Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
735 postów 5698 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Bandyckim USA nie udał się pucz w Wenezueli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Im gorzej dla światowego, syjonistycznego terroryzmu, tym lepiej dla nas

 

Zobacz obraz na Twitterze 
 
 US military action in Venezuela ‚is possible’, Secretary of State Mike Pompeo says
 
 
  
   
 
 [„Wojskowa akcja USA w Wenezueli jest możliwa”, mówi sekretarz stanu Mike Pompeo https://buff.ly/2LiwjLt.
     
 Wcześniej Pompeo planował rozmawiać o sytuacji w Wenezueli z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i dał do zrozumienia, że USA nie życzą sobie ingerowania przez Rosję w sprawy Wenezueli. – Jak widać syjonistyczne poczucie humoru nie opuszcza światowych terrorystów. 
.
Czy teraz syjonistyczne USA dopuszczą się zbrojnej agresji na Wenezuelę? Czy zdecydowane stanowisko Rosji, Chin, Iranu, powstrzyma terroryzm syjonistycznych USA? Czy bandyckie USA kalkulują, że gdyby zaatakowały Wenezuelę, Rosja miałaby otwartą drogę do oczyszczenia Ukrainy z żydo-banderowskiego terroryzmu?
.
A już żydowskie gadzinówki widziały zwycięstwo syjonistycznego światowego terroryzmu. Gadzinówka niejakiego Michnika informowała:
.
Opozycjonista Juan Guaidó we wtorek otwarcie wezwał siły zbrojne do porzucenia reżimu Nicolasa Maduro, a swych sympatyków do wyjścia na ulice. W zamieszkach rannych zostało ponad 100 osób. – Jeśli będzie trzeba, dojdzie do interwencji – zapowiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo
Tym razem Juan Guaidó, którego znaczna część Wenezuelczyków i wspólnoty międzynarodowej uważa za tymczasowego prezydenta kraju, zaskoczył wszystkich. Choć od kilkunastu dni zapowiadał, że „faza definitywna” operacji„Wolność”, czyli procesu mającego doprowadzić do odsunięcia reżimu Nicolasa Maduro, rozpocznie się 1 maja od „największych w historii Wenezueli” manifestacji, to wszystko ruszyło niespodziewanie dzień wcześniej.
30 kwietnia o świcie Guaidó w otoczeniu kilkunastu oficerów Gwardii Narodowej i wojsk lądowych pojawił się w pobliżu znajdującej się w centrum Caracas lotniczej bazy wojskowej La Carlota.
.
Jednak ostatnio dobra passa jakby opuściła syjonistycznych bandytów – rzeczywistych inspiratorów puczu w Wenezueli.
.
Za RMF 24:
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wezwał w czwartek siły zbrojne do zachowania jedności i rozbrojenia zwolenników przywódcy opozycji Juana Guaido, który dwa dni wcześniej wezwał armię i naród wenezuelski, aby go wsparły w odsunięciu od władzy reżimu Maduro.
.
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wezwał w czwartek siły zbrojne do zachowania jedności i rozbrojenia zwolenników przywódcy opozycji Juana Guaido, który dwa dni wcześniej wezwał armię i naród wenezuelski, aby go wsparły w odsunięciu od władzy reżimu Maduro.Maduro zapowiedział „rozbrojenie uczestników puczu” i „ukaranie zdrajców”/HANDOUT HANDOUT /PAP/EPA
.
W transmitowanym na cały kraj przemówieniu Maduro, występując w otoczeniu grupy kilkuset wojskowych, odpowiedział na apel Guaido o „powstanie przeciwko dyktatorowi”, i wezwał wojsko i naród do zachowania lojalności wobec rządu i „zdecydowanej odpowiedzi”.
Jak podkreśla agencja AP, wygłosił on swe czwartkowe przemówienie w położonej na wschodnim przedmieściu Caracas bazie lotniczej La Carlota, która była epicentrum krótkotrwałego powstania proklamowanego przez Guaido.Guaido, który w styczniu ogłosił się tymczasowym prezydentem, popierany przez mały oddział żołnierzy sił bezpieczeństwa wzywał we wtorek do obalenia Maduro, ale jak – przypomina AP – policja w wyniku kilkugodzinnych starć rozproszyła zgromadzony tłum. – A zatem już po puczu. (Siły zbrojne) powinny wykazywać coraz większą socjalistyczną, antyimperialistyczną subordynację wobec dowództwa! (…) Nadeszła godzina walki. (…) Musimy udaremnić próby zamachu stanu podejmowane przez zdrajców, którzy sprzedają się za dolary Waszyngtonowi – apelował Maduro.

 

Według oficjalnych danych w toku tych demonstracji dwie osoby zostały zabite, a około dwustu odniosło rany. W czwartek zmarło dwóch rannych nastolatków, co oznacza, że bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do czterech osób.

