Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
657 postów 4535 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydo-rząd PiS – Partii interesu Syjonistycznego prowadzi rozmowy z władzami Filipin, Wietnamu i Nepalu n/t przyjmowania imigrantów.


Proces likwidacji polskiego narodu bynajmniej nie jest rezultatem przypadkowych politycznych błędów popełnianych przez kolejne po 1990r. (a właściwie już od sierpnia 1980r.) syjonistyczne, bandyckie rządy IIIRP. Jest to proces głęboko przemyślany, realizowany z całą premedytacją, którego projekt powstał mniej więcej w latach 1970., w łonie światowych, syjonistycznych, gremiów mondialistycznych – autorów NWO, pomysłu – wymysłu – wspieranego idiotyzmami takimi jak „ocieplenie klimatu”, czy zbrodniczym wymysłem „zrównoważonego rozwoju”, a w rzeczywistości zaplanowaną depopulacją, któremu to „zrównoważonemu rozwojowi” przyklaskuje żydo-katolickich Kościół (encyklika „Laudato si”).

A NWO wspierał sam św. JPII

https://www.youtube.com/watch?v=3-RRMXjAi-c

Tak więc najpierw po 1990r. żydowskie rządy w Polsce zlikwidowały ponad 10 mln miejsc pracy wymuszając na Polakach zarobkową emigrację. Wielu naszych bezmyślnych rodaków, zamiast samoorganizacji i likwidacji żydowskich rządów w Polsce, niszczących nam materialne podstawy bytu, z radością powitało akcesję Polski do UE, bo ta ułatwiała zarobkową emigrację – mogli stać się nareszcie Europejczykami. Nieoficjalnie, według źródeł zagranicznych, do dzisiaj Polskę opuściło od 8 mln do 12 mln osób. Staliśmy się krajem „pustych kołysek” – załamania demograficznego. Fakt ten doskonale rejestrują i znają kolędujący pasterze żydo-katolickiego Kościoła, a więc i jego sternicy zwalczający PRL wespół z Żydami i stojący z Żydami murem za zachodnią integracją w ramach UE. Żydowska zemsta za marzec’68, gdy władze PRL zaproponowały ok. 12 tys. żydowskich bandytów z UB opuszczenie Polski, powiodła się więc tysiąckrotnie.

Powstał jednak problem braku siły roboczej dla obcych korporacji w Polsce. Żydowskie rządy – teraz jest to rząd PiS  Partii interesu Syjonistycznego – rozwiążą ten problem w prosty sposób: przyjmą miliony imigrantów, którzy oczywiście będą opłacani jeszcze niżej niż Polacy. Żydowski kapitalizm jest przecież efektywny, maksymalizuje zyski własne.

Żydo-rząd PiS – Partii interesu Syjonistycznego prowadzi już tajne rozmowy z władzami Filipin, Wietnamu i Nepalu, z których to państw nastąpi napływ taniej, wielomilionowej siły roboczej, co umożliwi „dalszy rozwój polskiej gospodarce”.

Co to jest ta „polska gospodarka” i dlaczego nie przynosi korzyści i zysków Polakom, tylko żydowskiemu kapitalizmowi, to już temat może i na inną okazję, ale przede wszystkim pytanie z gruntu antysemickie. A przecież żydo-katolicki Kościół uczy swoje owieczki, że antysemityzm to grzech wielki, a nacjonalizm to nawet jeszcze gorzej.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozmawia z władzami Filipin na temat sprowadzenia stamtąd pracowników. (…)

Nowe kierunki imigracji są potrzebne, bo główny imigracyjny zasób polskiego rynku pracy zdaje się wyczerpywać. Według ostatnich danych Straży Granicznej w pierwszym półroczu tego roku liczba odpraw na polskiej granicy obywateli Ukrainy wyniosła 4,7 mln. To o ok. 300 tys. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.” –//forsal.pl/artykuly/1172353,pracownicy-z-filipin-kolejne-otwarcie-na-pracownikow-z-zagranicy-rzad-chce-sprowadzic-filipinczykow.html

