Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Rustykalni rycerze Kościoła na wojnie z prawdą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów – G.Hegel … i MacGregor

 

Ile warte są wynurzenia żydo-katolickiego blogera w obronie żydo-katolickiej religii i instytucji Kościoła najlepiej świadczy użyta przezeń jego własna argumentacja.

 

 

 

 

 Przykład 1.

„najlepszy jest ten zarzut wobec św. pawła

że był łysy i miał haczykowaty nos - a jakby byl przystojny jak kirk ( herszel) Douglas, to byłoby lepiej?

Co za żenada niegodna poziomu urbanowego NIE”

MacGregor 10.10.2018

 

Powyższy komentarz znajduje się tu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/145846,dlaczego-europejczycy-musza-odrzucic-chrzescijanstwo . Został znacznie rozwinięty przez Autora w jego obronie żydo-katolicyzmu. Pomijam już fakt, że Autor nie odróżnia opisu wyglądu postaci (brzydala – to fakt) od wagi argumentu, iż twórcami chrześcijaństwa są Żydzi.

Poniżej „wydłubany z nosa, a częściej z doopy” - charakterystyczny zwrot dla techniki argumentacyjnej obrońcy żydo-katolicyzmu – zarzut pod adresem protestantyzmu.

 

 Przykład 2.

„A propos wydłubywania: Marcin Luter cierpiał na straszliwe zaparcia i jak sam pisze w swoich pismach, to właśnie gdy przesiadywał w latrynie miewał najlepszą wenę teologiczną.”

 https://macgregor.neon24.pl/post/145854,filozofowie-rustykalni-na-wojnie-z-katolicyzmem

 

Iście chrześcijańskie poczucie humoru – chyba sam Autor aż oblizuje palce, ma się rozumieć z przyjemności uczucia sarkazmu użytej anegdoty. Warto jednak zestawić i porównać ze sobą te dwa przykłady techniki „argumentacji”.

Z autorem nieszczęsnej obrony – nieszczęsnej, bo w istocie rzeczy zamiast obrony mamy do czynienia z pogrążaniem żydo-katolicyzmu - przyjdzie mi zgodzić się w jednym, że zamieszczony przeze mnie tekst jest niegodny poziomu urbanowego NIE. Bloger MacGregor nie tylko do poziomu NIE dorównał, ale znacznie podniósł poprzeczkę prymitywizmu argumentacji, zwykłego kłamstwa, niewiedzy i polemicznej nieuczciwości.

 

Dariusz Kosiur

 

PS

„jeśli widzę, że rustykalny filozof zamierza nasrać do studni, z której czerpią wodę moi bliźni, to moim chrześcijańskim obowiązkiem jest dać mu kopa w oba dupne poliki” - MacGregor 

Kopanie Autorowi odpuszczę, bo trudno kopnąć się samemu we włsaną d... lub w głowę, ale będzie miał Autor kupę roboty z wydłubywaniem z tej studni własnego g... , bo tym jest w istocie wojna Autora z historyczna prawdą i z merytoryczną argumentacją.

 

Autorze,

więcej taktu, wiedzy, przemyśleń, polemicznej i intelektualnej uczciwości, a mniej religijnego szowinizmu i zacietrzewienia – tego życzę.

 

KOMENTARZE

 • Znakomity tekst
  Ode mnie cała 1*
 • MacGregor to nieślubny pomiot FRANCY-jskiego nasienia Wettyn Koburg.
  .  ! ! ! !! ! ! ! !

  http://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/145869,powracajacy-temat#comment_1493386

  .
 • @ Dariusz Kosiur - WPS
  Tym artykułem egzamin z żydostwa zdałeś na 5. Mianuję ciebie rektorem (od „rectum”) Klubu Obłąkanych Ateistów i Lunatyków Absurdu (KOALA).

  Kosiur i Europa – Panie mój, litości!
 • @Zdzich 21:57:10
  :)))
 • @Zdzich 21:57:10
  Drogi Dzidku,
  na " Klub Obłąkanych Ateistów" nawet się zgodzę, ale na "Klub Lunatyków Absurdu" nie ma mowy, przecież ja - w przeciwieństwie do ciebie - nie jestem żydo-katolikiem, a tym bardziej nie zaliczam się do owieczek żydo-katolickiego Kościoła.
 • @Rzeczpospolita 00:00:28
  //nie zaliczam się do owieczek żydo-katolickiego Kościoła.//


  A czy chrzest,bierzmowanie,ślub kościelny wymazałeś już z własnego życiorysu i wyborczego CV
  Zostały jakieś jeszcze ślady?
  Tak tylko pytam
 • @Husky 08:20:34
  Oj, kundel, kundel,
  skąd ty taki durny jesteś?

  Chrzest dotyka osób niepełnoletnich i nieświadomych (podobnie jest z bierzmowaniem) - jest więc całkowicie nieważny. Kościół go ceni dla statystyki i kasy.

  Ślub możliwy jest między osobami różnych ras, wyznań, światopoglądów (i oczywiście różnych płci) - wymaga tylko wzajemnej tolerancji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031