Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
597 postów 4142 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Antypolskie działania rządów IIIŻydo-RP/Polin.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Depolonizacja Ziem Odzyskanych.

 

 Depolonizacja Ziem Odzyskanych to stały element polityki kolejnych, wasalnych wobec syjonistycznego imperium USA, reżimowych żydo-rządów IIIRP. Dążących świadomie do przywrócenia stanu sprzed 1918r. – do ponownego wymazania Polski z mapy Europy i świata. Temu przecież służy celowa likwidacja materialnych podstaw bytu narodu, likwidacja bezpieczeństwa zewnętrznego, degeneracja kultury, programowy regres demograficzny.

Poczynając od tzw. ” procesu prywatyzacji” w ramach, której żydowskie rządy IIIRP wyprzedały ogromny majątek narodowy oraz ziemię na Ziemiach Odzyskanych niemieckiemu kapitałowi (pytanie tylko, w jakim stopniu jest on niemiecki, a nie żydowski -?), poprzez systematyczne i całkowite wyniszczanie polskiego przemysłu na tym obszarze, poprzez rejestrację w 2001r. antypolskiej organizacji pn. Ruch Autonomii Śląska, poprzez rozmywanie zachodnich granic Polski w tworzonych w ramach UE tzw. euroregionach, poprzez przywracanie niemieckich pomników sprzed 1939r., po realizowane dzisiaj przez skrajnie syjonistyczny PiS niszczenie pomników poświęconych żołnierzom WP oraz Armii Czerwonej, którzy własną krwią przywracali te dawne, nasze, słowiańskie, ziemie Polsce.

Swój antypolonizm perfidny, syjonistyczny PiS skrywa pod cienkim płaszczykiem hipokryzji żądając od NRF odszkodowań dla Polski za II wojnę światową. A gdy dla takich żądań zaistniał właściwy moment polityczny, syjonistyczna kreatura na urzędzie prezydenta IIIŻydo-RP/Polin, której stawiają dzisiaj pomniki, podpisała bez zastrzeżeń traktat lizboński.

Polacy, a szczególnie żydo-katolicy, winni pamiętać i rozważyć to sobie, że do podpisania traktatu lizbońskiego, formalnie likwidującego suwerenność Polski, władze IIIŻydo-RP/Polin były zachęcane i przynaglane przez prymasa i episkopat żydo-katolickiego Kościoła w Polsce, który granicę między Polską a Niemcami na Odrze i Nysie uznał dopiero w 1972r.

 

Dariusz Kosiur

______________________________

 

Depolonizacja Ziem Odzyskanych

za stroną: //www.mysl-polska.pl/1521

 

strzelce.jpg
W Strzelcach Krajeńskich został 23 marca „zdemontowany” (właściwie zburzony) pomnik upamiętniający żołnierzy 2. Armii Wojska Polskiego, którzy zginęli za to, by to Ziemie Zachodnie należały dzisiaj do Polski. Strzelce Krajeńskie (przed 1945 r. Friedeberg) znajdowały się na szlaku przemarszu 2 Armii WP do miejsca koncentracji przed bezpośrednim skierowaniem na front.

Tamtejszy pomnik upamiętniający 2. Armię WP został rok temu odrestaurowany społecznym wysiłkiem Stowarzyszenia „Kursk”. W wydanej opinii IPN uznał, że ten pomnik propaguje komunizm lub inny ustrój totalitarny. Nie można uciec od refleksji, że ustawa z 1 kwietnia 2016 r. „o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki” jest narzędziem depolonizacji Ziem Zachodnich – na co już kilka razy zwracałem uwagę.

Pod płaszczykiem tzw. dekomunizacji odbywa się zacieranie prawdy o tych, którzy te ziemie przywrócili Polsce swoją krwią, a później też pracą. Przypominam, że większość szeregowych żołnierzy 2. Armii WP wywodziła się z AK, BCh oraz z polskich ochotników z Kresów Wschodnich. Ludzie ci nie byli żadnymi komunistami i nie o komunizm walczyli, ale o pokonanie III Rzeszy oraz granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej.

