Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 5355 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Bandyckie USA szykują „Majdan” w Wenezueli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dekret Obamy (pokojowego noblisty) z 9.03.2015 r.: Wenezuela zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA (! – ?)


Obwołany przez syjonistyczne USA prezydentem Wenezueli Juan Guaido – syn pilota i nauczycielki – ukończył szkołę średnią w La Guaira, studia inżynierskie, a potem dwie podyplomówki – w tym jedną w Waszyngtonie – w obszarze biznesu i tak jak wszyscy bojownicy o „wolność i demokrację” z byłych państw socjalistycznych także przeszedł w USA odpowiednie szkolenia w zakresie „zachodniej demokracji”.

Guaido jest oczywiście osobnikiem socjalizującym w ramach powstałej w 2009r. partii Voluntad Popular, co można przetłumaczyć jako “wola ludu”. Partia powstała w opozycji do rządów Hugo Chaveza, a jej socjalny charakter jest agenturalnym wybiegiem waszyngtońskich syjonistów, którzy zdają sobie sprawę z ogromnego poparcia Wenezuelczyków dla rządów i reform Chaveza, a dzisiaj kontynuatora jego polityki, Nicolasa Maduro.

Gdyby fartuszkowy Guaido w wyniku zorganizowanej przez USA rebelii został prezydentem – czego Wenezuelczykom nie życzę – jego socjalizm natychmiast przekształciłby się w nowoczesny, zachodni, a więc w pełne poparcie dla homozwiązków, dla ideologii gender, eutanazji, dla pełnej aborcji i niskich podatków dla żydowskich banków i korporacji, które natychmiast objęłyby całość życia gospodarczego i politycznego Wenezueli.

Żyd czuje wenezuelską ropę

Jedne z największych zasobów ropy (a być może także i gazu) znajdują się właśnie w Wenezueli. I co, światowa finansjera narodu wybranego miałaby obejść się samym tylko zapachem wenezuelskiej ropy? Na to zgody demokratycznego świata Zachodu być nie może. Ostatecznie, jak zawiodą metody agenturalne, syjoniści z USA gotowi są zbombardować Wenezuelę. Tak jak zbombardowali Chile, Jugosławię, …, itd. W walce z reżimem Nicolasa Maduro, wcześniej Chugo Chaveza, syjonistyczne USA współpracują z syjonistycznym Izraelem – jak się okazuje kolebką naszej judeo-chrześcijańskiej cywilizacji -, oraz swoich protektoratów, takich jak np. IIIŻydo-RP/Polin. 

O “wolność i demokrację” trzeba walczyć i trzeba umieć walczyć – właśnie tak. Wiec, żeby nie było żadnych wątpliwości „Wolno zabijać w obronie własnych zdobyczy i interesów” – taka syjonistyczna retoryka pojawia się w powszechnych żydo-mediach w 2011r. To stwierdzenie zostało wypowiedziane publicznie, w żydowskiej rozgłośni TOK FM. Zapewne powodowany tą szlachetną retoryką zbawczego syjonizmu prezydent Barack Obama  9 marca 2015 r. wydał dekret, w którym zapisano, że: Wenezuela zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA (! – ?).

(O tym jak pokojowy noblista Obama wespół z Mossadem próbowali pchnąć Wenezuelę ku „wolności i demokracji” pisał Thierry Meyssan – https://www.voltairenet.org/article186880.html)

Jednak po doświadczeniach w Syrii oraz w związku z faktem poparcia dla prezydenta Nicolasa Maduro ze strony Rosji, Iranu i Turcji, a także Kuby i Boliwi, syjoniści z USA nie zdecydują się raczej na zbrodniczy, militarny, wariant we własnym wykonaniu mimo, iż straszył nim Wenezuelczyków D.Trump w 2017r. Jak na razie USA opłacają gangi Ameryki Łacińskiej oraz miejscowe wenezuelskie do wszczynania rebelii przeciw legalnemu rządowi Wenezueli. Rebelię przeciw prezydentowi Maduro syjonistyczni bandyci opłacają pieniędzmi wenezuelskimi (sic!) – przyjęła się bowiem w świecie zasada, że państwa część swoich rezerw złota deponują w żydowskim Bank of England (to z pewnością jest cymes interes, ale nie dla depozytariuszy). Wenezuela zdeponowała w ten sposób ok. 8 mld $USA – i wątpliwe, czy je kiedykolwiek odzyska, podobnie jak Polska, NRF, Ukraina, Rosja, …

Powszechne żydo-media pokazują nam wyczyny opłaconych przez syjonistyczne USA rebeliantów w Wenezueli uzupełniając obraz informacją, że niezadowolenie społeczne jest powszechne. Tymczasem prawda jest zdecydowanie inna. Nicolasa Maduro popiera nie tylko wenezuelska armia, ale także zdecydowana większość Wenezuelczyków.

