Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4144 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Unijne dofinansowanie ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli jak okrada nas syjonistyczna banda UE i III RP

 

Co jakiś czas trzeba przypominać i uświadamiać Polakom wielkie oszustwo żydo-systemu III RP związane z zapędzeniem nas do żydowskiego, totalitarnego, obozu UE. Uświadamiać społeczeństwu piramidalne oszustwo unijnych dotacji, o dobrodziejstwie których bębnią powszechne żydo-media.

A przecież do dzisiaj żaden żydo-rząd III RP, żadna rządząca banda oszustów i złodziei nie sporządziła bilansu zysków i strat członkostwa Polski w UE – to wystarczający dowód ich oszustwa, przestępstwa całego żydo-systemu.

Rządząca banda zamiast faktycznych, rzeczywistych kwot dotacji wypłaconych przez UE Polsce, podaje tylko kwoty zaplanowane przez UE jako tzw. dofinansowanie.Rządząca banda nie podaje natomiast kwoty wszystkich obciążeń jakie ponoszą Polacy na rzecz żydowskiego tworu UE.

Jest oczywiste, że wszyscy bandyci winni zniszczenia polskiej gospodarki, poddania jej dyktatowi żydowskich światowych banków, zapędzenia Polaków do UE – choć nawet wyniki sfałszowanego referendum akcesyjnego wskazywały, że za członkostwem opowiada się znacznie mniej niż połowa Polaków -, staną kiedyś przed narodowym trybunałem.

Nie wolno także nie zauważać, że wszystkie koncesjonowane partie żydo-systemu III RP popierają ukraińskich syjonistów chcących wymusić na władzach Ukrainy przystąpienie do UE.

 

D.Kosiur

(tekst z roku 2014 – na polecenie służb żydo-reżimu tekst usunięto z naszej dawnej strony:https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/18/unijne-dofinansowanie-czyli-jak-okrada-nas-syjonistyczna-banda-ue-i-iii-rp/)

_____________________________

Unia nie oddaje naszych pieniędzy?

 

Tekst pochodzi z wydawanej przez SKOK gazety „Dobry znak” z 12.11.2010 //www.gazetadobryznak.pl/index.php?art=818

autor: Rafał Pazio

 

Entuzjaści naszej integracji z Unią Europejską reagują gwałtownie, kiedy próbuje się zasygnalizować problemy z pozyskiwaniem tzw. pieniędzy unijnych. Osoba, która próbuje poddać pod rozwagę pewne praktyki i działania urzędników zajmujących się przekazywaniem dotacji, od razu jest krytykowana jako przeciwnik „polskiej szansy na rozwój”.

Tymczasem należy pamiętać, że na kontach Unii leżą przede wszystkim nasze pieniądze – pieniądze polskiego podatnika płacone w ramach składki. Do nich mamy przede wszystkim prawo, gdyż powinny być zainwestowane w niezbędne dla Polaków przedsięwzięcia, przede wszystkim infrastrukturalne.

Niepokojące sygnały

Pojawiają się jednak niepokojące sygnały, że nie otrzymujemy należnych nam pieniędzy. Ostatnio miałem okazję rozmawiać z Pawłem Bogdanowiczem, radnym gminy Chełmiec (okolice Nowego Sącza), który przekonywał mnie, że do Polaków wraca dużo mniej pieniędzy niż wpłacili w ramach składki.

Jak wiadomo, wiele się mówi o pieniądzach unijnych, które zmieniają Polskę. Proste obliczenie pokazuje jednak, że z formułowaniem takiej opinii trzeba być bardzo ostrożnym. Radny z Chełmca pomnożył ilość mieszkańców gminy przez składkę, jaka przypada na statystycznego Polaka. W efekcie otrzymał wynik informujący o tym, że w latach 2007-2010 mieszkańcy gminy Chełmiec wpłacili kwotę 33,5 miliona złotych. Nie trzeba nikomu mówić, jaki efekt przyniosłoby skierowanie tej kwoty na gminne inwestycje.
Warto również zaznaczyć, że pozyskiwanie pieniędzy unijnych również pochłania dodatkowe koszty. Na samym starcie trzeba wydać kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Nie mamy też żadnej pewności, że dostaniemy dofinansowanie, ale swoją część musimy wydatkować. Przedstawiciele gmin bardzo często muszą zabiegać o względy polityków, ponieważ większość środków unijnych jest rozstrzygana na poziomie województwa – z reguły sejmiku. Często obowiązuje zasada: kto ma znajomości, ten ma dotację.

