Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4142 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Czy żołdactwo syjonistycznych USA i Anglii opuści Syrię?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Rosja domaga się, aby Stany Zjednoczone wycofały wojska z Syrii”

 

 

Czy będziemy świadkami eskalacji konfliktu? Czy syjonistyczne USA i Wlk.Brytania odważą się na otwartą wojnę z Rosją, Chinami, Iranem i KRLD? Czy słowiańska Polska pod żydowskimi rządami zostanie zmuszona do wojny przeciw słowiańskiej Rosji? D.Kosiur

 

 

 

 

„Rosja domaga się, aby Stany Zjednoczone wycofały wojska z Syrii”

autor: John Moll 

Samozwańcze Państwo Islamskie w Syrii praktycznie przestało już istnieć. W związku z tym powróciła kwestia obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, które stacjonują w Syrii i oficjalnie zwalczają terroryzm. Rosyjskie władze wskazują, że skoro sytuacja została już opanowana to USA powinny wycofać swoich żołnierzy.

Minister Spraw Zagranicznych Siergiej Ławrow wskazał, że Stany Zjednoczone i jej międzynarodowa koalicja nie zostały poproszone o pomoc przez syryjski rząd, ani nie otrzymały nawet zgody od Rady Bezpieczeństwa ONZ na interwencję w obcym państwie. Jego wypowiedź jest reakcją na oświadczenie Sekretarza Obrony USA Jamesa Mattisa, zgodnie z którym wojska amerykańskie mają pozostać w Syrii tak długo, aż dojdzie do zmiany w rządzie w Damaszku – to znaczy gdy prezydent Baszar Assad utraci władzę.

 

Ławrow zwrócił uwagę, że Stany Zjednoczone najwyraźniej zamierzają kontrolować część syryjskiego terytorium, aby osiągnąć swoje cele i wcale nie chodzi tu o walkę z ISIS, które w Syrii już praktycznie nie istnieje. Rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa zauważyła również, że islamscy rebelianci otrzymali nowe uzbrojenie. 27 grudnia dokonali ostrzału rakietowego na bazę lotniczą Hmejmim w prowincji Latakia. Dwa pociski zostały wtedy przechwycone przez rosyjski system obrony powietrznej Pancyr, trzeci nie trafił w cel. Natomiast dzień wcześniej, terroryści zestrzelili nad muhafazą Hama syryjski samolot wojskowy z pomocą przeciwlotniczego zestawu rakietowego MANPADS.

 

W tym samym czasie szef Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow oskarżył Stany Zjednoczone o udzielenie schronienia i przyłączenie zbiegłych bojowników ISIS do „umiarkowanego” ugrupowania zbrojnego Nowa Armia Syrii, które funkcjonuje w południowej części Syrii przy granicy z Irakiem, gdzie USA i Wielka Brytania mają swoje bazy wojskowe. Rosyjski generał dodał, że Ministerstwo Obrony jest w posiadaniu danych wywiadowczych, które potwierdzają współpracę amerykańskich sił zbrojnych z islamistami.

 

Kontrola nad Syrią ma dla Stanów Zjednoczonych istotne znaczenie w kwestii zatrzymania ekspansji Iranu w kierunku Izraela. Całkiem niedawno dowódca sił specjalnych wchodzących w skład irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej generał Qassem Soleimani zapowiedział, że jeśli amerykańscy żołnierze nie opuszczą Syrii to zostaną do tego zmuszeni. Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie sugerują, że wkrótce może wybuchnąć kolejna wojna – nie wiadomo jednak czy będzie to kolejna wojna pośrednia na terytorium innego państwa, czy też będziemy świadkami wojny na całego, która podpali cały region.

za: //zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-domaga-sie-aby-stany-zjednoczone-wycofaly-wojska-z-syrii

