Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Gdy lud nie chce znać prawdy, musi być niewolnikiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Bez Matki Bożej (...) już dawno by nas nie było."


 

„Bez Matki Bożej Królowej Polski my Polacy jesteśmy niczym w kleszczach okupacyjnych, gdyby nie Ona już dawno by nas nie było.”

Powyższe zdanie jest autorstwa jednego z blogerów. Problem w tym, że podobnego zdania jest wielu, ciągle zbyt wielu, Polaków. A ma to swoje przełożenie na współczesną, niekorzystną dla Polski i Polaków, sytuację polityczną.

Niestety, jest dokładnie odwrotnie. W tych kleszczach jesteśmy właśnie z Jej powodu, a precyzyjnie z powodu podboju państwa Polaków przez rzymski żydo-katolicyzm, przez Kościół w X w.

Przypomnę w dużym skrócie znamienne historyczne fakty.

1978r., Warszawa, JPII: „Nie lękajcie się”, a w 1991r. JPII dodał: „Polska ma przed sobą wielką europejską przyszłość”.

2003r. kard. J.Glemp: „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

Ale wróćmy do wcześniejszej historii i do swoistego symbolu opiekunki – opiekunki zniewalania Polaków -, do Matki Bożej Królowej Polski.

W 1410r. pod Grunwaldem stoczyliśmy, my Polacy wespół z pogańską Litwą, zwycięski bój z katolicką Europą. To był bój nie tylko o ziemie przejęte przez zakon krzyżacki – Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, krzewiący mieczem katolicyzm na północy naszych ziem. Był to wielki bój o wyzwolenie Polski spod katolickiej okupacji, spod okupacji Kościoła – odpowiednika współczesnej UE i tzw. zachodniej integracji. Bitwę wygraliśmy, ale z powodu groźby najazdu – groźby wyprawy krzyżowej deklarowanej przez papieża -, ostatecznego zwycięstwa zabrakło.

1573r. – uchwalona przez sejm Konfederacja warszawska gwarantowała religijny pokój i tolerancję w I RP, w której katolicy stanowili mniejszość. Zbory protestanckie rozwijały się o wiele prężniej od katolickich parafii, a wschód Polski był tradycyjnie prawosławny, więc i finansowe wpływy Kościoła nie rosły w zadowalającym tempie. Stąd obłożenie klątwą Konfederacji warszawskiej (ważna do dzisiaj) – Kościół ograniczał szlachcie gospodarczy rozwój i właśnie to decydowało o niechęci szlachty, chłopstwa i mieszczaństwa, do Kościoła.

1648r. największe powstanie Kozaków pod wodzą B.Chmielnickiego. Do powstania przyczyniła się bezpośrednio polityka Kościoła i spolegliwego wobec Kościoła króla Polski, polityka wymuszająca zmianę wyznania z prawosławnego na katolicyzm. Kolejny powód powstania to prawo I RP (uchwalane także przez senatorów w sutannach – każdy biskup z urzędu był senatorem) zabraniające zajmować się szlachcie handlem i zmuszające zlecać to Żydom. Powstańców wspomagały wojska moskiewskie.

1655-1660 potop szwedzki (VI wojna polsko-szwedzka) – znaczna część polskiej szlachty, także wojsk pospolitego ruszenia, przeszła na stronę króla Szwecji, widząc w tym dla siebie i Polski gwarancje rozwoju gospodarczego – takie istniały w protestanckiej Szwecji.

A więc jak z tego widać Polacy, polska szlachta, szlachta ukraińska, nie byli zadowoleni z podległości rzymskiemu Kościołowi i nie chcieli gnębiącego ją katolicyzmu.

W sytuacji, gdy prawie cały kraj został opanowany przez wojska szwedzkie i rosyjskie, król Jan II Kazimierz Waza (w latach 1646-48 kardynał Kościoła) złożył we Lwowie w 1656r. tzw. Śluby lwowskie. Obiecał, że poprawi sytuację szlachty, chłopów i mieszczan, kiedy tylko kraj zostanie uwolniony spod okupacji. Jednak Polska musi być nadal poddaną Rzymu, czyli żydo-katolickiego Kościoła, co symbolizuje oddanie Rzeczpospolitej pod opiekę Matki Bożej, którą w Ślubach lwowskich Jan II Kazimierz Waza nazwał Królową Korony Polskiej.

A więc sytuacja materialna szlachty, chłopstwa, mieszczaństwa, czyli całego polskiego społeczeństwa była zła – za sprawą Kościoła i Żydów trwał gospodarczy upadek Polski.

Powyższy wniosek potwierdził prof. Jan Rutkowski:

„W XVII w. życie gospodarcze w Polsce znajdowało się całkowicie w rękach Żydów.”  „Zarys gospodarczych dziejów Polski” 1923r. s.221

26 sierpnia 1956, a więc po pamiętnym czerwcu 1956, gdy Żydostwo (żydo-bolszewia) utraciło w PRL władzę, na Jasnej Górze kard. S.Wyszyński składa Śluby Narodu Polskiego – odnawia oddanie Polski w opiekę Matce Bożej, Królowej Polski. – Przed kim miałaby Polskę chronić, czyżby przed Polakami -?

I Królowa Polski dobrze o swoje lenno zadbała, Polska znów stała się własnością Kościoła i Żydów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LcmaUt3oNzs

 

Maryjo, Królowo Polski

 

Dariusz Kosiur

 

KOMENTARZE

 • Witam
  Nie stawiam gwiazdek, bo ta sprawa należy do naszego protokołu rozbieżności, ale myślę, ze naprawdę Pan przegina:

  "1655-1660 potop szwedzki (VI wojna polsko-szwedzka) – znaczna część polskiej szlachty, także wojsk pospolitego ruszenia, przeszła na stronę króla Szwecji, widząc w tym dla siebie i Polski gwarancje rozwoju gospodarczego – takie istniały w protestanckiej Szwecji" - z tym rozwojem gospodarczym to serio? To poznaniakom tak doskwierał katolicyzm?

  I co Panu przeszkadza krucjata różańcowa za Ojczyznę? Dla ludzi wierzących to prawdziwe dzieło, które wspomaga naszą Ojczyznę i jednocześnie wzmacnia ich samych.

  pozdrawiam
 • Tylko, że gdyby
  nie KK to naprawdę by nas nie było. Wystarczy choć trochę poznać historię. Cywilizacja wyższa okazała się mocniejsza od niższej. Niższej, bo znali pismo? Nie jakieś runy, bo to nie słowiańskie było.
  Oczywiście, trochę żałuję, że nie przetrwał silny obrządek słowiański
 • @MacGregor 16:50:19
  1. "To poznaniakom tak doskwierał katolicyzm?"

  Uściślijmy: z całą pewnością doskwierała realna polityczna wszechwładza Kościoła (co do samych treści religijnych nie wypowiadam się).

  2. "I co Panu przeszkadza krucjata różańcowa za Ojczyznę?"

  Sprawa jest banalnie prosta. Im więcej ludzi ulega Kościołowi, czuje się z Kościołem związana, tym łatwiej jest hierarchom manipulować ludźmi: głosujcie na PiS, głosujcie na PO, wchodźcie do UE, itd., itp.

  3. "Dla ludzi wierzących to prawdziwe dzieło, które wspomaga naszą Ojczyznę i jednocześnie wzmacnia ich samych."

  Niestety, tak jest i jest to prawdziwy dramat - a Polska i Polacy z wolna znikają.
 • Autor
  MARIA NIE JEST NIC WINNA! TO KATOLICCY NAUCZYCIELE KTÓRZY GADAJĄ GŁUPOTY NA JEJ TEMAT ROZSIEWAJĄ SZATAŃSKĄ NAUKĘ!

