Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
591 postów 4042 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Antysemityzm jest naszym państwowym i obywatelskim obowiązkiem”

Autorem poniższego tekstu jest Benjamin Fulford, Żyd urodzony w 1961r. w Kanadzie, mieszkający w Japonii, który studiował w Sofii (stolica Bułgarii), do której było mu niewątpliwie blisko – mam na myśli bliskość mentalną -, jako że jego rodzice pochodzili z Polski. I choć tekst dotyczy dramatycznej sytuacji finansowej USA, więc także i politycznej, a co za tym idzie sytuacji politycznej całego Zachodu – w tym naszej Polski, to w istocie jest on próbą odpowiedzi na postawione w tytule pytanie: kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu?

Pytanie to z pewnością nurtuje tzw. polityczne elity Zachodu. Najpełniej w tym temacie wypowiedziała się kanclerz NRF, A.Merkel w styczniu 2015r., stwierdzając jednoznacznie – przy czym, co niezmiernie istotne, swoją wypowiedź odczytywała z kartki -, że: „Antysemityzm jest naszym państwowym i obywatelskim obowiązkiem”. I trudno się nie zgodzić z panią kanclerz, ponieważ tak rozumiany antysemityzm – jako antysyjonizm – jest jedynym orężem w słusznej walce z przestępczym, niszczącym narody i państwa Zachodu, syjonizmem.

 

Free Europe TV - Merkel - Antysemityzm jest naszym obowiązkiem

https://www.youtube.com/watch?v=UD8Hnos1eU8

 

  

Wydaje się, że my, Polacy, po dramatycznych doświadczeniach lat 1980/90 aż do chwili obecnej, po doświadczeniach niszczenia naszej ojczyzny i pauperyzacji narodu przez żydowski reżim IIIRP oraz bezczelnych żydowskich roszczeniach finansowych wobec nas, które przecież nie płyną z miłości bliźniego – z miłości Żydów do Polaków, winniśmy powszechnie i szczególnie skutecznie uzbroić się w oręż do walki z przestępczym syjonizmem.

D.Kosiur

_________________________________

Autor: Benjamin Fulford  

za: https://benjaminfulford.net/2018/01/22/future-world-negotiated-next-two-weeks-super-blue-blood-moon-approaches/

Przyszłość świata będzie negocjowana w najbliższych dwóch tygodniach, w miarę zbliżania się szczególnych zjawisk na księżycu. Pozbawienie finansowania rządu amerykańskiego, które nastąpiło w ubiegły weekend może okazać się zjawiskiem trwałym, podczas gdy trwają rozmowy wysokiego szczebla na temat zastąpienia tego rządu. W tym tygodniu odbędzie się w Davos spotkanie przywódców starego porządku światowego, aby obradować na ten właśnie temat.

Według źródeł z Pentagonu „pozbawienie rządu finansowania zostało ukartowane, aby można było zaaresztować członków kongresu, którzy tracąimmunitet gdy nie odbywa się sesja kongresu. Ponadto, prezydent Trump został wezwany 18 stycznia na spotkanie z najwyższymi oficerami Pentagonu, gdy marynarka wojenna poszukiwała wrogich łodzi podwodnych. Władze wojskowe wykorzystują zamrożenie administracji rządowej do aresztowania członków kabały, eliminacji rządu korporacyjnego i wprowadzenia w życie republiki, co pozwoli na globalny reset walutowy”. Ponadto, ma nastąpić upublicznienie memorandum FISA, dzięki czemu zatrzymani zostaną kryminaliści w departamencie sprawiedliwości, FBI, Narodowej Radzie Demokratów, CIA oraz w organizacjach Obamy i Hillary Clinton”. Możliwe, że Trump odczyta wspomniane memorandum 30 stycznia z okazji dorocznego przemówienia State of the Union.

