Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
747 postów 5924 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Koniec kombinatu w Nowej Hucie – krzyż zwyciężył

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze w tym miesiącu wielki piec w Nowej Hucie zostanie wygaszony


 Jeszcze w tym miesiącu wielki piec w Nowej Hucie zostanie wygaszony, poinformował prezes ArcelorMittal Poland. „To będzie koniec kombinatu w Krakowie Nowej Hucie” – podaje RMF FM.

Jak poinformowało radio RMF FM, we wtorek rano załoga kombinatu w Nowej Hucie dowiedziała się, że wielki piec w hucie ArcelorMittal zostanie wygaszony. Ma do tego dojść jeszcze w listopadzie br. Poinformował o tym szef ArcelorMittal Poland, Geert Verbeeck. Ponadto, w zapowiedziach mówi się o wielomiesięcznym postoju.

Zdaniem przedstawiciela związkowców, wiceprzewodniczącego NSZZ Pracowników ArcelorMittal Poland, Józefa Kawuli, taka decyzja w praktyce oznacza, że w ciągu najbliższego kwartału 1500 do 2000 ludzi może stracić pracę.

– Dla nas taka informacja oznacza koniec firmy – powiedział Kawula cytowany przez RMF FM. Józef Kawula poinformował, że z dniem 23 listopada „wielki piec i stalowania zostaną zatrzymane na czas niewiadomy”. Stacja podaje, że nieoficjalnie praca wielkiego pieca i stalowni ma zostać wstrzymana na 9 miesięcy, ale zdaniem Kawuli na tym się nie skończy. Podkreśla, że jak dotąd nie zdarzyło się, żeby koncern Mittal uruchomił zamknięty piec. Powiedział też, że w tym czasie część załogi będzie na postojowym, część zostanie zagospodarowana na miejscu, czyli w Krakowie, a inni mają jeździć do Dąbrowy Górniczej.

Prezes Verbeeck zapewnia z kolei, że spółka nie zamierza zwalniać około 700 własnych pracowników zatrudnionych w części surowcowej. Pracuje tam łącznie około 1100 osób, przy czym 300 to pracownicy firm zewnętrznych. Jednocześnie szef firmy utrzymuje, że piec w Krakowie Nowej Hucie ma zostać ponownie uruchomiony, „jak tylko powróci koniunktura i będzie opłacalna produkcja w hucie w Krakowie”. Przyznał jednak, że nie jest w stanie podać nawet ogólnego terminu. – (…) będziemy uważnie przyglądać się temu, co się dzieje na rynku – powiedział. Dodaje, że ułatwieniem dla ponownego uruchomienia instalacji wielkiego pieca jest to, że trzy lata temu przeszedł on generalny remont.

Miesiąc temu związkowcy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego pracowników ArcelorMittal rozpoczęli akcję protestacyjną, grożąc m.in.wyjściem na ulicę.

Na początku maja tego roku informowaliśmy, że koncern ArcelorMittal zapowiedział wstrzymanie od września produkcji w hucie w Krakowie. Wszystko w ramach ogólnej redukcji produkcji przez stalowego potentata.

ArcelorMittal to największy producent stali na świecie. W ubiegłym roku zakłady tego koncernu wyprodukowały 92,5 mln ton stali. Koncern powstał po przejęciu spółki Arcelor przez indyjski Mittal Steel, który w 2005 r. przejął krakowską hutę. Jest on też właścicielem wielkiej huty w Dąbrowie Górniczej. Wraz z hutą w Krakowie, odpowiadają one razem za połowę całej polskiej produkcji stali i wyrobów stalowych.

Eksperci zwracali uwagę, że ponowne włączenie wygaszonego pieca to kosztowne przedsięwzięcie, a w podobnych przypadkach nie podejmowano się już tego i zakłady pozostawały nieczynne.

Przypomnijmy, że produkcja stali ograniczana jest też w hucie „Łaziska” na Górnym Śląsku. Na początku czerwca wygaszono tam trzy piece produkcyjne. Powody są podobne do tych, co w Krakowie-Nowej Hucie, czyli wzrost cen energii oraz uprawnień do emisji CO₂.

W lipcu br. po spotkaniu ze związkowcami z krakowskiej huty, ArcelorMittal podjął decyzję o bezterminowym odroczeniu planowanego wyłączenia pieca i stalowni. Jak widać, była ona tylko czasowa.

ArcelorMittal Poland skupia około 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. Poza hutami w Krakowie i Dąbrowie Górniczej posiada też zakłady hutnicze w Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Ponadto, własnością koncernu są Zakłady Koksownicze Zdzieszowice – największy producent koksu w Europie. AMP zatrudnia ok. 11 tys. osób, a wraz ze spółkami zależnymi ponad 13 tys. Od czasu prywatyzacji ArcelorMittal Poland zainwestował w polskie huty ponad 7 mld zł, z czego ponad 3 mld w Krakowie.

Przedstawiciele ArcelorMittal twierdzili też wcześniej, że prowadzą rozmowy ze stroną rządową. Wzywali też do podjęcia działań na rzecz ratowania rynku hutniczego w Polsce.

Zaznaczali, że od początku roku ceny uprawnień do emisji CO2 przekroczyły 25 euro za tonę – to wzrost o około 230 proc. względem początku 2018 roku. Inne przyczyny to wprowadzenie przez prezydenta USA Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na stal sprowadzaną do Stanów Zjednoczonych, a także coraz większy napływ tańszej stali rosyjskiej. Według RMF FM, w 2018 roku z Rosji sprowadziliśmy stal i produkty stalowe za blisko miliard euro (A więc IIIŻydo-RP/Polin robi zakupy u swego największego wroga, bo celem głównym rządzącego Polską Żydostwa i jego mocodawców z Waszyngtonu, Londynu i Tel Avivu, jest przede wszystkim zniszczenie polskiej gospodarki i polskiego narodu. – D.Kosiur).

za: rmf24.pl / Kresy.pl
https://kresy.pl

___________________

Żydowski kapitalizm niszczył IIRP – dzisiaj niszczy IIIRP – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/18/zydowski-kapitalizm-niszczyl-iirp-i-niszczy-iiirp/

_____________________________

_____________________________

Gwoździem do trumny Huty Sendzimira (d.Lenina) jest stały wzrost cen energii elektrycznej oraz stały wzrost cen uprawnień do emisji CO2 – taką politykę, zgodną z zaleceniami decyzyjnych centrów Zachodu, czyli światowych, syjonistycznych, mondialistycznych, gremiów, realizują żydowskie władze IIIRP.

Lansowana przez byłego ministra energetyki USA (1977-79) i byłego szefa CIA (1973), Jamesa R. Schlesingera, jako przedstawiciela polityki modialistycznych gremiów, teoria ograniczenia się do odnawialnych źródeł energii jest w rzeczywistości polityką obliczoną na ograniczenie ludzkiej populacji (neomaltuzjanizm) – takie są cele światowej finansowo-gospodarczej mafii propagującej i realizującej w państwach Zachodu politykę liberalizmu i globalizmu pod jakże zdradzieckimi i przewrotnymi hasłami „zrównoważonego rozwoju” i „walki z ociepleniem klimatu”. Program zrównoważonego rozwoju zyskał poparcie władz Kościoła (encyklika „Laudato si”). Nie znający ekonomii nie wiedzą, że pod terminem „zrównoważenia” kryje się polityka dostosowania liczby ludności do pozostałych czynników produkcji (kiedyś „sił wytwórczych narodu” – ale przecież Żydzi wrzeszczą: „precz z państwem narodowym”), do stałej ilości ziemi i ilości (wielkości) kapitału (to także wytwarzane wszelkie dobra materialne), którego wytwarzanie należy ograniczyć w wyniku konieczności ochrony środowiska naturalnego.

Wskaźnik samowystarczalności energetycznej Polski w 1970r wynosił 113% (czyli 13% nadwyżki, którą można sprzedać w eksporcie), w 1980r ten wskaźnik wynosił ok. 120%.

