Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
607 postów 4220 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Precz z antysemityzmem i antysyjonizmem, niech żyje Polin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W zwalczaniu antysemityzmu IIIRP może stanowić dla USA wzór niedościgły.

 

Nawet ojcowie żydo-katolickiego Kościoła głoszą, że antysemityzm jest grzechem, a nacjonalizm (nacjonalizm Polaków) jest zaprzeczeniem patriotyzmu i herezją. – Syjonizm jako zdegenerowana forma nacjonalizmu jest szowinizmem – i ten szowinizm jest cool, jest git.

 

Jewish Defense League, czyli Żydowska Liga Obrony – zbrojna organizacja żydowska funkcjonuje w Polsce legalnie i oficjalnie, choć nawet w USA uznano ją za organizację terrorystyczną i zakazano działalności. Niezależne – organizowane przez Polaków – narodowe organizacje nie mogą uzyskać sądowej rejestracji – wszystkiemu winien jest ten okropny antysemityzm, z którym władze IIIRP muszą się borykać. Jednak, co godne podkreślenia, w zwalczaniu antysemityzmu IIIRP może stanowić dla USA wzór niedościgły.

Mam nadzieję, że poniższa fotografia dla wielbicieli rządzącej partii PiS stanie się ich ulubioną, obrazującą dążenie nie tylko rządzącej partii PiS, ale także całej opozycji, do budowy szczerego przymierza Żydów z Polską, z jej dobrami, z jej najemnymi pracownikami.

 

W środowym spotkaniu z prezesem PiS uczestniczyli szef Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman, naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz rabin domu modlitwy Chabad-Lubawicz w Warszawie Szalom Ber Stambler oraz były doradca Donalda Trumpa, a także założyciel i prezes Fundacji From the Depths zajmującej się relacjami Polaków i Żydów Jonny Daniels. Daniels w rozmowie z PAP poinformował, że spotkanie odbyło się na zaproszenie prezesa PiS i trwało blisko 1,5 godziny. – To było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce– powiedział. Jak podkreślił, uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem „głębokiego rozumienia” historii, zwyczajów i religii żydowskiej prezesa PiS.Rozmawialiśmy o bardzo wielu kwestiach – od odbudowywania obecności i kultury Żydów w Polsce po poczucie bezpieczeństwa Żydów tutaj. To było doskonałe spotkanie – podsumował. –(//www.tvn24.pl)

_________________

Okazuje się, że my, naród nie wybrany, pozwalamy szerzyć się pośród nas grzechom antysemityzmu i antysyjonizmu – żydo-katolicki Kościół bardzo je potępia – i to w sytuacji, gdy w Polsce nie ma Żydów – nie licząc tych kilku milionów, które są. Właśnie temu głównie było poświęcone spotkanie, z którego pochodzi ta pamiątkowa już fotografia. A że poruszano kwestię zwrotu majątków Żydom, które oni by chcieli mieć, a których w większości przypadków nigdy nie mieli, a poza tym, jeśli je nawet mieli to i tak naród wybrany zniknął w holokauście razem ze spadkobiercami, o czym przy okazji rozmów o geszeftach, niestety, zapominają, ale to już jest drobiazg i wśród przyjaciół nie trzeba sobie tego wypominać.

Władze IIIRP od samego jej początku podejmują wszelkie wysiłki na rzecz odbudowy żydowsko-polskiej tradycji IIRP, dla której – dla tej tradycji – tak dobrze zapisał się marszałek Piłsudski Józef, m.in. jako protektor utrzymania dopłat do uboju rytualnego w ramach ustaw narzuconych Polsce tzw. Małym Traktatem Wersalskim z 1919r. Dopiero po śmierci Piłsudskiego ograniczono w 1936r. te dopłaty o 16 milionów ówczesnych zł i zapowiedziano ich całkowite zniesienie w latach 40-tych. Okazało się, że z tych 16 mln zł, jako jedynego źródła utrzymania, żyło do 1936r. 150 tysięcy rodzin talmudycznych rezaków, transportowców i sprzedawców koszernego jadła. Czyli uboga Polska do 1936r. utrzymywała z budżetu około pół miliona talmudystów nie licząc prawie drugie tyle z dopłat, które miały być dopiero zniesione następnymi ustawami. A przecież spoczywał na Polakach także obowiązek finansowania żydowskiej kultury. Czyż nie piękne to tradycje?

