Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Coroczna judaistyczna indoktrynacji katolickich owieczek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

DNI Judaizmu w żydo-katolickim Kościele

Znalezione obrazy dla zapytania dzień judaizmu w kościele katolickim foto

 

Już po raz 21 w środę 17 stycznia obchodzony będzie Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa z Księgi Izajasza: „Pokój! Pokój dalekim i bliskim! (Iz 57,19)”.

 

Poczynając od chanukowych obrzędów i peanów w pałacu prezydenta Polski, w trakcie których Andrzej Duda pozwolił sobie na zabronione konstytucyjnie propagowanie rasizmu, mówiąc o jakimś narodzie wybranym( pytanie przez kogo ?! i do czego ?!PZ), kontynuowany jest nieskrępowany marsz judaizmu przez nasz kraj.

 

Uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim

https://www.youtube.com/watch?v=y_3EesRwWKg

 

 

Obecne prawo w Polsce nie zabrania, aby naczelne funkcje w państwie polskim sprawowali Żydzi.  Przykład obecnego premiera rządu to potwierdza, a on sam wyraźnie to podkreślał przywołując wojenne losy swojej rodziny. Szkoda, że symetrycznie prawo Izraela nie przewiduje pełnienie takich funkcji jeśli już nie przez tak ” kochanych” Polaków, to chociażby przez Palestyńczyków lub Irańczyków.

Oby uciąć „niezdrowe plotki” oczekujemy jasnych oświadczeń od wysokich urzędników państwa polskiego, jakiej są narodowości, gdyż składając przysięgę deklarują działać dla dobra narodu, ale chcielibyśmy w końcu wiedzieć, JAKIEGO NARODU? Polacy nie mają skłonności rasistowskich i nie chcą uchodzić za naród wybrany, gdyż narody wybrane zwykle Polakom, Słowianom i  wielu narodom świata kojarzą się z mordercami, oprawcami, zbrodniarzami i pospolitymi złodziejami !

Żydzi, ośmieleni tolerancyjnością i niefrasobliwością Polaków – poszli tak daleko, że jakiś emerytowany, czy w stanie spoczynku żołdak izraelski o podejrzanych kompetencjach, niejaki Jonny Daniels bez żenady zaprasza wicepremiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej na „pogawędki”. A polskie służby zamiast aresztować natychmiast gagatka, nie reagują,  a vice w nagrodę zostaje…premierem!

Inna, tym razem zamieszkała w USA żydowska grupa przestępcza usiłuje wmówić Polakom, Amerykanom i światu  podpierając się jakimś amerykańskim „actem 447″, że coś jej się powtórnie, czy nawet już potrójnie ( uwzględniając to co ukradli lub kupili od lokalnych paserów w trakcie tzw. ” prywatyzacji balcerowiczowsko-transformacyjnej”) należy z polskiego majątku narodowego. Zamiast do amerykańskiego podatnika ( patrz polsko-amerykańskie umowa indemnizacyjna z początku lat 60 tych XX w.) żydowscy złodziej chcą zwrócić się do polskiego podatnika. Panie prezydencie Trump, niech pan przez koligacje rodzinne wytłumaczy żydowskim oszustom żeby nie przeciągali struny!

Polacy, w 100 lecie odzyskania niepodległości – pora odzyskać Polskę!

 

PZ   -  

 

W gorliwości judeokatolickiej Kraków na czele, a tuż za nim Warszawa i Łódź

 

 

ABC Dnia Judaizmu
Dzień Judaizmu w Kościele katolickim jest szczególnym czasem wspólnotowej refleksji i modlitwy. Refleksja ta, w oparciu o teksty biblijne i wypowiedzi Urzędu Nauczycielskiego Kościoła na temat stosunków katolicko-żydowskich, winna pomagać katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa, w pogłębianiu świadomości tego, że religia żydowska nie jest wobec naszej religii „rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym”, oraz że nasz „stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii” (Jan Paweł II); że można mówić o ścisłym pokrewieństwie obu religii, a wyznawców judaizmu nazywać „starszymi braćmi w wierze” (Jan Paweł II). Budowanie wzajemnego braterstwa i formowanie właściwej mentalności wiernych wymaga Bożej pomocy, dlatego tak bardzo potrzeba modlitwy.