Według naszych źródeł, przywódca opozycji Zimbabwe Roy Bennett został zabity w New Mexico aby umocnić dolara Zimbabwe i otworzyć drogę do globalnego resetu walutowego. Dolar Zimbabwe oparty na złocie znajduje poparcie z wielu stron jako nowa afrykańska waluta mająca zastąpićmieszaninę walut kontrolowanych przez Rotszyldów. Jednakże wcale nie jest pewne, czy ten reset nastąpi zgodnie z planami Pentagonu i agencji rządowych, ponieważ sytuacja na świecie jest bardzo płynna i wymyka się kontroli USA. 

Najważniejszym czynnikiem, jaki należy mieć na uwadze jest to, że rząd USA jest najbardziej zadłużonym rządem w historii planety a głównym wierzycielem są Chiny. Gdyby USA jednostronnie ogłosiły niewypłacalność, nie byłyby w stanie kontrolować systemu dolara amerykańskiego pozwalającego na globalne operacje Pentagonu. W rezultacie, żołnierze amerykańscy  którzy już nie otrzymują żołdu wskutek wstrzymania finansowania administracji – byliby zmuszeni do żebrania na ulicach lub rabunku na całym świecie, z bronią gotową do strzału. Dla podkreślenia powagi sytuacji, chińska agencja ratingowa Dagong obniżyła notowania suwerennego i lokalnego długu USA do poziomu BBB+, z rokowaniami ujemnymi – poniżej notowań Peru lub Maroka. Oto co mieli do powiedzenia na temat długu USA:

„Stały negatywny wpływ nadbudowy na podstawy gospodarki ciągle pogarsza możliwości spłacania długu przez rząd federalny, ta tendencja zostanie wzmocniona przez znaczące obniżki podatków przez rząd. Rosnąca zależność od napędzanego długiem modelu rozwoju ekonomicznego spowoduje dalszą erozję wypłacalności rządu federalnego. Prawdopodobnie Dagong nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Pentagon, w wyniku pierwszego audytu przeprowadzonego przez audytorów zewnętrznych, ujawnił brak 21 trylionów USD za lata 1998-2015  to kwota przekraczająca 35 razy całkowity oficjalny budżet wojskowy USA za rok 2016  donoszą liczne źródła. 
https://www.sott.net/article/374124-pentagon

Informatorzy CIA, MI6 i Pentagonu twierdząże brakujące fundusze zostały wykorzystane na  sfinansowanie potężnych armii najemników znajdują

 

Pozostała część tego artykułu jest dostępna tylko dla członków BenjaminFulford.net

________________________________

teksty dotyczące tej samej problematyki:

Jeszcze w tym roku USA rozpadną się na sześć części… //www.wiadomosci24.pl/artykul/jeszcze_w_tym_roku_usa_rozpadna_sie_na_szesc_czesci_123355.html

USA – rozwój, czy upadek?  –  strona Wiernipolsce1

KOMENTARZE

 • Autor
  Panie Rzeczpospolita, kto dokonał tłumaczenia tego tekstu?

  Nie czepiam się, pomimo że fatalnie on brzmi. Czytelnicy są jednak w stanie zrozumieć przesłanie Benjamina Fulforda.

  Chodzi mi o coś zupełnie innego. Skąd tam się wzięło "sfinansowanie potężnych armii najemników znajdują..." w ostatnim zdaniu, tuż przed:

  "Pozostała część tego artykułu jest dostępna tylko dla członków BenjaminFulford.net"

  Tu jest tekst oryginalny:

  "The Pentagon, in its first-ever audit using outside auditors, has already found that $21 trillion went missing between 1998 and 2015. That is more than 35 times the entire official U.S. military budget for 2016, multiple sources report.
  https://www.sott.net/article/374124-pentagon
  CIA, MI6, and Pentagon sources say the missing money was spent on…

  The remainder of this article is only available to members of BenjaminFulford.net"

  Czy to fałszerstwo było zamierzone, Panie Rzeczpospolita?
 • Pentagon zmarnował 125 miliardów
  na kontraktorów (prywatyzacja wojny) i niesamowicie rozbudowaną administrację.

  https://www.washingtonpost.com/investigations/pentagon-buries-evidence-of-125-billion-in-bureaucratic-waste/
 • @Autor
  niby dobrze.. ale źle.. wojną to pachnie..

  z drugiej strony czytałem, że Chiny są także bardzo zadłużone, aż nadto..
  W Davos sam jakiś kacyk chińskich finansów to komentował, że problem ichniego długu jest problemem Świata..

