Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Chrześcijaństwo, marksizm, liberalizm – antykultura, cd.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Judaizm i jego odpryski: chrześcijaństwo i islam, to instrumenty globalizacji

 
 
Pod moim tekstem pojawiły się interesujące komentarze wzbogacając poruszony przeze mnie temat antykultury jako żydowskiej metody wyniszczania narodów. Niniejszym prezentuję te komentarze w całości.

 

 

_______________________________
Tekst „Chrześcijaństwo, marksizm, liberalizm – antykultura”pojawił się na: – https://wiernipolsce1.wordpress.com/; //www.klubinteligencjipolskiej.pl/; //wps.neon24.pl.neon24.pl/
_______________________________
.
Autor: Marcin
.

Judaizm i jego odpryski: chrześcijaństwo i islam, to instrumenty globalizacji

W naszych realiach używamy terminu „chrześcijaństwo” jako eufemizmu, odnosząc się do katolicyzmu, rzymskiego odprysku chrześcijaństwa. Poniżej wpisuję się w tą konwencję.

Chrześcijaństwo jest, z zasady, antynarodowe, oraz jest uzależnione, już na etapie doktryny, od interesów żydowskich. Jako religia chrześcijaństwo zostało stworzone przez żyda świętego Szawła, który prawdopodobnie był wysłannikiem Sanhedrynu. W dzisiejszych polskich realiach odpowiednikiem Szawła byłby pewnie Grzegorz Braun, Stasio Michalkiewicz albo sam Stasio Dziwisz, podstawiona kukła sprowadzająca nieświadome podstępu owce na manowce.

Problemy naszej cywilizacji wynikają, między innymi, z religii. Chrześcijaństwo jest obciążone grzechem pierworodnym, jest uzależnione od żydowskiego folkloru. Osobom cierpliwym polecam tekst zawodowych apologetów katolicyzmu pod tytułem „Tajemnica Izraela na tle historii„ : //www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/210 W treści znajdują się takie kwiatki: „Naród żydowski jest narodem teologicznym, który Bóg stworzył dla siebie.” Aż szkoda komentować, ręce opadają, katolicki obłęd w skoncentrowanej formie.

To chrześcijaństwo narzuciło nam specjalny status żydów.Podobną rolę pełni na świecie islam. Dzisiaj zawodowi papiści często mówią, że żydów nie można krytykować bo przecież pan Jezus też był żydem, krytyka żyda to w zasadzie krytyka rzymskiego boga. Nowoczesny katolicyzm zbliża się do postulatów starożytnego Talmudu, który jako ustrój idealny narzuca taki porządek społeczny, w którym każda krytyka żyda spotyka się z natychmiastową i surową karą, aż do zupełnego wyeliminowania takich słowo-zbrodni.

Chrześcijaństwo jest forpocztą judaizmu. Przyznają to sami żydzi. Cytat z Markusa Eli Ravage (https://opolczykpl.wordpress.com/2012/05/10/chrzescijanstwo-widziane-oczami-biografa-rothschildow/): „Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami  w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figura w waszych religijnych, modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych idoli, odstawiliśmy waszą rasową spuściznę i zastąpiliśmy ją naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może by nawet porównywalnym z  tym czystym i sprawnym opanowaniem was!”

Judaizm i jego odpryski: chrześcijaństwo i islam, to instrumenty globalizacji. Naukowcy od generała Konstantina Pawłowicza Pietrowa mówią, że globalizacja ma charakter obiektywny, musi zachodzić niezależnie od naszych chęci czy niechęci. Zarządzanie globalizacją odbywa się w sposób subiektywny, jest reżyserowane przez (ukryte) ośrodki prawdziwej władzy. W tym kontekście upadek etnicznych religii można uznać za nieuchronny efekt postępującej przez setki lat globalizacji. Może nieuchronny, a może starannie reżyserowany (?). Japończycy oparli się globalizacji w sferze religii.

Przyjęcie jakiejś nowej religii to postulat nierealny. Aby scementować naród, nową religię, przynajmniej nominalnie, musiałby przyjąć każdy. Wiemy z historii, że jest to możliwe, ale zwykle jest to proces krwawy i trwa całe pokolenia. Nie potrafię zaproponować rozwiązania, choć jako pozytywny przykład podam casus Cerkwi prawosławnej, która nie uległa tak gruntownemu rozkładowi i nadal stanowi, w wielu krajach, w tym w Rosji, instytucję wspierającą państwo.

Każdy rozumujący Polak powinien być świadomy, że dzisiaj katolicyzm jest używany jako broń ideologiczna przeciwko narodowi. Czy należy tępić katolicki fanatyzm? Jeśli tak, to w jaki sposób? Tego nie wiem.

za: //www.klubinteligencjipolskiej.pl/

______________________________

 

Dewastacja natury

Na destrukcyjny dla natury i w efekcie zbrodniczy dla człowieka charakter chrześcijaństwa, liberalizmu i marksizmu zwróciła uwagę pani AgnieszkaS:

Żałuję, że nie uwzględnił Pan w swojej notce stosunku chrześcijaństwa, liberalizmu i marksizmu do natury. Dlatego pozwolę sobie napisać o tym w wielkim skrócie.

Znalezione obrazy dla zapytania wycinka lasów

 

Przy jednoczesnym, celowym odłogowaniu ziemi uprawnej w Europie!

 

 

 

 

 

 

Chrześcijaństwo — przyroda nie posiada indywidualności ani duszy, człowiek bezwzględnie czyni przyrodę sobie poddaną. Akceptacja zupełnego zniszczenie przyrody dla potrzeb człowieka.

Liberalizm(amerykanizm) – wzorowanie na filozofii chrześcijańskiej, czyli przyroda nie ma duszy ani indywidualności. Życie natury podporządkowane jest całkowicie kapitalistycznej ekonomii. Akceptacja zupełnego zniszczenia przyrody dla potrzeb człowieka.

