespondować ze sobą publicznie - i utwierdzać wszystkich żeś Debil - wiemy o tym.

  "1. Ja nie uznaję wypowiedzi socjalisty Josefa Goebbelsa za „mądre”;"

  Dlaczego więc podpierasz nią swoje wynurzenia?
 • @Rzeczpospolita 19:08:23
  "Pan jest - niestety - przede wszystkim żydo-katolickim fundamentalistą i fanatykiem"

  Nie mam nic wspólnego ani z żydo-katolicyzmem, ani fundamentalizmem, ani fanatyzmem.
  Pan jest popaprany, potłuczony zwichrowany, nienormalny... słów brakuje. Jak tak można rzucać oszczerstwa zupełnie bezzasadne? Widział Pan gdzieś definicje słów, których używa?
 • @Krystyna Trzcińska 19:10:57
  Wyobraża Pani sobie masona który przychodzi do księdza Kneblewskiego, czy księdza Międlara z żądaniem żeby coś powiedział przeciw nauczaniu Chrystusowemu. Na zbity pysk by był wywalony, poczęstowany kopniakiem na drogę i jeszcze psem poszczuty.

  A co do tych obrazków to też jestem wyczulony na różne satanistyczne pozdrowienia, często to sygnalizuję, ale ostatnio mniej. A dlaczego?
  Okazało się, że często sam takie robię w rozmowie, nawet podczas myślenia i w chwilach jakiegoś rozproszenia na modlitwie, a z satanizmem ani masonerią nie mam nic wspólnego.
  Jedynie co pozdrowienia znakiem głowy szatana (dwa środkowe palce ręki przygięte lub złączone) nie zaobserwowałem, ale to dlatego, że (co sprawdziłem) wymagają one treningu.
  Skoro mi się tak mogło ułożyć to i każdemu może.

  Tak że może Pani sobie darować taką "tfurczość".
 • @miarka 12:40:40
  W przeciwieństwie do Pana znam znaczenie określeń, których używam. Pan swoim komentarzem znakomicie potwierdza ich trafność. Prymitywny fanatyk, taki jak Pan, postawiony pod ścianą, nie mogący uciec się do kłamstw przeciw rzeczowym argumentom, może tylko pluć.

  Może choć dobre i to, że Pan nie bluźni jak żydo-katolik Zdzich, gdy zabrnie w kozi róg.
 • @Krystyna Trzcińska 15:25:43
  http://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/tulsaworld.com/content/tncms/assets/v3/editorial/e/6f/e6f5deb6-a740-5d1d-8033-3536fb5978ed/55b0144db28c6.image.jpg

  Tym samym gestem salutowano trepowi w PRL-u,i ten sam gest był w trakcie składania przysięgi żołnierza służby zasadniczej.

  I teraz nie dość ,że jesteśmy w czarne to i czerwonej ...
 • @Rzeczpospolita 14:55:33
  "W przeciwieństwie do Pana znam znaczenie określeń, których używam".

  No to proszę je przedstawić oraz punkty gdzie niby pod nie podlegam.
  Gołosłowne zarzuty, pomówienia, oszczerstwa itp. to przestępstwo.
 • @Krystyna Trzcińska 15:25:43
  "To znaczy, że wszystko co przedstawione powyżej jest prawdą"

  Pani ma coś z głową. Jak można z tego co pisałem nie zrozumieć, że mówiłem o sobie, że czasami ręce same tak się układają, a jedynie ta diabelska głowa musi być zamierzona? Że aby kogoś atakować to trzeba mieć jeszcze jakieś dowody rzeczowe albo logiczne?


  Ja pani piszę "Tak że może Pani sobie darować taką "tfurczość"", a Pani jeszcze dolewa oliwy do ognia kolejnymi obrazkami.

  Ja z satanizmem też walczę, tylko co ma to co Pani pokazuje wspólnego z Kościołem.
  To co Pani publikuje miałoby sens, gdyby Pani broniła Kościoła, działała w intencji jego obrony przed wewnętrzną patologią. Tymczasem Pani to publikuje w intencji niszczenia Kościoła w ogóle???
  Jaki to ma sens?

  Bardzo mi się nie podoba, że Pani to robi na poważnym forum jakim jest Neon.
 • @miarka 16:45:48
  On nie jest w stanie tego dokonać, gdyź wszystko co pisze to są jego własne i debilne urojenia na temat nas, jak i na tematy zawarte w jego artykułach.
  Po złośliwej pochwale mnie, że znalazłem „mądry cytat”, pisze że to niby ja "podpierasz nim swoje wynurzenia".
  Po wymianie komentarzy ze mną pisze, że to ja „koresponduję ze sobą publicznie”.
  Po utwierdzeniu wszystkich, że jest Debilem pisze, że to ja jestem Debilem.

