Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
722 posty 5472 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Czy Żydzi z USA będą dopłacać do naszych rachunków za gaz?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego żydo-media nie publikują cen gazu z USA i z Kataru?

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

Powszechne żydowskie media w IIIŻydo-RP nie publikują informacji o cenach gazu dla Polski importowanego z USA i z Kataru. Cena ta przecież nie ma znaczenia, bowiem dla wojny z Rosją – dla wojny prowadzonej na każdym polu – w interesie Międzynarodowego Żyda nie może być żadnej alternatywy. Rządząca w IIIRP syjonistyczna zgnilizna niejednokrotnie podkreślała, że obrona „zachodnich” wartości przed agresywną polityką Rosji jest takim samym naszym – czyli czyim? – priorytetem, jak obrona Izraela, którą deklarował poległy – ale nie na polu chwały tylko w rosyjskim błocie – L.Kaczyński.

Tu trzeba przypomnieć, że brat owego męża syjonizmu, bo nie stanu, J.Kaczyński, w 2006r. jako premier IIIŻydo-RP po rozmowach w USA zlecił, swojemu ministrowi W.Jasińskiemu, podpisanie umowy z Gazpromem na dostawy do Polski gazu po możliwie jak najwyższych cenach (?)!!!W myśl tej samej polityki kolejny rząd PiS – rząd „dobrej zmiany”, dobrej dla interesów Międzynarodowego Żyda, obwieścił w maju 2016r., że nie przedłuży umowy na dostawy gazu z rosyjskim Gazpromem. Nie będziemy już przepłacać pazernej Rosji – mamy w końcu rządy patriotów syjonizmu – i na rzecz bratnich USA przebijemy tę cenę, niech zwycięża „zachodnia” demokracja i wartości.

8 czerwca 2017r. syjonistyczna wierchuszka IIIŻydo-RP zebrała się w Świnoujściu przed terminalu LNG noszącym imię wielkiego męża syjonizmu poległego w rosyjskim błocie, imię Lecha Kaczyńskiego, żeby powitać gazowiec Clean Ocean, który przywiózł z USA do Polski pierwszą w historii dostawę skroplonego paliwa – po cenach przewyższających cenę gazu płynącego rurociagiem z Rosji.

 

Dariusz Kosiur

____________

PS

Żydów gazowe wojny z Rosją – walczą i płacą Polacy – https://wiernipolsce1.wordpress.com/;

https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/

__________________________________

__________________________________

 

za: https://pl.sputniknews.com/gospodarka/

Polska czeka na LNG z USA i nie przestaje pompować gazu z Rosji 

Podczas gdy polskie władze zgłaszają kolejne pretensje do Gazpromu i oczekują na pierwszy statek z amerykańskim LNG, spółka PGNiG nie przestaje uzupełniać polskich zapasów rosyjskim gazem.

  Według danych organizacji monitoringowej „Gazowa infrastruktura Europy” (GIE) w maju tempo pompowania gazu do podziemnych magazynów wzrosło do 21 mln m3 na dobę. To półtora-dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Ponieważ Polska praktycznie nie dostaje gazu z krajów UE, pompowany gaz pochodzi z Rosji.

Mówi o tym pośrednio statystyka Gazpromu. „Od początku roku zwiększyliśmy dostawy do Europy o 13,2%, czyli o 9 mld m3” — powiedział na posiedzeniu Międzynarodowego Kongresu Biznesowego w Wiedniu szef rosyjskiego holdingu Aleksiej Miller.

 
Według danych GIE 28 maja kraje UE wpompowały do podziemnych magazynów ponad 5 mln m3. Najaktywniej swoje zapasy, po „pustoszącej” zimie, uzupełniały Niemcy, Włochy i Holandia. W ostatnim sezonie grzewczym kraje UE zużyły maksymalną ilość gazu — 65 mld m3. I Rosja jest dzisiaj jedynym krajem, który zwiększa dostawy gazu do Europy.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są ceny gazu. Według danych MFW w kwietniu cena rosyjskiego gazu na granicy z Niemcami wyniosła 183 dolary. Jednocześnie na regionalnej europejskiej giełdzie gazu TTF „błękitno paliwo” kosztowało średnio 188 dolarów bez dostawy, a cena amerykańskiego LNG była duża wyższa. Według danych Ministerstwa Energetyki USA (EIA) w lutym dostawy LNG do Hiszpanii, Portugalii i Turcji kosztowały ok. 245 dolarów za tysiąc m3.

Tym niemniej w kwietniu PGNiG poinformowała o podpisaniu kontraktu z jedynym jak na razie amerykańskim eksporterem LNG, spółką Cheniere, a wczoraj pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oświadczył, że dostawy LNG znacząco zmniejszą zależność Europy od dominacji Gazpromu.

