Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 4633 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Rustykalni rycerze Kościoła na wojnie z prawdą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów – G.Hegel … i MacGregor

 

Ile warte są wynurzenia żydo-katolickiego blogera w obronie żydo-katolickiej religii i instytucji Kościoła najlepiej świadczy użyta przezeń jego własna argumentacja.

 

 

 

 

 Przykład 1.

„najlepszy jest ten zarzut wobec św. pawła

że był łysy i miał haczykowaty nos - a jakby byl przystojny jak kirk ( herszel) Douglas, to byłoby lepiej?

Co za żenada niegodna poziomu urbanowego NIE”

MacGregor 10.10.2018

 

Powyższy komentarz znajduje się tu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/145846,dlaczego-europejczycy-musza-odrzucic-chrzescijanstwo . Został znacznie rozwinięty przez Autora w jego obronie żydo-katolicyzmu. Pomijam już fakt, że Autor nie odróżnia opisu wyglądu postaci (brzydala – to fakt) od wagi argumentu, iż twórcami chrześcijaństwa są Żydzi.

Poniżej „wydłubany z nosa, a częściej z doopy” - charakterystyczny zwrot dla techniki argumentacyjnej obrońcy żydo-katolicyzmu – zarzut pod adresem protestantyzmu.

 

 Przykład 2.

„A propos wydłubywania: Marcin Luter cierpiał na straszliwe zaparcia i jak sam pisze w swoich pismach, to właśnie gdy przesiadywał w latrynie miewał najlepszą wenę teologiczną.”

 https://macgregor.neon24.pl/post/145854,filozofowie-rustykalni-na-wojnie-z-katolicyzmem

 

Iście chrześcijańskie poczucie humoru – chyba sam Autor aż oblizuje palce, ma się rozumieć z przyjemności uczucia sarkazmu użytej anegdoty. Warto jednak zestawić i porównać ze sobą te dwa przykłady techniki „argumentacji”.

Z autorem nieszczęsnej obrony – nieszczęsnej, bo w istocie rzeczy zamiast obrony mamy do czynienia z pogrążaniem żydo-katolicyzmu - przyjdzie mi zgodzić się w jednym, że zamieszczony przeze mnie tekst jest niegodny poziomu urbanowego NIE. Bloger MacGregor nie tylko do poziomu NIE dorównał, ale znacznie podniósł poprzeczkę prymitywizmu argumentacji, zwykłego kłamstwa, niewiedzy i polemicznej nieuczciwości.

 

Dariusz Kosiur

 

PS

„jeśli widzę, że rustykalny filozof zamierza nasrać do studni, z której czerpią wodę moi bliźni, to moim chrześcijańskim obowiązkiem jest dać mu kopa w oba dupne poliki” - MacGregor 

Kopanie Autorowi odpuszczę, bo trudno kopnąć się samemu we włsaną d... lub w głowę, ale będzie miał Autor kupę roboty z wydłubywaniem z tej studni własnego g... , bo tym jest w istocie wojna Autora z historyczna prawdą i z merytoryczną argumentacją.

 

Autorze,

więcej taktu, wiedzy, przemyśleń, polemicznej i intelektualnej uczciwości, a mniej religijnego szowinizmu i zacietrzewienia – tego życzę.

 

KOMENTARZE

 • Znakomity tekst
  Ode mnie cała 1*
 • MacGregor to nieślubny pomiot FRANCY-jskiego nasienia Wettyn Koburg.
  .  ! ! ! !! ! ! ! !

  http://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/145869,powracajacy-temat#comment_1493386

  .
 • @ Dariusz Kosiur - WPS
  Tym artykułem egzamin z żydostwa zdałeś na 5. Mianuję ciebie rektorem (od „rectum”) Klubu Obłąkanych Ateistów i Lunatyków Absurdu (KOALA).

  Kosiur i Europa – Panie mój, litości!
 • @Zdzich 21:57:10
  :)))
 • @Zdzich 21:57:10
  Drogi Dzidku,
  na " Klub Obłąkanych Ateistów" nawet się zgodzę, ale na "Klub Lunatyków Absurdu" nie ma mowy, przecież ja - w przeciwieństwie do ciebie - nie jestem żydo-katolikiem, a tym bardziej nie zaliczam się do owieczek żydo-katolickiego Kościoła.
 • @Rzeczpospolita 00:00:28
  //nie zaliczam się do owieczek żydo-katolickiego Kościoła.//


  A czy chrzest,bierzmowanie,ślub kościelny wymazałeś już z własnego życiorysu i wyborczego CV
  Zostały jakieś jeszcze ślady?
  Tak tylko pytam
 • @Husky 08:20:34
  Oj, kundel, kundel,
  skąd ty taki durny jesteś?

  Chrzest dotyka osób niepełnoletnich i nieświadomych (podobnie jest z bierzmowaniem) - jest więc całkowicie nieważny. Kościół go ceni dla statystyki i kasy.

  Ślub możliwy jest między osobami różnych ras, wyznań, światopoglądów (i oczywiście różnych płci) - wymaga tylko wzajemnej tolerancji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031