Wenezuelczycy w manifestacji poparcia dla prezydenta Nicolasa Maduro – ranek 23 stycznia 2019r. (za: https://www.struggle-la-lucha.org/2019/01/25/hands-off-bolivarian-venezuela/)

 

A tak było w 2017: Armia Wenezueli lojalna wobec prezydenta Nicolasa Maduro i tak jest dzisiaj 

https://www.youtube.com/watch?v=vT3Mnv95PLc

 

Przekaz powszechnych żydo-mediów na temat Wenezueli jest niezmienny od lat. Tak o próbach wprowadzenia Wenezueli na drogę „wolności i demokracji” pisał Nasz (żydowski) Dziennik w 2013r. (Jawna fraternizacja pana T.Rydzyka z J.Danielsem i ambasadą Izraela winna pozbawić już złudzeń myślących wolniej pod moherowym berecikiem, co do tego, czyje interesy wspierają „boże dzieła” pana Rydzyka.)

Maduro zwyciężył różnicą zaledwie ponad 234 tys. głosów.   martwi się Marta Ziarnik z Naszego Dziennika i dodaje: Oficjalny zwycięzca zdaje się być największym przegranym – ocenia m.in. Javier Corrales, politolog z Amherst College w Massachusetts. (…) Tym, który dzisiaj przegrał, jest pan. Obywatele pokazali, że pana nie kochają – powiedział Radonski, zwracając się publicznie do Maduro i wymachując listą nieprawidłowości zebranych przez jego zwolenników.

Cóż, retoryka Radonskiego zgodna z jego korzeniami – Żydostwo z Polski -, ale o tym w ND cicho sza.

Dalej Żyd Radonski stwierdził (za ND):
Nie uznamy rezultatów, dopóki nie zostanie przeliczony każdy głosoddany przez Wenezuelczyków.

Skądś ten wariant i taktyka są znane – tak, z Rosji, Białorusi, Ukrainy – tu też międzynarodowe Żydostwo żądało ponownego liczenia głosów, gdy ich agentura niedostatecznie zmanipulowała wyniki wyborów i wszystkie wysiłki poniosły fiasko.

na podst.: http://www.naszdziennik.pl/wp/29860,spor-o-wygrana.html

 

W 2014r. prezydent Wenezueli rozpędził opozycyjny Majdan organizowany przez Żydostwo z USA
za: http://wyborcza.pl/1,75477,15635713,Prezydent_Wenezueli_rozpedzil_opozycyjny__Majdan_.html

Rozpłakał się Nasz (żydowski) Dziennik: Przegrany „wieczny” prezydent
Hugo Chávez potknął się o Chrystusa. Kościół zawsze aktywnie uczestniczył w budowaniu zdrowego i odważnego społeczeństwa w Wenezueli. Dlatego po przejęciu władzy przez socjalistę na ataki nie trzeba było długo czekać.
Przez cały okres swojej „wiecznej” władzy Chávez, który był zażartym przyjacielem Raula i Fidela Castro, Putina, Łukaszenki, Ahmadineżada, al-Asada i innych „szanujących” prawa człowieka władców, walczył zażarcie z Kościołem katolickim, ponieważ wiedział, że sprzeciwia się on jego bezwzględnemu podporządkowaniu osoby kolektywowi, polityce miażdżenia indywidualnych cech jednostki dla dobra ogółu, i to dla jakiegoś utopijnego „dobra”. Jak każdy dyktator przegrał. Raju na ziemi nie zdążył zbudować. Następca dyktatora też go nie wybuduje. Jeżeli zaś Nicolás Maduro pójdzie drogą Cháveza, wówczas krew będzie się długo lała na ulicach miast Wenezueli, jeżeli ustąpi, choć na krok, powtórzy historię z Majdanu, czyli straci władzę.

http://www.naszdziennik.pl/wp/70800,przegrany-wieczny-prezydent.html

 

Jakiej filozofii społecznej hołdują żydo-media pana T.Rydzyka, ale także i instytucja żydo-katolickiego Kościoła pisałem tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/06/29/katolickie-media-w-sluzbie-zydowskiego-kapitalizmu/. Czy można więc mieć wątpliwości po czyjej stronie stoi Kościół i jego wszelkie media?