Marksizm – wynikający z ateizmu stosunek do natury. Przyroda jest pozbawiona świadomości i indywidualizmu ( czyli duszy)- pozostaje jedynie obiektem dla badań naukowych. Życie natury podporządkowane jest potrzebom komunistycznej ekonomii. Akceptacja zupełnego zniszczenia przyrody dla potrzeb człowieka.

AgnieszkaS   19.03.2017 19:25:20

 

Dziękuję,
to bardzo celne uzupełnienie.

„Czyńcie sobie ziemię poddaną” wedle Starego Testamentu – wszyscy to znamy.
Z tych to zapewne pokładów mądrości czerpał obecny papież pisząc encyklikę „Laudato si”, głoszącą pochwałę zrównoważonego rozwoju wynikającą z dbałości o ochronę środowiska naturalnego.

Papież i Kościół gładko przeszli nad tym, że zrównoważony rozwój, wedle założeń liberałów, nakazuje dostosować liczbę ludności do ekologicznych możliwości naszej planety – ze strony Kościoła jest to jawna pochwała zbrodni.

Rzeczpospolita 19.03.2017 22:31:12

______________________________

 

Chrześcijaństwo, liberalizm, marksizm – krypto-judaizm talmudyczny

(…)

Majstersztyk żydowski miał polegać – i dla wielu , którzy go kultywują jak pan, ciągle polega na tym, że tak chrześcijaństwo, jak i liberalizm, jak i marksizm, były i są krypto judaizmem talmudycznym, czyli genetycznym, bo towarzyszącym jako prawo mówione także religii mojżeszowej ( a dokładniej – objawionej rzekomo Mojżeszowi przez Boga-zazdrosnego o swoją boskość, narodowi rzekomo wybranemu ).

Instrumentalnie traktując etykę chrześcijańską, tzn. postulując że zło trzeba dobrem odpłacać ( ale oczywiście zło wyrządzone goim nie jest złem, a nawet jest dobrem !) – Żydzi wprawiali w rozterki moralne chrześcijan i pozwalali wybaczać zbrodniarzom, złodziejom i lichwiarzom.

Tylko wówczas kiedy kropla przepełniła czarę goryczy ( wynikająca z lichwy i pasożytnictwa) dochodziło do pogromów. Te zresztą inicjowane były niejednokrotnie przez samych Żydów ( tych bardziej „oświeconych”). Wychodziła tu na wierzch funkcjonalność etyki i moralności żydowskiej, która bratnią ofiarę uważała niejednokrotnie za najlepsze spoiwo żydowskiej ( etniczno-religijnej spójności, czyli getta). I w ten sposób za wieloma „pogromami: Żydów stali i stoją sami Żydzi.

 

 

Jeśli chodzi o liberalizm, to filozofowie i ekonomiści żydowscy uznali go za najskuteczniejsze narzędzie pozbycia się suwerennej władzy monarszej. eksploatacji kolonialnej oraz osłabiania ekonomiki państw narodowych. Zauważyli to zarówno niemieccy ekonomiści tzw. kameraliści, a potem tzw szkoła romantyczna, narodowa i historyczna. Rozumieli to także Francuzi wychowani na merkantylizmie, a także polscy myśliciele gospodarczy tacy jak Staszic, Fr. hrabia Skarbek , Supiński, a potem polska szkoła ekonomi narodowej i tzw. kierunek historyczny ( chociażby Dunajewski, St. Głąbiński, St. Grabski). Co najciekawsze własnie na krytyce liberalizmu ( będącego pod wpływem żydowsko-brytyjskich „liberałów” oraz domów bankierskich Rothschildów) oparły początkowo swoją politykę gospodarczą Stany Zjednoczone , preferując protekcjonizm celny i przemysłowy.

Marksizm zaś ( choć sam k.Marks był nawet nazywany dla niepoznaki antysemitą, a podstawowe swe teorie skompilował z dorobku innych filozofów i ekonomistów) ) dawał oręże w postaci zniesienia starego porządku, rzekomej nieuchronności praw rozwoju społeczno- gospodarczego, walki klas zamiast walki narodów, zniszczenia instytucji państwa i zastąpienia jej obietnicą raju wszechświatowego – ale z „rozterki” zapomniano dodać, że pod kontrolą banków i korporacji żydowskich, które ów „liberalizm” musiał przy braku skrępowań narodowej i państwowej suwerenności doprowadzić na sam szczyt, czyli do monopolowego stadium żydowskiego kapitalizmu z etyką funkcjonalną, współcześnie nazywaną modernizmem i relatywizmem etyczno-moralnym.

KOMENTARZE

 • Komentarze ze strony WPS
  julius
  8 lipca 2017 o 15:05 Edytuj

  Przede wszystkim, jako katolicy, musimy uznać, że Kościół katolicki jest Nowym Izraelem. W rzeczywistości, Katechizm Kościoła Katolickiego, powołując się na dekret Vaticanum II zatytułowany Ad Gentes, odnosi się do Kościoła w ten sposób, stwierdzając, że Jezus ustanowił Dwunastu Apostołów jako nasiona Nowego Izraela i początku świętej hierarchii(Pkt 877). Podobnie, w swoim pierwszym liście, Święty Piotr definiuje warunki dawniej zarezerwowane dla narodu żydowskiego a teraz odnoszące się do wyznawców Chrystusa, a więc wyraźnie wskazując kościół katolicki jako Nowy Izrael. Jesteś narodem wybranym, królewskim kapłaństwem , narodem świętym odkupionych ludzi (1 Piotra 2: 9). Wyraźnie widać, że tradycyjny katolik dostał do zrozumienia, że ten tytuł, Nowego Izraela należy do Kościoła.