Wg założeń Polityki Energetycznej Polski do roku 2010 (zgodnej z zaleceniami UE, na które przystali rządzący Polską – rząd M. Belki, SLD) musimy zredukować ten wskaźnik do 60% w roku 2020. Zalecenia te realizują wszystkie kolejne okupacyjne, żydowskie, rządy w Polsce.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że USA – główny inicjator walki z ociepleniem klimatu, a w rzeczywistości inicjator ograniczenia ludzkiej populacji, wycofują się dzisiaj z tzw. porozumień klimatycznych. – https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-rozpoczely-proces-wyjscia-z-porozumienia-klimatycznego,982956.html

 

Ale pal diabli Hutę ważne, że krzyż zwyciężył

„Od krzyża w Nowej Hucie zaczęła się nowa ewangelizacja Nowego Millenium” – powiedział podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku Ojciec Święty Jan Paweł II do wiernych zgromadzonych w historycznym klasztorze w Mogile. Te słowa najlepiej oddają moc i znaczenie walk ulicznych, które mieszkańcy Nowej Huty 27 kwietnia 1960 roku stoczyli z regularnymi oddziałami Milicji Obywatelskiej w obronie Krzyża.

Dzień, w którym tysiące mieszkańców miasta (później włączonego do Krakowa jako dzielnica) upomniały się o wiarę i obecność Boga w codziennym życiu stał się dniem przełomowym w dziejach PRL. Nowa Huta planowana jako pierwsze w Polsce miasto bez kościołów, okazała się jedną z największych porażek komunizmu.

Za:  https://www.pch24.pl/krzyz–ktory-pokonal-komunizm,14425,i.html_

Żydo-katolicki Kościół odniósł niewątpliwy sukces, ale czy sukces odnieśli także Polacy – ?

______________________

_____________________

Wołanie o nową ewangelizację w duchu judeochrześcijańskim “nie lękajcie się” przez Wielkiego JPII, zastępcę rabina Jozue na Ziemi, przebił później prymas H. Muszyński uświadamiając wierzących Polaków, iż są żydo-katolikami. Między Bogiem a prawdą, ten pasterz polskiej owczarni miał niestety rację. Później poszło już szybko. Symbolem nowej ewangelizacji są trzy krzyże papieskie przed bramą Stoczni Gdańskiej – krzyże stoją, tylko stoczni już tam nie ma. Tak oto państwo Polaków pod duchowym przywództwem żydo-katolickiego Kościoła zmierza do swego kresu. Żydo-władza IIIRP sprzedała nawet nasze zasoby naturalne, także te nie odkryte. Paradise Judaeorum na naszej polskiej ziemi znajduje się w fazie budowy solidnych fundamentów, a ogłupieni i omamieni europejskością i religijnymi symbolami i mrzonkami Polacy licytują się, którzy zdrajcy lepiej przysłużą się Polsce, żydowskie PiS, czy żydowskie PO, bo obydwie partie mają przecież błogosławieństwo żydo-katolickiego Kościoła?

 

Wołanie JPII do ducha o odnowę - Warszawa 1979

 https://www.youtube.com/watch?v=s3mt8atGmQ0&feature=emb_logo

A więc radujcie się żydo-katolicy, bo oto na waszych oczach słowo staje się ciałem – duch zstępuje i odnawia oblicze tej ziemi, krzyż zwycięża. Bóg Mamon triumfuje.

 

Zdaję sobie sprawę, że już sam tytuł niniejszej publikacji będzie bulwersował żarliwych żydowierców, którzy wbrew doczesnym realiom muszą przecież ufać zastępcom Jozuego na Ziemi, tak jak zaufali i ukochali Wielkiego i Świętego JPII i rozpamiętują jego wołanie o „przybycie ducha i o odnowę oblicza tej ziemi”. IIIŻydo-RP/Polin jest namacalnym dowodem, że wymodlona odnowa się powiodła, że ten straszny PRL został w końcu pokonany wspólnymi siłami żydowskiej V kolumny, czyli potomków żydo-bolszewii z jej zachodnimi sponsorami i siłą żydo-katolickiego Kościoła z jego oniemiałą owczarnią. Teraz dobijane są tylko ostatnie relikty PRL.

 

Jest wielu żydowierców, których mocny głos obrońcy Kościoła i chrześcijańskich wartości może budzić konsternację. Z ich zasadniczymi argumentami nie sposób polemizować. Do takich obrońców żydowierstwa należy m.in. Mirosław Jan Wiechowski (na zdjęciu) – gajowy Marucha, żarliwy żydo-katolik. Poniżej próbka jego intelektualnych możliwości.

 

 

Zdelegalizować wszystkie żydowskie religie: wszelkie judaizmy, wszelkie odmiany islamu, całe chrześcijaństwo, jako religie szowinistyczne.

Kurwa mać… Jakim pierdolonym chujem, jakim jebanym skurwysynem trzeba być, by nazwać katolicyzm religią szowinistyczną…
Pierwsza i jedyna religia, która nie robi różnicy między narodowościami…
Kurwa mać.
Admin (czyli Mirosław Jan Wiechowski vel gajowy Marucha) –  
https://marucha.wordpress.com/2019/11/12/ulicami-paryza-przeszedl-marsz-przeciwko-islamofobii/

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Autor komentarza: Troll Polonii
  https://marucha.wordpress.com/2019/11/13/arcelormittal-wygasi-wielki-piec-w-nowej-hucie-rmf-to-koniec-kombinatu/#comments

  Ja mam wielkie i osobiste a takze narodowe pretensje do tych wszystkich zdrajcow i nieukow, ktorzy przefrymarczyli i Hute Lenina i Hute Katowice.
  Jest to jawna zbrodnia dokonana na polskim przemysle.
  Jest to zbrodnia wobec panstwa polskiego, ktorego tak chetnie pozbyli sie bandyci lokalni.
  Pracowalem w HiL zanim zaczalem studiowac.
  Pracowalem w laboratorium chemicznym na ZMO (Zaklad materialow ogniotrwalych)
  Z perspektywy lat i doswiadczen uwazam, ze byl to jeden z najlepiej zarzadzanych kombinatow metalowych na swiecie. Wspolpracowalismy z ASEA ze Szwecji. Linzem z Austrii i Toshiba z Tokyo..
  Pracownicy HiL byli wysylani na szkolenia do Anglii. Austrii i Japonii (Toshiby).
  Hute Katowice pomagali nam budowac Szwedzi (ASEA) , Luksemburczycy (Wurth) i Austriacy.(Linz) . Kupilismy licencje na walcownie blach karoseryjnych z Japonii i tam sie szkolili mlodzi inzynierowie.
  Przeciez nie mielismy wlasnej rudy. Sprowadzalismy rude zelaza z Krzywego Rogu.
  Pracowalem w laboratorium to wiem, ze to byla slaba ruda (ca 37% zelaza). Szwedzka ruda byla duzo lepsza a w Australii ruda zelaza w tzw. Iron Triangle i Zachodniej Australii zawiera do 70% zelaza!
  Z tej rudy z Krzywego Rogu produkowalismy ogolem w Polsce 7 milionow ton stali rocznie.
  ‚Huta – zywicielka’ zatrudniala prawie 40 tysiecy pracownikow. Byl to kompletny kombinat z wszystkimi pomocniczymi wydzialami produkcyjnymi i OZR (Oddzial Zaopatrzenia Robotniczego – stolowki pralnie, kioski itp).
  Tylko ostatnie skurwysyny i obesrane pierwotniaki, zdrajcy i kanalie pozbyly sie takiej zyly zlota. Za bezcen.
  Chocby tylko z powodu Huty Lenina i Huty Katowice nalezaloby postawic w stan oskarzenia o zdrade narodowa cala te zasrana wierchuszke ubeckiej Solidarnosci – lacznie z tymi dzialaczami, ktorzy teraz dorwali sie do koryta i na trupach polskiego przemyslu tancuja jak im zydowska orkiestra zagra.
  Kanalie, chamy oszusty. Bandyci. Pelzak ameba ma wiecej rozumu.
  Huta Lenina opiekowala sie szkolami.
  Zespol Szkol Zawodowych i Technikum w Nowej Hucie przygotowaly wielu wykwalifikowanych pracownikow, ktorzy teraz bardzo przydali sie na emigracji.
  Byli uczniowie technikum w Nowej Hucie zajmuja wysokie stanowiska w ASEA w Poludniowej Korei i na Tajwanie..w Australii i w Poludniowej Afryce.
  Parszywa Solidarnosc nasrala na wszystkich polskich specjalistow i wyplula ich z kraju.
  A teraz latwo zwalac na muzulmanow, ze nas okradli z przemyslu, dumy narodowej , majatku narodowego i polskiego przemyslu – nie tylko stalowniczego. Odziezowego tez.
  Moglismy budowac mosty, cale miasta, produkowalismy blache karoseryjna, mielismy bardzo nowoczesna stalownie konwertorowa, produkowalismy stal dla siebie i na eksport.
  Kombinat ogrzewal mieszkania w calym miescie (200 tys. mieszkancow)
  I rzygac mi sie chce jak sie patrze na te mordy zdrajcow i chamow lizacych buty zachodnim ‚biznesmenom’.
  Francowate profany…kryminalisci…
 • @ AUTOR
  @ AUTOR PIEKNE opracowanie...
  Takie na ...CZASIE : )
  ''Koniec kombinatu w Nowej Hucie – krzyż zwyciężył... : )
  Jeszcze w tym miesiącu wielki piec w Nowej Hucie zostanie wygaszony, poinformował prezes ArcelorMittal Poland. „To będzie koniec kombinatu w Krakowie Nowej Hucie” – podaje RMF FM...''

