Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 4698 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Marsz w kierunku Polin - Rzeczypospolitej Przyjaciół

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszy Kongres RN był wyraźnym izolowaniem ”ruchu narodowego młodych” od politycznej wiedzy, doświadczenia, starszego pokolenia narodowców.


Znalezione obrazy dla zapytania marsz niepodległości foto

Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony dramatu pod tytułem ” Marsz w kierunku Polin, czyli Rzeczypospolitej Przyjaciół”.

W 2007 roku po spacyfikowaniu LPR i Samoobrony poprzez zabieg „współudziału w sprawowaniu rządów” okazało się, że nie rozwiązuje to problemu tzw. narodowego populizmu. Zmorą pookrągłostołowych elit stało się narastanie radykalizmu młodego pokolenia, które zdobywało coraz większą świadomość tego, że pokolenie ich rodziców zostało oszukane przez łże Solidarność i konszachty czerwonych z różowymi przy okrągłym stole. Okrągłostołowi macherzy i ich zagraniczni doradcy zdawali sobie sprawę, że nie wszystkich młodych da się wyeksportować za chlebem za granicę. Przeważająca rzesza młodego, dorastającego pokolenia pozostawała w kraju i to dla spacyfikowania jej patriotycznych i narodowych nastrojów wymyślono Marsz Niepodległości -zwłaszcza, że w międzyczasie szykowano już ostateczną wyprzedaż atrybutów suwerenności  przy okazji podpisania tzw. Traktatu Lizbońskiego.

Dla większej wiarygodności i skuteczności procesu pacyfikacji niezadowolenia młodych przygotowano na specjalnych zgrupowaniach kadry liderów, którzy nie tylko nie  stwarzali pokoleniowej bariery, ale dodatkowo separowali młodych, niedoświadczonych członków spontanicznych organizacji i inicjatyw narodowych od  doświadczonego, starszego pokolenia działaczy narodowych mogących emocjom przeciwstawić wiedzę, doświadczenie i rozsądek. Pierwszy Kongres Ruchu Narodowego był wyraźnym dowodem zagrożeń wiszących nad izolowanym pokoleniowo ” ruchem narodowym młodych”.

Co bardziej pilni i spolegliwi liderzy MW, ONR, NOP a także powołanego wkrótce tzw. Ruchu Narodowego awansowani byli do grona politycznych elit i celebrytów medialnych, a ci bardziej krytyczni i ideowi spychani byli w niebyt polityczny i materialny. Nową jakością było powołanie do życia pieczołowicie monitorowanych tzw. niezależnych mediów narodowych – w istocie bezpośrednio lub pośrednio przez dobór tematyki oraz różnego rodzaju mentorów w rodzaju G.Brauna, S.Michalkiewicza, R.Ziemkiewicza, A.Zawiszy, L. Żebrowskiego,  i innych. Obowiązującą linią programową był niemal powszechny, bliżej niezdefiniowany antykomunizm, wrogość do PRL, antyrosyjskość, ostentacyjny katolicyzm i antyislamskie fobie.

Dalszy ciąg mojej refleksji w materiale radiowym:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=232&v=NwpPG6e2fRE

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ELSMK0W_SNg

 

 

Autor: stanislav

KOMENTARZE

 • Żydówka Róża Luksemburg (Rozalia Luxenburg) w 1905r. odwróciła znaczenie słowa "nacjonalizm"
  https://www.facebook.com/prawicowyinternet/videos/185508749046551/
 • @ stanislav
  Ja tułacz wieczny, pielgrzym daleki, idę do Ciebie, i choć już gasną ostatnie gwiazdy na niebie, ja idę, wszystko się wypełniło, mogę już wrócić do domu

  https://pbs.twimg.com/media/DrpxQwOX0AACbPe.jpg


  Sto lat temu powrócił z niemieckiej niewoli do Warszawy...
  Dziękujemy, Komendancie, za Polskę Niepodległą

  https://pbs.twimg.com/media/Drq7_2MX4AAAu_Y.jpg
 • Autor
  Widzę że Wierni Polsce Syjonistycznej nie ustają w swojej destrukcyjnej, antypolskiej aktywności jako agentura i wewnątrzpaństwowy wróg wewnętrzny suwerennego Narodu Polskiego.

  To hańba żeby nawet święta narodowego nie uszanować.

  Co to, czary rzucanie, chcecie hipnotyzować, wymyślacie przepowiednie co to miałyby się samosprawdzać?

  A do kibla z taką propagandą.
 • @miarka 15:32:19
  BINGO !!!!!!!!!!

  zaraz nas skasuje
 • @ Rzeczpospolita
  jak widać do tej pory przed ekranami zasiadali tylko dyżurni ydowscy propagandyści typu miarka i kundel ode mnie tradycyjne *****
 • @nieżyt 15:54:18
  „Niech Bóg błogosławi Polsce”.

  Piękna msza za Ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej

  http://telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/msza_za_ojczyzne.jpg

  W mszy świętej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyły najważniejsze osoby w kraju. Przewodniczył jej nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. - W setną rocznicę odzyskania niepodległości najpierw oddajemy cześć polskiemu domowi czasu zaborów, jego staraniom na rzecz podtrzymania miłości do ojczyzny - mówił w homilii abp Stanisław Gądecki.