za: //www.pat.krakow.pl/konferencje-sesje/dzie%C5%84-judaizmu-w-ko%C5%9Bciele-katolickim-w-polsce-17-i-2018

 

Obchody XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

 
FOT. MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

 

„Pokój! Pokój dalekim i bliskim!” – pod tym hasłem zaczerpniętym z Księgi proroka Izajasza (Iz 57,19) odbędą się obchody XXI Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu, który przypada 17 stycznia 2018 roku.

17-21 stycznia, wstęp wolny

Dzień ten został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 r. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Wydarzenia towarzyszące jego obchodom będą odbywały się w dnach 15-21 stycznia. Organizatorem XXI Dnia Judaizmu jest Komitet Episkopatu Polski do Dialogu z Judaizmem. Muzeum POLIN włączyło się w obchody i zaprasza na specjalne wydarzenia.

Ramowy program XXI Dnia Judaizmu POBIERZ >>

PROGRAM WYDARZEŃ W MUZEUM POLIN

Sympozjum „Pokój! Pokój dalekim i bliskim”

17 stycznia, godz. 11.00-13.00, wstęp wolny, sala konferencyjna A

Przed sympozjum zapraszamy na wspólną modlitwę w sali pomnikowej.

W trakcie sympozjum zastanowimy się nad głównym tematem Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce mianowicie nad określeniem „pokój dalekim i bliskim”. Jak w tradycji judaistycznej i chrześcijańskiej jest rozumiany pokój? Czy rozumienie pokoju w judaizmie i chrześcijaństwie bardzo się różni? Czy nastąpiła jakaś ewolucja tego określenia? Kim są dalecy i kim są bliscy? Kogo tak nazywamy i dlaczego? Co oznaczają te pojęcia w obu tradycjach religijnych? Kogo one dotyczą?

Moderatorem sympozjum będzie prof. Jan Grosfeld z Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Profesor Grosfeld jest członkiem Konferencji Episkopatu Polski do dialogu z judaizmem, redaktorem naczelnym czasopisma „Chrześcijaństwo-Świat-Polityka”. Zajmuje się ciągłością i zmiennością w nauczaniu społecznym Kościoła, antropologią judeochrześcijańską oraz dialogiem i konfliktami międzyreligijnymi.

Paneliści:

 • Arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki, członek Rady Głównej Episkopatu Polski. Przewodniczy Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Jest kierownikiem Katedry Historii Kościoła w Średniowieczu w Instytucie Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Zaangażowany na rzecz ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Był pomysłodawcą zorganizowanego w 2011 spotkania chrześcijan, Żydów i muzułmanów w intencji pokoju pod nazwą „Echo Asyżu w Krakowie”. Członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, a także kapituły Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała przyznawanej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.
 • Rabin Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski, pełni także funkcję Rabina Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Już jako student, w latach 70., rabin Schudrich podróżował do Europy Środkowej i Wschodniej i nawiązywał kontakty z żyjącymi tu Żydami. W 1990 zaczął pracować dla Fundacji Laudera. Lata 1992-98 spędził w Warszawie. Do Polski powrócił w czerwcu 2000 jako główny rabin Warszawy i Łodzi.
 • Rabinka Małgorzata Kordowicz – jest absolwentką Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczyła hebrajskiego m. in. na UW. Wydała 2 książki: polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci oraz wzbogacony o część współczesną reprint elementarza do nauki hebrajskiego z początku ubiegłego wieku. Przez 15 lat była członkinią zespołów redakcyjnych kilku polsko-żydowskich periodyków. Ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i – jako pierwsza Polka – została rabinką.
 • Siostra Anna Bodzińska – siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu. Zakon prowadzi grupy biblijne dla dorosłych i młodzieży, głosi rekolekcje i wykłady związane z tematyką dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, organizuje Biblijny Dzień Pustyni, pracuje zawodowo oraz uczestniczymy w różnych grupach angażujących się ekumenizm oraz dialog międzyreligijny.