  Niepotrzebnie odwiedziliśmy blog tego debila. Nasza wina.
 • @miarka
  Tyle już tu obrazków wklejono, że wklejanie następnego nie ma według mnie sensu, ale jest takie zdjęcie, które mówi więcej niż 1000 słów. Przedstawia salę negocjacji rządu z przedstawicielami górników, gdzie rząd i górnicy są uplasowani naprzeciwko siebie.
  Zgadnij, po której stronie, w którym szeregu stoi przedstawiciel kościoła?

  "Naród polski został uformowany od początku wokół wartości chrześcijańskich."

  Kto wie, może to i prawda, być może, naród polski od zarania dziejów swojego istnienia wyznawał zasady bardzo podobne do chrześcijańskich i nie tylko dzięki przemocy, ale także dlatego nauki chrystusowe zostały zaakceptowane w miejsce starej wiary i celebrowane w miejscach starego kultu, z pewnością jednak nie powstaliśmy wraz z nastaniem katolicyzmu na ziemiach Polski, z pewnością "nie zeszliśmy z drzew w 966", jak to był uprzejmy stwierdzić Grzegorz Braun w zeszłym roku, bodajże w Szczecinie.

  Logicznym jest, że gdyby było inaczej, gdyby naród polski przed 966 nie istniał, katolicyzm nie musiałby się uginać i zaprowadzać elementów starych świąt i przeistaczać je w święta katolickie i nie musiałby akceptować elementów starych wierzeń, bo by takowych po prostu nie było, gdyby w Polsce żyły jakieś plemiona czy grupy plemienne bez długowiecznej, jednolitej, spójnej i głęboko zakorzenionej kultury, wiary i tradycji.

  Z całym szacunkiem, zdajesz się nie rozróżniać wiary w Boga od instytucji Kościoła i Watykanu, który żadną z cnót chrystusowych się nie wykazuje, natomiast niejeden grzech główny ma na sumieniu, od papieży począwszy, na większości księży dobrodziejów skończywszy.
 • @miarka 16:45:48
  Panie "miarka",
  zachowaj Pan choć odrobinę powagi i przyzwoitości.

  Poza tym ma Pan wszystko podane jak na tacy - proszę przeczytać moje i włsane wypowiedzi i uczciwie je przemyśleć.
 • @Rzeczpospolita 19:58:04
  " ma Pan wszystko podane jak na tacy ".

  Nie proszę Pana. Nic a nic nie mam. Pan rzuca oszczerstwami.
  Jak Pan tego co napisał nie odwoła, albo nie udowodni swoich racji to odwołam się do administracji.
 • @Krystyna Trzcińska 19:24:20
  To co Pani pisze to są same brednie. Nie ma odpowiedzi dla mnie ani ja nie widzę sensu odpowiadać.
 • @Lotna 19:38:32
  Są dwie sprawy: to co było - i częściowo jeszcze jest, i to co ma być - i częściowo już jest.

  To co było a nie jest można wybaczać. Tu są najczęstsze a błędne roszczenia wobec Kościoła - błędne, bo to kwestie sprawiedliwości, a więc zwykle tego się roszczeniami prawniczymi nie załatwia.

  To co jest, a jest źle to już nasza sprawa - tu my musimy napominać źle czyniących, a jak nie posłuchają zgłaszać Kościołowi. Jak źle coś robi, a jest hierarchą Kościoła i sprawę wycisza, to jest jeszcze Sobór.

  Pierwszy Sobór odbył się w wyniku konfliktu świętego Pawła ze świętym Piotrem, aktualnym pierwszym papieżem. Sobór jest w stanie rozstrzygnąć i kwestie w naszym mniemaniu satanistycznego sabotażu Kościoła przez papieża Franciszka.

  Gdyby tu były problemy to jest jeszcze ogół wiernych. W komentarzu: http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/137883,czy-wolno-swietowac-to-samo-razem-z-wrogiem#comment_1378867 miałem tu sporo pomysłów.
  To co ma być to wiemy raczej dobrze - tego możemy się domagać.
  Problem jest z tym, co ma być, a nawet wręcz musi być - tu Kościół jest nam niezbędny. Tu są sakramenty święte.

