Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
596 postów 4115 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Relacja (1) z jubileuszowego Zjazdu Wszechsłowiańskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Relacja ze Słowiańskiego Zjazdu - ze Zjazdu, którego "nie było", nie było, bo powszechne żydowskie media go przemilczały.

A wszystko to, o czym powszechne żydowskie media nie mówią, nie powinno istnieć w świadomości odbiorców.

Dla syjonistycznych "inzynierów" od NWO, zajętych obecnie rozsiewaniem zbrodni terroryzmu w państwach zachodniej Europy i odrąbywaniem głowy narodowym państwom, odwoływanie się do autentycznych wartości i korzeni najstarszego i ciągle najliczniejszego ludu Europy, mimo tysiąca lat ludobójstwa na Słowianach w ramach judeo-chrześcijańskiej cywilizacji, nie tylko nie jest wskazane, jest dla tych "inżynierów" niebezpieczne. Stąd utrzymywanie od tysiąca lat podziału - podziału religijnego - na Słowian Zachodnich i Wschodnich i podsycanie między nimi nienawiści. Wszystko to dzieje się w ramach judeo-chrześcijańskiej cywilizacji i integracji europejskiej - ale integracji, na jakich i czyich wartościach?

D.Kosiur

___________________________________

 

Relacja (1) z jubileuszowego Zjazdu Wszechsłowiańskiego

 

Autor:Paweł Ziemiński  - 

 

W dniach od 26 maja do 3 czerwca  2017 roku odbywał się Jubileuszowy Wszechsłowiański Zjazd (Sobór), w którym wziąłem udział, w międzynarodowym gronie ponad 220 uczestników z wszystkich krajów słowiańskich, w tym kilku osób z Polski.

Najliczniej reprezentowani byli oczywiście gospodarze, czyli Rosjanie, na czele z przewodniczącym prezydium Związku Wszechsłowiańskiego prof. Olegiem A. Płatonowem, kierownikiem Instytutu Ruskiej Cywilizacji i redaktorem naczelnym gazety „Ruskij Wiestnik”. Spośród innych osobistości politycznych i naukowych z Rosji należy wymienić chociażby gen. płk Leonida G. Iwaszowa ( prezydenta Akademii Geopolitycznej, więcej: //general-ivashov.ucoz.ru/), prof. Sergieja N. Baburina ( jednego z liderów opozycji antyjelcynowskiej, 3 krotnego deputowanego Dumy Państwowej, więcej : //baburin.ru/), czy prof. Walentina J. Katasonowa (  eksperta w dziedzinie finansów międzynarodowych, przewodniczącego Rosyjskiego Towarzystwa Ekonomicznego im. S.F. Szarapowa,  więcej: //ruskline.ru/author/k/katasonov_valentin_yurevich/).

Jeśli chodzi o delegację polską, to obecni byli zarówno przedstawiciele Polskiego Komitetu Słowiańskiego – pod nieobecność przewodniczącego B.Tejkowskiego, delegacji przewodziła pani Barbara Krygier, jak i tzw. „ wolni strzelcy” , m.in. dr M.Głogoczowski, Krzysztof Wojciechowski ( reżyser i scenarzysta filmowy), Aleksander Nawrocki (poeta, prozaik i eseista, krytyk, wydawca, tłumacz) oraz ja, Paweł Ziemiński, prezes stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej i zarazem członek prezydium Związku Wszechsłowiańskiego.

Jubileuszowy Zjazd Wszechsłowiański rozpoczął się od uroczystego plenarnego posiedzenia w sali konferencyjnej Rosyjskiej Biblioteki Państwowej nieopodal Kremla , w trakcie którego  dokonano oficjalnego otwarcia i przypomnienia historii odbytego, również w Moskwie, w roku 1867 Zjazdu Słowiańskiego, któremu patronował ówczesny car Rosji,  Aleksander II.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gjmkigrxGfA

 

Po wystąpieniu Olega A. Płatonowa miały miejsce wystąpienia kilku członków prezydium Związku Wszechsłowiańskiego, m.in. Sergieja N. Baburina, Leonida G.Iwaszowa , po czym głos zabrali przewodniczący delegacji zagranicznych, w tym również przewodniczący delegacji Donieckiej Republiki Narodowej – Aleksandr W. Smiekalin i Ługańskiej Republiki Narodowej –  Roman W. Razum.

W dwóch turach wystąpień , przedpołudniowej i poobiedniej głos zabrało kilkadziesiąt osób. Obrady były filmowane zarówno przez telewizje rosyjskie, jak i przez ekipy filmowe zaproszonych delegacji. Nie muszę dodawać, że dokumentację fotograficzną wykonywali także indywidualnie uczestnicy Zjazdu.

 

Całość relacji filmowej z pierwszego dnia Zjazdu Wszechsłowiańskiego :

https://www.youtube.com/watch?v=WHrSf0rilh8

 

 Od razu na wstępie trzeba zauważyć, że w sensie ceremonialnym oprócz oprawy słowiańskiej, czego wyrazem była obecność flag wszystkich państwa słowiańskich  – Zjazd jubileuszowy miał zdecydowanie religijny stygmat wyrażający się symboliką prawosławną, obecnością wśród uczestników duchownych prawosławnych z Rosji, Serbii i Czarnogóry. Wyraźną intencją organizatorów było powiązanie idei słowiańskiej z duchowością prawosławną  i  wymiarem religijnym. Dawało temu wyraz w swych wystąpieniach wielu delegatów, ale oczywiście nie wszyscy. Sama trasa podróży statkiem, który od  27.05  do 3.06.2017 był  naszym domem  i  zarazem pływającą salą konferencyjną” ( a w zasadzie kilkoma, gdyż dyskutowano w trzech głównych przestrzeniach obrad) świadczyła o tym, że płyniemy trasą kluczowych miejsc nie tylko dla państwowości rosyjskiej, ale może głównie dla prawosławnej  duchowości i religijnej tożsamości rosyjskiej.

