Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

„Małe piwo” albo cytrynówka i rabiniczna sofistyka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oj, chyba jednak stanowczo zbyt dużo cytrynówki wlewa w siebie autor sławetnej „Cywilizacji Polskiej” - ?

 

Łowienie kolejnych rybek to w końcu zajęcie nudne, więc może zalewa robaka -?

 

„Małe piwo” z Flipem i Flapem, to jak może co starsi Czytelnicy pamiętają, znakomita filmowa komedia. Jedną ze scen w tym filmie jest lekcja matematyki dla więźniów. Nauczyciel pyta, ile to jest 27 : 9 ? Wszyscy więźniowie – uczniowie odpowiadają fatalnie, źle. Nauczyciel, już załamany i zrezygnowany, daje jeszcze szansę na odpowiedź zgłaszającemu się Flapowi. Flap wstaje i mówi: 27 : 9 = 3 – nauczyciel promienieje ze szczęścia, że choć jeden uczeń nie jest durniem. Po chwili jednak Flap dodaje: i dwa reszty. Nauczyciel opada bez sił na krzesło, trafił go szlag.

 

Skojarzenie ze scenką lekcji matematyki w filmu „Małe piwo” wywołał u mnie komentarz pana Krzysztofa J.Wojtasa pod jego własnym tekstem "Sedno moralnej i materialnej klęski III RP", w którym napisał:

 

(…) twierdzę, że należy Kościół, jako fundament polskości, odrzucić - doktryna katolicka jest sprzeczna z polskością (i chrześcijaństwem).
Kościół pełni obecnie tę samą rolę, co "Świątynia" (Sanhedryn itd.) za czasów życia Chrystusa). Nie da się z tą instytucją współpracować.”

 

Za te słowa politycznego rozsądku i prawdy miałem ochotę ucałować z dubeltówki ich autora, ale chwila ta trwała ledwie sekundę. Autor komentarza natychmiast przywołał mnie do porządku – tak jakbym dostał od niego w łeb butelką po spitej przezeń cytrynówce -, gdy w kolejnych zdaniach napisał:

 

Jedynym wyjściem jest oparcie się na wartościach zawartych w nauce Chrystusa i odwoływanie się do nich bezpośrednio.
To można osiągnąć poprzez Intronizację Chrystusa, ale w trybie "cywilnym" jako formie przeciwstawienia się hierarchicznej strukturze i trydenckiej doktrynie Kościoła.”

 

Jest to niewątpliwie szczytowe osiągnięcie rabinicznej sofistyki – można to nazwać także i inaczej - autora „Cywilizacji Polskiej”.

Cóż można radzić autorowi, chyba jedynie zaopatrzenia się w pułapki na myszy – na białe myszy oczywiście.

 

 

Dariusz Kosiur

 

PS

Pod moimi tekstami może komentować każdy, także autor „Cywilizacji Polskiej”. W przeciwieństwie do niego podzielam pogląd Ignacego Krasickiego, że „Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” (Monachomachia, Pieśń VI).

KOMENTARZE

 • Napiszę tak...
  Generalnie jestem przeciwna spuszczaniu notek do "lochu".
  Za treść i poglądy odpowiada w końcu sam autor bloga.
  Każdy ma prawo również do polemiki z innym autorem, ale... nie do ubliżania!
  Pamiętam, że raz już autor przypuścił atak na Pana Wojtasa a jego skutkiem było zaprzestanie działalności blogerskiej na naszym portalu... uważam, że ze szkodą dla niego.
  Nie podoba mi się takie postępowanie wobec innych blogerów... te posądzenia o stan trzeźwości czy domniemania co do pochodzenia są.... moim zdaniem co najmniej nieprzyzwoite.

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 13:53:23
  Ach! Wygląda na to, że Wojtas potrzebuje "safe space", czyli jak to nazywa dzisiejsza lewica - bezpiecznej przestrzeni, gdzie nie sięga żadna krytyka jego poglądów - stąd spuszczenie notki do lochu. No można i tak. Bo jeśli odezwać się nie po myśli Wojtasa na jego blogu, to najpierw zostaje się wyzwanym od głupków i więcej, a potem dostaje bana.

  "Pamiętam, że raz już autor przypuścił atak na Pana Wojtasa a jego skutkiem było zaprzestanie działalności blogerskiej na naszym portalu... uważam, że ze szkodą dla niego."

  - dla niego, czyli dla Wojtasa - pełna zgoda!
 • @Lotna 14:14:51
  To nie jest krytyka Lotna... i nie wiem czy chciałabyś być bohaterką takiej "notki"

  "Bo jeśli odezwać się nie po myśli Wojtasa na jego blogu, to najpierw zostaje się wyzwanym od głupków i więcej, a potem dostaje bana."
  Takie wyzwiska można zgłosić jako nadużycie, takie komenty ja w każdym razie usuwam. Co do banowania, to jest jednak plus tego portalu, tak uważam...