  Kościoła nie można zlikwidować bo na jego miejsce zaraz wejdą religie pogańskie czy ideologie podszywające się pod religie.
  Rzecz w tym, że jesteśmy z Kościołem złączeni - jest częścią nas i my jesteśmy jego częściami. Jego religijne wartości są spojone z naszymi narodowymi i ludzkimi wartościami. I to on tych wartości strzeże - ma od tego swoje struktury. Kościół jest święty, choć składa się z nieświętych ludzi.

  Jak się coś źle z Kościołem dzieje to nie on jest winien, a konkretni ludzie którzy podejmują złe decyzje w imieniu Kościoła, lub ludzie, którzy nie wymuszają, żeby te błędy przestały trwać a nawet zostały naprawione.

  Bez niego zaraz byśmy się pogubili. On nie może popełniać błędów bo Kościół to nie hierarchia, nawet nie struktura a duch. Głową Kościoła jest Jezus Chrystus.


  "Kto wie, może to i prawda, być może, naród polski od zarania dziejów swojego istnienia wyznawał zasady bardzo podobne do chrześcijańskich i nie tylko dzięki przemocy, ale także dlatego nauki chrystusowe zostały zaakceptowane w miejsce starej wiary i celebrowane w miejscach starego kultu, z pewnością jednak nie powstaliśmy wraz z nastaniem katolicyzmu na ziemiach Polski, z pewnością "nie zeszliśmy z drzew w 966"".

  Zgadza się. Tylko że byliśmy rodami, plemionami, mieliśmy struktury organizacyjne i przyjazne, kulturalne i obronne związki z innymi słowiańskimi rodami i plemionami nawet na ogromnym obszarze Sarmacji czy Lechii, ale nie byliśmy narodem.
  Naród zaczął się formować dopiero w X wieku i w związku z wartościami chrześcijańskimi i to z początku z oporami starej religii, czy może raczej jej elit które traciły pozycję (jak dziś prawnicy, czy kodomici), ale to była też potrzeba czasu zwłaszcza z tego powodu, że staliśmy się zagłębiem połowu niewolników. Pierwszym hasłem - i to zrealizowanym było: "nigdy więcej niewolnictwa".


  "zdajesz się nie rozróżniać wiary w Boga od instytucji Kościoła i Watykanu".

  Rozróżniam, tylko że nie starczy wiara w Boga, trzeba jeszcze wiary Bogu. A tutaj to trwanie fizyczne Kościoła jest wyrazem wykazywania czynem naszej wiary Bogu.
  To Jezus powołał Kościół i chciał żeby przetrwał aż powtórnie przyjdzie. Chciał żeby był Jeden, święty i Apostolski, do tego "na Piotrze", czyli z papieżem.
  Kościół to przede wszystkim jednolitość nauki Jezusa, a więc i wspólnota wartości i definicji słów, łatwość dogadywania się do wspólnych działań opartych o te wartości, a więc zwłaszcza sprawiedliwych, moralnych i dalekowzrocznych zmierzających do życia w pokoju.
 • @miarka 20:39:08
  Pan jesteś nie poważny człowiek.
  Odwołuj sie Pan wedle własnej woli do kogo chcesz, nawet do samego Jahwe.
 • @Rzeczpospolita 22:50:18
  Oczywiście, sprawy tak nie zostawię, ale najpierw opublikuję notkę.
 • @miarka 22:06:35
  "byliśmy rodami, plemionami, mieliśmy struktury organizacyjne i przyjazne, kulturalne i obronne związki z innymi słowiańskimi rodami i plemionami nawet na ogromnym obszarze Sarmacji czy Lechii, ale nie byliśmy narodem.
  Naród zaczął się formować dopiero w X wieku i w związku z wartościami chrześcijańskimi"

  To jest Twoja interpretacja, identyczna z interpretacją Brauna i całego kościoła. A spierać się możemy na ten temat od rana do wieczora, bo jednoznacznej definicji " narodu" nie ma, a interpretacje różnią się zasadniczo pomiędzy róźnymi dziedzinami, jak antropologia, psychologia czy historia. Według Wikipedii "Naród – wspólnota o podłożu etnicznym, gospodarczym, politycznym, społecznym i kulturowym wytworzona w procesie dziejowym, przejawiająca się w świadomości swych członków."

  Jaka świadomość w tamtym okresie istniała, nie wiem ja, ani ńie wiesz Ty, niemniej jednak, można śmiało zakładać, że ludzie, którzy, między innymi, obierali królów na długi czas przed Mieszkiem I, takową świadomość wspólnoty narodowej posiadali.

  Reszta Twojej odpowiedzi dotyczącej "błędnych roszczeń wobec kościoła" i "świętego kościoła" składającego się z nieświętych ludzi, jest manipulacją i nie odpowiada na żaden z moich zarzutów.

