Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
591 postów 4042 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Rycz mała rycz ... nad „mediami narodowymi”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy bez narodowych mediów można skutecznie walczyć w przestrzeni medialnej z wrogami Polski i z gnuśnością własnego społeczeństwa?

Przyznam się, że bez żadnej satysfakcji obejrzałem jeden z ostatnich, a może ostatni z programów zaprzyjaźnionej w swoim czasie z  WPS Production, telewizji internetowej ”eMisjatv”.

Szef i główny realizator tego przedsięwzięcia, Piotrek Korczarowski, poużalał się nad ciężkim losem „niezależnego dziennikarza”, takiego, co to chce być zawodowo uczciwy,  narodowo i prawdziwie po polsku  zaangażowany, a jednocześnie nie chce się zaprzedać nikomu… no chyba, że „patriotom”.

 

(eMisjaTv)https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=pSuTT5iQKH4

 

 Ból Piotrka, to powszechny los każdej medialnej inicjatywy narodowo-patriotycznej, która od fazy entuzjazmu i prywatnego  zaangażowania talentu, pracy, czasu i środków dochodzi do dojrzałej refleksji,  „jak długo jeszcze,  po co i dla kogo ja to robię” ? I , jeśli poprzednio wspomniana wątpliwość nas nawet omija, to rodzi się nieuchronnie pytanie przyziemne, acz fundamentalne  –  „czy tkwiąc w stadium entuzjazmu oraz półprofesjonalizmu i niedostatku materialno-warsztatowego ze względu na brak zaplecza finansowego można skutecznie walczyć w przestrzeni medialnej z wrogami Polski i z gnuśnością własnego społeczeństwa” ?

Jest jedna odpowiedź – ” nie można nawet wytrwale walczyć, nie mówiąc już o zwycięstwie”.

Co gorsza taką odpowiedź doskonale znają wrogowie Polski i Polaków i cierpliwie czekają na wyczerpanie przeciwnika, a dla większej pewności stosują praktyki aktywnego zwalczania poprzez zamilczanie, korumpowanie lub kreację kontrolowanych duplikatów najgroźniejszych narodowo-patriotycznych inicjatyw medialnych.

Powstają pytania – ” co robić” ?  „Jaka powinna być odpowiedź środowisk narodowo-patriotycznych” ?

Różne mogą być odpowiedzi.  Jedni, w tym wypadku Piotrek i emisjatv, chcą postawić na samodzielność oraz atrakcyjność swego logo i uznanie dla dotychczasowego dorobku. Jeszcze inni powiedzą, że trzeba łączyć siły i łączyć kilka inicjatyw medialnych w jedno przedsięwzięcie – silniejsze kapitałowo, kadrowo, programowo i warsztatowo.

WPS już kilka lat temu wychodziło z inicjatywą do tzw. portali narodowo-patriotycznych o zapoczątkowanie współpracy poprzez wzajemne promowanie się i wymianę banerów „firmowych”.  Sugerowaliśmy też schemat współpracy polegający na lokalnym, regionalnym opracowywaniu materiałów informacyjno-publicystycznych i emitowanie ich pod wspólnym logo.  Nasze propozycje nie znalazły wówczas żadnego odzewu.

Myślę, że jest dobry moment, aby wrócić do koncepcji kooperacji i koordynacji działań medialnych.

Jesteśmy w newralgicznym momencie wydarzeń międzynarodowych, których skutki nie ominą Polski.  Znajdujemy się jednocześnie w przededniu kampanii wyborczych w Polsce, zaczynając od przyszłorocznych wyborów samorządowych, co w sposób naturalny pozwala ocenić nasze „lokalne  elity”. Jak także wobec zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, co wykorzystane zostanie przez  mafie pookrągłostołowe ( PO- PiS-PSL-SLD + klony i przystawki) do kolejnej manipulacji świadomością Polaków i falsyfikowania rzeczywistości. Szczególną role przeznaczono w tym korowodzie kłamstw i pozorów ośrodkowi marionetkowego prezydenta RP, który pozorować będzie reformę ustrojowo-konstytucyjną.

Media narodowo-pariotyczne stają zatem przed wielkim sprawdzianem skuteczności, a być może także przed wielką szansą uzyskania znaczącego wpływu na świadomość Polaków, pomimo że przeciwnicy są potężni, na pierwszy rzut oka nie do pokonania.

Główne role w procesie manipulacji świadomością i aktywnością polityczną społeczeństwa polskiego zostały już rozdane przez siły, które  skolonizowały Polskę po roku 1989. Zainstalowano trzy kanały manipulacji medialnej: 1) wprost przez zagraniczne korporacje medialne , które działają przez potentatów na „polskim” rynku mediów tj. TVN( amerykański anglosasko-żydowski kapitał), POLSAT( europejski kapitał żydowski),  internet (żydowsko-anglosaski kapitał),  prasa drukowana ( niemiecko-żydowski, anglosasko-żydowski kapitał), 2) pośrednio przez całkowicie zwasalizowane ( obecnie pod przemożnym wpływem amerykańsko-żydowskim) tzw. ” media państwowe” ( TVP i PR), 3) przez pozornie ” nie polityczne i niezależne” media kościelne KK ( zarówno ogólnopolskie, jak i burzliwie rozrastające się media diecezjalne – lokalne i regionalne).

 

(Radio WPS)https://www.youtube.com/watch?v=bpp7I2pJWX8

 

 Mając na uwadze proces budowania naturalnego zaufania środowiskowego, ochronę niezależności, ale i efekt skali, efekt synergii wynikający z kooperacji, a także zwykłe względy ekonomiki środków, kadr i zaplecza technicznego proponujemy zachować schemat działania sieciowego, ale z budową Narodowego Centrum Informacyjno-Medialnego, obejmującego zarówno kraj, jak i zagranicę ( polską emigrację ).

Podmioty i środowiska zainteresowane ofertą proszone są o kontakt z WPS.

 

autor:  PZ  - 

 

Dodatek humorystyczno-muzyczny:

 

VOX - Rycz Mała Rycz

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=x7f6bwVr4-0


Zapi

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

  • @
    Może przez analogię do opublikowanej kiedyś tutaj "listy żydów w mediach USSA" należałoby w końcu zrobić i opublikować w Internecie (poza zasięgiem koszernych łapek) "listę żydów w Polsce na stanowiskach we władzach i finansach"?

    Może paru osobom by pojaśniało?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930