za: //www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/12/15/obchody-xxi-dnia-judaizmu-w-kosciele-katolickim-w-polsce

_____________________________________

 

 

Ten pan z lewej, w czerwonej czapeczce (nawet kolor nazywa się biskupim) upominał polskie owieczki: „antysemityzm jest grzechem”, „nacjonalizm jest herezją i zaprzeczeniem patriotyzmu”. – Więc już wiesz głupi polski goju, że musisz kochać Żyda? Przecież i pan Jezus także był Żydem i jego mamusia również z tej samej nacji, a od – nomen omen – 1 kwietnia 1656r. jest królową Polski. …. Dobrze to wyłuszczył znany opozycjonista PRL, Żyd K.Modzelewski: „bez Kościoła czeka nas w Polsce zgroza”.

 

 

Znana warszawska aferzystka w towarzystwie w niczym nie ustępujących jej aferzystów - po 1990r. rzucili się jak wygłodniałe psy do michy na przejmowanie polskiej ziemi, także na naszych Ziemiach Odzyskanych, których polskości nie chcieli uznać do 1972r., - unijne dopłaty także zbierają (unijne dopłaty pochodzą z podatków ściaganych z Polaków, np. 75% VAT idzie do UE). Żydo-katolicki Kościół jest największym w Polsce posiadaczem ziemi rolnej, ale także wielu działek miejskich.

W okradaniu narodu i państwa żydo-reżimowa władza i żydo-katolicki Kościół idą ręka w rękę.

 

D.Kosiur

KOMENTARZE

 • Komentarz ze srony WPS
  Autor: Metro

  Z okazji dnia Judaizmu przypomnę więc fragment „Pisma Świętego” który był normatywną podstawą do wymuszenia na Poncjuszu Piłacie kary śmierci dla agitatora Jeszu. Pwt 13 (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=227):

  Bałwochwalstwo

  2 Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud,
  3 i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: «Chodźmy do bogów obcych – których nie znałeś – i służmy im»,
  4 nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy.
  5 Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego.
  6 Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie.
  7 Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi –
  8 jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego –
  9 nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa.
  10 Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud.
  11 Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
  12 Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

  Jeśli ktoś nie wierzy, że Jeszu zmieniał Prawo, odsyłam do „Kazania na górze” (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248).

  Święty Szaweł, człowiek który wymyślił, skodyfikował i rozpropagował religię opartą na śmierci i rzekomym zmartwychwstaniu Jeszu, osobiście uczestniczył w stosowaniu tego fragmentu Prawa. Sam święty Szaweł organizował ukamienowanie zwolennika zabitego Jeszu, proroka zwanego świętym Szczepanem.

  Chrześcijaństwo powstało jako judejska sekta, jednakże sekta ta od początku była tępiona przez funkcjonariuszy judaizmu opierających się na ważnych judejskich tekstach, między innymi wyżej przywołanym. Chrześcijanie twierdzą że powyższy fragment absolutnie nie dotyczy Jeszu, bo on jest „mesjaszem” zapowiadanym od setek lat przez judejskich proroków. W tej chrześcijańskiej „narracji” od czasów pobytu Jeszu w Palestynie to chrześcijanie są prawdziwymi Izraelitami i bóg Izraelitów to z nimi trzyma a dotychczasowi judaiści, którzy w mesjasza Jeszu nie uwierzyli, to renegaci. Judaiści twierdzą zaś że Jeszu to kolejny fałszywy prorok co po śmierci zrobił nadzwyczajną karierę.

  Niezależne od tego, po której stronie sporu chce się opowiedzieć ktokolwiek, kogo ten spór interesuje, faktem jest że:
  ALBO Jeszu był „mesjaszem” i judaiści błądzą
  ALBO Jeszu był kolejnym fałszywym prorokiem i chrześcijanie czczą bałwany.