  Czy to jest Marii wina? Przecież ona zgodnie Bożym Prawem nie żyje i pewnego dnia dopiero zostanie wzbudzona do Nowego Życia. To, że Kościół katolicki głupoty gada na jej temat wcale nie oznacza tego, że ów Kościół ma rację!

  Papieże, biskupi, księża, katecheci, katechetki i inni różnej maści "władcy" katoliccy opowiadają herezje na jej temat.

  Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu tylko i wyłącznie Swojego Syna a nie... Marię!

  „(16) Tak bowiem BÓG umiłował świat, że SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (17) Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. (18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. (19) A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki".

  Ewangelia według Jana 3/16-19

  Maria, około 2000 lat temu zmarła a katolicy cześć oddają nie jej, tylko szatanowi, który przybrawszy postać zwiewnej kobiety mami i tumani ich serca!

  Przede wszystkim ważne jest to, że katolicy nie znają Ewangelii tylko śnią im się jakieś pogańskie gusła! Zatem to nie o Marii piszesz a o demonicznym podstępie szatana na który nabierają się „ludy, narody i języki”, w tym również Polacy!

  Zatem jeśli już to nie z powodu Marii jest katolicka Polska w jakichś kleszczach a z powodu oddawania czci szatanowi!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Wican 17:55:42
  "Wystarczy choć trochę poznać historię."

  I właśnie Pan jej nie zna lub nie chce znać.
  Wszystko, co napisałem jest do sprawdzenia.
  Rozbieżności co do historycznych faktów czynią polemikę bezprzedmiotową.
 • @MacGregor 16:50:19
  Z rozumieniem historii u pana Kosiura kiepsko. Ze znajomością jej, również. Pod Grunwaldem walczyliśmy o wyzwolenie spod "katolickiej okupacji"? To jak wygraliśmy, to powinniśmy się wyzwolić. I Litwa wówczas pogańska nie była.
  Ppaież też jakiejś wielkiej krucjaty nie deklarował. Ale pan Kosiur wierzył już w bajki, że papież nas wyklął na wszystkie czasy, co kiedyś obaliłem z łatwością.
  A co do rzekomej dominacji papieża nad Polską przy pierwszej elekcji. Papież popierał Habsburga a szlachta wybrała Francuza, ale nie myśląc o żadnym wyznaniu, a o własnej "złotej wolności". W końcu władcą został katolik Stefan Batory, który jednak chronił mniejszości. Kiedy więc miał papież rzucić to odwieczną klątwę? Ipo co miałby to robić, skoro wg pana już taką rzucono po zwycięstwie pod Grunwaldem. Proponuję jednak dokładniej dobierać źródła, a nie jakies bajki, o których piszą na racjonalista.pl.
  Przyczyna powstania CHmielnickiego podana przez autora również bzdurna. Tam nie chodziło o religię, choć z czasem stała się ona narzędziem. Proponuję poczytać o kozaczyznie, o aspiracjach Kozaków, o próbach obtracania ich w chłopów, itd.
  Bzdury też gdy idzie o potop. Slzachcie wcale nie chodziło o jakiś rozwój gospodarczy w Szwecji? Zresztą, jaki rozwój, skoro żyli z łupów? Na pewno dobra organizacja. A szlachta miała różne pobudki. Bohater wojen z Kozakami i z Moskwą Janusz Radziwiłł zerwał Unię, bo widział, że Korona nie jest w stanie pomóc Litwie w ich walkach z Moskwą. A był to okres po pustoszeniu Wilna przez Moskali. Do tego doszły pewnie prywatne aspiracje. Autor cierpi na antykatolicką obsesję. Akurat sytuacja zaczęła się odwracać, gdy Szwedzi zaatakowali Jasną Górę, czyli sanktuarium katolickie jako pierwsze dało odpór najeźdźcy. Czyli nie żaden antykatolicyzm powodował szlachtą, gdy poddawała się Szwedom. Raczej imponowała im siła militarna Szwecji.
  Autor bardziej nienawidzi katolicyzmu niż kocha Polskę. I myśli, że jak doda przedrostek "żydo-", to słowo stanie się mocniejsze. A co Poslka w swojej historii zawdzięcza antykatolikom?
 • @Rzeczpospolita 18:05:38
  A wie pan jaki system był w Szwecji? Luteranizm religią państwową na czele której stał król. U nas jednak był większy pluralizm.
 • @Rzeczpospolita 18:10:28
  Pan pisze o rzeczach, które nie miały miejsca. Wymyśla jakieś klątwy, których nigdy nie było. Już kiedyś kilkakrotnie podawałem różne źródła obalające bajki, które pan głosi. A dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo pan faktycznie nienawidzi polskości. Bo Polska od ponad 1000 lat jest katolicka. Walka z całą historią jest niepoważna. Zwlaszcza, gdy pan posiada mgliste pojęcie o historii, polegając nawet nie wiem na czym. Bo na pewno nie na źródłach czy opracowaniach opartych na krytycznej analizie źródeł.
  A dyskusja jest rzeczywiście bezprzedmiotowe, skoro któś wierzy w bajki, które nigdy nie miały miejsca.
 • @Wican 18:16:02
  "Luteranizm religią państwową na czele której stał król. U nas jednak był większy pluralizm."

  Faktycznie, bo u nas nad królem stał Kościół (jednak pluralizm religijny został dość szybko zlikwidowany i z uchwalenia Konfederacji warszawskiej prawie nic nie zostało). I jak na tym pluralizmie wyszliśmy, a jak wyszła Szwecja na odrzuceniu papiestwa?
 • @57KerenOr 18:09:23
  "MARIA NIE JEST NIC WINNA!"

  Ale przecież nie o nią tu chodzi. Tylko o mentalne obezwładnianie narodu przez Kościół przy pomocy religii o żydowskich korzeniach dla własnych politycznych celów Kościoła.
 • @Rzeczpospolita
  ALE DOPIERO JA TO WYJAŚNIŁEM... W Twoim artykule tego wytłumaczenia nie znalazłem!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Wican 18:15:00
  "Akurat sytuacja zaczęła się odwracać, gdy Szwedzi zaatakowali Jasną Górę, czyli sanktuarium katolickie jako pierwsze dało odpór najeźdźcy."

  Nie było żadnego oblężenia, ani obrony Jasnej Góry.

  Ks. A.Kordecki:
  „Ponieważ całe królestwo polskie posłuszne jest Najjaśniejszemu Królowi Szwecji i uznało Go za swego Pana, przeto i my wraz ze świętym miejscem, które dotąd królowie polscy mieli we czci i poszanowaniu, pokornie poddajemy się Jego Królewskiej Mości Panu Szwecji (...)
  Ponieważ Jego Królewską Mość Króla Szwecji całe królestwo uznaje i na swego pana wybrało, przeto i my z naszym miejscem świętym (...) pokornie poddaliśmy się Jego Królewskiej Mości Szwecji (...) Czcimy więc jako ulegli poddani Jego królewską Mość Szwecji, Pana naszego najłaskawszego, nie zamierzamy też podnieść zaczepnego oręża przeciw wojsku Jego Królewskiej Mości. (...)
  Cokolwiek Jego Królewska Mość rozkaże, spełnimy. (...) Zanosimy ustawiczne modły do Boga i Najświętszej Bogarodzicy, czczonej w tym miejscu, o zdrowie i pomyślność Najjaśniejszego Pana, Króla Szwecji, Pana i Protektora naszego Królestwa...”