  http://www.dcdave.com/article4/031206.html

  _________________________

  julius
  8 lipca 2017 o 15:14 Edytuj

  W 2015 roku w Petersburgu zorganizowano spotkanie rosyjskich i chińskich naukowców, w którym przedstawiciele obu państw omówili możliwości zachowania indywidualizmu kulturowego w obliczu agresywnej globalizacji, którą narzucają światu na fundamencie judaizmu, Watykan i Stany Zjednoczone.
  W ramach II Międzynarodowej Konferencji „Rosja i Chiny: histora i perspektywy współpracy w zglobalizowanym świecie” naukowcy podnieśli wiele pytań o współpracy kulturalnej-historycznej między dwoma krajami i zidentyfikowali jeden z głównych problemów współczesnego społeczeństwa.
  Wystarczająco szybko, zgodzili się, że nieuchronny proces globalizacji przestał być obiektywnym zjawiskiem historycznym i kulturowym. Od pewnego czasu światowa integracja musi przestrzegać określonej strategii, narzucanej przez kluczowe państwa w dążeniu do osiągnięcia własnych celów.
  Dla władców Ameryki jest to zdolność do zwyciężania „ludzkich umysłów”, podważając przy tym wiarygodność innych państw, a tym samym do utrzymania globalnej roli Stanów Zjednoczonych jako jedynego arbitra.
  Dla Żydów kontrolujących „globalne żydostwo”, rozproszone po całym świecie, jest to okazja, za pośrednictwem różnych organizacji religijnych, w tym za pośrednictwem Kościoła chrześcijańskiego, aby narzucić całej ludzkości swoją wybrakowaną kulturę, ich wartości i ich religię jako uniwersalną religię całej ludzkości. Fakt, że taki cel jest ustawiony i systematycznie realizowany wskazuje wykład M.Połonskiego w Wielkiej Synagodze Chóralnej w Petersburgu w 2014 roku:

  „Poprzez nasze spółki zależne – chrześcijaństwo i islam – rozprzestrzeniliśmy nasze przesłanie na ludzkość. A teraz zwracamy się, aby pracować bezpośrednio z ludzkością. Oznacza to, że chrześcijaństwo i islam spełniły ważną historyczną misję, one rozprzestrzeniły na ludzkość wiedzę na temat Żydów.!. . o „przykazaniach”, o Abrahamie, o Mojżeszu, o monoteizmie. Wielkie podziękowania za to! jest to wypełnienie bardzo ważnego zadania, czego sami nie bylibyśmy w stanie dokonać. Możemy po tym wspaniałym przygotowaniu nam pola wreszcie sami komunikować się z ludzkością! Mamy wiec zamiar w odniesieniu do woli Salomona zaoferować ludzkości Nową Drogę i mamy zamiar zrealizować ją w niedalekiej przyszłości, Ta droga to – transformacja judaizmu na powszechną religię ludzkości, przygotowania są w pełnym rozkwicie „
 • No, to ilu czytelników
  No, to ilu czytelników obdarzyło zaufaniem notkę z zydowskiej WPS ?
  A jakie wyrównane wysokie oceny otrzymała i ty pośrednio?
  Nic się nie chwalisz ... ?


  Średnia ocena: 1.0 (2 głosy)
  Odsłon: 25

  Napraw maszynke !!!!
 • @Husky 16:28:57
  Podejrzewam, że z kobietami także masz problemy (przedwczesne wytryski -?) - w każdym razie nie ekscytuj się przedwcześnie śledząc notowania mojego blogu.
  Spokojnie obserwuj ilość wejść i punktację. 8 tys. wejść, jak przy ostatnim poście, może nie będzie, ale już są 2 tys.
 • @Rzeczpospolita 19:11:31
  Mam nadzieję że dorzucisz jeszcze parę tysięcy
  Inaczej lipa
  A i te noty - przykre to
 • @Husky 19:14:58
  Zważywszy, że jedna pałka jest twoja, to na razie nie jest źle.
  Nie zapominaj kundel, że moje teksty nie są przeznaczone dla idiotów, a jak na razie tylko tacy wystawili swoje oceny (zawodowego antypolskiego elementu także nie wykluczam).
 • Bóg Honor Ojczyzna Naród Wiara Rodzina
  to są nasze wartości , broniąc je i przestrzegając Polska będzie Wielka !

  https://pbs.twimg.com/media/DEPHHy9XkAQw-oJ.jpg
 • @Husky 21:50:40
  Widzisz kundel,
  i żydo-bolszewizm miał dobre hasła, i nazizm także, dobre hasła miał i ma żydo-katolicyzm.
  Problem jednak w tym, że ich realizacja, właśnie za sprawą żydowskich inspiratorów tych idei, zmierza w rzeczywistości w przeciwnym kierunku niż wskazuje treść haseł.
  Tylko, że byle idiota, który np. temu tekstowi daje 1*, nie jest w stanie tego pojąć albo działa wespół ze wspomnianymi inspiratorami owych idei.
 • @Rzeczpospolita 23:32:56
  Amen
 • aha - Katolicy są "be", jako krypto żydzi, a...
  Cerkiew Prawosławna w charakterze religii państwowej pod zwierzchnictwem cara "cacy" - i wszystko krasne ;) a może i nawet cofniemy się do zasad imperium szogunów z ich pogańskim wielobóstwem oraz wybitnie darwinistycznym feudalizmem - każdy pagórek, staw i zagajnik będą mieli wówczas swego lokalnego patrona-demona
 • ops! zapomniałem jeszcze wspomnieć o krypto komnizmie Katolików
  zaiste - idiota ze mnie ;))) jak mogłem nie pojąć, że Katolicyzm popycha mnie w niewolę judaizmu i komunizmu... najwyraźniej nie nadaję się na jaśnie-oświeconego wyznawcę peruna ani nawet na użytecznego pachołka cara-wszechpatrona ober-cerkwii :P
 • @Rzeczpospolita 23:32:56
  Kosiur ?

  https://pbs.twimg.com/media/DEI1XS3WAAARsoV.jpg
 • @Husky 10:51:05
  Kundel,
  problem leży w innym miejscu.
  Ty po prostu nie wstydzisz się własnej głupoty, a nie pozwala na to ułomny intelekt - i to jest dramat, dramat wielu takich jak ty, a niestety przekłada się to na smutny los nas wszystkich.
 • @sosenkowski 08:00:16
  Czy Pan już lewituje, czy jeszcze nie?