 

A ponieważ mamy czas karnawału, więc niech nas bawi znaleziona w sieci humoreska pt. Geniusz syjonizmu:

Putin załamany, najpierw się rozpłakał, a potem popadł w chorobliwie zaraźliwy śmiech, gdy: po przestudiowaniu polskich mediów zrozumiał, że Polska jest mocarstwem, Rosja słabym bankrutem, a on sam idiotą. Geniusz syjonizmu zwyciężył raz jeszcze – ???????????

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*
 • @Jasiek 20:08:16
  U mnie też . Salut.
 • "5"
  Bardzo trafna analiza sytuacji.
 • Bandyckie USA
  "Przez wiele lat dygnitarze reżimu Hugo Chaveza i Nicolasa Maduro brali miliardowe łapówki i prali je w USA oraz w Andorze. Najchętniej płacili Chińczycy.

  Rozmiary zorganizowanej na szczytach władzy w Caracas sitwy złodziei i łapowników wychodzą na jaw stopniowo, ale systematycznie. Ledwo sąd w Palm Beach w USA skazał na 10 lat więzienia dawnego ochroniarza prezydenta Hugo Chaveza, a potem jego „bankiera” za wzięcie ponad 1 mld dol. łapówek i wypranie ich na Florydzie, a już sędzia śledcza w Andorze oskarżyła kilku innych wenezuelskich dygnitarzy o usiłowanie wyprania w andorskich bankach 200 mln dol. pochodzących z łapówek od chińskich koncernów inwestujących w Wenezueli.

  Wenezuelskie władze przyznają, że kraj toczy korupcja, ale zrzuca ją na „zdrajców rewolucji”.
 • @Talbot 20:55:43
  No skoro sąd w Palm Beach to tak samo jak w Polin . http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24402147,marek-chrzanowski-wyszedl-z-aresztu-bez-slowa.html
 • @Repsol 21:14:07
  Miałem dobrego kolegę w Caracas i on mi opowiadał na Skype co się tam dzieje. Komunizm w najgorszym wydaniu, korupcja i tysiąckrotna inflacja. Zamordyzm, bieda i kolejki od 4 rano po papier toaletowy i olej do smażenia - wszystko na kartki.
 • @Talbot 21:22:04
  No to ładnie ich usraelici ubrali , prawie jak Kubę . Salut . :)))
 • @Repsol 21:55:03
  Oni nadal żyją rewlucją wyeksportowaną przez Sowietów.
 • @Talbot 21:22:04
  to o czym opowiadal Twoj kolega tyczy calej niemal Ameryki Poludniowej a nie tylko Wenezueli - bandyctwo, zlodziejstwo, wszechobecna korupcja na kazdym nawet najwyzszym szczeblu...
 • @Talbot 21:22:04
  A ja mam koleżankę w Caracas, rozmawiałem z nią przed chwilą na Skype i powiedziała mi, że w Wenezueli Hajdamacy grasują.
 • @Talbot 21:22:04
  Pytanie, jaki wpływ na tę sytuację mają sankcje nałożone na Wenezuelę?
 • @zbig71 01:58:39
  Sytuacja: wojsko za Maduro, ambasada rosyjska cicho i spokojnie, ambasada amerykańska pakowanie manatek i rada dla amerykańskich obywateli aby opuszczali Wenezuelę.
 • @lorenco 04:24:47
  Żydostwo pragnie dobrać się do ichniejszej ropy.
  Oby im nie poszło.
 • @zbig71 06:43:28
  To nie żydostwo chce dobrać się do wenezuelskiej ropy, tylko wenezuelscy złodzieje. Jak taki bogaty w ropę kraj, może mieć pięciocyfrową inflację?

