Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Syjonizm źródłem i siewcą nienawiści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”


 

(Na zdjęciu po lewej: Jan Kapela, redaktor żydowskiej Krytyki Politycznej)

Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”

Przysłowie to ma pochodzenie biblijne i mimo, iż pierwotnym językiem Biblii jest hebrajski, to okazuje się, że biblijny naród wybrany – z pewnością nie wszyscy jego przedstawiciele – nie przywiązuje wagi do tej nauki. Nie przywiązują wagi do tej nauki także przedstawiciele żydo-chrześcijańskich religii, którzy kiedyś nieśli zbrojnie tę religię podbijanym ludom, a dzisiaj toczą wojny i do wojen nawołują w interesie światowego syjonizmu.

Powyższe ilustracje można opisać również znanym prawem fizycznym:akcja rodzi reakcję. I jeśli społeczeństwo jest zdrowe, nie zatraciło swego etosu, to odruchy obronne leżą w jego zdrowej naturze. I byłoby wielką tragedią narodu, gdyby wśród jego przedstawicieli nie znalazł się nikt, kto nie bacząc na konsekwencje nie podejmowałby obrony narodowych wartości, nie podejmowałby walki z wrogiem.

Nasza niedawna historia, zabory, niemiecka, nazistowska okupacja, nie zdołały wypalić w polskim, słowiańskim, ludzie wszystkich zdrowych odruchów obronnych. Nie zdołały także tego uczynić żydowsko-bolszewickie rządy do 1956r., choć „Polacy bardziej bali się żydowskiego UB niż niemieckiej Gestapo”.

Znany z antypolskiego nastawienia W.Bartoszewski (Bartman) odwrócił tę powszechnie znaną prawdę – on bardziej się bał Polaków-donosicieli niż Niemców. Tak, to ten sam Bartoszewski, który w latach 1980., na kongresie katolików niemieckich kwestinował polskość Ziem Odzyskanych i negował wartość podpisanej umowy Polska-RFN z 1970r. Zostało to docenione w IIIŻydo-RP/Polin, w której Bartoszewski został szefem MSZ. Był także członekiem szowinistycznej, żydowskiej, organizacji pn. Otwarta Rzeczpospolita, ścigającej przy pomocy prokuratury IIIŻydo-RP/Polin zbrodnicze akty „mowy nienawiści”.

Wyobraźmy sobie walkę dwóch bokserów, z których jeden ma spętane z tyłu ręce i w trakcie walki może stać tylko na jednej nodze. W takiej właśnie sytuacji znajdują się Polacy we własnym kraju w walce z żydowskim, syjonistycznym, szowinizmem. Nie mamy dostępu do mediów, nie istnieją w przestrzeni publicznej, politycznej, autentyczne polskie, narodowe, organizacje, a te nieoficjalnie funkcjonujące nie posiadają źródeł finansowania, system sprawiedliwości, w tym prokuratura, i prawo są spenetrowane przez Żydostwo. A więc możliwości obrony mamy ograniczone – jak ów spętany bokser, a przecież obrona jest odruchem naturalnym każdego organizmu, także społecznego.

Największą mniejszością w Polsce – oficjalnie – są Niemcy, liczą ok. 150 tys. osób, Ukraińcy – 51 tys., Białorusini – 47 tys., …, Żydzi znajdują się dopiero na 14. pozycji z liczbą 7,5 tys. osób. (dane ze spisu w 2011r.). Dlaczego zatem najwięcej konfliktów typu „mowa nienawiści”, itp., mamy z Żydami, a nie z Niemcami, których jest najwięcej i których o przesadną miłość do Polaków (zresztą wzajemną) posądzać nie można? Dlaczego niechęć wobec Żydów, konflikt z Żydami – oni nazywaja to antysemityzmem – występują we wszystkich państwach Zachodu? Czy należy za ten stan winić wszystkie nacje – wskazywałoby to na jakąś dziwną chorbę tych narodów -, czy jednak samych Żydów, a więc żydowski szowinizm?

Kto dzisiaj w Polsce, w IIIRP, posiada rzeczywista władzę?

Powyższe zdjęcie nie pozostawia cienia wątpliwości. I chyba nie z braku innych świeczników ustawiono na końcach biesiadnego stołu w Magdalence żydowskie menory – to symbol zwycięstwa Żydów nad Polakami. Ich długiej walki o przejęcie w Polsce władzy. Żydzi uzyskali w Polsce ponownie pełnię władzy i to władzy znacznie większej niż posiadali przed 1956r. Władzy mającej wsparcie syjonistycznego imperium światowego terroryzmu, jakim niewątpliwie są USA. IIIRP w ich wykonaniu stała się systemem totalitarnym.