Zresztą informował o tym napis na zburzonym pomniku w Strzelcach Krajeńskich, który głosił: „Chwała żołnierzom II Armii Wojska Polskiego walczącym o powrót Ziemi Piastowskiej do Macierzy’” .W związku z tym decydenci nie powinni mieć wątpliwości co to byli za żołnierze i o co walczyli. Całe szczęście, że najważniejsze pomniki upamiętniające krwawy szlak bojowy 2. Armii WP znajdują się na terenie Niemiec – w Budziszynie (Bautzen) i Crostwitz – bo inaczej też zostałyby poddane „dekomunizacji”, czy raczej depolonizacji.

 

 Bohdan Piętka

KOMENTARZE

 • Wydaje się , że IPN jest narzędziem walki z Polskością...
  swego czasu po Śląsku jeździł jakiś delegat z IPN-u z prelekcjami, jakim to komuchem był Wielki Jorg - Generał Jerzy Ziętek.
  Jak wiemy, powstaniec śląski który walczył o Polskość Śląska a potem jako wojewoda zrobił tyle dobrego dla Śląska i Polski, że wystarczyłoby obdzielić tym jego dorobkiem wielu ludzi.
  IPN przedstawiał go jako wielkiego nic nie wartego komucha.
 • @Jan Paweł 22:51:03
  Jeżeli ktoś mysli, że takie prelekcje nie mają żadnego wpływu na świadomość, to przytoczę niedawne spotkanie w górach z góralem, który ni z gruszki ni pietruszki zaczął gadać, jakim to wielkim komuchem był Gen Jerzy Ziętek.
  Jakieś może 20 lat temu, także góral, ale starszy juz człowiek, wspominał jak to kiedyś budowali lokalną drogę, którą wskazywał (bo staliśmy koło niej) i jednym telefonem do Gen Ziętka załatwili materiały. A kiedy w umówiony dzień pojechali z delegacją do niego, to będąc w sekretariacie słyszeli przez otwarte drzwi, jak Generał słysząc że przyszli, sam przyjacielsko zawołał do nich, by weszli bezpośrednio do niego....
  Tacy to byli ci napiętnowani teraz ludzie, zwani przez obecny reżim "komuchami".
 • narodowo-syjonistyczny pisuar wieńczy dzieło kanciasto-stołowe
  WYBRANE etapy ekonomicznego rozbioru Polski
  1. prywatyzacja za 4-5% wartości (oni nie ukradli, oni "kupili")
  2. reprywatyzacja odbudowanych przez Polaków po wojnie nieruchomości (mieszkańcy na bruk)
  3. odszkodowania za zniszczone i nie odbudowane nieruchomości i ruchomości (tu nie ma zastosowania powiedzenie "przezorny zawsze ubezpieczony")
  4. wprowadzenie podatku katastralnego "katastrofalnego" np 5% w celu wypłaty "odszkodowań" (nie do udźwignięcia przez kredytobiorców i większość społeczeństwa).
  5. "przejmowanie" bo przecież nie kradzież nieruchomości zadłużonych podatkiem katastralnym przez WYBRANE firmy (firmy wpłacają jedynie kwotę zaległego podatku i przejmują na własność nieruchomość np dom warty 1mln zadłużony na 50 tys.- ludzie na bruk)
  6. "was Polaków nie będzie wy będziecie jedzenie zbierać na śmietnikach"
  https://www.youtube.com/watch?v=bL25_K5uToI
 • @autorze antypolskie dzialana sa jakies tam
  A jaki dzialania sa PROpolskie?

  Mysle, ze trzeba zajac sie PROpolskim dzialaniom, bo wielu Polakow cierpi!
 • @Bara-bar 23:32:31
  Kiedyś, jak budowało się Polskę od nowa po wojennych zgliszczach, powstawały patriotyczne piosenki jednoczące naród, np:

  Tysiące rąk,
  miliony rąk,
  a serce bije jedno.
  Wzniesiemy dom:
  Ludową Rzecz
  słoneczną, niepodległą.
  Wesoły marsz,
  milionów krok
  uderza wspólnym rytmem.
  Budować świat,
  promienny świat,
  zadanie to zaszczytne.

  Z nami słońce i drzewa w pochodzie
  maszerują przez miasto i wieś.
  Niech w szeregi jednoczy się młodzież,
  niechaj praca nas łączy i pieśń.