  Jest jeszcze to:
  https://www.space24.pl/cache/img/840_472_matched__pjo7jv_DG1.jpg

  https://www.space24.pl/zwiad-satelitarny-pokazal-rosyjskie-bombowce-w-wenezueli
 • Rosja i Chiny blokują wniosek USA o poparcie RB ONZ dla nowych władz Wenezueli
  Rosja, Chiny, a także RPA i Gwinea Równikowa zablokowały wniosek Stanów Zjednoczonych o uznanie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ wenezuelskiego Zgromadzenia Narodowego za „jedyną demokratycznie wybraną instytucję” w kraju.

  https://www.tvp.info/41032930/rosja-i-chiny-blokuja-wniosek-usa-o-poparcie-rb-onz-dla-nowych-wladz-wenezueli
 • Rosyjska demonstracja siły – 11 grudnia 2018 bombowce strategiczne Tu-160 wylądowały w Wenezueli
  Minister Obrony Wenezueli Władimir Padrino Lopez stwierdził, że wspólne ćwiczenia w powietrzu stanowią demonstrację siły i mają pokazać, że Rosja gotowa jest bronić swojego sojusznika. Było to oczywiste nawiązanie do Stanów Zjednoczonych, które oficjalnie nawoływały do zamachu stanu w Wenezueli, a nawet nawiązywały kontakty ze zbuntowanymi wojskowymi.

  Najnowsza aktywność Rosji w Ameryce Południowej ma taki sam charakter, co aktywność Stanów Zjednoczonych w Europie. Mocarstwa wzajemnie straszą się wojną, a to powoduje wzrost napięcia w takich krajach, jak Wenezuela, Syria, Iran czy Ukraina.

  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_YPvK8C9b2EJ:https://zmianynaziemi.pl/comment/450146+&cd=9&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera

  https://www.youtube.com/watch?v=6QvUWz7oYno

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=yqx2Qz0bf7Q
 • @Rzeczpospolita 10:01:40
  Zorganizowanie zamachu stanu w Wenezueli to najlepsza opcja dla jej mieszkańców. Ile w XXI w można jeść codziennie fasolę, albo nic.
  Do tego doprowadziła mafia komunistyczna.
 • @Talbot 10:40:36 Białoruś buduje nowe dzielnice mieszkaniowe w Wenezueli
  No to jeszcze przełożę tutaj, bo wpis Jacniakiego (z 25 bm) już "za stary" by go czytano:

  Rosjanie patrzą z nadzieją, a Białoruś działa praktycznie na rzecz budowy ANTYUSRACKIEJ Wenezueli. Oto co wyczytałem z aktualnego raportu na tut.by :

  ... Białoruś także się zobowiązała wybudować 10 tysięcy mieszkań w Wenezueli i w 80% ten plan został wykonany - czy ten projekt zostanie doprowadzony do końca nie wiadomo: Caracas stał się winnym Białorusi kilkaset milionów dolarów...
  https://img.tyt.by/720x720s/n/nedvizhimost/09/0/37276b8d874a530b5e769074eebfa203_1_.jpg
  Вот такие кварталы строила белорусская компания «Белзарубежстрой» в Венесуэле. Фото: bzs.by

  Читать полностью: https://news.tut.by/world/623839.html

  No a to żądanie EU, by znowu robić kolejne wybory parlamentarne (ostatnie były rok temu i przyniosły 67 % poparcia dla Maduro) tenże Maduro nazwał BEZCZELNOŚCIĄ - zwłaszcza w sytuacji, gdy od kilku miesięcy setki tysięcy Francuzów nieskutecznie walczą o nowe wybory prezydenckie we Francji...