Wyroki skazujące za mowę nienawiści, za „antysemityzm”, za podważanie holokaustu (holomitu – bo to jest żydowska mitologia), są w istocie politycznym ubezwłasnowolnianiem Polaków, uniemożliwianiem nam obrony polskich interesów narodowych i państwowych. Jednocześnie stanowią prawną ochronę żydowskiego szowinizmu, agresji, nienawiści i wrogości, preferują całkowitą bezkarność za niszczenie Polski i Polaków.

 

Dariusz Kosiur

 

https://www.youtube.com/watch?v=tKip6XziJ4o

 

Komu i czemu służy mowa nienawiści

 

__________________________________

PS

W 2013r. pisałem:

Znany części Czytelnikom red. E.Maciejczyk, który jest także amerykańskim filmowym dokumentalistą, złożył w 2008r. do polskiej prokuratury i do IPN udokumentowane zawiadomienie o popełnionych przez J.Beramana zbrodniach na terenie Otwocka w latach 1953-56. J.Berman z ramienia KC PZPR nadzorował prace UB. W Otwocku, wokół jego rezydencji znajdują się szkielety ok. 400 zamordowanych przez niego kobiet, a w pobliskim lesie dodatkowo 600 szkieletów zamordowanych Polaków. IPN i prokurator I.Bochdziewicz z Białegostoku postanawiają ścigać red. E.Maciejczyka za antysemityzm – to poważniejszy zarzut od „mowy nienawiści”, ale z tej samej kategorii przestępstw. W czasach Bermana taki zarzut był równoznaczny z wyrokiem śmierci.

Jako ciekawostkę dodam, że w 1983r. J.Bermana odznaczono medalem KRN. Odznaczyła go ta sama władza, która w 1980r. obaliła rządy E.Gierka, a w latach 1989/90 wprowadziła Polskę do nowego, już nie socjalistycznego, ale demokratycznego obozu zachodniego.

Do tego miejsca felietonu być może niektórzy z Czytelników nabrali podejrzeń, że jest on jednak „mową nienawiści”. Pragnę, zatem Państwa uspokoić. Jakieś dwa, może trzy lata temu, wielki przyjaciel Polski, uratowany przez Polaków z holokaustu, były ambasador Izraela w Polsce, pan Szewach Weis, w publicznej polskiej telewizji (jak kto woli tel-avizji – też dobrze), dał nam znakomitą dialektyczną wykładnię komunistycznych zbrodni żydowskich. Otóż, stwierdził on jednoznacznie, że jeśli Żyd był komunistą i jako komunista dopuścił się zbrodni, to ten komunista automatycznie przestaje być Żydem i nie należy o nim już więcej mówić Żyd. Mój Boże, jakież to proste, a my tyle lat tkwiliśmy jak nie w antysemityzmie, to w „mowie nienawiści”. Otrzymaliśmy, zatem prosty i niemal matematycznie precyzyjny szablon, dzięki któremu uzyskujemy niezachwianą pewność, że jeżeli mamy do czynienia z komunistycznymi zbrodniami – w latach 1944-56 wymordowano od 300 tys. do 600 tys. Polaków, to z całą pewnością nie możemy ich przypisać żadnemu Żydowi.

Gdyby tę szlachetną wykładnię znał red. E.Maciejczyk z pewnością nie popełniłby gafy z zawiadamianiem prokuratury RP o żydowskich zbrodniach na polskim narodzie.

Mam wrażenie, że podobną dialektykę stosuje się już także względem „mowy nienawiści”.

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "...że jeśli Żyd był komunistą i jako komunista dopuścił się zbrodni, to ten komunista automatycznie przestaje być Żydem i nie należy o nim już więcej mówić Żyd."

  No to wszystko jasne ;-) Jeśli szmalcownik miał polskie obywatelstwo i dopuścił się zbrodni szmalcownictwa to już nie należy o nim więcej mówić Polak...
  Może nawet jakaś ustawa na ten temat by się przydała?

  Dobrze myślę?

  5*
 • @Jasiek 17:12:52
  Czy znasz naród, w którym nie byloby morderców?