  Tak wyglądało oblężenie i obrona Jasnej Góry.
  http://albumpolski.pl/artykul/polskie-mity-obrona-czestochowy
 • Islandia przyjęła deklarację: wszystkie religie są bronią masowej zagłady
  https://treborok.wordpress.com/islandia-przyjela-deklaracje-wszystkie-religie-sa-bronia-masowej-zaglady/?preview=true
 • Jednostka czasu jest potrzebna do poznania prawdy
  Niewolnicy muszą mieć dobrą alternatywę i odpowiednią ilość czasu do zmiany przyzwyczajenia.
 • @Rzeczpospolita 18:53:24
  Wican już się zmył. Na bruździ, na wtyka i znika. Jak zwykle swoje żydo- katolickie mądrości chce wcielić w życie, wraz ze swoją obsesyjną
  nienawiścią do Słowian i pogan, oraz błędną wiedzą historyczną
 • @Wican 18:18:58
  “A dyskusja jest rzeczywiście bezprzedmiotowe, skoro któś wierzy w bajki, które nigdy nie miały miejsca.”

  Jedną z takich bajek, według Wicana, jest istnienie przedchrześcijańskiej Polski. Jeśli w tym względzie jesteś równie wiarygodny, co w kwestii istnienia Lechii przed 966 rokiem, to faktycznie jakakolwiek dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa.
 • @Rzeczpospolita 18:53:24
  I komentarz:

  „SłowiAnka Says:
  1 sierpnia 2019 o 07:56
  Każde religia jest Rzeką Krwi na brzegach której siedzą jej zniewoleni wyznawcy.

  I żadna z nich nie ma i nie miała nigdy połączenia ze Źródłem Stwórcą Wszechrzeczy.

  Tylko proszę zacznijmy się czym prędzej wybudzać i oczyszczać z tej czarnej opętańczej Mazi.”


  Wbić sobie do zaczadziałych głów:

  „I żadna religia nie ma i nie miała nigdy połączenia ze Źródłem Stwórcą Wszechrzeczy.”

  Nie ma, nie miała i nigdy nie będzie miała.
 • @Lotna 21:11:49
  Nigdy nie było żadnej wielkiej Lechii. Lechia może występować jako symbol Słowiańszczyzny, ale na pewno nie jako twór państwowy. Wican jest idiotą, czepia się pisma, runów, gdzie są podania przedchrześcijańskie, tylko sam nie potrafi odpowiedzieć, że boże narodzenie to chrześcijańskie boże narodzenie
 • Gdy lud nie chce znać prawdy...
  Nowocześnie wyraża to mój dawny Tweet: chodzi raczej o wczesne uzależnienie, o wyrobienie odruchów warunkowych, w oparciu o zewnętrzną kontrolę uczuć.
  Tłumaczenie na polski tekstu z obrazka:
  Uważaj! Gdy masz wrażenie, że popierasz plany grupy osób nieprzynoszące Tobie w rzeczywistości żadnych korzyści, to jesteś psychicznie uzależniony (jak ćpun). Ciekawe, że po tym Tweecie został założony ponownie pełny system filtrów "shadowbanned" na moje Tweety.

  http://iddd.de/rys/CNWHyq5VAAArMas.jpg
 • @adevo 23:03:37
  5*
  ______
  DK
 • Szanowny panie Dariuszu...
  puszczając w obieg treści obrażające Pana Boga, naraża pan innych na utratę Wiary. Tworzy pan w ten sposób początek łańcuszka, który będzie "procentował" gdy być może będzie pan odbywał swoją nagrodę/karę. Jak pan myśli, czy grzechy tych zwiedzionych przez pana ludzi, będą działały na pana korzyść? czy będą raczej pana jeszcze bardziej pogrążały.
  Zachęcam do porzucenia myśli, że po naszej śmierci zapadamy się w nicość i całe nasze życie w tym momencie ulega "resetowi".
  Byłoby to najlepsze dla niektórych z nas (może także i nas), ale tak nie jest, bo jesteśmy NIEŚMIERTELNI...
 • @MacGregor 16:50:19
  ,,Dla ludzi wierzących" komu? Bo napewno nie Bogu. Ten poprzysiągł że wyniszczy ludzi wierzących królowej nieba.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=685
 • @Wican 17:55:42
  Właśnie to że jesteście, powoduje że Polska ryje brzuchem po dnie i goni Ukrainę czy Albanię. Wystarczyło 40 lat w odwrocie królowej nieba i Polska miała przemysł, liczebną armię i broń A na podorędziu.

  Wy którzy nie stosujecie się do żadnych reguł ustanowionych przez Boga i Mesjasza. Np Chrystus stwierdził: ,,Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem". Nie dla was, krzewicieli bóstw obcych, te nauki. Ok. Wolna wola.
 • @57KerenOr 18:09:23
  Maryja katolicka żyje, bo pojawiają się jej zjawy i dyktuje ona katolikom gdzie ma stanąć jakie sanktuarium czczące królową nieba.
  Nie udawaj że nie wiesz o co chodzi. Ty masz być posłuszny władzy a władza królowej nieba. Zapomniałeś co mówiło twoje guru Paweł z Tarsu?
 • @Jan Paweł 07:43:57
  Dokonałeś sądu. Podlegasz pod Sąd.
 • @Oracz 08:19:57
  "Ten poprzysiągł że wyniszczy ludzi [nie]wierzących królowej nieba." - panie, wyciąga Pan jak jakis jehowita wyrwane z kontekstu wersy ze Starego testamentu - trochę więcej kultury intelektualnej!
 • @Oracz 08:24:56
  "Wystarczyło 40 lat w odwrocie królowej nieba i Polska miała przemysł, liczebną armię i broń A na podorędziu" - myli się Pan, Kościoły za komuny były dwa razy pełniejsze niż dzis

  typowy błąd "post hoc ergo propter hoc"
 • @Oracz 08:30:52
  Naucz się czytać, że zrozumieniem i także uważaj na to co puszczasz w świat.
 • @MacGregor 09:14:52
  Drugie przykazanie też masz w czterech katolickich literach, ,,bo wyrwane z kontekstu" i na dodatek /w tym bzdurnym/ ,,starym testamencie". Ojce ci powiedziały że to nie to?
  Divide et impera.

  Przyznajcie się klechy, że macie w tym interes by okłamywać ludzi. Ktoś kto w życiu nie skalał rąk pracą nawet nie próbuje sobie innego żywota wyobrazić!

  Ty - parafianin, lub nawet klecha, możesz uczyć kogoś, kto prawie dwie dekady studiuje Pisma, jak mu przykazał Mesjasz? Twoim Mesjaszem jest Rzymski Pontifex Maximus. Twoja znajomość Pism jest równa zeru, twój poziom podporządkowania Bogu jest ujemny, jako że drwisz z Pism i Przykazań bo nie znajdują się we właściwym miejscu w Biblii? Czy ty w ogóle jesteś w stanie zastanowić się nad sobą?
 • @MacGregor 09:14:52
  W cytacie umieściłeś swoje zaprzeczenie. Jesteś manipulantem, czyli kłamcą, czyli porządnym parafianinem lub nawet bardzo porządnym faryzeuszem.