  Doprawdy uważasz, że np. zadośćuczynienie materialne ofiarom długoletnich gwałtów, przemocy i znęcania się przez księży katolickich na dzieciach indiańskich jest błędnym roszczeniem? Bo, jak to władze kościła stwierdziły " kościół nie ma pieniędzy"? A Watykan kapiący złotem - to co?

  Propozycje zwracania się do kościoła w przypadku przestępstw popełnianych przez jego przedstawicieli jest podobna do propozycji, aby lis pilnował kur w kurniku. Nie widzisz konfliktu interesów? Poza tym kościół ma przepisy, które zobowiązują kapłanów i władze kościelne do zatajania przestępstw; karani są ci, którzy je zgłaszają i którzy przeciw nim protestują, z ńie ci, którzy je popełniają.

  "A tutaj to trwanie fizyczne Kościoła jest wyrazem wykazywania czynem naszej wiary Bogu.
  To Jezus powołał Kościół i chciał żeby przetrwał aż powtórnie przyjdzie. Chciał żeby był Jeden, święty i Apostolski, do tego "na Piotrze", czyli z papieżem. "

  Doprawdy? Chrystus chciał trwania TAKIEGO kościoła, ktory morduje, gwałci, molestuje i ogniem, mieczem i torturami nakłania do zmiany wiary? Który dba o własne dobra materialne i o swoje chuci, od lubieżnych papieży począwszy, a na płodzących dzieci, albo, co gorsza, molestujących dzieci, księżulkach skończywszy, bardziej niż o dobra duchowe i doczesne, a przede wszystkim o zbawienie wiernych, którzy mu podlegają?

  No cóż, to również jest Twoja interpretacja, do której masz prawo, niemniej jednak nie widzę powodu, aby tym, którzy mają odmienny pogląd na ten temat należał się ban na NEonie, czy odwoływanie ich od czci i wiary, której mogą mieć więcej niż niejeden modlący się pod figurą w tym "świętym" kościele.
 • @Lotna 15:18:57
  W innych kwestiach z zasady się zgadzamy, a tu jakoś nie możemy :-)

  "Doprawdy uważasz, że np. zadośćuczynienie materialne ofiarom długoletnich gwałtów, przemocy i znęcania się przez księży katolickich na dzieciach indiańskich jest błędnym roszczeniem? Bo, jak to władze kościła stwierdziły " kościół nie ma pieniędzy"? A Watykan kapiący złotem - to co?"

  Amerykańska armia wymordowała indian, a niedobitki zamknęła w rezerwatach, gdzie wymierali w chorobach i cierpieniach, pozbawiła ich ich własnej ziemi. Masz tysiące razy grubszą sprawę, czemu się tu nie czepiasz?


  Tak w ogóle to nie wczytałaś się. Pisałem:
  "roszczenia wobec Kościoła - błędne, bo to kwestie sprawiedliwości, a więc zwykle tego się roszczeniami prawniczymi nie załatwia".

  Nie widzisz wyciągniętej tu prawniczej puszki Pandory?
  Mogą być sprawy nie załatwione, ale je się załatwia na gruncie sprawiedliwości, a nie prawa.
  Nie widzisz, że te "biedne indiańskie dzieci" to tylko pretekst taki sam jakim się ostatnio posłużył Trump w Syrii: "Jakie piękne dzieci"?

  Nie widzisz w tych "roszczeniach" nie tylko dziecinnych chęci dokuczania Kościołowi, ale wręcz wyżywania na nim swoich frustracji przez tych co go chcą niszczyć, nie widzisz ślepej, bezmyślnej, morderczej chęci destrukcji dla destrukcji? Że ktoś za tym stoi, z pewnością nie tylko ideologia, ale i ktoś chce zrobić niemoralny interes?

  Kto tych zadośćuczynień żąda - czy nie jacyś samozwańczy prawnicy? Nie widzisz tu analogii do głośnych 65 miliardów dolarów.

  Nie widzisz wyciągniętej tu prawniczej puszki Pandory? Maszynerii, która chce wszystko przemielić, wszystko po swojemu zinterpretować i udowadniać, czy uzasadniać co tylko zechce. - Niby w majestacie prawa, choć to czyste bezprawie?

  Nie widzisz że te roszczenia stoją na patologii systemu prawnego, na talmudycznej narracji rzeczywistości przez prawo prowadzącej do matrixu, w którym dla tych co tą interpretacje zaakceptują powoduje, że jakąkolwiek by decyzję podjęli, będzie ona dla nich zła.