A więc nie powinniśmy się jednak zanadto wstydzić antysemityzmu zwłaszcza, że aktualne władze IIIRP robią na prawdę bardzo wiele dla ustanowienia Polin, żeby nasi straszni w wierze bracia czuli się tu jak u siebie w domu.

 

 

 

A oto i nasz zacny prezydent ze swoim współpracownikiem, Krzysztofem Łapińskim, szczerym Słowianinem z warszawskiej Pragi. Jak widać dobiera się urzędników także pod katem urody, żeby naród wybrany nie czół się wśród Słowian zanadto wyobcowany.

 

 

 

 

 

 

Ten szczery Słowian służył także swą urodą rządowi PiS, budząc zaufanie wśród naszych strasznych braci w wierze.

 

 

 

 

 I czyż nie wspaniałą tworzą harmonię uroda szczerego Słowianina z warszawskiej Pragi z urodą popularnej dziennikarki – o jakże pięknym polskim nazwisku ze szlachecką konotacja: Wielowiejska – dziennikarki z największej żydowskiej gazety dla Polaków?

 

 

 Na prawdę, nie musimy się wstydzić antysemityzmu, nie mamy czego.

 

Dariusz Kosiur

 

PS

Żeby nie uszło uwadze mniej zorientowanych politycznie Czytelników - a może pobudzi do pogłębionej refleksji:

otóż, tych dwoje z ostatniego zdjęcia, szczery Słowianin z warszawskiej Pragi i Wielowiejska z żydowskiej gazety, należą do bardzo „wrogich” względem siebie politycznych obozów.Nie przeszkadza to w ich wzajemnej komitywie (komitywie członków tych obozów), ponieważ celem rzeczywistym jest inicjowanie i utrzymywanie wrogości, ale wyłącznie wśród polskich zwolenników tych obozów – celem jest atomizacja polskiego społeczeństwa i jest to proces skutecznie realizowany.

Są wśród nas tacy, którzy w zaistniałej sytuacji niszczenia polskiego narodu i państwa jedyną nadzieję pokładają w szczerym oddaniu się modłom w duchu żydo-katolickiej religii. Jednak nie zwalczymy syjonizmu będąc samemu zainfekowanym żydo-katolicyzmem – religią par excellence żydowską, tak jak nie nie zwalczy się dżumy zarazkami dżumy.

KOMENTARZE

 • Liga Obrony jajawaj czyli syjonistyczny "Betar"
  Nie muszę chyba przypominać kim była ta paramilitarna -bojówka chazarów ,założona w II er-pe.
  Spotkanie- a właściwie wezwanie na dywanik Pierwszego Strategosa-Naczelnika PISraeli wiąże się z oficjalnym listem od zatroskanych ziomali wyskrobanych pazurem/kopytem Lucyfera dnia 4 sierpnia 2017r.

  http://laboratorium.wiez.pl/2017/08/08/zydzi-prosza-jaroslawa-kaczynskiego-o-wsparcie/
 • @
  50km od Warszawy wykupili od gminy Mszczonów 600ha gruntów ze złożami geotermalnymi rzekomo pod budowę parku. Obecnie inwestor Global City Holdings po wkopaniu łopaty obiecuje Polakom pracę.
  https://forumdlazycia.wordpress.com/
  Podobno to spotkanie Kaczyńskiego odbyło się z jego inicjatywy (?). Zerwał urlop, aby się z nimi spotkać. Wcześniej na łamach amerykańskiej prasy wysmalili otwarty list do niego, aby potępił narastający w Polsce antysemityzm. Spotkanie było pełne zrozumienia. Rozmawiali o historii i przyszłości Żydów w Polsce. https://forumdlazycia.wordpress.com/
 • Teraz gnębią Polaków
  i opluwają tutaj i na całym świecie. A jak było przed wojną?
  http://retropress.pl/nowy-glos/wyrok-6-wiezienia-procesie-zelzenie-narodu-polskiego/
 • @wercia 15:56:43
  Zdaje się, że te wrzaski o antysemityżmie są na wszelki wypadek. Tutaj pewnie chcą się zagnieżdzić i wyrzucić Polaków. Już Weiss mówił, że Polska to najpiękniejszy kraj na świecie:
  http://retropress.pl/ilustrowany-kuryer-codzienny/swiatowy-spisek-nacyonalistow-zydowskich-przeciw-polsce/
 • tak jest
  Niemiec z Zydem rozgrywaja mecz na naszej ziemi o nasza ziemie, a my Polacy zostalismy zepchnieci do roli kiboli.