Pozwolenia na pracę będą wydawane na pięć lat, a np. Filipińczycy i Wietnamczycy w ogóle nie będą ich potrzebowali – podaje w poniedziałek „Dziennik Gazeta Prawna”. „ –https://www.forbes.pl/gospodarka/filipinczycy-i-wietnamczycy-bez-pozwolen-na-prace-ulatwienia-dla-imigrantow/y8s6ene

Co ciekawe podmianą polskich żydo-katolików na wyznawców innych religii (wyjątek stanowią filipińscy żydo-katolicy), na prawosławnych Ukraińców, wietnamiskich wyznawców religii plemiennych, czy nepalskich hinduistów, nie martwią się wcale sternicy żydo-katolickiego Kościoła w Polsce. Dlaczego? A dlatego, że wedle konkordatowych zapisów na żydo-katolicki Kościół płaci w Polsce każdy, nawet niewierzący – widać żydo-katolicki Kościół w żydowskim kapitalizmie IIIRP czuje się jak pączek w maśle, także potrafi maksymalizować zyski i to nawet wtedy, gdy traci owieczki.

Dariusz Kosiur

PS

Problem przyjmowania imigrantów – czyli likwidacji polskiego narodu, bo faktycznie o to tu chodzi – dostrzegają także publicyści portali żydo-medialnych. Zatem sprawa jest raczej poważna.

Komentator jowram 7 września 2018 o 22:01 zamieścił na stronie WPS tekst z Salonu24

Polityka migracyjna rządu odkryta: strumienie migrantów i ich osadnictwo na stałe

[u Jankego ukrywają Autorów; nie znalazłem. MD]

https://www.salon24.pl/u/wawel/892163,polityka-migracyjna-rzadu-odkryta-strumienie-migrantowi-naklady-na-ich-osadnictwo-na-stale


UTOPIA „DRUGIEGO PIS-u”: NOWA STRATEGIA POLITYKI MIGRACYJNEJ POLSKI – maksimum migrantów, duże nakłady na ich integrację i na osadnictwo na stałe

Pod przykrywką obchodów rocznic sierpniowych i wrześniowych rząd stopniowo oswaja Polaków ze swoją „wizją” polityki migracyjnej, zresztą wizja to złe słowa, bo to już jest od wielu miesięcy realizowane. Pod dużymi miastami są organizowane ośrodki noclegowe dla Azjatów (ok. 2/3 to muzułmanie) połączone z kursami języka polskiego. Rząd ma rozmach i nie rzuca słów na wiatr.

Efekt tej CICHEJ MIGRACJI możemy obserwować na ulicach dużych miast, brązowiejących w zastraszającym tempie. Na razie ta migracja zarobkowa jest jeszcze nieśmiała, czasem w weekendy z tych podmiejskich ośrodków wybierają się „do miasta”. Sam w sierpniowy weekend widziałem kilka busów z wyznawcami proroka i głośno puszczoną islamską muzyką (otwierali tylne drzwi od busa z powodu upału). Zamierzam porozmawiać z osobą mającą kontakt z jednym z takich podmiejskich ośrodków i ew. opisać to, czego się dowiem o „meandrach integracji” bengalskich islamistów, którzy za sprawą „genialnych wizjonerów polskiego rządu” niewidzialnie wnikają w tkankę polskiego społeczeństwa. Póki co, jeszcze nie sprowadzają rodzin, ale z wypowiedzi wiceministra, których poniżej daję omówienie (na Facebooku jest cały film ze spotkania) – wynika, że już wkrótce możemy oczekiwać rodzin z cziemodanami (Unia poklepie po plecach nasz zakompleksiony rządzik za realizację zasady „łączenia rodzin”, jest to jeden z unijnych, neomarksistowskich priorytetów). Gdy czytałem o tym, że projekty mieszkanie + i 500 + mają dotyczyć także migrantów – myślałem, że ludzie przesadzają. Teraz po zmiękczaniu Polaków przez wiceministra Chorążego nie ma już wątpliwości, że tak jest. Ten rząd w zaciszu gabientów szykuje nam takie Eldorado, że się nie pozbieramy. Oczekiwać możemy zapewne za parę lat kolejnych meczetów.

