Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 4335 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Czy rolnik polski skazany jest na zagładę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma rozwiązania sprawy rolników i rolnictwa bez generalnego rozwiązania spraw Polski i Polaków.


Postawione w tytule pytanie ma charakter nie tylko ekonomiczny, społeczny, ale głównie polityczny

(karykatura z polskiej prasy międzywojennej)

 

…czego tak bał się Andrzej Prochoń, jeden z przywódców obecnych protestów, a tuż po zamordowaniu Andrzeja Leppera, na krótko przewodniczący Samoobrony RP – kiedy kilka miesięcy temu usiłowałem wytłumaczyć Andrzejowi, że nie ma rozwiązania sprawy rolników i rolnictwa bez generalnego rozwiązania spraw Polski i Polaków jako suwerennych gospodarzy w swojej Ojczyźnie.

Powyższą prawdę ponad 100 lat temu w wyniku organicznej pracy na wsi polskich narodowców i najświatlejszych ludowców- zrozumiał chłop polski i wydał ze swego grona  przywódcę państwowego, Wincentego Witosa.

Ponad 100 lat temu chłop polski zrozumiał, że zamiast za namową żydowskiego agitatora oraz wskutek krótkowzroczności gospodarczej polskiego pana – wyjeżdżać do Ameryki trzeba tu, na polskiej ziemi domagać się reformy rolnej, organizować szkoły ludowe, wysyłać chłopskie dzieci na uniwersytety i politechniki, bronić swojej ojczyzny przed najeźdźcami.

To chłop polski, tak jak polski robotnik, inżynier, nauczyciel i przedsiębiorca są solą tej ziemi, bo są, a raczej winni być, OBYWATELAMI, GOSPODARZAMI, a przede wszystkim POLAKAMI , a nie sprzedajny poseł, minister, premier, czy żałosny prezydent z PiS, PO, SLD, PSL i innych okrągłostołowych przystawek.

Jeśli rolnik, chłop polski, robotnik, przedsiębiorca, nauczyciel, inżynier, policjant, żołnierz nie zrozumieją w końcu, że jako POLACY mają polskie obowiązki, to będą prowadzani jak te owce na rzeź w takt religijnych pieśni, a  rozmówcami i odbiorcami ich petycji będą woźni w Urzędzie Rady Ministrów, gdyż ” panowie władza” , którymi wysługują się syjonistyczno-anglosascy okupanci Polski, bawią się w tym czasie na groteskowym bankiecie z okazji ” stuletnich tradycji polskiego parlamentaryzmu i demokracji ” i wsłuchują się w kolejny popis hipokryzji i politycznego upadku prezydenta Andrzeja Dudy i jego załganej formacji politycznej, czyli prosyjonistycznej i antypolskiej partii PiS.

PZ

 

https://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=1sBYZXUNXIc

KOMENTARZE

 • Wielki krok wstecz – restrukturyzacja polskiego rolnictwa
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/22/wielki-krok-wstecz-restrukturyzacja-polskiego-rolnictwa/comment-page-1/#comment-26826
 • Musisz to wiedzieć (320) Ministrom nie żal polskich rolników? Bo ukraińskich to tak!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=ivoMENMcXqY
 • @Rzeczpospolita 16:04:55
  Rolnicy protestowali przed Kancelarią Premiera. "Oczekujemy konkretnych działań i konkretnych rozmów". Rolnicy zakończyli demonstrację pod Kancelarią Premiera w Warszawie, wcześniej przekazali swoją petycję dla szefa rządu. „Oczekujemy konkretnych działań i konkretnych rozmów” powiedział jeden z liderów protestu prezes Unii Warzywno - Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak. W demonstracji uczestniczyli m.in. sadownicy i producenci wieprzowiny. Organizatorzy chcą poprzez protest zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa. Informują, że cena ziemniaków u rolnika wynosi 20 groszy za kilogram, a w sklepie kosztują one ok. 2 zł. Przekazaliśmy pismo w KPRM. Jest to odezwa polskiej wsi do premiera. Oczekujemy konkretnych działań i konkretnych rozmów, a nie tylko bezproduktywnego gadania. Nie chcemy, by producent zarabiał nie wiadomo ile, ale niech to będzie coś, co wystarczy na prowadzenie godnego życia. Granice opłacalności muszą być spełnione. Oczekujemy na odpowiedź od premiera. Z Ministerstwem Rolnictwa już się nagadaliśmy i wiemy, że jego nieporadność nie przynosi dobrych efektów powiedział na zakończenie demonstracji Michał Kołodziejczak.