  Abp Gądecki powiedział w homilii, że cała godność władzy wynika tylko i wyłącznie stąd, iż pełni ona swoje zadania w granicach porządku moralnego, którego źródłem i celem jest Bóg.
 • @miarka 15:32:19
  Żydo-katolik "miarka" proszony o mitygowanie swoich nieprzemyślanych zydo-katolickich emocji.
 • @Husky 15:25:19
  kundel,
  nie kasuję dobrego zdjęcia, na którym bandzior Piłsudski ma obcięte ramiona.

  kundel,
  nie wiem czy wiesz, ale twojego idola, Piłsudskiego, Niemcy podesłali nam zaplombowanym wagonem dokładnie tak samo jak Lenina do Rosji. Zresztą Piłsudski z Leninem dobrze się znali. Lenin miał doprowadzić do rewolucji w Rosji i tej rewolucji przewodzić, a Piłsudski miał umożliwić tej rewolucji eksport do Niemiec przez likwidację Polski - i prawie mu się udało w 1920r.
 • @Rzeczpospolita 16:12:47
  Jak podał na Twitterze szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, "według wstępnych szacunków policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób".

  Som tam WPS-y ?
  tak pytom
 • @ stanislav
  https://pbs.twimg.com/media/DrusWInWwAEeIuC.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DruWM-EWkAAoGdU.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DruVqKqXQAEQ0X0.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DruzsImXcAIyIcz.jpg

  1918 - 2018 „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy”

  https://pbs.twimg.com/media/DruwtlZWsAEG0XB.jpg
 • @Rzeczpospolita 16:05:39
  Proszę trzymać się uczuć i rozumu, a nie później narzekać na emocje.
 • Burj Khalifa, Dubai
  https://pbs.twimg.com/media/Dru_te_X0AIyC-X.jpg
 • Poland, a great country
  Poland, a great country - Congratulations on the 100th Anniversary of your Independence. I will never forget my time there!

  https://pbs.twimg.com/profile_images/874276197357596672/kUuht00m_bigger.jpg

  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1061650654194745344
 • @miarka 15:32:19
  Ja dałem +5 bo autor pięknie opisał Polską rzeczywistość.

  Tak jak autor opisał mafia korumpuje się i niszczy przeciwników politycznych.
  Tak zniszczono Samoobronę tak podzielono lewicę ... tak przejmuje się pojedynczych ludzi którzy maj`a jakiś autorytet społeczny.....
  ale nie tylko tak korupcja to forma marchewki...
  mafia stosuje też kij... czyli szantaż, groźby, zastraszanie, fałszywe oskarżenia .. no o gwałty...a jak trzeba to mafia zorganizuje nagonkę medialną, .. aż do wizyty piątkowego samobójcy.
 • @Oscar 18:23:25
  Marsz Niepodległości

  https://pbs.twimg.com/media/DrvSe_ZWsAUkNB1.jpg
 • Śmiać się, czy płakać.
  No, nareszcie! Jonny Daniels może spać spokojnie. Na polskim tułowiu Marszu Niepodległości znalazła się żydowska głowa. Wszystko wróciło do normy. Cieszą się polscy "patrioci", cieszą się nasi żydowscy bracia. Po chwilowych nieporozumieniach znowu jak od 1000 lat wg słów naszego wspaniałego prezydenta Andrzeja Dudy budujemy Polin. Jak tu się nie cieszyć? Niech żyje "niepodległa polin".
 • @Husky 15:25:19
  Zbanowałeś mnie tchórzu?

  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/buk-honor-ojczyzna.gif
 • @miarka 17:11:22
  Nie tyle przeszkadzają mi pańskie żydo-katolickie emocje, ile to właśnie, że blokują Panu myślenie, czyli korzystanie z rozumu.
 • @Jabo 19:09:14
  Nie tylko Jony. Panie ambasadorowe Azarii i Mosbacher, Szewach Weiss, Banderowcy, wszyscy przyjaciele Dudy Andrzeja, doktora , prezydenta się cieszą
 • Wentyl
  Oczywiście, że tzw Marsz Niepodległości został wymyślony przez żydosłużby, żeby działać jak wentyl bezpieczeństwa, spuszczający raz w roku emocje z niezadowolonego społeczeństwa.
  Tylko nieświadomi i zaślepieni ludzie biorą w tej farsie udział.
 • @Rzeczpospolita 19:16:39
  Hola, hola.
  Jak ja widzę idiotyzmy i to krytykuję, to nie mi brakuje rozumu.

  - Idiotycznym jest to nieustanne krytykanctwo i rozniecanie emocjonalnych podziałów.
  - - Ato nieustanne wskazywanie że inni są winni, że jest źle - tylko że nie na podstawie osądów uczuć i rozumu, a uprzedzeń i narracji rzeczywistości typowych dla interesu syjonistycznego;
  - a więc w tym typowo syjonistyczny faryzeizm.

  Kolejnym waszym idiotyzmem jest przypisywanie sobie postawy wierności Polsce suwerennej, podczas gdy jest odwrotnie, bo uderzanie w Kościół Katolicki jest właśnie uderzaniem w Suwerena - Naród Polski.
  - Naród niemal w całości katolicki, więc nierozerwalnie związany z Kościołem.
  Owszem, hierarchowie Kościoła mogą błądzić i błądzą, ale wy ich nie korygujecie ku poprawie - przeciwnie - na tej podstawie winicie za wszystko Kościoła, choć z tym nie ma nic wspólnego.
  Waszą intencją jest paszkwilanctwo i pomawianie, co jest typowe dla syjonistycznego szowinizmu dążenie do wybijania się kosztem poniżania innych - tu Kościoła.