  https://www.youtube.com/watch?v=RuiXUySUw70
  TO JUZ jest KONIEC...nie ma juz NIC..
  jestesmy WOLNI...
  mozemy isc...
  https://www.youtube.com/watch?v=FqHVgPQh9oU
  Peja/Slums Attack - Głucha Noc
  CIEMNO juz...zgasly wszystkie Swiatla...
  Ciemno juz...NOC nadchodzi glucha : /

  Pasuje ten wpis jak... jak ulal...tu... : )

  neon24.pl/post/151594,ciezki-bol-glowy-zachodu
  @Pedant 10:11:19 Krzysztof J. Wojtas 15.11.2019
  @Pedant 10:11:19 & Krzysztof J. Wojtas 15.11.2019
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hej chlopcy... : )

  COS znalazlam... w sieci NEPTUNA...ooooooooo...netu :
  ponizej link ; )
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ebi-a-finansowanie-paliw-kopalnych-jest-decyzja-dot-gazu/3rn5lw0

  ktory - mowi...ustami Baby KE Ursula von der L. ze:

  Eurobankrut & masony BENELUXze swoim EBC
  nie maja zamiaru sie bawic... w MAGIKOW wytrzepujacych
  KASE ££$$$$ z .. POWIETRZA...
  bo to jest SZKODLIWE dla .. : ) KLIMATU EUROPY...
  Za duuuuuzo CO2 sie generuje... przy
  DRUKOWANIU zielonego $$$$ papieru na DRUKARKACH H-TECH
  od Wujka Sama z PRIVE drukarni FED Ltd.

  A CO2 jest szkodliwe...ma SMERTELNY wplyw na ..
  zycie & ZMARTWYCHWSTANIE bliskie
  -(w tym dziesiecioleciu!)
  Starotestamentowego Krola Davida
  I Mojzesza...ktory planuje wyprowadzic SWOJ WYBRANY LUD hebrajczykow...
  z ziemii... EGIPSKIEJ...z DOMU niewoli - FARAONA ... : )

  EBI całkowicie przestaje finansować inwestycje związane z paliwami kopalnymi. Już kilka lat temu wycofał się z kredytowania inwestycji związanych z węglem. Nowa polityka banku ma przyczynić się do realizacji celów…Klimatycznych UE.
  Nowa polityka EBI ma przyczynić się do realizacji celów klimatycznych Unii Europejskiej.

  Tu ponizej jest TAJNE INFO-- ze EBC z eurobankruta...
  przezywa TRANSFORMACJE DUCHOWA...
  Krotko mowiac: IDA...w UDUCHOWIENIE...
  Bank EBC NIE bedzie juz BANKIEM TWARDEJ MATERIALNEJ $$$$ WALUTY..
  jak to drzewniej bywalo... : )
  teraz... ZAMIAST MATERII $$$££%%% bedzie tam KROLOWAL
  DUCH...waluta niewidzialna GOLYM OKIEM...
  ani.. DOTYKIEM dla klubowiczow EU
  ale odczuwalna we WRZASKLIWYCH dyrektywach EUROBANKRUTA-UE!
  Przewodnicząca elekt KE Ursula von der Leyen w swoim expose podkreślała, że chce, aby EBI stał się "bankiem klimatu"

  BANK Duchowy EBC... oswiadcza..ze :
  jego DUCH bedzie podazal JEDNAK za Maryja/Miriam ..
  a nie Joshua/Jezusem
  i za pielgrzymami &skarbonka Watykan-City...
  czyli ODNAWIALNYMI ZRODLAMI energii Medjugorje... Lourdes...etc

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienia_Maryjne

  EBI oświadczył, że zamierza finansować w energetyce tylko odnawialne źródła energii i projekty związane z efektywnością energetyczną

  Co decyzja EBI oznacza dla Polski?
  Dla Polski to oznacza: IMPORT gazu... wegla...
  I ZAKAZ DRILOWANIA w Naszej Swietej Ziemii !
  Bo Bank Duchowy EBC idzie w uduchowienie...
  JAK POLSKA Bedzie potrzebowala moze ...kiedys wegla na zime...
  albo gazu.... dla KREMATORIOW WW2... zeby zadymily przy WW4
  to zawsze sie moze zwrocic z PROSBA uprzejma do.. BANKU-MOSKWA!
  Bank MOSKWA nie idzie w uduchowienie...bo to ATEISCI& diably materii !

  Do Banku -Moskwa nie ma potrzeby..aby JUDEOCHRZESCIJANIN posuwal sie na kleczkach...
  moze JUZ wstac... I pojsc tam z buta... na piechote....
  Amen!

  Czwartkowa decyzja EBI oznacza, że polskie firmy elektroenergetyczne, które chcą realizować inwestycje gazowe, po 2020 r. nie będą mogły korzystać z kredytów tego banku, charakteryzujących się niskim oprocentowaniem, i będą musiały ubiegać się np. o kredyty w bankach komercyjnych, a wtedy będą płaciły wyższe odsetki.

  xxx
  hmmm... wiedzialam...ze ludzi szybko ZMIENIA CZAS...
  ale..
  tak szybko Zduuuuuuuuuuchowiala material Bankowa EBC...???
  to nie przypuszczalam...
  MUSI to byc CUD nadprzyrodzony !
  panna ewcia 15.11.2019 15:36:15
  xxx
 • @
  J4,1 Umiłowani,
  nie dowierzajcie każdemu duchowi,
  ale badajcie duchy, czy są z Boga1,
  gdyż wielu fałszywych proroków
  pojawiło się na świecie.

  Mt7,15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.


  Mt7,13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!  Czy Rzym to ciasna brama?
  Wywołanie ducha przez Karola Wojtyłę, jakie przyniosło owoce?
  Czy badacie duchy, czy są (z) od Boga? Czy jesteście obowiązani do tego? A jeśli nie wy, to kto? Czy ksiądz, biskup, papież? Czy można być sędzią we własnej sprawie?
 • Rozumiem, że Swiatowid by uratował?
  ???
 • Podobna sytuacja była w Serbii.
  Amerykanie w latach 90tych kupili hutę za $33mln. Teraz zamykali hutę i wygasili piec. Całe miasteczko było bezrobotne, Chińczycy kupili hutę za 1$.

  "Gdyby nie Chińczycy, mielibyśmy tutaj chaos” - mówi Ljubisa Stojiljkovic, mieszkaniec Smederevo, gdzie huta dominuje na horyzoncie. „Gdyby nie oni, nie wiem, jak ci ludzie mogliby przetrwać”.

  https://www.cnn.com/2019/09/14/europe/serbia-china-investment-intl/index.html
 • Sugerowane w tytule obwinianie krzyża za zamnięcie huty
  rzeczywiście jest łajdactwem wyższej miary - wstydziłbyś się Autorze tak prymitywnej manipulacji
 • @MacGregor 17:28:32
  A obwinianie karabinu maszynowego?
 • @MacGregor 17:28:32
  Tak, krzyż jest tu wmieszany zupełnie bez potrzeby. Obniża jakoś przekazu, sugeruje złośliwość Autora skierowaną względem katolików.
 • Real w realu...
  Tak działa kapitalizm, nie ma miejsca na straty, liczą się tylko zyski.

