Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Łapaj komucha, Polaku!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dwóch Żydów z „dobrej zmiany”, M.Morawiecki, B.Wildstein, wciska Polakom jeszcze raz ten sam kit – fakt, że w nieco nowszym opakowaniu.

Bo, kto, jak kto, ale przedstawiciele „financowej nacji” tajniki geszeftu mają w małym palcu. A że nasi krajanie nie zawsze grzeszą politycznym rozumem, to i żydowski kit chętnie kupią i na żydowską wyborczą hucpę także się wybiorą.

Żydowski polityczny kit to nadal dla wielu cymes towar. Towar na tyle dobry, że zwolennik kitu Żydo-PiS może grzmotnąć zwolennika kitu Żydo-PO lub odwrotnie, a cały ten handel od 1980r. odbywa się z błogosławieństwem żydo-katolickiego Kościoła.

Żydowska bezczelność i cynizm M.Morawieckiego idą jeszcze dalej, gdy mówi nam, Polakom, wprost, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Wyjście oczywiście istnieje i jest banalnie proste, choć wymaga od nas wielkiego zaangażowania i ogromnej pracy politycznej. Tym wyjściem jest likwidacja żydowskiego reżimu w Polsce, eliminacja żydowskich elit politycznych i powrót do rządów Polaków w Polsce.

 

Krótki rys historyczny żydowskiego geszeftu

 1. Układ Polska-NRF (uznanie przez NRF granicy na Odrze i Nysie) z 1970r. zawierał klauzulę o udzieleniu Polsce kredytów w zamian za liberalizację wewnętrznej polityki, czyli umożliwienie działalności antyrządowej żydowskiej opozycji.                                                                                                            Do zaciągnięcia kredytów zmuszała sytuacja gospodarcza PRL. Wchodzący na rynek pracy wyż demograficzny mógł spowodować kilku milionowe bezrobocie – był to efekt żydowskiego sabotażu w Komisji Planowania przy URM.

 

 1. W latach 1970. antyrządowe manifestacje (strajki, głodówki, itp.) żydowskiego KOR uzyskują ochronę i wsparcie żydo-katolickiego Kościoła.

 

 1. W 1980r. powstaje żydowska „Solidarność” błogosławiona przez Kościół.

 

 1. 13.12.1981r. stan wojenny blokuje opanowanie „Solidarności” przez Polaków. W 1988r. JPII żąda od W.Jaruzelskiego delegalizacji „S” jako związku zawodowego w zamian za poparcie Kościoła dla reform „okrągłego stołu”.

 

 1. 25 września 1985 r. Nowy York – „Pakt JaruzelskiRockefeller

 

 1. 1988r. – rząd M.F.Rakowskiego zatwierdza przyjęcie reform, czyli planu Sorosa-Sachsa, znanego pod nazwą Planu Balcerowicza, realizowanego od 1990r., którego jednym z głównych celów była likwidacja majątku narodowego (państwowego i prywatnego) Polaków i przejęcie tegoż majątku przez światowe żydowskie korporacje.

 

Żydzi z PiS i PO sprzedają Polakom kit, że całe zło po 1989r. to spisek komunistów – Łapaj więc komucha, Polaku!

 

Dariusz Kosiur

____________________________________

za: http://www.ekspedyt.org/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

 

Wicepremier Morawiecki potwierdza: Polska jest kolonią – „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

 

Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

–  powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga.

Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości.

–  dodał wicepremier.

Wicepremier Morawiecki, gość Bronisława Wildsteina w programie „O co chodzi” TVP INFO, odnosząc się do sytuacji w polskiej gospodarce zwrócił uwagę na „błędny model rozwoju gospodarczego”, który spowodował w okresie transformacji utratę przez Polskę rynków w ciągu 12 m-cy.

Szereg przedsiębiorstw przeszło w sposób grabieżczy w ręce prywatne, które też nie potrafiły wielu firm rozwinąć i one zostawały w stadium upadku w bankructwie, a często też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne.

Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

–  powiedział Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga

Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości.

Na pytanie Bronisława Wildsteina skąd się wziął ów błąd wicepremier wskazał dwie przyczyny:

 1. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności polegający na dominacji paradygmatu liberalnego w gospodarce. „ Sprzedawajcie wszystko co macie”.
 2. Założony z góry perfidny plan realizowany przez komunistów, którzy stali się pierwszymi kapitalistami wycinającymi wszelką konkurencję.

