Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Na gruzach Ukrainy powstanie Małorosja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aleksandr Zacharczenko ogłosił powstanie nowego państwa federalnego pod nazwą Małorosji.

 

Separatyści ogłosili powstanie Małorosji na gruzach Ukrainy. Czy należy spodziewać się eskalacji konfliktu?

 

 

 

__________________________________

Od redakcji WPS

Zdecydowaliśmy się zamieścić poniższy tekst wyłącznie ze względu na jego istotny walor informacyjny. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, iż tekst zawiera także zwroty i określenia (wytłuszczone w kolorze niebieskim)  stosowane przez żydo-medilaną, antyrosyjską, propagandę Zachodu.

__________________________________

Wczorajsze oświadczenie przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej wywołało niemałe zamieszanie. Aleksandr Zacharczenko ogłosił powstanie nowego państwa federalnego pod nazwą Małorosji. Twór ten ma znajdować się nie tylko na terytorium zbuntowanych republik, ale ma także objąć kontrolę nad całą Ukrainą z wyjątkiem Krymu.

Nowa inicjatywa wskazuje, żeprorosyjska rebelia będzie aspirować to zbrojnego zajęcia całej Ukrainy. To w oczywisty sposób może pogrzebać szanse na utrzymanie w mocy zawieszenia broni, które jako tako chroniło przed eskalacją. Aleksandr Zacharczenko stwierdził, że Ukraina skompromitowała się i jest krajem upadłym, dlatego na jej gruzach utworzone zostanie nowe państwo, które ma zakończyć wojnę. Małorosja będzie posiadała własną flagę, stolicę w Doniecku oraz Konstytucję.

Na terenach okupowanych przez rebelię odbędzie się referendum, a biorąc pod uwagę podobne głosowanie sprzed lat w sprawie uzyskania niepodległości przez Donieck i Ługańsk należy uznać, że projekt Małorosji również zostanie przyjęty. W Kijowie oraz w Berlinie manifestuje się z tego powodu spore niezadowolenie, zaś rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, stwierdził, że Rosja rzekomo nie miała pojęcia o nowej inicjatywie. Jego wypowiedź należy jednak traktować z przymrużeniem oka.

Wygląda na to, że na Ukrainie rozpocznie się kolejna ofensywa Rosji i prorosyjskiej rebelii, która tym razem może zakończyć się w Kijowie, lub tuż przy wschodnich granicach Polski. Zakładając, że Donald Trump faktycznie będzie wspierał dążenia do zbudowania Międzymorza należy uznać, że Rosja będzie starała się odzyskać wpływy na Ukrainie. Projekt Małorosji raczej nie zostanie przyjęty przez amerykańskie i polskie władze.

Zajęcie Ukrainy przez rebeliantów może posiadać pewne dobre strony. Mowa jest przede wszystkim o zwalczeniu aktywności banderowców na zachodzie tego kraju, którzy delikatnie mówiąc nie lubią Polski, czemu dają wyraz gloryfikując ludzi odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków. Co więcej, być może wtedy w końcu nastąpi stabilizacja sytuacji u naszego wschodniego sąsiada, choć Małorosja będzie prorosyjska, podobnie jak było z Ukrainą za rządów Janukowycza.

Jednak zagrożeniem dla Polski może być sytuacja, w której Rosja postanowi wypchnąć banderowskie bojówki z Ukrainy do naszego kraju.Wielu uważających Stepana Banderę za bohatera już dziś osiedliło się w Polsce i skoro są wychowywani w kulcie zbrodniarzy, któregoś dnia mogą wywołać u nas jeszcze jakieś nieszczęście.

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości

za: //alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/118643-ogloszono-powstanie-malorosji

KOMENTARZE

 • @Autor
  http://i.cdn.turner.com/ireport/sm/prod/2014/06/01/WE01114034/3289294/10364131269103703274252261285237-3289294_p9.jpg Pozdrawiam.
 • @Autor
  Tu całość . :) http://i60.tinypic.com/sza1dv.jpg
 • +5
  Tak, tylko oświadczenie Zacharczenko miało miejsce kilka dni po spotkaniu Putina i Trampa na szczycie G-20, 7 lipca w Hamburgu.

  Po którym to rzecznik Kremla poinformował opinie publiczną, że porozumienia Mińskie pozostają w mocy.