  - Największym tu i irytującym idiotyzmem jest sianie w Narodzie Polskim defetyzmu.
  - - Zwłaszcza przez kłamliwe sugerowanie że wszystko jest przegrane, wrogowie postępują i triumfują, a Naród Polski przegrywa, pogrąża się w niebyt, że już nie ma sensu walczyć, lepiej pogrążać się w nieaktywność, a nawet pragmatyczne patrzenie za własnym interesem.
  - Do tego dochodzi już podwójna obłuda we wskazywaniu na żydów, bo owszem, są z nimi problemy, ale syjoniści i faryzeusze którymi jesteście są wielokrotnie gorsi i zdecydowanie, wręcz satanistycznie niemoralni i zatwardziali w swoim ideologicznym ukierunkowaniu.
 • @tańczący z widłami 19:33:18
  "... tzw Marsz Niepodległości został wymyślony przez żydosłużby, żeby działać jak wentyl bezpieczeństwa, spuszczający raz w roku emocje z niezadowolonego społeczeństwa."

  Nawet gdyby, to co z tego że ciśnienie trochę zostanie upuszczone, jak i tak wzrasta. W tym marszu było już ćwierć miliona w samej Warszawie, a razem w Polsce pewnie więcej jak milion - na pewno sporo więcej jak policjantów i innych służb.
  Bez radykalnych reform już się nie obejdzie. Partie Interesu Syjonistycznego są skończone.
 • @miarka 20:14:17
  Niestety nie są skończone. Sondaże wskazują na coś zupełnie innego.
  Ogłupione polskie społeczeństwo nie wybudziło się i nadal tkwi w błogim letargu, usypiane propagandą, jak środkiem znieczulającym.

  "Patrioci" pomachali na marszy flagami, pokrzyczeli, a jutro wrócą grzecznie do tyrki na żydów i szabasgojów.
  W niedzielę zahaczą o żydowskie opium sączone z ambony i tak do następnego Marszu Głupców.
 • @miarka 20:03:47
  Błądzenie hierarchów kościoła, czyli bandy starozakonnych ochlapusów, pedałów i pedowilów i pomniejszych brandzlowników konwesjonalnych, nie ma tu nic do rzeczy.
  Kościół katolicki jako żydowska instytucja "nadzoru nad polskimi duszami" musi być wypleniony i to do ostatniej sutanny i ostatniego konfesjonału.
  Bez tego nie będzie wolnych Polaków, a więc i wolnej Polski.
 • @tańczący z widłami 20:57:41
  To Ty się przestań brandzlować bo od tego się mózg lasuje.
  Wtedy może zrozumiesz, że skoro Naród Polski od swoich zaczątków był formowany wokół wartości narodowych, zgodnych z ludzkimi i z chrześcijańskimi-katolickimi, to wraz z ewentualnym upadkiem Kościoła, i on by stracił swój ideowy kościec. - A więc stałby się nieodporny na ideologię, a więc i na interesy tych co by go chcieli dekonstruować, atomizować, niszczyć, wywłaszczać i zniewalać, budować się jego kosztem.
  Założycielem i Głową Kościoła jest Jezus, i pozostanie on niezniszczalny niezależnie od grzechów jego hierarchów.

  Mimo że o aktualnej hierarchii Kościoła, czy o licznych hierarchach z przeszłości można mówić bardzo złe rzeczy, to wciąż jest ich sprawa, nie Kościoła. Oni nie sprawują władzy zwierzchniej nad wiernymi, a ich funkcja jest służebną.

  Wyobrażenie że można ich zwalniać a na ich miejsce stawiać innych i będą lepsi jest błędne, nielogiczne. Paradoks (mojego autorstwa) na podobne sytuacje głosi, że przeciwieństwem dla zła jest inne zło.
  To oni się mają poprawiać. "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".
  Wyobrażenie sobie że można oddzielić Kościół w Polsce od jego całości i mieć z tego korzyść też jest błędne (chyba że za takie uznać doraźne korzyści judaszy).

  WPS też się najwyraźniej brandzlują, bo tego nie tego nie rozumieją, i właśnie dlatego ich droga powiela najgorsze błędy syjonizmu.
 • @miarka 21:53:28
  Naród Polski od swoich zaczątków był formowany wokół wartości zgodnych z chrześcijańkimi-katolickimi ?
  Takie twierdzenie miarka jest całkowicie pozbawione prawdy i racji historycznej. Tylko osoba próbująca zakłamać historię Polaków i Polski, może mieć tendencje do twierdzenia, że Polska - kraj Lachów powstała w 966 r, bo to wtedy dzięki żydowskiej wierze, zeszliśmy z drzew, albo wyszliśmy z jaskiń.
  To jest czysto syjonistyczne twierdzenie i próbie deprecjonowania istnienia Polski przedchrześcijańskiej, czyli przed chrześcijańsko- zaborczej.
 • @Husky 15:57:07
  „cała godność władzy wynika tylko i wyłącznie stąd, iż pełni ona swoje zadania w granicach porządku moralnego, którego źródłem i celem jest Bóg.”

  Ładna teoria, tylko co ona ma do rzeczy ze stanem faktycznym?
 • @miarka 20:03:47
  "Hola, hola.
  Jak ja widzę idiotyzmy i to krytykuję, to nie mi brakuje rozumu."