Wenezuelski minister obrony Vladimir Padrino, który stał podczas wystąpienia Maduro u jego boku, mówił o „zdrajcach, którzy chcą przekupić oficerów”, aby doprowadzić do wewnętrznych walk w szeregach armii wenezuelskiej. Oskarżył przeciwników rządu o próbę doprowadzenia do „bezpośrednich, bratobójczych walk” w wojsku.
za: https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wenezuela-maduro-zapowiedzial-rozbrojenie-uczestnikow-puczu,nId,2969179

.
Myślących Polaków winny cieszyć sukcesy prezydenta Nicolasa Maduro i rewolucji boliwariańskiej – im gorzej dla światowego, syjonistycznego terroryzmu, tym lepiej dla nas. Mamy przecież tych samych wrogów, światowy syjonistyczny terroryzm i imperializm. 
.
Dariusz Kosiur
 

KOMENTARZE

 • Jeszcze nie skończyli.
  Wynajdą kogoś bardziej operatywnego niż obecna ichnia marionetka Guaido.
 • Tak się zastanawiam.....
  czy przypadkiem Wenezuelczycy ( ale tylko ci od Maduro),nie obrzezują kobiet albo nie robią kobietom innych niesympatycznych rzeczy ?
 • @AUTOR
  Ale udało się im z banderopitekami . Salut :)))
 • Ten pajac Guaido'
  długo nie pożyje. Dla ussraelskich bandytów jest teraz więcej wart martwy niż żywy.

  5*
 • Taka Wenezuela dzięki polityce nie da się ussmanom,
  a zaŻądzana Polska w razie rozbójnictwa ushraela zostaje sama jak dziecko bez matki i ojca, bo kto się przeciwstawi ussa, nato, rosja ?
  Zdrajcy będą siedzieć za sprowadzenie armady ussmańskiej !!!
 • "Bandyckim USA nie udał się pucz w Wenezueli"
  Mamy do czynienia z jednostronną walką dzieci diabła z ludzkością stworzoną przez Boga - gdzie Wenezuela jest tylko malutkim wycinkiem tego globalnego frontu.
  Wniosek?
  Czy ktoś myśli, że dzieci diabła nie kontrolują Wenezueli w tym okresie, kiedy oficjalnie w Wenezueli USrahell jest - be? Przecież nacjonalizacja a potem prywatyzacja - a potem prywatyzacja i znów nacjonalizacja - to stały element okradania i destabilizacji dowolnych państw na świecie - gdzie Polacy są także tego przykładem.
  Na koniec - dzieci diabła kontrolują dany obszar na Ziemi nie tylko za pomocą Jankesów. Jankesi też są tylko narzędziem w kosmatych łapkach dzieci diabła - chociaż niektórym Jankesom może się wydawać inaczej.
 • Pucz na Białorusi?
  " Białoruskie, rosyjskie oraz ukraińskie media pełne są doniesień o tym, jakoby Rosja miała planować przeprowadzenie operacji odsunięcia od władzy (według jednej z wersji – zabójstwa) prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Spekulacje na ten temat oparte są na kilku dość solidnych poszlakach, choć równocześnie zaznaczyć trzeba, że póki co ostatecznych dowodów nie ma i zapewne nigdy nie będzie."

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-rosja-chce-aneksji-bialorusi-odwolany-ambasador-aresztowany-oficer-sluzb/zkcglge
 • @Talbot 12:55:59
  To są takie same "prawdy" jak np. ta o zamachu Al-Kaidy na WTC albo ta, że Polakom nigdy nie żyło się tak dobrze jak teraz w ramach członkostwa w UE.

  Dowcip polega tylko na tym, że takie "prawdy" głoszą Żydzi i ich powszechne żydo-media - to są więc ich "prawdy", ale nigdy nie nasze.
 • @Rzeczpospolita 13:13:43
  "To są takie same "prawdy" jak np. ta o zamachu Al-Kaidy na WTC "

  Otóż to: https://pl.sputniknews.com/polityka/2019050410334153-trump-oglosil-zamiar-usa-duzo-handlowac-z-rosja-sputnik/

  Żydki już się dogadują - a NATO miało napaść na Rosję i miała wybuchnąć III wojna światowa.
 • Świat się już nauczył jak bronić się przed mafią żydowską.
  Teraz "kolorowe rewolucje" już nie mają zaplecza w postaci pożytecznych idiotów.... Serbia, Wenezuela, Syria, Libia,Iran, Białoruś są tego przykładami
  Polska i polskie solidaruchy były i są anty przykładem.

  Teraz mafia może co najwyżej próbować podbić siłą swoje ofiary ale i to się już nie udaje ..Syria.
  Czy USA zaatakuje Wenezuelę ? Czy stać ich na drugi Wietnam ?
  Warunki w Wenezueli przypominają warunki w Wietnam a morale ludności jest podobne.
  Do tego 100 ruskich i jakieś ruskie systemy w Wenezueli.
  Te systemy to mogą być nie tylko S300 i obsługa...to mogą być systemy obrony radiologicznej ogłupiające tomahawki (jak w Syrii) to mogą być pojedyncze systemy obrony wybrzeża dalekiego zasięgu zdolne do eliminacji lotniskowców z których USA może atakować Wenezuelę.
  Kto Ruskim zabroni sprzedać Wenezueli takie systemy i wystąpić w charakterze szkoleniowców i doradców?
  Rakiety powodują że lotniskowce nie mogą się zbliżyć na mniejszą odległość niż np 1000 km a samoloty też nie bliżej niż 300 km bo S300.
  Wojsk lądowych USA do dżungli nie wpuszczą.