  Reasumując, USA niewypłacalne, Chiny zbytnio zadłużone.. wojny nie będzie.. będzie NWO :( Od zawsze piszę, że Chiny jak i Rosja są umoczone w planowanie globalne elit.. chipy, kryptowaluty, totalna inwiglacja.. to wszystko na naszych oczach przyspiesza i dopina się..

  Pozdrawiam
 • Kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu?
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/02/a196.jpg
 • Autor
  Putin jest w braterskim przymierzu z syjonistami z Izraela.
  To samo dotyczy USA, UK i Chin.
  Tylko Rosja jest antysemicka - dlatego udaje, że niby czci pomniki żydowskich bohaterów komunistycznych.
 • B. Fulford WDS (Azjatycka masoneria, stoważyszenie białego smoka)
  Zawieszenie działalności amerykańskiego rządu przez weekend prawdopodobnie stanie się permanentne, ponieważ podczas negocjacji na najwyższym szczeblu nadal omawiane jest jego zastąpienie, zgadza się wiele źródeł. Przywódcy zachodniego starego porządku świata zbierają się w tym tygodniu w Davos, w Szwajcarii, by debatować nad tą kwestią, mówią źródła.

  W międzyczasie źródła Pentagonu twierdzą, że “zawieszenie zostało zaaranżowane, aby Kongres mógł zostać aresztowany, ponieważ stracili oni immunitet, podczas gdy nie byli w trakcie obrad“. Ponadto źródła podają, że prezydent USA Donald Trump “został wezwany by spotkać się z najwyższymi członkami władz w Pentagonie 18 stycznia , podczas gdy marynarka polowała na zbójeckie okręty podwodne, a wojsko wykorzystuje zawieszenie, aby aresztować kabała, rozwiązać korporacyjny rząd i ustanowić Republikę, by wprowadzić globalny reset walut (GCR). “

  Ponadto źródła kontynuowały: “Izba może wydać memorandum FISA( Foreign Intelligence Surveillance Act), które usunie przestępców z Departamentu Sprawiedliwości, FBI, Demokratycznej Rady Narodowej, CIA oraz organizacji Obamy i Hillary Clinton.”

  “Trump może nawet przeczytać memorandum w corocznym orędziu noworocznym 30 stycznia“, dodają źródła.

  Źródła mówią również: “Roy Bennett, przywódca opozycji Zimbabwe, został zabity w Nowym Meksyku, by umocnić dolara Zimbabwe i utorować drogę dla GCR.” Dolar Zimbabwe oparty na złocie jest forsowany przez wielu jako nowa afrykańska waluta, aby zastąpić obecny miszmasz walut kontrolowanych przez Rothschildów.

  Jednak nadal nie ma pewności, czy GCR nastąpi zgodnie z przewidywaniami ludzi w Pentagonie i agencjach, ponieważ sytuacja na całym świecie jest wyjątkowo niestabilna i wymyka się spod kontroli USA.

  Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że rząd Stanów Zjednoczonych jest najbardziej zadłużonym rządem w historii planety, a znaczna część tego długu jest w rękach Chin. Jeśli Stany Zjednoczone jednostronnie nie wywiązałyby się ze zobowiązań, nie byłyby w stanie kontrolować systemu dolara amerykańskiego, który pozwala Pentagonowi działać na całym świecie. Rezultatem byłoby to, że żołnierze amerykańscy, którzy już nie otrzymują wynagrodzenia dzięki zawieszeniu rządu, byliby zmuszeni do żebrania na ulicach lub okradania ludzi z bronią w ręku na całym świecie. Jakby dla podkreślenia tej sytuacji, chińska agencja ratingowa Dagong obniżyła rating długu rządu centralnego USA i samorządu lokalnego do BBB + z perspektywą negatywną, umieszczając go poniżej Peru lub Maroka.