  To użyj swojego podwójnie zuśnego rozumu i odpowiedz sobie na pytanie czy mamy niepodległość i czy jest co świętować.
 • @ Autor
  5*
 • Autor
  Nową jakością było powołanie do życia pieczołowicie monitorowanych tzw. niezależnych mediów narodowych – w istocie bezpośrednio lub pośrednio przez dobór tematyki oraz różnego rodzaju mentorów w rodzaju G.Brauna, S.Michalkiewicza, R.Ziemkiewicza, A.Zawiszy, L. Żebrowskiego, i innych. Obowiązującą linią programową był niemal powszechny, bliżej niezdefiniowany antykomunizm, wrogość do PRL, antyrosyjskość, ostentacyjny katolicyzm i antyislamskie fobie.

  - akurat z antyrosyjskością kłamie Pan jak bura suka i celowo wprowadza w błąd - akurat nikt w wymienionych nie obnosi się ze swoja antyrosyjskością, czyli PUDŁO
 • @Husky 15:57:07
  "cała godność władzy wynika tylko i wyłącznie stąd, iż pełni ona swoje zadania w granicach porządku moralnego, którego źródłem i celem jest Bóg.”

  Straszliwy bełkot. Zasmucający i odbierający nadzieję, na triumf ludzkiego rozumu nad mrocznymi pierdołami, pielęgnowanymi przez co bardziej szczwanych pasożytów na przestrzeni dziejów. Który Bóg i który porządek moralny, bo jest tych religii kilkaset a i "porządków moralnych" takoż. Trzeba być ociężałym umysłowo, by uważać że mowa w tych religiach o tym samym Bogu...
 • @Jasiek 06:20:48
  "To użyj swojego podwójnie zuśnego rozumu i odpowiedz sobie na pytanie czy mamy niepodległość i czy jest co świętować."

  Że Ty masz jakąś ułomność mentalną i nie potrafisz pojąć, że dzisiejszy ZUS ma swoje i złe i dobre strony;
  - że z jednej strony jest podatkiem na nieproduktywnych funkcjonariuszy władzy zarzynającym autentyczną gospodarkę i ekonomię w państwie,
  - ale z drugiej strony wielką zdobyczą robotników tej autentycznej gospodarki, tej działalności społecznie użytecznej;
  - i że właśnie pozostawanie w stanie ich zmieszania czyni te złe bezkarnymi i utrwala patologie;
  - czyni bezkarnymi dowolne regulacje w interesie tych co są pasożytami;
  - wspiera terrorystyczne, faktycznie faszystowskiej, uzurpatorskiej roli Narodu władze państwowe;
  - - ich kreowanie zasad z powietrza, a bez żadnej logiki, zwłaszcza bez związku z gospodarką i ekonomią;
  - - i bez ukierunkowania na dobrą przyszłość Narodu Polskiego,
  to już nie moja wina.

  Podobnie i nie potrafisz zrozumieć że świętowanie Święta Niepodległości DOTYCZY ZDOBYCZY SPRZED 100 LAT, A NIE OCENY BIEŻĄCYCH, ZE WSZECHMIAR PATOLOGICZNYCH I ZDRADZIECKICH RZĄDÓW wymagających pilnego odsunięcia od wpływu na władzę w państwie.

  Tak samo jak z ZUS-em - widzisz tylko jeden, tak i tu widzisz tylko jedno święto. Widzisz tylko zło i przez to emocje Cię zaślepiają tak że już jesteś niezdolny do patrzenia sercem i rozumem w przyszłość.

  SENSU NIE MA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE NARODU POLSKIEGO I TEJ ZDRADZIECKIEJ WAADZY, BO TO ZUPEŁNIE NIE JEJ ŚWIĘTO.
  Tak samo i sensu nie ma wypłacanie składek ZUS tym co ciężaru składek na ZUS nie odczuwają
  - co żyją z podatków wypracowanych przez tych co majątek ZUS wytworzyli swoją pracą użyteczną społecznie,
  - - nadto i w kwotach większych jak otrzymują ci, co im się świadczenia bezdyskusyjnie należą.

  Świętujemy odzyskanie niepodległości w 918 roku - a ona była, i zaraz była broniona przez cały Naród Polski - z kulminacją w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
  Krytykując stan że świętujemy dołączasz do żydów, którzy byli zdecydowanie przeciw Niepodległej i przed Bitwą Warszawską trzeba ich było internować gdyż szykowali zdradę.
  Wymowne iż twierdzisz że nie ma czego czego świętować akurat pod artykułem Wiernych Polsce Syjonistycznej.

  Nie bierzesz pod uwagę że to świętowanie nie jest jakim jałowym gestem, czy samym wspomnieniem, ale wciąż ma budować ducha Narodu Polskiego do dalszych walk o niepodległość Państwa Polskiego, o przyszłość jego i Polski.
 • @miarka 20:03:47
  Panie "miarka" dopóki nie zrozumie Pan, że początkiem upadku Lechii (Polska - nazwa własna, której wprowadzenie nie jest jasne), załamania cywilizacyjnego Europy, była przywleczona tu z nad Jordanu żydowska religia zbrodniczego chrześcijaństwa, wszelkie pańskie wnioski odnośnie polskiej państwowości, polskiego narodu, ich suwerennego politycznego bytu, nie będą nic warte.
 • @Rzeczpospolita 14:50:22
  "początkiem upadku Lechii (...) załamania cywilizacyjnego Europy, była przywleczona tu z nad Jordanu żydowska religia zbrodniczego chrześcijaństwa ...".