  USA będą chcieli jak zwykle cudzymi rękoma mordować mają do dyspozycji Brazylię i Columbię oba kraje słabe militarnie a ludność przeciwna wojnie..
  Nie ma klimatu ... mimo całej propagandy (w Polsce PISu wyjątkowo ohydnej).
  a ryzyko spektakularnych porażek i strat jest ogromne bo tam ruskie siedzą i nie wiadomo czym dysponują.
 • @Oscar 13:57:43
  "bo tam ruskie siedzą i nie wiadomo czym dysponują."

  Ruskie wszędzie siedzą - choćby na Neonie.
 • @Rzeczpospolita 13:13:43
  Czy wyszedł już pan z szoku po przeczytaniu linka ze Sputnika?
  Czy teraz będzie pan pisał: God Bless America?
  Międzynarodowy żyd robi pana w konia.
 • @Talbot 12:55:59
  Zmień Talbot dilera bo ten ci jakiś szajs sprzedaje :)
 • @Talbot 14:33:14
  A jakaś ładna Natasza też jest?
 • @Talbot 14:45:15
  Pan bardzo łatwo ulega politycznym deklaracjom zapominając, że geszeft (handlowy interes) to jedno, a "realpolitik" to drugie.

  A Międzynarodowy Żyd zrobił mnie w konia w 1989r. (symboliczna data umowna) i pozostaję zrobiony w konia, jednak żydowska propaganda już nie ma na mnie wpływu.
 • "Bandyckim USA nie udał się pucz w Wenezueli"
  Bo nie działa mechanizm "strefy zakazu lotów" a to z tego względu, że w RB ONZ są Chiny i Rosja, przeciw którym jest skierowana operacja w Wenezueli.

  Teraz mogą liczyć tylko na strategię taką, jaką też stosują wobec Iranu czyli "branie głodem" na swoja stronę mieszkańców, by ci w końcu ruszyli na władzę Maduro a ten "użył broni masowego rażenia przeciwko swoim obywatelom, co dałoby pozory legitymizujące do otwartej interwencji zbrojnej USA w Wenezueli.

  Zgodnie z "Planem Stulecia D.Trumpa" w Ameryce Południowej ma być stworzony regionalny sojusz pod kierownictwem regionalnym Brazylii w towarzystwie kilku innych krajów, który byłby odpowiedzialny za porządek w tym regionie(oczywiście pod amerykańskim parasolem).

  Takie regionalne sojusze mają też powstać w innych regionach świata(na przykład na BW ma być to sojusz izraelsko saudyjski) by USA mogły zaangażować się mocniej na Dalekim Wschodzie i w Azji Środkowej, by powstrzymywać ekspansję swojego najgroźniejszego konkurenta(przeciwnika) czyli Chiny.
 • @Talbot 14:45:15
  Nieszczęsny dezinformatorze Talbot, uważasz, że jak powołasz się na "rosyjskie źródła", to podnosisz wiarygodność swojej dezinformacji?

  Niestety wiele rosyjskich, nawet publicznych mediów, jest wciąż zażydzonych i mniej bądź bardziej skrycie, ale bezustannie, pracuje przeciw słowiańskiej Rosji i przeciw wielonarodowościowemu państwu rosyjskiemu, zarządzanemu przez rdzennych Rosjan.

  Taki zatwardziały syjonista jak np. Władimir Sołowiow prowadzi swój wielce popularny program "Wieczór z Władimirem Sołowiowem" ( na publicznym kanale Rossija 1). W tych audycjach ma miejsce ostra dezinformacja i walka z narodowymi i patriotycznymi środowiskami z samej Rosji oraz z krajów słowiańskich ( m.in. uprawia się systematycznie agresywny antypolonizm ). Z tego m.in. powodu skierowaliśmy oświadczenie do prezydenta W.Putina, nie z przekonaniem, że takie sprawy rozwiąże pan prezydent, ale po to, aby zasygnalizować, że są w Polsce środowiska narodowe, suwerenistyczne i wolne od rusofobii , które nie mają nic wspólnego z syjonistyczno - anglosaskimi wasalami typu PiSDuda i innymi śmieciami pookragłostołowej ferajny, które dla niepoznaki nazywają siebie obywatelskimi, ludowymi, katolickimi, liberalno-wolnościowymi, lewicowymi itp.


  A są jeszcze takie żydowskie jaczejki jak Echo Moskwy itp.