  Może Pan pamięta scenę z czeskiego filmu "Szpital na peryferiach", w której lekarz podsumował niefrasobliwe zachowanie pielęgniarki: "gdyby głupota miała skrzydła, fruwałaby pani jak gołębica".

  Być może, w którymś momencie uda się Panu zrozumieć, że tu nie chodzi o zindoktrynowane religią masy, ale o instytucję religijną indoktrynującą masy żydo-katolicyzmem dla potrzeb żydowskich interesów.
 • @sosenkowski 08:00:16
  Prawosławie to także żydowska religia i także jest antykulturą.
  Jednak należy tu zwrócić uwagę na istotną różnicę. Otóż prawosławie, w odróżnieniu od katolicyzmu, jest związane z tradycją narodową i państwową i nie podlega Watykanowi, który wspiera budowę NWO w interesie światowego żydostwa.
 • Nie tylko katolicyzm
  Gwoli ścisłości, nie tylko katolicyzm przypisuje żydom szczególny status.

  W USA odłam protestantyzmu zwany chrześcijaństwem ewangelicznym stanowi ogromny ruch popierający Izrael, żydów i wszystko co się z tym wiąże. Jako "born again" czyli "powtórnie urodzeni" chrześcijanie wyznający doktrynę, że biblia powinna być brana dosłownie, uważają, że poparcie Izraela "nie jest kwestią polityczną, a kwesią biblijną". W USA stanowią oni ogromny ruch, z wieloma programami telewizyjnymi tłumaczącymi pismo święte i transmitowanymi "mszami" z "nawiedzonymi" pastorami, który w efekcie takiej propagandy ma ogromne znaczenie dla poparcia politycznej doktryny od czasów Reagana stanowiącej, że interesy państwa Izrael powinny być uznawane za najważniejsze, nawet gdyby szkodziły interesom USA, co zresztą ma miejsce od wielu lat. Postawa ewangelistów wynika stąd, że utworzenie Izraela na ziemiach palestyńskich uważają za wypełnienie biblijnego proroctwa.

  To właśnie te masy "powtórnie urodzonych" chrześcijan-syjonistów, czyli konserwatystów - głosujących jako republikanie, od lat popierają pro- Izraelską politykę USA i zezwalają na jej utrzymanie się przez dziesięciolecia, wbrew interesom własnego państwa.

  https://www.pri.org/stories/2016-10-24/why-american-evangelicals-are-huge-base-support-israel
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Evangelicalism
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Christian_Zionism
 • @Lotna 18:07:53
  Oczywiście ma Pani rację.

  M.In. do tego poglądu odnosi się pierwszy komentarz, który przeniosłem tu ze strony WPS.
 • Artykuł jest niestety zbudowany na podstawie głupich, wziętych z sufitu opinii!
  .
  wybiera Pan durnowate komentarze, o tym, ze "chrześcijaństwo jest antynarodowe"! ... Autor: Marcin
  26/06/2017 at 20:54

  niech Pan poczyta:

  Ojczyzno, gdzie jesteś? Zabił cię globalizm

  Patria dove sei? Ti ha ucciso il globalismo
  http://www.lanuovabq.it/it/articoli-patria-dove-sei-ti-ha-uccisoil-globalismo-17236.htm  Stefano Fontana 28 sierpień 2016 tłum. RAM  Naród i jego tożsamość są obecnie tematami zaniedbywanymi lub prawie że całkowicie zapomnianymi − także poprzez katolików. Również dzisiejsze Magisterium Kościoła Katolickiego i nauczanie papieskie nie interesuje się nimi. (…)

  Od czasów zakończenia pontyfikatu Jana Pawła II – kwestię narodu − Kościół schował do lamusa i okazuje jednocześnie predylekcję do globalizacji.


  Jan Paweł II w paragrafie 24 encykliki Centesimus annus, napisał:


  "Nie można zrozumieć człowieka, analizując jedynie jego aktywność gospodarczą (…). Zrozumienie człowieka jest bardziej wyczerpujące, gdy widzi się go w kontekście kultury, poprzez język, historię (…). Osią każdej kultury jest postawa człowieka wobec największej tajemnicy: tajemnicy Boga. Kultury poszczególnych narodów są w istocie rzeczy różnymi odpowiedziami na pytanie o sens osobistej egzystencji: gdy to pytanie zostanie uchylone-kultura i życie moralne narodów ulegają rozkładowi".


  Refleksje Jana Pawła II były z pewnością naznaczone polskim wzajemnym przeniknięciem, istniejącym pomiędzy katolicyzmem i tożsamością narodową, ale posiadając charakter uniwersalny nie ograniczały się jedynie do Polski. W szczególności, bardzo głęboki jest aspekt pamięci narodu w relacji z jego tożsamością, omówiony w książce "Pamięć i tożsamość". Naród rodzi się z pamięci jego historii i jego wartości, także Kościół żyje dzięki pamięci, która w tym przypadku nazwana jest Tradycją. (…)


  Od czasów Jana Pawła II, temat ten jest pomijany a uwagę nakierowuje się na społeczeństwo globalne, co widać tak w Caritas in veritate, jak i w Evangelii gaudium oraz Laudato sii.