  Pozdrowil
 • Czy ktoś ma jeszcze jakieś watpliwości, że przed losem Palestyńczyków, może nas Polaków obronić już tylko i wylącznie...
  Matka Boska, nasza Królowa i przede wszystkim Jezus Chrystus Król Polski?
  Szatan jak można przeczytać w Piśmie Świętym, jest w stanie dać swoim wyznawcom nawet całe miasta.
  Czymże jeszcze można przekonać ludzi (i Pana, Panie Dariuszu) że szatan, piekło z lucyferem jako szefem tego wszystkiego, są tak samo realną jak my wszyscy, skoro takie filmy DOKUMENTALNE:
  https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=141s
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=86s
  nie przekonują.
  Jak chcemy walczyć z całym piekłem, które na każdym kroku nas atakuje. Atakuje pornografią, wyuzdaniem, niemal promocją przemocy, wszelkich zboczeń, zabijania nienarodzonych, ale i starszych, jako już generujących same tylko koszty, towarzystwom ubezpieczeniowym, ale i budżetowi, który ma przecież służyć tylko wybrańcom)...
  Jak chcemy sami pokonać tego szatana?
  Obejrzyjmy na tych filmach, kto skutecznie walczy z całym tym piekłem róznych demonów.
  Kto nas obroni przed tym wszystkim, gdy już do reszty zniszczymy ten jeszcze silny polski Apostolski Święty Kościół Powszechny (tak jak to już jest na całym Zachodzie, czego skutki tam widać jak na dłonii)?
  CZY CI KTÓRZY NISZCZĄ TEN NASZ KOŚCIÓŁ (także a może przede wszystkim wewnątrz niego) NIE SĄ CZASAMI NA USŁUGACH SZATANA.
  Panie Dariuszu, ale Pani Krystyna Trzcińska (i wielu innych), zachęcam do głebokich przemyśleń, KOMU SŁUŻYCIE?
 • @Jan Paweł 19:53:59
  Panie Janie,
  chyba tylko w myśl starego porzekadła, że jak bida to do Żyda.

  Proszę poważniej podejść do sprawy: tylko oddolne organizowanie się narodu jest w stanie wyeliminować żydowski reżim - innego wyjścia nie ma.
 • @Jan Paweł 19:53:59
  /KTÓRZY NISZCZĄ TEN NASZ KOŚCIÓŁ / ..Bergoglio?
 • Niech żyje Polin dla jajwaja
  Jak podaje Izraelskie Biuro Statystyczne-tylko połowa wyjeżdżających chazarów wraca do Izraela.
  Gdzież to ciągną mongoły? No gdzież?