  Warto jednak zobaczyć i posłuchać jak rosyjski oficer-patriota radzi sobie ze sforą syjonistycznych pisków, które chciałyby ukąsić, ale mają za krótkie ząbki żeby nie poradził sobie z nimi człowiek wielki duchem. I dlatego żydowskie kundelki wyglądają blado wobec płk. Władimira W.Kwaczkowa, którego arcyłotr, żydowski dupowłaz Czubajs chciał złamać w GUŁAGU.

  https://www.youtube.com/watch?v=oo2IscTtc8c
 • WPS
  Z tą oceną reakcji Rosji na wydarzeniach w dalekiej Wenezueli trzeba uważać. Zachodzi bowiem pytanie: czemu Rosja zdecydowała się reagować w Wenezueli, a nie reagowała znacznie mocniej w czasie puczu na Ukrainie, tzn. czemu nie przyłączyła całej wschodniej Ukrainy?

  Czy chodzi zatem w Wenezueli o obronę państwowych interesów Rosji, czy o obronę jedynie interesów oligarchii „rosyjskiej” ?

  Jak wytłumaczyć tolerowanie antypaństwowej działalności Centralnego Banku RF? Jak wytłumaczyć tolerowanie działalności amerykańskich ” funduszy” w Rosji? Jak wytłumaczyć tolerowanie syjonistycznych wpływów w rosyjskich mediach centralnych?
 • @Oscar 13:57:43
  Mimo całej sympatii dla pana poglądów przecenia pan nieco obecne możliwości rosyjskie. Demonstracja siły jest potrzebna, ale to nie znaczy, że za tym może stać długotrwała realna działalność. USA zresztą też posługują się demonstracją siły i rozbuchanym PRem.
 • @stanislav 17:43:13
  //czemu Rosja zdecydowała się reagować w Wenezueli, a nie reagowała znacznie mocniej w czasie puczu na Ukrainie, tzn. czemu nie przyłączyła całej wschodniej Ukrainy?//

  A po co? żeby potem do końca świata potykać się o "ukraińskie zwątpienia" ? że ilekroć będzie ciężko, bo życie nie daje gwarancji na same tylko sukcesy,w ukraińskich sercach będzie się rodziła wątpliwość czy aby "przy Kijowie" nie byłoby im lepiej.Wątpliwościom na przeciw natychmiast wyszła by banderowska propaganda i zaczęłaby się niekończąca "opowieść"
  A dzięki temu że nie przyłączyła, że wschodni Ukraińcy sami musieli ruszyć dupska we własnej sprawie,że dzięki temu się obronili,zdobyli doświadczenia w "państwowość" że nienawidzą zachodnich Chochłow nienawiści straszą,wynikają same tylko korzyści dla Ukraińców.Nade wszystko dla Ukraińców.

  PS
  czyż większość Polaków nie podziela szczerej wiary w to że gdyby nie sowiecka okupacja przyjęli by plan Marszala,że Amerykanie by ich nosili na rękach, nakrywali kołderką i zdmuchiwali pyłki spod nóg,że dzieki temu byli by drugą szwajcarią,jednym słowem że sowiecie odebrali im wszelkie szanse na dobre dostanie życie.
 • @ikulalibal 18:10:07
  Myślę, że nie ma pan racji, choć wcześniej też byłem pana zdania.W obwodzie Ługańskim. Donieckim, Dniepropietrowskim, Zaporoskim, Odesskim, i Mikołajowskim też mieszka w większości ludność rosyjskojęzyczna, a poza tym tam znajdowały się istotne zasoby naturalne, wielki przemysł, porty o strategicznym znaczeniu, energetyka i kilkanaście milionów ludności rosyjskojęzycznej oraz ta część Ukraińców, która duszą była za Rosją i przeciw żydo-anderowszczyźnie. Bardzo ważne było to, że wówczas, tj. wiosną 2014 r. ( po przyłączeniu Krymu), demoralizacja armii ukraińskiej była wielka, a stopień jej dezorganizacji i stan sprzętu ( połowa to unieruchomiony, nieserwisowany złom ) pozwalał przyłączyć wschodnią Ukrainę bez większych strat w ludziach i bez większych nakładach środków. Obecnie pozostał problem, gdyż wojna jest wysoce prawdopodobna, ale morale wojskowe wobec indoktrynacji i obecności ” doradców natowskich” na dużo wyższym poziomie, a ilość sprzętu nieporównywalna.
  Nasuwa się wniosek, że decyzje wiosną 2014 roku podjęte były w interesie oligarchii rosyjsko-ukraińskiej ( w olbrzymiej większości o korzeniach żydowskich) oraz w obawie o rozszerzenie się czyszczenia z żydostwa ruskiej przestrzeni politycznej ( Rosja-Ukraina-Białoruś ).