  Jesteś poddanym królowej nieba, a jej poddani to poddani ojca kłamstwa i zabójcy, czyli diabła aka szatana aka lucyfera.

  https://www.youtube.com/watch?v=Hpn3F6TrbEY

  Ktoś coś słyszał, ktoś coś widział, ktoś coś wie?
 • @Jan Paweł 09:29:15
  Masz w domu czy na plebanii lustro?
 • @Oracz 09:29:19
  Oracz, wysłuchaj sobie kazań opartych o dane nam ludziom tu na tej Ziemi, jeszcze raz 10 Przykazań Bożych...
  Masz tam pełną ich treść i najbardziej kompetentny komentarz, bo Pana Boga.
  Wysłuchaj ich sobie, bo zobaczysz tam, jak błądzisz i jak to jest groźne dla Ciebie.
  Tutaj masz komplet linków do całego cyklu tych kazań :
  https://www.youtube.com/watch?v=qlZhj1NV9J0
  https://www.youtube.com/watch?v=tDYNE1-TOL8
  https://www.youtube.com/watch?v=3iT5k1cvHhU
  https://www.youtube.com/watch?v=BlUB-kul4XU&t=1s
  https://www.youtube.com/watch?v=wyhmE67w3JY
  https://www.youtube.com/watch?v=RykYCIAVn4c
  https://www.youtube.com/watch?v=Q1xeXOEG6gY
  https://www.youtube.com/watch?v=LJtzlo3jCb4
  https://www.youtube.com/watch?v=1NfhMxbMwno&t=1s
  https://www.youtube.com/watch?v=xqvcVFXuLic
  https://www.youtube.com/watch?v=aU6x2hTGxa8
  https://www.youtube.com/watch?v=lRuRnwbEK1o
  https://www.youtube.com/watch?v=A0FC5SC0vVE
  https://www.youtube.com/watch?v=cK_ddx8cvXs
  https://www.youtube.com/watch?v=ZFFSRVRXYBk
  https://www.youtube.com/watch?v=np6bLjVW71Y&t=31s
  https://www.youtube.com/watch?v=_-3g8R_JWOM&t=193s
  https://www.youtube.com/watch?v=uZtRL5kMPtk
  https://www.youtube.com/watch?v=dz9HvoCBulg&t=21s
  https://www.youtube.com/watch?v=Hl8cgHW9HLs&t=492s
  https://www.youtube.com/watch?v=m_FTIRFR3lo&t=70s
  https://www.youtube.com/watch?v=aWiEnajHmYc&t=17s
  https://www.youtube.com/watch?v=l5ye0j3nX1M&t=20s
 • @Jan Paweł 09:40:42
  Ty sobie słuchaj faryzeuszy, do których mówisz ojcze, bo nakaz Chrystusa się dla ciebie nie liczy.
  Ja mam Kogo słuchać.

  Znacznie przeceniasz swoje możliwości.
 • @Oracz 09:29:19
  Prosze uważać, zeby nagle nie odstawiac leków, bo potem pisze Pan takie bluzgi

  "Ty - parafianin, lub nawet klecha, możesz uczyć kogoś, kto prawie dwie dekady studiuje Pisma, jak mu przykazał Mesjasz?" - tak trzeba było od razu, ze Pan jest "badaczem Pisma" od 20 lat
 • @Lotna 21:11:49
  "Jedną z takich bajek, według Wicana, jest istnienie przedchrześcijańskiej Polski" - błagam Cię, LOGIKA, jeśli w 966 "Polska została ochrzczona", to logika wymaga,m by przed tym rokiem byla nieochrzczona

  PS

  I tak Cię lubię i pozdrawiam z tego miejsca
 • @MacGregor 09:15:56
  Kościoły za komuny pękały w szwach, bo święte rzymskie ojce, tak wami sterowały, bycie byli w opozycji do wszystkich cywilizacyjnych zdobyczy z 8 godzinnym dniem pracy, ze znajomością czytania i pisania, na własnej ziemi a nie ziemi ,,dobrodzieja rzymianina". Działać na żądanie rzymskiego ojca wam jest łatwiej gdy działacie (we własnym mniemaniu) komuś na złość. Wtedy wstępuje w was energia. Gdy już nie ma komu działać na złość to energia was opuszcza. Zresztą po 12 czasem 10 godzinach w robocie, już takiej wdzięczności do królowej nieba, do waszej matki z gipsu i ojca z Rzymu już nie macie.
  Entuzjazm znów się pojawi, jak ojce z Rzymu pobłogosławią jakieś wojnie. Znów będziecie mieli cel życiowy, walić do takich samych głupców jak wy sami.
 • @MacGregor 09:46:32
  Przepraszam że nie zapytałem ciebie o zgodę na czytanie Biblii.

  Możesz robić z siebie błazna, albo pokazywać publicznie że nim jesteś. Nie mam nic przeciwko.
 • @Oracz 09:57:32
  OK, ale to skąd w takim razie taka nienawiść do KK i katolicyzmu, a nawet do NMP?
 • @Wican 18:15:00
  Pod Grunwaldem walczyliśmy o wyzwolenie spod "katolickiej okupacji"?

  - w zasadzie trafiony zatopiony ;)
 • @MacGregor 10:09:12
  A skąd w was taka miłość do świętych, których paliliście żywcem. Np do Jana Husa którego spaliliście przywiązanego do słupa, za próbę przetłumaczenia Biblii na język narodowy (czeski) by udostępnić ją każdemu chętnemu? No skąd?
 • @Rzeczpospolita 18:05:38
  Chce Pan budować potęgę Polski na gruzach polskiej religijności?
  W dodatku zaczynając od burzenia jedynego poważnego spoiwa cywilizacyjnego naszego narodu?

  Obraża Pan naszą zarówno Matkę jak i Królową, królująca nam oficjalnie od ślubów lwowskich Jana Kazimierza, a nieformalnie od tysiąca lat?

  To jest ciężka iluzja, ze po rozbiciu katolicyzmu nagle Polska powstanie jak feniks z popiołów - otoż nie, bo wybicu dobrych bakterii w to miejsce wejdą bakterie gnilne i inne beztlenowce

  pozdr
 • @Oracz 10:14:38
  Akurat ja go nie spaliłem, podłoże było polityczne, winę ponosi cesarz Habsburg (o ile pamiętam)
  Kościół to ludzie i ci popełnili niejedną zbrodnię

  pozdr
 • @MacGregor 10:28:57
  No, Panie Kosiur! Bóg także Panu dał amunicję do walki z brzuchatymi darmozjadami, żerującymi od 1000 lat na naszym narodzie, na Słowianach! To są czciciele królowej, ich królowej, a ona to szatan w przebraniu. Tylko nie mów mi Pan że i dla Pana jest niesłyszalne komu tam w Watykanie śpiewają peany, na materiale z YT który podlinkowałem. W ten sposób (i my) pobudzimy władców do zrobienia porządku z tym duchowym Babilonem. A to już jest przepowiedziane.
 • @Oracz 10:40:39
  chodzi Panu o starożytny hymn "Exsultet"

  Tu jest pełen tekst łaciski z polskim tłumaczeniem:

  https://opoka.org.pl/biblioteka/M/ME/exsultet_pl-lat.html

  nie ma co się goraczkowac, wystarczy doczytac.

  w wikipedii:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Or%C4%99dzie_paschalne

  pelny tekst jest w wersji angielskiej wiki

  pozdrawiam
 • @MacGregor 10:52:17
  Większy fragment:

  Flammas eius lucifer matutinus inveniat: Ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum: Christus Filius tuus, qui regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit, et vivit et regnat in saecula saeculorum.

  ech, te "tajne archiwa i tajemnice Watykanu" a la Dan Brown ;)

  tak jak ten osławiony poczet krolow polskich w Częstochowie - tajny, a na widoku publicznym i nie tylko nie zniszczony,ale jeszcze przez 'pasibrzuchów' konserwowany ...
 • @MacGregor 10:52:17
  ,,Kiedy ślepy prowadzi ślepego, to obaj w dół wpadną."