  Ps.. I oczywiście w TVP nawet nikt się nie zająknie o proteście rolników i sadowników, lepiej podniecać się emisją filmu "Sanctum" i wyjściem platfusów, nowośmiesznych i peeselowców z obchodów 550-lecia parlamentaryzmu. Mam w rodzinie rolników plantatorów. Nie mogą sprzedać owoców nawet po kosztach produkcji(sprzedali czarną porzeczkę po 20 gr za kg(20 groszy!). Zebrane owoce miękkie muszą być oddane tego samego dnia do skupu. Nie da się handlować detalicznie. To nie 100 kg ale wielkość rzędu kilku ton codziennie. Maliny na skupie 1.20-1.50zł/ kg, porzeczki po 0.20gr/kg, wiśnie po 0.90gr/kg, truskawki były po 2zł/kg, sadownicy w sistry okolicy likwidują plantacje. A w poniedziałek Czaputowicz podpisał na Ukrainie długoterminową umowę na zakup ukraińskich malin, ponadto sprowadzają maliny z Serbii, dookoła Lidle, Stonki-Biedronki....Nasze sadownictwo upada, a my finansujemy je na Ukrainie (z gwarancją zbytu na polskim rynku)! Nie ma takich słów, które są w stanie oddać to, co wyprawia "dobra zmiana". Brawo PiS, bawcie się dalej, paktujcie z żydami i banderowcami. Upadnie krajowa produkcja owoców - wszyscy zbiednieją (producenci maszyn, nawozów, środków ochrony) pomyślcie o tym drodzy konsumenci, zanim skrytykujecie protesty rolników. Zadałem sobie trud sprawdzenia skąd są ziemniaki w sieciówkach. Niewiarygodne, z Niemiec, z Maroka, z Egiptu, z Izraela. Są tańsze niż nasze, bo poza asortymentowe, śr. ok.3-4 cm, czyli to ziemniaki "przemysłowe", na mączkę, spirytus, grys, są niejadalne! Osobiście kupuję u polskiego gospodarza tak ziemniaki, warzywa, owoce, są wyśmienite i zdrowe, bez chemii. Dobrze, że nie leżymy na Saharze,bo piasku by zabrakło. "Polska" na niebywałą skalę kupuje.. niemiecki prąd! Bo nasz jest jest nieekologiczny. Niemiecki, z brunatnego, uzdrawia! To nie przeszkadza "nam" importować węgiel ruski! Poza ruskim kupujemy też ukraiński i uwaga uwaga, australijski. 12 mln ton surowca sprowadzonego z zagranicy, z tego ok. 60 proc. z Rosji – to wynik za 2017 r. Po dwuletniej przerwie staliśmy się importerem netto: więcej kupiliśmy, niż wyeksportowaliśmy. Kto wie, czy wieprzowiny z Izraela nie będziemy wkrótce kupować. Kto im zabroni?
 • @Rzeczpospolita 16:04:55
  Współorganizator protestów rolniczych alarmuje! "Sytuacja jest tragiczna. Jest to celowa praca obcego kapitału". Mam nadzieję, że scalenie sił pomoże w walce o nasze postulaty powiedział w rozmowie z „Super Expressem” współorganizator protestów rolniczych Norbert Jarosław z Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Sytuacja jest tragiczna ocenił stan polskiego rolnictwa. Podam przykład dotyczący na co dzień każdego. W hurcie sprzedajemy ziemniaki w cenie 0,25 gr za kilogram. W sklepie dokładnie te same ziemniaki kosztują 2,50 zł. Dziesięć razy więcej! wskazał konkretne przykłady. Współorganizator protestów rolniczych ubolewa, że „premier rozłożył ręce” i stwierdził, że nic nie może pomóc. No i rozkładaniem rąk nie uzdrowił rolnictwa. Stwierdził, że nic nie może, bo wszystko jest sprzedane w obce ręce. Reakcja premiera była wymowna podkreślił. Ministerstwo rolnictwa po skargach sadowników zwróciło się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, żeby zbadał czy na rynku nie doszło do zmowy cenowej między skupującymi owoce. Bardzo dobrze, coś wreszcie może się zacznie dziać. Wedle mojej wiedzy rzeczywiście mamy do czynienia ze zmową cenową powiedział Norbert Jarosław. Jest to celowa praca obcego kapitału dodał. Wyjaśnił, że celowa praca obcego kapitału ma doprowadzić do upadku polskiego rolnictwa. Chodzi o to, aby kupować produkty od swoich, a nie od polskich producentów. A brak rynku zbytu będzie powodował bankructwa przekonywał Norbert Jarosław. Odniósł się również do głośnej w ostatnich dniach spraw dotowania upraw malin na Ukrainie przez polskie MSZ. To bez sensu. Polscy rolnicy mają tyle dobrego towaru, a MSZ dotuje naszych sąsiadów? Ocenił, że wolny rynek we Francji i w Niemczech jest mitem. Tak naprawdę tamtejsze władze chronią swoje rynki przed produktami rolnymi m.in. z Polski. We Francji nie znajdzie pani polskich ziemniaków. Jednak francuskie w Polsce są. A żeby znaleźć polskie ziemniaki w supermarkecie, trzeba się napocić! wskazał. Zależy nam, aby uświadomić ludziom, że maliny z Ukrainy są faszerowane różnymi środkami, których w Polsce się nie stosuje, bo to nielegalne stwierdził. W naszym kraju mamy do czynienia ze zdrowszą żywnością podkreślił.