PODPISANA W TAJEMNICY PRZED POLAKAMI „DEKLARACJA Z MARRAKESZU” ZOBOWIĄZUJE WŁADZE DO REALIZACJI UŁATWIEŃ W LEGALIZACJI POBYTU I PRACY DLA MIESZKAŃCÓW AFRYKI ORAZ DO ZWIĘKSZANIA NAKŁADÓW NA ICH INTEGRACJĘ. JEST TO ZOBOWIĄZANIE DO TRWAŁYCH ZMIAN STRUKTURY SPOŁECZNEJ, I TAK UZASADNIAŁY WŁADZE WĘGIER ODRZUCENIE TEJ DEKLARACJI.

Zagadnienie napływu kolorowych Azjatów (2/3 islamistów) do Polski składa się z dwóch bloków tematycznych, które nie zawsze są rozróżniane:

 migracja mafijna na „lewe” papiery i na „lewych paszportach” będąca zupełnie poza kontrolą i finalizowana przez Urzędy Wojewódzkie

 migracja legalna na zapotrzebowanie przedsiębiorców, finalizowana też przez Urzędy Wojewódzkie, lansowana przez Premiera jako część jego planu ekonomicznego, to jest ten nurt migracji, do którego rząd przyznaje się oficjalnie, JEST ON MNIEJSZY OD MIGRACJI MAFIJNEJ, NIELEGALNEJ, której rząd nie myśli zwalczać!!

Mówiąc krótko i obrazowo: nawa Rzeczpospolitej ma dwie ogromne dziury przez które wpływają fale obcej cywilizacji, nienawistnej wobec zachodniej cywilizacji. Już jedna z tych dziur dawałaby spore ilości wrogich intruzów plus ich rodziny, a mamy DWA ŹRÓDŁA WROGIEJ INWAZJI, jedno legalnej, drugie nielegalnej. Polityka i działania (przeciwdziałania) polskiego rządu i w jednej i w drugiej sferze są zbrodnicze dla polskiej racji stanu.

Co do jednej z tych dziur, rząd twierdzi (tak jak kiedyś Szwedzi, Belgowie etc.), że musi wiercić dziurę, co do drugiej – udaje, że jej nie widzi i urzędnicy Urzędów Wojewódzkich akceptują dokumenty, co do których wiedzą, że są fabrykowane. O tym szarostrefowym osadnictwie pisałem kiedyś tak: „Komentator na rosyjskiej stronie piszącej o napływie islamskich Tadżyków do Polski mówi dosadniej: „nie wpuszczajcie ani jednego, oni nie chcą pracować i nie umieją, a nauczyć ich jakiegoś zawodu jest niemożliwością – nie mają mózgów. Chcą żyć za cudze i rozmnażać się bez ograniczeń… Szykujcie się na kolejne meczety…” Oczywiście, dotyczy to nie tylko Tadżyków, ale wszystkich z islamskich republik poradzieckich kupujących „papiery” legalizujące ich status na terenie „przyjaznej” im Polski z przyjaznym nad wyraz rządem.

Dwa miesiące temu naród „wpadł” na jedno ze źródeł brązowienia miast polskich. Kilka periodyków opisało mafie szmuglujące dowolne ilości islamskich analfabetów z byłych republik sowieckich. Wszystko odbywa się w majestacie „prawa” poprzez Urzędy Wojewódzkie i poprzez kupowane za parę setek „oświadczenia o zamiarze zatrudnienia”.

Najważniejszy jest pierwszy krok. Potem lokalne mafie organizują dalsze etapy OSADNICTWA – załatwiają na fikcyjne firmy legalne zezwolenia na pracę. Polskę upatrzyli sobie wyznawcy proroka z b.republik radzieckich, bo inne kraje ich nie wezmą, tam już wszyscy wiedzą, że Tadżykistan, Uzbekistan, Kirgistan, Czeczenia, Azerbejdżan, Turkmenistan to kontenery analfabetów nienawidzących pracy – w Niemczech nie mają więc czego szukać. Im Polska wystarcza.