  Na poparcie powyższych tez zachęcam do wysłuchania:

  https://www.youtube.com/watch?v=s9CeVXdXpFc
 • @stanislav 17:46:56
  Moim zdaniem Ruscy by demonstrowali takiej pewności siebie gdyby nie mieli jakichś asów w rękawie.
  Putin prowadzi politykę raczej ostrożną i dobrze przemyślaną.
  Nikt nie chwali się swoimi nowościami których jeszcze nie ma w eksploatacji
  gdy nie ma czegoś mocniejszego w zanadrzu.
  Te demonstracje technologii mają zniechęcić przeciwnika do nakręcania konfrontacji... ale przecież mogą nie zadziać i co wtedy .. trzeba mieć jakiegoś asa lub kilka (takim asem może być wiedza o starannie skrywanej słabości USA).
  Wenezuela to znacznie trudniejszy geopolitycznie obiekt do obrony.

  Ja nie wiem co mają ale wyczuwam z pewności siebie że mają..
 • @stanislav 18:18:22
  Ciekawe niezwykle jest przypomnienie przez płk. W.Kwaczkowa i przez płk. I.Striełkowa kilkakrotnie powtarzających się w historii Rosji zdrad w środowisku najwyższego ośrodka władzy, które potem zapoczątkowywały negatywny rozwój sytuacji wewnątrz Rosji, ale także jej porażki w polityce międzynarodowej. Rozmówcy powołują się na bitwę morską pod Cuszimą z flotą japońską, kiedy okazała się na skutek sabotażu większość pocisków wystrzeliwanych z okrętów rosyjskich nie wybuchało. powołują się też na zdradę pałacową w trakcie pierwszej wojny czeczeńskiej. I nie wykluczają podobny rozwój wypadków, gdyby doszło np. do wojny Rosji z Ukrainą.
  Z innych faktów można przytoczyć zdradę najbliższego otoczenia cara Mikołaja II w przeddzień tzw. rewolucji październikowej, czy próby zdrady w otoczeniu J.Stalina.
 • @Oscar 18:36:18
  Logistycznie prowadzenie wojny przez Rosję w Wenezueli jest niemożliwe, tak jak mało możliwe jest prowadzenie wojny na pełną skalę przez USA z Rosją w Euro-Azji. Na wymianę cisów nuklearnych nie ma chętnych, gdyż oznacza to obustronną zagładę.
  Zatem takie różne spekulację i wiara w asy w rękawie, to wydaje mnie się, że ma wartość jedynie "powieści sensacyjnej" dla zajmowania uwagi gawiedzi po obu stronach Atlantyku.
 • @stanislav 18:18:22
  Teraz rozumiem pańskie wątpliwości ale dalej ich nie podzielam.O moich "prelegentach" nie mówi się że są "wtykami" banderowskiej bezpieki.
  Pan wie że Striełkow poddał Słowiańsk choć miał siły i środki aby go bronić?
  a jego odejścia domagali się sami "separatyści" grożąc że go zabiją jeśli nie odejdzie.Potem się wyjaśniło że mile racje.
  Ale wracajmy do pańskich argumentów;to o czym pan pisze nie ma większego znaczenia na tle tego że ostra "pro banderowska" propaganda prowadzona była już od późnych 80-tych.Jej efektem jest to że radykalna mniejszość składająca się z napływowych zachodnich galicjan obsadziła wszystkie strategiczne punkty w dużych miastach i już od 30 lat pacyfikują wszelkie odruchy obronne mieszkańców.

  PS
  niech pan uważa na tą РОЙ ТВ.Szefuje jej nijaki Maksim Kałasznikow
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2 zażarty komunista,
  Podczas ostatnich prezydenckich wyborów z listy komunistów startował Grudinin,oligarcha ale ponoć lewicowy. Kałsznikow urządził prowokacje, ujawnił jakiś list pokrzywdzonej kobiety która kiedyś pracowała u Grudinina,czy coś takiego.Był dym.Więc szef komitetu wyborczego Grudinina Maksym Szewczenko (zapewne świetnie panu znany), wściekł się tak bardzo że powiedział :od kiedy to pierwszy lepszy żyd z Mołdowanki ( dzielnica żydów i bandytów w Odessie) https://en.wikipedia.org/wiki/Moldavanka może sam siebie nazwać Kałasznikow i podawać się na ruskiego patriotę.Ta wypowiedź jest na wideo blogu Szewczenki może pan posłuchać.
  Więc lepiej zachować daleko idącą ostrożność względem РОЙ ТВ jej szefa i gośc
 • @stanislav 18:44:27
  No masz rację .. ale ja lubię fantazjować.
  Rosja dobrze wie co mogą zastosować amerykanie w Wenezueli (lotnictwo ...tomahawki).
  Tomahawki Rosja umie ogłupiać być może bardziej niż to pokazała w Syrii.
  Samoloty też można uszkadzać technikami elektromagnetycznymi (podobno).... lotniskowce można niszczyć pojedynczymi rakietami może nie zatopić ale wyłączyć z eksploatacji na dłużej czyli wyłączyć z walki lotnictwo.

  Te wszystkie opisane środki nie wymagają wielkich instalacji ani wielotysięcznych baz wojskowych to raczej mobilne systemy obsługiwane przez grupę kilkunastu żołnierzy każdy... do tego wywiad satelitarny i satelitarna koordynacja celów.