  Nie jest możliwa jednoczesna sytuacja, że Jeszu był mesjaszem, a judaiści którzy go zabili nadal są wierni temu samemu bogu, którego namiestnika zabili pod Jerozolimą. – A taką właśnie wersję promuje od dekad „Stolica Apostolska” wierząc w nieograniczoną ciemnotę i umysłową gnuśność swoich owieczek i baranów. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pozostaje więc życzyć głupim katolikom obchodzącym „dzień judaizmu” coby po śmierci trafili w piekle do kadzi z wrzącymi ekstrementami, tuż obok kadzi w której cierpi niewysłowione męki Jeszu – o czym zaświadcza święty Talmud.
 • Panie Dariuszu...
  Pan Bóg jest nierychliwy (czeka i daje szansę na nawrócenie), ale SPRAWIEDLIWY.
  Pan Jezus, Który wiele razy ukazywał się Św Siostrze Faustynie*, mówił do niej: "kto nie będzie będzie chciał przejść przez bramę Mojego Miłosierdzia, będzie musiał przejść przez bramę Sprawiedliwości".
  Mają więc czas i jedni i drudzy, dopóki są tutaj na Ziemi, okazję do skorzystania z Miłosierdzia Bożego w Sakramencie Pokuty i pełnego nawrócenia

  * opisany jest epizod, gdy siostra Faustyna, pilnie chciała pójść do spowiedzi, ale było już późno. Poszła do kaplicy pomodlić się i zobaczyła jak do konfesjonału idzie ksiądz. Uradowana od razu skierowała się do tego konfesjonału, gdzie po zakończonej spowiedzi w wychodzącym księdzu rozpoznała Pana Jezusa.
  Inny epizod polegał na tym że w czasie jej służby na furcie, przyszedł do niej jako Bezdomny który prosił ją o posiłek.
  Takich - nazwijmy to- epizodów - jak już dzisiaj wiemy- było więcej
 • @Rzeczpospolita 16:43:10
  Ja to zawsze pytam tzw ekumenistów, czy nasz Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej, tak samo po zmroku nie widzi, jak to jest w przypadku Allaha i w związku z tym, czy my katolicy także po zmroku możemy grzeszyć/
 • @Jan Paweł 19:17:36
  Wszystkim prześmiewczym cynikom, którzy wstawią tutaj "śmieszne" komentarze o np jakimś "nawiedzeniu" Siostry Faustyny, od razu odpowiadam, że wszyscy uznani przez Kościół mistycy, zanim zostali przez Kościół uznani, byli badani także na okoliczność przywidzeń, omamów i innych psychicznych przypadłości.
  Np Władysława Papis (Władzia Fronczak, do której w Siekierkach w czasie II wojny przychodziła Matka Boska i Pan Jezus) poddawana była wielokrotnie badaniom lekarskim i testom polegającym np na nakłuwaniu szpilką wrażliwych części ciała, czy podpalaniu płomieniem świecy np dłoni w czasie jej ekstatycznego uniesienia - widzenia i rozmowy z Matką Boską.
  Dziewczynka nie tylko nie reagowała na te bardzo dotkliwe bodźce, ale po zakończeniu widzenia nie miała żadnych śladów i nawet nie pamiętała, że była poddawana takim testom.
 • @Rzeczpospolita 16:43:10
  ,, Nie jest możliwa jednoczesna sytuacja, że Jeszu był mesjaszem, a judaiści którzy go zabili nadal są wierni temu samemu bogu, którego namiestnika zabili pod Jerozolimą. – A taką właśnie wersję promuje od dekad „Stolica Apostolska” wierząc w nieograniczoną ciemnotę i umysłową gnuśność swoich owieczek i baranów. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ,,

  Religia to religia ..nie możesz jej brać na logikę .. nie na darmo określano ją jako opium dla ludu . Oczywiście pisma ,,święte ,, zostały tak zredagowane by powstał mętlik w głowie .
  Nie dziw się tym biednym owieczkom , oni mają wpojony strach przed Bogiem , no ale pasterze są wykształceni .
  Napisane jest , że końcem tego ma być jeden pasterz i jedna owczarnia . No i na ziemi powoli się do tego dąży . Polska owczarnia , czuje się szczególna i opiera się jednoczeniu .
  No i jest problem z takimi jak TY ... zbłąkanymi i czarnym owcami .
 • @Jan Paweł 19:35:13 & @ fabi 19:43:57
  Należy postawić zasadnicze pytanie:

  czy nam, Europejczykom, Słowianom, potrzebna jest żydowska religia - religia z innego kręgu cywilizacyjnego, z jej antynarodowym, antyspołecznym i antypaństwowym (także antyeuropejskim) przekazem?