____________________________

KOMENTARZE

 • Głębokie Państwo
  Przed wyborem na prezydenta Trump krytykował Obamę i wojnę w Syrii. A obecnie Trump robi dokładnie to, co przed nim robił jego poprzednik, a nawet jeszcze gorzej. Twarze się zmieniają, zmieniają kolor zasłony w owalnym gabinecie Białego Domu (z bordowych na złote), ale nie zmienia się polityka.
 • Autor
  Wiemy o tym .Nikt ich nie zapraszal do Syrii ale weszli ,zalozyli bazy i nie chca wyjsc.Ewakuowali czesc dzihadystow Daesh-chyba przegrupowuja sie i czekaja na odpowiednia chwile aby ponownie uderzyc.
 • @ Autor
  "...nie wiadomo jednak czy będzie to kolejna wojna pośrednia na terytorium innego państwa, czy też będziemy świadkami wojny na całego, która podpali cały region."

  Eeeee tam ;-( Zaraz tam wojna. Zrobi się pożar bazy... ;-) No może jeszcze zderzą się ze sobą dwa usraelskie lotniskowce miażdżąc między sobą jednego lub dwa okręty podwodne... Padgatowka medialna już była, nikt się nie zdziwi.
  Mam cichą nadzieję, że właśnie tak się to zakończy.

  Serdecznie pozdrawiam

  5*
 • @AgnieszkaS 22:42:40
  "Przed wyborem na prezydenta Trump krytykował Obamę i wojnę w Syrii. A obecnie Trump robi dokładnie to, co przed nim robił jego poprzednik, a nawet jeszcze gorzej."

  Chyba już go syjoniści otumanili :-(
  Mam nadzieję, że otrzeźwieje po telefonie od pułkownika.

  Pozdro!
 • @mac 22:55:46
  "Daesh-chyba przegrupowuja sie i czekaja na odpowiednia chwile aby ponownie uderzyc."

  Ach, kuźwa! Jak mi się marzy upadek meteorytu w takie przegrupowanie! Tak na nowy rok.... Szczególnie w namiot instruktorów.
 • Czy ten John Moll
  ...to amerykański syjonista?
  A może to farbowany Słowianin?
 • @Talbot 08:40:56
  "Czy ten John Moll
  ...to amerykański syjonista?"

  A Szanowny Talbot? ;-DDDD

  Pozdro!
 • @Jasiek 02:23:40
  Na meteoryt raczej bym nie liczył. Ale na kilka rakiet Kalibr jak najbardziej....
 • @SZS 15:36:01
  "Na meteoryt raczej bym nie liczył. Ale na kilka rakiet Kalibr jak najbardziej...."

  Też czasem lubię być perwersyjny ;-DDD

  Jednakowoż nie o moje życie tylko tu chodzi i z tego względu wolałbym meteoryt :-)
  Kalibr jest raczej dość konfliktogenny bym powiedział.
  Meteoryt daje natomiast nadzieję na - tu cytuję - deeskalację ;-) Modne słowo ostatnio.
  Mam nawet scenariusz: bierze się rakietę do wynoszenia satelitów, trochę kamieni zamiast satelitów - sporych, takich mniejszych i całkiem małych - żeby wyglądało na rój ;-) Oblicza się trajektorię, umieszcza te "satelity" na odpowiedniej orbicie i dalej działa Matka Ziemia ;-)
  Podejrzewam, że prędkość takiego upadku mogłaby być zdecydowanie większa niż zacnego oczywiście Kalibra.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • USA zostaną wyciśnięci z Syrii jak niechciany pryszcz.
  To będą dyplomatyczne kleszcze nie militarne.
  Rosji i Syrii łatwo uda się uzyskać globalną jednomyślność nielegalności obecności USA w Syrii.
  Rosji i Syrii łatwo uda się przekierować nienawiść byłych tajnych wspólników USA na byłego sponsora. USA w Syrii zdradziła wielu swoich wspólników którzy oddawali życie za interesy USA i Izraela (za koszerną kasę via Arabia Saudyjska).
  USA będą kopane politycznie przez wszystkie światowe instytucje bo prawnie nie mają żadnego argumentu.
  Prestiż USA będzie dalej leciał na łeb na szyję...jak światowego bandyty na coraz większej ilości oficjalnych międzynarodowych forach.