======================

01.09.2018 1Łukasz Barczyk

Temat należy nagłaśniać. Trzeba o tym mówić, pisać, informować innych, uświadamiać o tym, co robi szajka zwana obozem Zjednoczonej Prawicy. Oni nie realizują polskiej racji stanu, lecz obcą. Reprezentują interes na pewno zachodnich koncernów, umożliwiając im nabycie taniej siły roboczej.

Natomiast warto wrócić do spotkania Morawieckiego z Junckerem, kiedy ten pierwszy objął urząd. pamiętacie Państwo reakcje Junckera? Jaki był zadowolony z ustaleń z nowym premierem? Jestem przekonany, że chodziło właśnie o temat imigrantów. Jak to podaje Bloger Wawel – zmienili pojęcie przymusowej relokacji, na pracowników z zagranicy i nastała cisza. Media z prawej, jak i lewej strony milczą. Jedynie w mediach „toruńskich” można spotkać się z tematem.
Wracając do interesu – to jest właśnie interes masoński, polegający na zniszczeniu naszej polskiej kultury i cywilizacji europejskiej, przede wszystkim zniszczenia Kościoła (ale przecież żydo-katolicki Kościół wspiera imigrację, a walczy z nacjonalizmem -?– D.Kosiur)  i wzniesienia nowego monstrum antycywilizacyjnego. Tylko że takim tworem nie da się później sterować, czego głupi lewicowcy nie są w stanie przewidzieć. Nie są, bo są głupi, bo nie ma w nich Mądrości. Kręcą bata na samych siebie.
Wracając do spotkania Morawieckiego z Junckerem – z obserwacji także innych

spotyka się z niezmiennie tą samą reakcją: pytający zostaje zablokowany, nawet jeśli pytania były zadane kulturalnie.

Jeśli chodzi o politykę migracji zarobkowej, czyli IDENTYCZNEJ jak ta, która doprowadziła Szwecję, Niemcy, Holandię, Belgię etc. do depopulacji ludności rdzennej względem islamskich migrantów oraz do wielokrotnego wzrostu kryminalizacji kraju – to nie można tu nic innego powiedzieć, niż to, co wpisali twitterowicze na wieść o stopniowym odkrywaniu kart, przez „drugi PIS”.
Właśnie tak ROZPOCZYNAŁO SIĘ TO W SZWECJI!

Identyczne były argumenty rządu Szwecji za sprowadzaniem muzułmanów. Mamy unikalną możliwość obserwowania od samego początku tego, jak naród poddaje się samolikwidacji. Jeśli my tego procesu nie zatrzymamy, winić nie będziemy mogli nikogo.

KOMENTARZE

 • Z płacami ukrainców
  jest nieco inaczej niż się wydaje
  https://praca.interia.pl/news-ukraincy-zarabiaja-coraz-wiecej,nId,2628405
 • czyli pis też niszczy naród
  Nie lubię i nie cierpię tego durnego antysemityzmu. Jaki międzynarodowy żyd. Nas rozwalają polscy katolicy a oni żadnej jarmułki nie noszą. Kościołowi katolickiemu daleko do żydów. Żydzi nie są tacy źli, jak ich na obrazkach malują, nie mówiąc oczywiście o samym Izraelu i ich politykach.
  Jeśli faktycznie wyjechało tyle narodu, no to możemy mówić o kompletnej ruinie polskiego narodu. Gorzej jak w rumunii.
  Wobec mieszkańców afryki zadłużenie mają raczej głównie inne kraje, jak polska. Nie mam nic przeciw innym narodom w obrębie państwa, pytanie tylko czy nie zabronić stawiania meczetów, a oczywiście zakaz noszenia burek od ręki by trzeba - ciekawe jak zakonnicom czy one mają prawo do zrzucania kiecek czy nie, bo to w sumie też niezła burka jest...
  Trzeba po prostu skasować w wyborach i platformę obywatelską i pis, wybrać kogoś innego, nowego, stworzyć taką partię od zera. Choćby 10 partii od zera warunek - tylko żeby te mordy nie powtarzały się z tymi z telewizji, i wszystko xD
  Za wielką lechię czytałem może być odpowiedzialny jakiś niemiecki organ, myślę że ten antysemityzm u nas również jest pompowany z zagranicy (niemcy, rosja albo razem)
 • @Leon. 18:33:01
  "Nas rozwalają polscy katolicy a oni żadnej jarmułki nie noszą."