  Ps..Trzeba jasno powiedzieć jakiego kapitału czyli żydowskiego. Po co głosowaliście na PO/PSL, partię, która wyprzedała przetwórnie płodów. "Kto głosuje na złodzieja, sam jest złodziejem" - Orwell. Dlaczego współorganizator protestów rolniczych nie protestował za rządów PO/PSL? Wszystko było cacy a pośrednicy przejęli zwyczajowo handel. Rolnicy najwyższy czas rozliczyć PO i Pawlaka z bandą z PSL! Przez 25 lat karmili nas bzdetami, że tylko obcy kapitał postawi Polskę na nogi...a prawda jest taka, że z Polaków zrobił tanią siłę roboczą, która na dodatek finansuje niskie ceny w Niemczech, Anglii, Francji, Portugalii etc...prawie całe przetwórstwo żywności jest w obcych rekach, tylko polski rolnik się ostał i musi tym lichwiarzom sprzedawać towar za śmieszną kasę. Najpierw Balcerowicz i Lewandowski wyprzedali za grosze nasze przetwórnie owoców i warzyw, a teraz niemieccy i francuscy właściciele tych przetwórni spotykają się przed zbiorami i ustalają cenę skupu owoców i warzyw. Ta cena jest zawsze mocno zaniżona i nieopłacalna dla producenta. To polskie przetwórnie (kapitał różny) pod przykrywką rządowego wspierania rolnictwa ekologicznego na Ukrainie tworzą tam plantacje. Urzędnicy tam spolegliwi, robotnik za miskę ryżu pole obrobi. Zagraniczny właściciel przetwórni owoców płaci na skupie polskiemu plantatorowi 1,20 za kg malin! A chazarski min. rolnictwa zezwolił na stosowanie zakazanej w UE neonikotynoidy paraliżującej pszczoły i owady zapylające! To co dzieje się w biznesie rolniczym i handlowym żywnościowym to jest zwykły bandytyzm. Podobnie dzieje się w lokalnych biznesach medialnych i środowiskowych. A to co sklepy koncerny sprzedają to trucizna, naszpikowana nawozami, najlepiej to znają osoby z rakiem.....To prawda, że polski podatnik sponsoruje rozwój rolnictwa i sadownictwa na ukraińskich czarnoziemach. Tak działa tzw. wolny rynek, a tak nawiasem mówiąc to protestują ci sami którzy się go tak bardzo domagali. Panowie w USA 90% farm to własność banków i korporacji. Kiedy zmądrzejemy i weźmiemy obcy kapitał za mordę, my postępujemy zgodnie z prawem, a oni biją poniżej pasa. W marketach technicznych: nie ma np. polskiego drutu tylko niemiecki albo francuski. To co dzieje się w biznesie rolniczym i handlowym żywnościowym to jest zwykły bandytyzm. Podobnie dzieje się w lokalnych biznesach medialnych i środowiskowych. Jedyne wyjście to opuszczenie żydolewackiej i pedalskiej UE z alkoholikami i złodziejami u władzy. Jedyny sposób Polexit! Słyszałem Morawieckiego, który tłumaczył, że kapitał ma narodowość. Nie raz mówił, na czym polega patriotyzm gospodarczy. Tylko zacietrzewieni nie chcą słuchać. Chodzimy jak te bezwolne ćmy do niemieckich, francuskich... sklepów i narzekamy, że polskich nie ma, polskie osiedlowe sklepy upadają z braku klientów. Każdy z konsumentów polskich powinien pomóc polskim rolnikom. Każda gospodyni domowa robiąca przetwory z polskich warzyw i owoców kupionych na polskim bazarze, straganie ulicznym, sklepie osiedlowym staje się "polskim przetwórcą". Taka postawa pomnożona przez miliony świadomych swojego patriotyzmu konsumentów jest skarbem w każdym państwie. Przypomniał mi się film, na którym widziałem bezwzględnych strażników miasta Warszawa wysłanych przez HGW do likwidowania straganów ulicznych, ponieważ nie pasują do wizerunku stolicy. Widziałem młodego mężczyznę trzymającego w rękach koszyczki z truskawkami broniącego się przed konfiskatą jego własności. Ten mężczyzna płakał i krzyczał, że ma na utrzymaniu dzieci, że nie daje rady z pensji utrzymać rodziny, że musi sprzedać te pierniczone truskawki, żeby żyć! Gdybym tam był, kupiłbym od niego wszystkie pierniczone truskawki i rozgniótłbym je na gębach tych bezdusznych potworów nie bojąc się konsekwencji. Przypomnę, że to minister Skarbu A.Kamela-Sowińska sprzedała polskie cukrownie Niemcom–koniec upraw buraka cukrowego w zachodniej RP