  Przecież to brednie.
  - Polska powstawała dlatego że Lechia upadła wcześniej.
  - Polska powstawała nie tylko jako państwo, ale najpierw jako naród, a więc na gruncie wartości, i to wartości innych jak żydowskie.
  - Polska powstawała pod hasłem "Nigdy więcej niewolnictwa" - tego za sprawą żydów, którzy z terenów Lechii zrobili sobie zagłębie do ich pozyskiwania i intratnego eksportowania do krajów arabskich w tym Hiszpanii.
  Ileż mam pisać, że chrześcijaństwo/katolicyzm jest religią zupełnie odrębną od judaizmu, w wielu punktach zupełnie sprzeczną?
 • @miarka 15:16:18
  "Polska powstawała dlatego że Lechia upadła wcześniej"

  Panie "miarka" pierwsze zdanie i już nie prawdziwe. Jeszcze XIX w. funkcjonowała w obcych językach nazwa "Lechia", a nie Polonia i jej pochodne. (Oczywiście Lechia upadła - dzięki żydo-chrześcijańskiemu Kościołowi.)
 • @miarka 15:16:18
  " Polska powstawała pod hasłem "Nigdy więcej niewolnictwa" - tego za sprawą żydów, którzy z terenów Lechii zrobili sobie zagłębie do ich pozyskiwania i intratnego eksportowania do krajów arabskich w tym Hiszpanii."

  A feudalizm, który został w Europie wprowadzony przez Kościół nie utrzymywał niewolnictwa? Bo czymże innym była obowiązkowa pańszczyzna na rzecz Kościoła i możnych?
 • @Rzeczpospolita 15:48:41
  Nie. To nie to samo.
  Nawet jak chłop pracował dzień w tygodniu na pańszczyźnie to resztę miał dla siebie.
  Dzisiejsze podatki są dużo gorsze, bo zbiorczo sięgają 80-90% i już na godne (czytaj wolne) życie nie wystarcza.
 • @miarka 16:33:58
  "Nawet jak chłop pracował dzień w tygodniu na pańszczyźnie to resztę miał dla siebie."

  Nie dzień, a dwa - trzy dni/ pół łana.
  Ale, co mógł u siebie robić, skoro nie posiadał ziemi, a jeśli posiadał był przeważnie jej dzierżawcą.
  Odrabiając pańszczyznę pracował na właścicieli - na Kościół i magneterię oraz na żydowskich arendarzy.
 • @Rzeczpospolita 19:26:21
  ""Nawet jak chłop pracował dzień w tygodniu na pańszczyźnie to resztę miał dla siebie."
  Nie dzień, a dwa - trzy dni/ pół łana."

  Może i gdzieśtam, a w okresie upadkowym Polski, kiedy żydzi już się rozpanoszyli w roli zarządców pańskich gospodarek były i takie rzeczy, ale to były patologie a nie norma.
  W Polsce zawsze chłop miał najlepiej w Europie.
  Dużo o tym można poczytać w "Logos i Ethos" Feliksa Konecznego.
 • @miarka 09:38:37
  No to, kto kłamie, F.Koneczny, czy P.Skarga (pochodził z zamożnej rodziny chłopskiej) w swoich "kazaniach sejmowych"?

  Zbiegostwo chłopów występowało na ziemiach polskich od XII w. aż do upadku IRP.
  Ucieczki chłopów z dóbr kościelnych były nagminne. Aby im zapobiec administratorom tych dóbr nakazywano ludzkie traktowanie pracujących poddanych.
  Chłopi uciekali do dóbr królewskich lub poza granice kraju, do Prus, na Litwę lub Ruś (choć istnieje wiele opracowań, których autorzy twierdzą, że sytuacja chłopów na Litwie, a już zwłaszcza na Rusi była znacznie gorsza niż w IRP.
  Za ucieczki karano. Wypalano piętno na czole, podcinano ścięgna, stosowano odpowiedzialność zbiorową. Stosowano także kare śmierci (P.Skarga). Tu warto pamiętać, że za zabicie chłopa nie było żadnej odpowiedzialności karnej.
 • @Rzeczpospolita 13:10:54
  Ksiądz Piotr Skarga miał prawo nagłaśniać i piętnować nawet pojedyncze przypadki patologii, bo on to robił w szlachetnym, konstruktywnym celu, ale posługiwanie się jego mowami do uogólnień antypolskich i antykościelnych to paszkwil i ohydne pomówienie panie "blogerze".

  Ksiądz Skarga pewnością w grobie się przewraca na takie jak pańskie cytowanie go.
  To co Pan wypisuje jest antypolskie i antykatolickie, a nawet polako- i katolikożercze, jest zupełnym wypaczeniem intencji księdza.

  Jestem za tym aby Pan się uczył od księdza Skargi postawy patriotycznej i katolickiej, a na już schował pod stół i odszczekał to co tu powypisywał, a nadto przestał pisać na Forum Polaków.
 • @miarka 14:47:45
  Panie "miarka", żeby bronić żydo-katolicyzmu nie pogardzi Pan nawet najbardziej prymitywną hipokryzją.

  Panie "miarka",
  jakakolwiek polemika ma sens tylko wtedy, jeżeli istnieje zgoda, co do faktów historycznych.
  Owszem, można zauważać inne skutki tych faktów, ale nie można prawdziwym faktom zaprzeczać.