  Nie nas, tylko Pana rozwalają. Kiedy był Pan ostatni w kościele? Kiedy ostatnio Pan podszedł do Stołu Pańskiego?

  ... Weź Pan nie pierdol ..
 • @Zorion 19:08:50
  Do Stołu Pańskiego mówisz....Ależ masz chłopie nasr...e pod berecikiem.
  Aż mi cię żal.....
 • @Leon. 18:33:01
  "Nie lubię i nie cierpię tego durnego antysemityzmu."

  Ma Pan rację, antysemityzm, jak zresztą każda fobia, np. rusofobia, to idiotyzm.
  Tym nie mniej to właśnie Żydzi stanowią dla nas główne zagrożenie - i trzeba sobie zdawać z tego sprawę. To zagrożenie jest zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które może skutkować likwidacją Polski podobną do tej z 1939r.

  Może poniższe zdjęcia pozwolą Panu dostrzec to wewnętrzne zagrożenie:

  https://programwps.files.wordpress.com/2017/08/pmxx-1.jpg
  https://programwps.files.wordpress.com/2017/08/484597b2b4af459161642882da7b8100_xl.jpg

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/09/14102319_1788693421402998_8831110187758130118_n.jpg

  ""Nas rozwalają polscy katolicy (...)"

  I w tym zdaniu jest sporo prawdy, choć oczywiście nie cała. Jednak warto się zastanowić, co spowodowało, że właśnie polityczną postawę znakomitej większości katolików w Polsce należy ocenić negatywnie.
 • @ZBYSZEK49 19:33:55
  - Słonie idą na północ, a wołki zbożowe podążają ich śladem.

  pozdrowił
 • @ZBYSZEK49 19:33:55
  Bardzo duża 5* za komentarz - bo szczerze mówiąc trudno to lepiej ująć.
 • @ Autor
  "Tak więc najpierw po 1990r. żydowskie rządy w Polsce zlikwidowały ponad 10 mln miejsc pracy wymuszając na Polakach zarobkową emigrację. Wielu naszych bezmyślnych rodaków, zamiast samoorganizacji i likwidacji żydowskich rządów w Polsce..."

  Samoorganizacja w krótkim czasie tak dużej liczby osób jest po prostu niemożliwa. To co się udaje z małą grupą ludzi już nie działa np w przypadku normalnego powstania partii politycznej. Ile to wymaga pracy wiedzą ci, którzy już spróbowali.

  A rządzący potrafili wtedy nieźle zamydlić ludziom oczy, zostali ponadto wyniesieni do władzy na falach przemian wywołanych przez "Solidarność" w których nierzadko a raczej bardzo często, ci którzy tracili pracę wcześniej uczestniczyli.

  Społeczeństwo było już rozbijane w zasadzie samego "odzyskania niepodległości" w 1918 - zawsze forsowano w edukacji nastawy prozachodnie, także w drugim obiegu, kabaretach PRL.
  Przykład dawali też ci, którzy na zachodzie znaleźli pracę.

  Za wpis oczywiście 5*

  Pozdrawiam
 • @Zorion 19:08:50
  "Nie nas, tylko Pana rozwalają. Kiedy był Pan ostatni w kościele?"

  Ja słucham mszy w radio - i coraz częściej kazanie to zwykły bełkot, który nie wiadomo jak odnieść do rzeczywistości - a z Ewangeliami jest przecież zupełnie inaczej...
  No i jeszcze to "judeo-chrześcijaństwo" - co to ma być?

  Zastanawiające, prawda?