Obieg pieniądza

W „Dzienniku Polskim” z 25 września napisano, że na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Małopolska przeznaczono ponad 700 milionów złotych. Do tej pory wydano niespełna 9 milionów, a pieniądze trzeba zainwestować do 2013 r. Należy wyraźnie powiedzieć, że samorządowcy chcą pozyskiwać pieniądze unijne, ale z niewiadomych względów biurokracja unijna paraliżuje przyznawanie unijnych dotacji. Kilka miesięcy czeka się na przeczytanie wniosków, które odrzuca się bardzo często z powodu drobnych uchybień w dokumentacji.

Podobna sytuacja zdarza się w gminach Mazowsza. Bardzo często do budżetów wpływa kilka procent z przyznanych pieniędzy. Na przykład jednej z podwarszawskich gmin zadeklarowano przyznanie 60 milionów złotych, a do budżetu trafiło 500 tys. zł.

Pozostaje ważne pytanie. Jeśli nie otrzymujemy pieniędzy na konta samorządów, to gdzie się podziewają? Paweł Bogdanowicz powołuje się na artykuł, który czytał na portalu internetowym „Parkiet”. Napisano tam o przewalutowaniu środków unijnych, co miało uratować budżet państwa. Te środki będzie trzeba jednak zwrócić. Jeśli minister finansów Jacek Rostowski przewalutował to, co przychodziło z Unii na złotówki i w ten sposób uratował dziurę budżetową, przecież musi sobie zdawać sprawę, że pieniądze powinny trafić do samorządów na inwestycje, a nie do budżetu, żeby załatać dziurę.

Trzeba pozyskiwać nasze pieniądze

Podejmując próbę przeanalizowania tego, co dzieje się z pieniędzmi unijnymi, nikt nie próbuje zniechęcać do ich pozyskiwania, szczególnie że pochodzą one ze składki polskich podatników. Zastanawia jednak, dlaczego wysiłek samorządowców i pracowników poszczególnych gmin jest marnotrawiony przez wstrzymywanie unijnych dotacji, które powinny trafiać do małych, lokalnych wspólnot.

wytłuszczenia w tekście – D.Kosiur

___________________________________

 

Komentarz

Na temat tzw. unijnego dofinansowania pisałem kilka lat temu w artykule „Bilans kosztów członkostwa Polski w UE„ (tekst dostępny na str: https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/27/bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/)

Przeciętna składka do budżetu UE, o której pisze autor, Rafał Pazio, w przeliczeniu na statystycznego Polaka wynosi ok. 330 zł/rok (jej dokładna wartość zależy od PKB w danym roku). Gdyby jednak uwzględnić wszystkie płatności na rzecz UE związane z naszą przynależnością byłaby ona ponad dwukrotnie wyższa (na podst. Traktatu Akcesyjnego – „Bilans kosztów członkostwa Polski w UE”).

Do dnia dzisiejszego, po sześciu latach naszego członkostwa w UE bardzo wielu Polaków nie może wręcz uwierzyć, że biedna Polska ponosi część kosztów składki za bogatszą od nas Wlk. Brytanię. Na przykład za rok 2009 Ustawa Budżetowa § 8567 przewidywała – wpłata z tytułu finansowania rabatu brytyjskiego1.029.535.000 zł (tzn. ponad 1 mld zł) – za blogiem posła PSL Janusza Piechocińskiego: //www.wnp.pl/blog/6_146.html.