  Tłumaczenie z katolickiej strony jest kłamliwe. Tłumaczenie z translatora pokazuje pełne powinowactwo z tłumaczeniem z materiałów z YT. Tam też poniżej filmu w komentarzach katolicy uczeni próbują trudniej sztuki wciskania współczesnym chały. Że niby mowa jest o Chrystusie (bo gwiazda poranna). Jednakże już to tak jest pomyślane, by można było pokrętnie jakoś się wytłumaczyć. Więc tak: nie ma mowy o Chrystusie bo Chrystus nie może być synem Chrystusa. Jest za to śpiew do lucyfera, a takie imię sama rzymska macierz nadała szatanowi (jako że posiadał przydomek w niebie: niosący światło). Lux ferre - niosący światło, luciper lux perrere - stracił światło.
  Łacina jest naturalnym językiem starożytnych Rzymian, a nie jest językiem związanym z powstaniem Pism biblijnych. Starożytny Rzym to Imperium Rzymskie, a kościół rzymskokatolicki to Imperium Rzymskie które działa z podziemia.

  W Biblii, jako że kombinowali przy niej czciciele królowej nieba i lucyfera, np ksiądz Wujek, pojawiały się i pojawiają się przekłamania. Np w Biblii Wujka dokonano fałszerstwa i tam podano że niewiasta zmiażdży głowę węża, a nie jej potomstwo (czyli Chrystus). Tak też nadanie Chrystusowi przydomku ,,poranna gwiazda" może być zabiegiem który ma zmącić przekazy.

  Tłumaczenie z translatora:

  ,,Rano gwiazda spotyka się z płomieniem: że bardzo gwiazda, mówię, kto nie wie, ustawienie: Chrystusa, Syna Bożego, który wrócił z martwych i przelał swoją spokojną światło ludzkiego, i który żyje i króluje z Tobą na wieki wieków."

  Oczywiście to też nie jest poprawnie przetłumaczone. Ale nie jest kłamliwe jak to z katolickiej strony:

  ,,Niech ta świeca płonie, gdy wzejdzie słońce nie znające zachodu: Jezus Chrystus, Twój Syn Zmartwychwstały, który oświeca ludzkość swoim światłem i z Tobą żyje i króluje na wieki wieków."

  I to jest standardowa zagrywka macierzy nierządnic. Monstrancja czyli symbol słońca i księżyca, przed którą uniesioną do góry (wywyższoną) przez faryzeusza klękają i oddają cześć słońcu i księżycowi. Czyli literalnie łamią przykazanie. Cesare Borgia który na portretach robi za Zbawiciela, a oddawanie mu czci jest czceniem stworzenia i to upadłego (zabójca, organizator orgii, biskup katolicki).

  Maryja - jej posążki, ich czczenie to literalne sprzeniewierzenie się Prawu od Boga (nie wolno czcić dzieł ludzkich rąk, bożych dzieł, stworzeń, tylko samego Boga) królowa nieba, to bogini Izyda/Asztarte. Tak było w Rzymie i tak jest na terenach podbitych i utrzymanych w niewoli przez Rzym.
 • @Oracz 11:41:20
  Dali byście, wy postronni, sobie ,,wyjaśnić", że lucyfer to świeczka zapalona dla Boga?
 • @Oracz 11:51:59
  "Maryja - jej posążki, ich czczenie to literalne sprzeniewierzenie się Prawu od Boga (nie wolno czcić dzieł ludzkich rąk, bożych dzieł, stworzeń, tylko samego Boga)" - no cóż, inkarnacja czyli wcielenie Syna Bożego cokolwiek zmienia starotestamentową sytuację

  - a tak swoją drogą, biblijni chrześcijanie razem z DK przeciw katolikom - no, no, coś mi to przypomina z czasów potopu szwedzkiego.
 • @Oracz 11:41:20
  "Tłumaczenie z katolickiej strony jest kłamliwe",za to z googla prawdziwe?

  no coż, autorem hymnu 'Exsultet' drogi Panie był albo św. Ambroży albo św. Augustyn, a oni akurat łacinę znali ;)

  No normalnie dzisiejszy wiek nie jest wiekiem niewiary, ale wiekiem braku rozumu
 • Oracz
  "Np w Biblii Wujka dokonano fałszerstwa"

  - znów braki podstawowej wiedzy:

  Co tłumaczyl Jakób Wujek? tekst masorecki z 10 wieku n.e. czy Wulgatę z IV wieku? A co to jest Wulgata i z czego była tłumaczona?

  ręce opadają, to juz łatwiej i rozsądniej z kol. Roux dyskutować
 • @MacGregor 12:20:34
  Pan Kosiur jest przeciwnikiem jednoczenia świata, jest przeciwnikiem konceptu depopulacji ziemi. Tej ziemi. Jest zwolennikiem istnienia państwa. Tak się składa że jemu w tym jest po drodze z Bogiem który nakazał:

  ,,Idziecie i rozmnażajcie się" a nie depopulujcie się. Oraz tym że Bóg
  świat podzielił na narody, a więc i państwa, by się zbyt szybko znów nie zjednoczyli pod sztandarem szatana by stawić Bogu wyzwanie.

  Tak więc nie po drodze mu do idei lucyfera: budowy NWO ,,cywilizacji miłości" ,,miłości" jaką znamy z filmów ,,dla dorosłych".

  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY

  NWO już za sprawą przepływu informacji zostało skompromitowane, a przede wszystkim za dużo się o tym mówi, a to tajemnica bolesna zostać załatwionym w butach przez możnych tego świata (którego panem jest szatan, do czasu). Dlatego NWO teraz nazywa się ,,Zrównoważony Rozwój" i z rozwojem ma tyle wspólnego, co słynny pookraglostolowy: ,,ujemny przyrost naturalny" goi w Polin.

  Pan Kosiur jest człowiekiem błyskotliwym, tylko i jemu macierz nierządnic a więc i sam szatan, zaciemnił obraz na tyle, że pobłądził nieco w kwestiach religii. Lecz to nic nowego pod słońcem, a Chrystus bywał wśród celników, czyli urzędników rzymskich i ich nauczał.
 • @MacGregor 12:27:31
  Podstawowa wiedza to X przykazań, ale to w tym ,,starym testamencie", to stare i nie jare, dawno i nieprawda. Nie tak?
  Teraz (nagle) okazujesz się ekspertem od Pism biblijnych. Cóż za zmiana! Jaka elastyczność i przebiegłość, jaka wiedza, jaki zapał. Chyba złapałeś wiatr w żagle jak wtedy, gdy święte ojce kazały rzucać kamieniami!
 • @MacGregor 12:23:36
  Jeśli lucyfer to katolicka świeca zapalona dla Boga, to wtedy tamto katolickie tłumaczenie jest prawdziwe. Tylko kto to kupi?

  Z opiniami katolików tak jest: ,,Papież to zwykły przechodzeń, który sobie pójdzie". To usłyszałem od katoliczki tu na Neon24. Znów jezuici twierdzą że to jednak zastępca Chrystusa tu na ziemi. Tej ziemi.
  Tłumaczenie ze strony katolickiego portalu ,,opoka" mówi, że lucyfer to świeczka, ale katolicy we wpisach z YT mówią że lucyfer to Chrystus (mamy Chrystusa, tu jest!). Świadkowie konwersji Szawła z Tarsu też podają zupełnie inne wersje tego samego zdarzenia. Aż trzy.
  Jedynie przekazy od Boga i Mesjasza i prawdziwych apostołów są spójne. Każdy właściciel pokrętnej duszy będzie jednak szukać przekazów niespójnych, zwieńczonych informacją że każdy ma zbawienie i to gratis, bo nie od uczynków, ale z łaski.
  Bo droga szeroka i prosta i szeroka brama jest wygodniejsza, np trudno się na prostej drodze potknąć. Nogi się na niej nie urazi.
  Kto, mając prostą i szeroką drogę, zboczy na ścieżkę wąską i wyboistą, no kto?