  Na forum Polaków nie powinni pisać przede wszystkim żydo-katolicy, którzy na pierwszym miejscu stawiają Kościół, instytucję opartą na żydowskich wzorach religijnych, instytucję antypaństwową i antynarodową (dotyczy każdego narodu i państwa), a nie interes własnego narodu i państwa.
 • @Rzeczpospolita 17:39:46
  Pan nie powinien pisać bo Pan nie myśli, a jak już coś ma w głowie to to, żeby i innych odwieść od myślenia o rzeczywistości w kategoriach prawdy jedynej.
  A nie myśli bo jest zideologizowany, bo nie ma dobrych, uczciwych intencji, bo nie ma w zamiarze czegokolwiek naprawiać, tylko przeciwnie - jest satanistą i szowinistą, zwłaszcza syjonistą, który chce innym dokuczać i szkodzić, a na tym tle budować swoją pozycję, czy pozycję swojej grupy ideologicznej.


  Ksiądz wygłasza płomienne kazani nie wtedy kiedy dany grzech stanowi powszechny problem, a kiedy dopiero się zaczyna, kiedy jeszcze jest wyjątkiem. Wygłasza żeby uodpornić na niego zdrowy ogół.

  I o jednej sytuacji i o drugiej można powiedzieć "fakt historyczny", tylko że one są nieporównalne.
  Jedna mówi o pewnym niebezpiecznym wyjątku od reguły, a druga jest fałszem, zniekształceniem ogólnego oglądu prawdy, pomówieniem tego ogólnego obrazu ze jest w całości taki jak ten wyrywek fałszywie uogólniany.


  Podpinanie się pod księdza Skargę jest bardzo brzydkim, wrednym łgarstwem, a nie żadnym głoszeniem prawdy.


  Nie raz pisałem że "fakty" to nie prawda, a tu dalej widzę wrogie prawdziwemu obrazowi rzeczywistości przeinaczenia.

  "Prawdziwy fakt" nie jest prawdą. Musi mu towarzyszyć "prawdziwy duch" i "prawdziwa intencja", musi być "elementem prawdziwego obrazu rzeczywistości", a nie wyjątku od niej, wyjątku od reguły.

  Na wyjątkach od reguły, na faktach wyrwanych z kontekstu to budowane są trolling i żydowskie hagady.
  - To manipulacje zdaniami wyrwanymi z kontekstu, ale z prawdą nie mają nic wspólnego. Często takie wyrwanie głosi coś zupełnie przeciwnego jak Prawda.
  Elementy opisu rzeczywistości nie mogą być dobierane tendencyjnie, zwłaszcza dla własnego interesu, dla ideologii, robienia ideologii z idei. - tworzenia fikcji, gry pozorów, oszustwa pod pozorem ze to prawda.


  I polscy katolicy nie są żydo-katolikami - z reguły dobrze łączą swoją polskość ze swoją religijnością, a Pan jest żydo-kosiurem.
  - Nawet gorzej - Pan jest żydo-talmudystą i żydo-syjonistą, polskim antypaństwowcem i antypolakiem, oraz antypolskim antynarodowcem.
  Do tego perfidnym kłamcą.
  To co pan wypisuje jest nie tylko że wpisane w tendencyjną, typowo żydowską "narracją rzeczywistością przez prawo", ale wręcz mogłoby być załącznikiem do Talmudu, a nawet podręcznika oszustwa i manipulacji.
 • @miarka 21:43:44
  Panie "miarka",
  w odróżnieniu ode mnie, Pan pewnie myśli, że myśli - no, cóż mogę tylko współczuć.

  Zideologizowany żydo-katolicym, który Pan uprawia jest unicestwianiem jakiegokolwiek myślenia w kategoriach racjonalnych.
 • @Rzeczpospolita 00:29:43
  Jeżeli to co Pan tu robi uważa Pan za racjonalne, a taki racjonalizm uważa za wzorcowy, to jest Pan niebezpiecznym wariatem i cynicznym dewiantem zdolnym do samousprawiedliwiania się z każdej zbrodni, i powinien być izolowanym od społeczeństwa.
  Przecież po Panu każda racjonalna i merytoryczna krytyka ścieka jak po kaczce.
  Przecież Pan działa w jakimś wyłączeniu od człowieczeństwa i realizmu, a w satanistycznym amoku nademocjonalnym oraz przemożnej chęci szkodzenia każdemu kto mu staje na drodze, a w szczególności Polakom i katolikom.
 • @miarka 01:28:58
  Panie "miarka",
  jeżeli uważa Pan siebie za człowieka poważnego i normalnego, to apoteozując żydo-katolicyzm z jego hierarchiczną instytucją - Kościołem - i zachwalając go Polakom, całkowicie jednocześnie zamilczając i lekceważąc rzeczywistą, wielce negatywną rolę Kościoła w upadku państwa polskiego (także współcześnie), sam wystawia Pan sobie świadectwo człowieka wyjątkowo podłego, szkodliwej antypolskiej kreatury.
 • "Polscy" narodowcy
  https://i.postimg.cc/yNKz9PDh/narodek.jpg
 • @Rzeczpospolita 13:01:18
  Proszę nie odwracać kota ogonem (nie przerzucać swoich win na kogoś) i nie szukać kwadratowych jaj, czyli w tym przypadku winy Kościoła jako takiego za zło którego dopuszczali się inni, zwłaszcza syjoniści z którymi Pan jest zrośnięty, bliscy im protestanci oraz talmudyści wobec których jest Pan nie tylko kontynuatorem, ale najwyraźniej buduje im podręcznik manipulacji i pomówień.

  Co miałem powiedzieć powiedziałem, a Pan dalej puszcza mimo uszu albo i udaje że nie rozumie, idzie w zaparte i powtarza swoje ograne brednie i "narracje rzeczywistości" przez prawo, w tym zwłaszcza typowe dla hagady robienie reguły z wyjątku, czy obwinianie ogółu za winy osobiste jednostek, w tym, co szczególnie perfidne - za winy szkodliwe dla wspólnot czy ogółu.