  Warto o tym pamiętać, szczególnie polecam tym którzy są główną siłą roboczą a idąc na wybory bez mrugnięcia powiek głosują na prawicę.

  Gdy było potrzeba: to pracownik ma zrobić swoje.
  A gdy już nie jest potrzeba: to pracownik musi odejść.

  To jest hasło kapitalistów wywoławcze na przywitanie i na pożegnanie.

  Samo życie, czyż. .... . A trend ten podtrzymują zwykli ludzie.
 • @MacGregor 17:19:19
  "Rozumiem, że Swiatowid by uratował?"

  A jak Pan to wydedukował?
  Czy ja gdzieś napisałem, że obwiniam jakiegoś mitycznego Boga? - Nie, ja obwiniam ludzką, polityczną, instytucję religijną jaką jest Kościół.
 • @Rzeczpospolita 18:33:06
  Autor depczesz wszystkie krzyże od tysięcy lat?
  Tylko jeden krzyż męczeństwa jest znakiem Kościoła.
 • @MacGregor 17:28:32 & @Anna-PK 17:42:35
  Dlaczego Państwo wkładacie tyle wysiłku, żeby nie myśleć logicznie?

  Czy zaprzeczacie, że żydowska V kolumna oraz hierarchia Kościoła (czyli kierownictwo religijnej instytucji, która jest podmiotem prawa) ściśle współpracowali na rzecz obalenia PRL?
 • To prawda!
  ------------
  "(A więc IIIŻydo-RP/Polin robi zakupy u swego największego wroga, bo celem głównym rządzącego Polską Żydostwa i jego mocodawców z Waszyngtonu, Londynu i Tel Avivu, jest przede wszystkim zniszczenie polskiej gospodarki i polskiego narodu. – D.Kosiur)."
  ------------
  Podobnie było z II WŚ - którą rozpętano głównie po to - przynajmniej na jej początku - aby zamordować Polskę w odwecie za 1920 rok.
  Wniosek?
  Jak widać dzisiaj - zamordowanie Polski w ubiegłym wieku - czarciego pomiotu i tak do końca nie - usatysfakcjonowało.
 • @Rzeczpospolita 18:42:23
  Znowu uproszczanie historii.
  PRL upadła z braku wydolności ekonomicznej, tak jak teraz huta. Cały blok państw związanych z Moskwą był przez długie lata pod amerykańskimi sankcjami. Żadnych technologii, żadnego handlu, brak dostępu do banków zagranicznych i waluty międzynarodowej. A to oznacza, że wszystkie państwa zachodnie posłusznie temu się podporządkowały.
  Ponadto była ogromna propaganda z Zachodu. Polacy i cała masa ludzi "za żelazną kurtyną" wierzyła, że Zachód jest "ziemią obiecaną" po której stąpają aniołowie i takim pozostanie.
  Nawet Putin w to wierzył!!! Sam to przyznaje. I wszyscy się zawiedli. Nauka kosztuje.
  Co do Kościoła to w czasie PRL stał się prawie opozycją polityczną, z braku realnej opozycji. Nawet to niektórym duchownym podobało, ale teraz się to zmieniło.
  Zimna Wojna, tak jak każda wojna, kiedyś się kończy. Nie ma potrzeby robienia sobie dodatkowych wrogów ... w Kościele. Tam z resztą jet już rewolucja, więc można oberwać rykoszetem. Pozdrawiam. ;)
 • @Anna-PK 17:42:35
  Pan Dariusz to pisze wiele rzeczy do rzeczy :-), ale krzyż, który atakuje przy każdej możliwej okazji, przygniata to ironicznie do gleby i odbiera całą powagę. To tak jakby ktoś w pracy doktorskiej O prymacie liczb pierwszych nad liczbami drugimi :-), co parę paragrafów wtrącał "a moja była żona to jednak suka była" :-)
 • @Nibiru 19:01:49
  ;) Tak, zgadzam się w całej rozciągłości. Pozdrawiam.
 • 5*
  Dlaczego oburzacie się o krzyż? Krzyż, który poświęcił pan wojtyła ten sam, co przywołał ducha, który odnowił Ziemię, tę Ziemię na żydłowską modłę. A teraz zamyka się hutę może dlatego, że stoimy w przededniu wielkiej imigracji obywateli pierwszej kategorii. A jak już tu przybłędą to chcą mieć czyste powietrze. Być może to jest przyczyna.
 • Wystarczy połączyć ponumerowane kropeczki;
  Panie Dariuszu, oto zestaw kropeczek do logicznego połączenia:
  1. Brak znaczącej armii,
  2. Brak znaczącego przemysłu,
  3. We władzach obsadzeni zdrajcy i karierowicze,
  4. Wypchnięcie potencjalnych elit na emigrację,
  5. Nauka, kultura i etyka na żenującym poziomie,
  6. Skłócanie wszystkich ze wszystkimi,
  7. Demonizowanie i odczłowieczanie przyszłych wrogów,
  8. Medialne pranie mózgów,
  9. Sprowdzanie USA do poziomu Rosji, a Rosji do poziomu USA, aby siły przyszłych "gladiatorów" były w miarę wyrównane, dzięki czemu wzajemne wyniszczenie będzie maksymalne,
  10. Zbudowanie potęgi Chin od zera aby stanowiła rolę dostawcy środków materialnych i finansowych dla przyszłych walczących stron,
  11. Budowa tzw. jedwabnego szlaku, który może być jedną z dróg szybkiego zaopatrywania walczących w środki niszczenia,
  12. Istnienie jednego decyzyjnego ośrodka światowego, który tak naprawdę tym wszystkim zawiaduje (wiadomo o kogo chodzi)
  13. Największy nie ukrywany problem w/w ośrodka, czyli światowy nadmiar siły roboczej i związane z tym trudności w ich kontrolowaniu.
 • @Alfax 18:30:01
  A ty pewnie kochasz Zandberga i Biedronia???
 • @Autor
  Krzyż zawsze zwycięża, a z głupotą radzi sobie najlepiej. (Wiem, wiem, pewnie z moją).
 • Panie Dariuszu Niemiłosierny;
  Czy Pan się obawia, że odlewnia zostanie teraz przerobiona na główną nawę kościoła katolickiego, hostia będzie wypiekana w wielkim piecu, a datki na ofiarę będą zbierane przy pomocy suwnicy ?
 • @Jan Twardowski 19:42:46
  Wiele państw ma znak krzyża na flagach.

  Znak krzyża jest symbolem porządku i równowagi systemu najmniejszej i największej jednostki demokracji.

  Ignorując porządek cyfr, jesteśmy narodem samozagłady.

  https://zabawkator.pl/2018/04/17/jak-nauczyc-dziecko-matematyki/
 • @Anna-PK 19:00:17
  „PRL upadła z braku wydolności ekonomicznej, tak jak teraz huta.”

  Popłakać się można czytając takie brednie. Niechże Pani raczej coś napisze na temat swojej wioski, przynajmniej można to z przyjemnością poczytać.
 • @Lotna 20:16:33
  „PRL upadła z braku wydolności ekonomicznej, tak jak teraz huta.”
  Takie mam zdanie, a Lotna ma inne zdanie, można wiedzieć co jakie?