  Należy także przeanalizować, czy żydowska religia - w cywilizacji europejskiej funkcjonująca jako judeo-chrześcijaństwo - przyniosła i przynosi nam nadal więcej korzyści, czy szkód?

  Powyższe kwestie nie podejmują i nie obejmują filozoficznej problematyki istnienia, bądź nie istnienia, siły wyższej.
 • @Jan Paweł 19:17:36
  Panie Janie Pawle,
  specjalnie dla Pana:

  https://www.youtube.com/watch?v=mxGsryfTsrk
 • @Jan Paweł 19:35:13
  Bardzo cenię Twoje wyważone komentarze . i prawdziwe pojmowanie wiary . Nie wszystko jednak co się dzieje w kościele jest rzetelnie przedstawiane .
  Oczywiście dzieją i działy się dziwne rzeczy .. lekarze psychiatrzy określają to schizofrenią czy też chorobą dwubiegunową .
  Widzenia mają po narkotykach jak i alkoholicy . Niestety nasz umysł jest jedna wielką zagadką .
  Był taki ktoś jak Anna Katarzyna Emmerich , zostało błogosławioną , ale jej widzenia , a raczej dostęp do wiedzy jej udostępnionej nie zostały uznane . Jej przekaz wygląda jak piękniejsza wersja pism testamentowych . To na jej przekazach Gibson nakręcił film .

