Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
718 postów 5371 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

„My z Kronsztadu”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie o żydowską rebelię idzie, chociaż … – ?


Kronsztad (Rosja); w tym budynku znajduje się mareograf – urządzenie do pomiaru wysokości względem poziomu morza.

Tytuł artykułu jest zapożyczeniem z radzieckiej filmowej opowieści o wojennym epizodzie z czasów żydo-bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ale nie o żydowską rebelię idzie, chociaż … – ?

Geodezyjna sieć punktów, tzw. reperów, o ustalonych rzędnych wysokościowych względem poziomu morza ma w Polsce dość długą historię, sięgającą XVI w. Pierwszą kompleksową niwelację zlecił w wieku XVIII król August Poniatowski powołując w tym celu Korpus Topografów. Jednak pierwsze sieci niwelacji precyzyjnej powstały w Polsce dopiero pod zaborami w latach 1870. XIX w. Mieliśmy więc sieć pomiarową zaboru pruskiego, austriackiego i rosyjskiego.

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918r. sieć pomiarową kraju należało zunifikować, odniesiono ją jednak do sieci państw sąsiednich: Czechosłowacji, Łotwy, Niemiec i Rumunii. Dopiero po II wojnie światowej odniesiono sieć pomiarową kraju do międzynarodowego Bałtyckiego Systemu Wysokości Normalnych, na podstawie zera mareografu w Kronsztadzie – pomiaru prowadzonego od XIX w.

Układ wysokości Kronsztad jest częścią państwowego systemu odniesień przestrzennych. Zgodnie z rozporządzeniem z 2012 roku będzie on obowiązywał do czasu wdrożenia układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2019 roku.

A dlaczego?

A dlatego:

za:http://www.rogopen.gik.pw.edu.pl/phocadownload/Gryb_2014/Sesja%202/Graszka_Definicja%20i%20realizacja%20układu%20EVRF%20w%20Polsce.pdf

Konieczność wprowadzenia nowego układu odniesienia i układu wysokościowego wynikła z wymogu implementacji przepisów wykonawczych do dyrektywy 2007/2/WE z dnia 14 marca 2007 r. stanowiącej infrastrukturę informacji przestrzennej we Wspólnocie Europejskiej (INSPIRE), w szczególności rozporządzenia Komisji (UE) Nr 1089/2010 z dnia 23 listopada 2010 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2007/2/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w zakresie interoperacyjności zbiorów i usług danych przestrzennych (Dz. U. UE Nr L 323/11 z dnia 8.12.2010 r.)

Podsumowanie

Przyjęcie europejskiego układu odniesienia w Polsce wynika z potrzeby integracji gospodarczej w ramach Unii Europejskiej,  Definicje i parametry techniczne geodezyjnych układów odniesienia zawiera rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych,  Do 31.12.2019 r. na obszarze kraju obowiązują dwa układy wysokościowe: PL-EVRF2007-NH i PL-KRON86-NH, Zakładanie na obszarze kraju zintegrowanej (trójwymiarowej) osnowy geodezyjnej wymusza modernizację osnowy poziomej i wysokościowej,  Udostępnienie danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego winno umożliwić współpracę środowiska naukowego i administracji geodezyjnej przy realizacji projektów w obszarze osnów podstawowych,

Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Warszawa

______________

Dotychczasowe sieci punktów wysokościowych w Polsce są pozostałością po zaborach. Teraz musi powstać nowa sieć, sieć nowego okupanta – UE, wspólnego tworu syjonistycznego, światowego, żydostwa i żydo-katolickiego Kościoła. Nie zapominajmy, że po 1990r. rządząca w Polsce syjonistyczna banda zlikwidował Orła Białego w logo PKP i w logo Poczty Polskiej.

Do dnia dzisiejszego nie przeprowadzono żadnych prac związanych z wymuszeniem na Polsce zmiany systemu sieci punktów wysokościowych.Czy wspomniana „potrzeba integracji gospodarczej” owej zmiany ma nieść korzyści Polakom – ? – bardzo wątpliwe. Przeprowadzenie takiej operacji – całkowicie niepotrzebnej z punktu widzenia polskiego interesu narodowego i państwowego – będzie wymagało nakładów finansowych. Oczywiście UE „da” nam na to pieniądze, które wcześniej wyciągnie z naszych kieszeni w sytuacji, gdy polskie dzieci najzwyczajniej w świecie głodują, gdy nauczyciele domagają się podwyżek, gdy ochrona zdrowia cierpi na drastyczny brak środków, itd., itp., gdy syjonistyczna żydowska banda już czai się, żeby ograbić Polaków z resztek majątku przy pomocy ustawy 447/USA.

Oto jeden z wielu skutków żydowskiej rebelii w Polsce.

Dariusz Kosiur

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  To wychodzimy z UE?

  A może, mimo wszystko, jest to opłacalne?

  Chciałbym tylko wiedzieć ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:42:51
  Polityczna, w tym ekonomiczna, opłacalność członkostwa w UE dla Polski i Polaków nie istnieje. Dowodzą tego wszystkie dostępne dane statystyk ekonomicznych, ale także informacje z istniejących powszechnych żydo-mediów.

  Być może wyjście z UE IIIRP (oraz pozostałych byłych państw socjalistycznych) jest już zaplanowane.
  Oczywiście takie opuszczenie UE miałoby związek z ewentualnym zainicjowanym przez syjonistów z USA konfliktem wojennym z Rosją na terytorium państw słowiańskich. Okrojona w ten sposób UE, pozostająca protektoratem USA, nie doznałaby uszczerbku i nie musiałaby uczestniczyć w konflikcie.
  Nie jest to twierdzenie bezpodstawne, bowiem brexit wynika z takich właśnie przesłanek. Dlatego z tego jednego powodu ewentualne wyjście z UE należy opóźniać do czasu wyraźnego osłabienia pozycji USA w Europie. Choć z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę, że my, Polacy, nie mamy żadnego wpływu na polityczną sytuację naszego kraju - przynajmniej na razie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930