  Lekceważenie zagadnienia ważności narodu stanowi jednak zagrożenie. Pierwszym niebezpieczeństwem jest wymuszenie podejścia przyzwalającego w stosunku do globalistycznych ideologii organizacji międzynarodowych, razem z nierozważną akceptacją języka, jakim posługuje się nomenklatura ONZ.


  Wyrażenie "prawa reprodukcyjne" na ustach dyplomaty należącego do kościoła Katolickiego z pewnością brzmią nieodpowiednio (chodzi o argentyńskiego biskupa Marcelo Sáncheza Sorondo, prezydenta Papieskiej Akademii Nauk Społecznych).(…)


  Marcelo Sánchez Sorondo
  http://www.pass.va/content/scienzesociali/en/academicians/ordinary/sanchez-sorondo.html

  Nieporozumienia dyplomatyczne. Sánchez Sorondo i "prawa reprodukcyjne"
  Pasticci diplomatici. Sánchez Sorondo e la "salute riproduttiva"
  http://magister.blogautore.espresso.repubblica.it/2015/06/06/pasticci-diplomatici-sanchez-sorondo-e-la-salute-riproduttiva/  W globalizmie gnieździ się zagrożenie jakim jest synkretyzm etyczny i religijny, dążący do stworzenia ONZ religii i realizacji religii ONZ. Synkretyzm może być zrealizowany kiedy widzi się ludzkość jako chaotyczną sumę jednostek, natomiast gdy rodzaj ludzki traktowany jest jako wspólnota narodów – podobne niebezpieczeństwo nie istnieje.


  Dzisiejsza tendencja oceniania jako pozytywne wszystkiego tego, co jest ponadnarodowe – widoczna także w środowiskach katolickich – jest błędna. Wymiar ponadnarodowy powinien być jedynie pomocniczym w stosunku do wymiaru narodowego.  Następnym błędem jest automatyczne wyobrażanie sobie, że społeczeństwo wielokulturowe i wielowyznaniowe jest rzeczą dobrą i pożądaną – co jest zresztą zaplanowane i narzucone przez siły globalne. Jest sprawą oczywistą, że tego rodzaju społeczeństwo będzie czynnikiem niszczycielskim w stosunku do narodów i ich tożsamości kulturowych, a także w odniesieniu do wzajemnej więzi między katolicyzmem i narodami.Na koniec zniszczy ono sam katolicyzm, tym bardziej, iż wydaje się, że wymuszone tworzenie społeczeństw wielokulturowych jest celowym narzędziem używanym do jego transformacji.(…)


  O tym jak hierarchowie KK zamienili się w oligarchów
  http://ram.neon24.pl/post/134398,o-tym-jak-hierarchowie-kk-zamienili-sie-w-oligarchow


  "Akceptacja zupełnego zniszczenie przyrody dla potrzeb człowieka".
  AgnieszkaS 19.03.2017 19:25:20

  Kto i gdzie tak napisał w Kościele?

  Sam św. Franciszek z Asyżu miał za braci i ptaki i wilka! ... to robienie boga z przyrody nalezy do globalizmu!


  Gdyby Pan miał naprawdę solidną wiedzę o Kościele Katolickim to podobnych bzdur ani by Pan nie cytował, ani ich nie popierał i nie budowałby Pan w żadnym wypadku swego artykułu z tego rodzaju intelektualnego złomu!
 • @RAM 19:33:24
  .
  reszta moich uwag na temat Kościoła przedsoborowego, przedbergogliowego i bergogliowego pod linkiem:

  http://ram.neon24.pl/post/139235,papuga-narodow-dzieki-lewactwu-i-kosciolowi

  te fazy należy rozróżniać, by nie wypisywać idiotyzmów!
 • @RAM 19:33:24
  Polecam:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/02/rok-2015-rokiem-jpii-tryumf-syjonizmu/

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/02/003.jpg

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2015/06/11149486_843236349098680_2894469668906627402_n-e1458640705970.jpg

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2015/06/10003362_839248016164180_1630237719746508077_n-e1458640590965.png
 • @RAM 19:33:24
  "Artykuł jest niestety zbudowany na podstawie głupich, wziętych z sufitu opinii!"

  Chyba jednak nie tak głupich, ani wziętych z sufitu, skoro, pomimo wspierających Twoją tezę wypowiedzi przedstawicieli kościoła, pozostaje faktem wieloletnia manipulacja chrześcijanami, w obliczu której wszelkie wojny wywołane przez USA w interesie Izraela na Bliskim Wschodzie, łącznie z brakiem reakcji na ludobójstwo dokonywane na Palestyńczykach - są wojnami niemal religijnymi, popieranymi przez masy chrześcijańskich syjonistów w obronie Izraela?

  Być może Watykan nie jest w to bezpośrednio wmieszany (w co wątpię), ale też nigdy nie słychać jego przedstawicieli nawołujących Izrael do poprawy, wręcz przeciwnie - przy każdej okazji powtarzana jest mantra o antysemityzmie, holokauście i porozumieniu z żydami.

  Co najmniej dziwne jest, że pomimo 2,1 miliarda wiernych na całym świecie, wojny nadal mają miejsce i nie widać ich końca, a przecież jest to siła ludzi, która zjednoczona w chrześcijaństwie powinna im móc zapobiec. Coś tu chyba jednak jest nie tak, jak być powinno.
 • @RAM 19:33:24
  "Akceptacja zupełnego zniszczenie przyrody dla potrzeb człowieka".
  AgnieszkaS 19.03.2017 19:25:20

  Kto i gdzie tak napisał w Kościele?
  _____________________________

  Mam poważne obawy, czy rozumie Pan słowo pisane? Czy to tylko emocje religijnego fundamentalisty uniemożliwiają percepcję?