Wpadliśmy w sidła neoliberalne konsensusu waszyngtońskiego(*), w sidła nomenklatury, postkomuny i różnego rodzaju łobuzów budujących niekorzystny system dla polskiego społeczeństwa.

Nie jesteśmy w stanie zastosować dobrego modelu gospodarczego, ponieważ oddaliśmy kompetencje nadzoru nad handlem w ręce Komisji Europejskiej 1 maja 2004 roku.

Aktualnie mamy własności państwowej jak na lekarstwo, bo wszystko żeśmy prawie sobie sprywatyzowali. (…) Nawet gdybyśmy byli hipotetycznie poza Unią, to nie znaczy żebyśmy mogli w prosty sposób odnieść sukces dlatego, że panują reguły braku możliwości ochrony własnego rynku ze względu na Unię Europejską tym bardziej, ale też na Światową Organizacją Handlu. (…) Gdybyśmy mogli chronić nasz rynek byśmy mieli 8-9% rozwoju, ale nie możemy tego robić w UE.

Komentarz redakcyjny

Wicepremier Morawiecki jest pierwszym politykiem z tzw. mainstreamu, który w dosadny i konkretny sposób wskazał na pierwszą i zasadniczą przyczynę braku normalnych możliwości rozwojowych. Po powołaniu komunistycznego rządu Mazowieckiego w 1989 roku rozpoczęła się grabież polskiego majątku narodowego pod szyldem „przekształceń własnościowych”. Ministrami w ministerstwie „Przekształceń Własnościowych” byli m.in. byli członkowie partii komunistycznej: Waldemar Kuczyński (PZPR), Wiesław Kaczmarek (PZPR). Nad całością czuwał Leszek Balcerowicz (PZPR) oraz liberał Janusz Lewandowski (KLD,UW,PO).

Jakich wątków zabrakło w rozmowie? Mateusz Morawiecki nie poruszył równie ważnych aspektów- braku suwerenności politycznej i monetarnej. Została również przemilczana kwestia wpuszczenia do Polski banksterów (JP Morgan). Wielka szkoda, że prowadzący rozmowę, Bronisław Wildstein pominął te kwestie.

 

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej to kolonie Zachodu. Jest już za późno, aby odzyskały kontrolę

Rządy państw Europy Środkowo-Wschodniej nie mogą zrobić wiele, by ograniczyć wielkie zyski zagranicznych firm – uderzenia podatkowe, takie jak dokonane przez Warszawę i Budapeszt, muszą pozostać ograniczone. Bo kraje te po prostu zagranicznego kapitału potrzebują, mając własne ,,stosunkowo małe gospodarki”.

,,Nie będziemy kolonią”  – mówili wielokrotnie Viktor Orban i Jarosław Kaczyński przy różnego rodzaju okazjach. To wszystko jednak nie zmieni faktycznego statusu kolonii, jaki mają te gospodarki wobec bogatszego Zachodu”Leonid Bershidsky /forsa.pl/

 

https://www.youtube.com/watch?v=cMVHoH4KSuU

Zapisz

Zapisz

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Do zaciągnięcia kredytów zmuszała sytuacja gospodarcza PRL. Wchodzący na rynek pracy wyż demograficzny mógł spowodować kilku milionowe bezrobocie – był to efekt żydowskiego sabotażu w Komisji Planowania przy URM."

  Tego nie rozumiem - powyższe zdanie można, zrozumieć tak, że to żydzi wywołali wyż demograficzny. Czy to możliwe?

  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 17:28:03
  Do zaciągania kredytów "zmusiła" Polskę Gierka chęć szybkiego wzrostu gospodarczego Polski.
  To był przemyślany plan inwestycyjny dla Polski.
  Kredyty miały być brane na uruchamianie nowoczesnej produkcji w wielu dziedzinach i spłacane tą produkcją.

  Prawie się udało, Girek bardzo rozbudował gospodarkę Polski we wszystkich dziedzinach... mimo nieudolności na niższych szczeblach (np zakładowych) (często kupowano na kredyt g..no byle tylko zagospodarować kasę i najeździć się na zachód na delegacje). Na poziomie zakładów korzyści osobiste zarządów brały górę nad celami strategicznymi.

  A nóż w plecy wbiły Polsce Solidaruchy oraz KK z JPII na czele oczywiście do spółki ze zdradzieckim i wrogim zachodem.
  Masowe strajki miały za podstawowy cel nie dopuścić do spłacania kredytów produkcją czyli zablokowanie produkcji w Polsce.
  Dodatkowo by utrudnić Polsce spłatę długów zachód nałożył na Polskę embargo ekonomiczne (na prośbę Wałęsy czyli Bolka hehehe)

  Można powiedzieć że Polacy rękami wybranych czyli Solidaruchów oraz KK z JPII na czele sami zniszczyli gospodarkę Polski i zrobili z Polski kolonię drugiej kategorii. Kolonię żydowską bo cały zachód to żydowska kolonia.