  Widzisz prawda jest jednak bardziej złożona , a religie Judeochrześcijańskie do których zaliczam również Islam .. nie są jedyną prawdą objawioną . Ktoś niewidzialny dał nam religie jako narzędzie samorealizacji duchowej . Niestety by było interesująco zawarł w nich sprzeczności .
  Mówiąc szczerze lepiej w to za daleko nie wnikać i być tą przysłowiową owieczką i cieszyć się życiem .
 • @fabi 20:32:52
  Angielscy biznesmeni nie mówią o pieniądzach, ale... mają je zawsze na uwadze.
  Myślę, że dokładnie tak samo powinno być z naszą Wiarą. Nawet więcej, tak musi być z naszą Wiarą a to dlatego że wszyscy kiedyś TAM pójdziemy i lekceważenie sobie przekazów danych nam STAMTĄD jest mówiąc bardzo łagodnie- lekkomyślnie naiwne.
  Co do Anny Katarzyny Emmerich, to jej przekazy, zostały na przestrzeni tych 2tyś lat wiele razy potwierdzone przez innych mistyków.
  Podam przykład.
  Jedna z mistyczek wczesnośredniowiecznych, dostała dar od Pana Jezusa przebywania w Wieczerniku w czasie Ostatniej Wieczerzy i opisała, że w czasie obmywania przez Pana Jezusa nóg apostołom, Pan Jezus zbliżył się do Judasza i coś szeptał mu do ucha.
  Inna mistyczka, parę wieków później także dostała ten sam dar, ale stała już w innym miejscu z którego słyszała co Pan Jezus mówił do Judasza (można się o tym dowiedzieć z wydanej przez Ks Natanka antologii orędzi danych nam przez Pana Boga przez różnych mistyków nt Męki Pańskiej. Zachęcam, bo czyta się to jak sensację).
  Więc ja, tak ci angielscy biznesmeni, mam ten kapitał (w tym wypadku Wiarę) zawsze na uwadze.
  Po prostu nie chcę być zaskoczonym gdy kiedyś z całą pewnością TAM pójdę.
  Po prostu Religia Katolicka jest, mimo tych wielu ingerencji różnych reformatorów, bardzo spójna i potwierdzona wiele razy przez Pana Jezusa, Który narodził się, objawił nam Ewangelię, umarł za nas, zmartwychwstał i w sumie na tym mógł poprzestać (jak chcieli by różni reformatorzy, którzy tępią tzw objawienia prywatne i inne cuda dane nam przez Pana Jezusa) a jednak, nie zostawił nas samych tutaj, bo możemy się do Niego w modlitwie zwracać i On nas wysłuchuje, czego mamy juz bardzo, bardzo wiele dowodów.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 20:14:43
  Panie Dariuszu, bardzo dziękuję za ten materiał. Szczególnie ten wstęp był wyjątkowo piękny.
  Z niektórymi tezami można się zgodzić, bo Słowianie żyli podobno w sposób w wielu aspektach bardzo zbliżony do Dekalogu. Więc chyba Pan Bóg nie musiał do Słowian przysyłać Swojego Syna a wysłał Go do narodu, który o wiele bardziej tego potrzebował. Jak wiemy ten naród Pana Jezusa i Jego Nauk nie przyjął.
  Przyjęcie więc przez Słowian Nauk Jezusa Chrystusa, nie przekreśla całej wcześniejszej historii Słowian, ale z uwagi na to, że podobno Słowianie składali ofiary z ludzi, więc przyjęcie Chrztu Św i Nauk Jezusa Chrystusa, spowodowało, że my Słowianie przestaliśmy pod tym względem być niejako barbarzyńcami.
  Więc jakby na to nie patrzeć, przyjęcie Dekalogu chroni Słowian przed popełnianiem ciężkiego grzechu przeciw przykazaniu Pana Boga - nie zabijaj.
  Nie wiem jak Pan, ale nie ryzykowałbym swojego zbawienia, przekroczeniem tego przykazania
 • @Rzeczpospolita 20:14:43
  Jako podziękowanie za ten materiał a raczej za zawarty w nim piękny wstęp, rewanżuję się w tym klimacie:
  https://www.youtube.com/watch?v=_6Zw1fqxptI
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 20:03:19
  Panie Dariuszu, Religia Katolicka nie jest antynarodowa, bo stawiając na rodzinę a nawet bardzo silnie akcentując to sakramentem (małżeństwa), Katolicyzm stawia na naród, którego rodzina jest pochodną.
  Nie ma narodu bez rodziny.
  Pan Bóg, mieszając nam języki, wyraźnie dokonał narodowego rozgraniczenia.
  To późniejsi architekci świata, wykorzystali instrumentalnie Nauki Chrystusa do swojego internacjonalizmu komunistycznego, wmawiając nam że nie ma granic.
  Owszem w sensie Wiary nie ma granic, ale widać wyraźnie, ze wolą Pana Boga jest, by ten świat był podzielony na narody.
 • @Jan Paweł 22:04:34
  ,Piszesz ,,Po prostu nie chcę być zaskoczonym gdy kiedyś z całą pewnością TAM pójdę.,,

  Nie wiem gdzie pójdziemy i czy pójdziemy, to poprzez pryzmat wiary taki mamy obraz .
  Kiedyś powiedziałem iż chciałbym by mi ,, ktoś ,,odsłonił rąbka tej tajemnicy . Teraz tego żałuję ..bo czasami to .. proście a dostaniecie staje się prawdą . Świat nie jest tym jakim go widzimy i o co tu chodzi .
  Mogę Cię jednak zapewnić ..jako człowiek jesteśmy pod całkowitą kontrolą . Doświadczyłem wielu rzeczy za cenę zdrowia psychicznego .