  Nie tego w Kościele nikt tak nie napisał. Napisał za to tak: „Czyńcie sobie ziemię poddaną” - Stary Testament.
 • @Rzeczpospolita 20:28:56
  .
  przecież czynienie sobie ziemi poddanej nie oznacza jej niszczenia! ...

  nie ma żadnego sensu udzielanie się tutaj! ...
 • @Rzeczpospolita 20:21:36
  Możnaby długo dyskutować na temat w jakim stopniu JPII ma rację w kwestii dotyczącej pierwszego cytatu.

  Doświadczenie uczy, że istnieje zjawisko "wyuczonej nieporadności", a ludziom, których podstawowe potrzeby zostają zaspokojone bez wysiłku, ale też bez zachęty i perspektyw na zmianę ich sytuacji, jest bardzo ciężko wydostać się spod "opieki" państwa, w wyniku czego tworzą się grupy ludzi z pokolenia na pokolenie uzależnionych od dotacji rządowych.

  Jest to więc kwestia interpretacji, bo również z pewnością prawo dżungli zalecane przez żyda JKMikke w stosunku do słabych, chorych i z jakichś powodów nie będących w stanie się utrzymać z pracy, jest równie szkodliwe społecznie i demoralizujące, jak bezmyślna ingerencja państwa w życie ludzi ubogich i poszkodowanych przez los.
 • @Rzeczpospolita 20:21:36
  .
  głupie zestawienie Polaka z J P II ...

  JP II miał rację, że państwo opiekuńcze niszczy lidzką odpowiedzialność, tak za siebie jak i za innych... rodzi hyperbiurokrację i przeradza się w tyrana szczepionkowego, pozbawiającego rodziców dzieci, itp.

  wolny rynek w społeczeństwie ludzi uczciwych jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem ... dla przykładu, gdyby takowy był w lecznictwie nie obowiązywałaby do dziś chemioterapia, radioterapia i patroszenie progrs=esywne chorych na raka!

  rak jest wyleczalny bez tych zabójczych metod! ... ale dominacja państwa i brak wolnego rynku powoduje, że alternatywne i bardzo skuteczne i TANIE metody leczenia raka i innych chorób rzekomi
  nieuleczalnych JEST DZIŚ NIEMOŻLIWE! ...mozna to robić jedynie na własną rękę!

  trzeba znać dogłębnie zagadnienia by się wypowiadać! ... a nie po łebkach!
 • @Lotna 20:23:46
  .
  trzeba precyzować to, o czym się pisze! .... że amerykańscy protestanci sfiksowali na punkcie Izraela to nie jest przecież wina katolicyzmu!

  co ma piernik do wiatraka?

  natomiast jak chodzi o Kościół Katolicki to żydowskie manipulowanie nim zaczęło się od II Soboru Watykańskiego, nie wcześniej! .... trzeba wiedzieć, co się pisze! .... II Sobór Watykański był zinfiltrowany Żydami i massonami! .... to od owego czasu zadecydowano o rozsadzaniu Kościoła od wewnątrz, widząc, że prześladowania od zewnątrz wzmacniały go jedynie!


  "Co najmniej dziwne jest, że pomimo 2,1 miliarda wiernych na całym świecie, wojny nadal mają miejsce i nie widać ich końca, a przecież jest to siła ludzi, która zjednoczona w chrześcijaństwie powinna im móc zapobiec. Coś tu chyba jednak jest nie tak, jak być powinno".


  co ma piernik do wiatraka? ... przecież tego rodzaju rozumowanie jest dziecinne... całkowicie niepoważne! ... należałoby się wykłócać o to również z buddystami i innymi...

  dyskusje pewnego rodzaju wymagają bardzo dobrego przygotowania technicznego, tj. posiadania pewnej znacznej ilości wiedzy, inaczej przytacza się argumenty nie na temat i zupelnie bezwartościowe!
 • @RAM 20:54:11
  Nie podniecaj się tak. Ja mówię o chrześcijaństwie, nie o katolicyzmie. Obojętne, czy będziesz argumenty nazywał dziecinnymi, głupimi czy bezwartościowymi, fakty pozostają faktami, a te są takie, że chrześcijaństwo popiera żydów jako naród wybrany, syjonizm, Izrael i izraelskie wojny.
 • @RAM 20:42:23
  Zachodzę w głowę, jak to możliwe, że człowiek głoszący piękno religii katolickiej - mam nadzieję, że to piękno rozumie przede wszystkim jako szacunek dla drugiego człowieka (już nie używam terminu "miłości bliźniego") - popiera jednocześnie sztandarowe hasła żydowskiego liberalnego kapitalizmu opartego na egoizmie, a więc na czymś przeciwnym do szacunku dla bliźniego?

  Polecam:
  „Katolickie” media w służbie żydowskiego kapitalizmu - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/123823,katolickie-media-w-sluzbie-zydowskiego-kapitalizmu
 • @RAM 20:33:22
  Pan sobie raz jeszcze odczyta encyklikę "Centesimus annus", zwłaszcza ten passus: "wolny rynek jest najbardziej skutecznym narzędziem wykorzystania zasobów".
  Czy nadal nie jest Pan w stanie pojąć o czym pisze pani AgnieszkaS -?
 • @RAM 19:33:24
  "Akceptacja zupełnego zniszczenie przyrody dla potrzeb człowieka".
  AgnieszkaS 19.03.2017 19:25:20

  Kto i gdzie tak napisał w Kościele?(…) Gdyby Pan miał naprawdę solidną wiedzę o Kościele Katolickim to podobnych bzdur ani by Pan nie cytował, ani ich nie popierał i nie budowałby Pan w żadnym wypadku swego artykułu z tego rodzaju intelektualnego złomu!"
  /RAM/


  Posiadam w mojej bibliotece wymienioną przez Pana książkę, „Pamięć i tożsamość”, autorstwa Jana Pawła II, która jest zbiorem refleksji dotyczących narodu i kultury. Jan Paweł II zdefiniował w „Pamięci i tożsamości” czym jest patriotyzm, nacjonalizm, naród i państwo. Posłużę się wydaniem z roku 2005 (wydawnictwo Znak, Kraków).