  Z drugiej strony bazy USA będą atakowane przez byłych zdradzonych najemników.
  Z trzeciej strony bazy USA zostaną wyizolowane (otoczone) i pozbawione dostaw. Dostawy lotnicze też ustaną po ogłoszeniu "strefy wolnej od lotów dla samolotów USA i "koalicji" (prawo każdego kraju).
  Kurdowie dogadają się z Syrią przy pomocy Rosji (na autonomię) i USA zostanie się obcym ciałem we wrogim sobie środowisku.
  Część Kurdów która flirtuje z Izraelem zostanie zduszona lub wyrżnięta przez Kurdów którzy chcą autonomii w ramach Syrii.

  Polityka.... polityka... przez duże P.
  a nie przy pomocy pały dywanowych nalotów czy bomb atomowych na cywilne miasta.
  Co nie znaczy że małpa z brzytwą nie użyje brzytwy... jednak musi mieć pełną świadomość że sama się przy okazji poharata.
 • @Oscar 18:50:25
  "Polityka.... polityka... przez duże P."

  USA też robi wielkie "P" - mam na myśli oczywiście pierdolnik ;-(

  Ukłony
 • Wiem, że to nie na temat, ale powiadamiam wszystkich,
  kórzy mają mózgi i ich używają, a więc, do dzieła!!!

  POLACY! Czas powstać z kolan!!!
  ----------------------------------------------------------------------------------------

  Jest rok 1656 od dnia stworzenia świata, a więc około 4 350 lat temu. Rozpoczyna się wielki POTOP, który w ciągu 40 dni zabił wszystkich ludzi i wszystkie lądowe zwierzęta na ziemi. Stwórca przygotował jedynie ośmioosobową rodzinę Noego i wybrane zwierzęta do przeżycia potopu na arce (dużym statku). Statek ostatecznie osiadł na zboczach góry Ararat w dzisiejszej, wschodniej Turcji.

  NOE MIAŁ 3 SYNÓW:
  - Sem
  - Jafet
  - Cham

  Książka:
  August Bielowski - Wstęp krytyczny do dziejów Polski (1850r.)

  Strona 191

  Ja który nazwan jestem Miorsz (żył i pisał w pierwszej połowie wieku XI) znalazłem w xięgach taką wiadomość o pochodzeniu czyli o początku narodu polskiego od stworzenia świata.
  Przedewszystkiem trzeba wiedzieć że Polacy pochodzą od Jafeta syna Noego, któremu ojciec błogosławiąc, z natchnienia ducha świętego rzekł: rozplemieni bóg Jafeta.

  Ten Jafet między wielą synami których spłodził, miał jednego któremu na imię było Jawan, a tego Polacy zwą Iwan.

  Jawan (Iwan) zaś zrodził Filara;

  Filar zaś zrodził Alana;

  Alan zaś zrodził Anchiza;

  Anchiz zaś zrodził Eneja;

  Enej zas zrodzil Askaniego;

  Askani zaś zrodził Pamfila;

  Pamfil zaś zrodził Reęsylwię;

  Reasylwia zaś zrodziła Alana;

  Alan zaś KTÓRY PIERWSZY WKROCZYŁ DO EUROPY zrodził Negnona;

  Negnon zaś czterech miał synów, a najstarszy z nich był Wandal;

  Wandal, od którego poszli Wandalitowie zwani dziś Polakami;

  POLACY, dzieci Wandala, w prostej linii, pra, pra... prawnuki Noego!!!

  --------------------------------------------------------------------------------------

  Wiadomośc ta jest potwierdzeniem haplogupy R1a1!

  Na dzisiejszych ziemiach na których my żyjemy, nasi przodkowie osiedlali się już 3 800 lat temu!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031