  Nie widzisz, że to dotyczy przeszłości, osób które nie żyją? Niby według jakich zasad miałby się odbywać ten sąd? - I po co?
  Nie domyślasz się, że to wszystko uzurpacja co do ustanowienia jakiegoś "prawa uniwersalnego" - zrobienia z prawa ludzkiej wartości, a w rezultacie zaprowadzenia władzy prawników?
  Nie widzisz, że to obłęd, bo prawo zawsze ma w tle obowiązek po spełnieniu którego nabywa się tego prawa oraz świadomą i dobrowolną umowę określającą warunki z tym związane, a także że wszelkie umowy muszą służyć sprawiedliwości i ludzkim wartościom, którym sprawiedliwość ma służyć?
  Tu tego nie ma, i skąd by się to miało to brać jak prawo już by było wyniesione do rangi ludzkiej wartości?

  Nie możemy spytać jakie relacje praw i obowiązków oraz odpowiedzialności były wtedy. Nie można spytać bo osoby już nie żyją. Procesy nie wchodzą w rachubę.
  Ci, co nie żyją już zaznają wieczystej sprawiedliwości - i skrzywdzeni, i krzywdziciele.

  Jest coś takiego jak talmudyczna odpowiedzialność plemienna (u nas już dawno zniesiona). Interes plemienia ponad wszystko.
  Roszczenia wobec Kościoła musiałyby się o nią opierać. Tylko czemu mielibyśmy wracać do tego, z czego już wyrośliśmy?
  Czy to nie gra o kolejne 65 miliardów dolarów?


  "Poza tym kościół ma przepisy, które zobowiązują kapłanów i władze kościelne do zatajania przestępstw; karani są ci, którzy je zgłaszają i którzy przeciw nim protestują, z ńie ci, którzy je popełniają".

  To jakiś wymysł.


  "Doprawdy? Chrystus chciał trwania TAKIEGO kościoła, ktory morduje, gwałci, molestuje i ogniem, mieczem i torturami nakłania do zmiany wiary? Który dba o własne dobra materialne i o swoje chuci, od lubieżnych papieży począwszy, a na płodzących dzieci, albo, co gorsza, molestujących dzieci, księżulkach skończywszy, bardziej niż o dobra duchowe i doczesne, a przede wszystkim o zbawienie wiernych, którzy mu podlegają?"

  Niepoważna jesteś. Tłumaczę że to nie Kościół, że to wbrew nauczaniu Kościoła, że to patologie z którymi to my musimy walczyć, a nie niszczyć z tego tytułu cały Kościół, a Ty dalej chcesz niszczyć Kościół.
  Nie da się zniszczyć Kościoła bez zniszczenia siebie - i duchowo, i w rezultacie fizycznie.


  Co do bana to podtrzymuję, bo to już jest za dużo co on sobie pozwala. Będę o tym pisał w notce którą już zacząłem, będą i następne.

  To co tu prezentuje bloger Rzeczpospolita to patologia, to choroba, która szuka rozładowania akurat w temacie Kościoła.
  To nie ma nic wspólnego z poglądami. To chęć niszczenia dla niszczenia, częściowo może dla ideologii lub interesu, ale wtedy to już skrajnie niemoralne - jak coś chore, to dobić, a jak osłabione (a jest przez wrogów wewnętrznych głównie wśród hierarchii) to zniszczyć i ograbić.
 • @Krystyna Trzcińska 04:13:37
  "Jeśli PAPIEŻ, który uważa się za namiestnika Jezusa zamorduje i zgwałci 20 osób, a generał 100, to znaczy, że mamy modlić się do pierwszego bandziora satanisty?"

  Jak się Pani modli do papieża czy generała to Pani uprawia pogaństwo lub bałwochwalstwo i w efekcie "ma za swoje".

  To Bóg jest święty. To do Niego się modlimy. Jego Kościół też jest święty, ale Jego świętością. Modlimy się w nim, ale do Boga, nie do księdza.
  - Ludzie mają skłonność do grzechu. Muszą z nią walczyć. Jako współwierni mamy im w tym pomagać.
  Ot i wszystko.

  W tym co Pani pisze i obrazkach które zamieszcza pobrzmiewa nie troska o dobro Kościoła a więc ogółu wiernych, a raczej zemsta za to, że kojarzy się Pani z jej osobistymi grzechami co do których by chciała milczenia lub tolerancji albo i aprobaty.
  Pani wyczyny tu nie wskazują na jej zamiar pozostania wierną Bogu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930