  Przytoczony tutaj przeze mnie cytat dotyczy Księgi Rodzaju i odpowiada na Pańskie pytanie: „kto i gdzie tak napisał w Kościele?”.


  „Trzeba, abyśmy mieli przed oczyma ten zarys pierwotngo stanu człowieka, gdy wrócimy raz jeszcze do pierwszego rozdziału Księgi Rodzaju, gdzie jest mowa o tym, że Bóg stworzył człowieka na obraz i podobieństwo swoje i powiedział: ‘Czyńcie sobie ziemię poddaną’ (Rdz1,28).Te słowa bowiem są najpierwotniejszą i najbardziej kompletną definicją ludzkiej kultury. Czynić sobie ziemię poddaną to znaczy, odkrywać i potwierdzać prawdę o własnym człowieczeństwie, które jest w równej mierze udziałem mężczyzny i kobiety. Bóg temu człowiekowi, jego człowieczeństwu, dał cały stworzony świat widzialny i jednocześnie mu go zadał. Tym samym Bóg zadał człowiekowi konkretną misję: realizować prawdę o sobie samym i o świecie. Człowiek musi kierować się tą prawdą o sobie samym, aby mógł według niej kształtować świat widzialny, ażeby mógł go prawidłowo używać, nie nadużywając go.”

  /Jan Paweł II,”Pamięć i tożsamość”, Rozdział 15 (Naród i Kultura), strona 85/.

  A więc człowiek jest panem świata i obowiązkiem człowieka jest go używać. Nie ma tu mowy o żadnym współistnieniu człowieka i przyrody. Ostrzeżenie zawarte w słowach „nie nadużywając go” jest tylko delikatnym osobistym ostrzeżeniem Jana Pawła II. O tym, co jest nadużyciem, decyduje sam człowiek i sam sobie wyznacza granice mając w pamięci, że boskim wezwaniem jest „używajcie” czyli „czyńcie sobie ziemię poddaną”.
 • @RAM 20:42:23
  "(...)wolny rynek w społeczeństwie ludzi uczciwych jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem ..." /RAM/


  (...)... nie istnieje i nigdy nie będzie istnieć wspólnota ludzka wolna od ludzkich błędów! .... na darmo jej Pan szuka! /RAM/


  Pańska pochwała wolnego rynku zastanawia. Na filozofii wolnorynkowej oparty jest tzw. "wolny handel". Tak właśnie zawładnęła światem globalizacja, którą przecież Pan potępia.

  Skoro nigdzie nie istnieje wspólnota ludzka wolna od ludzkich błędów, to nie może kiedykolwiek istnieć "społeczeństwo ludzi uczciwych", dla którego wolny rynek byłby dobrym rozwiązaniem. Wszędzie tam, gdzie pojawił się kapitalizm wolnorynkowy zapanowała korupcja i złodziejstwo. Dlatego potrzebne jest silne państwo prawa z dobrze rozwiniętą administracją państwową. A takie państwo wyjątkowo się Panu nie podoba.

  Pańska osobowość pełna jest paradoksów.
 • @Lotna 20:23:46
  Katolicy i zatomizowani protestanci to dwie zupełnie inne instytucje. Jeśli w USraelu występuje szerokie poparcie dla wojen aszkeNAZIoli to co ma z tym wspólnego KRK?
  Jeszcze niedawno w USA żaden Katolik nie mógł kandydować na wysokie urzędy państwowe np. prezydenta. JFK był pierwszy i został dość szybko zabity.
 • @Rzeczpospolita 13:25:46
  Jeśli Pan błogosławi cerkiew jako doskonałe narzędzie transmisji władzy cara wszechwładnego i jednocześnie jawnie sympatyzuje z poganami machającymi toporem, to japoński feudalny szintoizm boga-cesarza jawi się jako logiczne rozwinięcie tego barbarzyństwa. Po prostu - kilka plemion słowiańskich zacznie się ze sobą bić o władzę i nie skończy, aż do kompletnego wyniszczenia i totalnego upodlenia całej reszty pod trepem jednego najgorszego i najbardziej bezwzględnego gangu - jak za Stalina...

  Proszę też zauważyć, iż KRK nawiązuje do Starego Testamentu z nie chęci oddania się w niewolę aszkeNAZIolom lecz z Wierności Bogu, który wybrał sobie najnikczemniejszy klan nędznych parobków egipskich, aby udowodnić WSZYSTKIM NARODOM że jest Jedyny i Wszechmocny. Tych kilku "doktorów kościoła", którzy wmawiają przewrotnie swoim słuchaczom i czytelnikom iż wyrastają z pnia judaizmu - NIE MAJĄ SZANS na żaden posłuch... co najwyżej dostaną rubrykę w GazWyb'ie ;)

  Proszę posłuchać i się zastanowić, co za głupoty Pan wypisuje: https://www.youtube.com/watch?v=eelC6Vw1OiY
 • @RAM 09.07.2017 20:54:11
  ...)natomiast jak chodzi o Kościół Katolicki to żydowskie manipulowanie nim zaczęło się od II Soboru Watykańskiego, nie wcześniej! .... trzeba wiedzieć, co się pisze! .... II Sobór Watykański był zinfiltrowany Żydami i massonami! .... to od owego czasu zadecydowano o rozsadzaniu Kościoła od wewnątrz, widząc, że prześladowania od zewnątrz wzmacniały go jedynie!
  /RAM/


  Jan Paweł II uczestniczył w pracach II Soboru i do końca życia pozostał pod wrażeniem tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.