  http://www.presstv.com/Detail/2017/08/18/532118/Israel-Palestine-occupation
 • @Rzeczpospolita 20:29:57
  Panie Dariuszu, zachęcam do zagłębiania się w Mistykę Kościoła RK a nie tylko w jego ziemską, pełną także grzechów, historię.
  Bo jeżeli zagłębi się Pan w tą dziedzinę, już nie tylko wiary ale i wiedzy (bo Pan Bóg daje nam tu na Ziemię także wiedzę, nie tylko tą objawioną 2000 lat temu), to z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ dojdzie Pan do przekonania, że wszystko co dzieje się na tym naszym małym świecie, dzieje się z WOLI ALBO PRZYZWOLENIA PANA BOGA.
  Przyzwolenie, dotyczy tego wymiaru, gdy dostajemy baty od szatana (tak jak teraz my Polacy) i Pan Bóg daje przyzwolenie na to, za coś, co w tym naszym tutaj życiu zbabraliśmy. Jest to takie ojcowskie karcenie.
  Ciągnąc ten wątek, to zwróćmy uwagę, że my Polacy z jednej strony jesteśmy bardzo religijni, blisko Pana Boga, Nieba, ale z drugiej, zapatrzeni w świat. A świat, za te swoje rewolucje seksulane, dostaje już teraz - jak widzimy - baty porządne.
  My Polacy po Ślubach Jasnogórskich (a w zasadzie równolegle z nimi) dostalismy Polaków u władzy i praktycznie koniec tej Kary Boskiej zapowiedzianej w Siekierkach:
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0
  Zaczął się nie notowany wcześniej historii Polski, dynamiczny rozwój i wzrost dobrobytu i zamożności Polaków. Awanse społeczne młodych ludzi ze środowisk wiejskich i robotniczych można chyba liczyć w milionach...
  Ale myśmy chcieli więcej, pluliśmy na ten Dar Boży
  Nam się zachciało Zachodniego blichtru i przedwojennego porządku, który przecież Pan Bóg obalił II wojną światową (gdyby ten prządek był po myśli Pana Boga z całą pewnością by przeżył)...
  Dostaliśmy więc ten kapitalizm, pełną gębą i już miliony ofiar pochłonął.
  Panie Dariuszu, tylko oddolne zorganizowanie, ale tylko i wyłącznie w modlitwie błagalnej (o przebaczenie) do Pana Boga, poprzez nasza Królową Matkę Boską Królową Polski, Która już wiele razy nas Polaków ratowała. Tu można o tym poczytać:
  https://jozefbizon.wordpress.com/mancinelli-nmp-polska/
  (Panie Dariuszu, zna to Pan już przecież, bo to już u Pana wstawiałem)
  Dodam tylko, że np w archiwach w Szwecji są raporty dowódców z czasów Potopu w których opisywana jest bezsilność przy zmasowanych atakach artyleryjskich na Jasną Górę, gdzie kule cudownie mijały zabudowania.
  Zaś w archiwach rosyjskich jest raport Marszałka Koniewa, który klęczał przed cudowną ikoną Matki Boskiej Częstochowskiej i powiedział "to Ona u mnie była" i kazała mu ratować zaminowaną przez wycofujących się Niemców Jasną Gorę, co jak wiemy Marszałkowi znakomicie z Jej pomocą, się udało.
  Panie Dariuszu, my Polacy możemy przeżyć tylko pod skrzydłami Matki Boskiej. Każdy inny przypadek oddolnej organizacji, może nas zmieść z mapy tak jak została zmieciona Jugosławia, Libia, Irak itd, itp...
 • @roux 21:02:56
  Musimy się bardzo, bardzo dużo modlić za niego
 • @Jan Paweł 21:07:10
  Janie ale dales swiatla, Pan Darek chyba teraz nie zasnie.

  Pozdr
 • Tylko po co był ten kolejny sabat ?
  Moim zdaniem Dożywotni Naczelnik Polinu odebrał pakiet instrukcji w sprawie utrwalania panowania kosher-mafii nad ogłupionymi słowiańskimi gojami. Cytując węgierski plakat :-"Nie pozwól żeby Soros śmiał się ostatni", nic tylko uczyć się od Węgrów.
 • @jacek0003 22:02:59
  Ten Żyd Daniels pracował w służbach specjalnych Izraela. Może oni szantażują Kaczyńskiego? Można sobie wyobrazić, że nie chciał się fotografować, a ci dwaj obok wzięli go za fraki i postawili w środku. Jakoś taki rozkaraczony. Był na urlopie, a Daniels podreśla, że spotkanie odbyło się z jego inicjatywy. A może był to telefoniczny rozkaz? Bo jakie znaczenie ma tu inicjatywa? Trzeba czytać między wierszami. Wiemy co to bezczelność, hucpa. Na ochronę Okęcia też mają żelazny kontrakt (obowiązywał już w kwietniu 2010r i nikt się o tym nie zająknął).
 • @Rzeczpospolita 20:29:57
  "tylko oddolne organizowanie się narodu jest w stanie wyeliminować żydowski reżim - innego wyjścia nie ma."

  Do tego trzeba Polakom informacji, jak wiele tej "zarazy" wżarło się w państwową / prawniczą / finansową tkankę POLSKIEGO państwa...

  W historii były przykłady, że Polak potrafiąc nazwać wroga, DAWAŁ sobie z nim radę...
 • @Jan Paweł 21:07:54
  Więc jednak, Bergoglio niszczy KK . To w takim razie, co z dogmatem o papieskiej nieomylności?
 • autor
  "Nawet ojcowie żydo-katolickiego Kościoła głoszą, że antysemityzm jest grzechem, a nacjonalizm (nacjonalizm Polaków) jest zaprzeczeniem patriotyzmu i herezją".