  Wśród Żydów również byli szmalcownicy, były żydowskie służby policyjne w gettach. Czy można powiedzieć, "Żydzi pomagali Żydom w mordowaniu Żydów"?
 • @Zawisza Niebieski 17:32:21
  //Czy można powiedzieć, "Żydzi pomagali Żydom w mordowaniu Żydów"?//

  To zależy komu i gdzie.Aktualnie prawie że nie można.Ale jeśli tylko przyjdzie taki czas w którym będzie się mówiło choćby najokrutniejszą ale prawdę ( a o to się modlę), to stwierdzenie "Żydzi pomagali Żydom w mordowaniu Żydów" będzie jednym z częściej wypowiadanych zdań.
  Jako uzasadnienie mej opinii niech posłuży fragment tekstu który przed laty,w początkach polskiego netu napisano na jakimś forum czy gdzieś

  "Gdy świadomośc wśród narodów wzrosnie, do czego moga sie przyczynic nowe eksperymenty zydostwa
  gnanego lekiem który zaciemnia rozsadek, to nad głowami ludu izraelskiego, zbierze sie taka burza, że nie
  powstrzyma jej nic."
  Jest to opinia Henryka Rolickiego (Tadeusza Gluzinskiego) którą wyraził w swej wydanej w 1932r książce "Zmierzch
  Izraela"
  Początek wieku XX uwidocznił w jak krytycznie trudnej sytuacji znalazła się społecznośc żydowska środkowej Europy.
  Model egzystencji będacy wynikiem obsesji mesjanskich,poprostu wyczerpał się,zydzi staneli wobec grozby dezintegracji.
  Przy najwiekszej cierpliwości i tolerancji narodów pośród których żyli zaczynało brakować miejsca na nowe pokolenia:posredników
  arandarzy,rzemieślników itd.Wyrazem tego stała się niewyobrazalna nędza jaka panowała wśród zydowskich mas.
  Rozwiązanie tego problemu stało sie głównym celem światowego żydostwa i co oczywiste działaczy syjonistycznych.
  Louis Marshall na posiedzeniu Jointu w 1926:'Ortodoksi i ultra ortodoksi,żydzi reformowani ,socjalisci i ultra socjaliści
  pracowali wspólnie dla jednego celu : nie dac upasć żydostwu"
  Prezes światowej organizacji "Otr" dr Leo Bramson na konferencji przedstawicieli prasy żydowskiej powiedział:"Społeczenstwo
  żydowskie trawi choroba,która wpływa bardzo silnie na sytuacje;my posiadamy za duzo kupcow,my nie mamy dobrze
  wykształconych rzemieślników,przytem nasuwa się zajmujące zjawisko:rózne zdobycze społeczne,kazda dobra
  reforma panstwowa,która jest pożyteczna dla innych obywateli jest złą dla żydów."
  Lata 20-ste i 30-ste były czasem dużej aktywności osadniczej żydów w Palestynie.Wariant obniżneia napięc wsród żydów
  srodkowo europejskich,poprzez ich osiedlanie się w erec,nie wchodził w rachube,bowiem była to grupa najbardziej obciazona
  niepoządanymi nawykami.Ambicją syjonistów była budowa nawego,normalnego Panstwa, a nie kolejnego sztejtel..
  Poseł Gruenbaum na odczycie w Lublinie w 1929r:"Chorego nie mozna tolerowac.Nawet ojciec lub matka,jeśli są
  stale chorzy staja sie ciężarem.Narody nie mogą nas znieść.My zarazamy powietrze jako naród chory."
  Jak widac z powyższego, nadmiernie duża,nie dająca się przeorganizować populacja żydów środkowoeuropejskich,stała
  się obciazeniem i dla swiatowej elity zydowskiej jak i dla syjonistów.Przedstawiając tą sytuacje obrazowo,można byłoby
  powiedzieć że cala społecznośc żydow podobna była do nazbyt obciązonej łodzi,która zatonie jesli nie pozbedzie sie częsci
  pasazerów.
  Nie można nie wspomniec o tym ze nie kto inny ale własnie działacze syjonistyczni w licznych dyskusjach i debatach uzywali
  pojecia rozwiązanie kwesti żydowskiej.
  W ówczesnej Europie rozwijały sie dwa narodowe socjalizmy;syjonizm i nazizm,miały one identyczne cele:budowa nowej jakosci
  społeczno-narodawej.Rozwiązanie kwesti żydowskiej było obiektem "troski" obydwu ideologii,zastanawiające jest dla której
  bardziej."
 • @Zawisza Niebieski 17:32:21
  "Czy można powiedzieć, "Żydzi pomagali Żydom w mordowaniu Żydów"?"