  http://poznan.naszemiasto.pl/archiwum/majstersztyki-minister-skarbu,155223,art,t,id,tm.html

  A niemiecki cukier w Kauflandzie już po 1.29 zł!
 • Polska sprzedana żydowskiej lichwie !
  Lichwa pod ochroną żydowskiej mafii ! To jest żydowski układ lichwiarski działający od wieku wieku , okraść człowieka z dorobku i sprzedać z dużym zyskiem dorobek okradzionego ! to jest polityka żyda pasożyta złodzieja !!!

  APEL do rolników ! nie ustawajcie w PROTESTACH ! ta żydowska klika wydaję lekką ręką mld zł na broń która ma bronić żydów złodziei ! gdy w tym samym czasie Polacy pracują za niewolniczą stawkę !!!!

  DOSYĆ Polacy ! NIE DAJMY SIĘ SKUNDLIĆ żydowskiej klice !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Zywnosc o bron- narod ktory utracil kontrole nad swoja zywnoscia skazany jest n uniceswienie
  Zywnosc jest Bronia-Brzezinski. Doplaty to jedno z narzedzi okupacji
  Komentarze jan

  NIEMIECCY EUGENICY WIEDZA JAK PODBIJAC NAROD BEZ JEDNEGO WYSTRZAL - Hitler ma profesjonalnych nastepcow....U
  ZYWNOSC JEST BRONIA Metoda jest prosta podmienic zywnosc na analogi [ ladnie nazwane] naarod korzystajacy z takich substytutow w pewnym momencie nie jest juz zdolny do samostanowienia i suwerennosci poniewaz sila motoryczna jednostek i calego spoleczenstwa jako suma tych jedostek staje sie niewystarczajaca nawet do intelektualnego rozpoznania problemu i zdefiniowania zagrozen nie mowiac o mozliwosci przeciwdzialania. Sa to zagadnienia naukowe wystarczajaco udokumentowane i rozpoznane ,i z powodzeniem uzywane jako narzedzia podboju[kto kontroluje rzwnosc kontroluje ludzi . Dodam pierwsze pogramy eugeniczne powstaly w USA i tam byly pierwsze pruby tych koncepcji spolecznych,hitlerowcy tylko zaadptowali je do swoich celow. Swego czasu jechalem na stopa [zepsulo sie auto] z okolic Turka z kierowca tira wiozl cale 25 tys litrow smietany do Niemiec mowil ze kilka tirow na okroglo kursuje i wywozi polska smietane do Niemiec . W to miejsce Polacy maja tzw ,,zdrowe zamienniki,, o dziwo na targach poznanskich ruznej masci polglowki [lub tez agenci-to juz nie polglowki] zasiadajacy jako jurozy daja takim produktom trujacym i ubezwlasnwalniajacym polskie spoleczenstwo nagrody ,i tak oto przy zadowoleniu,, tluszczy , ze moga pracowac na zachodzie lub dla zachodu dokonuje sie przejecie i okupacja bedaca najprostsza kontynuacja , ukrytego faszyzmu.
  Unijne dofinansowanie ...
  jan 19.01.2018 21:05:00
 • @cd - Jan
  Doplaty Rolne -Perfekcyjna Totalitarna metoda kontroli rolnikow i zywnosci
  Wlasnie tak,zanizono ceny plodow rolnych a nastepnie zrekompensowano je doplatami w sumie na to samo wyszlo ,Rolnicy mowia ze nawet za komuny bylo latwiej,moj sasiad mowi ze w czasach ,,zlej ,,komuny,, mial dwie maciory i z tego byl w stanie utrzymac rodzine ,kupic wegiel ,paliwo ,wychowac dzieci, dzis ma 10x tyle i ciagle goni za groszem ktoregociagle brakuje. Owszem doplaty i cenypowoduja powstawanie durzyc gospdarstw i farm ale cz to mozna jesc . w ssiedniej miejscowosci ,,rolnik ,,majacy 2,5tys swin przyjedza do sasiedniej wsi by u malego rolnika kupic swinie na uboj. Stan zdrowia spoleczenstwa jest NAJEPSZYM miernikiem jakosci obecnej wolnosci i demokracji,Co umozliwily doplaty, wkomponowanie tych pieniedzy w budrzet gospodarstw postawiono szereg waronkow i obowiazkow scislej i dokladnej kontrolujac rolnikow niz robila ,,tototalitarna komuna,, Jak powiedzial mi skoniekad dobry rolnik zrobili z nas niewolnikow