Otwocczanie nabici w butelkę

W moim Otwocku miejscowa jewropejska prasa (a tylko taka istnieje i to nawet ta wydawana za nasze podatki przez urząd miasta) odtrąbiła tryumfalnie, że przy realizacji  inwestycji wodno-kanalizacyjnej – inwestycji obowiązkowej, wymuszonej traktatem akcesyjnym! – Otwock otrzymał aż ok. 68,4 mln zł unijnych dotacji – tzn. taką kwotę Otwockowi przyznano, co nie znaczy, że wpłynęła na konto miasta) . Inwestycja jest rzeczywiście, jak na Otwock przeogromna. Jej wartość przekracza 200 mln zł przy budżecie liczącym ok. 60 mln zł(!), którego lwia część pochodzi z dotacji budżetu centralnego państwa, ponieważ w Otwocku nie istnieje jakakolwiek licząca się produkcja fizyczna. Miejscowa, jewropejska prasa nie informuje mieszkańców, że od 2004 r. do 2010 r. wpłacili do UE 101,6 mln zł (średnio 330 zł/osobo/rok  x  7 lat  x  44000 mieszkańców gminy Otwock). Gdyby policzyć zgodnie z traktatem akcesyjnym, czyli ze wszystkimi składkami łącznie okazałoby się, że jest to kwota ok. 240 mln zł,czyli kwota przewyższająca wartość otwockiej inwestycji. A zatem, Otwock mógłby samodzielnie sfinansować własną inwestycję i nie wpędzać budżetu miasta, czyli nas mieszkańców, w niespłacalne zadłużenie!!!

W pierwszych dniach stycznia 2011 żydo-media doniosły, że Otwock jest na Mazowszu liderem w pozyskaniu środków europejskich. Innymi słowy mieszkańcy Otwocka winni skakać z radości, że z pośród wszystkich gmin na Mazowszu oni jedni zostali najmniej orżnięci przez jewropejską unię.

Od roku 2010 do dzisiaj nie otrzymałem od władz Otwocka odpowiedzi, czy zadeklarowane przez UE dofinansowanie dla Otwocka rzeczywiście wpłynęło na konto miasta.

Jak długo jeszcze będzie funkcjonowało jewropejskie oszustwo – obóz UE? Ano, zobaczymy? Według wszelkich znaków na niebie i ziemi można z całą pewnością twierdzić, że jego dni są już policzone.

 

Metoda na wykazanie unijnego oszustwa

 1. Otóż, każdego roku, poczynając od 2004 r. sejm RP uchwala ustawę określającą wielkość polskiej składki do budżetu UE.

Wielkość tej składki, dla każdego kolejnego roku, dzielimy przez ilość ludności Polski (przez 38 mln ludzi). Otrzymamy wielkość składki przypadającą na każdego Polaka w każdym roku naszego członkostwa w UE – oznaczmy tę składkę przez An, a zatem w 2004r. każdy Polak wpłacił – A1, w 2005r. – A2, … i w 2010r. –A7.

 

 1. Dofinansowanie z UE wpływa do budżetów polskich gmin.

Jeśli po kilku latach członkostwa w UE (np. po 7 latach) nasza gmina dostała z UE dofinansowanie w wysokości DUE zł, to należy policzyć, ile w tym czasie pieniędzy – SG od wszystkich mieszkańców naszej gminy (ilość mieszkańców gminy – LMG) wpłynęło do budżetu UE, czyli:

(A1 + A2 + A3+ A4 + A5 +A 6+ A7) x LMG= SG

 1. Porównanie

Mieszkańcy naszej gminy przez 7 lat wpłacili do UE SGzł, a otrzymali z UE DUE zł.

Istnieją trzy możliwości:

a) SG = DUE

nasza gmina wpłaciła do UE tyle samo, ile otrzymała z UE,

b)SG > DUE

nasza gmina wpłaciła do UE więcej, niż otrzymała z UE,

c)SG < DUE

nasza gmina wpłaciła do UE mniej, niż otrzymała z UE

 

Mieszkam w gminie Otwock. Gmina Otwock zajęła w 2010 r. pierwsze miejsce na Mazowszu pod względem wielkości otrzymanego z UE dofinansowania.

Otwock otrzymał 69,4mln zł (za cały okres członkostwa w UE). Na podstawie powyższych wyliczeń stwierdziłem, że mieszkańcy gminy Otwock do 2010 r. wpłacili do budżetu UE prawie 100 mln zł – to chyba więcej, niż otrzymali, nieprawdaż?