  A to o "wyjątkowo podłej, szkodliwej antypolskiej kreatury" to proszę sobie włączyć do wieczornego rachunku sumienia" (o ile Pan się jeszcze modli, w co w świetle powyżej wykazanego pańskiego zakłamania wątpię).
 • @miarka 17:11:28
  Ocenia Pan negatywnie syjonizm (żydowską nienawiść i szowinizm), jego szkodliwość dla każdego państwa narodowego - a więc dokładnie tak samo jak ja.
  Szkoda tylko, że na tym Pan poprzestaje i udaje, że nie wie lub nie wie - w pańską niewiedzę wątpię -, że chrześcijaństwo jest religią stworzoną przez Żydów dla własnych korzyści (kolejność powstawania żydowskich gmin w Europie pokrywa się dokładnie z postępem chrześcijaństwa - pierwsza gmina powstała w Rzymie).
  Chrześcijaństwo (katolicyzm i pozostałe sekty chrześcijaństwa) jest rozsadnikiem żydowskiego syjonizmu.
  Zatem orędując za żydo-katolickim Kościołem jest Pan w istocie orędownikiem syjonizmu.
 • @Rzeczpospolita 18:27:30
  Proszę sobie poczytać o wypędzeniu kupców i bankierów ze świątyni, czy o zesłaniu Ducha Świętego. W obu tych miejscach są zapisy że żydzi żyli w rozproszeniu po całym Cesarstwie Rzymskim.
  Nie tylko ze nie stworzyli chrześcijaństwa, ale ze wszelkich sił zwalczali i mordowali chrześcijan, a Talmud który sobie układali w następnych kilku stuleciach był i jest zdecydowanie wrogi chrześcijaństwu.
  To całkiem sprzeczne religie.
  To że Pan teraz pisze że negatywnie ocenia syjonizm wcale mnie nie rusza, bo i sam i WPS na każdym kroku wykazuje "wierność Polsce syjonistycznej".
  Proszę sobie pozbierać choćby tylko to na co wskazywałem choćby tylko w komentarzach pod tą notką.
  Mimo zakusów żydów, protestantów i innych chętnych aby "modernizować" Kościół wciąż nie ma Kościoła żydo-katolickiego, i nie pomogą tu żadne manipulacje, powtarzania bredni i magiczne zaklęcia żydo-kosiurów.
 • @miarka 18:52:25
  Panie "miarka",
  daj Pan sobie spokój z tak prymitywnymi manipulacjami w obronie żydo-katolicyzmu.

  Proszę sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:
  - przedstawiciele jakiej narodowości są autorami Biblii (Starego i Nowego Testamentu),
  - przedstawiciel jakiej narodowości otrzymał Dekalog w ramach "objawienia",
  - dlaczego Jezus modlił się w synagodze,
  - jakiej narodowości byli pierwsi chrześcijanie,
  - jakiej narodowości byli ewangeliści,
  - jaki naród jest narodem wybranym, itd., itp.
  _________________________

  Nie ma w żydowskich religiach sprzeczności, natomiast istnieją różnice.

  A przy okazji warto zauważyć, że prawdziwie monoteistyczną religią jest judaizm biblijny z jego odmianami (sektami) - z wyjątkiem sekty chrześcijańskiej i jej wszystkich pochodnych.
 • @Rzeczpospolita 13:23:24
  Już pisałem, a nadto wcześniej wielokrotnie że nie ma żydo-katolicyzmu.

  Pisywałem też że skoro Bóg jest jeden, to "z automatu" jest Bogiem wszystkich ludzi i wszystkich narodów.

  Wszelkie tu doszukiwania się jakiejś szczególnej roli żydów tracą sens od chwili Bożego objawienia się w Jezusie Chrystusie i ich odrzucenia Go.


  To że oni nie uważają nieżydów za ludzi a chrześcijanie uważają za ludzi i żydów i nieżydów to tylko "różnica"? Pogląd obok którego daje się normalnie żyć? - Bo może jednak sprzeczność nieprzezwyciężalna?

  I to nie byle różnica tylko sprzeczność fundamentalna, bo ich próba zawłaszczenia Boga żeby wyglądała na logiczną MUSI skutkować ogłoszeniem się przez nich JEDYNYMI LUDŹMI.

  Absurd chcą naprawiać absurdem, uzurpację uzurpacją. Sprzeczność sprzecznością, a nie tylko różnicę różnicą.

  To sprzeczności nieprzezwyciężalne bo gdyby tak uznać że żydzi są jedynymi ludźmi (czyli że Bóg jest tylko ich), to dla całej reszty ludzi nie byłoby już miejsca na świecie.
  - Byliby co najwyżej zwierzętami co mają "prawa człowieka" (z pewnością zmienne pod kaprysy "hodowców").


  Czyż to różnice mimo których można zgodnie i w zrozumieniu wzajemnym tworzyć jedną spójną społeczność mającą wspólne sprawy, nastawioną przyjaźnie i dalekowzrocznie?
  - Bo może przeciwnie - rodzić to może tylko społeczności w których głównie trwa walka o sprzeczny interes osobisty, o wyrywanie z jednej strony bazy materialnej, a z drugiej podejmowanie obrony koniecznej?