  To oczywiście fantazje... nie wiemy co Rosja ma w kieszeni...
 • @ikulalibal 19:00:26
  To co pan sugeruje odnośnie Maksyma Kałasznikowa, czyli w rzeczywistości Władimira Aleksandrowicza Kuczerienko, to jedynie domysł bez głębszych dowodów, a w zasadzie pomówienie. Ciekawe, że Maksymowi Szewczence nie przeszkadzało żydowskie pochodzenie Grudinina ?

  Co do moich wątpliwości, to nie biorą się one z wypowiedzi Kałasznikowa, ale z logicznych wniosków z tolerowania kluczowych instytucji i rozwiązań systemowych zagrażających państwu rosyjskiemu. Drugi powód, to brak decyzji gdzie rachunek strat i korzyści dla bezpieczeństwa i potencjału państwa jest prosty. Nie wspomnę już o zobowiązaniach wspólnotowych i moralnych.

  Tak dla zrozumienia oczekiwań i motywacji przeciętnego, rosyjskojęzycznego mieszkańca wschodniej Ukrainy, który oddaje atmosferę panującą w Odessie na wiosnę 2014 r. - proszę sobie wysłuchać:

  https://www.youtube.com/watch?v=NPxRx_ifU98
 • @Oscar 19:28:18
  I jeszcze a propos gości w programie Kałasznikowa. Rozumiem, że Igor Striełkow ( w rzeczywistości Igor Wsiewołodowicz Girkin) może budzić pewne wątpliwości, domysły, znaki zapytania itd.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2,_%D0%98%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%8C_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87


  Na pewno Striełkow jest profesjonalistą i wie o czym mówi i dlatego proszę się wsłuchać ( bez uprzedzeń ) w jego rozmowę z płk. Kwaczkowem.

  Co zaś do płk. W.W.Kwaczkowa, to ciekaw jestem na czym buduje pan nieufność do jego osoby ?!
 • @stanislav 00:04:53
  @Oscar przepraszam. Powyższy komentarz był skierowany do ikulalibal 04.05.2019 19:00:26.
 • @ikulalibal 19:00:26
  жмеринский еврей
  https://www.youtube.com/watch?v=LAXhmjPzc2Y
 • @ikulalibal 19:00:26
  Jeśli powołuje się pan na Maksyma Szewczenko, to polecam tegoz program z udziałem płk. W.W.Kwaczkowa:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUR94RIDIx0
 • @fretka 01:21:35 &stanislav
  Fajnie Fretka że znalazłaś bo stanislav gotów był przypuszczać że zmyślam.
  stanislav-pyta pan:
  //Co zaś do płk. W.W.Kwaczkowa, to ciekaw jestem na czym buduje pan nieufność do jego osoby ?!//

  No nie da się ukryć że buduje i zaraz panu wyjaśnię na czym.
  Istnieje taka "niewyobrażalnie patriotyczna rodzinka" Mironowych.
  Borys -ojciec.Tatiana-matka i Iwan syn https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  To byli moi idole.Dzień zaczynał się i kończył tym co oni powiedzą w danej sprawie.Bo też jak Rosji 1200 lat to takich patriotów jeszcze nie było.Różni byli ale tacy jak oni nie.Ale w miarę upływu czasu coś w nich zaczęło mnie niepokoić.Zwłaszcza Borys.Jakieś takie dziwne klimaty wywoływał.To znów tu i ówdzie rozminął się z prawdą.To znowu dał popis takiej odwagi w mówieniu "prawdy" że aż zatykało.Na tym etapie zwrócił na niego uwagę polski "pisarz" Pająk.Pająk swoje ksiązki zaczął opierać na tym co mówi Borys a mnie coraz bardziej zaczynał się on nie podobać (pająk zresztą też)
  Jakoś tak w 2008 zmarł Jurij Kozenkow.Mnie to nazwisko nic nie mówiło ale okazuje się że to był pisarz,osoba już za życia w środowisku narodowców otoczona legendą jeszcze od czasów schyłkowego ZSRR.
  W związku z tą śmiercią były wspomnienia róznych znanych ,były cytaty,odwołania do jego publicystyki itd
  Znalazł się też fragment z jego ostatniej książki https://www.youtube.com/watch?v=WSQKdr4SSAw
  To było podsumowanie a jednocześnie potwierdzenie moich wątpliwości.
  stanislav pyta pan skąd moja rezerwa względem Kwaczkowa.Z tego że Kwaczkowo zawsze tył tam gdzie Mironowowie.To ich przyjaciel chyba jeszcze z 90-tych a Iwan (mironow) był nawet jakimś jego pomagierem czy coś takiego.
  To nie skreśla go całkowicie w moich oczach ale budzi podejrzenia.Może z czasem jakoś się do niego przekonam.Zwłaszcza wtedy jak się przestanie obnosić z :Kałasznikowymi,Mironowymi,Striełkowymi itd.
  Na razie nic nie robi w tym kierunku.Na odwrót,Co spojrzę w yt to widzę:Kwaczkow o Syrii, Kwaczkow o Wenezueli, Kwaczkow o Donbasie itd itp Złości mnie to.Pułkownik KGB który nie umiał zorganizować zamachu na cywila ma być wyrocznią we wszystkim? to śmieszne.