Na Mazowszu są także gminy, które nigdy nie otrzymały dofinansowania z UE, mimo, że mieszkańcy tych gmin byli obciążeni składkami na rzecz budżetu UE !!!

Każdy z P.T. Czytelników może przeprowadzić powyższe wyliczenia dla własnej gminy. Obawiam się jednak, że ich wynik nie będzie lepszy od wyniku takich samych obliczeń dla Otwocka.

Polecane teksty:

//tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/

//www.bankier.pl/wiadomosc/6-mitow-na-temat-dotacji-z-Unii-3003181.html

 

Dariusz Kosiur

______________________

Żydo-katoliku, nie zapomnij!

 

Na lotnisku w Krakowie w 2003r.,tuż przed referendum akcesyjnym Polski do UE, JPII – dzisiaj już święty żydo-katolickiego Kościoła – agitował:

Polska potrzebna Unii, Unia potrzebna Polsce

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jaka jest kwota dopłat rolniczych uzyskanych w podanym okresie przez mieszkańców gminy Otwock?
 • @ Autor
  5*
 • @programista 13:36:52
  "Jaka jest kwota dopłat rolniczych uzyskanych w podanym okresie przez mieszkańców gminy Otwock?"

  Ja nie wiem, ale:

  - na pewno mniejsza niż analogicznej gminy np w Niemczech czy Francji
  - Otwock jako gmina i rolnictwo? Chyba na Andriollego? ;-DDD

  Pozdro!
 • ja tylko w kwestii FORMALNEJ
  powiadają złośliwi, że język litewski powstał z polskiego przez dodanie do każdego słowa końcówki '-psikutas'

  pan tez tworzy włąsny język dodając do co drugiego słowa przedrostek "żydo-"

  No ale "wolnoć buldogu na swoim blogu" ;)
 • No wiec ile nas wroga Polski Unia grabi......?
  Juz w trzeciej klasie gimnazjum kazdy uczen bardzo latwo zsumuje liczby dostepne,i co widac?
  1.same banki zgrabiaja z nas :kreacja pieniadza na wykup rocznego przyrostu PKB to 60mld zl/r.ciekawe policy pracuja tworza przyrost r/r PKB ale NBP nie emituje na ten przyrost zadnego pieniadza,mimo ze w polskiej konstytucji jest, ze jedynym emitentem PLZ jest` polski `nbp.Kreuja za to te kwote obce wrogie Polsce banki i wywoza ja.
  2.Podobnie, obcy bank kreuje plz inflacyjny przyrost tj ok 32mldzl/r
  3.Sama lichwa wykreowana przez obce banki wywieziona zPolski to ok 70mldzl/patrz tabele NBP/ Razem juz banki wywoza ok 160mldzl/r
  4.wywoz plz w kieszeniach i nie tylko, patrz pozycje NBP tzw konto bledow i opuszczen-rocznie to dzis ok 70mldzl.Razem juz mamy 230mld zl
  5.splata dlugow tuska na odsetki u redshielda -rocznie to 55mld zl/
  razem to juz 285mldzl./r