  Unijne dofinansowanie ...
  jan 19.01.2018 20:50:14
  Co niektorzy sobie zarobili i chwala unie - wybrancy
  Sadzac setki hektarow orzechow [ doplata do 1ha 2,5 tys pln] by po 5 latach je powyrywac i w to samo miejsce nasadzic na tych samych hektarach jablonki i grusze by tez po pieiu latach je wyrwac i czekac na nastepne ,,programy,,np jak to np proponowali w radio wysmiewajac iluzje marnowabnych srodkow finbansowych [pr1 bodajze ] hodowle ,,sulejki plennej,, ktorej co prawda w nature niema ale przeciez wyliczenia i ,,program mozna napisac .. i pieniadze ,,co niektorzy,,
  wezma . Niestety ani orzechow ani jablek z tych ,,sadow ,,polacy nigdy nie zjedza . Jakos trzeba bylo kupic milczenie..
  Unijne dofinansowanie ...
  jan 19.01.2018 20:35:00
  Lasy są własnością narodu i naród ma prawo decydować o tym, jakiemu celowi będą służyły" [wziete z artykulu]
  Ta sie sklada ze mieszkam w poblizu jednego z najwiekszych kompleksow lasow w Polsce Puszczy Noteckiej. Dokola sie mowi ze wycinki maja charakter planowy itp. jednak gdziekolwiek sie wjedzie w las wszedzie sa ciecia porownujac skale wycinki to moge powiedziec ze niema ona precedensu w okresie kiludziesieciu lat ,w lasach bywam na codzien inigdy czegos takiego nie widzialem mozna by mowic patrzac na skale wycinek przynajmniej o czterokrotnym wzroscie ilosciowym .tlumaczenie ze sie nasadza w to miejsce nowe lasy nie zmienia faktu ze pozostana za kika lat mlodniki. wiekszsc drewna ma sie rozumiec idzie do obcych fabryk a spora czesc drewna wywozona jest do Niemiec . Slowem wycinaja jak swoje. Wiec po co lasy sprzedawac. Las wytnie polski robotnik,wywiezie polski kierowca,a roboty nadzoruje polski lesnik ,po demontarz polskiego przemyslu tartacznego stalismy sie w sporej czeci dostawca surowca. wiec zyski osiagnie obcy kapital - po co wiec lasy sprzedawac zyski ida i tak do wybarncow tych co blisko lasu i obcycha polak sie cieszy we ma prace.. ale to sie skonczy bo w takim tepie ile mona ciac i wtedy pracy w lesie bedzie mniej ,wiec cy nie epiej wychamowac wycinki a surowiec prztworzyc i w ten sposb polskie lasy beda sluzyc polskiemu spoleczenstwu nieporownywalnie dluzej i dostatniej
  Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego stracił stanowisko
  jan 19.01.2018 19:57:05
 • @kula Lis 67 17:35:10
  A czemu pan się użala i roni krokodyle łzy? Przecież PiSdzielcy , pana faworyci polityczni, jedynie kontynuują politykę dożynania polskiego rolnictwa i polskiej gospodarki zaprojektowaną przez syjonistów.
 • @stanislav 22:28:16
  Dwie syjonistyczne kukły premier Morawiecki i minister rolnictwa Arendarski przygotowują warunki do przejmowania polskiej ziemi od zadłużonych, zrujnowanych polskich rolników. Jeśli jeszcze ktoś nie wie, że Żydzi wypowiedzieli wojnę Polakom, to pora aby to sobie uświadomili. I niech żaden tzw. przywodca chłopski nie waży się gadać, że on polityką się nie zajmuje.
 • tekst typu ble,
  ble, ble z dodatkiem żydowania.
 • Mamy pozamiatane.
  Nic się nie uda i nic nie będzie.
  Piękny przykład protestów rolników.
  Czego chcą?
  Ano żeby rząd coś zrobił.
  To jest żaby dał im pieniądze zerwane z innych albo
  żeby wymyślił coś tak durnego i szkodliwego, że sytuacja będzie
  jeszcze gorsza.