  Oto, co mieli do powiedzenia na temat długu USA:
  “Odwieczny negatywny wpływ nadwyżki na bazę ekonomiczną nadal pogarsza źródła spłaty zadłużenia rządu federalnego, a tendencja ta ulegnie dalszemu pogorszeniu w skutek ogromnych cięć podatkowych rządu. Rosnąca zależność od napędzanego zadłużeniem trybu rozwoju gospodarczego będzie nadal obniżać wypłacalność rządu federalnego. “

  Dagong prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak głęboko sięga problem. Pentagon, w swoim pierwszym audycie przeprowadzonym przez zewnętrznych audytorów, odkrył, że w latach 1998-2015 zniknęło 21 bilionów dolarów. To ponad 35 razy więcej od oficjalnego amerykańskiego budżetu wojskowego na 2016 r., donosi wiele źródeł.

  https://www.sott.net/article/374124-pentagon

  Źródła CIA, MI6 i Pentagonu twierdzą, że brakujące pieniądze zostały wydane na budowanie olbrzymich armii najemników poza kontrolą oficjalnych struktur rządowych. Są to ludzie stojący za ISIS, wojną z Jemenem, Blackwater / Academi itd. Źródła mówią również, że większość pieniędzy została wydana na “Tajny program kosmiczny“.

  Ponieważ staramy się skupić na widocznym świecie tu i teraz, zobaczmy, jakie części tajnego programu kosmicznego są widoczne dla nas, członków “populacji na powierzchni”.

  Pierwsze, co przychodzi na myśl to Elon Musk z jego programami Tesla Motors i SpaceX. Kapitalizacja rynkowa Tesla Motors w wysokości 350 miliardów dolarów jest 50-krotnie wyższa od jej sprzedaży i 218 razy większa od jej przychodów.

  Tradycyjnie, pułap rynkowy został uznany za rozsądny przy około dziesięciokrotności dochodów. Najwyraźniej Musk jest głównym kanałem prania brudnych pieniędzy dla wszystkich fałszywych pieniędzy z prywatnego banku centralnego, które zostały niedawno wyczarowane. Ważne jest również, aby pamiętać, że źródła w Pentagonie i NSA zgadzają się, że SpaceX i Musk są prawdziwymi podejrzanymi stojącymi za niedawną “groźbą” rakietową w Korei Północnej.

  Potem oczywiście jest Alphabet / Google, których niedawno zwolniony przewodniczący Eric Schmidt odwiedził Koreę Północną w 2013 r., zanim rozpoczęła się ostatnia rakietowa wrzawa. Google został powiązany z zaginionym malezyjskim lotem 370/17 i połączonym zniknięciem mikrobiologów i inżynierów komputerowych.

  https://www.veteranstoday.com/2018/01/19/new-evidence-did-google-down-mh-17-killing-238/

  W każdym razie, w ostatnich latach widzieliśmy niezliczone próby kabalistów mafii chazarskiej, aby zdetonować broń nuklearną i rozpocząć ich “Armageddon“, tyle że są powstrzymywani za każdym razem przez często tajemnicze siły.

  Nasze tu i teraz źródła Pentagonu przyznają, że “Tajny program kosmiczny mógł zostać wykorzystany do zestrzelenia pocisków nuklearnych wycelowanych w Hawaje i Japonię oraz do powstrzymania kabała przed opuszczeniem Ziemi“.

  Tymczasem z powrotem na ranczu owieczek na powierzchni planety Ziemia, jasne jest, że oligarchowie z Zachodniego Wybrzeża są atakowani w swoich kalifornijskich fortecach.

  Za niedawnymi tajemniczymi pożarami w Kalifornii podążają równie tajemnicze roje trzęsień ziemi w Reno w stanie Nevada w zeszłym tygodniu. Pamiętajcie, że Reno jest ostatnim dużym nieuregulowanym centrum “banków zarejestrowanych w rajach podatkowych” na ziemi, gdzie gromadziła się rodzina Rothschildów.

  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5287797/Is-Big-One-hit-240-mini-tremors-rock-Nevada.html

  Podziemna baza w Reno została powiązana z technologią antygrawitacyjnych dysków i działalnością nazistowską na Antarktydzie. Link z dowodami na to został usunięty z Internetu, w czasie gdy ten biuletyn był publikowany.