  Tak to było.
 • @Jasiek 17:28:03
  Żydowski sabotaż polegał na tym, że w poprzedzających lata 1970. kolejnych pięciolatkach Komisja Planowania nie uwzględniła wyżu demograficznego i nie stworzono odpowiedniej ilości miejsc pracy. Miała to być zemsta za odsunięcie w 1956r. Żydów od władzy - bezrobocie w socjalizmie i jednoczesne wciągnięcie bloku socjalistycznego w pułapkę zadłużeniową.
  Tę samą metodę Międzynarodowy Żyd zastosował także wobec Bliskiego Wschodu i Afryki.
  Układ Polska-NRF łącznie z klauzulą o udzieleniu Polsce kredytów podpisała ekipa W.Gomułki. Ekipa E.Gierka była tylko "beneficjentem" tego porozumienia, które w konsekwencji doprowadziło w sierpniu 1980r. do kresu rządy polskich socjalistów i do rozpoczęcia procesu dewastacji Polski.
 • Komentarz ze strony WPS
  autor: paziem vel stanislav

  Dochodzę do wniosku, że zbyt dużo uwagi poświęcamy rozpamiętywaniu przeszłości, a zbyt mało działaniom na rzecz pożądanego kształtu naszej przyszłości.

  Zastanawianie się nad bezpłodnymi dywagacjami M.Morawieckiego niczego nie wnosi.

  Trzeba, jak Morawiecki, posiadać niesamowity tupet żeby będąc wytworem i agentem mafii pookragłostołowych paserów, w których rodzinnym gronie wyrastał, i przez tegoż grona mocodawców zostając zainstalowany jako ” zbawca polskiej gospodarki”- teraz użalać się, że skolonializowano Polskę.

  Proszę wskazać choć jeden przejaw ” nowej strategii gospodarczej” Morawieckiego. No bo chyba prostackiego manewru ograniczenia jawnego rolowania vatu przez bezczelnych, powszechnie tolerowanych oszustów, nie nazwiemy chyba „nową ekonomią”? Poza tym Morawiecki przez 2 lata nie zrobił nic, bo jest ignorantem i jedynie wydmuszką PRową. Sprowadzenie JP Morgan do Polski, to sukces, w sytuacji gdy żydowski kartel bankowy rozgrywa Polskę bezkarnie na swoją korzyść od niemal 50 lat ? Morawiecki jedynie robi za stróża żydowskich lichwiarzy z NY-LONDYN-BAZYLEA. Poza tym niczym na plus nie wyróżnia się w stosunku do swoich poprzednikom. Tzw. program repolonizacji banków zamiast restytucji majątku wraz z odszkodowaniami za utracone korzyści oznacza tak naprawdę dodatkowy bonus, dla tych, którzy nakradli wystarczająco przez 20 lat, a teraz zarobili raz jeszcze. Czy np. pani Kornasiewicz stanęła przed sądem za demolkę polskiej bankowości, albo żulik ekonomiczny Balcerowicz? Czy wszczęto międzynarodową procedurę karno-restytucyjno-egzekucyjną?

  NBP jest nadal poza gestią państwa i jego finansowych potrzeb. Polska jest nadal kolonialną montownią zachodnich technologìi oraz pasem transmisyjnym akumulowanej nadwyżki poza narodowy obszar podatkowy i gospodarczy.

  Pytanie: co robić?
  Odpowiedź:ksztalcić i organizować przyszłe elity państwowe. Przygotowywać scenariusze przyszłej rekonstrukcji polskiej gospodarki. Ewidencjonować zasoby( posiadane i utracone) i dowody paserstwa. Budować kontakty z przyszłymi centrami gospodarki światowej, jakie powoli wyłaniają się z żydowskiej niewoli oraz przeciwstawiac się żydowskim próbom odwrócenia trendu światowego. Przestać uprawiać masochistyczne grzebanie się w
  żydowskiej „omnipotencji” i nie pozwalajac sobie na niedocenianie
  żydowskiej globalnej lichwy, nie wpadać w obezwładniającą pułapkę jej przeceniania.
 • @Rzeczpospolita 19:53:24
  "Żydowski sabotaż polegał na tym, że w poprzedzających lata 1970. kolejnych pięciolatkach Komisja Planowania nie uwzględniła wyżu demograficznego..."

  Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie - dla mnie to zupełnie nowa informacja.

  Ukłony
 • @Oscar 18:20:32
  "Masowe strajki miały za podstawowy cel nie dopuścić do spłacania kredytów produkcją czyli zablokowanie produkcji w Polsce.
  Dodatkowo by utrudnić Polsce spłatę długów zachód nałożył na Polskę embargo ekonomiczne (na prośbę Wałęsy czyli Bolka hehehe)"

  Straszne jak nas rozmontowano i ogłupiono :-(

  Ukłony
 • Nie ma większych komuchów,od tych...
  którzy współcześnie ścigają tzw komunę.
 • @Jasiek 17:28:03
  Gierka, do zaciągnięcia kredytów, prawdopodobnie zmusił tzw "wampir z Zagłębia" (wytypowany był na niego niejaki Marchwicki), który zamordował Gierkowi siostrę.
  Bo dlaczego niby Gierek miałby brać kredyty od światowej lichwy, skoro miał polski, narodowy bank centralny -NBP a ekonomiści stosowali wtedy tzw parytet gospodarczy, czyli druk pieniądza uwarunkowany był i miał pokrycie w operacjach gospodarczych w ciągu całego roku obrachunkowego. Przy czy, wtedy bank nie brał odsetek i nie "produkował" "produktów".
 • @Jasiek 06:01:34
  Szanowny Panie Jasiek, tutaj nie ma "hehehe", bo z powodu tych wtedy sabotaży gospodarczych, które doprowadziły do tzw Transformacji Ustrojowej 89/90, życie w Polsce straciło miliony Polaków. Na tyle szacuje się wielkość "koniecznych ofiar" (jak nam wtedy komuch pokroju Bolka, Małachowskiego, Gieremka itd wmawiali) "bezkrwawej" solidarnościowej rewolucji.
  Za Gomułki, za taki sabotaż byłby KS. Gierek miał miękkie serce, więc musiał mieć twardą d..ę (jak zresztą my wszyscy)
 • @Jan Paweł 07:11:54
  Już wyjaśniam te miliony ofiar. Tylko do 2000roku samobójstwo z powodów ekonomicznych popełniło ok 1mln Polaków.
  Pauperyzacja, utrudniony dostęp do służby zdrowia plus zatruta żywność to kolejne miliony ofiar.
  Śmiertelność z powodu nowotworów i innych chorób przywleczonych wraz naszym wejściem do UE i koniecznością dostosowania naszych rygorystycznych do tamtej pory norm żywnościowych do faszystowskich unijnych (HACAP jest częścią Codex Alimentarius, który wraz z UE wszedł do Polski a który opracował, uwolniony przez Amerykanów, zbrodniarz hitlerowski z KL Auschwitz, osądzony w Norymberdze), to kolejne masowe ofiary, które w normalnej cywilizacji uznane by były jako zbrodnia ludobójstwa.
  Polacy nazywają to odzyskaniem wolności...
  Niestety, za głupotę trzeba płacić, cenę nieraz najwyższą.
 • @Jan Paweł 06:59:32
  Te "produkty" bankowe, wliczane są potem do tzw Produktu Krajowego Brutto:-).. i to też nie jest hehehehe...
 • @Jan Paweł 06:59:32
  Te zachodnie kredyty w ok. 90% stanowiła wartość zachodnich urządzeń, maszyn, technologii, licencji, półproduktów i wyrobów gotowych. Gotówka to był znikomy procent.
 • @Rzeczpospolita 10:47:48
  Aha... dzięki, pozdrawiam
 • @Jan Paweł 07:11:54
  "Szanowny Panie Jasiek, tutaj nie ma "hehehe","

  To był cytat - a Szanownemu Oscarowi zapewne chodziło o bolka, a nie straszną sytuację w jakiej się znaleźliśmy.

  Pozdro!
 • @Jan Paweł 07:37:21
  "Już wyjaśniam te miliony ofiar. Tylko do 2000roku samobójstwo z powodów ekonomicznych popełniło ok 1mln Polaków.
  Pauperyzacja, utrudniony dostęp do służby zdrowia plus zatruta żywność to kolejne miliony ofiar. "

  Zgadza się - bezkrwawa transformacja to ściema dla ciemniaków.
  Kolejne miliony zostały zaprzepaszczone przez emigrację.
  Niestety

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031