  A przecież.
  PIS i polskie władze umożliwiły import bezcłowy żywności z Ukrainy,
  która jest konkurencja dla naszego rolnictwa.
  Słychać, że za nasze pieniądze i przez działalność polskich urzędników
  nauczają upraw malin i owoców miękkich na Ukrainie, dają wsparcie,
  sadzonki i gwarantują w Polsce zbyt.
  To tylko mała próbka.
  Dlaczego rolnicy nie żądają śledztw, postawienia w stan oskarżenia,
  kar za zdradę, personalnie, itp.?
  Ciekawe, nieprawdaż?

  Dlaczego rolnicy nie zakładają spółek, nie budują własnych przetwórni,
  nie budują własnych sieci marketów, nie budują cukrowni, mleczarni, itp.?


  Bo po co.
  Najlepiej nakupić ziemi w setkach hektarów, nakupić na kredyt maszyn,
  podbić cenę ziemi, i prowadzić "przedsiębiorstwo rolne", które bez dopłat i kredytów, bez umów na sprzedaż za grosze do sieci obcych marketów, nie są w stanie zarobić na koszty.

  Szkoda nerwów.
  To przecież było już w Stanach.
  Prowadzenie farm stało się niezwykle intratne, wiec cwani i sprytni zaczęli dokupywać ziemi, zaczęli kupować duże i skomplikowane maszyny za kredyty, zwiększać produkcje na maksa, podpisywać umowy z odbiorcami hurtowymi olewając lokalny rynek, no bo kto kupi dziesiątki tysięcy świń.
  No i po 8-10 latach sytuacja się zmieniła.
  Ceny skupu spadły 5 razy, lokalnych odbiorców już nie było,
  a kredyty tak.
  I poszło 90% farm za odsetki wyganiając zrozpaczonych cwaniaków do miast, gdzie mogli podjąć się najtańszych prac, gdzie zniszczono ich wiarę, rodziny - synowie wpadli w najgorsze środowiska, córki wiadomo, a sami, najczęściej się rozpili.

  Ale 10% farm przetrwało.
  To ci, co mieli gdzieś, mieli wyrąbane, nie dokupowali ziemi specjalnie,
  nie zawierali umów z odbiorcami, często część gospodarstwa stała odłogiem, prowadzili produkcję ekstensywną.
  Bardzo często z lenistwa lub pijaństwa.
  Ale dziś te farmy funkcjonują, produkują fajną żywność na małą skale,
  dają zysk, może jako drugie zajęcie i uzupełniający, ale dają.
  I w Polsce będzie tak samo z tym, że na szczęście polski chłop nie lubi kredytu.
 • @AlexSailor 10:54:10
  Panie Alex prezentuje pan poglad rypowego mieszczucha oglupionego mediami i propagandą PO-PiS. Protest rolników jest poki to taki jak chca go zaprojektowac wladze tj." idziemy i wrzeszczymy" tak maszerują marsze narodowe i Solidarnościowe i Rydzkowe. Są jednak inne metody walki z okupantem najlepiej l9gistyczne i finansowe, gdyż to najbardziej przemawia do narofu przebranego.
 • @stanislav 11:53:48
  Wg mnie nikt się nie zorganizuje. Na to potrzeba odwagi i pieniędzy, a tych brakuje. Jeszcze na świecie nie udała się żadna oddolna rewolucja, jesli nie
  było sił z odpowiednim kapitałem dla wsparcia takiej rewolty. . Wygląda na to , że procesów globalnych nie da się zatrzymać. Mają się ostać zarówno w rolnictwie jak i przemyśle jedynie niewolnicy i zarządzający nimi milionerzy. Nad tym wszystkim odcięty wierzchołek piramidy - nie do ruszenia. Za kilkanaście lat pozostaną nawet w Polsce tylko kilkutysięczne w hektarach kombinaty rolne. Nikt nie będzie miał prawa zasadzić sobie marchewki czy posadzić drzewa owocowego. To już jest w planach zaklepane i skierowane do wykonania. A dlaczego tak się stanie? Bo ludzie w swej masie mają wszystko w tyle....
 • @AlexSailor 10:54:10
  Ł. Bugajski: "Ukraińcy drenują nasz system, który w założeniu ma wspierać polskich przedsiębiorców".