 
Według danych rosyjskiej Fundacji Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego (FNEB) dostawy amerykańskiego LNG do Polski będą bezdeficytowe (czyli pokryją tylko koszty wydobycia i transportu – D.Kosiur) przy cenie 266 dolarów, gdy tymczasem rosyjski gaz kosztuje Polaków 195-213 dolarów. „Oczywiście to w pierwszej kolejności polityka polskich władz, za którą zapłacą polscy odbiorcy” — mówi wicedyrektor FNEB Aleksiej Griwacz. Ekspert nie wyklucza, że amerykańskie dostawy LNG na zasadach spot mogą okazać się korzystniejsze niż gaz ciekły, który Polska otrzymuje z Kataru na podstawie długoterminowego kontraktu. Według danych FNEB za gaz z Bliskiego Wschodu Warszawa płaci 319-350 dolarów.

 

Jakkolwiek by było, mowa jak na razie o niedużych dostawach — uważa Aleksiej Griwacz. „Jeden tankowiec LNG może dostarczyć średnio 100-150 mln m3gazu. Taką ilością rosyjskiego gazu Polska uzupełnia dziś swoje zapasy w przeciągu 5-7 dni.

Rzecz ciekawa: w ubiegłym roku Polska uruchomiła terminal LNG, a dostawy gazu z Rosji wzrosły od tego czasu prawie czterokrotnie” — zauważył Aleksiej Griwacz.