  Nie tylko można, ale i trzeba. I to na każdym kroku. Z troski o Żydów - żeby znali swoją historię. Słowo "judenrat" powinno na stałe zagościć w słowniku trzymających znamiona władzy i każdego Polaka.
  A na pytanie kto to jest kolaborant zawsze należy odpowiadać, że to członek judenratu.
  I tu nie może być mowy o antysemityzmie. Bo to jest ich historia i jej nie zamilczą. A nasze przypominanie im o niej to wyraz troski o bliźniego :-)

  Pozdro!
 • @Autor
  Nie ma czegoś takiego jak ,,religie żydo - chrześcijańskie". To wymysł żydowskiej propagandy.
  Doszedłem jedynie do tego fragmentu, uznając całą resztę za tak samo wiarygodną jak zacytowany bzdet.
  Powinien Pan zweryfikować swoją wiedzę na temat chrześcijaństwa,
 • @ikulalibal 17:55:05
  "My zarazamy powietrze jako naród chory."

  Kurde, co za wspaniała samokrytyka z jego strony.

  Dzięki za info! :-)
 • @Jan Twardowski 18:26:43
  "Powinien Pan zweryfikować swoją wiedzę na temat chrześcijaństwa,"

  Autorowi chodzi o proweniencję i narodowość pierwszych chrześcijan.

  Pozdro!
 • @Jasiek 18:53:20
  Nieprawda. Choć ogólnie podzielam poglady Autora, to jednak nie jest to pierwszy przypadek promowania przez niego czegoś, co w obiegu nazywane jest ,,judeochrześcijanstwem". Utożsamianie chrześcijaństwa z judaizmem w jakikolwiek sposób to bluźnierstwo, a w najlepszym przypadku dyletanctwo.
  Uważam, że Autor świadomie manipuluje, wkładając w narodową narrację idiotyzmy o ,,judeochrześcijaństwie", cytując przy tym Dmowskiego w zwiastunie swojego bloga.
  Nieświadomość, czy premedytacja?
 • @Jan Twardowski 18:26:43
  Nie wiem, ile ma Pan lat, ale chyba już czas najwyższy - choćby tylko ze względu na polityczną sytuację Polski - poznać źródła i prawdę historyczną n/t wyznawanej religii.

  Judaizm (judaizm biblijny) jest pniem, z którego wyrosło chrześcijaństwo i islam.
  Co trzeba mocno podkreślić, to fakt wyjątkowego szowinizmu zaszczepianego swoim wyznawcom przez wszystkie te religie.
 • @Rzeczpospolita 19:01:04
  ,,Judaizm (judaizm biblijny) jest pniem, z którego wyrosło chrześcijaństwo i islam."
  Idiotyzm! Chrześcijaństwo, drogi Panie, zrodziło się na krzyżu, a nie w synagogach, no i jeszcze ten islam.
  Lewituje Pan w oparach absurdu, niestety. Natomiast jeżeli Pan świadomie stosuje taką retorykę, to trudno jest mi się do tego odnieść.
 • @Jan Twardowski 19:21:36
  Niepotrzebnie Pan się ekscytuje własną niewiedzą lub wiedzą z sal katechetycznych szkół podstawowych.

  Proszę sięgnąć do literatury dotyczącej tematu - jest obszerna, polska i zagraniczna, pisana przez historyków, ale także przez biblistów Kościoła (znawców tematu), a więc jest w czym wybierać.
 • @Arjanek 19:37:55
  Mamy ,,autorytety" i Autorytety. Wybór to indywidualna sprawa i jeżeli czytam, że ,,bestseler", który laskawie Pan tu przytacza sponsorowany jest przez MKiN, a w dodatku promowany przez frondę, to przepraszam, ale nie identyfikuję sie z poglądami tych środowisk.
  Myli Pan dzisiejszy KK z chrześcijaństwem jako takim. Nycz, Dziwisz, czy jakaś inna masońska k...a, nie są autorytetami w zakresie nauk chrześcijańskich, bowiem nie są oni czlonkami wspólnoty chrześcijanskiej
  Ja prosty człowiek jestem i do mnie trafiaja proste argumenty:
  https://gloria.tv/video/tBkMag6axG124RQysNu2GGaSj
 • @Rzeczpospolita 19:41:02
  Wybory to indywidualna sprawa, zwłaszcza te dotyczące literatury.
  W kwestii, o której tu mówimy, najbardziej autorytatywnym źródłem jest Nowy Testament i bezsasadnym jest sięganie po jakieś heretyzmy.
  Polecam zapoznanie się z tym dokumentem i jeżeli doszuka się Pan tam związków chrześcijaństwa z judaizmem, to będę szczerze współczuć, a póki co, to wygląda na to, że w retorykę polskiej endecji lokuje Pan jakąś żydowską narrację i widać mało zna Pan postać, której cytatem firmuje Pan swój blog i radzę się nad tym zastanowić. Jeżeli jednak robi to Pan świadomie i z premedytacja, to pozostaje tylko nazwać sprawy po imieniu.
 • Zlituj że się pan panie Rzeczpospolita
  (a i panu Jan Twardowski też niczego nie ubędzie jeśli nico ochłonie)