  https://www.youtube.com/watch?v=ezk5tCPo6Ko


  Łukasz Bugajski o ukraińskiej migracji: "Niedługo będziemy gośćmi we własnym państwie"


  https://www.youtube.com/watch?v=fnHjKOdcbg4


  Ps...Czyli już judo-ukraina we Wrocławiu. Wrocławianie od lat nie mają polskich władz! Poprzednio Zdrojewski krewniak esesmana i zastępcy komendanta z KL Płaszów, potem ukraiński żyd Dutkiewicz który karierę zaczynał jako prezenter wiadomości w telewizji lokalnej Wrocławia! A w tle POtworniacy....i kupa volksdojczów, BND i STASI - agentów, nie mówiąc już o licznych od lat judo i banderofilskich(TFU!!) "elytach". Praktycznie w każdym sklepie za ladą co najmniej połowa Ukraińców! Banderowskie lokale, ukraiński kryminogenny element przejmuje pałeczkę..piękny Wrocław zmienia się w zaszczurzony rynsztok. Rozumiem, że ten żyd Dutkiewicz po zakończeniu swojej kadencji odpowie karnie za te wszystkie przekręty. W swoim otoczeniu w pracy ma właśnie takich samych. Byłem kiedyś i oniemiałem z wrażenia. Myślałem, że znalazłem się w jakiś sposób w Izraelu. Dokładnie, tak samo jak Zdrojewski! Polecam wrzucić na wyszukiwarkę frazę "Pełzająca germanizacja Wrocławia". Być może odwieczni "przyjaciele" wspierają dobry klimat dla najazdu nie zawsze pożytecznych imigrantów bo mieszanką łatwiej się zarządza niż jednorodnymi narodowościowo podbitymi (w ten czy inny sposób) gospodarzami. Żydokomuna wygania Polaków z kraju a sprowadzają szambo. To po to by wymieszać. "Dziel i rządź". Stara żydowska zasada. W Polsce dobrą pracę ma pokolenie dawnych żydokomuchów (teraz już wnuczki) reszta dobrze wykształconych Polaków musi wyjeżdżać za granicę, być obywatelami 3 kategorii i pracować poniżej kwalifikacji małpy (pomijając informatyków i niektórych inżynierów) to jest celowe działanie / kiedyś strzelano w potylicę, teraz świadomie zmusza się ludzi do bycia nikim na zachodzie.
 • @zadziwiony 14:27:05
  Przedsiębiorczość jest sztuką, której rolnik nie zna lub jest za nią karany (mandaty straży miejskiej), likwidacja targów, straganów, sklepików osiedlowych i brak chłodni, spółdzielczych zakładów przetwórstwa itp. za PO/PSL..Nie łudźcie się! PiS nic nie zrobi bo jest tylko trybem w tej maszynie pt. "Sprzedaż Polski". To inni już dawno podejmują decyzje, które ten w podskokach realizuje. Zresztą nie tylko PiS przedtem też, SLD, PO/PSL. Niestety dowodem jest to, że niby rolnik, niby działacz a "nie wie", że rolnicy do samoorganizacji muszą mieć dostęp do tanich długoterminowych kredytów a mają podatki i to wysokie, jeżeli chcieliby inwestować w przetwórnie i handel zwiększa jeszcze ryzyko. Nie kupuję u Niemca, Anglika, Francuza, Portugalczyka, Hiszpana. To ich markety zabiły polskie sklepy i hurtownie, a teraz kolej na rolnictwo i drobną produkcję. Kraj półkolonialny, a wy dalej kupujcie u wroga. Drodzy rolnicy nie macie prawa protestować i tak się dowiecie że to wina kogoś tam, kiedyś tam i usłyszycie że rząd rozwiąże wasze wszystkie problemy w 2027 roku.
 • @stanislav 11:53:48
  Protestować trzeba było jak chazarokomuchy z SLD i PO/PSL wyprzedawały przetwórnie owoców, opowiadając bajki o magicznym rynku i kapitale bez narodowości. Niszczenie polskiego rolnictwa na dobre zaczęło się za ministrów z PSL od wstąpienia do UE. Takie bagno i szwindle wytworzyły się na wsi, że nie sposób się połapać. To takie trudne sprawdzić czy jest zmowa cenowa? Porównać ceny jakie oferują producentom międzynarodowe koncerny w Polsce i w swoich krajach. A potem się nie bać i wymierzyć surowe kary albo zrezygnować ze stanowisk! No chyba jesteśmy nowym Tuskiem, co nic nie może. Cel powinien być jeden i do realizacji od zaraz. Cena dla rolnika max mniejsza o 100% od ceny w sklepie. Np jeśli kobiałka malin w sklepie to 6 zł, to cena dla rolnika 3 zł! A nie 1.50 zł/kg., etc..Ministrowie rolnictwa także i z PiS od lat obserwują jak są okradani