  Mt 7,13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!
 • @Oracz 13:06:02
  "Teraz (nagle) okazujesz się ekspertem od Pism biblijnych"

  - do brzegu proszę. Ekspertem nie jestem, ale potrafię zauważyć grube błedy.

  Jak znajdę chwilę, to skolacjonuję tlumaczebnie Wujka z Wulgatą i tekstem masoreckim.

  PS
  Pytanie pomocnicze za trzy punkty:z którego wieku pochodzi dzisiejszy orginał łacińskiej Wulgaty, a z którego tekst masorecki (tzw. Biblia sztutgarcka?) No i jaka była w tym wszystkim rola Septuaginty?
 • @MacGregor 10:28:57 & Jan Paweł 19.09.2019 07:43:57
  Panowie,
  wyciągacie niewłaściwe wnioski i sprowadzacie rzecz całą do nadziei i wiary w Opatrzność, a zupełnie pomijacie istotę problemu.

  Odpowiedzcie sobie uczciwie na pytanie: czy rzeczywiście interesuje Was w co wierzy, jaką religię wyznaje lub nie wyznaje, Wasz sąsiad? Czy nie napijecie się wódki z protestantem, prawosławnym, muzułmaninem, niewierzącym, tylko dlatego, że jesteście katolikami albo czy nie uleglibyście damskim wdziękom pięknej niekatoliczki? - Ale te pytania tracą sens, jeśli zadawane są religijnemu fundamentaliście, chętnie szarżującemu z maczugą na "niewiernych".
  Jednak dla ludzi normalnych kwestia Boga jest jedną z prób odpowiedzi na pytanie o istotę bytu, o początek Wszechświata, etc. - wchodzimy tu po prostu w materię filozofii. Oczywiście jest to obraz nieco wyidealizowany, jeśli odnieść go do całego społeczeństwa. A zatem filozofia nie jest (i nigdy nie była) obszarem sporu, a już na pewno nie krwawego boju o to, który Bóg, z jakiej religii, jest lepszy i ważniejszy.

  Wiemy jednak z historii, że wojny religijne w Europie pochłonęły miliony istnień. I czy wojny te toczono w imieniu uznania wyższości filozoficznych racji jakiejś religii, czy jednak w imieniu racji politycznych - władzy i pieniędzy, a sama religia była jedynie pajęczą siecią spętującą mentalnie wyznawców i wykorzystującą ich jako mięso armatnie? I to właśnie stanowi istotę problemu: wykorzystywanie ludzi przez instytucję Kościoła dla realizacji celów politycznych jego hierarchii przy pomocy religijnych wierzeń.
  Jest to taka sama działalność kryminalna, jak często opisywane w kronikach policyjnych przypadki wykorzystywania ludzi poprzez uwodzenie (np. znana sprawa J.Kalibabki) - rozkochiwanie z zamiarem okradzenia.
  A czyż inaczej postępuje Kościół z wiernymi?
  Wiele okradzionych kobiet kochało nadal swoich uwodzicieli i nie chciało przeciwko nim zeznawać. Dokładnie tak samo zachowują się wierni wobec instytucji Kościoła, który traktuje ich czysto instrumentalnie?
 • @Rzeczpospolita 13:43:11
  Przy okazji ślubów lwowskich, być może upadek Polski był m.in. skutkiem niewypełnienia owych ślubów w części dotyczącej doli chłopów czyli rodzącego się narodu własnie. Zamiast tego przyszła niewola ,a w jej trakcie rabacja.

  odnośnie upadku gospodarczego - skutki gospodarcze i demograficzne potopu szwedzkiego (instygowanego przez państwa protestanckie, m.in,. przez Cromwella) były porównywalne ze skutkami II wojny światowej.
  No i ma Pan rację - zaciskająca się obręcz żydowska
 • @Rzeczpospolita 13:43:11
  Przechodziłem wszystkie stadia, więc trochę Pana zadziwię.

  Mnie nie jest wszystko jedno w co człowiek wierzy, bo jestem jednym z wzbudzonych do ogłaszania: co poszło źle. W tej kwestii, że ludzie chcąc oddać cześć Bogu oddają cześć szatanowi (aka świecy).

  Czy ulegam pięknym kobietom? Tak faktycznie było, i uległem pięknej kobiecie która okazała się być wróżką, aka jasnowidzem, aka wiedźmą. Zdaję sobię sprawę jak to brzmi. Tym niemniej wykazywała zdolność do wglądu w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość i to w konkretne wydarzenia. Od razu, od pierwszego ujawnienia mi tych zdolności przerażony wyartykułowałem: ,,to z pewnością jest czarcia sztuczka" i będąc laikiem w kwestiach religijnych, natychmiast pomyślałem: ,,jednak w Biblii może być spisana prawda, a nie mity".
  Nieco się ociągałem z nabyciem Biblii, więc podobnie nieprawdopodobną drogą została mi zwrócona uwaga, bym się z tym nie ociągał. (Co ciekawe miała to być Biblia książkowa, a nie np w wersji na komputer).
  Bym nie podejrzewał utraty własnych zmysłów, dostałem tą samą drogą ostrzeżenie, którym podzieliłem się ze znajomymi. Chodziło o pewną osobę z towarzystwa, która w przyszłości miała dopuścić się wobec swojej grupy, napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia podczas biesiady.
  Ta ,,moja" przepowiednia spełniła się szybciej niż mogłem się tego spodziewać, a trzeba wiedzieć że byłem bardzo zdeterminowany by, tak jak ja, również moi znajomi zrobili użytek z tej wiedzy ,,przed szkodą". Nie udało mi się to, bo łatwiej przyjąć że ktoś kto twierdzi że zna przyszłość jest czubkiem, niż że faktycznie ją zna. (Chyba że jak moja znajoma zna też przeszłość i teraźniejszość)*
  Po fakcie nawet i to wydarzenie próbowali sobie tłumaczyć ,,racjonalnie", ja natomiast nie musiałem tego robić, bo to nie pierwsze zjawisko jakiego doświadczyłem.

  Czasem się zastanawiam, bo mnie potrzebny był silny bodziec, jak to przebiega w innych przypadkach. Jednak pamiętam że, choć wątpiłem, to jednak zdawałem sobie sprawę że sam jestem za głupi by kategorycznie stwierdzić że Boga nie ma, bo powstał w umysłach ludzi. Taką wiarę miałem jako ,,katolik" ale nie gorliwy. Odrzucało mnie to, co jest kompromitujące dla macierzy nierządnic. To krążenie myślami i nową wokół śmierci. Śmierć i śmierć, trup rzekomego Chrystusa wiecznie wiszący martwy na krzyżu, paplanie ,,modlitwy" i to mantryczne ,,w godzinę śmierci naszej", trupy pod posadzką w kościołach. Itd.

  Do wódki bardzo rzadko podchodzę i uważnie dobieram towarzystwo. Ostatnio pociągnąłem z dr Rosjo-znawcą, bo mnie poczęstował. Ale symbolicznie, jednego ,,kielicha". Parę miesięcy temu.  Wróżki, czarownice i jasnowidze są mimo wszystko bardzo niepewnym źródłem informacji, bo za ich wiedzą stoi szatan, lub jest to dopust boży (co zresztą na jedno wychodzi). Bóg brzydzi się tym i ludzmi którzy czynią sobie z tego źródło informacji. Ponadto okazało się że nie sposób wpłynąć na przepowiedzianą przyszłość, w związku z powyższym faktycznie jest to bezużyteczne (na dłuższą metę, bo by się przekonać JAK WYGLĄDA RZECZYWISTOŚĆ, takie doświadczenie może być przydatne, jak w moim przypadku). Na logikę: co ma być złego i ma się wydarzyć to się wydarzy. Co ma być dobrego, też się wydarzy, tylko nie będzie elementu zaskoczenia. Po co to komu? A jeszcze co innego, jak się już wciągnie w temat, to to źródło odpowiednio wykorzysta takiego ,,przekonanego".