  //Judaizm (judaizm biblijny) jest pniem, z którego wyrosło chrześcijaństwo i islam. //

  Jeśli tylko to miałoby być przeszkodą dla wyznawania chrześcijaństwa to mam dla pana dobrą wiadomość:jest zupełnie odwrotnie niż pan napisał.
  To judaizm i islam są wtórne wobec chrześcijaństwa które w pewnym sensie było "od zawsze".
  Przypomina pan sobie ten dialog Jezusa z Żydami ? /Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM//
  O co chodzi.O postać Melchizedek i jego bezpośredni choć metafizyczny związek z Chrystusem (zgodnie z naukami apostoła Pawła) https://pl.wikipedia.org/wiki/Melchizedek

  Tak że spokojnie możesz pan odrzucić drugosoborowe zabobony i powrócić na łono chrześcijaństwa.
 • @Jasiek 18:25:18
  Cóż, historia jest złożona. W każdym spoleczeństwie znajdą się ludzie co dla ratowania swego życia, dla ratowania stanu posiadania poświęcą życie innych ludzi. Tak było wśród Polaków, ale rownież wśród Żydów. Należy politykom Żydowskim przypomnieć słowa z Biblii "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego."

  Prawda, zapomniałem, to słowa z ew. Mateusza, więc nie ich Biblii.
 • WPS
  Zdajemy sobie sprawę, że w myśl Talmudu goje są kimś gorszym. Czy to jest antysemityzm? Czy nazywanie poglądów Grossa kłamstwami to negacja Holokaustu? Czy domaganie się ekshumacji w Jedwabnem to mowa nienawiści? Czy sprzeciwianie się żydowskim roszczeniom to teorie spiskowe? – w październiku ubiegłego roku, w wywiadzie dla wPrawo.pl pytał polski raper Stopa, który za publikację utworu pt. „Gdybym był bogaty” został oskarżony o „antysemityzm, pomawianie Żydów o spiski polityczne i finansowe oraz o fałszowanie historii Holokaustu, tym samym o nawoływanie do nienawiści” (art 256 k.k.). 12 lutego 2019 roku muzyk zasiadł na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

  Konrad Rosicki, raper z Częstochowy złożył przed sądem wyjaśnienia, w których w wyczerpujący sposób obalał aberracje biegłej filolog, w mediach nazywanej „specjalistką od mowy nienawiści” czy „postrachem dla przestępców”, prof. dr hab. Jadwigi Stawnickiej, która sporządziła opinię do prokuratorskiego oskarżenia. Stopa zwrócił uwagę na wiele błędów merytorycznych, które nie powinny się zdarzyć nie tylko nauczycielowi akademickiemu, ale każdemu kto ukończył szkołę szkołę.

  Pierwszym i najważniejszym wątkiem, który dyskredytuje opinię biegłego, jest to, że zawiera ona nie prawdę. Biegły uważa mnie za autora modlitwy będącej autorstwa Sługi Bożego Piotra Skargi – zaznaczył muzyk, równocześnie podkreślając, że taki błąd nie powinien przydarzyć się biegłemu profesorowi lingwistyki.

  W utworze rapera znajdują się takie stwierdzenia: „Goje to jest plebs”, „chcą wydoić nas, frajerzy dawać hajs”, „jak znowu Polin będzie to znów tu będzie pięknie”, „gdy Żyd prawdę usłyszy to na Polaka krzyczy”, „Kwachu przesadził strasznie, przeprosił za Jedwabne”, „kto wierzy w te kłamstwa Grossa, przyczaj, poznaj po owocach”. „powiedzcie też, czy czujecie się tu jak Arab w Knesecie”, „odpuść wreszcie te roszczenia, bo ty do nich prawa nie masz”, „rok ’39, Judenraty, Niemcom układ, Ruskim kwiaty, nie chcą przyznać się do zdrady, pchali swoich do zagłady”. WYSŁUCHAJ „ZAKAZANY” UTWÓR Prof. Stawnicka uznała, że te i pozostałe słowa, mają „wymowę antysemicką” i „powielają stereotypy na temat Żydów”. W oparciu o szeroką bibliografię, zwłaszcza publikacje żydowskich historyków i starozakonnych, którzy przeżyli II wojnę światową, Stopa dowodził, że w utworze nie ma mowy o żadnych „stereotypach”, a o „najczarniejszej karcie w żydowskiej historii”, jak napisała przytoczona przez niego Hanna Arendt.