  PS
  panie stanislav wie pan o tym że powiadało się że organizowany przez Kwaczkowa zamach na Czubajsa był elementem pijar kampanii? że stał za tym sam Czubajs a Kwaczkow był zbyt głupi żeby rozkminić intrygę?.
 • @ikulalibal 05:47:08
  Szanowny panie , rozmawiamy poważnie, czy przyjmujemy zwyczaje magla? Ja w takim dialogu nie zamierzam uczestniczyć, który idzie po linii jedna baba drugiej babie.

  Dla przemyślenia:

  https://www.youtube.com/watch?v=RuvO4FKj6uY Kwaczkow ostro o rzeczywistości współczesnej Rosji

  https://www.youtube.com/watch?v=wtJ6WHiiTLg Kwaczkow o Putinie

  https://www.youtube.com/watch?v=_FgFc_50bT8 Kwaczkow i Udalcow ( lewica)

  https://www.youtube.com/watch?v=g9BvUFDdE5c Kwaczkow i Gozman
 • @stanislav 15:01:56
  Jest pan dużym chłopcem więc sam decyduje o swoich autorytetach.
 • @ikulalibal 15:18:24
  Zostawmy autorytety i "autorytety" na boku i proszę, oczywiście jeśli pan zechce, odpowiedzieć na postawione już wyżej przeze mnie pytania:

  Jak wytłumaczyć tolerowanie antypaństwowej działalności Centralnego Banku RF? Jak wytłumaczyć tolerowanie działalności amerykańskich ” funduszy” w Rosji? Jak wytłumaczyć tolerowanie syjonistycznych wpływów w rosyjskich mediach centralnych?
 • @stanislav 15:59:40
  //Jak wytłumaczyć tolerowanie antypaństwowej działalności Centralnego Banku RF? Jak wytłumaczyć tolerowanie działalności amerykańskich ” funduszy” w Rosji? //

  Jak? bardzo prosto,Nie wiem czy się panu obiło o uszy ale Rosja w 1991 przegrała wojnę i jak każdy przegrany musiał przyjąć cudze warunki.Jak Niemcy w 1945 przegrali wojnę to do dziś muszą cierpliwie znosić utratę części terytorium. Nowe umeblowanie wnętrza zawsze musi być poprzedzone generalnym remontem.

  To pytanie zasługuje na odrębne potraktowanie:
  //Jak wytłumaczyć tolerowanie syjonistycznych wpływów w rosyjskich mediach centralnych?//

  Drogi panie;na ciastko trzeba patrzeć oczami cukiernika a nie oczami dziecka.
  To że w jednej czy drugiej telewizji pracuje żyd to jeszcze nie dowodzi "syjonistycznych wpływów".To zdolni a nade wszystko grzeczni chłopcy.Co producent zadecyduje to w mig uczynią.
  Ale ma pan rację że jeszcze "wczoraj" świetna telewizja dziś jakby zawisła w oczekiwaniu czegoś.Czegoś co leży wyłącznie w gestii polityków najwyższej rangi.Diagnoza mediów w tym głownie TV już jest postawiona i znana.Nie wiem dlaczego pan jej nie zna.Czyżby to efekt wsłuchiwania się w opinie ekspertów zupełnie oderwanych od rzeczywistości.

  https://www.youtube.com/watch?v=Y1bOm7PPqH4

  PS
  nie bardzo rozumiem o jakie"amerykańskie fundusze " chodzi.Czyżby miał pan na myśli fundacje? chyba nie bo nie przypuszczam aby nie wiedział pan że ustawa o "zagranicznym agencie" obowiązuje od 2012 r https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_foreign_agent_law i zgodnie z nią niegrzeczni "zagraniczni agenci" tak jak na przykład wszystkie współfinansowane przez Sorosa,muszą zwijać manatki https://rg.ru/2015/11/30/fond-site-anons.html .Ale nie przypuszczam żeby pan o tym nie wiedział.
 • @ikulalibal 17:35:29
  Muszę przyznać, że mnie pan bardzo rozczarował, gdyż wykpił się jakimś stwierdzeniem o "przegranej wojnie" w 1991 r. Przecież ta wojna ciągle trwa ( tak dla ścisłości ). Przy tej okazji polecam : http://publ.lib.ru/ARCHIVES/B/BEGUN_Valdimir_Yakovlevich/_Begun_V.Ya..html; https://refdb.ru/look/2792147-pall.html;http://www.rv.ru/content.php3?id=12922
  Ale ja nawet nie o całej tej wojnie, bo pisać trzeba by o tym długo, ale o tym ponoć zwycięstwie po 2000 r. Czekałem na okres po ostatnim zwycięstwie w wyborach prezydenckich. Niestety nie ma dostatecznej woli politycznej ?!