  Nie możesz pozorny antysyjonisto, a rzeczywisty syjonistyczny żydo-żydzie przypisywać świętemu Kościołowi Katolickiemu cechy bycia Kościołem żydokatolickim. Nic takiego nie ma i być nie może bo chrzescijaństwo w ogóle powstało w reakcji na brewerie religijne Żydów i w pełni za Bożą sprawą.

  Jeżeli by to miał być kiedyś wspólny Kościół katolików i Żydów, to tylko i wyłącznie po ich pełnym nawróceniu na katolicyzm.


  Antysemityzm nie jest określony z góry jako grzeszny, ani z góry jako naturalny.
  A co do tego, że ktoś tam głosi że antysemityzm jest grzechem, to niech go najpierw jednoznacznie zdefiniuje, a wtedy niech zobaczy, czy to zdoła udowodnić.

  Bo tak jak go opisałem w notce http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/139717,potrzeba-antysemityzmu
  to na pewno nie jest grzechem.

  Inaczej z szowinizmem, czy jego skrajną formą syjonizmem, bo te ze swojej strony nie mają samoobronnych stron, a więc są zawsze patologiami przed którymi trzeba się bronić, od których trzeba się odcinać, w których zawsze trzeba widzieć wrogość aż do pełnego pokonania ich go i pozbawienia zdolności szkodzenia nam i bliskim nam dobrych ludziom, ludziom za których jesteśmy odpowiedzialni, czy członków naszych wspólnot.

  To, że grupie biskupów pomylił się chwalebny nacjonalizm z godnym potępienia szowinizmem, czy syjonizmem to nie rzutuje na Kościół jako taki.
  To tylko godny napiętnowania błąd tych biskupów, moze i czyjeś zawinione szkodnictwo.
  Nie nam to rozstrzygać, Kościół to nie demokracja, ale nam do tego się stosować choćby biernością, ani nawet tego słuchać nie wolno.

  My, katolicy (czy w ogóle ludzie dojrzali), w kwestiach wątpliwych zawsze patrzymy na wartości wyższego rzędu. Tu - na przykład i naukę Jezusa Chrystusa.


  "– Syjonizm jako zdegenerowana forma nacjonalizmu jest szowinizmem – i ten szowinizm jest cool, jest git."

  A to zdanie to już jest zupełnie porąbane - skąd ono?
  Przecież syjonizm nie wywodzi się od narodu, To ideologia. Ideologia skrajnego egoizmu, a naród, a właściwie to ród, czy plemię tylko włącza instrumentalnie i tylko dla wykorzystania go do swoich niecnych celów.
 • Warto rozmawiać- 30 marzec 2017r.
  Liga Obrony chazarów- spadkobiercy syjonistycznej - "Betar",uzbrojeni,wyszkoleni -gotowi w Polin.Jak wiadomo "Polska" II-ka z II RP szkoliła bojówki Betar-u w mordowaniu,podkładaniu bomb,dywersji.Dzięki II RP i za jej pieniądze /gdzie 100 ton polskiego złota?/powstał syjonistyczny fałszywy Izrael.


  Tel-awizja-PISrael - Eli Bartłomiej Zolkos-JDL  https://www.youtube.com/watch?v=LevoeaPkNG4
 • @roux 23:07:01
  Papież Franciszek, jest tylko człowiekiem.
  Roux... powiem Ci tak, żeby w tym wszystkim nie zabłądzić, to trzeba się trzymać tego co na pewno powiedział Jezus Chrystus. A powiedział tak dużo, że znajdziemy u Niego odpowiedź na wszystkie pytania.
  Powiedział m.in "oto Matka twoja", czym zostawił nam Swoją Matkę.
  Pan Jezus, nie tylko objawił nam Ewangelię, został za nas umęczony i zmartwychwstał (bo w sumie mógł na tym poprzestać i powiedzieć : teraz radźcie sobie sami) ale nadal do nas tu na Ziemię przychodzi. Przychodzi w czasie każdej Mszy Św, ale w uznanych (z wielką ostrożnością zbadanych) objawieniach, gdzie np uzupełnił te słowa wypowiedziane do apostoła Jana ("oto Matka Twoja") słowami "do Niej się zwracajcie"...
  "kto ma uszy, niech słucha" - to też Jego słowa... Ale jak widać, niektórym samo posiadanie uszów nie wystarczy, muszą jeszcze zobaczyć, tylko czy wtedy nie będzie już za późno.
 • @Krystyna Trzcińska 05:01:24
  Pani Krystyno... "kto ma uszy, niech słucha"... to są słowa naszego Pana, Jezusa Chrystusa.
 • @miarka 23:52:25
  Komentatorze "miarka",
  jestem cierpliwy i tolerancyjny, i chciałem potraktować go poważnie, ale komentator robi wszystko, żeby to uniemożliwić - cóż, wybór komentatora.