  Muzyk przywołał także fragment publikacji kronikarza getta warszawskiego Emanuela Ringelbluma. Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydną robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swoich braci na rzeź. Policja była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Obecnie mózg sili się nad rozwiązaniem zagadki: jak to się stało, że Żydzi – przeważnie inteligenci, byli adwokaci (większość oficerów była przed wojną adwokatami) – sami przykładali rękę do zagłady swoich braci. (…) Policja żydowska dała w ogóle dowody niezrozumiałej, dzikiej brutalności. Skąd taka wściekłość u naszych Żydów? Kiedy wyhodowaliśmy tyle setek zbójców, którzy na ulicach łapią dzieci, ciskają je na wozy i ciągną na Umschlag? – kronikarza zacytował Stopa.

  W pewnym momencie zeznania rapera przerodziły się w swoisty wykład o żydowskich kolaborantach Hitlera oraz o partycypacji Żydów w stalinowskiej bezpiece. Po licznych cytatach z publikacji prof. Krzysztofa Szwagrzyka, prof. Jerzego Roberta Nowaka, Bernarda Ber Marka i wielu innych, jeden z uczestników procesu nie wytrzymał i niemalże trzaskając drzwiami opuścił salę.

  Na koniec wyjaśnień, cytując odpowiedź na interpelację posła Roberta Winnickiego w sprawie roszczeń żydowskich oraz powołując się na polskie prawo, muzyk dowodził, iż roszczenia faktycznie są sprzeczne z polskim prawem, a ich krytyka nie tylko mieści się w granicach wolności słowa, ale jest obywatelskim obowiązkiem każdego Polaka.

  W roli świadka oskarżenia został przesłuchany prezes stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, Marek Gumkowski. To on doniósł na Stopę do prokuratury. Dzięki Gumkowskiemu, jednostce o charakterystycznej aparycji i sposobie mówienia, proces nabrał iście komediowych barw. Gumkowski miotał się w zeznaniach. Można było odnieść wrażenie, że ten nie wiedział o co oskarża muzyka. Wykorzystał to obrońca Konrada Rosickiego, mec. Stefan Saczkowski, kilkakrotnie punktując Gumkowskiego i wykazując jego intelektualną indolencję.

  Na początek zeznań prezesa lewicowej organizacji, mec. Saczkowski zadał fundamentalne pytanie: – Pańskim zdaniem utwór jest antysemicki czy antyżydowski?
  – Jest to dosyć subtelna różnica. Jest antysemicki na pewno. Natomiast jeżeli pan rozumie przez antyżydowski, wymierzony, nie wiem, w państwo Izrael, czy antyizraelski to są tam tylko jakieś małe akcenty… Netanjahu. Ale głównie antysemicki – z wyraźnym zadowoleniem powiedział naczelny donosiciel Otwartej RP, Marek Gumkowski.
  – Skoro pan twierdzi, że utwór jest antysemicki, to jest pan w stanie wskazać fragmenty, które traktują o Arabach? – dopytał mecenas.
  – Wysoki Sądzie, jest to dosyć prymitywne i wielokrotne używane, taki chwyt, że rozszerza się pojęcie „semita” na Arabów i później się pyta czy jest to antysemityzm – spuentował Marek Gumkowski sugerując, że Arabowie nie… semici.

  Po tej wypowiedzi oskarżony i jego pełnomocnik oraz zebrana publika, wiedzieli że mają do czynienia z „antypolskim pałkarzem”, tj. tym, który na oślep próbuje „zatłuc” wszystkich, którzy nie wpisują się w talmudyczną narrację.

  – Wysoki Sądzie, nie jestem w stanie przytoczyć żadnych zwrotów z utworu. Ale w naszym zawiadomieniu nie było mowy o zwrotach, ale o konkretnej wymowie i treści – powiedział prezes Otwartej RP.
  – Czyli chodziło o interpretację utworu? – zapytał mec. Saczkowski.
  – Dotyczyło to wymowy utworu – stwierdził Gumkowski.
  – Czyli interpretacji – dopowiedział obrońca Stopy.
  – Nie, to nie jest to samo.
  – A czym się różni interpretacja od wymowy?
  – Interpretacja może być taka albo inna. Wymowa jest jednoznaczna.

