Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4535 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Na rocznicę sierpnia 1980

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Solidarność zwyciężyła – polski naród przegrał


Tekst z 2017r.

W marcu 1981r. byłem w kawiarni na Placu Na Rozdrożu obok Królewskich Łazienek. To chyba jedyna kawiarnia w Warszawie, która nie zmieniła nazwy i nadal istnieje w tym samym miejscu, mimo, że każda władza po 1990r. dokłada ogromnych starań, żeby niszczyć wszelką polską ciągłość i tradycje, nawet te najbardziej prozaiczne, jak ulubione miejsce spotkań Warszawiaków.

Po drugiej stronie placu pojawiły się oddziały Milicji Obywatelskiej. To był czas po sierpniu 1980r., a więc istniała już „Solidarność”. Wyszliśmy z kawiarni, żeby zobaczyć, co się dzieje.

Milicja dość skutecznie blokowała przejście do manifestantów na druga stronę placu, do ulicy Koszykowej, ale nie była to manifestacja „Solidarności”. Manifestowali inicjatorzy i założyciele Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald, wśród nich i śp. Bohdan Poręba, późniejszy współzałożyciel Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej.

Manifestanci nieśli tablice z nazwiskami Polaków zamordowanych w latach 1944-56 i z nazwiskami ich żydowskich oprawców i katów z UB, S.Michnika, H.Wolińskiej-Brus i wielu innych żydowskich zbrodniarzy tzw. okresu stalinowskiego. Protestowali w ten sposób przeciw zorganizowanej przez „Solidarność” na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 8 marca 1981r. – a 8 marzec 1968 to wybuch żydowskiej rebelii w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Radomiu, Łodzi i Poznaniu -, rocznicowej sesji z udziałem żydowskich zbirów z UB (prof. Z.Baumanem, prof. W.Brusem) zmuszonych po 1968r. do opuszczenia Polski. Dzisiaj znaczna część z nich wróciła, a ci co zostali otrzymują wysokie emerytury wypłacane przez żydowski reżim IIIRP.

Tak wykuwała się „Solidarność” – władza solidarności po 1989r. zaprojektowana przez syjonistów z USA, a tworzona przez żydowską V kolumnę w Polsce, mająca swoich ludzi także w SB, ale już od sierpnia 1980r. niemal pełnię władzy w PRL.

Żydowska V kolumna miała wsparcie władz Kościoła w Polsce – żydowski KOR swój głodowy protest w 1977r. prowadził w warszawskim kościele p.w. św. Marcina. W tym kościele mają również swoją siedzibę siostry franciszkanki, które utworzyły przytulisko dla antypolskich Żydów, w tym także dla zbrodniarzy takich jak J.Bristiger.

Dzisiejsze żydowskie, powszechne, gadzinowe media utrzymują, że wtedy na Placu Na Rozdrożu protestował partyjny, komunistyczny beton, przeciwnicy niosącej Polakom wolność „Solidarności” błogosławionej przez JPII. Jednak JPII błogosławił „S” dziwnie wybiórczo, żądając jednocześnie od junty Jaruzelskiego delegalizacji „S” jako związku zawodowego – niezbadane są meandry polityki świętych żydo-katolickiego Kościoła.

Solidarność zwyciężyła – polski naród przegrał

to prawda, nie sposób z tym polemizować, zmiany są ogromne …

… polskie stocznie, polski przemysł …

… dobrobyt polskiej rodziny …

… świetlana, europejska, przyszłość polskiego emeryta i rencisty …

Ale nie popadajmy w defetyzm, wszak dzięki Solidarności jesteśmy w Europie, więc radujmy się, jak żydowska gęba na zdjęciu poniżej w czasie magdalenkowej biesiady.

 

Kabaret Tey był pomyślany jako kpina z PRL i taką też rolę pełnił – wspomagał zaplanowany przez syjonistów proces marszu Polaków do żydowskiego kapitalizmu Europy. Jednak niektóre żarty ośmieszają również i dzisiejszą żydowską propagandę sukcesu przemian ustrojowych – okazuje się, że nie jest ważna polska tragiczna rzeczywistość, ale ważny jest punkt widzenia na tę rzeczywistość, która wedle żydowskiej propagandy jest europejskim sukcesem Polaków.

 

 

Dariusz Kosiur

______________________________

„Platforma Oburzonych” – Paweł Ziemiński – Kongres Polski Suwerennej

Marzec 2013r. Stocznia Gdańska, muzealna Sala BHP dawnej „S”

 

https://www.youtube.com/watch?v=N6g2afUbBZk

 

 „Oburzeni obywatele” – neosolidarnościowa droga donikąd pod skrzydłami amerykańskich fundacji

Sierpień 2013

 

https://www.youtube.com/watch?v=r-flwQNYiTs


KOMENTARZE

 • Trzymajmy kciuki.
  Na mieście chodzą słuchy że obywatel miasta Otwocka, po raz kolejny zgłasza swoje aspiracje do fotela prezydenta tym razem jednej z podwarszawskich miejscowości.
  Pan Dariusz to znana polityczna osobowość. Należał wcześniej do LPR, nieco później powołał własny komitet i próbował startować w wyborach jako Prezydent Prawdziwych Polaków. Nie zebrał podpisów, ale zarejestrował się jako kandydat na radnego Otwocka. PiS dał mu piąte miejsce na liście. Dostał 26 głosów i .....padł
  Dziś jednak wszystko się zmieniło, własny komitet, sporo sponsorów to szansę są olbrzymie.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2010/11/dariusz-kosiur.jpg?w=827

  Dariusz Kosiur – syjonistyczny prowokator?
  https://macgregor.neon24.pl/post/137483,pan-dariusz-kosiur-syjonistyczny-prowokator
 • @Husky 19:00:40
  kundel,
  film dla ciebie - być może da ci asumpt do nocnego wycia:

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nazywal-kaczynskiego-zdrajca-startuje-z-listy-pis,152836.html
 • @Rzeczpospolita 20:08:14
  Otwock to miasto żydów.
  Nie zprzeczysz
  Więc dziwię się tego braku waszej solidarności.
  26 głosów !!!!!!
  Szok
  No ale może teraz ich bardziej aj wajów zmobilizujesz i zachęcisz do poparcia
  Powodzenia


  ps.
  odsłony !!!!
  bo lipa
 • Autor
  Pana artykuł jest tendencyjny, bo ,jak naród polski miał , gdy wygrać gdy cały teatr był już ustawiony!!!Dopiero teraz jest szansa na odbudowę Państwa Polskiego!!!
 • @zibi 22:42:06
  A w czym ta tendencyjność artykułu się przejawia?

  "Dopiero teraz jest szansa na odbudowę Państwa Polskiego!!!"

  Powyższe zdanie pańskiego komentarza wywołuje u mnie smutną refleksję, że poziom wiedzy i dedukcji politycznej u znakomitej większości Polaków (zwolenników PO, PiS, itp., itd.) stoi na jeszcze niższym poziomie niż w roku 1980.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930