  Bóg też może przekazać swą wiedzę, ale nie robi tego za pośrednictwem wiedźm.
 • @Oracz 15:00:53
  https://marucha.wordpress.com/2019/09/18/katolicy-ignoruja-lub-falszuja-2-przykazanie-protestancki-mit-obalony-2/

  pozdr
 • @MacGregor 15:18:55
  Mnie z taką tematyką w ogóle nie wyskakuj. Chcesz, to brnij w to dalej, jak ci którzy prorokowi Jeremiaszowi w oczy wyrzucili: będziemy piec placki królowej nieba i będziemy jej składać ofiary. Tacy jak ty nigdy nie kończą swojej działalności, bo najpewniej sami mają z tego tytułu profity, po prostu są faryzeuszami. Nagle z ,,głupiego" zamieniasz się w biegłego, uczonego w Piśmie.

  Do reszty zaś:
  Na tym polega podstwa, by Bóg mógł potraktować kogoś poważnie, to ten ktoś musi pierw poważnie potraktować nakazy i zakazy ustanowione przez Boga, a więc musi wykazać się uczynkami. Po tym się poznaje Brać Chrystusową.
 • @Oracz 15:51:15
  ja jedynie bronię rzetelności przekladu Jakuba Wujka.

  W dostępnej mu wówczas Wulgacie stojało jak byk:

  Inimicitias ponam inter te et mulierem,et semen tuum et semen illius :ipsa conteret caput tuum,et tu insidiaberis calcaneo ejus.

  POŁOŻĘ nieprzyjaźń między tobą, a między niewiastą, i między nasieniem twym, a nasieniem jej, ona zetrze głowę twoje, a ty czyhać będziesz na piętę jej.

  - przeklad jest dokladny, wręcz literalny.

  Zarzuty można mieć do tekstu Wulgaty, ale nie do Wujka
 • @Oracz 15:51:15
  ten sam tekst z Biblii brzeskiej:

  "Położę też nieprzyjaźni miedzy tobą i miedzy niewiastą, miedzy nasieniem twym i nasieniem jej. To potrze głowę twą, a ty potrzesz piętę jego"

  zaimek TO jest zgodny z wersją np. Septuaginty nie ma on już znaczenia maryjnego, to prawda
 • Panie Dariuszu...
  Dla pana, to najlepiej by było, gdyby pan sam na sobie doświadczył jakiegoś doznania nadprzyrodzonego.
  Niestety, jak wiemy, nie wszyscy dostają taką łaskę.
  Ja, na szczęści dla mnie, doznałem takich zjawisk, m.in bardzo dramatycznego nawiedzenie mnie w nocy przez złego ducha. Pan Bóg szczęśliwie dopuścił na mnie takie doświadczenie, akurat gdy zaczynałem mieć wątpliwości odnośnie uprawianych przeze mnie -wydawało mi się niewinnych- okultyzmów.
  Wydawało mi się, że jestem już gigantem w tej dziedzinie.
  Na szczęście Pan Bóg dopuścił na mnie to bardzo dramatyczne (o mało włos mogło być tragicznie) doświadczenia.
  Efekt tego doświadczenia jest jak widać po moich komentarzach i postach.
  Z całego serca, życzę panu takich łask Pana Boga
 • @Jan Paweł 20:28:48
  Efekt jest żaden. Nie zadałeś sobie minimum trudu, by poznać przekazy z Biblii.

  Inaczej byś mógł odpowiedzieć na banalne pytanie: co to jest zwiedzenie?
 • @Oracz 21:39:01
  Co masz na myśli, pod słowem zwiedzenie?
  Bo jeżeli myślisz, że to moje doświadczenie w nocy ze złym duchem było jakimś moim wymysłem, jakimś może snem itd, to już odpowiadam :
  nie spałem a siła działająca na mnie była tak wielka, że praktycznie nie było żadnej możliwości obrony.
  Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba przeżyć, czego nikomu nie życzę, ale coś takiego stawia na nogi największego nawet ateistę.

  Znane są przypadki nawrócenia największych bandziorów i bluźnierców Panu Bogu, po takich doświadczeniach.
  Jednym z nich był Włoch (nie wychodzący z domu bez noża w kieszeni) Luigi Cornaciolle, który dostał łaskę objawienia Matki Boskiej i z głębokiego ateisty, zaciekłego przeciwnika Kościoła stał się gorliwym katolikiem, głoszącym kazania na placach i ulicach Włoch, ponieważ otrzymał tzw wiedzę wlaną.
  Był przesłuchiwany m.in przez papieża
 • @MacGregor 09:52:56
  „Jedną z takich bajek, według Wicana, jest istnienie przedchrześcijańskiej Polski" - błagam Cię, LOGIKA, jeśli w 966 "Polska została ochrzczona", to logika wymaga,m by przed tym rokiem byla nieochrzczona”

  Czy ja temu zaprzeczam?

  Gdzie tu widzisz brak logiki?

  Jeśli Polska została ochrzczona, to stała się chrześcijańska, a przedtem - przed chrztem nie była chrześcijańska. Ponoć zostaje się chrześcijaninem poprzez chrzest, czyż nie? Może są jakieś inne sposoby o których nie wiem?
 • @Jan Paweł 21:52:12
  Zwiedzenie to właśnie udanie się z deszczu pod rynnę. Tj pod opiekę papieży, biskupów, księży i ich posągów, bóstw itd.

  Jeden z cudów, który poprzedził te, które spowodowały że udałem się w końcu nabyć Biblię był taki:

  Słuchałem sobie Radia Maryja i wykładał tam akurat klecha, ładnie o czymś opowiadał. Jednocześnie miałem w TV włączone zawody sportowe, to było coś z lekkoatletyki.
  Pomyślałem sobie wtedy (to samo co ty myślisz aktualnie) tj ,,Mam szczęście, jestem już na właściwej drodze i z niej nie zejdę" myśląc tak o przylgnięciu do KRK (rzymskiego powszechnego).
  Gdy tylko ta myśl się pojawiła i przemknęła, w tym momencie klecha w RM stracił wątek. Razem z nim, jednocześnie stracił wątek komentator, nastała cisza. Obydwaj panowie nie mogli wydusić słowa, zaczęli próbować coś powiedzieć, ale bylo to yyyy aaaa jakieś zacięcia itp, tyle że obydwaj w tym samym momencie wydawali chóralnie te same dźwięki!

  Byłem przerażony, pomimo iż to nie była już wtedy pierwszyzna. Przez wiele lat nie potrafiłem ustalić, kto za tym cudem (bo przecież nie zbiegiem okoliczności) stał, czy szatan czy Bóg. Bo szatan czyni cuda, o czym wyraźnie zaświadcza Biblia i podaje się za anioła światłości - zwodzi!
  Dziś nie mam już tych wątpliwości że ten cud był od Boga. Pokazał mi wtedy żebym nie był taki pewien że już wszystko wiem i że wcale nie jestem na ścieżce wąskiej. Bo chciałem właśnie wkroczyć na drogę szeroką i prostą.

  Całość trwała zbyt długo i była precyzyjnie zsynchronizowana by mógłby to być czysty przypadek.

  Zwiedzenie to postępowanie w tzw dobrej wierze, ale działanie odwrotne do przykazań i nakazów od Boga. Dziś już prawie zapomniałem jak to ze mną było, bo i ja kiedyś słuchałem pouczeń n/t II przykazania, czy innych kwestii tego rodzaju. Faktycznie, wzruszałem wtedy ramionami. Nie byłem gotów przyswoić tego.