  Następne w tym duchu utrzymane komentarze będą usuwane - ten zostawiam, jak dowód zarówno niedostatecznej kultury i głupoty.

  Uwaga merytoryczna:
  komentatorze "miarka" - niereformowalny żydo-katoliku,

  nie zwalczy się syjonizmu będąc samemu zainfekowanym żydo-katolicyzmem - religią par excellence żydowską, tak jak nie nie zwalczy się dżumy zarazkami dżumy.
 • @wercia 22:35:23
  A może nie muszą nikogo szantażować, tylko zwyczajnie koordynują działalność pos-KOR-owskich partii, tak samo jak wcześniej kierowali samym KOR-em?
 • @roux 23:07:01
  Mylisz pojęcia!
  Jeden ze świętych KK powiedział, że podważać dogmat o nieomylności papieża jest grzechem ale sądzić, iż papież jest zawsze nieomylny jest nawet grzechem cięższym.
  Papież korzysta z tego przywileju tylko wtedy gdy przemawia ex cathedra.
  Papież JPII podczas swojego bardzo długiego pontyfikatu skorzystał z tego przywileju tyko raz.
 • @Robik 11:22:00
  Chodzi o świętego Piusa IX, który dogmat o nieomylności wynalazł?
 • @Jan Paweł 21:07:10
  "Panie Dariuszu, my Polacy możemy przeżyć tylko pod skrzydłami Matki Boskiej. Każdy inny przypadek oddolnej organizacji, może nas zmieść z mapy tak jak została zmieciona Jugosławia, Libia, Irak itd, itp..."

  Tylko długo utrzymujące się upały mogą usprawiedliwić tak głębokie przemyślenia......
 • @Rzeczpospolita 10:48:25
  "nie zwalczy się syjonizmu będąc samemu zainfekowanym żydo-katolicyzmem - religią par excellence żydowską, tak jak nie nie zwalczy się dżumy zarazkami dżumy".

  Nie mam nic wspólnego z żydokatolicyzmem. To herezja dzisiejszych czasów.

  Po drugie to po co ten twój upór, skoro jest odwrotnie? Żydowscy mędrkowie wierzgali przed Chrystusem, wierzgali odrzucając Naukę Chrystusa, wierzgali tworząc antychrześcijański Talmud, wierzgają i do dzisiaj, a Ty dokładnie razem z nimi, a do tego w mentalnej zgodzie z dzisiejszym lewactwem.

  Już parę razy zapowiadałem notki, ale już ten temat to już potraktuję priorytetowo.
 • @ZBYSZEK49 13:54:31
  ;-)))))
 • @roux 12:07:38
  Napisałeś: "Więc jednak, Bergoglio niszczy KK . To w takim razie, co z dogmatem o papieskiej nieomylności?"
  Gdzie masz problem ze zrozumieniem dogmatu o nieomylności?
 • @miarka 13:55:22
  "Nie mam nic wspólnego z żydokatolicyzmem. To herezja dzisiejszych czasów."

  Czyżby?

  Pius XI w katolickiej rozgłośni belgijskiego radia, 8,09.1938r. stwierdził: „Jesteśmy potomstwem duchowym Abrahama, nasieniem Abrahamowym”.

  zresztą:

  według Biblii, chrześcijaństwo łączy z judaizmem silna więź organiczna. Apostoł Paweł zobrazował to na przykładzie korzenia i wyrastającego z niego drzewa oliwnego. Pisał, że my, chrześcijanie, zostaliśmy wszczepieni w drzewo narodu żydowskiego, którego ,,korzeń jest święty” (Rz 11.16); uczestniczymy w jego duchowym dziedzictwie.
 • @Robik 17:12:10
  Nie wydaje mi się, żebym miał problem z jakimkolwiek dogmatem. Każdy dogmat, to kpina z rozumu ludzkiego.