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 23:09:09
  Dzięki Agnieszko.
  Ja cóż wegetarianin nie chodzę do kościoła ;-)

  Dzięki za obronę. Zwykle jak widzę antysemickie wpisy to daję 1 tu dałem 4 za ważny temat. Po II wojnie polak nie powinien szkalować żydów. Mam wrażenie, że antysemityzm w polsce jest hodowany przez niemcy, rosję albo oba te państwa. Za dużo tych wpisów, gdzie nawet CBA jest żydem.
  A urodziny hitlera? Mi to też wygląda na ustawkę z zagranicy.
  Właśnie choćby msza wygląda dosyć strasznie, gdyby przejmować się naukami głoszonymi przez kościół, to msza staje się wręcz obrzędem upiornym i powinna być zabroniona przez prawo. W tym jednym małym punkcie widać, czemu to wszystko jest niewiele warte. A dalej jest mrocznie również.
  Póki co wszystko wskazuje na likwidację narodu polskiego, jak w artykule przedstawiono. Zniszczenie puszczy białowieskiej też nie jest w tym kontekście przypadkowe, ale jest elementem szerszej zbrodni. Szykowany import prądu z niemiec? Niemożność w przekopaniu mierzei wiślanej? Kwota wolna od podatku praktycznie nie ruszona? Obciążenia narodu rosną? Obecnie biedni fundują wiatraki bogatym i liczniki energii firmom energetycznym, tak ma zdaje się być program 800 minus. Może im jeszcze naród postawi elektrownię atomową. Program biedni do gazu idzie pełną parą - ziobro podwyższa taksy za sprawy w sądach. Sądy zatkane jak były tak są. Gdzieś zrobili operację woda 500% plus. Operacja zaboru wód polskich (przewidywanego skarbu przyszłości) przebiega i przebiegła całkiem szybko. Kto ma basen - państwo go zabierze. Operacja woda minus. Woda w rolnictwie operacja minus. Niemieckie przedsiębiorstwa? operacja miliony na plus trwa. Operacja ukrywania niemieckich przedsiębiorstw w polsce? Trwa. Trzeba przyznać że gro tego ataku prowadzą niemcy, ale za pełną akceptacją ryżych i czarnych. Naczelny czarnych katolik? Robi i rządzi jak chce? I co, nic? Trochę mało. Na ministra finansów musieli dać inteligenta i ten im trochę namieszał bo zaczął myśleć.
  A tak na poważnie, izrael będzie na świecie nr 1... tylko jaki izrael? który?
  Dlaczego nie mogą rozwiązać problemu mordowania koni w zakopconem? Żeby świat się dziwił jaka tu dzicz?
  Wielka korelacja między biedą i katolicyzmem. Przypadek? Nie przypadek. Myślę że Niebo tego nie lubi. Bardzo dzięki za pozytywne komenty aż chciałoby się popełnić jakiś artykuł xD Czy papież Franciszek naprawi kościół? Jeden diabeł wie może... póki co parę lat i kościoła może nie być, co wtedy zrobi pis i pisiory xD ojjj będzie wstyd.
 • @Leon. 01:34:40
  "Po II wojnie polak nie powinien szkalować żydów."
  I dlatego bez szemrania MUsimy im dać te 300 mld $ ?
  Czy pan i paru tu wielbicieli polin nie widzicie, że te pozostałych "kilka promili" robi z nami i ze Światem co chcą ?
 • @Leon. 01:34:40
  Oprócz dygresji na temat żydów z diagnozą się zgadzam.
  A w sprawie antysemityzmu - może szanowny odpowie na pytanie- dlaczego to plemię było tyle razy wypędzane z krajów w których znaleźli gościnę? Ostatnio nawet wypędzono ich z jakieś społeczności a Ameryce południowej.
  Czy żyjąc wg wartości cywilizacyjnych zawartych w talmudzie można być dobrym członkiem innych społeczności?
 • @AgnieszkaS 23:04:33