  Być może dlatego wyższy rangą urzędnik CIA, który jest krewnym admirała Byrda sławnego z badań Antarktydy, zwrócił się z prośbą o spotkanie z przedstawicielami Organizacji Białego Smoka przed i podczas wydarzenia Super Błękitnego Krwawego Księżyca 31 stycznia, aby “omówić przyszłość planety Ziemia.” Spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu w niejawnej lokalizacji w Azji Południowo-Wschodniej.

  Mamy nadzieję, że będziemy mieli szczegółowy raport z tego spotkania dla naszych czytelników w biuletynie z 5 lutego 2018 roku.

  Nie ulega wątpliwości, że tajny rząd USA znajduje się pod presją, jak nigdy dotąd, z powodu trwającego upadku obecnej umowy społecznej ze Stanami Zjednoczonymi.

  Można to zobaczyć na wykresie pod tym linkiem, który pokazuje gwałtownie rosnący – i niezrównoważony – wzrost zamożności 1% populacji ze szczytów od 2014 roku.

  Sytuacja w Kalifornii może być teraz najbardziej krytyczna. Olbrzymie namioty obozowe dla bezdomnych pojawiły się obok domów zamożnych Kalifornijczyków.

  Ponadto gniew osiągnął punkt, w którym autobusy przewożące pracowników Apple i Google zostały obrzucone kamieniami i ostrzelane.  Z tym napiętym tłem wiejska Kalifornia zamierza odłączyć się od przybrzeżnych superbogatych enklaw San Diego, Los Angeles i San Francisco. Tak się składa, że ​​rząd Kalifornii i lokalni burmistrzowie wystąpili z otwartą rewoltą przeciwko rządowi federalnemu USA.

  Nowa Kalifornia ogłasza niepodległość od reszty stanu http://sacramento.cbslocal.com/2018/01/15/new-california-declares-independence-from-rest-of-state/

  Burmistrz Oakland mówi, że pójdzie do więzienia, aby chronić politykę miasta przyjmującego imigrantów
  http://sanfrancisco.cbslocal.com/2018/01/17/oakland-bans-cooperation-federal-immigration-agents-braces-for-ice-raids/
  Właśnie dlatego amerykańskie siły wojskowe po aresztowaniach chazarskich oligarchów ze wschodniego wybrzeża przeprowadziło masowe aresztowania w Kalifornii, twierdzą źródła Pentagonu.

  Na arenie międzynarodowej obecny amerykański rząd korporacji traci poparcie na całym świecie. Oto kilka przykładów:

  NATO-wski sojusznik USA Turcja rozpoczęła atakowanie sił wspieranych przez Stany Zjednoczone w Syrii.

  Długoletni sojusznik USA Pakistan publicznie zakończył sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

  Korea Północna i Południowa stworzyły wspólną drużynę olimpijską, aby wysłać wiadomość do świata, że ​​nie chcą być sztucznie podzieleni jako ludzie i wykorzystywani jako pretekst do rozpoczęcia 3 wojny światowej.

  Kanada, Indie, Japonia, Brazylia, Chiny i UE atakują protekcjonistyczną politykę handlową Trumpa.

  WTO: Poparcie dla Indii rośnie w sprzeczce słonecznej z USA

  Banki centralne UE zmieniają swoje rezerwy z dolarów amerykańskich na chińskie juany.

  To właśnie owe śmiertelne drgawki korporacyjnego rządu Stanów Zjednoczonych spowodowały naglącą potrzebę zgromadzeniu w tym tygodniu zachodnich mocarstw w Davos w Szwajcarii.

  Tam jedna frakcja dąży do odbudowy Republiki Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kolejna frakcja dąży do sfinansowania przyjaznego przejęcia przez Kanadę i stworzenia kompetentnie rządzonych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

  To, co obie frakcje mają wspólnego, to pragnienie, by hegemonia USA nie została jedynie zastąpiona chińską hegemonią.