  Wyraźnie ktoś na świecie ma czelność się buntować przeciw BOGU o nazwie USA, KK i GLOBALNY KAPITAŁ czyli NOWY IZRAEL. (Patrz mój tekst "Bóg =Złoto".) Zawsze to poprawia humor 666-24pl nie tylko Rosjanom.
 • @Talbot 10:40:36
  //Ile w XXI w można jeść codziennie fasolę, albo nic.
  Do tego doprowadziła mafia komunistyczna.//

  Głupiś jak gęś!
  "Mafia komunistyczna" nie ma tu nic do rzeczy.Wenezuela była (i będzie) importerem żywności na długo przed Chavezem czy Maduro.
  Won barania głowo do mapy studiować specyfikę rolnictwa Wenezueli !
 • @ikulalibal 10:52:15
  Proszę nie porównywać nierozgarnìętego Talbota do tak mądrego ptaka jakim jest gęś :))))
 • Fartuszkowego Guaido namaszczonego przez syjonistyczne USA poparły wczoraj Izrael i Australia
  https://www.rp.pl/Polityka/190129407-Wenezuela-Maduro-zapowiada-najwazniejsze-w-historii-manewry-wojska.html
 • Tytuł w żydowskiej Rzeczpospolitej: "Rewolucja w Wenezueli – wściekłość w Moskwie"
  I oczywiste kłamstwa:

  "Wielusettysięczne demonstracje w Wenezueli i podważenie prawomocności obecnego szefa państwa Nicolasa Maduro wywołało wściekłość na Kremlu."
  https://www.rp.pl/Polityka/301279974-Rewolucja-w-Wenezueli--wscieklosc-w-Moskwie.html
 • @Rzeczpospolita 13:02:10
  Polska to jednak nieszczęsny kraj godny pożałowania.Wszystkie "gazety" zajęły się propagandą i nie masz już ani jednej przekazującej informacje.
  Brukowiec,bo do takiego poziomu zeszła niegdysiejsza RP,oczywiście łże.
  Owe "wielotysięczne demonstracje" biorą się z tego że wszystkie media pokazują na okrągło demonstracje odbywającą się w centrum caracaskiej najbogatszej dzielnicy zamieszkałej przez białych pracowników zagranicznych korporacji.
  Nikt natomiast nie pokazuję równoległych wielotysięcznych demonstracji poparcia dla legalnego prezydenta Mudro,które to demonstracje odbywają się na terytorium całej Wenezueli.

  PS
  nie oglądam (nie czytam,nie słucham) polskich mediów głównego ścieku bo ilekroć próbuję to robić to zaraz chce mi się rzygać chce więc natychmiast przestaje.
 • Kościół to także znakomite miejsce do manipulacji społeczeństwem – w Polsce winniśmy o tym dobrze wiedzieć.
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2019/01/ar-190129409.jpg

  Fartuszkowy Guaido w pierwszych ławkach na niedzielnej mszy, ale tłumów nie zgromadził. – https://www.rp.pl/Polityka/190129409-Guaido-wzywa-do-protestow-w-kazdym-zakatku-Wenezueli.html

  Ciekawe, że pasterze wenezuelskiego Kościoła, wzorem Jezusa, który przepędził ze świątyni żydowskich handlarzy, nie pogonili syjonistycznego „pomazańca”.
  No, ale jak pamiętamy, popularną w krajach Ameryki Łacińskiej teologię wyzwolenia potępił sam św. JPII (m.in. encyklika "Centesimus annus") i odnowił tamtejszy Kościół przez swoich nominantów wspierających żydowski kapitalizm.
 • @Rzeczpospolita 13:48:03
  // popularną w krajach Ameryki Łacińskiej teologię wyzwolenia potępił sam św. JPII //

  Teologię wyzwolenia potępił a moralną kondycją kościelnych elit nie miał czasu się zająć ( w nawale politycznej aktywności ).Jak pokazał czas to nie teologia wyzwolenia przyczyniła się do upadku kościoła ale właśnie chore skłonności hierarchów.
  W historii Ameryki Południowej Było wielu wspaniałych, prawdziwie chrześcijańskich duchownych .Chociażby autor słynnego zdania:
  " Gdy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Gdy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą. "
  brazylijski biskup Helder Camara.
  Niestety nie dysponuję żadnym zdjęciem JP II z biskupem Camara.
  Istnieje natomiast sporo zdjęć tegoż JP II z Marcialem Marcielim biskupem zboczęńcem
  http://bi.gazeta.pl/im/7b/17/16/z23166331IER.jpg