rolnicy. Ministrowie środowiska z PiS od lat obserwują jak powstaje zamek w Puszczy Noteckiej. I za te obserwacje należą im się nagrody. Kwota nagród przyznanych pracownikom Ministerstwa Rolnictwa w 2017 roku wyniosła 5 milionów 957 tysięcy złotych. A to oznacza, że w rolnictwie jest bardzo dobrze! Chłopi się nie znają. Nie wierzę w efekty działań Ministerstwa. Bo przecież równolegle ewidentną zmowę cenową i dobijanie polskiej hodowli mamy od lat na skupach tuczu wieprzowego i nic. Już nie ma polskiej hodowli. A katastrofa z cenami trzody chlewnej zaczęła się od momentu wyprzedaży za bezcen największych polskich zakładów Animexu i Sokołowa oraz wprowadzenia tzw. tuczu kontraktowego. Niestety bez odbudowy polskich przetwórni i skupów nic się nie zmieni.
 • @zadziwiony 14:27:05
  [Premier zwrócił się nawet do protestujących, którzy zakłócali uroczystość. Dla państwa, którzy staracie się zakłócić uroczystość, chcę przywołać jedną istotną okoliczność. To prezydent Lech Kaczyński jako prezes NIK w 93 roku opublikował pierwszą w historii listę grabieżczych prywatyzacji. To lista, która do dzisiaj powinna być listą hańby dla władców III RP. Bo ona doprowadziła do tego, że osoby, które dzisiaj słusznie protestują i domagają się wsparcia w obszarze produktów rolnych, właśnie tamta grabieżcza prywatyzacja doprowadziła do tego, że firmy przetwórstwa rolnego zostały wyprzedane w obce ręce. Obcy kapitał, który kontroluje np. przetwórstwo owoców, powoduje, że my dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym położeniu mówił Mateusz Morawiecki.] Rolnicy powinni podziękować za skutki "uzdrowienia" rolnictwa Balcerowiczowi oraz rządom PO-PSL. Jeszcze długo będziemy odczuwać, przejęcie za bezcen naszego przemysłu spożywczego przez obcy kapitał. Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego zostały za grosze "sprywatyzowane" w ręce niemieckie przez chazarów Lewandowskich, Liberadzkich, Balcerowiczów, libertynów brylujących teraz w KE i wspierających PO-PSL. Niestety i sami rolnicy w latach 90-tych niszczyli spółdzielnie, wszelkie przetwórstwo żywności i działalności na wsi. Nie docierały do nich żadne argumenty. To co było wspólne rozkradali i jest co jest. Jak myślicie rolnicy dlaczego wam eurokołchoz dał dopłaty? Byście nie byli konkurencją dla towarów z zagranicy a przetwórnie są prywatne i państwo nie ma nic do tego. Kiedyś rolnik żywił dziś nie. Ten rząd nie jest polski, gdyż lekceważy krytyczną sytuację rolników i dopuszcza, a wręcz promuje niekontrolowaną imigrację (infiltrację) obcokrajowców do Polski. To nie obcy kapitał dofinansowuje uprawę malin na Ukrainie by zbudować konkurencje. Niestety to obecny rząd dofinansowuje plantacje malin na Ukrainie i zawiera umowy kontraktacyjne! ale z polskim producentem takich umów się nie zawiera. Polaka zniszczyć trzeba! Pytanie do PMM w sprawie rolników: czy państwo będzie popierać rolników w celu odbudowania (ewentualnie wykupienia), a więc powstania polskiego przemysłu rolniczego? To musi być możliwe. Również przez ekstensywne popieranie tworzenia lokalnych producentów rolniczych. Jak dotychczas postępowanie w tym kierunku było skutecznie sabotowane i bojkotowane nie tylko przez PO/PSL ale niestety również i PiS niezależnie od odwrotnie brzmiących wypowiedzi. To się również musi zmienić i to natychmiast jeżeli PiS nie chce na wsi przerżnąć wyborów. A to jest około 5-8 mln głosów. Jeżeli rolnicy zobaczą, że jest taka wola, to będą mogli również sabotować zagraniczne zakłady i w ten sposób wpędzić je w bankructwo i na końcu przejąć na deser.
 • @kula Lis 67 18:45:19
  Hola, hola panie KulaLis, to że wśród PO i PSL jest cala masa żydostwa to wiemy tak dobrze jak to, że nie mniej a nawet wiecej jest tego elementu w sławionym przez pana PiS.
  Więc pisz pan rzetelnie, albo wcale.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031