  Pozdrawiam
 • @Arjanek 14:09:23
  Bzdura Arjanku.. po prostu lubisz jak ktoś (nie Ty oczywiście) jest grillowany i tyle...

  pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 14:32:16
  niekoniecznie mi z Wielce Szanownym Kosiurem zwykle po drodze - ale tym razem dałem 5* - protestując tym samym jednocześnie przeciwko umieszczeniu tej notki w lochu

  Jeżeli zaś chodzi o myśl filozoficzną Niemniej Wielce Szanownego Wojtasa - to mam narastające wrażenie, że nikt już za nią nie nadąża - nie wyłączając samego owej myśli Autora.

  I właściwie to przyznam się, że mam też jeszcze jedno narastające wrażenie: że nikt na tym nie traci...
 • @Astra - Anna Słupianek 13:53:23
  Pani mnie nie zaskakuje, ale zasmuca.
  Zasmuca brakiem kultury oraz podstawowej wiedzy o języku polskim. Już uczeń szkoły średniej ma obowiązek odróżniać satyrę od ubliżania.

  Pani intelekt niestety nie pozwala także dostrzec, że Pani obraża nie tylko mnie, ale i Czytelników, używając nieadekwatnych słów do określenia mojego tekstu (według Pani był to atak na osobę), w którym potępiłem bezprzykładne i niedopuszczalne grubiaństwo Wojtasa.

  Brak kultury wyłazi siłą rzeczy także w Pani zdaniu:

  "Pamiętam, że raz już autor przypuścił atak na Pana Wojtasa (...)",

  które osobnik kulturalny zapisze tak:

  "Pamiętam, że raz już Autor przypuścił atak na pana Wojtasa" (mam nadzieję, że rozumie Pani w czym rzecz -?)

  - chyba, że jest to celowa Pani bezczelność, co także mnie nie zaskoczy.

  Natomiast jestem Pani wdzięczny za wrzucenie mojego tekstu do lochu. Potwierdziła Pani tym sposobem, że obnażona przeze mnie perfidia publicystycznej działalności Wojtasa polegająca na pilnowaniu, żeby owieczki się nie rozpierzchły i nie porzuciły żydo-katolicyzmu, jest jego faktyczną działalnością.
 • Szok !!!!!
  Czyżby znowu awaria ????
  I czemu tak często ????

  7h a tu
  Odsłon: 66
  sześćdziesiąt sześć
  Czyżby gra w karty ?
 • @AgnieszkaS 22:09:27
  O predylekcji do imć Wojtasa cytrynówki wiem z jego własnych anonsów.
  Ze swojej strony dodam, że dobrze sporządzona cytrynówka jest całkiem przyjemnym trunkiem.
 • @Husky 21:04:14
  Trzeba było poczekać na 69.
 • @Rzeczpospolita 22:52:43
  w geście solidarności z Panem 5* - za całokształt działalności

  Cenzura ma się dobrze na nocniku24 - wolność słowa w lochu...
 • @Astra - Anna Słupianek 14:30:44
  "Takie wyzwiska można zgłosić jako nadużycie, takie komenty ja w każdym razie usuwam."

  Acha, czyli wyzwiska w wykonaniu Wojtasa zostają usunięte i szafa gra, natomiast uwypuklenie przewrotnej "logiki" Wojtasa - bez wyzwisk - ląduje w lochu.

  Czy ja jestem jedyna, która widzi tu podwójne standardy?
 • @Lotna 07:05:58
  Podwójne standardy w juedo-katolickiej IIIŻydo-RP to już norma i chyba niewiele można na to poradzić, przynajmniej na razie.
  W przypadku tego tekstu mamy jeszcze jeden problem. Otóż zawsze dokładam starań, żeby moje teksty były zrozumiałe przez każdego Czytelnika. Niestety specyficzna inteligencja administratorów Neon24.pl, wykraczająca poza przeciętny poziom, jest barierą nie do pokonania, a ich śmiertelnie poważny fundamentalizm żydo-katolicki satyry boi się tak, jak diabeł święconej wody. - Niestety i temu również nie zaradzimy.
 • @Rzeczpospolita 22:52:43
  błąd i manipulacja czytelnikiem... z tego co mi wiadomo pan Wojtas zawsze pisał o cytryńcówce (z owoców cytryńca), a nie cytrynówce...za nieznajomość tematu, (albo świadomą manipulację) i prymitywne porównanie cytryńcówki ze zwykłą cytrynówką należy się loch :)) i pała...
 • @trybeus 10:28:14
  Dla żydo-katolickiego bezmózgowca istotne są kwestie nieistotne - i tego dowodem jest nieszczęsny komentarz autorstwa niejakiego "trybeusa".
 • @Rzeczpospolita 18:20:12
  ...ależ kolega siermiężny:))...poczucia humoru za grosz:))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031