  9 lipca, sekretarz stanu USA Rex Tillerson złoży wizytę w Kijowie i zażądał rozliczenia z środków finansowych jakie otrzymała Ukraina od USA. Zarzucił władzom Ukrainy korupcje i malwersacje.

  Po wizycie sekretarza stanu USA, 10 lipca odbyło się spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jens Stoltenberg, który poklepał Poroszenkę po plecach i zapewniał o przyjaźni, nie deklarując niczego.

  Tego samego dnia przybył na Ukraine sekretarz generalny ONZ, Antonio Gutteresa, który zapewniał Kijów, ze ONZ jest za zakończeniem konfliktu na terytorium Dombasu.

  12-13 lipca odbył się szczyt UE - Ukraina.

  Od spotkania Putin - Tramp, w oficjalnych komunikatach Białego Domu nie padają sugestie odnośnie udziału Rosji w Konflikcie na wschodniej Ukrainie.

  Wygląda na to, że Tramp poświęcił Ukrainę dla innych korzyści. Putin w kwestii Ukrainy dostał zielone światło.

  Dopiero po szczycie UE- Ukraina ,- 18 lipca Aleksandr Zacharczenko ogłosił powstanie nowego państwa pod nazwą Małorosji.

  Szanowni Państwo polityka jest jak szachy, nie ma żadnych działań, odosobnionych wyrwanych z kontekstu, nie uzasadnionych.

  Tylko nasi "politycy" i mistrz Waszczykowskim nie maja o tym pojęcia. Oni nawet nie wiedza, że ich już nie ma na tej szachownicy.

  Nie mają wywiadu, informacji, ekspertów , doradzają im ludzie którzy mówią im to co oni chcą słyszeć, co jest słuszne z linią partii i poglądami PiS, to co oczekują dziennikarze w żydowskiej i reżimowej TV. Informacje wywiadowcze dostarcza CIA za pośrednictwem SKW, a nie niezależnie SKW. Gdyby SKW prowadziło własne niezależne zbieranie informacji, amerykanie uznali by to za brak lojalności ze strony Polskiej i wiary w źródła wywiadu amerykańskiego.

  Połowie tych ekspertów, powinni odebrać tytuły naukowe, a nie wpuszczać do telewizji, by ludziom robili papkę z mózgu.
 • 5*
  "Na gruzach Ukrainy powstanie Małorosja"

  Z całego serca kibicuję!

  boję się tylko co z resztą zbankrutowanej Upadliny ?
  ILU JESZCZE JEJ MIESZKAŃCÓW PRZESIEDLI SIĘ DO POLSKI ???
  :((
 • @ireneusz 22:27:01
  Szkoda o tym pisać . Kukiz też dał dupy . Same Q..wy i złodzieje . Ave. https://www.youtube.com/watch?v=LrKLciF49Yk
 • @Paulus Aquarius 22:09:55
  //boję się tylko co z resztą zbankrutowanej Upadliny ? //

  No cóż... Wróci do Macierzy. Słowackiej, Rumuńskiej, Węgierskiej i Polskiej.

  Donbas już jest stracony dla Kijowa czyli zostanie jakieś kadłubowe państewko UPAdlinców na brzegach Dniepru.

  Pomarzyć można, nie? :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:09:30
  Niech zakończy ta kurewska nacja na Dzikim polu . Tak jak te pedały rozpoczynali . Pies ich trącał za rzeż Woli . Pozdrawiam.
 • Autor
  To się Maliniak pożegna ze zwrotem pożyczki od Ukrainy. Chociaż nie wiadomo co to było -pożyczka czy darowizna. Faktem jest , że cichaczem ją dostarczył.
  Ich kompan Ukrainiec Kramer wzamian za koncesję handlu bronią organizował obalenie rządu w Polsce. Przedtem obalał Janukowycza z ich poparciem.
 • @wercia 13:08:07
  Kochana Pani Werciu,

  Maliniak z niczym nie musi się żegnać. To nie były jego pieniądze tylko nasze. Oddał na zatracenie. Bez zgody Polaków.
  Mi też czasami się zdarza podarować potrzebującemu np. 10 złotych ale to z mojej kieszeni jest.
  Popieranie zamachu stanu z publicznych, polskich, pieniędzy powinno być ścigane z całą surowością prawa.

  Pozdrawiam Panią
 • @Repsol 01:07:46
  Woli nie zapomnimy. Bądź spokojny.
  Pozdrawiam.
 • Z krainy U niewiele pozostało
  .
  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031