  Następnie Marek Gumkowski wziął do ręki tekst utworu i – być może kompletnie nieświadomie – rozpoczął jego… interpretację. Dość prymitywną, jednak interpretację.
  – „Złoto, dolary szekle, jak znowu Polin będzie, to znów tu będzie pięknie” – Gumkowski zacytował fragment utworu – co sugeruje, że Żydzi dążą do zdobycia władzy czy też panowania nad Polską.
  – Gdzie pan to wyczytał? – zapytał mec. Saczkowski.
  – „Polin” to jest określenie nie tylko muzeum historii żydów polskich, ale również określenie polskiej tradycji żydowskiej, nawet z taką legendą, „tu spocznij”… – produkuje się prezes Otwartej RP.
  – I w jakim to jest znaczeniu użyte? „Polin” jako muzeum czy „Polin” jako „tu spocznij”?
  – Ani w jednym, ani w drugim – odparł Gumkowski.
  – Dziękuję – powiedział mecenas, po czym świadek-donosiciel dodał: że nie ma być Polska, tylko Polin, czyli żydzi mają rządzić Polską.

  Marek Gumkowski chętnie zeznawał w sprawach, których – jak sam się przyznał – kompletnie nie rozumiał.
  – Nie zrozumiałem sformułowania „Niemcom układ”. Nie wiem o jaki układ między Niemcami i Żydami mogło chodzić – zeznawał Gumkowski.
  – Nie rozumie pan tekstu, a stwierdza, że jest antysemicki?
  – Tego nie rozumiem. Inne rozumiem doskonale – mówi prezes Otwartej RP, po czym… dokonuje interpretacji tego fragmentu utworu. Dla Gumkowskiego dowodem na to, że Żydzi nie mogli współpracować z Niemcami jest… „historia holokaustu”. Jego zdaniem mówienie o żydowskiej kolaboracji z III Rzeszą to… „bredzenie nieprzytomne”.

  Zasługuje na zaznaczenie, gdy Marek Gumkowski wspomina o Polakach mówi „o nich”, co daje wyraźną sugestię, iż prezes lewicowej organizacji pozarządowej, Polakiem po prostu się nie czuje. Zresztą, zasugerował to również w innym miejscu:
  – Następny fragment o „jude w UB biją naszych”. Chciałem się zapytać, zastanowić co to znaczy naszych? Czyli był podział pomiędzy Żydów i nie-Żydów?
  – Czyli nie jest to jasne? – dopytał mecenas.
  – Nie jest to jasne…
  – Dziękuję. – zakończył obrońca, po czym Gumkowski próbował przekonać, że „prominentni funkcjonariusze UB nie czuli się… Żydami”. Można pytać o udział ludzi pochodzenia litewskiego, ukraińskiego w działaniach służby bezpieczeństwa i przesądzanie, że podział na bijących i bitych pokrywał się z podziałem na Żydów i Polaków jest po prostu kłamstwem.
  – Skoro pan użył zwrotu: „można pytać o udział Litwinów i Ukraińców w organach UB” to znaczy, że można pytać także o Żydów czy nie można?
  – Owszem, można – odparł Gumkowski, który – co można wyczytać z grymasu, który pojawił się na jego twarzy – odczuł jakieś zniesmaczenie swoją quasi-schizofreniczną postawą.

  Po zeznaniach prezesa Otwartej RP i wysłuchaniu utworu, rozprawa dobiegła końca. O komentarz poprosiłem mec. Stefana Saczkowskiego: W mojej ocenie świadek oskarżenia odnosił się do pytań w sposób mało udolny. Zostaliśmy zobowiązani do złożenia wniosków dowodowych i wyznaczono termin kolejnej rozprawy na 13 marca.

  Proces polskiego rapera nie dość, że gwałci fundamentalne prawo do ekspresji artystycznej, to jest równocześnie próbą zastraszenie Polaków, bez kompleksów przypominających najczarniejsze karty historii, które zostały zapisane przez żydowskich oprawców. Na szczęście, w procesie biorą udział dwie światłe postacie, czyli Rosicki i Saczkowski, którzy z rozprawy uczynili prawdziwą lekcję historii o żydowskich kolaborantach Hitlera, równocześnie, na oczach publiki ośmieszając prezesa antypolskiego stowarzyszenia na co dzień zajmującego się donoszeniem na normalnych Polaków(...)

  za: https://wprawo.pl/2019/02/14/arabowie-to-nie-semici-to-prymitywne-proces-rapera-stopy-oskarzonego-za-krytyke-zydowskich-roszczen-i-bredzenie-nieprzytomne-prezesa-otwartej-rp-wideo/

  https://www.youtube.com/watch?v=hhit0NU83Tg
 • @stanislav 22:29:54
  https://www.youtube.com/watch?v=tjGlejOQ4BU
 • @stanislav 22:35:44
  https://www.cda.pl/video/2688438d7
 • @ikulalibal 21:16:31
  Dla pełnego obrazu proszę jeszcze dodać, że Ziemia jest płaska.