  Dziękuję, przy okazji, w imieniu mojej wioski.
 • @Anna-PK 20:29:15
  Wystarczy porównać potencjał RWPG i świata zachodniego tamtego okresu. Wtedy staje się jasne, kto miał większą siłę sprawczą w gospodarce światowej. W sytuacji wojny ekonomicznej prowadzonej przez zachód przeciwko "demoludom" łatwo było przewidzieć kto może być zwycięzcą. Dlatego RWPG upadło. A wojnę miało wypowiedzianą gdyż w długiej perspektywie stanowiło wielkie zagrożenie i gospodarcze i polityczne dla zachodu.
 • @nieżyt 19:10:47
  https://s-i.huffpost.com/gen/1757771/images/o-CROSS-facebook.jpg

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-2612401/Thats-bad-sign-100ft-crucifix-built-honour-John-Paul-II-collapses-crushes-man-death-just-two-days-canonization.html

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/krzyz-poswiecony-janowi-pawlowi-ii-spadl-na-grupe-wiernych/eps2mk3
 • Nie mieszalbym do tego zydow,
  sami Polacy zgotowali sobie ten los.

  https://www.polskieradio24.pl/39/156/Artykul/2300394,Strajk-w-Hucie-im-Lenina-poczatek-konca-PRL

  Pamietam jeszcze:
  " Im gorzej, tym lepiej!"
 • @krysz 21:51:18
  Po co Polakom jakas tam huta...
  Sa wazniejsze problemy.

  https://expressbydgoski.pl/zamawiajcie-po-kilkanascie-folderkow-nie-pojedynczo-ojciec-rydzyk-proponuje-wynagrodzic-maryi-za-zniewagi/ar/c1-14582155
 • @
  „Mocą swej męki na drzewie krzyża
  Pojednaj z Ojcem zbłąkanych synów;
  Osłoń przed ciosem zła grożącego
  I obdarz siłą”.

  https://bi.im-g.pl/im/9/7764/z7764739V,Krzyz-Nowohucki.jpg

  Życzę Wam wszystkim dobrej, spokojnej nocy.
  Z Panem Bogiem


  OBRONA KRZYŻA W NOWEJ HUCIE W 1960 R.

  Mieszkańcy Nowej Huty skutecznie obronili symbol wiary. Krzyż pozostał na miejscu. W pobliżu wyrosła szkoła. Pierwszy nowohucki kościół (Arkę Pana) wybudowano w latach 1967 - 1977 kilkaset metrów dalej. W miejscu, gdzie stoczono walki o krzyż, dopiero w latach 1996 - 2001 powstała świątynia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 2007 odsłonięto przed nią Pomnik Krzyża Nowohuckiego, upamiętniający dramatyczne wydarzenia sprzed lat.
 • @Husky 22:20:38
  I nastal Czas Krzyza.
  I Polakom drogi pokrzyzowaly sie.
  Alleluja!
 • @zibi 19:31:11
  Że się wtrącę, o tak sobie z ciekawości ,

  a ty zibi pewnie kochasz jarka i jego kota oraz zioberko !

  No to gratuluję ...... .
 • Proszę zostawcie Krzyż w spokoju.
  Proszę, zostawcie Krzyż w spokoju.

  Nie mieszajcie Krzyża do polityki. 

  Wystarczy że niegdyś Żydzi i Rzymianie przybijali do krzyża swoich przeciwników politycznych i przestępców. 

  Dziś uszanujcie Krzyż jako symbol cierpienia człowieka Jezusa który chciał otworzyć oczy, umysły, serca ludzi by dostrzegli niesprawiedliwość, wyzysk i staną w obronie prześladowanych, poniżanych, pogardzanych zniewolonych, po stronie biednych. 

  Wówczas był uznany dla skostniałego istniejacego porządku wielkim zagrożeniem. Buntownikiem, rewolucjonistą. Dziś gdyby żył to byłby przez prawicowych zwolenników nazwany że jest komunistą. 

  Tak więc nie mieszajcie Krzyża do polityki i nie wykorzystujcie do swoich politycznych celów i walki, bo Jezus Chrystus oddał życie za sprawiedliwość i za lepsze jutro właśnie dla ubogich a nie za bogaczy lub dzisiejszą prawicę która obecnie tak chętnie szafuje Krzyżem dla swoich celów. 

  Możecie się ze mną nie zgadzać, ale zachowujcie się z szacunkiem gdy ktoś ma inne niz wy poglądy. 

  Na tym polega konwersacja, dialog a nie na inwektywach z braku rzeczowych argumentów. 

  Mam nadzieję że nikt nie został tu moim widzeniem świata obrażony.
 • Ja szanuje Krzyż
  W imię poniesionej na nim ogromnej ofiary oddania życia , poniesionego ogromnego cierpienia dla lepszego, sprawiedliwszego jutra... .

  Walki dobra ze złem.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 22:20:38
  "W miejscu, gdzie stoczono walki o krzyż, dopiero w latach 1996 - 2001 powstała świątynia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa."

  Nowa Huta dawała pracę prawie 40 tys. Polakom.
  A ile daje świątynia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa ?
  Warto było ?
 • @zadziwiony 20:53:54
  Dziękuję.
 • @SZS 00:37:12
  Dlatego wyżej napisałem, że Krzyż symbol cierpienia i ofiary, nie powinien być przez polityków czy zwolenników różnych partii wykorzystywany do politycznych celów. Bo śmierć Jezusa Chrystusa była otworzeniem serc ludzkich, umysłów dla zmian, dla dobra poszkodowanych, wykluczonych, pozbawionych praw. Problem polega na wykorzystaniu wiary i krzyża do politycznych celów, a przez to zbezczeszczenie wiary i profanacji Krzyża .
 • Weglug tabeli Korea Poludniowa produkuje najwiecej stali.
  Powinno tam smierdziec z kominow a nie smierdzi. Bylem tam 2 lata temu odwiedzajac syna co byl tam przez rok z ramienia US Air Force przez rok.Tak czystego kraju trudno znalezsc.Maja okresy gdy zolty wiatr z Chin przywiewa im kurz z chinskich pustyn ale na ogol to bardzo ekologiczny kraj. Chcialbym tam mieszkac.Ludzie mili, czysto, nie ma bandytow, raj na ziemi.
 • @
  Cyt://9. Rzeczpospolitapolska said

  2019-11-13 (Środa) @ 11:56:03

  Zdelegalizować wszystkie żydowskie religie: wszelkie judaizmy, wszelkie odmiany islamu, całe chrześcijaństwo, jako religie szowinistyczne.

  Kurwa mać… Jakim pierdolonym chujem, jakim jebanym skurwysynem trzeba być, by nazwać katolicyzm religią szowinistyczną…
  Pierwsza i jedyna religia, która nie robi różnicy między narodowościami…
  Kurwa mać.
  Admin (czyli Mirosław Jan Wiechowski vel gajowy Marucha) – https://marucha.wordpress.com/2019/11/12/ulicami-paryza-przeszedl-marsz-przeciwko-islamofobii///


  Ciekawe dlaczego gajowy Marucha, od tak długiego czasu, toleruje Pana u siebie? I jeszcze zamieszcza pana teksty.

  https://marucha.wordpress.com/2017/12/13/syjonistyczne-szambo-wylewa-coraz-bardziej/

  Mnie wywalił po krótkiej tam obecności chociaż nie walczyłem z kościołem a dopiekałem żydostwu:)
 • Szanowny panie Dariuszu...
  Dobrze pan to ujął : "nowa ewangelizacja zwyciężyła", ja dodałbym do tego : a Polska tragicznie przegrała.

  Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ta cała Nowa Ewangelizacja doprowadziła do upadku Polski. To zniszczenie Kościoła przez ten cały Neokatechumenat, który - nie ulega wątpliwości - w tym celu był sfabrykowany.
  Polska była silne Wiarą i wiedzieli o tym zaborcy i wszelkiej maści okupanci, więc żeby zniszczyć Polskę - Królestwo Matki Boskiej Króla Polski, należało najpierw dobrać się do Wiary Polaków.

  Udało się to znakomicie, jak widać po owocach, właśni tym całym zbrodniczym (zważywszy na konkretne ofiary ciała i duszy Polaków) Neokatechumenatem, tą całą Nową Ewangelizacją (tak jakby ta 2tysiąc letnia była zła, że trzeba było robić nową).
  Są to konkretne miliony ofiar na przestrzeni tych lat (nie tylko w Polsce), przede wszystkim najpierw zwiedzionych na manowce Wiary a potem po ich śmierci, POTĘPIONYCH W PIEKLE.

  Dlaczego więc do tej pory, ten cały zbrodniczy Neokatechumenat nie jest zakwalifikowany jako ludobójstwo?!