  Marzenia lat
  uskrzydlą nas,
  szeregów nikt nie zliczy.
  Wzniesiemy gmach,
  słoneczny gmach,
  my szczęścia przodownicy!
  Rozkwita kraj,
  rozkwita w krąg
  i dni wiosenne biegną.
  Tysiące rąk,
  miliony rąk,
  a serce bije jedno.
  https://www.youtube.com/watch?v=F-c-fATXKYY

  Teraz co mamy? Anglosaską chałę.
 • @Bara-bar 23:32:31
  I jeszcze jedną, piękną patriotyczną pieśń:
  Mazowsze - Ukochany kraj.
  Warto wrócić do tych pieśni, choć się może komuś nie podobać, bo z socjalizmu. A mnie to lata koło życi...

  https://www.youtube.com/watch?v=2Afpdy84C4o
 • @nieżyt 23:29:15
  rozmawiałem na temat katastralnego podatku ze znajomymi i większość z nich powiedziała, że to jest normalne bo taki podatek jest na całym świecie...
 • @lorenco 23:51:51
  To wszystko, to jest komuna, jak pewnie powie przeciętny Polak.
  Przeciętny Polak, mieszkający w swoim (jeszcze na razie swoim) mieszkaniu w bloku wybudowanym przez Gierka (bądź jeszcze za Gomułki), pluje na wszystko co kojarzy się z tym najlepszym okresem w dziejach Polski, gdzie z kraju z powszechnym analfabetyzmem (wiedza była zarezerwowana tylko dla bogatych panów), chorobami z niedożywienia i biedy (jak np gruźlica czy wszawica), z pucybutami i gazeciarzami, powszechną w miastach prostytucją jako sposobem na przeżycie itd, itp, Polska awansowała do 10-TEGO MIEJSCA NA ŚWIECIE w sensie potencjału gospodarczego a Polacy w milionowych ilościach awansowali społecznie.
  Ale myśmy chcieli wyjeżdżać na wczasy za granicę i kupować towary w sreberkach, jak się teraz okazuje zatrute truciznami niszczącymi nasze ciała, ale przede wszystkim niszczącymi nasze dusze, bo odprawiane są nad nimi satanistyczne gusła by dobrze się sprzedawały.
 • @Jan Paweł 07:47:37
  Należy tutaj dodać, że ci znajomi z którymi rozmawiałem, to nowobogaccy czytelnicy gazet klozetowych GW/GP (szkoda że nie są marszczone) ze światopoglądem zawężonym do kwadratu : dom z telewizorem - praca - galeria handlowa - łikend w jakimś resorcie:-)

  Ćwierćinteligencja? myślę, że to za mocne słowo na określenie ich świadomości o swoim miejscu na tej Ziemi
 • @Jan Paweł 08:41:49
  Normalnym porządnym Polakom należy się wyjaśnienie słowa resort (którego nowe znaczenie niedawno poznałem z wielki wybuchem śmiechu:-)
  Otóż, resort to już teraz nie jest jakimś działem administracji państwowej (nie wiem może jeszcze jest), ale w tej teraz wyjątkowo głupawej nowomowie, to... kompleks wypoczynkowy (tak to rozumiem).
  Teraz np ten kiedyś zwykły poczciwy prawdziwe góralski Szczyrk, juz nie jest tym swojskim Szczyrkiem, tylko Szczyrkiem-Resortem:-)...