  W Polsce na tę chwilę nie ma istotnego bezrobocia. Chyba, że mówimy o absolwentach "Stosunków międzynarodowych". Obecnie barierą rozwoju firm jest brak ludzi do pracy. Przedsiębiorcy nie zatrudniają Ukrainców bo są tańsi- bo nie są, a dlatego że nie mają nikogo innego. Nie mówię tutaj o przyczynach tylko o stanie faktycznym dotyczącym przynajmniej południowej wielkopolski.
  Nieoficjalne zatrudnienie dotyczy raczej tych najmniejszych firm,które w normalnych warunkach w dzisiejszej rzeczywistości nie mają szans na przetrwanie. Powody to warunki administracyjne i podatkowe.
 • @AgnieszkaS 09:15:34
  ZAtrudnianie na czarno w dużych firmach jest w tej chwili coraz rzadsze. Po prostu z powodu braku rąk do pracy pracownicy nie chcą się godzić na takie warunki.
  Na czarno pracują różni renciści, emeryci, drobni pijaczkowie , zalegający z alimentami i tym podobni ludzie. Pracują często dorywczo w najmniejszych firmach, a nie są zatrudniani, gdyż właścicieli takich firemek nie stać na wymagania unijne dotyczące stanowisk pracy. Jesli nie wiesz o czym mówię, to popróbuj założyć własną małą firmę produkcyjną, lub usługową z zatrudnieniem 2-3 osób. Zobaczysz ile setek tysięcy to kosztuje. Potem pogadamy. Ja nie jestem teoretykiem w tej materii , a praktykiem i naprawdę wiem o czym mówię.
  Krótki przykład. Chciałem w zeszłym roku postawić małą halę - 200m2
  Przyszedł architekt i zażądał 30.000 zł za pozwolenie i projekt w którym były 3 podwójne toalety, a istniejącej kotłowni nie mogę podłączyć, bo musi być dodatkowy projekt, mój kocioł się nie nadaje , musi być na pelet bo inne nie spełniają wymogów energetycznych.
  Dalej , żadnej maszyny, urządzenia nie możesz zrobić sam, bo wszystko musi mieć znak CE, a więc musisz zakupić.. Z hali nie można przejść bezpośrednio do pomieszczeń socjalnych, bo musi być korytarz. Zresztą trzeba to przejść samemu by docenić Polaków którzy mimo tych przeciwności walczą z opresyjnym państwem balansując na granicy prawa działając praktycznie półlegalnie. Dlatego wielokrotnie twierdziłem, że do stanowisk publicznych powinni być dopuszczane tylko te osoby które mają za sobą własną firmę i zatrudnionych przynajmniej z dwóch trzech pracowników.
 • @AgnieszkaS 09:15:34
  Dlaczego zmuszają do 12 godzin pracy? Przeważnie 10. W firmach sezonowych-- budowlanych w sezonie trzeba zarobić, by zimą móc pracowników przetrzymać , a ich nie zwalniać. Popróbuj sama - naprawdę....
 • @AgnieszkaS 19:04:05
  Proszę o nazwiska takich polityków. Proponuję lekturę " Ponerologii Politycznej" a potem ewentualnie wypowiadanie się na temat ludzi polityki.
  Nie rozumiesz szanowni Agnieszko co napisałem. Ci ludzie których wymieniłem sami nie chcą oficjalnego zatrudnienia z wiadomych powodów.
  Zdania które napisałem nie odzwierciedlają mojego światopoglądu, a jedynie opisują stan faktyczny. Jestem na swoim od ustawy Wilczka czyli roku 1988 ,mam więc stażu lat 30. Zajmowałem się handlem,produkcją,usługami . Obecnie na emeryturze. Poza tym dyskusja z osobą teoretykiem w sprawach gospodarczych raczej nie ma sensu, albowiem ona po prostu tego tematu ani nie zna , ani nie czuje. Jeszcze raz proponuję założenie własnej firmy w polskich warunkach, zainwestowanie kilkuset tysięcy złotych, zapewnienie pracy ludziom przez cały rok, Solidne dla nich wynagrodzenie, opłacenie wszystkich podatków , a potem zabieranie głosu na ten temat . Zapewniam,że i światopogląd się zmieni.
 • @AgnieszkaS 19:04:05