  Panie Dariuszu, to nie Kościół zniszczył Polskę, to Neokatechumenat zniszczył tą naszą Ojczyznę, wtedy akurat PRL. To nie komuna zniszczyła Polskę, bo gdyby Wiara Polaków nie była zniszczona tą właśnie śmiertelną zarazą, to komuna niczego by Polsce i Polakom nie zrobiła.

  Matka Boska jednak, jak mówi do nas w Orędziach, nie pozwoli na zagładę narodu polskiego. Tutaj można o tym poczytać :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  Ale jak widać, nasza Polaków ofiara musiała okupić, te bluźnierstwa Nowej ewangelizacji, taj profanacji, której ochoczo Polacy się dopuścili.
  Tutaj pisałem o tym zbrodniczym Neokatechumenacie :
  http://gibson.neon24.pl/post/147673,neokatechumenat-bomba-atomowa-wrzucona-do-kosciola

  http://gibson.neon24.pl/post/150945,bezczelne-prostackie-bluznierstwo-tworcy-neokatechumenatu

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Monaco 23:59:13
  Panie Monaco, zauważyłem niestety i u pana, i u wielu "głośnych katolików" na tym portalu, że z uporem maniaka odwracają sens teksu autorstwa D.Kosiura. Krzyż w myśl jego treści jego tekstu, jeśli dobrze rozumiem, nie jest symbolem wyznania, ani nawet tożsamości kulturowej, ale jedynie cynicznie wykorzystanym narzędziem politycznego i intelektualnego wykorzystania Polaków do samozagłady. Tego narzędzia użyła nie tylko syjonistyczna zaraza, ale także zaoceaniczni " bracia Amerykanie", a co najgorsze bezkrytycznie poparła ten sposób wykorzystywania krzyża ( symbolu religijnego i kulturowego) antypolska korporacja kapłańska rodem z instytucjonalnego KK w Polsce. Świadomi tej manipulacji księża ( a tacy zapewne byli i są) to zdecydowana mniejszość - zastraszona bądź zepchnięta na margines kościoła instytucjonalnego przez wpływowych, zjudaizowanych książąt KK w Polsce i w Watykanie.
 • @Arjanek 08:30:27
  To widocznie wynika z kalkulacji "biznesowej" gajowego.
 • @Anna-PK 19:00:17
  "PRL upadła z braku wydolności ekonomicznej, tak jak teraz huta. Cały blok państw związanych z Moskwą był przez długie lata pod amerykańskimi sankcjami. Żadnych technologii, żadnego handlu, brak dostępu do banków zagranicznych i waluty międzynarodowej."

  Żyć, nie umierać! :-)

  - Żadnych technologii...? To wymyśla się swoje. I to było możliwe. Wystarczy sobie przypomnieć J. Karpińskiego. Surowce tanie, siła robocza też, edukacja działa.... Czasem nawet wywiad coś zajumał za granicą. Tak, wtedy mieliśmy wywiad...

  - Żadnego handlu? To chyba jakiś żart- w jednym bloku Ruscy, Polacy, Chińczycy, reszta demoludów i brak handlu? To jakiś schiz przecież...

  - brak dostępu do banków zagranicznych i waluty międzynarodowej?
  A po co nam to g....?

  Zupełnie się nie zgadzam. Uważam, że mieliśmy wszystko co potrzeba. Zabrakło tylko koncepcji. Aż dziwne, bo przecież szachisty miały wszystko pod kontrolą...

  Ukłony

  @--->>>>>-----------------
 • Panie Dariuszu...
  To nie Krzyż zwyciężył, a ta neokatechumenalna kpina z Krzyża świętego.
  Każdy na własne oczy może zobaczyć jakiej kpiny, bohomazów z nawet bluźnierstwa dopuszczano się (i dopuszcza się nadal) za panowania tej całej Nowej Ewangelizacji.

  Aż czasami płakać się chce, gdy się widzi, do czego zdolny jest człowiek, który w tak otwarcie, już bez żadnej osłony bluźni Panu Bogu...

  W "Orędziach na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły", Pan Bóg wyraźnie mówi " śpiewacie chwała, chwała! komu chwała!..."

  Nie miejmy pretensji do Pana Boga, ale tylko i wyłącznie do siebie i swojej głupoty, która zawsze bardzo drogo kosztuje.

  Jeżeli to :
  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/151609,w-calej-polsce-alarm-i-stan-gotowosci

  jest prawdą, to nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko i wyłącznie zwrócenie się i to pilne zwrócenie się, do naszego Króla Matki Boskiej, Która sama nas o to prosi
 • @Monaco 23:59:13
  Krzyż jak każdy ,,symbol religijny" jest zabroniony drugim przykazaniem przekazanym przez Boga Ojca za pośrednictwem Mojżesza.

  Słowa Chrystusa, spisane przez Jego ucznia Mateusza:

  Mt15 I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. 7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
  8 5 Ten lud czci Mnie wargami,
  lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
  9 Ale czci mnie na próżno,
  ucząc zasad podanych przez ludzi».
 • @Jan Paweł 12:12:00
  https://obserwatorczasowkonca.files.wordpress.com/2016/06/13502818_1805317306368039_6194764291426921677_o.jpg

  https://i.pinimg.com/originals/f4/dc/fa/f4dcfa30f145ecb4f6d03d75d7772708.jpg

  Domaga się czczi!

  https://allthatsinteresting.com/wordpress/wp-content/uploads/2018/12/priest-and-santa-figuringe.jpg
 • @Monaco 01:59:18
  "Dlatego wyżej napisałem, że Krzyż symbol cierpienia i ofiary, nie powinien być przez polityków czy zwolenników różnych partii wykorzystywany do politycznych celów."

  Ale został...
  A my zostaliśmy gołodupcami.
  Ostatnia wersja "Habemus Papam" to "Jędrek, łapaj Hostyję!" - potem było pamiętne weto. I poza tym wetem reszta kadencji to błazenada i robienie z gęby cholewy.

  Pozdro!
 • @Monaco 23:59:13
  "Proszę, zostawcie Krzyż w spokoju.

  Nie mieszajcie Krzyża do polityki. "


  Ten apel proszę skierować pod właściwy adres, tzn. do szefów instytucji żydo-katolickiego Kościoła.
 • @Oracz 12:33:40
  Domaga się

  https://obserwatorczasowkonca.files.wordpress.com/2017/02/05e086b304.jpg
 • @Arjanek 08:30:27
  "Ciekawe dlaczego gajowy Marucha, od tak długiego czasu, toleruje Pana u siebie? I jeszcze zamieszcza pana teksty."

  Od dawna moje teksty nie pojawiają się u Maruchy, a i komentarze są często usuwane. Natomiast te nieliczne, które się pojawią działają na miejscowych żydo-katolików jak przysłowiowa płachta na byka.
 • @stanislav 11:20:05
  Panie Stanislav,
  Przecież mamy podobne krytyczne spojrzenie, proszę przeczytac moj tu fragment raz jeszcze,.

  ( Tak więc nie mieszajcie Krzyża do polityki i nie wykorzystujcie do swoich politycznych celów i walki, bo Jezus Chrystus oddał życie za sprawiedliwość i za lepsze jutro właśnie dla ubogich a nie za bogaczy lub dzisiejszą prawicę która obecnie tak chętnie szafuje Krzyżem dla swoich celów. )

  (Możecie się ze mną nie zgadzać, ale zachowujcie się z szacunkiem gdy ktoś ma inne niz wy poglądy. 

  Na tym polega konwersacja, dialog a nie na inwektywach z braku rzeczowych argumentów.) 

  Mam nadzieję że nikt nie został tu moim widzeniem świata obrażony.
 • @Oracz 12:18:08
  Tak, zgadza się.

  Tak więc nie mieszajcie Krzyża do polityki i nie wykorzystujcie do swoich politycznych celów i walki, bo Jezus Chrystus oddał życie za sprawiedliwość i za lepsze jutro właśnie dla ubogich a nie za bogaczy lub dzisiejszą prawicę która obecnie tak chętnie szafuje Krzyżem dla swoich celów. 

  Możecie się ze mną nie zgadzać, ale zachowujcie się z szacunkiem gdy ktoś ma inne niz wy poglądy. 

  Na tym polega konwersacja, dialog a nie na inwektywach z braku rzeczowych argumentów. 