  Całe 5 lat zajęło mi odczytanie w Biblii że Bóg nie życzy sobie tego wszystkiego co na porządku dziennym jest w KK. Więc sam siebie zapytałem: ,,o co tu chodzi?".
  Następnie kolebało mi się po głowie: ,,czy Wszechmocny, potężny Bóg naprawdę nienawidzi takich drobnostek?"
  Następne pięć lat i domyślałem się że: Bóg może sobie czegoś zażyczyć, lub nieżyczyć i to nie do mnie należy oceniać czy to czy tamto ma sens. Po prostu to trzeba wykonać. Dziś wiem że te ,,drobnostki" nie są drobnostkami, to są rzeczy zasadnicze, by wyrwać się z objęć szatana.
  Ale skąd się ludziom wzięło robić dokładnie to czego Bóg zabronił?
  Dziś już wiem wiele więcej i wiem że to właśnie jest zwiedzenie. Zwiedzeni byli przyszli kapłani już od dziecka, bo katolikiem zostaje się bez prawa wyboru, z (woli) rodziców i ich rodziców. Że przeprowadzono eksperyment na naczelnych, który mechanizm nauczania przez rodzinę bezrefleksyjnego takiego a takiego postępowania, jest prostym mechanizmem psychologicznym.

  Właśnie dlatego tak ważnym jest poznanie Pism biblijnych. Mało samo poznanie, należy je badać. Ale nie od razu Kraków zbudowano. Tu trzeba też wytrwałości, no i oczywiście rezygnacji z grzechu.
  Nie to żebym nie grzeszył, bo pojawiają się co raz nowe wyzwania. Niestety prześladowania i prześladowców nie da się uniknąć. To element wychowania, zresztą przepowiedziany przez Chrystusa bardzo dokładnie i ze szczegółami. I nie wolno mścić się czy odpłacać im, bo choć wykonują podszepty szatana, to przecież sam byłem pod jego wpływem. Biblia podaje: ,,wszelka pomsta należy do Boga".

  Jest to walka duchowa i wymaga wysiłku i cierpliwości.
 • @Oracz 23:57:05
  Pan Bóg w swoich Orędziach powiedział nam (gdybyś wysłuchał kazań o 10-icu Przykazaniach Bożych, to byś o tym wiedział), że nie wolno nam oglądać, czytać, słuchać ŻADNYCH mediów, ponieważ wszystkie opanowane są przez szatana.

  Mamy TYLKO I WYŁĄCZNIE czytać Pismo Święte i "Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły" (dostępne u Ks Natanka)...
  Na całą resztę... SZKODA NASZEGO CENNEGO JUŻ CZASU.

  Wiesz co to oznacza?, szybkimi krokami zbliża się już OCZYSZCZENIE Kościoła a więc i świata i NIE WSZYSCY się w tym oczyszczonym Kościele (a więc i świecie) znajdziemy.

  Czy Ty więc czujesz to w jakich czasach żyjemy?
  Krótko, można je nazwać :
  RATUJ SIĘ KTO MOŻE...

  A jak się ratować? :
  TYLKO Pismo Święte i "Orędzia na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły"

  Oczywiście :
  - Spowiedź u klechy (jak ich nazywasz), których z dnia na dzień ubywa, bo nie wytrzymują tej nagonki na nich, więc czasu nie ma za dużo
  - Komunia Św na Mszy Św rozdawana przez księży a nie szafarzy świeckich, diakonów, kobiet itd
  - i czuwanie w Łasce uświęcającej, czyli tzw życie sakramentalne, bo skąd możemy wiedzieć, kiedy Pan Jezus przyjdzie
 • @Jan Paweł 08:50:27
  Natanek to bałwochwalca i to jest gwarancja, że jest kontrolowany przez królową nieba. A za służenie królowej nieba jest kara, bo jest to straszliwy grzech przeciw Bogu! Są i tacy, co deklarują czytanie Biblii, a robią co im się żywnie podoba. Maja podstawę do tego w tym, że ,,ojcowie kościoła" umieścili w Biblii wynurzenia fałszywego apostoła Pawła. Reszta się dla nich w ogóle nie liczy. Mimo iż Biblia zawiera komplet informacji o tym, jak również sposobów na wykrycie fałszu.

  Pokrętna dusza zawsze zadowoli się byle czym, byleby nie słyszeć o czekających karach. To jest kompletny brak wiary Bogu! Nie w Boga. W Boga wierzą demony i nawet drżą. Ludzie tacy w ogóle nie drżą, bo się Boga nie boją.
 • @Oracz 08:58:10
  Wiesz co!? to dzięki Matce Boskiej, Ty (i ten cały świat) jeszcze żyjesz.
  To Ona wstawia się u Pana Boga za nami. Przeczytaj "Orędzia..."
  to dowiesz się z nich, że Pan Bóg opuścił już ten cały zdziczały do konca świat i została jeszcze na nim właśnie Matka Boska.
  Radzę Ci nie pisać takich tragicznych głupot, to z całą pewnością będziesz z tego rozliczny.
  To właśnie Matka Boska w tych "Orędziach..." zapewnia nas :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  "nie wszyscy z nas znajdą się w odnowionym Kościele i świecie..."
  Ty, bardzo nie chcesz tam się znaleźć.

  Ostrzegam Cię, że wszyscy których zwiedziesz, będą Cię oskarżali w godzinie Twojej agonii i każdy z nich strąca Cię na coraz niższą otchłań, gdzie są coraz większe cierpienia.
  Koniecznie tego chcesz?
 • @Jan Paweł 09:17:10
  Znów zwolennik szatana w przebraniu, wraca, bez najmniejszej refleksji do ględzenia o śmierci (naszej amen).

  Dlatego że sam jest trupem. Nie może zrezygnować z grzechu. Nie wierzy Bogu. Wierzy trupom, takim samym, jakim jest sam.

  Efekt zawierzenia człowiekowi zamiast Bogu.

  Apokalipsa św. Jana

  Smok przekazuje władzę Bestii

  13,1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza,
  mającą dziesięć rogów i siedem głów,
  a na rogach jej dziesięć diademów,
  a na jej głowach imiona bluźniercze1.
  2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery,
  łapy jej - jakby niedźwiedzia,
  paszcza jej - jakby paszcza lwa.
  A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.
  (...)
  18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka.
  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć

  To ten gest dłonią, sławi ową bestię. Osobiście przyparłem kiedyś klechę Biblią, więc wykonał ten gest oburącz i kilkakrotnie potrząsnął dłońmi nademną. Co ciekawe, to jest wykonywane spontanicznie! Bez udziału świadomości!: https://www.youtube.com/watch?v=BIN8izSqoOg

  Mt 22,31 A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: 32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba?6 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych». 33 A tłumy, słysząc to, zdumiewały się nad Jego nauką.

  Mt 8,21 Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!». 22 Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!»

  Tak Prorok którym był Mesjasz wyraził się o podobnym przypadku.
  Nie wszystkich da się nawrócić, a ja wcale nie mam takich ambicji, bo jest przepowiedziane że ,,niewielu znajduje właściwą drogę".
 • @Lotna 21:19:12
  Też jestem tego zdania.
 • MacGregor, Wican, Jan Paweł
  https://tiny.pl/tj1kk

  możecie mi przetłumaczyć na polski te obrazki?
 • @zadziwiony 13:11:26
  A to też interesujące: https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-weze-matki-boskiej,nId,3178364
 • @zadziwiony 13:11:26
  Te dziwaczne sale i ozdoby to niestety pokłosie Vaticanum II i jego "aggionamento" i doskonale oddaja słowa Pawła VI, ze swąd szatana przeniknął do swiątyni Pańskiej

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031