  6 tzw stabilizacja bankow redshielda,patrz Grecja Ukraina ,rocznie kazdy po okolo 4.5mld zl x 2 daje kwote ok 9mld zl.Razem to 294mldzl/r
  7.Obsluga tzw pomocy unijnej to ok 2.2mld zl.Razem 296,2 mlrd/r
  8. Odsetki od przymusowych kredytow za korzystanie z tzw pomocy unijnej/patrz skale zadluzenia polskich mist gmin/-tj ok 3mld zl .razem299,2mrdzl.
  9.skladka srednia roczna Polski do Uni to ok 18mldzl/r.Razem to 317,2mld zl.
  10.Wywozony z Polski VAT-lewy wg uni to okolo 80mld zl/r/.rzekomo rzad uszcelnil ok 20mld /r Niech bedzie.razem to 377,2mldzl
  11.na CITe strata okolo15mld zl/r .Razem 392,2mld zl/r
  12.wywozone obce dywidenty to okolo 60mld zl /r.Razem 452,2mld zl/r
  13.Wywoz przezLuxembourg tzw optimalizacji podatkowa to strata 40mldzl.Razem to 492,2mldzl.
  14.Wywoz przezobce firmy -szwindel firma matka -firma corka strata okolo 30mldzl/r.razem522,2mldzl.
  15.Brak podatkow/wywozony przez obcych /za dzialalnosc sklepow ich w Polsce to strata okolo 17mlde zl.Uwaga placa tylko ok 0,4mldzl,tak jakby mieli dochod ok 6mld zl /r a maja ponad 130mldzl minus drobne koszty wlasne.Razem to juz 538mldzl /rokCo przy kursie 4,2 daje 128/mld EUR/r/A to nie koniec,trzeba dalej dodac utrata -likwidacja polskiego przemyslu i zyskow z niego,surowce i kopaliny,transporty ropy ,gazu do niemiec itd itp
  Nagle po wstapieniu Polski do UNI okazalo sie ze Polacy zglupieli i nic sami nie umieja wytworzyc.Import dobr do Polski dzis to okolo 70%.TO SKANDAL.
  Z tych 538mld zl tzw unia wyplkaca Polsce tzw pomoc na rolnictw okolo 15mldzl plus na firmy I inne trele morele ok.12mlrdzl,w sumie ich `pomoc` to ok 27mldzl /r czyli 6,5mld EUR/r
  I TU UWAGA za te 6,5mld EUR/r Polska placi -daje sie zgrabic na 128mld EUR.TO JEST BSNS prawda?
  Tu sa tylko liczby z raportow nie wszystkie.
  Tak uczyniono z Polski kolonie glownie dla niemca.Stad sa tzw kary za demokracje ,parg 7 I tp bzdety.Tu jest przyczyna plucia na Polske,przezpotomkow SS,Wermachtu,gestapo itp.Tu sa tezprzyczyny przygotowania przezUSA aktu JUST,ktory otworzy droge kolejnym hazarom do grabiezy ok 65 mld USD.A tu cisza w Polskim Rzadzie o tym.Zadnych bilansow,tylko gimnazalismy latwo licza.Vivat polska szkola matematyki!!!A Polacy sie zra ,we wlasnym kotle, ze brakuje im na szkoly ,sluzbe zdrowia inwestycje ,drogi itp itd.
 • @programista 13:36:52
  Na podst. GUS - https://warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/otwocki/1417021_otwock.pdf