  Dogmat
  – teza podawana do wierzenia przez Kościół jako prawda; nie udowodnione twierdzenie podawane do wiary i przyjmowane bezkrytycznie jako niezmienne, prawdziwe i autorytatywne. (W. Doroszewski SJP)
  – to nic innego jak wyraźny zakaz myślenia.
  (Ludwig Feuerbach, Wikipedia)
 • @Rzeczpospolita 18:25:18
  "Pius XI w katolickiej rozgłośni belgijskiego radia, 8,09.1938r. stwierdził: „Jesteśmy potomstwem duchowym Abrahama, nasieniem Abrahamowym”".

  Oczywiście - bo jesteśmy duchowymi dziedzicami objawienia Bożego na równi z innymi duchowymi dziedzicami Abrahama.
  Natomiast z żydowskim wierzganiem Bogu nie mamy nic wspólnego. Tak samo intensywnie lansowany przez Żydów żydokatolicyzm to herezja czasów dzisiejszych.
  On szkodzi nam (bo u nas jest jednoznaczność, uczciwość i czystość nauki Bożej), a im nie. Nie szkodzi im, jak skorpionomi nie szkodzi jad innych skorpionów.


  "według Biblii, chrześcijaństwo łączy z judaizmem silna więź organiczna. Apostoł Paweł zobrazował to na przykładzie korzenia i wyrastającego z niego drzewa oliwnego. Pisał, że my, chrześcijanie, zostaliśmy wszczepieni w drzewo narodu żydowskiego, którego ,,korzeń jest święty” (Rz 11.16); uczestniczymy w jego duchowym dziedzictwie".

  Ta "więź organiczna" to cała historia zbawienia nas przez Jezusa Chrystusa, która się przewija przez całą historię Żydów już od Abrahama (są moje notki:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/138452,ekskluzywnosc-izraela-czy-inkluzywnosc-objawienia-bozego
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/138453,uwaga-na-podchody-wokol-milosci
  Piszę np:
  "Pisanie że „Izrael [jako naród] jest ekskluzywnym, bo „zdecydowanie jest najlepszym z narodów i wynika to ze złamania prawa naturalnego do którego był zdolny protoplasta Abraham” to jakiś bełkot. Po pierwsze Izrael musiałby w tej postawie trwać żeby być duchowych spadkobiercą Abrahama, bo samo stwierdzenie że czyjś przodek coś zrobił to jeszcze nic nie znaczy, a po drugie to to „poczucie lepszości” to nie żadna „lepszość” w zwycięskiej rywalizacji w dobru, tylko stan uzurpatorskiej, szowinistycznej patologii w relacjach z innymi narodami".

  "Korzeń jest święty". Dla nas jest, a dla nich? Oni nawet od natury, a więc i prawości odchodzą, a co mowa od prawa naturalnego, a tym bardziej co mowa o postawach nadnaturalnych, o poświęcaniu tego co naturalne dla nadnaturalnego, o poświęcaniu ludzkich interesów i praw na rzecz wartości, czy wartości na rzecz wartości wyższego rzędu.

  Oni nawet wolą prawo samostanowione i "drukowane z powietrza" jak braterstwo oparte o miłość odpowiedzialną "za brata swego".
  A miłość ofiarna, przebaczenie z braniem na siebie winy swojego winowajcy? - Są tu zdolni trwać w Bożym nauczaniu jako korzeniu swojej duchowości i pójść za Jezusem, czy nie?
  Są w Jezusowym korzeniu, czy nie?

  Co by mogło wyniknąć z mieszania religii katolickiej z żydowską? - Nic dobrego! Tylko "prawo stanowione", czyli zachciewajka , roszczenie, uzurpacja, dyktat aktualnego kaduka, a faktyczne bezprawie, wymuszenie, gwałt silniejszego i terror władzy która już nie ma racji bytu.
 • Ten cały Paweł zmyślony "apostoł"
  to solidna mina jajwajashy w chrześcijańskim kościele. Nie da się trzech srok trzymać za ogon.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930