  Jak długo jeszcze będziemy ulegać temu ogłupianiu nas, niszczeniu naszej kultury, wynarodowianiu, europejskiej unifikacji i w końcu likwidacji?
 • @Jan Paweł 09:22:43
  a tak a'propos jp z cyferką 2 myślę, że Polacy nie są jeszcze gotowi na prawdę o jego udziale w walce o wolność i prywatyzację
 • @Jan Paweł 07:47:37
  Ciekawych masz znajomych...Tak jak by w Polsce chociaż pod jednym względem nie mogło być normalnie.
  Przecież ten podatek to zwykle złodziejstwo ( jak i wszystkie inne podatki), ponadto on oznacza, że nikt do facto nie posiada swojej nieruchomości.
 • @Jan Paweł 09:22:43
  Zerżnięte z angielskiego, tylko że po angielsku nie mówi się resort (!) a https://youtu.be/O4kqiCYyRIc
  Ten "resort" jest równie groteskowy jak "recykling"; usłyszałam toto po raz pierwszy nie miałam pojęcia o co chodzi https://youtu.be/TDRT_vL647Y
  Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
 • @Lotna 18:28:15
  Podatek katastralny będzie narzędziem dobrania się do indywidualnych majątków Polaków, takim samym jak to wielkie draństwo zwane odwróconą hipoteką.
 • @Lotna 18:39:13
  ta amerykanizacja języka polskiego (wbrew Ustawie o języku polskim) i w ogóle komunikowania się, jest kolejnym draństwem depolonizacji.
  Kolejnym wydaje się być komputerowa poprawiarka wyrazów, która podkreśla na czerwono niektóre wyrazy zawierające pewnie trudne do wymówienia przez obcokrajowców głoski-litery takie jak np ń zamieniane są na n.

  Walka z Polską i Polskością różnymi metodami idzie na całego. Następne pokolenia to będą już pewnie zupełnie inni ludzie. Czy jeszcze Polacy?
  Skoro nie da się wyplenić ze świadomości Polaków Matki Boskiej Królowej Polski, to... próbuje się wyplenić Polaków.
 • @nieżyt 23:29:15
  no i jeszcze oczywiście
  0. vat Polacy płacą, WYBRANI mają zwrot
 • @Lotna 18:39:13
  To czego nie udało się zrobić Esperantem, zrobiono językiem angielskim...
  A toto co się robi tym językiem angielskim to nic innego jak:
  RECYKLING poszczególnych narodów na jedną beznarodową papkę, która przemieszcza się po całym świecie w ślad za pojawiającym się tu i ówdzie chwilowym (w takt kryzysów ekonomii kapitalistycznej) popytem na żywe zasoby wykonawcze.
 • @lorenco
  [W czerwcu może dojść do wizyty polskiego rządu w Izraelu. Polska strona chce zorganizować polsko-izraelskie forum gospodarcze]...Tylko po co ? Im więcej umizgują się do żydów, tym dostają większe baty. Im bardziej na nas plują, tym bardziej wchodzimy w dupę? Polskojęzyczni zarządcy kolonii Polin jadą do imperialnego Izraela. Koniecznie podpiszcie umowę na transfer technologii najprężniej rozwijanej gałęzi gospodarki Izraela czyli przemysłu holokaust/holokit. To już jest obstrukcja PiS i wypowiedzenie nam Polakom wojny przez PiS. To będzie gwóźdź do trumny PiS! Po tej wizycie upadną i już się nie podniosą. Zaraz w sondażach będzie dwójeczka z przodu i wszyscy będą utyskiwać na metodologie badań. A wystarczy wyprostować kark i z dystansu ocenić koszerną i absurdalną politykę białej flagi. PiS straciło nie przez premie tylko przez kicanie i płaszczenie się przed żydami. Jeszcze w czerwcu jak wyruszą do Izraela to im notowania spadną do 25% realnie. Mój głos też stracą tylko na kogo zagłosować niestety. To kolejny gest wazeliniarstwa, który obniży słupki poparcia PiS. Wstyd i hańba. Czyli 38-milionowy kraj płaszczy się przed 8-milionowym skrawkiem pustyni. Prawo i sprawiedliwość po prostu chce pięknie przegrać następne wybory! Po tym seansie nienawiści żydów do nas, jaki obserwujemy od kilku miesięcy wizyta w Izraelu to kolejny zjazd w sondażach i najprostsza droga do przegranej. Nie ma co się dziwić wszak o nowym premierze w Haaretzie pisali, że to nasz człowiek z naszymi korzeniami. Jeszcze uszyjcie premierowi jarmułkę i dajcie czek z kwotą, której się domagają za całe zło, które ich spotkało z rąk Polaków ...Polski już nie ma, jest tylko godło i chorągiewka. Wizyta wyjdzie tanio bo większość tych pajaców będzie mieszkała u rodziny w Tel Aviwie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031