Wypłynęliśmy z portu rzecznego położonego w północnej części Moskwy, Trasa wiodła kanałem Moskwa – Wołga ( budowany w latach 1932-1937 przez więźniów specjalnie stworzonego łagru i noszący do 1947 roku imię Józefa Stalina, a następnie nazwany Kanałem imienia Moskwy ) , następnie kanałem  Wołżańsko-Bałtyckim , poprzez jeziora Onega i Ładoga, z zawinięciem do miast i miejscowości:  Uglicz(//bgm.org.ru/   oraz //www.ugli4.narod.ru/ ), Jarosław, Gorice(//www.nortfort.ru/kbm/ ), Kiżi, Swirstroj(Monaster Trójcy Świętej Aleksandra Świrskiego), Wałaam ( wyspa na jeziorze Ładoga z monastyrem, patrz: https://valaam.ru/en/   ) i kończyła się w  porcie rzecznym w St.Petersburgu (//lavra.spb.ru/ ).

 

Filmowy skrót z przebiegu podróży:

https://www.facebook.com/slavjanskiuniverzitet/videos/1618335644843842/

 

 https://www.facebook.com/slavjanskiuniverzitet/videos/1618335644843842/

 

W trakcie podróży statkiem przebiegała zasadnicza cześć merytoryczna  jubileuszowego Zjazdu Wszechsłowiańskiego. Prace zorganizowano w formie 14 konferencji i okrągłych stołów. Uczestnicy tych posiedzeń przedstawili ponad 300 wykładów, wystąpień, oświadczeń i prezentacji zgrupowanych w następujących blokach zagadnień:

1. Konferencja ” Cywilizacja słowiańska i własciwości słowiańskiej ideologii”

2. Konferencja” Słowiańska oświata”

3. Konferencja ” Aktualne problemy słowiańskiej historii”

4. Konferencja ” Słowiańskie państwo, prawo i geopolityka”

5. Konferencja ” Słowiańszczyzna i Zachód”

6. Konferencja ” Droga do słowiańskiej jedności i porozumienia.Słowiańska federacja. Ruś zjednoczona”

7. Okrągły stół ” Słowiańska gospodarka i stosunki ekonomiczne”

8. Konferencja ” Słowiańska literatura i dziennikarstwo”

9.  Okrągły stół ” Słowiańskie malarstwo, rzeźba i architektura”

10. Konferencja ” Słowiańska  muzyka, teatr i kino”

11. Okrągły stół ” Słowiańska młodzież”

12. Okrągły stół ” Niszczycielskie siły w historii Słowiańszczyzny”

13. Okrągły stół ” Słowiańska encyklopedia”

14. Konferencja ” Organizacja ruchu słowiańskiego”

 

Omówieniu części konferencyjnej Zjazdu poświęcę następny odcinek relacji.

Paweł Ziemiński

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Czy na Zjeździe podjęto jakieś wiążące decyzje?
  Co jest jego najważniejszym przesłaniem?

  Dziękuję za poruszenie tego tematu - bez Pana wpisów nic bym o nim nie wiedział.

  Ukłony

  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 13:22:51
  Przesłaniem było „jak przyspieszyć likwidację Chrześcijan”. Dlatego o tym nie ma ani słowa.
 • @Jasiek 13:22:51
  W trakcie Zjazdu Wszechsłowiańskiego, w wyniku dyskusji i prac redakcyjnych powstało kilkanaście dokumentów programowych oraz oficjalnych deklaracji, oświadczeń i apeli. Postaramy się publikować niektóre z nich. Reszta będzie wkrótce osiągalna na oficjalnej stronie Związku Wszechsłowiańskiego.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/19/apel-zjazdu-wszechslowianskiego-w-sprawie-wojny-na-ukrainie-i-porozumien-minskich/#more-11236
 • @Rzeczpospolita 18:19:33
  Dziękuję - będę się zapoznawał.
  Pozdrawiam
 • @Zdzich 16:26:33
  Skąd ten pesymizm?
  Głowa do góry :-)
 • @Zdzich 16:26:33
  Dziduś, popaprańcu,
  do ciebie należy się zwracać w twoim własnym języku, może zrozumiesz:

  "Ty nędzny skur..synie! Teraz dopiero cała prawda o tobie wyszła na jaw."

  Taki jest twój żydo-katolicki styl myślenia i rozumowania. Tak rozpocząłeś swój bełkot skierowany do @Zawisza Niebieski 12:39:58 - Zdzich 16.06.2017 19:23:44
  tu: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/138905,kali-ukrasc-to-dobrze-kalemu-ukrasc-to-zle
 • @Rzeczpospolita 18:27:53
  Zawisza Niebieski przyjął to ze skruchą i spuszczoną głową. Może dlatego, że cytowałem jego własne wypowiedzi. To nie był bełkot!

  A teraz może skup się na własnym temacie i opowiedz nam jak to towarzysze byłego TPPR'u, B. Tejkowski i Barbara Krygier, walczą z „Watykanem”.
  Oto jedna z wypowiedzi Tejkowskiego: „Dla uwiarygodnienia swojej antypolskiej działalności władza podstępnie wykorzystuje katolicyzm i religijność Polaków.” No proszę!
 • @Zdzich 19:52:42
  Ma pan rację Benio Tejkower pojechał tam skłócać słowian stosując talmudyczną metodę siania zamętu religijnego

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031