  "Pamięć i tożsamość" jest w dużej części oparta na refleksjach i przemyśleniach papieża mających bezpośredni związek z II Soborem.

  Cytat z rozdział 18 (Owoce na glebie oświecenia):

  W dokumentach II Soboru Watykańskiego można się dowiedzieć twórczej syntezy stosunku chrześcijaństwa do oświecenia. Wprawdzie teksty nie mówią o tym wprost, jednak jeżeli je przeanalizować w kontekście kulturowym naszej epoki, można w nich odnaleźć cenne wskazówki na ten temat. Sobór przedstawiając swoją doktrynę, celowo unikał formy polemicznej. Uznał, że lepiej będzie, jeśli zaprezentuje się jako kolejny wyraz inkulturacji, która towarzyszyła chrześcijaństwu od czasów apostolskich. Idąc za jego wskazówkami, chrześcijanie mogą wychodzić naprzeciw światu, czy raczej naprzeciw ludzkości pooświeceniowej i nawiązywać z nią konstruktywny dialog. Mogą także pochylać się , jak ewangeliczny Samarytanin, nad człowiekiem zranionym, usiłując leczyć jego rany na początku XXI stulecia. A zachęta do niesienia pomocy człowiekowi jest nieporównywalnie ważniejsza od polemik i oskarżeń dotyczących na przykład oświeceniowego podłoża wielkich katastrof dziejowych XX wieku. Bowiem duch Ewangelii wyraża się przede wszystkim w postawie gotowości do niesienia bliźniemu braterskiej pomocy" (Jan Paweł II, "Pamięć i tożsamość", strona 113-114)

  Uważam, że powyższa myśl najpełniej uzasadnia postawę papieża Franciszka w obecnym kryzysie imigracyjnym.
 • @sosenkowski 08:07:39
  Panie Sosenkowski,
  zanim zacznie Pan kogokolwiek pouczać na jakikolwiek temat, przeczytaj Pan najpierw to, co ten ktoś pisze i podejmij szlachetny trud percepcji, zanim sam zaczniesz wypisywać własne brednie - jak na razie niczego więcej tu Pan nie spłodziłeś.
 • @Rzeczpospolita 11:09:38
  Panie "rzeczypospolita" - nie błogosławi Pan cerkwi jako doskonałego narzędzia transmisji władzy cara wszechwładnego?!?

  Panie "rzeczypospolita" - nie sympatyzuje z poganami grożącymi Chrześcijanom toporem ponad stosami płonącymi w "świętych gajach"?!?
 • @Rzeczpospolita 11:09:38
  Proszę o odwagę cywilną i przyznanie się do czapkowania Moskwie i do aktywnego udziału w budowaniu "wszechrusi" od Uralu aż po Odrę, nawet za cenę zjednoczenia zdziesiątkowanych po SSowieckiej okupacji Słowian pod egidą Peruna itp...

  https://wiaraprzyrodzona.files.wordpress.com/2015/01/perun-s-shitom.jpg

  Ja przyznam wprost - jestem za Globalnym Chrześcijaństwem, tak jako i ponad MILIARD Katolików :)))
 • @sosenkowski 11:23:59
  Przed chwilą Panu pisałem, żeby czytał Pan nie tylko to, co sam napisze.
  Poniższy komentarz - tu, pod tym tekstem - był adresowany do Pana:

  @sosenkowski 08:00:16

  Prawosławie to także żydowska religia i także jest antykulturą.
  Jednak należy tu zwrócić uwagę na istotną różnicę. Otóż prawosławie, w odróżnieniu od katolicyzmu, jest związane z tradycją narodową i państwową i nie podlega Watykanowi, który wspiera budowę NWO w interesie światowego żydostwa.

  Rzeczpospolita 09.07.2017 14:08:08
 • @sosenkowski 11:33:42
  W aktualnej sytuacji politycznej tzw. Zachodu wiele wskazuje na to, że to właśnie pańskie marzenie bliskie jest urzeczywistnienia - depopulację, a zwłaszcza likwidację Słowian, będziemy mieli jak w żydowskim banku.

  No, ale jak na prawdziwego żydo-chrześcijanina przystało żydo-chrześcijaństwo stoi na pierwszym miejscu, przed narodem i przed państwem.
 • @sosenkowski 12:32:29
  Albo prowadzi Pan w miarę możliwości poważną polemikę, albo przestajemy rozmawiać, ale głupot proszę nie wklejać.
 • @AgnieszkaS 06:46:33
  .
  myli się Pani...sądzi Pani, że to, co obecnie widzimy to wolny rynek? ...

  to nie jest żaden wolny rynek! ... obecna globalizacja NIE MA NIC WSPÓLNEGO z prawdziwym wolnym rynkiem!

  odnosnie reszty to ma Pani niestety komuszą mentalność! ...

  widzenie u mnie paradoksów wynika z Pani jedynie powierzchownej znajomości spraw i towarzyszącego temu przekonania, że ta mała ilość wiedzy w Pani dyspozycji jest zupełnie wystarczająca do zabierania głosu!
 • @AgnieszkaS 08:20:31
  .
  proszę iść za Frankiem, nawet do samych piekieł! ... za to unikać mojego bloga, bo nie mam czasu na "prostowanie psom nóg"! .... :)))))))
 • @RAM 13:29:37
  Proszę zajmować się nadal tłumaczeniami, a kwestie ekonomiczne proszę sobie odpuścić.
  "Wolny rynek" - nigdy nie istniał (wyjąwszy wspólnoty pierwotne nie zorganizowane w państwa) i istnieć nie może. To jest liberalny, żydowski mit - dogmat, taki sam jak w żydo-chrześcijaństwie "trójca święta".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031