  Mam nadzieję że nikt nie został tu moim widzeniem świata obrażony.
 • @Jan Paweł 11:18:38
  „Dobrze pan to ujął : "nowa ewangelizacja zwyciężyła", ja dodałbym do tego : a Polska tragicznie przegrała.”

  Panie Janie Pawle,
  a więc idźmy za ciosem i wyciągajmy wnioski.

  Jeśli Polska przegrała w wyniku „nowej ewangelizacji” - a jest to twierdzenie słuszne, prawdziwe – to logiczne jest, że tę ewangelizację należy odrzucić.

  A kto realizował „nową ewangelizację”? Realizował ją hierarchiczny, instytucjonalny, Kościół w Polsce. A zatem i ten Kościół działający na szkodę narodu i jego państwa należy odrzucić także.

  Co stanowiło bazę dla realizacji „nowej ewangelizacji”? Tą bazą była i jest żydowska religia katolicyzmu – to był pas transmisyjny dla indoktrynacji wiernych przez Kościół. A więc i tę religię jako czynnik szkodliwy należy odrzucić.

  Czy to oznacza, że należy zrezygnować z wszelkich wierzeń w moce nadprzyrodzone – w boga? Nie, nie ma takiej konieczności zwłaszcza, że wiara realizuje potrzebę, dla wielu ludzi w sposób wystarczający, poznania odpowiedzi na pytanie o istotę bytu. Jednak nigdzie nie jest przecież powiedziane, że musi to być wiara w żydowską religię katolicyzmu i w żydowskiego boga.
 • @Rzeczpospolita 13:49:30
  Tylko ten żydowski bożek to Paweł z Tarsu, którego uczniowie: Marek i Łukasz tylko przepisywali to co spisywali apostołowie Chrystusa, a potem dodawali od siebie wymysły szatana, które wykładał im certyfikowany faryzeusz Paweł - uczeń faryzeusza Gamaliela. Jego przyboczni stworzyli historię o tym, jak chcący przyłączyć się do kościoła musieli wnieść opłatę z całego swojego majątku, a zachowawszy cząstkę dla siebie mieli natychmiast paść trupem!
  Gdy się takie bzdury wyczytało bez odpowiedniego przygotowania przez samego Boga i Mejasza (gdy się badało Biblię syntetycznie - naukowo) to można dojść do takich wniosków jakp.Kosiur.

  Ponieważ moje nabycie samej Biblii poprzedzone było cudami, toteż byłem odpowiednio prowadzony, a badając ją miałem zawsze na uwadze owe cuda.

  Natomiast zgodnie z przepowiednią, większą nagrodę dostaną ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli! O ile pamiętam to ja (w wieku szczenięcym) poprosiłem o znaki, bo nie mogłem w ogóle uwierzyć w istnienie Boga. Takie znaki otrzymałem.
 • @Monaco 13:00:45
  @Oracz 12:18:08
  Tak, zgadza się.
  Tak więc nie mieszajcie Krzyża do polityki i nie wykorzystujcie do swoich politycznych celów i walki, bo Jezus Chrystus oddał życie za sprawiedliwość i za lepsze jutro
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  SALUT Monaco....

  Mysle ...ze NIEPOTRZEBNIE wlozyles sobie CIEZAR Krzyza
  do... Swiadomosci/umyslu...

  Jezus/Joshua...ten... sprzed 2 tysiecy lat... NIE UMARL na Krzyzu...

  KRZYZ jest to STARY symbol WALK.. w kazdym tego slowa znaczeniu...
  tak walki fizycznej...psychicznej etc.
  aby PIAC sie ciagle w GORE... w doswiadczeniach..
  RE-inkarnacyjnych...tworzyc siebie bezustannie..
  w procesie ewolucyjnym -
  uczenia sie CZLOWIEKA..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC

  W symbolice KRZYZ :
  linia pozioma- ------oznacza swiat FIZYCZNY czlowieka
  a linia pionowa I -- oznacza Swiat Ducha... etc.

  Nawet jesli bedziesz szedl przez zycie swoje... BEZ symbol Krzyza...
  ale z TWARDYM kregoslupem Moralno-etycznym..
  to zajdziesz ... WYZEJ...
  anizeli...ci..Rzymianie..
  ktorzy gebe mieli pelna frazesow o krzyzu...
  przy sprzedawaniu sie za Judaszowe Srebrniki diablom masonskim z watykan-City !( vide Jan-Pawel nr 2 )

  Monaco...
  Popatrz lepiej na Fajne dziewczyny.... : )

  https://www.youtube.com/watch?v=AbaNGU1CrXI&list=RDAbaNGU1CrXI&start_radio=1
  Victory - Andre Rieu & BOND

  xxx
 • @Oracz 15:07:57
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/11/wp_ss_20191104_0001-e1573925165111.png

  Kościuszko o religii

  W 1814 r. Tadeusz Kościuszko w notatce przekazanej Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu spisał swoje refleksje o społecznej funkcji religii. Dokument ten, napisany po francusku, znany wąskiemu gronu naukowców, nie został dotychczas opublikowany w języku polskim i udostępniony szerszej publiczności. Rękopis znajduje się w Lwowskiej Narodowej Naukowej Bibliotece Ukrainy im. W. Stefanyka, w której pozostawiono część przedwojennych zbiorów Ossolineum. Obecnie, 200 lat po jego powstaniu, w czasie gdy tak wiele się mówi o suwerennej i demokratycznej, świeckiej Rzeczypospolitej, warto do niego wrócić. Podajemy ten tekst w polskim przekładzie z komentarzem uwzględniającym okoliczności jego powstania.
  tu: https://www.tygodnikprzeglad.pl/kosciuszko-o-religii/
 • @Rzeczpospolita 18:31:12
 • Z bólem serca daję ***** za sprawność.
  W budowie argumentacji. Lecz moim zdaniem złej. To piękny dom z ususzonego krowiego łajna(co praktykuje się tu i ówdzie na świecie).
  Budowla, jeśli jest odpowiednio zabezpieczona, przetrwa nawet niewielkie opady. Większe... .

  Rozumiem że w kręgach zbliżonych do Konfederacji dobrze jest szukać wszędzie żydowstwa, żydomanii, żydofilii i afiliacji judeochrystianizmu.
  Taka postawa paradoksalnie komu służy?
  Na mój słaby(bo według Szanownego Autora na pewno) rozum jest to efektem wyrachowania jeśli nie wręcz nasycenia przez agentów Kremla.
  No tak, znowu wyszedł ze mnie paskudny pisior. Z pozdrowieniami, mimo szystko.
 • @Oracz 19:15:33
  To nie była autocenzura. Nie wiem jaki feler wystąpił. Chciałem poprzeć pomysł pana Kościuszki.
 • Nie można czasowo wygasić wielkiego pieca hutniczego.
  Wygaszony piec hutniczy nadaje się potem tylko do rozbiórki. Trzeba gdy zajdzie potrzeba stawiać nowy.
 • @Rzeczpospolita 18:31:12
  Mimo, że upłynęło ponad 200 lat nic się nie zmieniło.
  Oszukują gdy mówią o zwycięstwie, bo do prawdziwej równowagi nie doszliśmy.