  założycielem pedalskiej organizacji Legion Chrystusa

  https://media.teleman.pl/photos/Legion-Chrystusa.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Legion_Chrystusa
 • @Talbot 09:21:20
  "...Jak taki bogaty w ropę kraj, może mieć pięciocyfrową inflację?..."
  bardzo prosto - przypuscmy ze jestes producentem bardzo dobrych czekoladek bo masz u siebie w domu bardzo smaczne kakao, ktorego ja nie mam...mozesz produkowac sobie swoje czekoladki lecz ja poustawiam wokol twojego domu kilku zbirow, ktorzy zloja kazdego kto bedzie chcial z Twojego domu te czekoladki wynies i sprzedac...nie bedziesz sprzedawal i zaczniesz zdychac a mnie chodzi tylko o to by przejac Twoje kakao...
 • @siwekperu 15:32:14
  USA od dawien dawna kontrolowały całą Amerykę Południową i Środkową i to tak, aby tamtejsze kraje niezbyt bogaciły się i nie stanowiły konkurencji dla USA.
 • @Talbot 09:21:20
  Ależ oczywiście, drogi kolego. Przecież Amerykańskie koncerny naftowe oraz ich czosnkowi towarzysze z Wall Street nawet przez chwilę nie pomyśleli o wenezuelskiej ropie i innych cennych kopalinach. Tylko dziwnym trafem to chyba USA narzuciła sankcje na Wenezuelę? Oczywiście rządy socjalistów jeszcze wspomagają tamtą biedę. Rosyjskie bombowce? Dobrze, że nie Usraelskie.
 • Erdogan. jesteś skuteczny........
  Tylko skuteczny zestaw działań, zastosowany w takich przypadkach, przez prezydenta Turcji Erdogana, może powstrzymać następną kolorową rewolucję, serwowaną światu przez światową syjonistyczną bandę.
 • Polityka USA ery D.Trumpa
  D.Trump po rządach kilku administracji będacych emanacją tzw. "deep state" realizującego projekt NWO, prowadzi nową politykę USA wobec świata, która nawiązuje w pewnym sensie do doktryny Monroe'a z 1823 roku, która była doktryną izolacjonizmu USA.
  W jakim sensie nawiązuje?
  Otóż głosi on i czyni kroki w tym kierunku, że należy powiedzieć stop globalizacji, co spotkało się ze wściekłością przedstawicieli deep state w postaci Demokratów i części establishmentu republikańskiego oraz lewacko liberalnych elit UE. Słynne hasło D.Trumpa z przemówienia inauguracyjnego: "America first, America first".
  Ta nowa polityka zakłada wycofanie się USA z roli "światowego żandarma", obecnego militarnie na całym świecie i zastąpienie tej obecności poprzez budowę regionalnych sojuszy, które będą pełnić rolę "regionalnych żandarmów" odpowiedzialnych za pilnowanie interesów USA w poszczególnych regionach świata i finansowały trzymanie tych regionów w sojuszu z USA.
  Wg Trumpa ma być to bardziej korzystny finansowo dla USA porządek światowy(mniej obciążający budżet USA).
  Podobieństwo do "doktryny Monroe'a polegać ma tym, że własnie Ameryka Południowa ma być bezpośrednio podległa regionalnemu sojuszowi pod egidą USA.
  Stąd te wydarzenia wokół Wenezueli, by wyeliminować stamtąd konkurentów globalnych USA czyli Rosję i Chiny.
  W regionie Bliskiego Wschodu takim "regionalnym żandarmem ma być sojusz Izraela z Arabią Saudyjską i krajami sunnickimi, nie okazującymi wrogości do Izraela.
  W Europie miałoby to być Trójmorze czyli sojusz państw Europy Środkowo Wschodniej.
  Na Dalekim Wschodzie byłby to sojusz Korei Płd.(być moze całej Korei po ewentualnym zjednoczeniu Południa i Północy), Japonii i Wietnamu.

  Oczywiście, aby ten nowy projekt był skutecznym narzędziem hegemonii USA w świecie wielobiegunowym i równoważył wpływy takich potęg jak Rosja, Chiny czy Niemcy/niemiecka UE, te regionalne sojusze muszą stanowić odpowiednio duży potencjał militarny i gospodarczy i tu rola USA by tego dokonać też swoim wsparcie militarnym i gospodarczym(np. na Bliskim Wschodzie D.Trump zawarł w 2017 roku kontrakt z AS na sprzedaż uzbrojenia o wartości 110 mld$.
  Polska też ma zakupić Patrioty, śmigłowce i inny sprzęt wojskowy w USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930