  To co tu przytacza Dariusz z pewnego punktu widzenia jest prawdą .
  Jednak na tym świecie nie ma nic oczywistego , uważam iż Żydzi to tylko przykrywka a za nią stoi Ktoś .
  rów. pozdrawiam
 • @fabi 23:36:53
  Pan Bóg z całą pewnością nie da Ci przypadłości psychicznych czy jakichś tam depresji których teraz pełno a tym świecie.
  Pan Bóg dopuszcza (bo wszystko na tym świecie dzieje się z Jego woli albo za Jego przyzwoleniem) działanie szatana, gdy my naszą wolą do niego się zwracamy.
  Czasami tak myślę, że lepiej dla nas by było, gdybysmy nie mieli wolnej woli. Ale to Pan Bóg wie co jest lepsze.
  A na przypadłości (jakiekolwiek) psychiczne, to nie ma lepszego lekarstwa jak "przyklejenie się" do Pana Boga.
  My jako naród dostaliśmy już wiele, wiele razy taką naukę
 • @
  French publisher suspends reprint of Céline's anti-Semitic texts

  http://www.bbc.com/news/world-europe-42661452


  //His Trifles for a Massacre is an endless litany critical of French Jews and their influence on French society.//

  https://archive.org/details/TriflesForAMassacre
 • @
  Znamienne jest, że księża katoliccy pozują do zdjęć z menorą, a nie widziałem nigdy rabina pozującego z krzyżem.. wnioskuję o wyższości hierarchicznej judaizmu w tym całym ekumenizmie..

  Wyznawcy judaizmu są ponoć marginesem w Polsce: 8-12 tys. podług statystyk i dla takiej mniejszości robi się nawet Chanukę w Sejmie i pałacu prezydenckim??
  Takich Romów w Polsce jest dwa razy więcej i nigdy nie widziałem jakiegokolwiek gestu dla ich kultury ze strony rządzących.. przedstawiciela we władzach też nie mają..

  Obstawiam(za licznymi analizami mądrzejszych ode mnie), że tej parchatej krwi diaspora (wraz z filosemitami małżeńskimi i szabasgojami pragmatycznymi) jest w Polsce ok 3.000.000. To jest ten łeb nałożony na polskie społeczeństwo. Taka Hajka ostatnio nabiła w NY przez 8dni 50.000zł rachunku na telefonie służbowym..

  Oni są tak beszczelni, bo w Polsce lud głupi, wszystko kupi..

  Taki Jan Paweł, którego cenię jako współużytkownika Neonu, szerząc nadjordańską mitologię jest podtrzymywaczem obecnego stanu rzeczy.. nieświadomie, bezwiednie, a jednak :(((((((((((
 • @wk..ny 11:09:32
  Oczywiście, że jest ich jak mrówków. ale się nie przyznają. bo oszustwo goja jest ich moralnym obowiązkiem. Dlatego ks. prof. Chrostowski zrezygnował z przewodniczenia komisji ds dialogu z judaizmem. Uznał po praktyce tego dialogu, że jest on niemożliwy. Słusznie kościół przedsoborowy zabraniał kontaktów z żydami, jako szkodliwych dla wiary katolickiej. Sporo jest o tym na stronie Ultramontes.
  Czytałam artykuł ile mienia przejęły gminy żydowskie w Polsce w ramach tych regulacji prawnych o stosunku państwa do różnych kościołów. Żadne inne wyznanie tyle nie otrzymało. I dalej wyciągają pazury. Obok tych zadeklarowanych jako malutka mniejszość, która przyznała sobie majątki jest armia zadeklarowanych komunistów, którzy stoją po stronie żydostwa a nie narodu polskiego.
 • @wercia 14:11:45
  Ksiundz?? profesur na dodatek, hehe

  Kościół przedsoborowy?? ten od żyda Szawła??

  Jest Pani śmieszna w Swej niewiedzy..

  P.S.
  Szukam opracowania na temat Żydów w Watyknie; na początku byli, potem nie, a teraz znów są.. Panie Kosiur ma Pan coś w tym temacie??
 • @wk..ny 14:54:56
  Z choinki się urwałeś?
 • @wk..ny 14:54:56
  Tak poza tym zasrańcu ks. profesor zna grekę, łacinę i życie poświęcił na pogłębianie wiedzy. Jakiś pomocnik zlewakowego, który nie umiałby wymienić z nim konkretnego argumentu w dyskusji, chlapie ozorem, bezpiecznie, na dupie, bo uważa że ón jest mundry. Nie ośmieszaj się.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031