  Kościuszko chciał prawdziwej równości, a nie domniemanej.
  7 sierpnia 1799 r.: „Przysięgam Najwyższej Istności i wszystkim wolnym ludziom w przekonaniu najmocniejszym, iż w Towarzystwie Republikanów Polskich zaczętym, którego jest celem oswobodzenie Narodu spod tyranii i uformowanie rządu demokratycznego na zasadach prawdziwej równości.
 • @MacGregor 17:28:32
  Niektórzy mają obsesje. Po prostu. Ale to raczej zjawisko dla lekarzy od głowy, chyba?
 • @Rzeczpospolita 18:42:23
  Bo PRL była państwem antynarodowym. Po prostu. Gierek nas zadłużał u międzynarodowych lichwiarzy, Jaruzel dogadał się z Rockeffelerem. Kogo tu bronić?
 • @Lotna 20:16:33
  Tylko, że o prawda. Po prostu, system był niewydolny.
 • @SZS 00:37:12
  Jakby huta zarabiała, to dalej dawałaby pracę.
 • @Rzeczpospolita 12:36:58
  Napisał cywilizacyjny żydo-poganin
 • @Rzeczpospolita 18:31:12
  A Berek Joselewicz nazwał go "posłańcem od Boga". Mason Jefferson go lubił. Kościuszko był dzieckiem swoich czasów.
  Ale dla pana każdy sojusznik, czy to Żyd czy mason, jest dobry był walić w katolicyzm. Żydowska metoda.
 • @Wican 12:10:58
  Lepiej pan zrobi zostając przy obronie żydo-katolicyzmu i jego instytucji. Katodebilizm cieszy się niemal powszechną tolerancją, a ekonomiczny i polityczny dyletantyzm już nie koniecznie.
 • @Wican 12:17:03
  Pański katodebilizm jest stanowczo nie wystarczający do obrony żydo-katolickiego Kościoła:

  Były zakonny ksiądz, teolog, Ludwik Gościński, w krakowskim „Głosie Narodu” (listopad 1937) zamieścił „List otwarty do Papieża”, w którym pisał o kontaktach jezuitów z masonerią w celu koordynacji działań przeciw wspólnemu wrogowi – przeciw nacjonalizmowi.

  Jak z tego widać również żydo-katolicy i ich instytucja stosują znaną strategię: wróg mojego wroga jest moim sojusznikiem.
 • @SZS 00:37:12
  Pier...isz,jak potłuczony
 • @Arjanek 08:30:27
  Bardziej ciekawe jest to,że Marucha usunął mój wpis,popierający komentarz:
  Kurwa mać… Jakim pierdolonym chujem, jakim jebanym skurwysynem trzeba być, by nazwać katolicyzm religią szowinistyczną…
  Pierwsza i jedyna religia, która nie robi różnicy między narodowościami…
  Kurwa mać.
  Dodałem też,że antykatolicki obłęd pana Kosiura w pełnej krasie oglądać można na Neonie 24.
  Bardzo ciekawa postać ,ten Marucha.
  Oczywiście już do niego nie zajrzę.Szkoda czasu.
 • @Cheval Noir 15:40:56
  Pomijając ,,kwiecisty język" to reszta się zgadza. Kapelani rzymsko-katoliccy popierali, bez wybiórczości, każdą stronę konfliktu; i państwa osi i aliantów i zagrzewali do walki, jeszcze zanim padł pierwszy wystrzał. To trzeba uczciwie im oddać!
 • @Rzeczpospolita 16:04:58
  Jako katodebil nigdy nie skumam antykatojołopa.
 • Nie wiem co ma krzyż do tego.
  Mittal, słup Rotszylda, zamyka właśnie największą stalownię w Europie, Taranto, południowe Włochy. 15 tyś na bruk.
 • @Cheval Noir 16:44:22
  Żeby kumać trzeba umieć myśleć, a to dla katodebila stan nieosiągalny.

  Np. katodebilizm nie pozwala zrozumieć poniższego komentarza:
  _______
  @Husky 22:20:38
  "W miejscu, gdzie stoczono walki o krzyż, dopiero w latach 1996 - 2001 powstała świątynia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa."

  Nowa Huta dawała pracę prawie 40 tys. Polakom.
  A ile daje świątynia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa ?
  Warto było ?

  SZS 16.11.2019 00:37:12
  _______

  Cóż, komentarz nie jest pisany językiem Maruchy, czyli językiem szowinistycznego katodebila, stąd i trudności z jego percepcją.
 • @Rzeczpospolita 19:56:37
  To nie krzyż, może służby obrony narodu nie dostają pieniędzy i nie chcą bronić Polaków własności w Polsce?

  Krzyż jest ponadczasowym schematem porządku świata, ale są źli ludzie i wykorzystują jego nie oświetloną stronę.
  Krzyż posiada potężną energię uporządkowanej mocy, tak jak atom może dawać szczęście, może też zabijać masowo, kiedy następuje inicjacja rozpadu jego porządku.
 • @goodness 21:14:29
  Mój Boże, przecież to nie o krzyż chodzi, tylko o wykorzystywanie tego religijnego symbolu przez żydo-katolicki Kościół od indoktrynacji nieświadomego społeczeństwa - do niszczenia narodu polskiego i jego państwa.
 • @Rzeczpospolita 22:21:41
  Nieświadomi żegnają się kotwicą i też tego nie widzą.

  Ale wykorzystywanie innych symboli od indoktrynacji nieświadomego społeczeństwa - np liczby 3 jako równowagi do niszczenia narodu polskiego i jego państwa nie widzisz?
 • @goodness 08:26:13
  Czy to ma być obrona żydo-katolickiego Kościoła przy pomocy argumentacji typu: "a u was Murzynów biją"?

  Tekst próbuje uświadamiać Czytelnikom ogromnie destrukcyjną rolę Kościoła, jako jednego z głównych czynników politycznego regresu. Właśnie konsekwencją jego polityki jest także "liczba 3 jako równowaga polityczna".
 • @Rzeczpospolita 14:01:00
  Destrukcja Kościoła działa z agentami przebranymi za księży to widać.

  Sama świadomość tego, nic nie wnosi do sposobu naprawy bałaganu stworzonego systemem trójramiennej kotwicy, a nie systemem krzyża.

  Warto się zjednoczyć politycznie i katolicko w znaku prawdziwego krzyża aby dorównać sile kotwicy i ją wciągnąć na pokład.

  Bez szanowania krzyża – schematu porządku świata, samym chciejstwem można budować II Solidarność z wiadomymi skutkami.
 • @goodness 18:10:40
  Jednoczenie się społeczeństwa bez świadomości historycznej i politycznej oraz bez wyznaczenia narodowego i państwowego celu dla takiego działania nie może prowadzić do politycznego sukcesu.

  "Warto się zjednoczyć politycznie i katolicko"

  Niestety, nie warto, ponieważ byłoby to powielaniem tych samych błędów politycznych, z którymi mamy do czynienia od lat 1970., a które swoje apogeum osiągnęło w 1990r. w postaci IIIRP - czyli błogosławionej przez żydo-katolicki Kościół IIIŻydo-RP/Polin.
 • @Rzeczpospolita 20:25:33
  Jak to bez wyznaczenia narodowego i państwowego celu?

  Cel mamy wyznaczony od 200 lat przez Tadeusza Kościuszko – żąda uformowanie rządu demokratycznego na zasadach prawdziwej równości.

  Dla pierwszej Prawdziwej Polskiej Demokracji.
  "Warto się zjednoczyć politycznie i katolicko" w prawdziwym znaku krzyża, czyli schemacie fundamentu planowanej polskiej demokracji.

  Oczywista schizma odłączenia polskiego kościoła od kościoła zachodniego, będzie trudna.

  Lecz, stereometria równowagi systemu nie przewiduje podłączenia na stałe obcych ciał do polskiej narodowej jednostki demokracji.

  Przez 200 lat Tadeusz Kościuszko nie ma poparcia celu Polaków o
  oswobodzenie Narodu spod tyranii i uformowanie rządu demokratycznego na zasadach prawdziwej równości.........
 • @goodness 15:45:16
  "Przez 200 lat Tadeusz Kościuszko nie ma poparcia celu Polaków ..."

  Czyli jednoczenie bez politycznej i historycznej świadomości jest i nie możliwe i nie może dać efektu pozytywnego.


  "Oczywista schizma odłączenia polskiego kościoła od kościoła zachodniego, będzie trudna."

  Trudna i chyba nie możliwa dla społeczeństwa niezorganizowanego narodowo - a takim społeczeństwem jesteśmy.
  Oczywiście odłączenie się od Watykanu (od Zachodu) jest pozytywem na wzór Kościoła prawosławnego (dlatego Rosja przetrwała).
  Ale pytanie zasadnicze jest inne: czy w ogóle potrzebujemy żydowskiej religii katolicyzmu, która jest czynnikiem obcym i negatywnym mentalnie i kulturowo uwsteczniającym (jest zresztą wspakulturą).
 • @Rzeczpospolita 20:49:24
  Cel Tadeusza Kościuszko się nie zmienił, a religię narodową można wzmocnić tylko prawdziwym krzyżem.

  Domniemany krzyż, domniemana równowaga zrobiła z narodu stado baranów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930