  Chińczycy ze swej strony mówią, że chcą pomóc w stworzeniu rządu światowego, przyjaznego i sprawiedliwego dla wszystkich ludzi na świecie, według wyższych rangą członków azjatyckich tajnych organizacji.

  Upierają się, że nie chcą albo nie szukają chińskiej hegemonii. Jednak niektóre frakcje dają do zrozumienia, że ​​uważają, że to kolej na Chiny by rządzić, aby przejąć kontrolę nad planetą od Zachodu.
  W każdym razie, podczas gdy sprawy toczą się, im więcej czasu mija, tym Chiny stają się silniejsze a Zachód słabszy. Społeczeństwa zachodnie obecnie toną w długach, mają społecznie destabilizujące dysproporcje w kwestii bogactwa i kurczą się poprzez starzenie się społeczeństwa.

  Właśnie dlatego Zachód musi gruntownie zreformować swoją rządową, społeczną i gospodarczą architekturę.

  Alternatywą dla resetu systemu, w tym jubileuszowej i jednorazowej redystrybucji majątku, będzie stały rozpad, który zakończy się powszechnym zawaleniem obecnych struktur.

  Kalifornia to tylko przedsmak.  Źródło: https://benjaminfulford.net/2018/01/22/future-world-negotiated-next-two-weeks-super-blue-blood-moon-approaches/

  https://www.disclosurenews.it/en/negotiations-for-the-future-of-the-world/
 • Jak traktować wypowiedź B.Fulforda
  B.Fulford jest Żydem, który jak widać na zdjęciu ma dostęp do najważniejszych „rabinów” i to już jest wystarczający powód, żeby jego wypowiedzi traktować z rezerwą, ale czy to znaczy, że można je bagatelizować?

  Myślę, że warto je przeanalizować (odrzucając wiele oczywistych nonsensów), ponieważ wiele faktów zawartych w jego wypowiedzi miało, bądź ma miejsce obecnie.

  Absolutnie nie podzielam często spotykanego poglądu, że żydowska finansjera z USA i Wlk.Brytanii może swoją politykę kreacji pieniądza oraz podkręcania koniunktury gospodarczej przez zbrojne konflikty prowadzić w nieskończoność (metoda „zbrojnych konfliktów” jest już zresztą przeżytkiem). Granica dla takiej działalności istnieje, wyznacza ją ilość dóbr (nawet tych wirtualnych), których wartość musi być zrównoważona ilością pieniądza w obiegu. Znaczne przekroczenie tej granicy doprowadzi nas w końcu do gospodarki naturalnej. Mówiąc wprost: nie da się okradać narodów i państw w nieskończoność. I właśnie ta prosta prawda spędza sen z powiek żydowskiej finansjery i podległych jej syjonistycznych reżimów Zachodu.
 • @rysio 14:33:18
  Dziękuję za przedstawienie tego tekstu. Co prawda jest on przetłumaczony z innej strony ("disclosurenews") ale mimo wszystko wygląda, że jest ten sam. Fraza "finansowanie potężnych armii najemników znajdują" została stamtąd "importowana" i przyklejona do tłumaczenia w notce Rzeczpospolitej.

  Aby dokładnie porównać obydwa teksty musiałabym zapłacić za subskrypcję na blogu Fulforda (11dolarów miesięcznie pobieranych z mojej karty kredytowej), jednak, jeżeli chodzi o tego autora, to uważam, że "skórka nie warta jest wyprawki". Swoją drogą żydzi potrafią zarabiać na "sensacjach".
 • @Rzeczpospolita 17:41:56
  "Granica dla takiej działalności istnieje, wyznacza ją ilość dóbr (nawet tych wirtualnych), których wartość musi być zrównoważona ilością pieniądza w obiegu."
  no i odkrył Pan sedno kryptowalut.. przedłużenie agonii systemu, dająca czas na wprowadzenie NWO, co to przez internet opóźnia się..
  Gospodarka wali się, finanse podobnie, niewolnicy jeszcze nie zachipowani.. trzeba grać na czas.. plan B, a może już C.. to dobra dla nas nowina, ale czy na pewno?

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930