  PODMIOTY GOSPODARKI NARODOWEJ W REJESTRZE
  REGON W 2016 R.

  Ogółem podmiotów w gminie Otwock jest 6270 w tym w rolnictwie 22

  W Polsce przeciętna kwota wypłat na rolnika, prowadzącego gospodarstwo o średniej powierzchni gruntów rolnych (9,57 ha; nie otrzymują dopłat rolnicy posiadający gospodarstwa poniżej 3 ha ), wyniosła ok. 5tys. zł/rok.

  Zatem, można przyjąć, że rolnicy w gminie Otwock otrzymali 5 000 zł x 22 (ilość rolników w gminie Otwock) = 110 000 zł/ rok
  __________________________________


  Dokładne dane np. za rok 2006 można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w imiennym "Wykazie rolników, którzy otrzymali dopłaty" (dotyczy całej Polski).
 • @MacGregor 15:28:37
  Ano niestety, właśnie takich inteligentnych złośliwców od "psikutasa" drażni także prawda o nacji wybranej dominującej dzisiaj nie tylko w żydo-katolickiej religii.
 • Co niektorzy sobie zarobili i chwala unie - wybrancy
  Sadzac setki hektarow orzechow [ doplata do 1ha 2,5 tys pln] by po 5 latach je powyrywac i w to samo miejsce nasadzic na tych samych hektarach jablonki i grusze by tez po pieiu latach je wyrwac i czekac na nastepne ,,programy,,np jak to np proponowali w radio wysmiewajac iluzje marnowabnych srodkow finbansowych [pr1 bodajze ] hodowle ,,sulejki plennej,, ktorej co prawda w nature niema ale przeciez wyliczenia i ,,program mozna napisac .. i pieniadze ,,co niektorzy,,
  wezma . Niestety ani orzechow ani jablek z tych ,,sadow ,,polacy nigdy nie zjedza . Jakos trzeba bylo kupic milczenie..
 • Doplaty Rolne -Perfekcyjna Totalitarna metoda kontroli rolnikow i zywnosci
  Wlasnie tak,zanizono ceny plodow rolnych a nastepnie zrekompensowano je doplatami w sumie na to samo wyszlo ,Rolnicy mowia ze nawet za komuny bylo latwiej,moj sasiad mowi ze w czasach ,,zlej ,,komuny,, mial dwie maciory i z tego byl w stanie utrzymac rodzine ,kupic wegiel ,paliwo ,wychowac dzieci, dzis ma 10x tyle i ciagle goni za groszem ktoregociagle brakuje. Owszem doplaty i cenypowoduja powstawanie durzyc gospdarstw i farm ale cz to mozna jesc . w ssiedniej miejscowosci ,,rolnik ,,majacy 2,5tys swin przyjedza do sasiedniej wsi by u malego rolnika kupic swinie na uboj. Stan zdrowia spoleczenstwa jest NAJEPSZYM miernikiem jakosci obecnej wolnosci i demokracji,Co umozliwily doplaty, wkomponowanie tych pieniedzy w budrzet gospodarstw postawiono szereg waronkow i obowiazkow scislej i dokladnej kontrolujac rolnikow niz robila ,,tototalitarna komuna,, Jak powiedzial mi skoniekad dobry rolnik zrobili z nas niewolnikow
 • Zywnosc jest Bronia-Brzezinski. Doplaty to jedno z narzedzi okupacji
  Komentarze jan

  NIEMIECCY EUGENICY WIEDZA JAK PODBIJAC NAROD BEZ JEDNEGO WYSTRZAL - Hitler ma profesjonalnych nastepcow....U
  ZYWNOSC JEST BRONIA Metoda jest prosta podmienic zywnosc na analogi [ ladnie nazwane] naarod korzystajacy z takich substytutow w pewnym momencie nie jest juz zdolny do samostanowienia i suwerennosci poniewaz sila motoryczna jednostek i calego spoleczenstwa jako suma tych jedostek staje sie niewystarczajaca nawet do intelektualnego rozpoznania problemu i zdefiniowania zagrozen nie mowiac o mozliwosci przeciwdzialania. Sa to zagadnienia naukowe wystarczajaco udokumentowane i rozpoznane ,i z powodzeniem uzywane jako narzedzia podboju[kto kontroluje rzwnosc kontroluje ludzi . Dodam pierwsze pogramy eugeniczne powstaly w USA i tam byly pierwsze pruby tych koncepcji spolecznych,hitlerowcy tylko zaadptowali je do swoich celow. Swego czasu jechalem na stopa [zepsulo sie auto] z okolic Turka z kierowca tira wiozl cale 25 tys litrow smietany do Niemiec mowil ze kilka tirow na okroglo kursuje i wywozi polska smietane do Niemiec . W to miejsce Polacy maja tzw ,,zdrowe zamienniki,, o dziwo na targach poznanskich ruznej masci polglowki [lub tez agenci-to juz nie polglowki] zasiadajacy jako jurozy daja takim produktom trujacym i ubezwlasnwalniajacym polskie spoleczenstwo nagrody ,i tak oto przy zadowoleniu,, tluszczy , ze moga pracowac na zachodzie lub dla zachodu dokonuje sie przejecie i okupacja bedaca najprostsza kontynuacja , ukrytego faszyzmu.
 • @jan 21:05:00
  W stu procentach zgadzam się z tym co napisałeś.
  Dzięki.
  Pozdrawiam
 • @MacGregor 15:28:37
  "pan tez tworzy włąsny język dodając do co drugiego słowa przedrostek "żydo-" "

  I co? Może zaprzeczysz, że coś jest na rzeczy, hę?
  Jaki % tych przedrostków jest Twoim zdaniem nie na miejscu? ;-)

  Pozdro!
 • @MacGregor 15:28:37
  "pan tez tworzy włąsny język dodając do co drugiego słowa przedrostek "żydo-" "

  Mam dla Ciebie zagadkę - kto zrobił wpis o tym tytule:

  "Finał dobrej zmiany w żydowskich objęciach?"

  Wiem, wiem... jest znak zapytania na końcu ;-DDD

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031