  Jeżeli sobie życzysz pewnych warunków dla ludzi pokaż jak to się robi i zrób to sama. Nie ma jak to samemu dać dobry przykład.
 • @zadziwiony 14:15:29
  Hala 200 m. kw. dla firmy z 2-3 pracownikami. A to ci dopiero! Dla trzech pracowników w sumie 6 toalet!
  Innego architekta nie było?
 • @lorenco 21:06:39
  To nie było projektowane dla 3 pracowników a pod potrzeby produkcyjne.
  Toalety damskie i męskie, dla pracowników produkcyjnych, klientów i biurowych. Hala produkcyjna z obsługą klienta ma takie wymagania unijne. W innej np.magazynowej nie możesz prowadzić produkcji - bo ci nadzór budowlany przyłoży mandat, a potem zamknie firmę. Dobrze ,że jak na razie nie trzeba mieć toalet dla różnych obojniaków , bo były by potrójne. Ludzie sobie sprawy nie zdają, ile dzisiaj trzeba zainwestować pieniędzy by otworzyć firmę zatrudniającą legalnie ludzi wg, aktualnych wymagań. Te wszystkie niby ułatwienia, dotacje ,to zwykłe mydlenie oczu. Za 20000 zł dotacji, to najwyżej karchera można kupić i jednoosobową firmę sprzątającą otworzyć. Dla takich ludzi i to są dotacje. Masz ambitniejsze plany, to dotacji nie dostaniesz
  Skończyły się czasy gdy w jakiś starych opuszczonych stodołach mogłeś zacząć swój biznes. Dlatego Polacy działają na samym dole przeważnie półlegalnie. Mają firmę otwartą legalnie, ale ludzie pracują tacy jak wymieniłem wcześniej. A do tego gdy np. usługi lub produkcja wymaga dużej powierzchni, to we dwie trzy osoby nie zarobisz na podatek od nieruchomości. A Agnieszka się burzy na to co ja mówię. Z mojej obserwacji wynika, że albo pracujesz sam z nielegalnymi, albo na legalu musisz zatrudnić przynajmniej 6- 7 osób by to się opłacało. Cały czas mówię o usługach lub produkcji, bo w handlu , lub pośrednictwie, to sam możesz milionami obracać. To inna bajka.
  Zresztą niedługo te małe firmy usługowe padną, bo jak wprowadzą e-paragon to skończy się taka działalność, albo ceny usług bardzo wzrosną.
 • @AgnieszkaS 21:57:45
  Kobieto, czy Ty rozumiesz polski język i logicznie potrafisz myśleć? Chyba niedługo poprę Wojtasa w jego opinii o kobietach. Właściwie już popieram.
 • @zadziwiony 22:20:13
  Czyli Twoja firma jako produkcyjna musi mieć standardy unijne.
  Zależy co produkujesz. Jeśli ma być to duża produkcja a nie rzemiosło, to działa prawo ustanowione pod korporacje.
  Zatem co się dziwisz?
  A jak produkujesz coś, co ma czy będzie mieć popyt, odrobisz inwestycje a jak nie, to pójdziesz z torbami.
  Takie prawo w zombim stadzie.
 • @lorenco 23:52:29
  Nie mam juz firmy, jestem na emeryturze. Zrezygnowałem w zeszłym roku z nowych projektów, bo stworzenie nowego legalnego miejsca pracy to przynajmniej 100 000 zł. Po co mi to.
  Podobnie jest w rolnictwie. Chciałem tylko zauważyć, że likwidowana jest klasa średnia jako rozsadnik systemu zarówno w drobym przemysle, rzemiośle i rolnictwie poprzez róznorakie udziwnienia administracyjne bez spełnienia których i wydania mnóstwa pieniędzy których zaczynający biznes ludzie nie mają - mogą cię po prostu zamknąć.
  Tylko zaradność i skłonność do ryzyka Polaków powoduje, że to się jeszcze kręci.
  Jak zatrudnisz człowieka w warsztacie 5cm za niskim, to Ci mogą firmę po prostu zamknąć. Dlatego w takich małych firmach często zatrudnia się ludzi którzy nie chcą rejestracji. Ot i cała filozofia której niektórzy po prostu nie są w stanie zrozumieć.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930