  Nie tyle się lituję, co czytam pański komentarz z politowaniem.
 • WPS
  Ok. 1 bilion 600 mld $ - straty wojenne Polski w przeliczeniu (kwota nie uwzględnia m.in. niewolniczej pracy przymusowej). Bogusław Szostkiewicz.
  Gość Ryszarda Makowskiego przybliża dane broszury "Sprawozdanie w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski w l. 1939-1945" wydanej przez Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów w 1947 r. (reprint), której promocją i upowszechnianiem się zajmuje.

  https://www.youtube.com/watch?v=Q9_zXnIVs8Q
 • Żydowski szowinizm sponsorowany pieniędzmi polskiego podatnika przez żydowski reżim IIIRP
  „(…)Prawie 2 mln zł grantu otrzyma prof. Michał Bilewicz z Wydziału Psychologii na badanie „Mowa pogardy. Psychologiczne mechanizmy rozprzestrzeniania się agresji werbalnej wobec grup mniejszościowych”. – Od kilku lat mamy do czynienia z prawdziwą epidemią mowy pogardy. Obrażanie muzułmanów, Żydów czy Ukraińców to smutna codzienność polskich mediów i internetu – ale problem ten ma też wymiar globalny. Celem projektu jest zrozumienie, jak mowa pogardy odmienia nas, odbiorców mediów. Czy stajemy się przez nią mniej wrażliwi na zło wokół nas? Czy zmienia się sposób, w jaki patrzymy na obcych? – wylicza prof. Michał Bilewicz. – W ramach kierowanego przeze mnie projektu Sonata Bis przeprowadzimy serię badań eksperymentalnych, sondażowych, analizy danych archiwalnych, a nawet badań neurofizjologicznych i symulacji komputerowych – po to, by lepiej zrozumieć reakcje ludzi na otaczającą ich mowę pogardy, którą konsumują czasem w sposób nieświadomy. Projekt będzie realizowany przez interdyscyplinarny zespół łączący kompetencje z zakresu psychologii, socjologii, i neurofizjologii.(…)”
  https://www.uw.edu.pl/granty-ncn-na-badania/
  ______________________________________

  To jest reakcyjny żydowski publicysta szowinistycznej organizacji żydowskiej Otwarta Rzeczpospolita – potwierdza to tezy mojego tekstu.
  ______________________________________

  Pod kierunkiem Mirosława Kofty napisał rozprawę pt. Między potrzebą pozytywnej tożsamości a potrzebą zbiorowej autoweryfikacji. Reakcje na zagrożenie statusu grupy własnej. Uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych.

  W latach 2000–2001 redaktor naczelny pisma „Jidełe”, później przez kilka lat redaktor „Słowa Żydowskiego” oraz członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Jego artykuł Mit „przedsiębiorstwa holokaust” („Krytyka Polityczna” nr 1/2002), w którym zarzucał polskim środowiskom lewicowym bezkrytycznie wrogi stosunek do Izraela i powielanie antysemickich schematów, wywołał pierwszą polską debatę o „nowym antysemityzmie”.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Bilewicz
 • @Zawisza Niebieski 21:19:11
  "Prawda, zapomniałem, to słowa z ew. Mateusza, więc nie ich Biblii."

  I dlatego to jest zła odpowiedź ;-)

  Ale problemem jest ich talmudyczna logika.
  Odpowiesz źle, to jesteś antysemita.
  Odpowiesz dobrze, to znaczy, że wcześniej się myliłeś. Czyli jesteś antysemita.
  Nie odpowiesz wcale, to będzie straszny antysemityzm.
  W ogóle nie będziesz rozmawiał - to jeszcze straszniejszy antysemityzm.
  Zaczniesz używać ich "logiki" - za antysemitę uznają Cię inni.

  Co zatem robić? Nie wiem.... :-(
 • @Jan Twardowski 19:12:00
  "Utożsamianie chrześcijaństwa z judaizmem w jakikolwiek sposób to bluźnierstwo, a w najlepszym przypadku dyletanctwo."

  Nie. Nie w jakikolwiek. W sposób teologiczny oczywiście tak.
  To natomiast, że pierwszymi chrześcijanami byli Hebrajczycy/Żydzi/dawni Izraelici to fakt.
  To, że teraz KRK ma strukturę hierarchiczną to też fakt.
  To, że sami hierarchowie mówią o judeochrześcijaństwie to też fakt. I że jest to z ich strony debilizm to też fakt.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031