  Obejrzałem audycję Dugina i nie znalazłem w niej nic ciekawego. Oprócz zręcznej retoryki, żadnych istotnych stwierdzeń, wyłącznie efekciarskie bla bla bla.
 • @ikulalibal 17:35:29
  Soros, to może efektowna, ale drobna płotka. Nie ma pan niestety orientacji w skali penetracji Rosji przez żydowsko-anglosaski kapitał. Poza tym skala dolaryzacji gospodarki rosyjskiej jest zatrważająca.
 • @stanislav 23:37:30
  Poprawiam linki:

  https://refdb.ru/look/2792147-pall.html

  http://www.rv.ru/content.php3?id=12922
 • @stanislav 23:53:49
  Drogi panie stanislav;nie bardzo wiem czego pan ode mnie oczekuje.Nie wiem tego choć jest pan dla mnie (podobnie jak @ rzeczpospolita) dość przejrzysty.Nie dlatego że was zanam (bo nie znam),ale dlatego że jesteście dość reprezentatywni.
  Umówmy się tak:niech pan nie traktuje tego co piszę jako polemiki ale jako informacje.Niech pan je przyjmie i zrobi z nimi co się panu podoba.Z doświadczenia wiem że to męczący psychologiczny proces który albo pozwoli na wydostanie się z mentalnej pułapki albo paraliżując wszelkie działania ostatecznie przygwoździć do miejsca w którym się pan znajduje.
  Byłoby pożądane aby pan wysłucha to wideo tyle razy ile trzeba będzie aby nie uronić ani jednego słowa czy frazy.
  O co tam idzie? zwolennik pewnej znanej organizacji pyta innego bardzo znanego działacza o federalnym znaczeniu dlaczego nikt "ważny" nie pracuje z jego ulubioną organizacją.
  (sam proces zadawania pytania może pan pominąć jako że trwa on nie wiedzieć czemu aż 5 minut )
  od 5 min 40 sek
  https://www.youtube.com/watch?v=q-kEkYY-Cxk&t=1057s

  Tam jest mowa o konkretnej organizacji,padają konkretne nazwiska,daty,wydarzenia,ale nie ma przeszkód aby z tych informacji nie stworzyć syntezy.
  Otóż "przed wojną" (tą w istnienie której pan powątpiewa) specsłużby zainicjowały powstanie rozmaitych organizacji w tym nacjonalistyczno-patriotycznych i te nas będą interesować.Najbardziej znaną było stowarzyszenie "Pamięć" (nie mylić z sorosowskim Memoriałem) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%84%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%82_%C2%AB%D0%9F%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D1%8C%C2%BB Nie będę się skupiać nad linią programową organizacji bo jeśli ona pana interesuje to sam pan sobie znajdzie materiały.Ja skupię się na fakcie że przez "Pamięć" przewinęli się prawie wszyscy dzisiejsi działacze i aktywiści z Duginem i Prochanowem włącznie.
  "Pamięć" była organizacją zajebistą i nie ma w tym niczego dziwnego jako że jej zasadniczym (choć nie jawnym) celem był ostrą nacjonalistyczną retoryką przyciągać jak największej ilości zwolenników.
  Przyciągać,oszołomić ogromem informacji i przyszpilać.Dokładnie tak jak kolekcjoner poczyna sobie wtedy kiedy tworzy zbiór motyli.
  Tylko najsilniejszym udało się "wyzwolić" z organizacji i pójść dalej.Reszta tkwi tam do dzisiaj.Może nie w sensie dosłownym bo "Pamięć" już nie istnieje,ale mentalnie.Mentalnie są w tym samym miejscu co 40 lat temu.
  Czy w tym czasie zrobili coś konkretnego? absolutnie niczego.Jak czytali te swoje antysyjonistyczne materiały, tak nieprzerwanie robią to dalej.Nie mają czasu (siły,ochoty,woli) dlatego:nie zorganizowali mitingu na Pokłonnej Górze,nie toczą batalii z "juwenalną juisticą",nie napisali serii zajebistych książek objaśniających historię i rzeczywistość kraju,nie pojechali z nocnymi wilkami na Krymu,nie zasiedli w Izborskim Klubie.
  Nie określili nawet tego czego konkretnie oczekują,więc nie wiadomo o co im chodzi.Jednym słowem w czystej formie ,dobrze znana i opisana obłomowszczyzna https://encyklopedia.interia.pl/nauki-spoleczne-humanistyka/news-oblomowszczyzna,nId,1980112
  Ja obawiam się tej infekcji tym bardziej że od wczorajszego dialogu z panem czuję że mnie "coś rozbiera"

  PS
  no i gdzież są teraz panie stanislav chłopcy z tamtych lat? ostali się w przeszłości i żyją tylko dzięki internetowi.
  https://www.youtube.com/watch?v=jWqD81Z9mps

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829