KOMENTARZE

 • AAaaaaaaaaaaaa.....................
  Senior zapomniał że dla Polski cena gazu z Gazpromu jeszcze przez parę ładnych latek to najprawdopodobniej ok 500 dolców . Zgodnie z tajna Umowa podpisanej przez Pawlaka. Zatem czy z jankesowa czy od Muslimów taniej. A ładujemy magazyny bo za nieodebrany gaz też płacimy. A dlaczego i za co rząd agenta Oscara kupował usługę Rosji i Putina to inny temat
  Ale ad rem
  Analiza bez znajomości podstawowych faktów lub z ignorowaniem ich (mam nadzieję z lenistwa nie dla forsy) w związku z tym wyciągnięto błędne wnioski
 • Pytanie tytułowe to prowokacja ...
  ... bo wszyscy wiedzą że żaden żyd jeszcze do niczego nie dopłacił ...
  A w kwestii dostaw gazu do Polski (czy to Polska jeszcze?) to chodzi o to by dostawcami byli żydzi przy czym nie jest ważne czy owi żydzi udają Amerykanów czy Katarczyków ważne jest by w imię tzw. dywersyfikacji zapłacić dowolną cenę ...
  Podobno też pod wzgórzami Golan, czyli ukradzionej przez żydów Syryjczykom ziemi znajdują się olbrzymie złoża "błękitnego paliwa" które zostaną odkryte jak tylko terroryści pod wodzą USA zrobią porządek z Assadem. Być może te numery które ostatnio są wyprawiane jest to oczekiwanie na "najkorzystniejszą z najkorzystniejszych" ofertę ze strony ojczyzny naszych "braci mniejszych" za to starszych ...
 • @
  Gdyż tu nie chodzi o gas, tylko o PODATKI za gas oraz kokosy robione na sprzęcie do przewozu LNG – inwestycja operowana przez Żydów.
  Tyle warte co kilo kitu, za który teraz trzeba zapłacić.
 • Czy Rosja wypowie wojnę Izraelowi?
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706245743721-Izrael-Syria-samolot-atak-Sputnik/
  a może USA?
  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201706245743171-Rosja-USA-wojna-Sputnik/
 • @Talbot 19:27:33
  czy ławrow jest żydem i dlaczego na sputniku nie można komentować z "ulicy" ?
 • @provincjał 19:57:42
  Pewnie Chazarem.
 • @gnago 16:47:02
  Czy znasz juniorze powiedzenie "uczył Marcin Marcina .....?
  Cena ok 500$ obowiązywała w 2012r. W 2016 Polaka płaciła za rosyjski gaz 187$ za 1000m sześciennych,co sam Putin wyjawił na konferencji prasowej.Obecnie cena jest w tym roku trochę mniejsza w granicach 170$.
  Więc juniorze nie powielaj tutaj kłamstw z GW czy też WSI24 te łżemedia notorycznie uprawiają prostytucję medialną i wciskają kit takim lemingom jak Ty.
 • @Drab61 16:54:51
  Tam gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. To koncepcja żydów stworzenia Judeopoloni na terenach polsko-ukraińskich. Ukrainę już mają opanowaną legalnie a Polskę też tylko pozostało jeszcze zalegalizowanie tego polskiego odcinka oraz zalegalizowanie Judeopoloni oczywiście. Znakomitym pretekstem dla opinii międzynarodowej będzie zaprowadzenie porządku w dzikich zwaśnionych tubylczych terenach polskich i ukraińskich pod zarządem mądrych i szlachetnych żydów. Zarząd ten i ich osadnictwo wzmocnione będzie 65 miliardowym dolarowym plus odsetki zastrzykiem pieniężnym od polskiej hołoty. Tereny ukraińskie są już gotowe a polskie też prawie łącznie ze świetną zagrywką niewpuszczania muzułmanów. Jeśli myślicie że PiS robi to dla nas to się grubo mylicie. Gdyby to chodziło o Polaków to by ani PiS tego nie zrobił ani by mu międzynarodowa nagonka żydokomuny na to nie pozwoliła. A tak popatrzcie jak to się pięknie układa! Tam gdzie żydzi mają swoje tereny założyć tam ciapatych nie ma i nie będzie! Tu chodzi o żydów! „W ciągu ostatnich kilku lat żydowscy inwestorzy pod pretekstem budowy parku rozrywki skupili ok. 600 ha ziemi w gminie Mszczonów wraz ze znajdującymi się tam olbrzymimi zasobami wód geotermalnych. Polscy właściciele działek za namową samorządowców z „pocałowaniem ręki” wyzbyli się swojej własności. Kilka dni temu w małej miejscowości Wręcza odbyła się „Uroczystość Wkopania Pierwszej Łopaty”. W imieniu inwestorów pierwszy przemówił Mosze (Mooky) Greidinger, szef sieci kin Cinema City, który obiecał Polakom wiele miejsc pracy. Jako następny głos zabrał wójt Józef Kurek. Podziękował on osobom, które zgodziły się sprzedać grunty inwestorowi, firmie Global City Holdings, by następnie zwrócić się do przedmówcy: Szanowny Panie Mooky Greidinger, dla Pana i Pańskich współpracowników należą się szczególne podziękowania za wielką determinację, za piękny projekt parku i za zaufanie dla Mszczonowa. Mooky, Thank you very much – Toda Raba!!! Na koniec uroczystości aktu poświęcenia terenu przyszłego Park of Poland dokonał ksiądz proboszcz Tadeusz Przybylski. Według zapowiedzi inwestorów Park of Poland ma objąć 20 ha terenu. Tak do końca nie wiadomo, na co Żydzi chcą przeznaczyć pozostałe kilkaset hektarów. Przebąkują o jakichś hotelach, domach, ulicach i parkingach. Czy ktoś w Polsce posiada moc rozliczenia ich ze sposobu realizacji tych zapowiedzi? Obawa, że na zakupionym terenie zbudują sobie wszystko, czego tylko zapragną, wydaje się ze wszech miar uzasadniona.
  Puzzel nr 2.
  W listopadzie ubiegłego roku polskojęzyczne media ujawniły, że izraelska firma iHLS, działająca jak to lakonicznie określono w branży bezpieczeństwa, jest bardzo blisko zakupu od Gminy Miasta Radom udziałów w Porcie Lotniczym „Radom” S.A. Podpisano stosowny list intencyjny. Odległość między Wręczą a Radomiem to tylko jedna godzina jazdy samochodem. Przez kolejne pół roku media milczą w tej sprawie. Czyżby firma z Izraela wycofała się z transakcji? A jeśli tak, to dlaczego? Silnym tropem wydaje się być w tej sprawie dziwne przyspieszenie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości kwestii budowy Centralnego Portu Lotniczego. Na początku tego roku potwierdził to prezes Jarosław Kaczyński, mówiąc bez ogródek: To wielkie międzynarodowe lotnisko jest nam potrzebne i to jest, według mnie, priorytet. Dziś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powstanie ono… w gminie Mszczonów. Czy będzie ono graniczyć z gruntami należącymi do żydowskich inwestorów? A może zbudowane zostanie na części ich działek, tworząc jakąś eksterytorialną autostradę powietrzną? Jakby tego wszystkiego było mało, kilka dni temu LOT poinformował o zwiększeniu liczby połączeń z… Izraelem! Z kolei premier Szydło najpierw powtórzyła za Kaczyńskim: to jest bardzo ważny projekt, który ma w tej chwili charakter priorytetowy, a następnie zapowiedziała, że po „majówce” ujawni nazwisko pełnomocnika rządu do spraw budowy Centralnego Portu Lotniczego.”
 • @matterhorn 20:17:07
  Ta putin te źródło prawdy z definicji oznajmia prawdę i tylko prawdę zatem droga krynico " mundrości" objawcie czemu to nie ujawnił treści umowy skoro taki prawdomówny. Skoro Gazbrom jakoś nie może rozstać z forsą za tranzyt i dopiero dobry wujeszek łoskar umorzył to czemu z dobrej woli mogąc inkasować 500 $ bierze niecałe 200$ taaki dobry że sobie sam redukuje zyski . Wobec jego humanitaryzmu sorosik się chowa z jego fundacjami "dobra. A ja nikczemny junior ze swym nikłym podejściem do dedukcji widzę w pańskim poście, pełnym starczej demencji znane w psychologii wyparcie i przeniesienie. Suchych pampersów życzę i zmniejszenia prostaty , aby nie kropelka co chwila, a szklanka szła co kilka godzin

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031