  - Czyż to różnica zewnętrzna, ale wnętrze pokojowo nastawione, czy odwrotnie - pokój - na ustach, a wewnątrz podstęp i dążenie do agresji, do wojny, szykowanie spisków i zdrad?

  To że stawiają prawo wyżej jak sprawiedliwość, naturę, moralność czy człowieczeństwo to pogląd, czy sprzeczności nieprzezwyciężalne które na każdym kroku ze swojej natury muszą się ścierać?


  A z sektami też jest dokładnie odwrotnie.
  To chrześcijanie są kontynuują w całości objawienie Boże, a żydzi tylko to, co im nakazuje Talmud, który sobie układali przez kilkaset lat po Chrystusie. - Talmud którego głównym przesłaniem i celem jest antychrześcijaństwo, oczywiście późniejszy jak chrześcijaństwo.

  Mało tego - to judaizm talmudyczny jest sekciarstwem - prostą kontynuacją tego co za czasów Chrystusowych i dużo wcześniej głosiła sekta faryzeuszów.
 • @miarka 20:14:09
  "To że oni nie uważają nieżydów za ludzi a chrześcijanie uważają za ludzi i żydów i nieżydów to tylko "różnica"?"

  To jest szowinizm judaizmu.

  "A z sektami też jest dokładnie odwrotnie.
  To chrześcijanie są kontynuują w całości objawienie Boże..."

  To jest szowinizm żydo-katolicyzmu (dla Pana katolicyzmu).

  Pan jako wyznawca żydo-katolicyzm także jesteś szowinistą - bo wszystkie żydowskie religie (judaizm, chrześcijaństwo, islam) są szowinistyczne.
 • @Rzeczpospolita 22:33:38
  ""A z sektami też jest dokładnie odwrotnie.
  To chrześcijanie są kontynuują w całości objawienie Boże..."
  To jest szowinizm żydo-katolicyzmu (dla Pana katolicyzmu)."

  Niby gdzie?
  Objawienie Boże nie jest szowinistyczne. Szowinizm żydów jest i dotyczy ich uzurpacji do wyjątkowej relacji z Bogiem (ideologia wybrania). Szowinizm islamistów jest i dotyczy wyjątkowej pozycji ideologii islamu (ideologia głosząca że każdy rodzi się muzułmaninem).
  Obie ideologie dążą do politycznego ich władztwa nad całym światem.
  Obie ideologie są nastawione na branie i skupione na sobie oraz pasożytnicze, dążące do podporządkowywania sobie innych.
  Dołączają do nich protestanci, którzy mimo iż formalnie chrześcijanie dążą do podporządkowania sobie nawet katolików. Tu mamy przypadek chrześcijaństwa zjudaizowanego, zideologizowanego, spoganizowanego, nawet zsatanizowanego.
  Typowe dla szowinizmu jest realizowanie swoich celów, zaspokajanie swoich potrzeb i uzurpacji choćby po trupach innych ludzi.
  Szowinizmy w kwestii religii wyrażają wobec "ich Boga" postawę żądania aby był On na ich usługi, aby im się coś od Niego należało bez względu na ich postawę.

  Z katolicyzmem jest odwrotnie. Mimo iż od SV II są intensywne próby zjudaizowania katolicyzmu ten się nie poddaje i poddać nie może.
  - Bo religia katolicka tym się różni od innych, że wciąż trwa przy ideach czyli wartościach, przy ich spójnym systemie zakorzenionym w całym objawieniu Boga, i Bogu jako ideale, jako doskonałości.
  Katolik wciąż dąży do bycia doskonałym "jak doskonały jest Ojciec nasz niebieski", wciąż nie pobłaża sobie życiem w grzechu, wynaturzeniu i (zawsze egoistycznych) ideologiach i idolatriach.
  Katolik wciąż wyraża swoją miłość do Boga (którego nie widzi) poprzez miłość do człowieka (którego widzi).
 • @miarka 12:09:04
  Panie "miarka",
  niepotrzebnie udaje Pan wariata.

  Szowinizm polega na wynoszeniu własnej (grupowej) pozycji ponad innych. I właśnie taką postawę jako żydo-katolik (katolik) Pan tu reprezentuje.

  Inną już kwestią jest, że szowinizm żydo-chrześcijański, żydo-katolicki występujący wobec innych wyznań jednocześnie degraduje własnych wyznawców wskazując jako naród wybrany Żydów. Jest więc żydo-chrześcijaństwo, żydo-katolicyzm, nieporównanie bardziej szkodliwy (jest także absurdalny społecznie i politycznie) dla wyznającej go społeczności niż żydowskie judaizmy dla Żydów.
 • @Rzeczpospolita 13:12:19
  "Szowinizm polega na wynoszeniu własnej (grupowej) pozycji ponad innych. I właśnie taką postawę jako żydo-katolik (katolik) Pan tu reprezentuje."

  Jeszcze raz spytam: niby gdzie?
  Czy Pan rozumie co ja piszę?
  Mam o Panu pisać kłamca i pomówiciel chory na urojenia i zainteresowany promocją syjonizmu bez względu na rzeczywistość?

  A co do wybrania żydów to jest to ich uzurpacja. Katolicy przypominają, że żydzi sprzeniewierzyli się objawieniu Bożemu. Owszem, Bóg wybrał Abrahama, protoplastę ich rodu żeby się jemu objawić, miał dla niego i jego potomstwa szczególne zadanie, ale oni to potraktowali zupełnie na opak.

  Po co Pan się wysila? Przecież to co Pan pisze to na każdym kroku wypaczanie rzeczywistości.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930